Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180251) python1 válasza devil-k (#180250) üzenetére


python1
veterán

Igen, erről szól az egèsz hobbi, de az már a következő szint, hogy a nappaliba is be tudja integrálni az ember.
Igaz ez nagyságrendileg több befektetès mind anyagilag, mindpedig időben, de a vègeredmèny kárpótol èrte.

(#180252) devil-k válasza python1 (#180251) üzenetére


devil-k
nagyúr

Annyi fix, hogy nappaliban ezt megvalósítani több pénzbe kerül. :K De idehaza nem elterjedt a baffle wall sajnos.

- mozi bolondéria -

(#180253) -KP- válasza devil-k (#180252) üzenetére


-KP-
addikt

Nem a pénz a fő akadály. Sokan egy tápkábelre vagy egy hdmi/szub kábelre több pénzt ellocsolnak. Egyszerűen felfogásbeli kérdés.

(#180254) python1 válasza -KP- (#180253) üzenetére


python1
veterán

Igen srácok, már azèrt egyre jobban terjed, egy rakás előnyèt mèg nem is említettük, panelbe, társasházba is előnyös a megnövekedett direktivitás miatt, minumum 3db+ ot jelent hangnyomásban.
Szèpek tudnak lenni a hangsugárzók is termèszetesen, de mikor egy ilyen rendszer elè leül az ember, mègis más a fillingje, van neki egy varázsa.

(#180255) mimic1979 válasza #62435328 (#180248) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Az alsó függőleges fakban lenne a két front Klipsh, nem a fentiben. Gondolom ezeknek a hangszórói nem okoznak kárt mágnesesen a TV-ben. Hirtelen azért gondoltam hogy nem lesz ez így jó...

A PS és az erősítő felett nincs tokozás felülről bezárva.. A PS így megy 1,5 éve az erősítő 4 éve. Felfelé tud szellőzni , és belül tovább felfelé tud áramolni a hő... Tudom hogy nem a legjobb megoldás, mondjuk úgy hogy így a "főnök"asszony, elviseli.

[ Szerkesztve ]

(#180256) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Valahogy így... Sokat nem piszmogtam a Photoshoppal...

(#180257) #62435328 válasza mimic1979 (#180255) üzenetére


#62435328
törölt tag

Értem! Személy szerint én sosem rakok zárt helyre semmilyen elektronikát, de hát nem vagyunk egyformák.

Őszintén szólva nem látom itt a kép alapján, hogyan lehetne megfelelően elhelyzni hangsugárzókat, de ha a "fakkban lenne a Klipsh" szerintem az nem előnyös.
Nyílván mindenből ki lehet hozni a legtöbbet, és nem is akarom kedved szegni. :)
Tőlem okosabbak segítenek! ;)

Szerk: Most már értem, nincs tapasztalatom ilyesmivel!

[ Szerkesztve ]

(#180258) mimic1979 válasza #62435328 (#180257) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Én sem így terveztem... A vicc az hogy a "szobafestőnek" felrajzoltam, maszkoló szalaggal kijelőltem mindent, és ennek ellenére ez lett a végeredménye. Azt hittem hogy felrobbanok amikor hazértünk a kész házba.. Ilyen amikor nem vagy otthon amikor a "mester" emberek magukra vannak hagyva. A lényeg hogy fentről elindult a gipszkartonnal, és minden eggyes befordulásnál "elkoptatta" a karton vastagságával a készülekeknek szánt helyet.
NO COMMENT :W

(#180259) VoidXs válasza mimic1979 (#180255) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ennek a modellnek nagy üreg kell. Ha ezt nem tudod neki megadni, legyen helyette ez.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180260) mimic1979 válasza VoidXs (#180259) üzenetére


mimic1979
aktív tag

20 cm a mélység a peremtől hátra felé. Az fentebb linkelt képen látszik az eredeti üreg "magassága" amit redukálnom kell majd. Gondolom ezek úgy vannak kitalálva hogy "zárt dobozba legyenek" mert akár egy kisebb szub csövet is be tudnék alulra rakni. :Y

(#180261) VoidXs válasza mimic1979 (#180260) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem kell cső, mert úgyis crossoverezve lesz, csak feleslegesen rondítanád el. Ekkora üreg bőven jó, minimum 10 centi kell neki, és természetesen minél mélyebb, annál jobb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180262) ctrlaltdel13 válasza -KP- (#180253) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

És Devil-K.
A ti on wall falaitok milyen is lett?
Megnézném,hátha lehet belőle venni pár jó ötletet.

