Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179851) I'am Dony válasza Q (#179839) üzenetére


I'am Dony
őstag

Pedig azok. A mérésekkel nem lehet vitatkozni ez tény, azonban a végeredmény számit. Az Amir által mért dolgokból a használat során semmit nem észlelünk. Sorrendet persze állíthatunk ezek alapján csak nincs értelme. Ha pedig a Dirac setup jól megörtént igazából már csak a Trinnovos vasakkal van értelme hasonlítgatni, mert az összes többi AVR elvérzik. A pc más kérdés.

(#179852) Mulholland válasza -KP- (#179848) üzenetére


Mulholland
tag

Abszolút igazad van. Viszont én nem vagyok profi "tesztelő" és csak azokról a gépekről beszélek, amiket valóban megtapasztaltam és hallottam, saját rendszeremben. Nem beszélek olyan eszközökről, amiket nem próbáltam. Viszont sokan meg "elméletben" írogatnak és hoznak sommás döntéseket, ilyen, olyan audió eszközökről, amik ugye meghallgatásra szorulnának, hogy nagyjából leszürhesse és a saját "bőrén", a saját fülével meghallja azt, amiről ír. A térrel egyet értek, hogy az kicsi. De mivel viszonylag sűrűn járok moziba és így hallom a "profi" cél eszközök hangzását, ezért meg tudom talán ítélni, megint csak tapasztalat útján, hogy az én kicsi rendszerem, kb. hol foglal helyet és saját megítélésem szerint, az ilyen kis szobában sem "szörnyű" :). Az arcamnál meg pont azt vettem észre, hogy még ilyen ici pici helyen is tud a maga módján "teret" csinálni. Úgy hogy nincs full hangerőn a rendszer és azt is gondolom, hogy ez is egy jó erősítő ismérve.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179853) I'am Dony válasza Dorian (#179850) üzenetére


I'am Dony
őstag

Pontosan erről van szó. Csak mivel az adott eszköztől nem elválasztható az általa alkalmazott EQ, teljesen jogos és objektív kijelentés, hogy a többi vas labdába sem rúgott mellette, mivel nem voltak képesek ugyanazon helyszínen hasonló eredményt elérni.

(#179854) denesdr válasza Mulholland (#179852) üzenetére


denesdr
addikt

Viszont olyan kijelentéseket teszel, minthogy "X márka felmossa a a padlót Y-nal" és társai (ha nem pont így írtad, akkor elnézést, de nagyjából erről volt szó). Szerintem ez szúrja sokak szemét, valószínűleg jogosan.

(#179855) Mulholland válasza denesdr (#179854) üzenetére


Mulholland
tag

MEA CULPA. Az audió IS szubjektív business. :) De nem tudom, hányszor írtam, le hogy SZERINTEM :). Ahogy Dony is írja, adott helyen, adott eszközökkel a végeredmény nálam ez.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179856) Q válasza Mulholland (#179843) üzenetére


Q
senior tag

Honnan tudod, hogy milyen tapasztalatom van? Ugyan nem posztolok ide napi szinten, de azért hallottam már néhány kombinációt.

I'am Dony
Azt a torzítást a Dirac helyre teszi?

(#179857) I'am Dony válasza Q (#179856) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mérhető marad, de füllel észlelhetetlen.

(#179858) Mankó


Mankó
veterán

Összevetettem a kapott válaszokat és a körülményeket.
A szoba mérete megközelítőleg SZ: 3m x H: 5.5m x MA 2.5m panel lakásban.
Véleményem szerint 41 m3-re felesleges nagy reflex ládát venni, mert közel 50%-on sem tudnám járatni nagy valószínűséggel. Lehet még a jelenlegi 200w-os JBL 250p is elmegy ehhez a panel légtérhez.

Egyre jobban húzok egy zárt SVS SB 2000 felé. Már cask az a kérdés, hogy 2 x sb 1000 (később egészíteném ki dualra) vagy 1 x sb 2000 lenne e a jobb megoldás?

(#179859) -KP- válasza Mankó (#179858) üzenetére


-KP-
addikt

Két szub akkor lehet jobb, ha megfelelő helyre el tudod helyezni a két szubot.

