Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179251) skippper válasza BBéci (#179248) üzenetére


skippper
senior tag

Próbáltál már tyúkot tenni erősítőre? Ha nem, akkor hogy alkotsz róla véleményt látatlanban? -> erre a nonszensz érvelésre hoztam példának. Attól, hogy valamit nem próbáltál még ki, műszaki érvek mentén lehet róla pontos tudásod, valamint a még ki nem próbált dolgok száma végtelen, így az egész érvrendszer feje tetején áll.

Emellett egy D-osztályú erősítőn pontosan ugyanannyi hatása lesz a tyúknak (talán több is), mint szűrőnek, hála az AC-DC-AC konverzió áldásos hatásainak.

Az egész gondolatmenetem abból indult ki, hogy a kollégának D-osztályú eszköze van. Ezt valóban nem ellenőriztem, mea culpa.

(#179252) VoidXs válasza skippper (#179251) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az a seggdugasz trafó legjobb szívvel BASH. Az meg ugye D, csak a hozzá nem értőknek rá lehet marketingelni, hogy AB. Ne kérj bocsánatot, ebben az ársávban nem létezik igazi analóg erősítésű AVR.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179253) bisza válasza VoidXs (#179250) üzenetére


bisza
tag

DD jelenik meg az erősítőn.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#179254) devil-k válasza VoidXs (#179247) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt egy DIY ethernet kábelről olvastam ma:

"A változás drámai volt, libabőrös lettem……(tényleg !!!) a tér, a felbontás, a dinamika óriásit nőtt, több hangszer rajzolódott ki a színpadkép mélységében, mindemellett testesebb, energiadúsabb lett a hang, a kontrolláltságot nem elveszítve. A mélyek is részletezetteben jelentek meg. Érdekes, hogy a hangerő is nőtt."

1 méter 60.000 HUF

:U

- mozi bolondéria -

(#179255) denesdr válasza devil-k (#179254) üzenetére


denesdr
addikt

"Érdekes, hogy a hangerő is nőtt"

Ez vajon meg is lett mérve vagy csak úgy hallás alapján? :U :C

(#179256) lenox válasza devil-k (#179254) üzenetére


lenox
veterán

En meg azt tapasztaltam, hogy miota gold komponensek vannak a gepemben (xeon gold, meg nv gold gpu), azota ennek is sokkal nagyobb a felbontasa, es tobb hangszert rajzol. Nyilvan a gold jobban vezet, mint egy bronze, vagy a mezei zold nv kartyak. A hangerot nem neztem, de majd vaktesztelem (becsukott szemmel meghallgatom).

(#179257) ada19 válasza denesdr (#179255) üzenetére


ada19
senior tag

Teljesen felesleges megmérni, annyira drámai a különbség! Ha kipróbálnád és nem csak akadékoskodnál te is hallanád! :DDD :C

Mégsenem

(#179258) BBéci válasza skippper (#179251) üzenetére


BBéci
titán

A TX-NR701 2003-ban került piacra, a felső-középkategóriába tartozott.
Itt írtak róla: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179259) VoidXs válasza devil-k (#179254) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szóról szóra ugyanezt írják ezek mindenre. Villanykörtét cserélsz? Nő a tér, dinamika, test, részletezés. Nem baj, hogy nem is kapcsolod fel a film közben, miért mondod nekem, hogy akkor nem is csinál semmit? Ott van, vagy nincs? Extra sajttal kéred a pizzát? Nő a tér, dinamika, test, részletezés. Szerintem aki nem próbálta ki, az nem mondhatja, hogy nem jobb a tér, dinamika, test, részletezés, miután a macska odaszart a szoba közepére. Hiszen diffúz felület, szórja a hangot, javít, nem? Konkrétan létező hatás, nem úgy, mint egy kábel. Hogyan merik azt mondani, hogy nem jobb úgy a hang? Kipróbálták? Egyik sem, mindegyik megrögzött, hogy á, a macskaszar biztos nem jó. Harcolnak ellene, mert zárt a világuk, pedig csak egyszer meg kell tapasztalni. A profik mindent megtapasztalnak. Dobálják is mindenfelé, aztán amikor eltalálja a billentyűzetet, abból lesznek az ilyen cikkek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179260) devil-k válasza VoidXs (#179259) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt az irományt az elégedett vevő írta. :D

lenox és denesdr
a fül nem hazudik, kivéve akkor, ha nagyon sokat fizették ki egy darab ethernet kábelért. ;]

- mozi bolondéria -

(#179261) lemmy9


lemmy9
őstag

Ezek a csodakütyük a kezdő topikba valók. ;]

Szerintem!