Python 1 kollega már régi motoros, hagy ne keressek már vissza hsz-eket, mikor még nem volt beépített sugárzó,stb, és istenítve lett milyen jól néz ki,meg milyen jólszól.😉

Most hogy ez "lesz" a trend, nafene, az mindig változik.
Tisztában vagyok az előnyökkel, egy dedikált helységet én is, csak is úgy csinalnak.
De itt továbbra is egy nappali volta kiinduló pont.

A fix vászon elrejtésére, a motoros lejövő kép csak vicc akart lenni gondolom.
Én továbbra se néznék a nappalimba egy böszme nagy hangáteresztős vásznat.

[ Szerkesztve ]

(#180263) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#180262) üzenetére


-KP-
addikt

Nem értem ezt a hsz-t miért nekem címzed.

(#180264) mimic1979 válasza mimic1979 (#180260) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Mennyire kell üresnek maradnia a doboznak mögötte vs. mennyire kell kitölteni ?

(#180265) VoidXs válasza mimic1979 (#180264) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csillapítással/polyfillel csak javítani tudsz a hangon, de egyáltalán nem kötelező. Én először hagynám, aztán ha hallhatóan zeng/dobozhangú, és a szobakorrekció nem teszi helyre, akkor dolgoznék csak vele.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180266) devil-k válasza ctrlaltdel13 (#180262) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez egy augusztusi felállás. Azóta sok minden változott és sok mindennek nem értem még a végére.
Egyébként nappaliban is lehet nagyon szép előtétfalat építeni. :)


[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180267) python1 válasza devil-k (#180266) üzenetére


python1
veterán

Nagyon ütős lett az biztos!
Nálam úgy indult az egèsz folyamat, hogy elmentem hallgatózni egy olyan moziba, ahol pro rendszer üzemelt, szerencsèmre.
Utána már indult is a lavina tervezgetès, pár teszt projekt lement mire nagyjából elèrtem a nekem tetsző hangot.
Viszont ha lehet így fogalmazni, megèpítettem a saját szolíd pro nappalis rendszeremet, termèszetesen mèg lesz sok munka vele mire elèri a vègleges formáját, viszont ezt a hangot máskènt nem lehetett volna megvalósítani.
Nem akartam kompromisszumokat, viszont így a nyakamba vettem egy rakás új megvalósításra váró feladatot, ráadásul minden egyes elemèt magam terveztem èpítettem.
Azèrt is írtam, mint ötlet a nappalis előtètfalra, aki szeretne komolyabb hangot, de nem tud, vagy akar egy dedikált helyisèget èpíteni, azoknak van alternatíva.

(#180268) devil-k válasza python1 (#180267) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nyilván ez a megoldás nem nappaliba való, max olyan formában, hogy el elhúzhatós, mutatós függöny mögé rejteni az egészet. Lehetne ezt tovább fűzni, aki nappaliban akarja a mozit berendezni . Csak hát a nappali nagyon fontos élettér, nem pedig denevér barlang. :)
Az is biztos, hogy diy megoldásokkal is lehet előre lépni (nem is keveset), csak affinitás legyen hozzá. Nekem speciel nincs ilyen diy érzékem. Bár az is lehet, ha valakivel együtt csinálnám meg a saját dobozaimat, akkor megjön hozzá a szenvedélyem…

- mozi bolondéria -

(#180269) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#180266) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szép lett, tetszik.
Egy dedikált helységnek ilyennek is kell lennie👍

(#180270) devil-k válasza ctrlaltdel13 (#180269) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi :R

- mozi bolondéria -

(#180271) I'am Dony válasza python1 (#180254) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egyre inkább elgondolkodom ezen...
A megvalósítás sem lenne bonyolult és vállalhatatlan költségű, cserébe viszont lenne egy jobb design, szellősebb tér. Hm... :)
Ilyesmiről mi a vélemény? Megoldható belőle a komplett LCR, mert a közepe elforgatható 90 fokkal.

Forrás: Focal [link]

[ Szerkesztve ]

(#180272) VoidXs válasza I'am Dony (#180271) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mit cserélnél rá?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180273) I'am Dony válasza VoidXs (#180272) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jelenleg az MA Silver 500 ak vannak és volt Ariam is 926/936, szóval ezek alá azért már nem mennék.

