Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75551) Zola007 válasza SchumiBácsi (#75549) üzenetére


Zola007
veterán

A saját súlyod is mozgatod vele, az ugye attól is függ, hova ülsz pontosan, de én inkább 2,5x körülre saccolnám
Persze nem natúr 25 kilóról van szó, de én még olyan vádli gépet nem láttam, ahol az erőkar szorzója 1, mert akkor egyszerűbb beülni egy Smith keretbe a rúdra csavart törölközővel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#75552) SchumiBácsi válasza Zola007 (#75551) üzenetére

A saját súly semmi mert olyan közel van a tengelyhez hogy szinte elhanyagolható. Ha pont ilyen gép van a teremben, két opció van: megkérded a szakitól hogy hányas áttétel, vagy leméred :D De általában 3 szokott lenni, nekem is értetlenkedett egy koma hogy miért csak 2.8? Aztán most már lehet hogy 2.5-re csinálnám mert tárcsa az van, hely meg idővel nem lesz...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#75553) Radnix válasza Zola007 (#75546) üzenetére


Radnix
senior tag

Szerintem nincs még egy ilyen kényelmetlen gép, mint az ülővádli. Már 30 kiló is nyomja a combomat, nem tudok tőle rendesen figyelni az izomra :U

(#75554) Cassidey válasza Radnix (#75550) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem láttam sehol.:( De nem nagy kaland, én 50kcal-t emeltem hetente és kész, ha megindult felfelé a mérleg maradtam még egy hetet.
Egyébként én is maradtam az IIFYM elveknél, gyakorlatilag kihagytam a reggelit.:)

(#75555) Zola007 válasza Radnix (#75553) üzenetére


Zola007
veterán

én levezetésképp szoktam nyomni vele 1v2 sorozatot egy olyan súllyal amivel ~20-at bírok
ebből csinálok egyenes lábbal 6-8-at, utána ugyanennyit kifordított lábfejjel, majd befordítottal és kész

Úgy se a vádli külső fejeit edzi, hanem a gázlóizmot, szóval inkább ugráláskor és lábszárerősítésként jelentősége mint testépítési szempontból

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#75556) BÁ Nutrition válasza Zola007 (#75555) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]
csocsre jol kigyurta magat :B

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#75557) Woodslave válasza SchumiBácsi (#75549) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Na ne szórakozz hogy te az ülővádlit 200 kilóval csinálod...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75558) Cassidey válasza Woodslave (#75557) üzenetére


Cassidey
senior tag

Az ő vádlijárol kellene kép. :)

(#75559) Radnix válasza Cassidey (#75558) üzenetére


Radnix
senior tag

Be se férne a topicba az a kép, akkora lehet :D

(#75560) Woodslave válasza Cassidey (#75558) üzenetére


Woodslave
nagyúr

vagy bele kell számítani a testsúlyunkat, meg az erőkart figyelembe véve egyéb tényezőket, fekvőnél meg a föld súlyát, vagy mi az új trend... :F :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75561) Woodslave válasza Cassidey (#75547) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mi jelentősége van hogy megtöri vagy nem? BCAA-t amúgy is nyomod nem?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75562) _NCT válasza BÁ Nutrition (#75556) üzenetére


_NCT
őstag

ezigen..... bögyszex mehetne..... :B

(#75563) Cassidey válasza Woodslave (#75561) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem tudom.. Semmi?:D Persze.:)

(#75564) Ijk válasza Dani82 (#75520) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem itt a nézőponttal vannak problémák, nem edzés előtt hülyeség szexelni, hanem szex után hülyeség edzeni. ;]
Mondjuk rólad tudjuk hogy őrült fanatikus vagy. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#75565) Woodslave válasza Cassidey (#75563) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az hogy ki mit mond erről az attól függ ki minek tekinti a IF-et. Ha sima kalóriakontrollnak, akkor semmi jelentősége igazából hogy megtöri-e. Ha valaki valami hormonális-metabolikus csodának, vagy nem a testkompozíció változtatás a cél (hanem vélt vagy valós egészségügyi előny) az szigorúbban ítéli meg. Ez utóbbit (pl. autófágia - van ilyen szó magyarul?) a BCAA-val valszeg agyontütöd, szóval tök mindegy az edzéselőtti. És mivel neked inkább az első változat a célod ezért szerintem amúgy is :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75566) Woodslave válasza Ijk (#75564) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én nagyon irigy vagyok most rá. :B :K