(#179262) nt0524


nt0524
tag

Sziasztok!

lenne (konkrét) javaslatotok olyan házimozi erősítőre/processzorra, ami nem őrült drága (mondjuk középkategória), de két hdmi kimenete van? (egy vetítő és egy tv lenne rákötve)
És természetesen a hdmi hangot is fel tudja dolgozni :-) Az sem baj, ha csak előfok, és a meglévő végerősítőt tudom használni.

Jelenlegi setup: hang és kép vagy egy Zidoo médialejátszóból, vagy egy set top boxból jön, a képet egy 4/2 hdmi switch-csel tudom kapcsolni, de a hangot csak analóg módon erősítem egy Primare erősítővel. Gondolkodnék valami egyszerűbb megoldásban, ami azért minőségi zenét/hangot tud szolgáltatni.

100-200e között gondoltam és használt is ok.

Köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#179263) VoidXs válasza nt0524 (#179262) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Splitterrel sokkal olcsóbb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179264) nt0524 válasza VoidXs (#179263) üzenetére


nt0524
tag

a switch már megvan, szóval az nem kér pénzt.

Igazából a hang feldolgozása a kérdéses, amire nincs eszközöm

(#179265) BBéci válasza nt0524 (#179264) üzenetére


BBéci
titán

200000 forintért nem kapsz olyan házimozi erősítőt, aminek két HDMI kimenete van és a hangminősége egy napon említhető egy Primare-val. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179266) powerup2 válasza BBéci (#179265) üzenetére


powerup2
addikt

annyiért lassan belépő erősitő sem lesz .....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179267) nt0524 válasza BBéci (#179265) üzenetére


nt0524
tag

akkor asszem marad a jelenlegi setup :-)

(#179268) powerup2 válasza nt0524 (#179267) üzenetére


powerup2
addikt

Mi az elképzelésed mi a cél ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179269) nt0524 válasza powerup2 (#179268) üzenetére


nt0524
tag

szerettem volna egyolyan felállást, ahol a set top box és a média lejátszó audióval és videóval is hdmi-n csatlakozik egy processzorra, vagy erősítőre, ami aztán választható kimeneten küldi a képet a vetítőre vagy a tv-re, a hangot pedig a Primare végfokra/erősítőre.

Most van egy 4in 2out hdmi switch a rendszerben, amin kapcsolható a bemenet és kimenet, a STB audio jelét a tv képes hdmi-n feldolgozni, de a média lejátszó hangját csak analóg módon tudom a Primare erősítőbe vezetni. Ezt gondoltam volna valahogy "egyszerűsíteni", hogy ne kelljen annyi kütyü illetve távirányító, kapcsolgató a rendszerbe!

(#179270) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Jelenleg van egy Nad T757 erősítöm. Mordaunt Short hangfalakkal. Gondolkozom hogy le cserélem egy Marantz Sr 7007-re. Hangzásban jobb lehet a Marantz, vagy inkább gyengébb? Itt Sztereóra gondolok! Funkcióban jóbb jóval jobb a Marantz, ezt látom. Köszönöm a segítséget!

(#179271) nt0524 válasza Iludka (#179270) üzenetére


nt0524
tag

Egyik sem mai darab...
Papírforma szerint a NAD sztereó audióban "audiofil-ebb", a Marantz gondolom jobban a csili-vilire, házimozira, több csatornára gyúrt. Hangsúlyozom, papírforma!!!
Gondolom a Marantz-ot jó árban, használtan vennéd, próbáld otthoni körülmények között, saját hangfallal meghallgatni, ha (jobban) tetszik, mint a NAD, vedd meg! (De véleményem szerint ha a sztereo hang a fontos számodra, akkor nem a több funkció miatt kellene HT erősítőt cserélni...)

(Egyébként pedig azt is gondold meg, mi az az "elengedhetetlen többlet funkció, amit a Marantz tud, NAD nem, és ér-e annyit ez a funkció, hogy megérje az esetleges sztereó minőség romlás illetve kifizetett pénz...)

