Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180801) -KP- válasza powerup2 (#180800) üzenetére


-KP-
addikt

Soha nem próbáltad, de határozott véleményed van :DDD

(#180802) powerup2 válasza -KP- (#180801) üzenetére


powerup2
addikt

hát persze hiszem milyen az hogy 20cm sávba jó odébb mozditom a fejem és már nem.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180803) -KP- válasza powerup2 (#180802) üzenetére


-KP-
addikt

Egyszer próbáld ki és majd csodálkozni fogsz.

(#180804) skippper válasza -KP- (#180803) üzenetére


skippper
senior tag

A fantomcenteres történet nem kiköpött mása az MTM hibáinak, csak nagyban?

(#180805) BBéci válasza powerup2 (#180802) üzenetére


BBéci
titán

Olyan, mint amikor sztereó zenét hallgatsz. Nem 20 centi és nem átmenet nélkül lesz vacak. Nagyon sokan élvezik a filmeket sztereóban. Ezzel még véletlenül sem akarom azt sugallni, hogy az a tuti, hiszen huszonéve megcsapott a házimozi füstje...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180806) python1 válasza skippper (#180804) üzenetére


python1
veterán

Hasonló, kb 40% lemarad az egész történetből, mivel a közép ill magastartomány szintje minimum 6dB esni fog, így tulajdonképpen semmire nem jó.
De lehet kompenzálni EQ-val, a csökkentett tartományt emelni kell, és akkor meg is vagyunk, viszont lesz egy nagy fázisproblémánk, meg néhány apróság még.

(#180807) -KP- válasza skippper (#180786) üzenetére


-KP-
addikt

Nemsokára fogok tesztelni egy Dynaudio Emit centert, majd beszámolok róla.

(#180808) Saughassy válasza BBéci (#180794) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Ha nem hallod (pedig állítólag jó füled van), akkor mit mondjunk. :)

(#180809) Dorian válasza Saughassy (#180808) üzenetére


Dorian
félisten

Mit nem hall? Középen ülve kicsit is normális rendszerrel milyen problémát vélsz gondolni?
Ha zenét hallgatsz sztereóban, nálad nincs színpadkép? Az énekesre nem tudsz rámutatni hol helyezkedik el?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180810) skippper válasza Dorian (#180809) üzenetére


skippper
senior tag

Középen ülve -> pont ez volt amiből a kérdéskör kiindult, hogy ha nem középen ülsz, akkor mi a helyzet. Középen ülve az MTM centerek is rendben vannak

[ Szerkesztve ]

(#180811) Dorian válasza skippper (#180810) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Abból indult ki, "ha nem többen nézik a filmet" ami = egyedül nézi, akkor pedig hülye lenne nem középről.

Az olcsó (frontoknál gagyibb) centereknek az MTM a kb. legkisebb baja. Ugyanakkor ha a minősége megfelelő, akkor egy MTM center is teljesen jó, ha 2,5 utas.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180812) Olyan válasza Olyan (#180761) üzenetére


Olyan
csendes tag

Erre esetleg valakinek javaslata?
a cel alapvetoen a mozi, ritkan zene pcrol
koszonom

[ Szerkesztve ]

(#180813) python1 válasza Dorian (#180811) üzenetére


python1
veterán

Abból kell kiindulni, hogy a filmeket a centercsatornára keverik többnyire a frontok és a többi effekt, ebből a dódik, hogy sok értelme nincs sztereóban mozizni.
Ahogyan a mondás is tartja, attól, hogy 100 légy azt mondja, hogy finom a sz@.. még nem biztos, hogy finom is. ;] :DDD
És akkor még bele sem mentem, hogy tényleg miért értelmetlen sztereóban mozizni, lehet, mert a TV-n is lehet a filmek hangját hallgatni.

(#180814) #62435328 válasza python1 (#180813) üzenetére


#62435328
törölt tag

Évek óta olvasom a hozzászólásaidat, és tetszik a lelkesedésed, és, hogy sokakkal ellentétben, Te tényleg mindent kipróbálsz a gyakorlatban is.
Viszont szerintem már elég rendesen rá vagy függve erre a mozizásra. Lesz olyan, hogy megelégedve csak leülsz és megnézel egy filmet? :)

Ez a center téma is már milliószor ki lett vesézve, és egyértelmű, hogy még egy állványos hangsugárzói is jobban működik centernek, mint a szetthez tartozó hagyományos MTM. Mi ebben most az újdonság? Miért ne lehetne sztereó felállásban filmezni?

