Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180351) Khaosz55 válasza python1 (#180350) üzenetére


Khaosz55
addikt

Van két macskám, szerencsére egyik sem akarta a az ARL-t megtépni. Egyszer a pofozták meg a vászon lenti rúdját, de már nem csinálják. Mostanában nem bírják a mozit, ha jön le vászon, akkor mennek maguktól ki...

[ Szerkesztve ]

(#180352) spiky03 válasza python1 (#180350) üzenetére


spiky03
veterán

:C
Gondolom az is Lycra lesz akkor:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180353) devil-k válasza python1 (#180342) üzenetére


devil-k
nagyúr

Biztos élvezetes lehet megnézni így, ebben a formában a legújabb Avatart majd.

- mozi bolondéria -

(#180354) python1 válasza devil-k (#180353) üzenetére


python1
veterán

Múltkor összhangban melóztak, az egyik a vásznat borította ki a nappali közepère keretestől a másik meg az LCR - ekből húzgálta ki a tömèst a reflex nyílásokon , mind a 6 yukon keresztül lógott a kártolt gyapjú, azóta nem mehetnek be a nappaliba, felügyelet nèlkül.
Lehet először meg is nèztek valami filmet. :D

(#180355) skippper válasza devil-k (#180341) üzenetére


skippper
senior tag

Magasságos (szó szerint) :D Kicsit olyan fogorvosi várós, ahol megy a zenecsatorna. Képi megjelenítésre is azt szokták javasolni, hogy az a legideálisabb, ha nem kell sem a fejedet sem a szemedet felfelé dönteni, azaz ha leülsz, egyenes tartással, akkor a kijelző közepe legyen egy vonalban a szemeiddel.

(#180356) BBéci válasza skippper (#180355) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, de nagyon ritkán vagy soha nem egyenes tartással ülve nézünk filmeket. Sőt, nálunk alaposan hátra döntött relax a legkényelmesebb pozíció.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180357) VoidXs válasza skippper (#180355) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az egészségügyi ajánlás, hogy a kijelző felső vonalával legyen egy síkban a szemed (és a vonatkozó ISO szabvány szerint ezt minden irodában kötelező tréningként leadni), de nyilván nem így ideális mozizni, ez munkára van.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180358) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bocs ha ez a kérdés nem idevaló!
Meg tudnátok mondani, hogy ezen film:

miért csak Stereo, ha DLNA használatával, a TV-n keresztül NAS-ról játszom le?

Összedrótozás: Denon AWR-X1300W – Samsung TV, ARC HDMI.
Más filmnél eddig nem vettem észre ezt a problémát, lehet azért mert kevés filmet nézek NAS-ról. De pl. ez teljesen jó.

(Nyilván látom a hangsáv különbségeit)
De akkor is! Vagy a Denon-ban, vagy a TV-ben valami rosszul lehet beállítva, hogy az első kép szerinti film csak Stereo?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#180359) BBéci válasza VGYke (#180358) üzenetére


BBéci
titán

A DTS-HD Master Audio nem megy át a tévéből, csak sztereóra butítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180360) Vikthor válasza BBéci (#180359) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ezért is van az ajánlott lejátszási lánc: Bluray / media player -> AVR -> TV / projector

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#180361) Joshi válasza Vikthor (#180360) üzenetére


Joshi
titán

Ha a tévé a média lejátszó, akkor nem tudsz más megoldást csak az ARC/eARC-ot. ;)

(#180362) VGYke válasza BBéci (#180359) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Ezek szerint ez nem Denon - TV beállítás probléma, megnyugodtam, kb. 12 óra kísérletezés, válaszaitok után. Ráadásul a Google barátom sem segített, így köszönök mindent! :R

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#180363) Joshi válasza VGYke (#180362) üzenetére


Joshi
titán

Ha elolvasnád a használati utasítást, akkor nem is kellene BBéci. ;]

(#180364) VGYke válasza Joshi (#180363) üzenetére


VGYke
addikt

Segítesz mit olvassak el?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#180365) Joshi válasza VGYke (#180364) üzenetére


Joshi
titán

Tudni kellene a Samsung tévéd pontos modell számát, aztán letölteni a használatiját. Aztán megnézni, hogy ARC vagy eARC-os, vagy hogy mit tud kezdeni a DTS-el stb.