(#179272) BBéci válasza Iludka (#179270) üzenetére


BBéci
titán

A helyedben nem cserélném.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179273) Iludka


Iludka
tag

Ha így látjátok, hogy hangzásban majdnem hogy vissza lépés lenne, akkor inkább hagyom. :) köszönöm a segítséget!

(#179274) powerup2


powerup2
addikt

Emotiva is hozott újdonságokat :) [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179275) skippper válasza powerup2 (#179274) üzenetére


skippper
senior tag

Uhh az a center elég durva :Y

(#179276) -KP- válasza skippper (#179275) üzenetére


-KP-
addikt

Ezt a vízszintes mtm elrendezést el kellene felejteni már egyszer s mindenkorra.

(#179277) powerup2 válasza skippper (#179275) üzenetére


powerup2
addikt

majd tesztelik mit tud illetve milyen szórása van. mtm elrendezés valóban nem szerencsés.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179278) nt0524 válasza powerup2 (#179274) üzenetére


nt0524
tag

Számomra nagyon csúnya, plasztik cucc. :( (szvsz)

(#179279) Khaosz55 válasza nt0524 (#179278) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ezt akartam én is mondani. Ránézésre is sugárzik róla a fröccsöntés.
Anno amikor venni akartam az elac szettemhez végfokot meg voltam őrülve a Emotiva XPA végfokokért. Mindenképpen azt akartam. Több kereskedőt is felhívtam Németországba akiknél más márkák is voltak és mind lebeszélt a az emotíváról. Legalábbis azt mondták, hogy az elachoz nem fog tetszeni a hangja. Nem egy kereskedő mondta nekem.

(#179280) skippper válasza powerup2 (#179277) üzenetére


skippper
senior tag

A méretére gondoltam főképpen, teljesen abszurd, ahogy a fickó beszél mellette, mintha egy bábszínházba bújt volna. (ahhoz képest, hogy consumer cucc, aminek elvileg szépnek/elegánsnak kellene lennie)

[ Szerkesztve ]

(#179281) -KP- válasza Khaosz55 (#179279) üzenetére


-KP-
addikt

Biztos nem voltak anyagilag ellenérdekeltek az Emotiva ellen :DDD Procit nem biztos, de végfokot simán vennék tőlük. Igaz nekem gen1-es xpa van, de simán állta a helyét a sztereó cuccaim mellett, amiket végül el is adtam. Semmilyen reális indokot nem látok, miért ne lenne jó az Elaccal. Eléggé bullshit szagú a dolog.

(#179282) denesdr válasza Khaosz55 (#179279) üzenetére


denesdr
addikt

Azt legalább megindokolták, hogy neked vajon mi miatt nem tetszene az Emotiva-Elac párosítás? :U

(#179283) powerup2 válasza skippper (#179280) üzenetére


powerup2
addikt

Nem feltétlenül kell szépnek lenni főleg ha el lehet rejteni bizonyos esetekbe. Én jobb szeretem a nagyobb hangfalakat amúgy

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179284) -KP- válasza powerup2 (#179283) üzenetére


-KP-
addikt

Jó de képzeld el ezt a te szobádba. Kb. +-10fokos szög lenne az, ahol nincsenek kioltások. A pici szobád miatt számold ki a 2,2méteres távolságod mellett ez mekkora sweet spotot jelent.

Nézd meg ezt a videót:
Erin's Audio Corner Emotiva C2+
Szerintem a C3 se lesz ettől jobb, sőt. Mivel a két közép még nagyobb méretű és a középpontjaik még messzebb vannak, szerintem még rosszabb lesz.

(#179285) powerup2 válasza -KP- (#179284) üzenetére


powerup2
addikt

Mikor engedik el az mtm kialakitást ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179286) -KP- válasza powerup2 (#179285) üzenetére


-KP-
addikt

Kb. soha. Miután a piac 95%-a ezt használja és a userek döntő többségének fingja sincs az egészről.

(#179287) powerup2 válasza -KP- (#179286) üzenetére


powerup2
addikt

szomorú de valahogy gondoltam hogy ez lesz a válasz.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179288) BBéci válasza -KP- (#179281) üzenetére


BBéci
titán

Az első generációsak hangja nekem is tetszett, még a másodiké is. A harmadikért nem adnék pénzt. Az A-5175 sem tetszett, pedig benne volt a pakliban, hogy a rendszerem fix tagja lesz.