(#180815) -KP- válasza Dorian (#180811) üzenetére


-KP-
addikt

Akkor azt igazából nem mtm-nek kellene hívni. Mert nem midwoofer, tweeter, midwoofer. Hanem inkább woofer,midwoofer,tweeter. Vagy woofer,tweeter,midwoofer. Ránézésre ugyanaz, de mégis teljesen más az elv, mint egy sima 2 utas dobozé.

(#180816) Dorian válasza python1 (#180813) üzenetére


Dorian
félisten

Az egész hsz-od egy nagy bullshit

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180817) python1 válasza #62435328 (#180814) üzenetére


python1
veterán

Azért hoztam fel, mert sokan még mindig tévesen telepítik a mozikat, még mindíg a frontokra helyezik a fő hangsúlyt, ami nem helyes. Ok aki zenét is hallgat annak természetesen megfeleő.
A mozihang úgy épül fel, hogy a centersugárzó 3 dB-el magasabb energiát kér(ne) a többi sugárzóval szembe, tehát frontok a centerhez képesz-3dB és így további -3dB energiaesések a surround oldalakon.
Nem hiába hoznak drámai változásokat az LCR-ek használata, vagy éppen a pro oldal hangsugárzói használata, tulajdonképpen szabad utat engedve az igazi mozi hangzásnak, és utána már csak a végfokolás ami gátat vethet a teljes élvezeti faktornak.

Dorian
Neked, maradjunk annyiban, a többi meg már fizika. ;)
Gondolom a számodra ismeretlen név Grimani, aki a THX-nél is dolgozott és számos szabadalom fűződik a nevéhez, akkor gondolom számodra ő szava is bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#180818) Dorian válasza python1 (#180817) üzenetére


Dorian
félisten

Mondom, bullshit amit írsz.
"értelmetlen sztereóban mozizni"
Miaz, hogy értelmetlen? Ekkora baromságot még magyarázni is kell, h miért az?
A hsz-od értelmetlen.
"mert a TV-n is lehet a filmek hangját hallgatni"'
Ez meg a non plus ultra, már nemcsak bullshit, hanem trollkodás

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180819) python1 válasza Dorian (#180818) üzenetére


python1
veterán

Számomra az a trollkodás, mikor egy haladó mozis topikban, megy az értelmetlen sztereóban mozizásról szóló élménybeszámolók.
Ez olyan mintha a sztereó topikban erősíteném az 5.1-es zenehallgatást.

AntonChigur
Ha neked az a szint megfelelő, vagy másoknak, akkor minden rendben, és tényleg törölhető a hsz-em.

[ Szerkesztve ]

(#180820) #62435328 válasza python1 (#180817) üzenetére


#62435328
törölt tag

Miért fektetnék a fő hangsúlyt a frontokra? Aki kicsit is képben van, az tisztában van a center fontosságával, továbbra sem értem mi ebben az újdonság?!

" És akkor még bele sem mentem, hogy tényleg miért értelmetlen sztereóban mozizni, lehet, mert a TV-n is lehet a filmek hangját hallgatni."

Ne haragudj de ez szerintem is egy nagy bullshit! Életem legjobb filmes élményét (Breaking Bad) tv hangszórókból, meg a telefonom füleséről kaptam.

#180819

Ugyan már, ezt Te sem gondolod komolyan.. :(

[ Szerkesztve ]

(#180821) Dorian válasza python1 (#180819) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, nem értelmetlen.
Mintha az utakra csak összkerékhajtású, 200 ló feletti vadi új autókkal lehetne kimenni, amúgy "értelmetlen" lenne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180822) #62435328 válasza python1 (#180819) üzenetére


#62435328
törölt tag

Figyelj, nem vitának szántam a dolgot, és a példát is csak azért írtam, hogy igenis még mindig a film tartalmi része a lényeg, nem a köré épített vizualitás. Ettől függetlenül nekem sem felel meg a tv hangja, azt már rég túlléptem. ;)

Viszont szerintem azok a túlzó végletek, hogy "értelmetlen sztereóban mozizini" messze nem igaz!
Sok olyan helyiségben jártam ahol nem működött az 5.1, viszont a sztereó annál inkább.
A haladó szint, nem csak a dedikált szoba!

