Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180401) MasterMark válasza Pokskill (#180400) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor rosszul játszod le, nincs jól beállítva a lejátszóprogramod.

Switch Tax

(#180402) -KP- válasza mimic1979 (#180399) üzenetére


-KP-
addikt

Egy szavazat a Denonra.

(#180403) VoidXs válasza Pokskill (#180400) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor nem bitstreamet kap optikain. Kapcsold be, vagy egyáltalán ne használd azt a bemenetet, az analóg 5.1 sokkal jobb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180404) mimic1979 válasza -KP- (#180402) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Köszönöm a tippet... Tegnap sikerült is megvennem (X-3800H) Pesten a Denon szaküzletbe.
Bekötöttem, és hát ég és föld a régi erősítő és az új között a különbség. Appon keresztül mértem be, és hát meglepődtem hogy mit művelt. Először csak füllre támaszkodtam de már ott azt mondtam, hogy hűha..Félve néztem meg az Audessey appját hogy milyen lett a mérés utáni eredmény. Engem lenyűgőzött, főleg hogy régi erősítőnek is megvoltak a mérési eredményei, így egymás mellé tudtam rakni.

UI.: még a feleségem is elismerően hallgatta, illetve nézte a mérési eredményeket.
Kiváncsian várom a DIRAC féle feature-t.
Úgy olvastam itt, hogy azért lényeges különbség van egy XT32 és egy DIRAC között is.

(#180405) m3ss válasza mimic1979 (#180404) üzenetére


m3ss
veterán

nem azt mondtak, hogy a denonos meresi eredmenyeknek nem lehet hinni? audyssey szerint en freki atviteli gorbem is olyan flat, hogy olyan nincs is.
btw en is baromi elegedett vagyok az x3600-zal.
amugy mondtam itt vmelyik topicban multkor, hogy a 600-as bw hangfalak nagy hangeronel talan torzitanak...
foleg a centerbol hallom. mar epp kezdtem volna nezegetni, hogy milyen polcsugarzokat tudok venni majd, amikor bekapcsoltam a cinema eq-t. na igy viszont tovabb tudom tekerni a hangerot, mielott zavaro lenne. lehet meg is lesz ertelme pc-s eq-nak majd?
ez az eco auto mod meg par ev alatt nekem rengeteget vissza fog hozni az erosito arabol, amikor egesz nap megy halkan a zene...
amugy transformers age of extinction hangsavjahoz mit szoltok? en reg hallottam ilyem jo terhangzast filmben. vakteszten azt hittem volna, hogy uj subom es erositom van..tobbi filmen nem dolgoztak hangmernokok? :)
na meg ugy latom vegig kell neznem ezeket a 3d kameraval felvett valos 3d filmeket, mert ez is odab*szott. na nem maga a film, mert az felejtos, hanem ami az audio vizualis resze. a sub savja is hihetetlen jol szol..olyan mint vmi 2.5 oras demo :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180406) -KP- válasza mimic1979 (#180404) üzenetére


-KP-
addikt

"még a feleségem is elismerően hallgatta, illetve nézte a mérési eredményeket."

:Y Ezt kifejtenéd? :DDD

(#180407) Dagidög válasza -KP- (#180406) üzenetére


Dagidög
senior tag

Mást mért. :DDD

(#180408) python1 válasza -KP- (#180406) üzenetére


python1
veterán

Nálunk az zasszony kimondottan utálja már, hogy naphosszat megy húúp. :D
Viszont rengeteget tanultam az utóbbi 10 000 mèrèsből, egyre jobb a hang. :D
Tebnap a sláger Avatar 1 ment, nagyon rendben volt a hang, talán az eddigi legjobb, szerintem az egyik legjobb EQ- t a Rew- vel lehet csinálni.

(#180409) BBéci válasza m3ss (#180405) üzenetére


BBéci
titán

A Cinema EQ csökkenti a magastartomány szintjét, ami nekem nem szimpatikus. Ahogy az olyan hangdoboz sem, amit ilyen módon lehet vagy kell megzabolázni.
Megjelenése óta tervezgetem és halogatom annak a filmnek a megnézését, adtál egy lökést, hogy végre rászánjam magamat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180410) tomyka74 válasza m3ss (#180405) üzenetére


tomyka74
senior tag

"transformers age of extinction " Annak űber hangja van, többször megnéztem már, le is van mentve, vissza nézegetem.

