Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180051) -KP- válasza VoidXs (#180050) üzenetére


-KP-
addikt

Elég egyértelmű, hogy élőhely>mozi ;] Haladó topikban vagyunk, nemde? :DDD

(#180052) VoidXs válasza -KP- (#180051) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ennek a megosztásnak már rég nincs sok értelme, jobb nevek kellenének.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180053) devil-k válasza VoidXs (#180050) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én nem forszíroztam tovább a témát, de abban igaza van KP-nak, hogy ez már haladó (vagy nevezzük bárminek) a topik. Mindenki ott cseszi el a moziját, élőhelyét, ahogyan akarja.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180054) -KP- válasza devil-k (#180053) üzenetére


-KP-
addikt

Én elsősorban amúgy csak poénnak szántam az utolsó két írásom. Egyébként pedig az esztétikus elhelyezés nem zárja ki azt, hogy valami jól van elhelyezve.

(#180055) devil-k válasza -KP- (#180054) üzenetére


devil-k
nagyúr

A vetítő topikban is előfordulnak ilyen jellegű anomáliák: falravetítés, 50.000 Ft-ért szeretnék vetítőt venni stb. Lassan már egy diavetítő kerül 30.000 Ft-ba, nemhogy házimozi vetítő. És mindig vissza kell térni ugyanoda, hogy pl. a falra vetítés tévút... stb.

- mozi bolondéria -

(#180056) devil-k


devil-k
nagyúr

Nyáron megjelent az egyik régebbi, Tom Cruise film, az Edge of Tomorrow (2014) 4K verzióban. Brutális atmos hangsávot kapott, nekem még a Top Gunnal is jobban bejön. :)

- mozi bolondéria -

(#180057) Khaosz55 válasza devil-k (#180056) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nagyon szeretem. Megnézem ismét...

(#180058) devil-k válasza Khaosz55 (#180057) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én csak belenéztem ma egy kicsit, de hétvégén nálam is megnézős lesz. Brutális! :K

- mozi bolondéria -

(#180059) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#180056) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát nálam a Top Gun hangzás világa borzalmasnak minősített.
Amit írtál annak a régie is etelon.

(#180060) powerup2 válasza ctrlaltdel13 (#180059) üzenetére


powerup2
addikt

Top gun maverick-nek nagyon jó a hangja

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180061) Khaosz55 válasza powerup2 (#180060) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem is nagyon bejön valamiért a szájmaszk lélegzetvétel hangjától libabőrös vagyok.

(#180062) BBéci válasza devil-k (#180058) üzenetére


BBéci
titán

Elhiszem, hogy jó a hangja, arra nem emlékszem, de a tartalom, a cselekmény annyira felbosszantott, hogy megnézés után azonnal kukáztam. Hogy ugyanazt tízszer ismétlik, nekem nem jön be.
Az új Top Gun is csak egyszernézős. Sokat kellene fizessenek azért, hogy újra nekiveselkedjek. Tele volt lehetetlen, hihetetlen dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180063) VoidXs válasza devil-k (#180056) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Á, a hangsáv, amivel azelőtt fel lehet robbantani a subot, hogy lemennének a logók, igen. :DD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180064) denesdr válasza BBéci (#180062) üzenetére


denesdr
addikt

"Tele volt lehetetlen, hihetetlen dolgokkal."

Mint a legtöbb film úgy általában. :D Ha valós dolgokat szeretnél látni, ajánlom a dokumentumfilmeket vagy a híreket, bár ez utóbbi hitelessége is gyakran hagy kivánnivalót maga után. :)

(#180065) devil-k válasza VoidXs (#180063) üzenetére


devil-k
nagyúr

És igen! :DDD

BBéci
Én nem vagyok nagy Tom Cruise rajongó, de azért a Top Gun a mostani mocsok sz@r filmek között jól sikeredett. Én háromszor láttam, de többet már nem akarom. :DDD

ctrlaltdel13
Miért? Mi a gond? :Y

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180066) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#180065) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem szarul van keverve.
Legalábbis engem zavart, hogy a pilóták beszéde, lélegzete olyan hangos mint egy sugárhajtómű.
Mielőtt a centeremre vagy a rendszerre fognátok,direkt belenéztem utána,pár jól ismert filmrészletbe hogy, nem-e tényleg azzal van a baj.
De nem.

(#180067) devil-k válasza ctrlaltdel13 (#180066) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én ezt tényleg nem tapasztaltam. Rendszertől és mindentől függetlenül.

- mozi bolondéria -

(#180068) Vikthor válasza devil-k (#180056) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Annyira bosszantó, hogy nem kapott DV-t csak HDR-t... :( kér érte.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#180069) python1 válasza Vikthor (#180068) üzenetére


python1
veterán

Na itt jön kèpbe a HTPC előnye, vagyis a madvr adta lehetősèg.