elmehetett edzeni ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75567) szuszinho


szuszinho
őstag

(#75568) Cassidey válasza Woodslave (#75565) üzenetére


Cassidey
senior tag

Martin szerint nem utod agyon, es preworkoutot is említ, kcal limitet ra viszont nem. Andy szerint vagy igen vagy nem. Na mindegy jót edzettem, es hogy ne csak picsogjak a mai képekkel baromi elégedett vagyok, szépen halad a dolog szerintem nagyon. Oldalfenyben mar mintha hasizmom is lenne, karom meg pici persze de sokkal definiáltabb mint volt, nagyon örülök magamnak.:)

(#75569) Woodslave válasza Cassidey (#75568) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja miért pont ebben lenne egyetértés :D

de egyébként az alapszisztémára már rájöttem: A lényeg, hogy qrvára semmi jelentősége ezeknek a dolgoknak. De mivel mindenki utál dolgozni és ez a fitness ipar elég jónak tűnik, így be kell törni különböző diétákkal, módszerekkel stb. És ha már valaki elfoglalt egy pozíciót, akkor oda már nem marad más mint módosítani és a másik módszert lényegi kritikával illetni. Vannak akik óvatosabban/intelligensebben csinálják mások meg nem annyira.

Van ez a böjtölés dolog. Az alap szerintem Ofi Hofmekler Warrior Dietje volt. Aztán van Brad Pilon aki heti 1-2 24 órás böjtöt javasol (nekem még ő a szimpatikusabb arcok közé tartozik, aki nem mondja hogy a 14 óra semmit nem ér a 36-nál meg leesik az izmod). Aztán van a Leangains - ott már megjelennek hogy ennél többet nem mer baj lesz, meg legyen bcaa stb.. Ott a Carb Loading, ami egy fejlesztett IF lenne, ekézi a reggelit, de azért 12 óra ne legyen böjt.. Regenade Diet stb. Szóval szépen helyezkednek az arcok és vérmérséklet függvényében irtják a másik módszert.. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75570) Cassidey válasza Woodslave (#75569) üzenetére


Cassidey
senior tag

Persze tudom, ilyenkor használja az ember az eszet.:) Például nem hiszem el, hogy leesik az izom, ezért merek böjtölni. De baromira nem értek egyet azzal, hogy hülye aki heti háromnál többször megy edzeni es nem huzodzkodast, deadliftet meg guggolast csinál es semmi mást. Kétlem, hogy ez lenne számomra az optimális edzés, es van aki szeret edzeni nem csak a szükséges rossz ahhoz, hogy jól nézzen ki. Azt sem hiszem, h borzasztóan tuledzenem magam heti ötször egy óra edzessel, ugyan mar. A lényeg, hogy ne kezdje el az ember az elveket kombinálni, például nem tolhatod egyszerre a paleot meg a magas szénhidrátot sok gyümölccsel.:D

A masik elvem meg, h nem szivatom magam feleslegesen, se napi 6 csirkerizzsel, se 24 órás bojttel, mert ha szarul érzem magam közben nem éri meg, meg ha 5%-al optimálisabb lenne az eredmény elvileg..

Meg egy, ha a fenekem akarom a leginkabb fejleszteni, logikus, h többet edzek ra. Mitől nőne jobban, ha meg kevesebbet edzenek? Ugyan mar. Norton legalabb egyetért ebben mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#75571) Woodslave válasza Cassidey (#75570) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K így van. Az általuk preferált edzémódszerben én sem hiszek. Meg nem is tudom sokáig csinálni (próbáltam) Nekem az kevés és szeretek izolálni bedurranni stb. Aztán lehet pont ezért (sem) nem megy a dolog mert rosszul kombinálok. De azt nem hiszem el, hogy csinálok 4 sorozat oldalemelés a vállból nyomás után akkor túledzem magam és nem nő a vállam (vagy éppen eltűnik)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75572) Woodslave válasza Cassidey (#75570) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tényleg szerinted naturál? (mármint Norton)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75573) Cassidey válasza Woodslave (#75572) üzenetére


Cassidey
senior tag

Hát.. neki szeretném elhinni, hogy az, hitelesen adja elő, hogy feszegeti a határait ahogy tudja.:) A nattyornot szerint nem, de szerintük senki sem az, kivéve ha annyi izom van rajtad mint Bruce Lee-n. :D

Az a baj, nehéz bárkivel összehasonlítani. Egy átlaggyúrós mögött nem lesz annyi év, tapasztalat, tényleg fasza táplálkozás végig, nem csak fellángolások, olyan kemény edzések.. Random IFBB prokkal sem tudjuk összehasonlítani, mert vannak fizikumok, amiket lehet elérhettek volna koksz nélkül is, de nem "vesztegették" az idejüket..