[ Szerkesztve ]

(#180366) devil-k válasza Vikthor (#180360) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezért nem is értem sokszor, hogy miért szívatja magát az a TV beépített lejátszójával, akinek van AVR-e.

- mozi bolondéria -

(#180367) Vikthor válasza devil-k (#180366) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nem akartam ebbe az irányba terelni a szót, csak nem hiába vannak az ajánlott praktikák... :)

Valaki anno nagyon mondogatta, hogy a TV nem medialejátszásra való... :D ebből lehet flame lesz, majd kialszik.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#180368) skippper válasza Vikthor (#180367) üzenetére


skippper
senior tag

Mindegyik másban jó, ha jól működő Dolby Visiont szeretnék, akkor a PC-s lejátszás teljesen esélytelen, arra a TV tökéletesen megfelel.

(#180369) spiky03 válasza devil-k (#180366) üzenetére


spiky03
veterán

Mindenre cél eszköz kell, az a tuti:K

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180370) -KP- válasza devil-k (#180366) üzenetére


-KP-
addikt

Ugyanezt gondolom, és pl. face csoportokban rendszeresen lehurrognak, ha ezt így le merem írni. Sokszor azzal érvelnek, hogy ugyanaz az SoC van a tv-ben, mint egy mediaplayerben. De érdekes mód valahogy mégse olvasni sűrűn, hogy a médiajátszó, vagy a pc nem tud átvinni ezt, vagy azt, de tv-k esetén tök sokszor előjön.

(#180371) -KP- válasza skippper (#180368) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem meg semmi szükség nem volt a Dolby Visionre, csak egy másfajta HDR iteráció. Egy újabb rókabőr a HDR után, semmi több. Ráadásul a vetített képről ezer % hogy nem mondok le a DV miatt.

(#180372) devil-k válasza -KP- (#180370) üzenetére


devil-k
nagyúr

Majd akkor megtanulja a saját kárán a sok Facebookos okoska. :) Teljesen egyetértek azzal, amit a DV kapcsán írtál.

- mozi bolondéria -

(#180373) lenox válasza -KP- (#180371) üzenetére


lenox
veterán

Ha tudnanak a tv-k megfelelo kepet kiadni, akkor nem lenne szukseg Dolby Visionre. De mivel 0-1000 nitet kb. semmilyen tv nem tud jol, ezert van valami ertelme, de egyre kevesebb. Az elso jonak mondott oledek kb. 350 nitig tudtak szinhelyes kepet, ma mar 600-700 korul is talan szinhelyes. Az LCD-k meg a feketenel problemasak tobbe kevesbe. Mindenesetre a DoVi kepes a megjelenitod kepessegei szerint renderelni a kepet. Ugyesen a DoVi masterek jellemzoen 4000 nitesek, hogy nehogy barmelyik tv-n clipping nelkul lathasd. De mondjuk ezt en egy lut-tal siman lenyomom 600-ra (vagy ha olyan a kijelzo 1000-re), es akkor a jobb tv-ken jo lesz.
Na mindenesetre a 350 nites oledhez azert jol jott a DoVi (vagy akar masik dinamikus hdr), egy mainal mar valoban kicsi a hozzaadott ertek, felteve hogy van 1000 nites hdr verzio a kepbol.

(#180374) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv.
Valaki próbálkozott már Android alatt EQ apo-val, illetve Cavern-nel? Van rá megoldás?