[ Szerkesztve ]

(#180274) m3ss válasza devil-k (#180266) üzenetére


m3ss
veterán

komoly :C mivel vetitesz? amugy rakerestem erre az xyscreenre de nem talaltam vaszon arakat sehol.
ezekkel a beepitett lcr megoldasokkal milyen a stereo zene?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180275) I'am Dony válasza m3ss (#180274) üzenetére


I'am Dony
őstag

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#180276) m3ss


m3ss
veterán

Csak hát a nappali nagyon fontos élettér, nem pedig denevér barlang.
igen a sotetites eleg kenyes kerdes nappaliban. de a hangszigeteles is. en pl addig nem akarok hangra aldozni, amig nem tudom hangosan hallgatni csak minden 10. filmet...azt meg hogy oldod meg egy nappaliban ha nem egyedul laksz a hazban? eleg nehez kerdes egy nappali hangszigetelese.

de egy dedikalt szobaban is kivancsi lennek mennyiert lehet osszerakni egy tisztesseges hangszigetelest ha nem maganak csinalja az ember...ilyen oraberekkel amiert kartonoznak, glettelnek, asztalos munkat vallalnak emberek a meregdraga design butorok olcsoban kijonnek mint pl kartonossal megcsinaltatni...en 1 hetig gletteltem, csiszoltam, festegettem ez a kis vacak polcszerkezetet mert tobb szazezeres ajanlatokat is kaptam csak glettelesre es csiszolasra... :DDD

amugy az ilyen "szoba a szobaban" megoldasok eseten kb. hany cm-t vesz el a szobabol a szigeteles, karton stb? es szomszedos helyisegekbol vagy egy szinttel folotte mit hallani belole ha ref hangeron veretitek? gondolom ajto sem mellekes kulonben hiaba az egesz..ajto cseren en is gondolkodok, kerdes er-e annyit...mostani uveges ajton rengeteg hang kimegy.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180277) Dorian válasza m3ss (#180276) üzenetére


Dorian
félisten

Felhallatszik az emeleti hálókba, de csak ha valaki fülel. Zavaró mértéket messze nem éri el, és persze álmából sem ébreszt fel senkit.
Falaim elég sötétek de van bőven ablak, így nappal van bőven elég fény. Cserébe falbaépített cuccom nem lesz, mert ahhoz kéne ablaknélküli fal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180278) python1 válasza m3ss (#180276) üzenetére


python1
veterán

Nálunk a hálószoba határos a nappali hátsó falával, míg nem szigeteltem le valamennyire, este már élvezhető hangerőnél, minden 5 percben majdnem asszonygyilkos lettem.
Miután készítettem egy könnyűszerkezetes falat a téglafal elé, kicsit hangosabban tudok filmezni mint amikor 5 percenként rám szakították az ajtót.
Szerencsére én belsőépítészettel is foglalkozom, úgyhogy minden adott, csak éppen az időm kevés.

Dorian
Mennyire tudtam, hogy vágysz egy előtétfalra. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#180279) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#180277) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen födémed van?
Mert nálam i gerendás kefnis, felül 8 cm betonnal,alul meg kőzetgyapot a stafnik között, +osb+karton.
És a mozi nem gyengén fel hallatszik.
Nem kell hozzá fülelni, inkább füldugó🤭

(#180280) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#180279) üzenetére


Dorian
félisten

Porotherm gerenda + béléstest, felbeton, parketta, padlószőnyeg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180281) m3ss válasza Dorian (#180277) üzenetére


m3ss
veterán

azt hittem te nappaliban tolod, vagy le van szigetelve?

Miután készítettem egy könnyűszerkezetes falat a téglafal elé, kicsit hangosabban tudok filmezni mint amikor 5 percenként rám szakították az ajtót.
hany cm lett a fal? hehe, akkor nem csak mi jatszuk ezt este, hogy jon az uzenet "hangos" akkor -3dB, jon megint, meg mindig hangos... :DD
en mostanaban este -26 dB kornyeken medium dynamic volume-val nezem a filmeket...ez igy minden csak nem mozi feeling, de legalabb a parbeszed epp h ertheto.
most nezek fenti ajtokra ajtoseprut, szigeteltest ahol kicsit nagyobb a res. talan 1 ajto cserevel ha el tudnek jutni -20 dB dynamic volume offhoz, azzal megbaratkoznek...de valszeg eselytelen.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180282) python1 válasza m3ss (#180281) üzenetére