(#180411) powerup2 válasza m3ss (#180405) üzenetére


powerup2
addikt

B&W esetében csak a csúcs hangfalak jók. 600 széria meg kb a magasai miatt nem jók meg szűk a szórása a hangfalnak. Inkább cseréld le egy jó focalra vagy monitor audiora.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180412) python1 válasza BBéci (#180409) üzenetére


python1
veterán

Ez is inkább hallás után megy.
Èn bárhol jártam hallgatózni ès nem volt a harman görbe, vagy hasonló hangszín beállítva, kb 10 perc múlva elviselhetetlenül szólt. Bár azt hozzá kell tenni, hogy nem minden rendszer kèpes arányaiban jól visszaadni.
Sztereónál kicsit jobb a helyzet ott kb fèl órát is elviselem.

(#180413) mettek válasza powerup2 (#180411) üzenetére


mettek
addikt

1 hete voltam egy budapesti üzletben meghallgatni egy monitor audio Silver 300 7g-t és egy B&W 704-est. A bowers jobb volt a monitornál de jóval drágább is. Kb 10-10 percet hallgattam a 2 hangfalat.

aztán bekötöttem az Audios Solutions Overture 322B hangfalamat, elég volt 15 másodperc és szedtem is le a hangfalaimat és köszöntem el mert annyira lezenélte az Overture a másik kettőt hogy nem volt kérdés. Pedig azzal a szándékkal mentem hogy új hangfalat vegyek. Nem jött össze.

Béci által írthoz 180409 csak annyit hogy nálam is sok a magas de ennek akusztikai okai vannak és nem a hangfal hibája de időbe telt mire erre én is rájöttem. Sok hangfalam volt és mindegyik magasba húzósan szólt. Ennek az az oka hogy kicsi a szoba és nincsenek megfogva panelekkel a magashangok, sok a visszaverődés. Ekkor jól jön a Dirac. Ha ügyesen és tapasztalattal állítja be az ember a hangfalak pozícióját és a dirachoz is ésszel nyúl akkor csodát művel. Ha mindent a softverre hagyunk és csak végig kattintgatjuk akkor valszeg doboz hangot fogunk kapni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180414) I'am Dony válasza mettek (#180413) üzenetére


I'am Dony
őstag

Miben jobb, miben másabb az Audios Solutions ezektől?

(#180415) mettek válasza I'am Dony (#180414) üzenetére


mettek
addikt

A Monitor Audio nagyon mély tónusú volt, ami szépen el is nyomta az amúgy sem sok magasát. Egyetlen pozitívuma van annak a hangfalnak, ami az hogy szól.

A B&W jobb volt, kiegyenlítettebben szólt. Ezt hallgattam másodjára és magamban el is könyveltem hogy ezt viszem haza (mondjuk hallgatás közben kiderült hogy az amit néztem az darab ár és párban 1.2 misi) így megvenni sem tudtam volna de szerencsére nem is kellett.

Ezután jött a Solutions. Ugynazon zeneszám be és csak pislogtam illetve mosolyogtam. Ami azonál nem volt, itt pedig igen: TÉR, RÉSZLETEK mindenhol, az ének és a hangszerek elkülönülnek, tapinthatóvá vált a zene és nem masszaként szólt egy pontból illetve a mély sem nyomta el a többi hangot pedig azért vannak mélyei ennek polcsugárzónak is.

Zárójelben megjegyzem hogy anno amikor ezeket megvettem akkor a Monitor Audio Gold 200 hangfalaimat is elvittem a Stream Audiohoz és ott is össze lettek hallgatva, azzal szemben is az Overture nyert. Mondjuk ott eléggé rendben van az akusztika.