(#180375) VoidXs válasza mimic1979 (#180374) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tudtommal root nélkül nincs rendszerszintű EQ.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180376) SPEA válasza VoidXs (#180375) üzenetére


SPEA
aktív tag

És root után? Egy Dune HD pro vision 4k solo-n? :D :DDD

(#180377) Rp526


Rp526
aktív tag

MPCH+madVR-nál ha nézem a statokat a frame render time folyamatosan ugrál 1-2, ritkán három ms-et is. A hangra ez hogy van hatással? A szoftver gondolom nem igazítja hozzá a hangot, mivel akkor folyamatos kis pattogások lennének. Így olyankor mindig csúzsik/siet a hang? Asztali lejátszóknál ezt hogy küszöbölik ki? Sehogy? Ott is állítgatják manuálisan?
Én minden filmet elindítok.. nézem egy ideig és utána illesztem szájra a hangot. Már egy ms csúszás is idegesít. Más bitrátável rendelkező anyag, más-más render time-ot átlagol. Titeket ez nem zavar?

(#180378) VoidXs válasza Rp526 (#180377) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindig a képet igazítjuk a hanghoz, mert azt közel nem annyira látványos ugráltatni, mint a hangot. Nem pattogás van, hanem a frametime változik, ami teljesen normális, főleg, hogy kerekítési veszteség van benne. A render time viszont mindig jó, amíg kisebb, mint a frame time, hiszen csak annyit jelent, hogy mennyi idő volt kiszámolni. Amíg gyorsabban kiszámolja, mint hogy meg kell jelenjen, nincs gond. Ami neked fontos, és a stabilitást mutatja, az egyrészt a tearing test (Ctrl + T), másrészt a jitter (5 ms alatt már csak akkor veszed észre, ha rendszeresen játszol, 3 alatt pedig semmiképp).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180379) Rp526 válasza VoidXs (#180378) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ahha, köszi. Frame time, ami vmi 41,6-7 körül van 23,97 esetnén gondolom.
Akkor nem tudom miért van ez nekem, hogy egyik filmnél hozzáadok egy ms-et másiknál elveszek. Lehet már csak placebo.

(#180380) VoidXs válasza Rp526 (#180379) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hangmérnöki/forgalmazói hiba is lehet, ha csúszik, de 1 ms tényleg nem számít. Még a Dolby priming miatt se szól senki, pedig az 16 ms.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180381) spiky03


spiky03
veterán

Jelenleg ugye egy Anthem MRX710em van.

Gondolkodom a HTPCben, hogy 3 eszközt kiváltsak vele, valamint az EQ miatt is.
Jelenleg az Anthemben van az EQ/ARC, ami majd gondolom ki is kapcsolható lesz, ha PCrol megy a lejátszás?

Így akár le is cserélhetem egy olcsóbbra az Anthemet, amiben nincs ARC/Dirac stb mert ezeket már a PC csinálja?
Mert pl annó az ARC miatt váltottam a Marantzrol az Anthemre.
Vagy rosszul gondolom?:D

Sajnos teljes végfokra nem tudok majd váltani mert akkor nem tudnám mire kötni az Xboxot, hogy a projektoron legyen a képe és a hangja meg a hangfalakon...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180382) VoidXs válasza spiky03 (#180381) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a PC teljesen kiváltja az ARC-t, jobban is. Xbox esetében használd, ahogy eddig, PC-vel pedig a legjobb az lenne, ha teljesen szűz hangra kalibrálnál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180383) spiky03 válasza VoidXs (#180382) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor majd kikapcsolom az Anthemben az ARCot h meglesz a PC és be lesz rendesen állítva.
Az Xbox marad akkor az AVRben "csupaszon". :)

Akkor az teljesen elvetélt ötlet, hogy az Anthemet lecserelni egy pl olcsóbb nem ARCos AVRre, hamár ezt a szerepet betölti a PC?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180384) VoidXs válasza spiky03 (#180383) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha normális hangot szeretnél kihozni az Xboxból, akkor csak az opció, hogy arra megtartod az ARC-t.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180385) devil-k válasza spiky03 (#180383) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy eladod az xboxot és nem foglalkozol vele tovább. ;]

- mozi bolondéria -

(#180386) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#180385) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az x box már neten is megy ,legalábbis gyerek telón tolja.
Pc-s appja nincs🤔?

(#180387) devil-k válasza ctrlaltdel13 (#180386) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább PS párti vagyok. :) ezt nem tudom.

