Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180701) VoidXs válasza spiky03 (#180699) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen.

PC-n nincs olyan, hogy nem IMAX-es erősítő, minden támogatott.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180702) devil-k válasza VoidXs (#180701) üzenetére


devil-k
nagyúr

És az atmos? :)

- mozi bolondéria -

(#180703) VoidXs válasza devil-k (#180702) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Már részben (DD+) támogatott.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180704) devil-k válasza VoidXs (#180703) üzenetére


devil-k
nagyúr

És mikor lesz teljesen? :)

- mozi bolondéria -

(#180705) -KP- válasza skippper (#180700) üzenetére


-KP-
addikt

Ugyanez kapásból egy tizessel olcsóbb az Obi-ban. Nekem vannak kétségeim ilyen vastagság mellett mennyire hangszigetel valójában. De kétség kívül jól néz ki.

(#180706) python1 válasza -KP- (#180705) üzenetére


python1
veterán

Ez kb semmire sem elég abból amire próbálják eladni, gagyi design elem és annyi, még viccnek is durva a 12mm-es mdf furnérral.
Nálam a 22mm-es osb, 2-réteg tűzálló gipszkarton kombó, komoly elcsatolással a háló irányában, kb annyit tud jelenleg, hogy 2x-es hangerővel tudok mozizni úgy, hogy nem zavarja a másik szobában a TV-zést, na az már rímel a hangszigetelés fogalomra .
Viszont az egész falas basszuscsapda (rezonátor) hihetetlenűl megfogja a basszust, azelőtt nem is tudtam használni szubot mondjuk este 10 után, most azért simán megy, igaz nem romboló módon, de azért szól.

[ Szerkesztve ]

(#180707) m3ss válasza skippper (#180700) üzenetére


m3ss
veterán

ugyanezeket nezegettem en is mostanaban, persze nem hangszigeteles miatt. most nagyon megy ez lakberendezesben. vagy csak a youtube algo viszi nalam :DD ez a ceg csinal ilyen "hanggatlo" kivitelt is. van sok diy megoldas is, "wood slat", tele van vele youtube. amugy pont ez lett volna a tervem, ha akusztikailag sem hulyeseg, akkor oldalfal reflexios pontjara van-e ertelme csinalni ilyet. 1-2 cm vastag habszivacs szeru cuccra ragasztani a leceket mondjuk..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180708) VoidXs válasza devil-k (#180704) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Zárt szabvány, ami nem fejlődik, szóval valószínűleg soha.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180709) -KP- válasza skippper (#180700) üzenetére


-KP-
addikt

Ja, akartam írni.

Halq.hu

Sasold meg ezt az oldalt. Ráadásul magyar cég, nem külföldi.

[ Szerkesztve ]

(#180710) skippper válasza -KP- (#180709) üzenetére


skippper
senior tag

Igazából azt szeretném feloldani, hogy pont félúton a TV és a kanapé között van egy kb 2m-es falszakasz, ami egyelőre teljesen üres. Ennek a visszaverődéseit szeretném eltüntetni, arra jó lehet egy ilyesmi (akár más forrásból) fa betét? Az nem cél, hogy kintről jövő zajokat kiszűrjön, kertes ház 50 centi fal meg szigetelés, atomrobbanás se jön át.

[ Szerkesztve ]

(#180711) Gino20 válasza skippper (#180700) üzenetére


Gino20
őstag

A napokban ugyan ez a cucc tűnt fel nekem is :DDD :DDD . Esztétikailag is megfelelőnek tűnik egy nappaliba. Az esetem hasonló, mint neked csak nekem több csupasz falam van és valójában kicsit zeng a helyiség és erre keresnék valami esztétikailag is jó megoldást, de totál tanácstalan vagyok, hogy ez vajon felesleges pénzégetés (ebből 6db-ot könnyedén el tudnék sütni, szóval nem is kevés Ft) vagy hozna-e érdemben a konyhára.

(#180712) -KP- válasza skippper (#180710) üzenetére


-KP-
addikt

szerinted egy tisztaegyenes kemény mdf fafefület mit fog neked elnyelni? Inkább visszaverni fog. A mögé rakott nem tudom milyen anyag esetleg nyelhet valamennyit, de abban a vastagságban szerintem nem sokat. Mondom nézz rá a halq termékekre.