Ami miatt most cserélni akartam az az hogy nálam Dirac nélkül magas tónusú a hang de rájöttem idő közben hogy ez akusztikai probléma. Dirac-kal nagyon szépen sikerült belőni most a hangot. Egyszerűen nem tudom és már nem is akarom lecserélni mert nekem nincs annyi pénzem amennyiért jobbat tudnék venni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180416) mettek válasza mettek (#180415) üzenetére


mettek
addikt

Még egy dolog: volt aki úgy írta le a Solutions hangját hogy olyan mintha zárt helyett nyitott fejhallgatót hallgatnál és valóban olyan kicsit. Úgyhogy nem biztos hogy mindenkinek ez tetszik de akinek igen annak nagyon. Ahhoz hogy megmutassa a tudását nagyon komoly láncot ki tud szolgálni illetve a tér is kell neki. Falaktol elhúzva. Ha ez adott akkor nem csak a két hangfal között szól a zene hanem rajtuk kívül balra jobbra is. Elképesztő amit tud optimális környezetben. Nálam sajnos a tudásának csak az 50%-át adja le kb (ahhoz képest amit a demo szobában hallottam)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180417) powerup2 válasza mettek (#180413) üzenetére


powerup2
addikt

B&W hangja nálam nem nyerő csak a magasabb széria volt jó a fülemnek de akkor azon az áron bizony vannak nála sokkal jobbak.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180418) mettek válasza powerup2 (#180417) üzenetére


mettek
addikt

Igen. Nagyon túlárazott hangfal ahogy a tegtöbb márka. Egyelőre szerencsére az AS nem ilyen. 2 millióig/pár kategóriában állítólag nehéz jobbat mutatni mint az Overture vagy Figaro. Én a polcsugárzóját vettem mert a mélyeket úgyis a szub intézi. Nekem felesleges az álló hangfal.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180419) powerup2 válasza mettek (#180418) üzenetére


powerup2
addikt

Hallgass meg egy revelt :) amúgy stream audiónál hallgattam az általad emlitett példányokat nem voltak rosszak de nem vettem meg. De a revel az szerelem volt első hallásra. Nem véletlen referencia hangfal. Bár sajnos az ára nem a legjobb. De mozin a revel c208 center az uralja a mozit a párbeszédek félelmetesek. Arról nem beszélve hogy követeli az erőt és bizony jövőre jön hozzá egy igen combos végfok is.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180420) #62435328 válasza m3ss (#180405) üzenetére


#62435328
törölt tag

Régen mondom, hogy cseréld le azokat a dobozokat!

Nem véletlen van velük teli a használtpiac, nálam a C1 center volt egy darabig, de nem bírtam vele együttélni.

Egyébként külföldi fórumon olvastam, hogy a Cinema EQ lenne az alapbeállítás, mert alapból az erősítők többsége túlzottan flat. A mozis szabvány a reference görbe+Cinema EQ.
Nem tudom tényleg így van-e??

(#180421) mettek válasza powerup2 (#180419) üzenetére


mettek
addikt

Most egy jó darabig nem szeretnék cserélgetni. Annyiféle volt már és kb egyikkel sem voltam macimálisan megelégedve és ez azért van mert ebbe a nappaliba akármit tehetek nem fogja kifutni magát. :(

De én is gondolkodtam Revelben csak hát baromi drágák.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180422) powerup2 válasza mettek (#180421) üzenetére


powerup2
addikt

Drága de az árához mérten van a tudása. Én pl a szoba akusztikáját most csinálgatom és bizony alsó hangon lesz olyan 800 ezer... nem kevés de valaki ennyiből épit rendszert.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180423) mettek válasza powerup2 (#180422) üzenetére


mettek
addikt

Igazából mai árak mellett teljesen normális az a 800ezer. Néztem hogy 2 db 60x60-as fa diffúzor 90ezer Ft. Vicc. Tegnap elmentem az obiba vettem anyagot 35ért és megcsinálom magamnak. Már elkezdtem levágni a kockákat. Ja és ebből dupla akkora diffúzor jön ki.

Visszatérve a Revelre, a centere valóban baromi meggyőző de a belépő hangfalai nekem valahogy nem jönnek be. Nincs meg bennük az a tér és részletező képesség mint az AS-ben. De hát ez ízlés kérdése.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180424) m3ss


m3ss
veterán

az a baj, hogy en limitalva vagyok helyileg, csak polcsugarzok fernek el. azoknak sem tudom a helyuket valtoztatni, eleg kozel lesznek a falhoz. es pl a monitor audio silver 100-on is hatul van a reflexnyilas.