[ Szerkesztve ]

(#180823) python1 válasza Dorian (#180821) üzenetére


python1
veterán

Ok akinek ez megfelelő szint, vagy nincs helye, nem akar telepíteni 6 vagy több sugárzót, az azzal főz amije van.

AntonChigur
így ezzel egyetértek teljes mértékben.

[ Szerkesztve ]

(#180824) ctrlaltdel13 válasza #62435328 (#180822) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezzel azért vitába szállnék.
A többcsatornás rendszert és vetítést, pont azért építik,mert a film a viziális és/vagy audió élménnyel adja el magát.
Ha netán a sztori és cselekmény is jó, az már hab a tortán.
Ahhoz meg a jó rendszer kell, ami megfelelően közvetíti feléd.

Ha csak a mondanivalójáért néznék filmet, nem költöttem volna ennyit.
Arra pont elég egy tv és a hangszórója.

Még sehol nem demóztak nekem házimozi rendszert, egy vontatott drámai művész filmel.

[ Szerkesztve ]

(#180825) python1 válasza #62435328 (#180822) üzenetére


python1
veterán

A magyarázat másik felével adós maradtam, hogy miért nem tartom annyira jónak a szereó mozizást.
Mivel, ahogyan leírtam, hogy a mozi hang energiai arányai miként épülnek fel, pontosan a sorrend borul fel, mivel a mozik gerince a center, ezért a sztereóval megváltoztatod ezt, és a frontok lesznek a fő hangsúly, és aminek jellemzően lenni kellene, az meg bB-ekkel hallkabb.
Ezt kb 5-perc alatt tudod tesztelni.
Csak erre próbáltam volna rávilágítani, természetesen azért mindenki élvezze amije van. :R

[ Szerkesztve ]

(#180826) Dorian válasza python1 (#180823) üzenetére


Dorian
félisten

Az ún. "szint" az nem a képi és hangi hatásokról szól, az maximum a fűszer egy filmélmény szempontjából. Persze vannak olyan filmek amikben csak ez élvezhető, de ezek annyit is érnek. Mint a nő akit a smink meg a műmell ad el.
Van filmesztéta ismerősöm, aki simán egy tévén nézi a filmeket, a filmnézési "szintje" mégis messze mindannyiunk felett áll.

"ctrlaltdel13"
"a film a viziális és/vagy audió élménnyel adja el magát"
A szar film igen. Mint a nő akit a smink ad el.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180827) rudi77 válasza -KP- (#180803) üzenetére


rudi77
tag

Pont tegnap teszteltem Htpc-n NUGEN AUDIO HALO upmix-et. Ott szépen lehet állítani egy csúszkával centerből frontra kerülő hangokat. Volt úgy hogy full frontokból jött a center hangja és teljesen jó volt.

(#180828) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#180826) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Akkor neked kár volt bele feccelni ebbe a hobbiba, ha így gondolod.

Itt is, mint a te ide hozott példádnál, pillanatnyi élményekről beszélünk.
Ott meg igeneis dob rajta, amit te épp fordítva élsz meg.

(#180829) #62435328 válasza ctrlaltdel13 (#180824) üzenetére


#62435328
törölt tag

Régebben én is így gondolkoztam, ma már máshogy látom. Persze ez beállítottság, illetve ízlés amiről nem illik vitatkozni! :)

Nyilván ha valaki sok időt, pénzt, energiát öl valamibe, azt érthető okból kicsit képes túlmisztifikálni, felnagyítani annak jelentőségét.
Ezt nem neked, hanem úgy általánosságban írom.