[ Szerkesztve ]

(#180070) Vikthor válasza python1 (#180069) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Rosszul nem néz ki egyáltalán a film, sokkalta szebb mint a sima BD sdr-en, csak én jobban preferálom a DV-t, ennyi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#180071) devil-k válasza Vikthor (#180068) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem ez azért nem bosszantó dolog, mert a vetítőm HDR/HDR10 képes, de mondjuk ha oled tv nézném, akkor nekem is baszná a csőrömet.

python
Hogyan? :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180072) -KP- válasza python1 (#180069) üzenetére


-KP-
addikt

Hogy jön ide a htpc? ott eleve nem is működik a DV, mert nem adta el a licenszt a Disney csak tévékre.Tudtommal még DV-t tudó vetítő sincs.

(#180073) Vikthor válasza python1 (#180069) üzenetére


Vikthor
nagyúr

madvr nem egyenlő a DV-vel

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#180074) m3ss válasza Vikthor (#180073) üzenetére


m3ss
veterán

milyen teren jobb a dv, mint a hdr? milyen eszkozon?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180075) Vikthor válasza m3ss (#180074) üzenetére


Vikthor
nagyúr

oppo 203 és c1-es oled (tavalyi)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#180076) Rp526 válasza devil-k (#180071) üzenetére


Rp526
aktív tag

Lehet arra gondolt, hogy a jó GPU-val megtámogatott madVR egy HTPC-vel akármilyen asztali lejátszót felülmúl. Sajnos amilyen videokártya árak vannak, ez sem annyira olcsó már. Kivéve, ha többrétű felhasználás van, pl. game + htpc.. stb.
Hihetetlen hogy alig pár éve egy 1060 Ti 80-90e volt most pedig a friss változata 170-270e. De hát ez van.. és akkor ez még csak a belépő kártya gaming-be.

[ Szerkesztve ]

(#180077) python1 válasza Rp526 (#180076) üzenetére


python1
veterán

Igen, pontosan erre gondoltam. Játszadozom mostanában ezzel a kèpi, szintèr beállításokkal, hát valami fantasztikus eredmènyeket lehet elèrni.
Pontosan mint a hang beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#180078) Vikthor válasza Rp526 (#180076) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nade attól az nem lesz DV, hanem egy egyedi kép, ami persze lehet jó kétségtelen, de én ragaszkodok a gyári DV-hez ha lehet.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#180079) Rp526 válasza python1 (#180077) üzenetére


Rp526
aktív tag

Esetleg ha nem láttad még ezt a leírást, ajánlom.
Itt elég jól szét van szedve minden, mi mit csinál.

(#180080) -KP- válasza Vikthor (#180078) üzenetére


-KP-
addikt

Ragaszkodj hozzá nyugodtan. Mi meg ragaszkodunk a 2,5-3m vagy akár afeletti képmérethez, szélességben ;]

(#180081) Vikthor válasza -KP- (#180080) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Jelentem van 100"-es Stewart Filmscreen vásznam, ettől függetlenül, ha képminőséget akarok nézni, pl David Attenborough műsorokat, akkor az bezony OLED-en nézem. Tudom, lehetne nagyobb is a 77" elég kicsi a 100"-hez képest, bár nem vállalhatalan azért, cserébe hangtalan és a fekete az fekete, pláne így, hogy járt nálam Vhiktor kalibrálni a TV-t, +100 nitet is nyertem még. ;] Szeretem én is a nagyképet és a vászonról visszavert fényű filmeket, úgyhogy bizonyos tartalmakat TVn nézek, míg sima BD forrást a vetítőről.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#180082) bisza


bisza
tag

Sziasztok!
Új erősítő vásárlásán gondolkodom. A Yamaha RX A4A-t, néztem ki magamnak egy DSP A5-t váltana. A kérdésem az lenne, hogy a eARC működik már rendesen rajta? Valahol olvastam, hogy egy frissítéssel javították, de nem tud valaki konkrétummal szolgálni? Fontos lenne, mert nagyrészt emiatt lenne a csere.
Előre is köszi a válaszokat

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#180083) -KP- válasza Vikthor (#180081) üzenetére


-KP-
addikt

100" átló, vagy szélesség? Nagyon nem mindegy. Mert ha átló, az még mindig csak kb. 220cm széles.

(#180084) devil-k válasza -KP- (#180080) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, ja, azért az Edge of Tomorrow is elég impresszív amikor 135”-os méretben köszön vissza 3,5 méter távolságból. :K

- mozi bolondéria -

(#180085) python1 válasza devil-k (#180084) üzenetére


python1
veterán

Èn már lassan ott tartok, hogy jobban leköt a kèp minősège , kèp mèrete mint a hang.