mondjuk igy, hogy polcsugarzo a kiszemelt, legalabb nincs akkora valasztek :D plane, hogy klipsch center el sem fer. focalbol 906 meg monitor audio silver 100? gondolom a bronz szeriat ne eroltessem, vagy az is jo?
azert a silver 100 meg a silver 350 center nem olcso...foleg hogy surroundnak is kb silver 100 kellene, surroundra sajnalok ennyi penzt igazat megvallva..ezek birjak a hangerot amugy silver 100, c350?
szoktak ezeket durvan akciozni valamikor is? mert akkor nezgetem majd...meg leginkabb meg kellene hallgatni oket vhol.

eq nelkul nem is igazan erdekel milyen a hangjuk, nem hallgatom ugy. de azert fontos lenne, hogy legyen jo a stereo szinpadkep.

mondjuk sztem eloszor veszek egy mikrofont, es kicsit belemelyedek, nem akarok feleslegesen koltekezni. van azert par kerdojel a fejemben.
-10 hangero kozul elkezd par dolog rezonalni a szobaban, foglalkozni kell vele. kivancsi vagyok, hogy az erosites eleg-e meg ilyen hangeron. dinamikam az egyertelmuen visszaesik ha -15-18-nal hangosabban hallgatom. kerdes melyik komponens miatt. sot a sub is mintha hasonloan viselkedne..pedig boven vissza van tekerve a poti meg erositon is.
szoval inkabb ezeknek fogok eloszor utana jarni, kell-e meg1 sub, eleg-e a denon, fogok-e tudni egyaltalan ennel nagyobb hangerot csinalni a szobaban.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180425) powerup2 válasza mettek (#180423) üzenetére


powerup2
addikt

concerta meg a performa nem emlithető egy napon :) de vannak fent mérések a hangfalról azok is meggyőzőek a hangjuk meg olyan hogy libabőrös leszel.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180426) mimic1979 válasza -KP- (#180406) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Egyszerű... Megvoltak a régi X-1400H eredményei az App-ban. Ott megmutattam neki hogy milyen volt a régi "before-after" és az új.
Ma ha lesz időm csak rá dobom a REW-et, és utána mérek.
Ami még talán az X-3800H mellett szól, hogy eddig is használtam a mélyláda "simogatásához" minidsp-t de ez is valahogy pontosabb lett.
Mindentől függetlenül ha megérkezik a DIRAC kiegészítés, és letölthető, megvásárolható, mindenképpen ráteszem az erősítőre.

(#180427) python1 válasza m3ss (#180424) üzenetére


python1
veterán

Mindenkèppen èrdemes mèregetni, már csak azèrt is, hogy tudd honnan indulj, addig csak èrtelmetlen tapogatózás az egèsz.
Viszont ha tetszik amit hallasz mèrès nèlkül is, akkor felesleges.

(#180428) -KP- válasza mettek (#180423) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem meg az Audio Solutions centere nem jön be. Tőlem szólhat akárhogy, ha ebben az árkategóriában a holt béna vízszintes 2 utas megoldással operálnak. De megnéztem, még a csúcs csúcs kategóriánál is ezt a béna vízszintes MTM-et erőltetik, ami számomra a full vicc kategória. Lehet, hogy egyszemélyes mozizásra jó, de hozzám rendszeresen jönnek haverjaim, illetve családtagok is. Rendszeres, hogy ketten vagy akár hárman mozizunk egyszerre. A 3 utas ML center pedig kb. 45 fokról hallgatva is tök szép érthető párbeszédeket ad. A Silver állót egy vele egy árban levő vagy drágább monitorral összehasonlítani nem túl fair. Azt a vele egy árban Gold vagy Platinum monitorral kellett volna összehasonlítani, nem a 2,5x annyiba kerülő sajátoddal. Egy Silver 50 300k, a te dobozod 675-750. Szerinted ez fair összehasonlítás? Az lenne a fura, ha nem jobb az AS, sőt, kutya kötelessége ekkora árkülönbség mellett jobbnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#180429) mettek válasza -KP- (#180428) üzenetére


mettek
addikt

Értem amit mondasz. De ez a polcsugárzó elverte az álló Gold 200-ast is! Innentől nincs miről beszélni. Persze megfelelően kiszolgálva.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180430) Rp526 válasza mimic1979 (#180426) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ahogy korábban írták már a Denon app "after" görbéje kb. mindenkinek ugyan úgy néz ki, szemet gyönyörködtetően flat. A változás annyi szokott lenni, hogy vki bekapcsolva hagyja a midrange compensation-t, és akkor odarak egy hullámot. Ez egy jósolt görbe az app-tól, hogy is lehetne más, mivel visszamérést nem csinál a kalibrálás.