(#179860) -KP- válasza I'am Dony (#179853) üzenetére


-KP-
addikt

Akkor ennyi erőből vehetett volna pl. Denon 3800-at, amire tavasszal jön a Dirac. De akusztikai kezelés irányból is megközelíthető a dolog. Ha a mélyhangokat nem is, de a magas és közép tartományt még egy kicsi szobában is helyre lehet pofozni.

(#179861) VoidXs válasza -KP- (#179848) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért érdemes azt megemlíteni, hogy nagyon sok kis stúdió mozog 6 nm körül, és ott elég kevés a kompromisszum. Egy hullámfront kb. 2 méter után alakul a fül számára síkká, ha ezt megfelelő akusztika mellett hallgatod. Nyilván egy stúdió akusztikája nem hasonlítható egy lakószobához, csak azt mondom, hogy van az az edge case, ahol ez akár kimondottan jó is lehet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179862) Mankó válasza -KP- (#179859) üzenetére


Mankó
veterán

Ez esetben marad az 1 x sb2000. :R

(#179863) -KP- válasza Mankó (#179862) üzenetére


-KP-
addikt

Én ahelyett is inkább R110/R112SW-t vagy SPL100/120-at vennék. De te döntesz :)

(#179864) Rp526 válasza Mulholland (#179852) üzenetére


Rp526
aktív tag

"..De mivel viszonylag sűrűn járok moziba és így hallom a "profi" cél eszközök hangzását, ezért meg tudom talán ítélni, megint csak tapasztalat útján,.."

Amennyiben minőségi mozikról beszélsz úgy ok, de ha akármilyen CC mozi sima terem, akkor azt egy 500e - 1M Ft közti rendszer is felülmúlja szinte mindenben. Legalábbis a vidéki termek borzalmasak.

(#179865) powerup2


powerup2
addikt

Én most tesztelgetek kábeleket és az aq type4-nél a Kácsa KCE-FLW40 kábele is sokkal jobb és a meglepő az hogy a viablue sc4-nél is. Miközbe az ára a töredéke. De ha valaki tud még jó lapos kábelt az irja le és szerzek belőle tesztre.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179866) lenox válasza Mankó (#179862) üzenetére


lenox
veterán

Miert pont az? Azt most figyelmen kivul hagynam, hogy full hangeron nem a legjobb (mint allando ellenerv), de abban azert van egyetertes, hogy pb jobb (mozira legalabbis biztos), pro jobb, 1000 olcsobb (es azt se jaratnad full hangeron szerintem), illetve mindegyik tularazott.

(#179867) Mankó válasza lenox (#179866) üzenetére


Mankó
veterán

Na alakul már ez a vita. :C
A szoba 3 x 5.5 x 2.5 -> 41 m3. A nagy reflex ládák ide nagyon túl vannak méretezve, felesleges 17 nm2-re az ami 40+-ra van méretezve.
Pb mozira biztos jobb lenne, de panelba sok. Pro meg brutál, kb harmad hangerővel tudnám használni.
Sb 1000 olcsóbb, de lehet kevés lenne.

300-ig bármi szóba jöhet, vevő vagyok a jó ötletekre 17 nm2-re vagy 41 m3-re.

-KP- : jöhetnek az érvek, ellenérvek, de vegyük figyelembe a körülményeket.

[ Szerkesztve ]

(#179868) -KP- válasza Mankó (#179867) üzenetére


-KP-
addikt

Ez a 40+ nm-re van méretezve hülyeség honnan jön?

(#179869) I'am Dony válasza -KP- (#179860) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ennek a hsz nek semmi értelme nem volt.
Igen vehetett volna, de nem vett, mert nem azt akart.
És most akarta nem tavasszal.
Miért nem lehet elfogadni, hogy Arcamot akart és tetszik neki?! És nagyon jól döntött, mert azon a pici helyen is fantasztikus elményt kapott általa. Igen, nem mindannapi ennyire korlátozott körülmények közé komoly ráfordításból építkezni. Neki erre volt lehetősége szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#179870) -KP- válasza I'am Dony (#179869) üzenetére


-KP-
addikt

Már miért ne lenne értelme? Te magad írtad, hogy "mivel az adott eszköztől nem elválasztható az általa alkalmazott EQ" stb stb. Na mindegy, szerintem túltárgyaltuk.