#180825python1

Lehet, hogy a száraz szakmai tények ezek, és tisztában is vagyok ezzel, jómagam is 5.1-ben mozizok, de ennél a hobbinál vannak más szempontok is. :R

(#180830) python1 válasza #62435328 (#180829) üzenetére


python1
veterán

Számomra a hobbi tisztelete az hogy maximálisan kihozom amit lehet belőle, úgy mint a munkából amit elkészítek, vagy bármit amit az élet számtalan területén csinálok.
Engem mindenki így ismer, nálam nincs , nem szeretem a kompromisszumokat.
Ezt nézzétek el nekem néha. :DDD

(#180831) #62435328 válasza python1 (#180830) üzenetére


#62435328
törölt tag

:) :R

(#180832) devil-k válasza #62435328 (#180820) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor hallgasd meg a Breaking Bad-et 5.1-ben és elfelejted az eddigi legjobb élményedet. :)

#180822 AntonChigur
Abszolút nem értek egyet ezzel.
Nézd meg a Rohammentő c. filmet TV hanggal. Biztos marhára élvezhető lesz. :N
Aki pedig azt mondja, hogy a nagy kép és a több csatornás hang nem tesz hozzá a filmélményhez, annak vagy nincs ilyen rendszere vagy nem hallott még jó rendszert.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180833) VoidXs válasza Olyan (#180761) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legjobban kalibrálható ezek közül talán a Yamaha. Másban kb. egál.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180834) devil-k válasza python1 (#180819) üzenetére


devil-k
nagyúr

Teljesen egyetértek veled.
A sztereó topikban meg is köveznének téged emiatt, ha az 5.1-es zenehallgatást részesítenéd előnyben. Lassan már fordítva ülünk a lovon.

- mozi bolondéria -

(#180835) #62435328 válasza devil-k (#180832) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szóval sem mondtam olyat, hogy nagy kép, vagy a több csatornás hang nem tesz hozzá a filmélményhez.

(#180836) Dorian válasza devil-k (#180832) üzenetére


Dorian
félisten

"Aki pedig azt mondja, hogy a nagy kép és a több csatornás hang nem tesz hozzá a filmélményhez"

Nem azt mondják, Feri! :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180837) devil-k válasza Dorian (#180836) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet gúnyolódni, nevetgélni, de számomra megdöbbentő az a sok marhaság, amit ma összehordtál és amivel nekimentél pythonnak. Ezt nevezném én bullshitnek és trollkodásnak, nem azt, amit ő írt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180838) Dorian válasza devil-k (#180837) üzenetére


Dorian
félisten

Egyrészt senki nem mondta, h nem tesz semmit hozzá, így ezzel az állítással khm... nem bontottad ki az igazság minden részletét.

Hogy te mit minek nevezel, az a te dolgod, engem pl. semennyire sem érdekel.

Azt állította, hogy sztereóban mozizni értelmetlen, ez pedig tényszerűen nem igaz.

Csak egy másik példa a filmesztéta ismerősömön kívül: Fapaci többet tud a hangtechnikáról, mi itt mindannyian együttvéve. És sztereóban mozizik. Micsoda blaszfémia!

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180839) devil-k válasza Dorian (#180838) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mittler Iván pedig jó pár moziszobát megépített már.

- mozi bolondéria -

(#180840) python1 válasza Dorian (#180838) üzenetére


python1
veterán

Most komolyan Fapacival példálózol itt, amennyiben vennéd a fáradtságot és megnéznéd a nagy neveket, nem Fapaci szint, kb sokszoros tudással, amiket linkeltem, mind sokcsatornás rendszert birtokolnak, és pontosan azokat mondják el amiket én is felhoztam, és tapasztaéok.
Szorongathatják hűen itt sokan a sztereó rendszerüket, igazi filmélményben nem részesülnek.
A filmesztéta sztorid meg egyszerűen abszurd.

[ Szerkesztve ]

(#180841) lemmy9 válasza python1 (#180840) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem értitek. Ne tegyetek már olyan magasló kijelentéseket, hogy "értelmetlen a sztereó". Neked, nektek. Ennyi erővel az 5.1 vagy a 7.1 is az, mert nem 16.8.2. Tényleg el vagytok szállva.

Szerintem!

(#180842) python1 válasza lemmy9 (#180841) üzenetére


python1
veterán

Na, még jó, hogy vagy nekünk. :D
Nem a sztereóval van bajom, hanem a sztereóval mozizással, vagyis azzal, hogy technikailag nem a legjobb megoldás, lehet de a többit a részemről leírtam.
Most egy híres ember mondásával élve, lennék én szerény, de nincs mire. :D

(#180843) BBéci válasza Dorian (#180838) üzenetére


BBéci
titán

"Azt állította, hogy sztereóban mozizni értelmetlen, ez pedig tényszerűen nem igaz."
Egyetértek! Sőt, tényleg blődség!
Egyértelműen sokkal inkább sokpontegy hangsávot választok, ha csak sztereó van, akkor többnyire Pro Logic-ot kapcsolok. De sokszor teljesen élvezhető a kétcsatornás hang is, pláne a nem pörgős, lövöldözős filmeké.