(#180713) skippper válasza -KP- (#180712) üzenetére


skippper
senior tag

Nagyon szemrevaló munkáik vannak, de ránézésre is sokszázezres műsorszámnak tűnik (nem találtam árlistát meg homemade dolgokat a honlapon). Az én helyzetem továbbra is az, hogy egy nappalit foltozgatok itt-ott ahol tudok segíteni, (sajnos) nem dedikált moziszoba, ahol ez a lényeg, így arra is nagyon figyelnem kell, hogy ne szálljanak el az árak.

Az is korrekt válasz és elfogadom, hogy a linkelt termék ipari hulladék és nem segít semmit, de ha valamennyit segít, akkor az nekem már nagy segítség a semmihez képest. Az alternatívája valószínűleg nem egy profi szobaakusztikai rendszer, hanem egy másik tapéta, amit szemrevalónak talál a szebbik felem

[ Szerkesztve ]

(#180714) Dorian válasza skippper (#180713) üzenetére


Dorian
félisten

Csinálsz keretet, vágsz bele 70-90 kg/m3-es kőzetgyapotot, bevarrod, h ne porozzon ki, az egész külsejére meg rá lehet feszíteni szövetet, amire bármi nyomtatható.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180715) devil-k válasza skippper (#180713) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én valahogy két réteg akusztikus gipszkartonnal oldanám meg a “belsejét”.

- mozi bolondéria -

(#180716) Quetz válasza skippper (#180700) üzenetére


Quetz
őstag

Ez egy slat diffuser/rezonator, nem pedig hanggátló elem. Neked semmire sem jó, mert hiányoznak a technikai diagramok, amik megmutatnák, hol és hogyan hat.

(#180717) -KP- válasza skippper (#180713) üzenetére


-KP-
addikt

Az 1,2m*2,4m táblára kaptam hasonló árat, mint amibe két ilyen semmit nem érő tábla kerül. Nem írok konkrétabb árat, mert egyrészt nem tudok naprakész árat mondani a gyártó helyett, másrészt attól is függ, milyen mintázatot akarsz, vagy akarsz-e egyáltalán. Szerintem keresd meg őket.

(#180718) skippper válasza -KP- (#180717) üzenetére


skippper
senior tag

Rendben, köszi a tippet.

(#180719) python1 válasza skippper (#180718) üzenetére


python1
veterán

Vagy készítesz magadnak., [link]
Srácok nem kell megijedni a DIY megoldásoktól, mindenki közelében van fatelep, meg akad otthon fűrész, csodát lehet fabrikálni otthon is. :K

[ Szerkesztve ]

(#180720) devil-k válasza python1 (#180719) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez olyan, mint a főzés. Vagy van hozzá affinitásod vagy nem. :)Nekem a DIY-hez nincs, a főzéshez igen. :DPedig szeretnék én is DIY király lenni, mint te! :D

- mozi bolondéria -

(#180721) python1 válasza devil-k (#180720) üzenetére


python1
veterán

Ha főzni tudsz, akkor mindent is tudsz. :DDD
Annyi, hogy nem a sárgarépát darabolod, hanem a fát. :D

[ Szerkesztve ]

(#180722) python1 válasza python1 (#180721) üzenetére


python1
veterán

Na ezek hangjára is kíváncsi lennék. :K

devil-k
Ne szerénykedj, te is összehoztad a mozi barlangodat.

[ Szerkesztve ]

(#180723) spiky03


spiky03
veterán

Az Anthemben az ARCal tudok olyat, hogy csak a szubot mérem újra és utána csak azt a változást töltöm fel az erősítőre?
Vagy újra kell mérnem az összes hangfalat?

Megkaptam az erősítőt és holnap tervezem bemérni a micro martyt.:C

Tegnap délután bekötöttem az Ulti helyére és megnéztem a batwing első megjelenését meg Hulkot, amikor lövik azzal a hangágyúval, de sajnos nem jött az a hűha érzés. Olyan volt kb mint az Ulti, jónak jó volt, de nem éreztem kanapén sem magamon.
Igaz csak -35dBn néztem, majd bemérés után tesztelem -20dB. :D

Az mennyire lényeges szerintetek, hogy a szub párhuzamosan van a fallal ami mögötte van vagy kicsit elforditva felém?
Látni ugye ilyen meg olyan elhelyezést is.
De gondolom ezt is a mérés dönti el, mint azt is, hogy van jó helyen a szub.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180724) VoidXs válasza spiky03 (#180723) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem tudsz, újra kell mérni. Menteni tudsz, hogy később 1-2 dolgot (pl. max freki) átírj, de ennyi. A sub forgatása lényegtelen, mert gömbhullámról beszélünk. A membrán és a port falaktól való távolsága a fontos.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180725) kimi02 válasza spiky03 (#180723) üzenetére


kimi02
őstag

Én már mondtam előre ;)
De látom nem akarsz nekem hinni.