(#179871) Dorian válasza Mankó (#179867) üzenetére


Dorian
félisten

#179868 -KP +1

Ha kap egy komolyabb eq-t - amire minél kisebb a szoba, annál inkább szükség van, ha nem egy-egy mindent elnyomó kiemelés hangját akarod csak hallani - akkor máris zsugorodik az az először nagynak tűnő teljesítmény.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179872) VoidXs válasza Mankó (#179867) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon nagyon kevés ereje van ezeknek a házi suboknak, meglepődnél, milyen korán elérik a határaikat. A legnagyobbak is folyamatosan soft clipben járnak, főleg az igazán alacsony frekvenciákon. Erre szokták mondani, hogy nem referencián kell mozizni, de sokkal előbb jön: az SB1000 nálad kb. -30 dB-n érné el a határát, egy PB1000 mondjuk -25-ön, egy R-115SW -15-ön... Főleg ha még akusztikával is foglalkozol, akkor aztán tényleg elfogynak, de ezek a számok anélkül érvényesek. Ennek tudatában én sem értem, honnan szokták szedni ezeket a "40 nm-re méretezett" jelzőket, miközben a 40 már bőven a 18" driverek területe.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179873) Mulholland válasza Rp526 (#179864) üzenetére


Mulholland
tag

Igen a CC termei általában valóban kritikán aluliak. De az IMAX azért még viszonylag jó :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179874) VoidXs válasza Rp526 (#179864) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azok nem profi céleszközök. Folyosóra csapott mikrofonnal "kalibrált" 5.0, szerencsés esetben 5.1, 100 nm-re szánt cuccal hangosított 300-as termek... A CC nem felel meg semmilyen mozis szabványnak, az Atmos termeik is az engedményes belépő cuccal vannak felszerelve. Ha azt akarod hallani, hogy szól a jól méretezett, jól beállított pro cucc, akkor a Corvinba, Sugárba, Etelébe, vagy IMAX-be mész. Na olyat nem csinálsz otthon. De amit a CC szokott mindenhova hányni, olyat nemhogy félmillióból, de egy Z906-tal is röhögve.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179875) Mankó válasza -KP- (#179868) üzenetére


Mankó
veterán

Valamelyik külföldi tesztben és az ott lévő hozzászólásokban olvastam.

Dorian - EQ-t majd mindenképp adni kell neki, bármelyik is lesz. Szerintem a mostani is egy kiemelésen csücsül.

Dorian, VoidXs, -KP- - akkor azt mondjátok nyugodt szívvel vegyem a Klipsch r-112sw-t a 17 nm-es szobába, azzal járok a legjobban?

(#179876) VoidXs válasza Mankó (#179875) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179877) Mankó válasza Mankó (#179875) üzenetére


Mankó
veterán

Hogy teljes legyen a kép még egy XTZ 12.17 Edge ajánlás is érkezett# hogy 'azt akár zárttá is alakíthatod.'
Valami tapasztalat, vélemény az XTZ-ről?

(#179878) denesdr válasza Mankó (#179877) üzenetére


denesdr
addikt

Zárttá minden reflexes dobozt lehet alakítani, fordítva már neccesebb az ügy.

(#179879) skippper válasza denesdr (#179878) üzenetére


skippper
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#179880) powerup2 válasza skippper (#179879) üzenetére


powerup2
addikt

Ez betonhoz való fához nem ilyen kell :D de értem a poént :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179881) I'am Dony válasza Mankó (#179877) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nagyon jó doboz, volt ilyenem. Zárhatod, de a torzítása megnő miatta alul és az előnyét veszted el. Az EQ ját nem használtam, mert potméteres és ha arra kalibráltál majd vmiért eltekerd ujra lehet kezdeni, ez így szerintem rossz tervezés. Nagyon kihajtva lehet vele portzajod, amit néhányan említettek kinti fórumokon, nálam nem jött elő. Az 1X12 ha belefér a keretbe pár dolog miatt valamivel jobb választás. Hogy könnyebben tudd elhelyezni, nálam egy SVS SB12 NSD váltott és attól sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#179882) m3ss válasza skippper (#179511) üzenetére


m3ss
veterán

fogyasztás temara, kotottem be ket okos konnektort mert a subon nincs auto on/off, igy erosito fogyasztasa alapjan tudom kapcsolni a subot ki/be.
szoval megneztem en is az x3600 fogyasztasat, nekem mas jott ki.
nalam eco mod on az kb. 44w. sub ki/be halk zene nem oszt nem szoroz, akkor is 45w korul lesz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#179883) denesdr válasza skippper (#179879) üzenetére


denesdr
addikt

Nem azt mondtam, hogy lehetlen. :DDD

(#179884) -KP- válasza Mankó (#179875) üzenetére


-KP-
addikt

Milyen avr-ed van? Egy minidsp-t esetleg érdemes lehet még belekalkulálni.

