Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180151) VoidXs válasza mimic1979 (#180148) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ne a level mérőt használd hozzá, az nem alkalmas pontos elhelyezésre. 10 dB-vel a többi hangszóró felett kell lennie, például ez egy régi mérés nálam, amikor még X-curve-re mértem:

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180152) python1 válasza VoidXs (#180151) üzenetére


python1
veterán

Falhoz közeli vagy a falon elhelyezett hangsugárzókkal van ez a mérés?

(#180153) VoidXs válasza python1 (#180152) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, közeliek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180154) BIGi75 válasza VoidXs (#180151) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na, ez be van lőve kérem:K
Ez a psycho smoothing amúgy nem tüntet el nagyon dolgokat?

(#180155) denesdr válasza BIGi75 (#180154) üzenetére


denesdr
addikt

De eltünthethet, ugyanúgy mint a hallásod, pont ezért pszichó a neve.

(#180156) VoidXs válasza denesdr (#180155) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos sokkal megbocsátóbb, mint a hallás, az ember 1/12 oktáv körül átlagol (úgy vannak hallócsontjaid, így fizikailag képtelen lennél jobban hallani). Csak azért használtam, mert nem a simítás a lényeg, hanem a különbség csatornák közt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180157) mimic1979 válasza VoidXs (#180151) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Akkor mit, ès mondjuk alapèrtemezett legyen a kèt front? Mennyi legyen az eltolàsa a több hangszòrònak? Vagy teljesen egyforma a szint? Mennyezeti hangszoró esetèn 90 fokos az UMIK kalibràciòs fàjlja. Mèrès legyen akkor vízszintben?

(#180158) VoidXs válasza mimic1979 (#180157) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A függőlegesen állított mikrofonhoz a 90 fok azt jelenti, hogy a nézési irányától véve 90 fok, tehát az lesz a talajszint. 0 fok a teljesen szembe, a kettő közt vannak a felsők, és nem lineárisan, hanem a 90 felé hajolva. Ezt egyedül a Cavern kezeli helyesen, köztes állapotokat kitalálva, még a kicsit megemelt surroundokra is, manuálisan jó mindenhez a 90.

A szabvány az, hogy LCR egy szint (center a referencia), az LFE átlagosan +10 (kb ennyivel legyen feljebb a vonal), a surroundok (felsőket is beleértve) -3. Sokaknak segít a térérzetén, ha a surround hangosabb, szóval mindent egy szintre mérnek inkább.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180159) denesdr válasza VoidXs (#180156) üzenetére


denesdr
addikt

Akkor a REW készítői rosszul tudják?
De azt hiszem frekvenciafüggő is a dolog, ha hallunk is valahol 1/12 oktávvál, valószínűleg nem a teljes spektrumban. Legalábbis én így tudom.

(#180160) mimic1979 válasza denesdr (#180159) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Bevallom töredelmesen , a Cavern-ben, nem vagyok annyira otthon. Le van töltve stb.
Ugyanúgy mérjem be mintha EQ-zni szeretném, és olvassam le a görbéről mért értékek, és addig állítsam az erősítőn fel-le amíg nem ugyanaz a db.-el értéket nem láthatóak? Minden állítás után új teszt gondolom

[ Szerkesztve ]

(#180161) VoidXs válasza denesdr (#180159) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egy készítője van csak annak is. :D Amúgy nem ő tudja rosszul, más szoftverből vette át, illetve az 1/12 az abszolút lehetséges legjobb hallás, nem jelenti azt, hogy mindenkinek ilyen jó lenne. Ehhez van hardvered, a többi szoftverben dől el. :DDD A psy smoothing különböző tesztek eredményének átlaga, tehát az, amit jó eséllyel egy átlagos ember meg tud hallani. A valóság egy hobbista esetében valahol a kettő között lesz, kivéve a kábeleseket, róluk tesztek bizonyítják, hogy rosszabb fülük van az átlagnál.