(#180086) Dorian válasza python1 (#180085) üzenetére


Dorian
félisten

Én pedig már régen ott tartok, hogy a film tartalma sokkal jobban érdekel, mint a kép- meg hangminőség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180087) m3ss válasza Vikthor (#180075) üzenetére


m3ss
veterán

miert jobb a dv? kivancsisagbol, en lejatszom csak hdr-t tud.
bar epp most rendeltem meg1 hdmi kabelt, csak megnezem a madvrt dinamikus tonemappingjet. remelem 1050ti eleg lesz hozza..

en meg vettem minap egy sennheiser hd600-at hirtelen felindulasbol, ki se probaltam elotte, bar gyerekkoromban agyonhasznaltam egy hd565-ot..de hat ez a fules. nincs kedvem hangfalakon zenet hallgatni annyira jo.
az egy dolog, hogy nevetsegesen jol szol, de annyival "direktebb" elmeny, hogy mast nem hallasz..meg ugye hangfalakon nagyon fel kell tekerni a hangerot ahhoz, hogy hasonlo elmenyt kapjak. ez ritkan megoldhato. ja hogy ez masik topic... :)
el is kezdtem most megint babralni a dynamic eq-t meg a hozza tartozo reference level offseteket, mert halkan hallgatva a hallgatoibol nem eleg a mely zenere alapbeallitasokkal, offolt dynamic eq-val.

#180084devil-k ja, meg legalabb az eleg jol megvilagitott film, dinamikus keppel. t*kom kivan az ilyen filmekkel, mint az uj batman 2022. botrany sotetben jatszodik, sosincs rendesen megvilagitva semmi. dlp-n 15 percig birtam volna, epsonon se tudtam vegignezni :DD
de solo sw film is szinte ugyanaz. raadasul nem is tul jo sztem. ellenben a rogue one utolso fel oraja (scarif) zsenialis mozi elmeny 3d-ben.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180088) devil-k válasza python1 (#180085) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem mind a kettő fontos, hogy összhangban legyen. Hiába is jó a kép, ha a hanggal probléma van és fordítva. Elvonja s figyelmemet.

m3ss
Igazi dark mozihoz nyomasztó sötétség kell. Én el voltam vele, de azért valóban túlságosan sötét lett. :)

- mozi bolondéria -

(#180089) Dorian válasza m3ss (#180087) üzenetére


Dorian
félisten

Az új Batman nekem nagyon tetszett, hogy végre nem szuperhősös, hanem a régi gyerekkori képregényekből visszaköszönő nyomozós stílus. 2x is megnéztem.
A képpel, sötétséggel sem volt problémám.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180090) -KP- válasza Dorian (#180089) üzenetére


-KP-
addikt

Ja, nyilván nem volt olyan jó (számomra) mint a Nolan féle trilógia, de abszolút nem megérdemelt a savazás, amit kapott.

(#180091) python1 válasza m3ss (#180087) üzenetére


python1
veterán

Na többek között erre is orvosság a HTPC ill madvr- es algók, sokat javítanak a sötèt jelenetek rèszletezèsi ábrázolásában.

(#180092) ctrlaltdel13 válasza python1 (#180091) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

+ egy olyan vetítő,ami képes is megjeleníteni.

(#180093) devil-k válasza Dorian (#180089) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek. Nekem is nagyon tetszett! :)

- mozi bolondéria -

(#180094) m3ss válasza python1 (#180091) üzenetére


m3ss
veterán

a madvr mindenre orvossag? sdrben ehhez nem madvr kell, hanem egy normalisan bekalibralt vetito, ha jol vegpontozva van meg a gamma is jo vegig akkor nem lesz bebukva a sotet resz. nem is ez a bajom, nem szeretem nezni a 3% adl jeleneteket 3oran at.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180095) devil-k válasza m3ss (#180094) üzenetére


devil-k
nagyúr

Haha. Akkor a Sárkányok háza c. sorozatot utalni fogod rendesen. Abban olyan sötét jelenetek vannak, hogy a nézők is felháborodtak rajta. Az alkotók válasza az volt, hogy teljes sötétségben kell nézni a műsort. :DDD

- mozi bolondéria -

(#180096) VoidXs válasza devil-k (#180095) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mint amikor az Apple a telefonok aljára tette az antennát, és az volt a válasz, hogy "rosszul fogod" :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180097) python1 válasza m3ss (#180094) üzenetére


python1
veterán

Felkerült a Runco a Benq helyère, jön mèg hozzá egy Runco anamorph lencse, a 3m- es vászon, ès akkor kap vègleges kalibrálást a rendszer.
Addig marad a gyári beállítás, nèmi szemre bekalibrálás, azt jóvanazúgy.
A HTPC meg mindenre is orvosság.

[ Szerkesztve ]

(#180098) BBéci válasza denesdr (#180064) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegy, hogy milyen arányban vannak egy filmben a hihetetlen részek. De az alaptörténet, hogy egy kiöregedett, a repülést régóta nem gyakorló pilóta mindenkinél, mindent jobban tud, mesének sem elfogadható.
Aztán azok a cirkálórakéták miért nem a légvédelmi állásokat semmisítették meg?
Ízlések és pofonok...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180099) m3ss válasza python1 (#180097) üzenetére


m3ss
veterán

melyik Runco lett?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180100) BBéci válasza m3ss (#180099) üzenetére


BBéci
titán

Egy hete írta: RS-1100.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.