(#179885) Mankó válasza -KP- (#179884) üzenetére


Mankó
veterán

Marantz sr-5013. Mi pénzbe kerül egy miniDSP?
Ahogy jönnek az infók úgy bővül a sor. Eq-t mindenki ajánlja, mindegy hogy zárt vagy nyitott.
Az Xzt csábító, de hatalmas, az 1x 12 árban már nem fér bele.
A zárt sb2000-el is szemezek, de kell hozzá a dsp, prora nem futja, sb1000 pro-r kicsinek érzem, és akkor még ott vannak a reflex ládák is..
Nem lesz ez könnyű menet.
Feszes, ütős mélyeket akarok, mint a boston gyári subjával voltak.

(#179886) Khaosz55 válasza I'am Dony (#179881) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem 2db SVS SB12 NSD-m volt és XTZ SUB 12.17 . Az egy XTZ lepipálta a kettő NSD-t. Igaz hozzá teszem mindsp-vel korrekcióztam.

(#179887) SPEA válasza Mankó (#179877) üzenetére


SPEA
aktív tag

Nálam is 18nm panel nappali, egyik rövid oldal sarkában ajtó, másik majdnem full ablak... gondolhatod mennyire ideális Denon x4500h erősítővel eddig egy Quadral Ascent szett muzsikált, jelenleg pedig egy Jamo D500 LCR kombó csal mosolyt az arcomra. Ami eddig járt nálam: BK gemini: pici zárt kis méregzsák - zenére jó volt, de amúgy kevés. Elac S10EQ: na ezzel megjött a Sub érzés, csak nem szerette a telefonom és jobb lett volna az S12 így ennek is mennie kellett. SVS SB12 NSD: hát a hűha faktor eléggé elmaradt, pedig kapott minidsp-t.. jó volt meg minden, de nem ezt kerestem és szerintem egy kissé túlgondolják a képességeit, egy 100ast ért (szerintem!).

Aztán elhoztam Khaosztól az XTZ 12.17 edge szépséget és ha nem lenne az a fránya hifibogár * akkor azt mondanám hogy na, megérkeztem! Nálam (is) csak a jobb luka van tömve és még minidsp nélkül is jól kiigazítja az XT32. Erre bőven rátesz egy lapáttal a dsp, arra meg a PC és Void Cavern progija..

Szóval panelban sincs olyan hogy túl nagy Sub. Nincs feltekerve negyedig? Kit érdekel?! Annál több tartalék marad a dinamika csúcsokra. És még eddig egy szomszéd sem szólt, hogy vegyek inkább fejhallgatót.. :U :D

*Gondolkodom hogy becserélem 2db 10.17 edge-re, vagy végre építek egy (kettő) Eminence Lab12-es refist :C

[ Szerkesztve ]

(#179888) Khaosz55 válasza SPEA (#179887) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kizárt dolognak tartom, hogy ne utáljanak a szomszédok. :D

(#179889) Mankó válasza SPEA (#179887) üzenetére


Mankó
veterán

A felállás nálam uez. Nem vagyunk szomszédok? :D
Én is kacérkodok az Xzt 12.17-el, akik sokat cserélgetik a cuccaikat mind dícsérte, árban is rendben van, csak ne lenne olyan fránya magas. Mondjuk szépnek se mondható. :DDD

Szerintem bőven elég panelbe egy ilyen monstrum is, csak a hangja legyen szép és erőteljes, ne legyen terjengős és brummogó sem.

[ Szerkesztve ]

(#179890) SPEA válasza Mankó (#179889) üzenetére


SPEA
aktív tag

Egyéni ízlés, de szerintem kifejezetten szép darab. Minimál, semmi sallang, kb csak a funkció. És bár hozzá ad a szépséghez a selyemfényű külső, mint minden ilyen ez is kényes a portörlésre, hiába a mikroszálas kendő. -30.000 és lehetne egy egyszerű de jó minőségű gyári fólia :D
De ha nagynak tartod, akkor rendelj 10.17-et most fekete péntekig, aztán jöhet majd mellé még egy.