python1
veterán

12cm vastag, OSB + gipszkarton, alul gumibakokon a falhoz szintén gumibakos érintkezéssel az 5x5Cm-es párnafák alatt.
Ajtót ha teheted, érdemes 2db-ot tenni, külső ill belső falsíkra, így nyugodtan mozizhatsz, nekem még ez van hátra.
Egyébként nálam, élvezhető hangerő lett a végeredmény, vagy a beígért 15-éves börtönbüntetésem hozta meg a gyümölcsét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#180283) Dorian válasza m3ss (#180281) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, nappaliban.
Nem értem, mi van leszigetelve?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180284) VoidXs válasza I'am Dony (#180273) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azt nem hiszem, hogy egy olcsóbb in-wall megüti. Be se lehet forgatni, amit én nagyon nagy kárpótlásért adnék csak fel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180285) m3ss válasza Dorian (#180283) üzenetére


m3ss
veterán

hat arra iranyult a kerdesem, hogy amikor ilyesmi modon korbe van szigetelve az egesz szoba, akkor mennyire halladszodhat ki a hang..ahogy altalaban a moziszobakat epiteni szoktak.

Ajtót ha teheted, érdemes 2db-ot tenni, külső ill belső falsíkra, így nyugodtan mozizhatsz, nekem még ez van hátra.
hat ez nappaliban nem kivitelezheto sajnos, nagyon kenyelmetlen lenne hosszu tavon 2 db ajto :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180286) VoidXs válasza m3ss (#180285) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mélyeket nem lehet bent tartani, és a visszaverődéseiket is borzasztó nehéz kezelni, tehát ilyen szobák mellett is azt hihetik a szomszédok, hogy vihar van. A mélyek egyenletességét ilyen kaliberű szobákban úgy javítják, hogy 4 sub van, nem éri meg tovább csökkenteni az élhető részt miatta (a szigetelés vastagsága/sűrűsége a legfontosabb). Egyetlen módszer van a mélyek teljes elcsatolására: levegő, tömeg, levegő, tömeg, levegő, minden tengelyen, ez azt jelenti, hogy az egész szoba rugókon áll egy másik szobán belül. A négyzetméterára vetekszik Budapesttel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180287) BBéci válasza m3ss (#180285) üzenetére


BBéci
titán

Pár éve a Házimozi Stúdió kapott megrendelést egy komplett rendszerre és hangszigetelt szoba megépítésére egy hatalmas pincében. A tulaj extrém hangerővel szerette nézni a filmeket, az volt a kívánsága, hogy abból a felső szinteken tartózkodó felesége semmit ne halljon. Sikerült, de belekerült pár millióba. Van róla cikk az AVO-n.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180288) devil-k válasza m3ss (#180274) üzenetére


devil-k
nagyúr

Epson TW9400. Semmi "komolyabb" vas. :D
A sztereó zenét eddig nem igazán képviseltem (most sem igazán), de a zenehallgatás is nagyon szuper így. Főleg, ha valami FLAC anyagot teszek be.

#180276 m3ss
Minden attól függ, mennyi a keret rá, no meg menny is a fizikális tér. Nálam 2 karton akusztikus gipszkarton van felrakva mindenhova, mögötte 5 cm-es gyapot. Én azt gondoltam, hogy nem fog majd a hangon annyit, de piszok módon tévedtem. 3 szintes a családi házunk, ebből a szuterén-földszinten van a mozi. A ház többi részében nem igazán hallani a mozit, néha-néha egy kis morajlás, igazából az is kevés. 1 tábla akusztikus gipszkartont nem igen lehet fölkapni a hónad alá egykönnyen, sokkal nehezebb, "sűrűbb", mint hagyományos változat, no meg drágább is.

Egyébként ha rendelkezésre állna "végtelen" (hahahaha) tér, akkor biztos, hogy 4 réteg kartont raknék fel és mögé egy 15 cm-es gyapotot. Minél többet és jobban és hatásosabban akarsz szigetelni, annál több pénzt lehet elégetni erre a mutatványra is.

- mozi bolondéria -

(#180289) Dorian válasza m3ss (#180285) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam nincs szigetelve. Egyedül a mennyezetet lenne értelme, mert az emeleten vannak a hálók, de így sem ébrednek fel a kölkök, úgyh felesleges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180290) lemmy9 válasza Dorian (#180289) üzenetére


lemmy9
őstag

No meg ha egy gyerek alszik, az alvás is, nem félmunka. :)

Szerintem!