#180160 mimic1979: A Cavern mérés után egyszerűen kiírja, hogy mennyit kell igazítanod. Ez a Gain mező.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180162) python1 válasza VoidXs (#180161) üzenetére


python1
veterán

"A valóság egy hobbista esetében valahol a kettő között lesz, kivéve a kábeleseket, róluk tesztek bizonyítják, hogy rosszabb fülük van az átlagnál."
:D :C

[ Szerkesztve ]

(#180163) BIGi75 válasza VoidXs (#180161) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ebbe most kicsit belegabalyodtam: 1/12 oktáv hallás annyit tesz, hogy vki meg tud különböztetni félhangokat hallásra.
A simítás frekimenetnél, meg hogy mennyire részletes a görbém, mennyi adatból van "rajzolva", 1/12 oktávnál ugye szintén félhangokra van adat. Most ha 1/3 oktávra simítom psyhoval a bass tartomány görbéjét attól én még részletesebben hallok, csak nem látom a görbén a kis tartományban lévő dB eltéréseket. Nem?

(#180164) VoidXs válasza BIGi75 (#180163) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Félhangokat mindenki meg tud különböztetni, konkrét frekit is sok zenész akár Hz-re pontosan. A hallócsontok bár kb. hangonként vannak, de a szomszédok arányából meg tudjuk mondani a hangot. A hangerejük különbségét nem halljuk túl pontosan, az egymás melletti hangok kiegyenlítik egymást, összefolynak. Olyasmi, mint a látásunk, összesen 3 receptorral látunk kvázi végtelen színt, az arányuk adja az eredményt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180165) BIGi75 válasza VoidXs (#180164) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ahhaa, a hangerő különbségen van a hangsúly... :R

(#180166) VoidXs válasza BIGi75 (#180165) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, az pedig pont a simítás lényege.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180167) tomyka74


tomyka74
senior tag

Sziasztok.

Kettős kábelezésre alkalmas hangfalat átlós bekötésre (+fent ,átlóba, - lent) (jumper marad de gyári lemezt normális hangfal kábelre csere) esetleg tapasztalat,vélemény valakinek? Kinti fórumokat "olvasgatva" egyes hangfal gyártók állítólag eladásnál így ajánlják hangsugárzóikat.
Érdekelne véleményetek.

[ Szerkesztve ]

(#180168) BBéci válasza tomyka74 (#180167) üzenetére


BBéci
titán

Azt javaslom, szánj rá időt, próbáld ki az összes verziót! Ne hallgass másokra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180169) tomyka74 válasza BBéci (#180168) üzenetére


tomyka74
senior tag

Azon már túl vagyok :D azért kérdem, hogy megtudjam más is kisérletezgetett e már ezzel.

(#180170) VoidXs válasza tomyka74 (#180169) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha sztereóban gondolkodsz, akkor tényleg ízlés kérdése, de mivel mozitopikban vagyunk, együtt kell dolgozniuk a többi hangszóróval, ami az ellenfázis miatt nyilván nem fog menni. Próbáltam olyan Focal-t, amit a gyártó így javall, talán a 926 volt, de pont az a borzalom lett, amire számítottam, nulla térrel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180171) I'am Dony válasza tomyka74 (#180167) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezzel kapcsolatban az MA Gold álló dobozainál többen beszámoltak jelentős változásról pozitív irányba. Silvereknél ugyanezt nem tapasztaltam.

(#180172) I'am Dony válasza VoidXs (#180170) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez esetben a fázis nem változik, mert polaritás helyes marad a bekötés. Csupán arról van szó, hogy nem az egymás melletti bemenetekre kötsz, hanem a neg. pólust az alsó pont neg.-ra, a poz. pedig a felső poz.-ra (átlósan) illeszted. A Focalnál fordított polaritást javasoltak - azt is csak a bemérés idejére - a hangváltó tervezése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#180173) denesdr válasza I'am Dony (#180172) üzenetére


denesdr
addikt

Ennek a keresztbe bekötésnek semmi semmi értelme, mármint nem okoz semmi változást, mivel a póluspárok össze vannak kötve egy gyakorlatilag 0 ellenállású jumperrel, így elektromosan egynek számítanak. Csak ezoterikusan számítanak másnak, de ez a mérésre nincs hatással. :N

(#180174) mimic1979 válasza VoidXs (#180161) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Köszönöm a választ.
Tudom láma lesz a kérdés, de elég az erősítő menüében, adott csatornát megtolni a mért dB-el, vagy a mélyláda esetében, egyszerre bemérni a rendszert, venni az átlagot és a fölé elkészíteni a filtert egyből hogy + 10dB.-el menjen? Sokat szívtam eddig a mély kisimításával, eddig ez legjobb amit kitudtam belőle hozni.
A vége az lett hogy mivel a minidsp szűrőinek száma véges, ezért 20-120 Hz közé hoztam létre kizárólag a görbét, és így a szűrők az "aktív" tartományban dolgoznak, és nem mennek pl. 170Hz fölé, ahol már amúgy sem kap jelet.
Természetesen a többi hangszórónál erre nincs módom, csakis az erősítő menüében való manuális "tekergetés"

(#180175) I'am Dony válasza denesdr (#180173) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, én is így gondolom. Akik "hallottak" változást ott esetleg a gyári jumper lemez kábelre cseréjéből adódhat némi eltérés.