[ Szerkesztve ]

(#180726) spiky03 válasza VoidXs (#180724) üzenetére


spiky03
veterán

Ettől féltem.
Hát akkor újra mérem majd az egészet, az Ultis felállásról van mentésem, úgyhogy azt vissza tudom majd tölteni ha nem válna be a micro marty.

Köszi az infót :R
A port és a membrán olyan max szerintem 65 cmre van a faltól, mert a doboz 53x53x53 cm és kb 10 centire van a faltól.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180727) spiky03


spiky03
veterán

Próbáltam ma az új bemérést, viszont teszt dobja az ARC.

Találkozott már valaki hasonlóval, hogy mi okozhatja?

Mondjuk ma véletlenül leejtettem a mikrofont, :O ez okozhatta, hogy ennyi volt neki? :U

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180728) Khaosz55 válasza spiky03 (#180727) üzenetére


Khaosz55
addikt


Amúgy nem hiszem, hogy egy leejtéstől tönkremegy, persze nem tudom milyen erejű volt a becsapódás...

(#180729) spiky03 válasza Khaosz55 (#180728) üzenetére


spiky03
veterán

Fasz@! :W
Íróasztalról a parkettára.

De az fura mert a WIN az meg kiírta, hogy használatra kész és az Eszközök között ott is volt az Anthem ARC mikrofon.

Akkor az érzékelője ment volna tönkre?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180730) Khaosz55 válasza spiky03 (#180729) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem attól nem megy tönkre. A kép csak egy poén akart lenni.

(#180731) spiky03 válasza Khaosz55 (#180730) üzenetére


spiky03
veterán

:D
Akkor szerinted mi lehet?
Lehet valami WIN hülyeség?

A saját laptopomnál rögtön ment ott nem írt ki ilyeneket.

A mikrofon config file-t is leszedtem újra az oldalról, meg a progiból is, de mindig ez a hiba fogadott. :(((

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180732) Khaosz55 válasza spiky03 (#180731) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem tudom mi lehet, de majd készülj fel a HTPC-re, mert ott sem kolbászból van kerítés :DDD .

(#180733) spiky03 válasza Khaosz55 (#180732) üzenetére


spiky03
veterán

Ott nem lesz kerítés. :DDD

Kíváncsi vagyok az, hogy fog működni majd. Addig nem adom el a többi céleszközt, amíg az nem működik rendesen. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180734) python1 válasza spiky03 (#180731) üzenetére


python1
veterán

Kereső-Vezérlőpult- Hang- felvétel ott kirakja a mikrofont, kiválasztod (tedd alapértelmezetté)2 klikk- jelszintek és nézd meg a csúszkát hol áll, lehet levitte valami.
Speciális fülnél is megnézheted, hogy 48000Hz-n legyen.

[ Szerkesztve ]

(#180735) spiky03 válasza python1 (#180734) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm :R
Holnap kipróbálom, mert z eszközöknél ott volt.
Ha a csúszka lent van akkor azt fullra fel kell majd húzni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180736) python1 válasza spiky03 (#180735) üzenetére


python1
veterán

Csak az egyiket tedd alapértelmezetté, amit szeretnél használni, nálam 80%-on áll, ha ezeket beállítod valószínű, hogy jó is lessz.

(#180737) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Kicsit off lesz, de hatha nem utáltok ki vele. :)
A tetőtérben összeraktam egy elektromos dobcuccot, de ahogy az varhato volt, a fodem remekul tovabbitja a dübögést, amit leginkább a lábgép generál. Szoval kellene valami vibraciot elnyelo szonyegszeru anyag, ugy 2-3 m2, ami raadasul elviseli, hogy rapakolom a cuccot es jatszom rajta.
Nyilvan vannak dobos brandek fancy cuccokkal, de gyanitom erosen tularazottak.
Elore is koszi a tippeket.