(#180291) Dorian válasza lemmy9 (#180290) üzenetére


Dorian
félisten

Fiamnál így van, de a lányom nem alszik olyan mélyen. És pont a két gyerekszoba alatt van a nappali.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180292) Quetz


Quetz
őstag

Ha valakit tényleg érdekel, akkor a kanadai kormány szponzorált egy mérés sorozatot, ahol mindent mindennel kombináltak: IR 761 report - Gypsum board walls: transmission loss data
TLDR: ha LFE tartományt nézzük és 20dB-nél nagyobb hanggátlást tudunk elérni, akkor már nagyon jók vagyunk. Ott már csak speciális szoba a szobában rendszerrel lehet fokozni a hanggátlást, ahol a padlót is elcsatoljuk gumibakos/rugós megoldással.

(#180293) m3ss válasza devil-k (#180288) üzenetére


m3ss
veterán

majd par ev mulva ha ugy alakulnak a dolgok, eletterek akkor lehet nekiallok lent. jo lenne mindig ref hangero kornyeken filmezni, jatszani. kerdes meger-e ennyi penzt, kompromisszumot a szoba miatt, idot...talan szep lassan ossze tudnam hekkelni magamnak. ha vmi szovettel boritana be az ember a kartonokat festes helyett, akkor nem kellene csiszolni se hetekig..

itt is a nappali folott levo szoba problemas, szoval nem a mely hangokkal van a gond. amugy harmonika ajtot tehetnek egyik ajto melle pluszban. akkor meglenne a dupla ajto es egesz hasznalhato is maradna. csak altalaban ezeken a harmonika ajtokon alul oriasi legres van, hangszigetelesre nem hiszem hogy tul jo...

ez xyscreen ami neked van? mekkora meg mik a parameterei? mennyi fenyerod van vele?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180294) BBéci válasza m3ss (#180293) üzenetére


BBéci
titán

"ha vmi szovettel boritana be az ember a kartonokat festes helyett, akkor nem kellene csiszolni se hetekig"
Az magától értetődő. Még sosem jártam olyan moziszobában, aminek csupasz, festett gipszkartonból voltak a falai/plafonja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180295) -KP- válasza m3ss (#180293) üzenetére


-KP-
addikt

Azok a bowers monitorok amiket használsz, bírják a ref hangerőt? Csodálkoznék.

(#180296) m3ss válasza -KP- (#180295) üzenetére


m3ss
veterán

ahh nem hiszem, -10-nel hangosabban nem hallgattam meg oket. de sztem mar ott is kezdenek elfogyni, vagy csak az akusztikai problemakat hallani...majd hamarosan veszek egy mikrofont es unnepek alatt megnezem mit is hallok valojaban :DDD

ezeket nem vinnem tovabb, vagy ha megoldanam a hangos mozizast akkor is cserelnem sztem. igy is gondolkodtam rajta, de nem tudom hogyan tovabb. ha nem tudok itthon hangfalat tesztelni nem merek beleugrani...
amugy szeretem is zenere, bar meg van vagy 20 eve es valszeg nagyon megszoktam. zenere mintha eqzva is fenyesebb lenne a magasa mint a tobbi hangfale amit hallottam, ha ez lehetseges egyaltalan..fuvos hangszereket pl. szeretem vele.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180297) BBéci válasza m3ss (#180296) üzenetére


BBéci
titán

Az a fényesség jellemzője a B&W hangdobozoknak, még a magasabb szériáknak is, de legfőképpen a 600-asoknak. Emiatt szokták kritizálni és fárasztónak, rövid ideig hallgathatónak nevezni. Persze nincs azzal baj, ha valakinek pont az tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180298) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Nekem is volt s3.
Fapaci mikor mért nálam, egyből azzal kezdte a mérések után, cseréljem ha valamelyest minőségi hangzást szeretnék.
A magasai iszonyatos torzítási értékeket mutatott.
Gondolom ezért fárasztó hallgatni sokáig.

(#180299) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#180298) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem kell csere, mert jók azért, de EQ nélkül nem sokra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180300) m3ss válasza ctrlaltdel13 (#180298) üzenetére


m3ss
veterán

#180297BBéci
ja ez rendben van, directben bantja is a fulem pl a fuvos sok helyen, de eqzva nem. meg 80-100 hz kornyeken is nagyon sok a mely, de eqzva ez is megszunik.
viszont nagy hangeronel zavar a magas, de lehet itt mar a dobozok is kevesek, sot az erosites is sztem.

void ez 602 s3 meg lcr 600 s3 center. ez ujabb hangfal amit neztel. surroundok meg meg a regi dm 602. hatsokat amugy egy ideje cserelni akarom a kisebb 601 s3-ra, de nem is tudom mennyire jo otlet. vagy 4 m-re van tolem az egyik surround...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.