#179286-KP-
22 éve tesztelek házimozis alkotóelemeket, ezen idő alatt elég sok centersugárzó volt nálam. Valóban jobban tetszett azok hangja, amikben a magas- és középsugárzó egymás alatt helyezkedtek el. De ennek az is lehetett az oka, hogy kategóriában a kipróbált mtm-ek felett álltak.
Saját centersugárzóm, amit 19 éve használok, szintén mtm, szeretem, semmi kifogást nem tudok felhozni ellene. Tapasztalatom szerint fontos, hogy a három hangszóró középpontja ne egy vízszintes vonalban legyen. Ha a magassugárzó pár centivel feljebb van, sokkal közelebb áll a hangzás az előbb említettekhéhez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179289) -KP- válasza BBéci (#179288) üzenetére


-KP-
addikt

Az mtm hátránya nem egyedüli mozizásnál jön ki leginkább, hanem ha több hallgató van egyszerre. Aki nagyrészt egyedül mozizik, annak jó az mtm is.

(#179290) denesdr válasza -KP- (#179289) üzenetére


denesdr
addikt

Pontosabban egyedül mozizik, középen ülve, szemben az mtm centerrel.

(#179291) Khaosz55 válasza denesdr (#179282) üzenetére


Khaosz55
addikt

Annyit mondtak, hogy a Elac jet magassal és Emotiva végfokkal magasba húz a karakttere. Ők forgalmazzák az emokat és mást ajánlottak. Végül a Rotel nagyvasat vettem ugyan ott, ugyan azon az áron mint az Emo xpa 5 csatis végfokot. Bármelyiket vehettem volna. Elac Vela-t meghallgatni XPA Gen3-al Magyarországon kb esélytelen. Mert körbe telefonáltam selhol nem volt ez a páros.

(#179292) BBéci válasza Khaosz55 (#179291) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanott, ugyanazon! :P

Úgy emlékszem, én sem ajánlottam neked az ELAC-Emotiva párosítást.

#179289-KP-
70 %-ban egyedül nézek filmeket, sorozatokat, semmi bajom az mtm-mel. Ha nem tetszene, már régen lecseréltem volna. Sőt, ELAC 400-as sorozat volt az elképzelésem, annak is mtm a centersugárzója, ráadásul egyvonalban elhelyezkedő hangszórókkal. Bár az két és félutas, ami bizonyos szempontból jobb megoldás. Én nem szeretem, mert egyértelműen hallom, hogy melyik oldalról jönnek a mélyebb, 450 Hz alatti hangok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179293) Khaosz55 válasza BBéci (#179292) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jogos ! Utálok telefonon írni, ráadásul pont valami boltban bóklásztam közben.
Igen te se ajánlottad, és az a három Német kereskedő sem amelyiknél ezek a párosok megtalálhatóak voltak. Szerintem nem beszéltek össze...

[ Szerkesztve ]

(#179294) Khaosz55 válasza BBéci (#179292) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én nem halom ki a 3.5 méterről a 2,5 utas Elac CC401 esetén, hogy melyik oldalról jönnek a mélyebb hangok. Ilyenre képtelen vagyok.

(#179295) Dorian válasza Khaosz55 (#179294) üzenetére


Dorian
félisten

Én ugyan még sosem figyeltem erre a MA Goldnál, de nem hallom én sem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179296) -KP- válasza Dorian (#179295) üzenetére


-KP-
addikt

Talán mert az nem 2,5 utas.

(#179297) Dorian válasza -KP- (#179296) üzenetére


Dorian
félisten

De, az. (GSLCR)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179298) -KP- válasza Dorian (#179297) üzenetére


-KP-
addikt

Hoppá, az hányadik gen?

(#179299) Dorian válasza -KP- (#179298) üzenetére


Dorian
félisten

Ez még régi, a GS széria része

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179300) Tamoo válasza Khaosz55 (#179294) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Más se, nyugi. :D

#179299 Dorian: Abból a generációból még az RS silver széria is 2.5 utas. Amikor megvettem az elsőt, mondom ez sz@r, két utasnak írták valahol és mondom nem ugyanaz szól a két mélyközépből, azt hittem átvertek vele. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.