(#180176) tomyka74 válasza VoidXs (#180170) üzenetére


tomyka74
senior tag

Nem nem dehogy semmi sztereo, csak érdekelt, hogy más is szöszmötölt e már ilyennel. :D

#180175 I'am Dony : igen azt tényleg hallod. de vak tesztnek ne vesd alá. :)

[ Szerkesztve ]

(#180177) Dorian válasza tomyka74 (#180176) üzenetére


Dorian
félisten

A legjobb amit tehetsz, ha kiveszed a hangfalkábel-aljzatot és belül közösíted. Egy csomó felesleges jelúttól meg lötyögő sarus csatlakozástól megszabadulsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180178) tomyka74 válasza Dorian (#180177) üzenetére


tomyka74
senior tag

Áááá dehogy nyúlok bele, nekem így érték ,hogy megbontatlan,belenyúlás mentes dobozok! Nekem ez ilyen fétisem. :D
Csak érdekelt ,hogy más is próbált e már ilyeneket mert itt a topikban még ilyet nem olvastam.

(#180179) Dorian válasza tomyka74 (#180178) üzenetére


Dorian
félisten

Próbáltam. A jumper lemez hangfalkábel-darabra cserélése ért valamit, az hogy keresztbe vagy nem úgy kötöttem át, az semmit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180180) nagyatt válasza Dorian (#180179) üzenetére


nagyatt
tag

Amikor volt MA Goldom, jomagam is kiserleteztem a kereszt bekotessel, de fikarcnyi valtozast nem hozott. Valtozast akkor hallottam amikor eladtam a hangfalakat es masikat vettem :D

(#180181) spiky03 válasza devil-k (#180150) üzenetére


spiky03
veterán

Nagy nehezen meglett :C:DDD
48.perc után van az a jelenet!

@VoidXs
Felvehető akar a listába is :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180182) devil-k válasza spiky03 (#180181) üzenetére


devil-k
nagyúr

Juhuuuu! Köszi! Akkor a 48. perc a nyerő? ;]

- mozi bolondéria -

(#180183) spiky03 válasza devil-k (#180182) üzenetére


spiky03
veterán

Hát azt majd te eldöntöd. :D

Írd majd meg, hogy milyen volt a "kis" mozidban. ;]:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180184) denesdr válasza spiky03 (#180181) üzenetére


denesdr
addikt

Melyik filmről van szó? Én elvesztettem a fonalat. :)

(#180185) VoidXs válasza Q (#180145) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezt be is írtam, tényleg nagyon úgy hangzik, meg is néztem, szólnak-e a felsők, és nem. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180186) spiky03 válasza denesdr (#180184) üzenetére


spiky03
veterán

The Dark Knight Rises

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180187) -KP- válasza spiky03 (#180186) üzenetére


-KP-
addikt

[ Szerkesztve ]

(#180188) VoidXs


VoidXs
nagyúr

HDR ajánló: 1899. Ilyen jó fényeléssel még nem találkoztam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180189) spiky03 válasza -KP- (#180187) üzenetére


spiky03
veterán

Jól van nah:D
Nem tudtam hirtelen, hogy írjam, hogy Batman 3 vagy a teljes nevét :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180190) mimic1979 válasza spiky03 (#180189) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Üdv. Már többször mondtam, hogy hely hiány végett, nem igazán kivetelezhető álló front hangfalak elhelyezése a lakásban, de a ház "úrnőjének" tetszene ha egy ilyet beépítenénk a falba, nem állna útjába :)
Könnyű szerkezetes az ház úgy hogy elég könnyedén be tudnám építeni.
Próbáltam teszteket keresni de érdemi nem találtam.
Van valakinek ezzel a típussal tapasztalata? Véleménye?

[ Szerkesztve ]

(#180191) python1 válasza mimic1979 (#180190) üzenetére


python1
veterán

Eggyel sokra nem fogsz menni, bár a TV alatt középről akár lehet jó is.
Amúgy: [link]
Doboz nélkül neki se kezdj.