- mozi bolondéria -

(#180388) python1 válasza ctrlaltdel13 (#180386) üzenetére


python1
veterán

De van, alapból támogatja a windows, az az első amit letiltok. :D
Viszont az Xbox is célhardver, úgyhogy ez sem járható út annak aki mondjuk......(spiky03). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#180389) spiky03 válasza python1 (#180388) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi ;]:DDD

@devil-k
Mondjuk amennyit idén is be volt kapcsolva...kb 5x...

Nah de előbb legyen meg ugye a PC aztán utána meglátjuk hogyan tovább.
Jah meg oda is kell majd egy segítő kéz aki beállítja rendesen az EQt:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180390) devil-k válasza spiky03 (#180389) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én ilyenkor mindig mérlegelek, hogy megéri-e azt az X kiadást az az X dolog. Ha szerencséd van, meg tudod "önmagaddal beszélni", hogy nem. :D

- mozi bolondéria -

(#180391) python1 válasza spiky03 (#180389) üzenetére


python1
veterán

Szívesen! ;]
Gyereket kineveltem belőle (Xbo) szerencsétlenségemre, azóta PC-t építek folyamatosan. :D
Jelenlegi HTPC állomány nálam 3db, úgyhogy hajrá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#180392) spiky03 válasza python1 (#180391) üzenetére


spiky03
veterán

:DDD
Egyet igazán kölcsön adhatnál kipróbálni, hogy milyen.;]:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180393) python1 válasza spiky03 (#180392) üzenetére


python1
veterán

Ha a közelben lennél simán vihetnéd.

(#180394) Khaosz55 válasza python1 (#180391) üzenetére


Khaosz55
addikt

Egyáltalán ne bánd. A konzolokban kb semmi lehetőség nics a játékon kívül, a PC-ben meg ezernyi lehetőség van mindenféle szempontból. Szóval ha a gyereked PC-zik akkor csak előnyére válik. Nekem meg sem fordult a fejemebe, hogy konzolt vegyek a gyereknek, vagyis egyszer volt X-box de ha 20 órát volt használva az évek alatt akkor sokat mondtam...

(#180395) Pokskill


Pokskill
tag

Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni. Vettem egy Logitech z906 hangrendszert és sajnos nem úgy szól ahogy szeretném.
Youtubon halgattam ilyen 5.1 teszteket is, de nem tudok rájönni mi a probléma.

Ha a jobb hátsónak kellene szólni,szól a jobb első és hátsó is. Bal hanszórónál szintén szól az első is.
Ha beállítom az egységem 5.1 akkor még az oldalt se tudom megkülönböztetni, csak 4.1-be, de ott meg az előbb említett hiba van.
Ellenőriztem a bekötéseket is, jó mind.
Már próbáltam direct bekötésbe az alaplapra,illetve optikai koax kábellel a tv-re (LG CX9)
Ugyanaz.

Illetve érdekes, hogy a fejegységen a decode felirat sose világít, leírás szerint az a Doulby Vision.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180396) MasterMark válasza Pokskill (#180395) üzenetére


MasterMark
titán

Youtube-on nem létezik 5.1. Nincs se dolby se semmi ott. Nem jó anyaggal tesztelsz.

Switch Tax

(#180397) Pokskill válasza MasterMark (#180396) üzenetére


Pokskill
tag

Tudsz mondani programot amivel letudnám? :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180398) VoidXs válasza Pokskill (#180397) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Innen tölts le tesztanyagokat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180399) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv.

Szàmomra èrdekes kèrdès:

Denon X-3800h vagy NAD T758 v3i?

(#180400) Pokskill válasza VoidXs (#180398) üzenetére


Pokskill
tag

Köszönöm. A tesztprogrammal is ugyan az. Érezhető egy minimális különbséggel jobban szól mondjuk a jobb első mint a jobb hátsó, de ha mondjuk a jobb első szól és lefekszem az ágyon akkor már a hátsót hallom inkább. Bal oldalon ugyanez, és mikor a programba a mélyládám szólna éppen akkor nem szól semmi :)) :R

[ Szerkesztve ]

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.