Khaosz55 Pedig nem, engem is meglepett. Szerencsére utolsó lépcsőház, alattunk/felettünk is fiatal pár, kompenzálom a gyerek sírást, rohangálást :DDD

(#179891) Khaosz55 válasza SPEA (#179890) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az XTZ festése szép. Sokkal jobban méz ki mint pl egy Klipsch, svs fóliázás. Valahogy nekem a fólia nem jön be...

(#179892) -KP- válasza Khaosz55 (#179891) üzenetére


-KP-
addikt

Klipschnél a fólia úgy látom matt fekete, ami nekem sokkal jobban bejön, mint az erezetes. Másrészt mivel fólia, közel sem olyan kényes, mint egy lakkos felület. Amúgy szerintem a membrán színe is jól mutat, még a grilleken keresztül is átjön picit. Volt már jó néhány zongoralakkos cuccom, hát, soha többet.

(#179893) Mankó válasza SPEA (#179890) üzenetére


Mankó
veterán

Xtz 10.17 Edge-re esett a választás a jobb elhelyzhetőség miatt. Remélem elég lesz a 18 nm-es szobába, ha mégsem, akkor majd kap egy tesót később.
Köszönöm a sok segítséget, véleményt a választáshoz. :R

(#179894) Khaosz55 válasza -KP- (#179892) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem matt fekete festésű az XZT. Ez erezetes fólia nekem sem tetszik, matt fólia sokkal jobb.

(#179895) Khaosz55 válasza Mankó (#179893) üzenetére


Khaosz55
addikt

Tetszeni fog, ebben az árkategóriában jó választás. 12.17-et már nagynak tartod méretbe?

(#179896) BBéci válasza Khaosz55 (#179894) üzenetére


BBéci
titán

Mi a véleményed a furnérról? Az nagyon szép tud lenni.
A zongoralakkal sincs bajom, a fóliát - bármennyire minőségi kivitelű - snassznak tartom. Akkor inkább matt vagy selyemfényű festés legyen, mint az M&K V15+.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179897) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#179896) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kényes,de nagyon-nagyon szép.

(#179898) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#179897) üzenetére


BBéci
titán

Aurum hangdobozaim 20 évesek, vslódi cseresznyefa burkolatuk makulátlan, tehát a kényességgel nem értek egyet. Könyvespolcaim - a nappaliban és a dolgozószobámban - szintén furnérozottak, inkább strapabírónak nevezem, mint kényesnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179899) Khaosz55 válasza BBéci (#179896) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én a matt és selyem fényű festést szeretem legjobban. Valahogy a fóliával az az érzésem, hogy a gyártás olcsóbbítás és egyszerűsítés a célja. Fényezés nyilván sokkal körülményesebb és drágább, viszont a matt nem erezett fólia még részemről rendbe van, pl amit polkokon láttam az kifejezetten tetszett.
Elacok zongoralakk fekete színűek, ha lehetett volna matt, akkor azt választom, de nincs. Nekem nincs bajom vele nem én törölgetem, és nagyon mutatósak.

Nekem a funér is tetszik, a Swans Diva oldala funér volt selyemfénnyel lakkozva. Nagyon jól mutatott rajta, főleg hogy íves volt, tényleg wow kidolgozás. Tényleg nagyon szép kis hangsugárzó, meg amúgy szerettem is.
A funérral csak annyi van, hogy nem minden szobába illik. Illetve ha világos, akkor projektorozáskor zavaró lehet. Ezért is esett ki nálam hangsugárzó választáskor csomó gyátó terméke. Ne legyen világos, de még a membrán se (pl, Monitor Audio) és ne legyen rajta csillogó fém felületek (pl Heco). A Klipsch meg azért mert egy téglatest lefóliázva. Több merészség is lehetne egy dögös hangsugárzótól. Persze itt most csak a kinézetről írok ami másodlagos, elsődleges, hogy milyen hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#179900) BBéci válasza Khaosz55 (#179899) üzenetére


BBéci
titán

Nem funér, hanem furnér!
Rengeteg féle fából készülhet, olyat választhatsz, ami a szobádhoz, ízlésedhez passzol.
ELAC kapható dió burkolattal, az nem éppen sötét, de vetítéshez elfogadható. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.