[ Szerkesztve ]

(#180192) python1 válasza python1 (#180191) üzenetére


python1
veterán

Ja igen, nem rossz elképzelés, akár tovább gondolva egy kicsit, építhetsz akár egy előtétfalat is ennek a megoldásnak.
Néhány inspiráció.
Akár már akkor vásznat is tehetsz elé, így még szolidabb és teljesen el lehet tüntetni mindent, a hangról már nem is beszélek, így mindent megoldhatsz, egy melóval.
Én ha újra építeném a mozim, akár nappaliba, kizárólag ilyet építenék ismét.

[ Szerkesztve ]

(#180193) mimic1979 válasza python1 (#180191) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Párban venném frontnak

(#180194) python1 válasza mimic1979 (#180193) üzenetére


python1
veterán

Értettem én elsőre is. ;]
Akkor projektre fel, de ahogyan írtam, valami doboz kell neki, mert így ezek semmit nem érnek a videóból is kiderül, de a Audioholics is foglalkozott ezzel a megoldással, ők is erre a következtetésre jutottak.
De akkor már centert miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#180195) -KP- válasza mimic1979 (#180193) üzenetére


-KP-
addikt

Én inkább a monitor audio felé venném az irányt.

Pl.:

https://www.extremeaudio.hu/monitor-audio-core-w380-idc-falba-epitheto-hangsugarzo

vagy

https://www.extremeaudio.hu/monitor-audio-cp-wt380idc-falba-epitheto-hangsugarzo

(#180196) mimic1979


mimic1979
aktív tag

A center, a mély , hátterek mind Klipsch

(#180197) -KP- válasza mimic1979 (#180196) üzenetére


-KP-
addikt

Akkor mindegy. Vedd azt.

(#180198) powerup2 válasza mimic1979 (#180196) üzenetére


powerup2
addikt

Miért a klipsch ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180199) mimic1979 válasza powerup2 (#180198) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Valahogy a Klipsch irányvonala, és a méret korlátok végett bögre szettben itt találtam megoldást. Háttérnek lehetett volna nagyobb, a kanapé mögötti állványon de a front oldal kinyirt minden projektet.
Nagyon egyszerű alap mozival indult a projekt itthon egy Logitech Z-5500 szettel, utána pedig jöttek a kisebb nagyobb lépések. Azt kell látni, tudom hogy egy álló szettett nem igazán lehet pótolni semmivel, mivel volt olyan is az "előző" életemben, házaságomban. Jelenleg 11 éve élek együtt most már 1,5 hónapja a feleségemmel, és ő tényleg szereti a "rendet" így annyira neki ez a kliógó böhöm hangfalak nem jönnek be, ez alól kivétel volt a mélyláda : R-115SW
A bögre szettből már lecseréltem a centert, egy Klipsch R-34C-re.
A gyári mélyládát R-8SW - az előbb említett R-115SW-re

Kezdetben kizárólag mondjuk úgy, csak az én kedvemért viselte el amikor elindítottam egy filmet, és bekapcsoltam. Aztán mostanában, már kifejezetten zavarja hogy ha nézi Netflix-et, vagy HBO, Disney -t és nem szól rendesen. Megutálta a tv hangját, és megszerette a "házimozit".

Őszintén, és semmi arcoskodás nélkül nem az anyagi korlát végett nem veszek álló hangfalat.

Az előbb megjelölt falba épített hangsugárzó árából lehetne egy olyan álló hangfalat is venni aminek valószinűleg jobb lenne a hangja is.

A "doboz nélkül neki se kezdj" érdekes felvetés.

A Dreammedia által közétett videókban valahogy nem ez jött át, náluk nem láttam a doboz készítés, beépítésre vonatkozó utalásokat.
Hála az égnek ez sem kizárt hogy egy dobozt készítsek a beépítéshez, mivel a falba ugyebár nem látszik. :DD
A "doboz" készítésre vonatkozó leírást megpróbálok keresni, de ha van rá ötlet szivesen veszem.
400e mellett már az elfog törpülni, és ha simább lesz a görbe tőle akkor biztos hogy meg is csinálnám.

De összeségében mi várható a fent megjelölt hangsugárzótól?

(#180200) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Még egy érdekesnek tűnő videó a Dreammedia csatornáján

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.