(#180431) Dorian válasza mettek (#180429) üzenetére


Dorian
félisten

Ez az "elverés" azért teljesen szubjektív dolog: Annyit jelent, h neked ez és így tetszett.
Én pl. nem adnám oda a GS 20-aim az új Goldokért: sztem azokban a szalag magas egyszerűen torz / fura / nekemnemtesző. De a GS 20-at is odatettem nagyarccal egy (elismert szaki által) épített (így újonnan 1,5-2x annyiba kerülő, mint a használt GS20) mellé, aztán szépen elkenődött a szám ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180432) python1 válasza Rp526 (#180430) üzenetére


python1
veterán

Ráadásul az EQ- zás sem csodafegyver, èrdemes tudni, hogy mit ès mièrt, meg a mèrtèkèt is.
Ha már valaki ezekhez nyúl, kell egy minimális tudási szint hozzá, úgymint a hangsugárzó viselkedèse, ès a szobaakusztikai alapismeretek.
Ja ès minimum egy kalibrált mikrofon, nèmi szoftveres ismeret sem árt.

[ Szerkesztve ]

(#180433) -KP- válasza Dorian (#180431) üzenetére


-KP-
addikt

De ez innentől kezdve egyéni ízlés kérdése. Sokan esküsznek, ill. imádják azokat a magasakat, ami neked nemtetsző. Szóval kinek a pap, kinek a papné.

(#180434) -KP- válasza -KP- (#180433) üzenetére


-KP-
addikt

Ja amúgy annyira én se vagyok oda érte, de nem térne át rá annyi gyártó, ha nem lenne piaca. Házimozira meg elvileg pl. kifejezetten jó, mert az 5-10x hangleadó felület miatt elvileg nagyobb hangerőt bírnak, mint egy sima dóm.

(#180435) I'am Dony válasza m3ss (#180424) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az Aria 906-ról lebeszélnélek mert egy nagy nulla az árához képest. A Silver 100 sokkal jobb választás az áráért, háttereknek pedig a Silver 50 tökéletes. A C350 már kifutott, de kintről lehet még korlátozott színválasztékból intézni, az egyik legjobb center amit hallottam, jóval drágábbaktól is.

(#180436) mettek válasza -KP- (#180434) üzenetére


mettek
addikt

Kisebb helyiségbe nem vennék soha szalag magassal szerelt hangfalat. Iszonyat harsányan szól. Mondjuk alapból nem értem hogy kinek tetszik a túltolt éles magas. Bizonyos hangerő fölött megsüketülök tőle és a falat le tudnám kaparni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180437) denesdr válasza mettek (#180436) üzenetére


denesdr
addikt

Én meg azt nem értem, hogy valaki hogyan szeretheti a spenótot, mégis sokan szeretik. Ilyen ez. :))

(#180438) -KP- válasza mettek (#180436) üzenetére


-KP-
addikt

Nem a szalag magastól szól valami harsányan, vagy nem harsányan. Ennyi erőből pl. mindenki aki Elacot használ, az dobja ki a hangfalát, vagy mi? Eddigi legjobb magasa a Swans T600-as állómnak volt. Abban egy nagyméretű isodynamic ribbon dolgozik és sokkal finomabb hangja volt, mint egy dómsugárzónak. Bármit el lehet hangolni harsányra, meg az ellenkezőjére is.

(#180439) ctrlaltdel13 válasza m3ss (#180424) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Zene hallgatásra szerintem nem kell eq.
Legalábbis én még nem hallottam olyan eq-zott hangot sztereón, ami tetszett.

Nálam zene hallgatásnál 8-ason van a pc kivezérlése a 100-ból, gyerek szokta 25-30-ig feltekerni,de akkor már hallom az udvaron.
Igaz ez nem avr-el, pc-végfokok.
Hangfalak érzékenysége mit sem változott.

(#180440) denesdr válasza ctrlaltdel13 (#180439) üzenetére


denesdr
addikt

"Zene hallgatásra szerintem nem kell eq."