#180841lemmy9
Ezzel is egyetértek!

#180842python1
"technikailag nem a legjobb megoldás"
Igen, ez stimmel. Az 5/7.1 sztereóra alakításakor biztosan elvész valamennyi, kizárt, hogy 100%-osan meg lehessen oldani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180844) python1 válasza BBéci (#180843) üzenetére


python1
veterán

3dB-nyi középtartomány fog kiesni, amit DSP-vel kell pótolni, akkor kapnánk azt mint sztereó zenehallgatáskor megszoktunk, de akkor meg a sugárzónk hangszórói amplitúdoja változik meg, ami torzításhoz és fázistoláshoz vezet. Na meg az akciódús jeleneteknél ordít, aztán meg nem hall az ember semmit a beszédből, erősítők is szeretni szokták ezt, ja nem.
De van aki így is élvezi, de tényleg ezzel sincsen baj, de azért tegyük már helyére a dolgokat, kicsit szakmai szemmel is.

[ Szerkesztve ]

(#180845) python1 válasza BBéci (#180843) üzenetére


python1
veterán

"Egyértelműen sokkal inkább sokpontegy hangsávot választok, ha csak sztereó van, akkor többnyire Pro Logic-ot kapcsolok".
Ez teljesen rendben van így, így tulajdonképpen áthidaljuk azt a problémát amit fentebb említettem.

(#180846) Dorian válasza python1 (#180840) üzenetére


Dorian
félisten

"...a sztereó rendszerüket, igazi filmélményben nem részesülnek"
Teljesen máshogy definiáljuk a filmélményt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180847) I'am Dony válasza Dorian (#180838) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az, hogy az ismerőseid meg "Faló" milyen módon TV zik nem lesz mérce. Lehet itt okoskodni példálózni bárkivel. TV zni lehet sztereóval mozizni értelmetlen ahogy Python nagyon jól leírta. Nem is értem ezt az ámokfutást a mozi topikban...

[ Szerkesztve ]

(#180848) python1 válasza Dorian (#180846) üzenetére


python1
veterán

Én csak kizárólag a technikai részére tértem ki végig, a film nyújtotta pszichés érzés az teljesen más, de még a környezet sem mindegy számomra, és amaga a kedélyállapot sem.

Szilveszterkor volt itt egy baráti, rokoni társaság, meg is jegyezték mennyire más ide beüllni filmet nézni mint otthon TV-n, pedig komoly filmfogyasztók is voltak közöttük, és mozi cuccaik is vannak, de mégis a környezet ami lenyűgözte őket, a hang csak hab volt a torta tetején.
Természetesen a center hangján mindenki csodálkozott, mivel itt ki van maxolva, és a náluk megszokott elhelyezéssel ellentétben itt más, és a tiszta, torzítattlan hang mindenki kedvence lett azonnal.

(#180849) devil-k válasza I'am Dony (#180847) üzenetére


devil-k
nagyúr

Manapság divat lett szembemenni azzal, ami eddig természetes volt vagy annak kellett volna lennie. De ilyen ez a “haladó” topik.
Az én olvasatomban (ami persze nem érdekel pár fasza, megmondóembert, mert én egy senki vagyok) a mozi élmény 5.1-től kezdődik. Pedig milyen jó lehet a Dűne c. film is 2.0-ban…

De teljesen jól leírtad a lényeget: TV-zni 2.0. elég, mozizni pedig nem. Lassan jöhetne a másik téma is: kalibráltassuk-e a megjelenítőnket vagy sem. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180850) powerup2 válasza devil-k (#180849) üzenetére


powerup2
addikt

Sokan tv-nél vagy projektornál a vidid vagy másnéven élénk módba nyomják.... hát én a gyártóknál ezt ki is hagynám mert semmi köze az eredeti képhez. Nálam a tv is kalibrálva van van hozzá hardware és progi is amit megvásároltam.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.