(#180738) I'am Dony válasza Saughassy (#180737) üzenetére


I'am Dony
őstag

(#180739) VoidXs válasza Saughassy (#180737) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tedd az egészet gumitalpakra, az már egy nagyon hatásos elcsatolás. Lehet, hogy kell belőle 20, de nem pénz az, ha darabját 150-ért veszed.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180740) Saughassy válasza VoidXs (#180739) üzenetére


Saughassy
aktív tag

marmint csinaljak dobogót? Vagy hogy.

Túl sok a láb. :D

(#180741) Dorian válasza Saughassy (#180740) üzenetére


Dorian
félisten

Én vennék 1 cm vtg gumiőrlemény lapot vagy lapokat, és arra tenném az egész cuccot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180742) Saughassy válasza Saughassy (#180740) üzenetére


Saughassy
aktív tag

https://sbsparketta.hu/termekek/parketta-kiegeszitok/padlo-alatetek_folia_szivacs_xps/000490-5mm-xps-isofloor-padlo-alatetlemez/

Ez lepesallo es nem is tunik draganak...

(#180743) Saughassy válasza Dorian (#180741) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Megnezem meg annak is az árát, koszi.

(#180744) Dorian válasza Saughassy (#180742) üzenetére


Dorian
félisten

Ez semmit sem ér. Vagyis parketta alá persze jó, meg ebből vágtam ki felhő-mintákat a gyerekszoba falára felfújni :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180745) python1 válasza Saughassy (#180743) üzenetére


python1
veterán

+1 Dorian ötletére, nézd meg az OBI-ban 60x60-as táblákban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#180746) Saughassy válasza Dorian (#180744) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Ok, a gumiszonyeg is jonak tunik, 3500 korul van egy lap. vegul is ketto eleg lehet mar. Egy a labgep, egy a labcin ala. Bar ha azt veszem hogy maga a project hol tart, ez mar apropenz. :D

(#180747) VoidXs válasza Saughassy (#180746) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, az kicsit kevesebb macera, mint az én javaslatom.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180748) Rp526 válasza Saughassy (#180737) üzenetére


Rp526
aktív tag

A "leghíresebb" ilyen hack dobosoknak a teniszlabdás dobogó gyártása. Ez egy viszonylag jó videó egy nevesebb csatornáról, végén basic mérés is van.

(#180749) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Amatőr kérdéseim vannak házimozi erősítővel kapcsolatban:

Nemrég vásároltam egy [harman/kardon AVR 130]
házimozi erősítőt, amihez egy Denon polchangsugárzót használok, sztereo módban. Az lenne a kérdésem, hogy a PC-re melyik RCA bemenethez érdemes csatlakoztatni? A CD-hez, vagy az FL/FR-hez? Egyáltalán van jelentősége? Kizárólag sztereoban használom az erősítőt.

A másik kérdésem az lenne, hogy igaz 8 ohm-os az erősítő kimenete, a Denon hangfalak pedig 6 Ohm-osak. Ez jelenthet valami problémát a későbbiek folyamán mondjuk a hangfalakra, vagy az erősítőre nézve? Sose hallgatom hangosan őket, mert kinőttem már a zene bömböltetésből, na meg panelba amúgy sem ajánlatos. :N

A harmadik kérdésem pedig, ami egyben bosszantó is: Az erősítő már 20 perc használat után is elkezd elég erősen melegedni. Ez mennyire mondható normálisnak? Az oké, hogy van egy bizonyos üzem meleg állapota, de úgy gondolom, hogy ez a hőmérséklet amit ez produkál, egy kicsit sok lehet neki! Érdemes valamilyen halk 8, vagy 12cm-es ventilátort beszerelni a tetejébe?

szerk.:
A negyedik kérdés, ami egyben az utolsó is: Vásároltam 75 Ohm-os koax kábelt az FM antenna részére. oké hogy 1,5M, de max 3 rádiót lehet befogni vele itt a lll. kerületben, ami szerintem elég kevéske. Milyen antennát ajánlotok helyette? pl [ez] jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#180750) BBéci válasza Satyricon (#180749) üzenetére


BBéci
titán

PC-t IN-be csatlakoztasd, a FL-FR kimenet.
Nem 8 ohmos az erősítő kimenete, ez valami csúnya félreértés.
Nem szabadna erősen melegednie, hibajelenségnek tűnik.
Antennát vegyél hozzá, a koaxiális kábel nem az!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.