Ez szerintem meg minimum függ a hangsugárzóktól, szobától, elhelyezéstől. De hát ki mondja meg, hogy mit "kell" a hifiben...?

[ Szerkesztve ]

(#180441) python1 válasza denesdr (#180440) üzenetére


python1
veterán

Igen, amit a hétvégi hangsugárzós totyik tanulsága igazolta is.
Ráadásul eddig pont fordítva álltam az EQ - záshoz :D

[ Szerkesztve ]

(#180442) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#180439) üzenetére


-KP-
addikt

A mélytartomány nagy kiemeléseit leszedni zenén ugyanolyan áldásos, mint mozin. Nem is akarok többé eq nélkül mozizni. Mondjuk felül nem nagyon nyúlok bele.

(#180443) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nincs valakinek meg a 7.14-es firmware az Arcam AVR390-hez?
Az 550-hez, 850, 860-hoz is ez a fw kell.
Vagy esetleg más olyan verzió, amiről úgy gondolja, hogy a CEC és az ARC jól működik.
Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180444) Khaosz55 válasza -KP- (#180434) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én szeretem az elec-ban. Az elhelyezés miatt nekem jóval a hallgatói pozició felett van. Féltem is tőle, hogy emiatt rossz lesz. Viszont ha felállok és utána leguggolok, akkor sem változik a magas hangja. Valahogy más a szórásképe mint a dom-nak. Nagy hangerőn sem érzem bántónak.

(#180445) Khaosz55 válasza -KP- (#180438) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen egyetértek, attól, hogy ribbon a magas nem feltétlen, hogy harsány.
Pl amit halottam B&W 700-as szériát nem emlékszem, hogy 702-703vagy 704 volt- de az elac mellett harsányanak ítéltem meg. Godolom egy Klipsch meg még harsányabb, főleg nagyobb hangerőn.

[ Szerkesztve ]

(#180446) -KP- válasza Khaosz55 (#180445) üzenetére


-KP-
addikt

Igen még harsányabb, de ott se a magas felépítése miatt. Nézd meg a méréseket róluk, az összesre jellemző a magas kiemelés valamilyen szinten.

(#180447) python1


python1
veterán

Nálam a legtöbb kiemelést ez okozza.

(#180448) Khaosz55 válasza python1 (#180447) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem tudom, nekem ennél valamivel rosszabb a lecsengésem és nem okoz semmi kiemelést közép és magas tartományban..

(#180449) python1 válasza Khaosz55 (#180448) üzenetére


python1
veterán

Az, hogy mondjuk magasabb az érték, az még magában nem akkora probléma, inkább az arányok.
Nálam 4kHz-től eléggé meredeken esik, ami egyébként nem is lenne nagy probléma, ha mondjuk 4kHz alatt laposabb lenne.
Közeli mérésnél, EQ-val korrigálva flat-re, de mikor az üléspozícióhoz ér a hang, ott pontosan ez a frekvenciamenetet mérek mint a lecsengési igőm.
Na itt kell észen lenni az EQ-zással, itt aztán az automatikus kalibráció, igen el tudja vinni az embert.Eddig engem is félrevitt rendesen, jelenleg a "harman görbe" lett a befutó, mivel a magassugárzón 2 helyen kellett beavatkozni csak, és meghagytam a "természetes" esését így eléggé alacsony torzítást kaptam, és jól terhelhető ami jól is jön ilyen helyzetben, mivel nem kényszerítem olyan működésre, ami esetleg már műszakilag problémát okozna neki. Mélyközepet pedig szintén tudtam korrigálni, hogy ne okozzon különösebb problémát annak a helyes működésében, és alacsony maradt a torzításom is. Egyébként így a REW automatikus EQ-ja tökéletesen egyensúlyba hozta a hangot.
Ettől függetlenül kezelnem kell a magasabb értékeket, mert minden sugárzó, pontosan így viselkedett.
Ja igen, mivel a mélyközép tartományom aránytalanul magasabb mint 4kHz felett, némileg ott a teret is nagyobbnak hallom, enyhén víszhangosabb az a rész, azért mindenképpen kezelni kell, hiába EQ-zom.

[ Szerkesztve ]

(#180450) python1 válasza python1 (#180449) üzenetére


python1
veterán

Visszhangosabb, bocsánat. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.