Engem inkább az szomorít el, hogy úgy néz ki, még a bikini csajok nagy része sem naturál. :((( És ez is olyan, hogy nem tudom elhinni, hogy ha odateszik magukat ezeket a fizikumokat ne lehessen összehozni. Ha nem is hipp-hopp..

(#75574) Woodslave válasza Cassidey (#75573) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem az ilyen képek miatt gyanús [link] az oké, hogy most erőemelésre edz, de egyszerűen akkora különbség van két állapota között ami számomra hihetetlen (pláne hogy 5 éve gyakorlatilag ugyanúgy nézek ki :D ).. Vagy a híresebb képe amire most nem vadásztam, és közben meg egy videón úgy néz ki mint aki soha nem edzett. Lehet ennyit számít hogy versenyformához közelít nem tudom. De az Aesthetic Crew-ban is vannak olyanok, akitől leesik az állad máskor meg izmos de nem az a nagyon durva.

Mondjuk tök mindegy.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75575) shteer válasza Woodslave (#75569) üzenetére


shteer
titán

az olvasástól még senki nem lett izmos ;]

..szerintem jónak tűnik

(#75576) Cassidey válasza Woodslave (#75574) üzenetére


Cassidey
senior tag

Háát, meg nem mindegy, hogy bedurranva csinálsz egy előnyös képet, vagy üldögélsz a fotelben pólóban. Van egy csaj instán, akinek a képei alapján akkora feneke meg combja van mint állat, a videókon meg kb olyan mint én, és amikor épp látszana rendesen a feneke hopp vége is van. :C De tényleg mindegy. :)

(#75577) Woodslave válasza shteer (#75575) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mit tanácsolsz? :F :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75578) shteer válasza Woodslave (#75577) üzenetére


shteer
titán

szurit :D

bréking: myproteinen 20%-os impact whey akció 20 órán keresztül: NUM1 a diszkontkód

..szerintem jónak tűnik

(#75579) HussarF

Azokról lehet elhinni, hogy naturál, akik naturálban versenyeznek, mert ott van doppingvizsgálat. Legalábbis én így gondolnám. Pl. Illés Norbi?

(#75580) Cassidey válasza HussarF (#75579) üzenetére


Cassidey
senior tag

Na de tényleg van? Ha van kimutatja e, ha betolt valamit 2 éve? (Tuti nem.) A külföldi/amerikai szövetségeknél tudod mi van? Hazugságvizsgálatot csinálnak, mert van aminek már nincs nyoma, de attól még nem vagy lifetime naturál, plusz túl drága lenne teljeskörűen tesztet csinálni mindenkivel, ezért nincs is. Itthon passz, hogy mi a helyzet.

Olimpiai sportágakban meg csinálják a teszteket, de mindig mindenki naturál, kivéve 1-2 szerencsétlent, aki pont bekente a lábát lábgomba kenőccsel meg ilyenek. Na persze.. :)

[ Szerkesztve ]

(#75581) Tenken válasza shteer (#75578) üzenetére


Tenken
őstag

MP-nél megoldotta már valaki, hogy euro-s fizetés esetén se kérjen 100 font-os érték felett szállítási díjat?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#75582) shteer válasza Tenken (#75581) üzenetére


shteer
titán

passz. én még csak fontban fizettem, kártyával.

..szerintem jónak tűnik

(#75583) Woodslave válasza Cassidey (#75580) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azt is átbaxák, ráadásul nem is kell James Bond kiképzés se. Meg ugye az a naturál akit a verseny szervezői annak akarnak..

Olyat ebédeltem hogy elsírom magam.. 3 tojás lepény formára sütve, bele sajt, meg bacon, meg gyros fűszeres csirkemell, mellé cékla (ez a bukó mert bolti aztán biztos tolták a cukrot hozzá de mindegy) A serpenyőben elősütött bacon zsírján sütöttem a tojást.. hát qrva jó volt...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75584) Cassidey válasza Woodslave (#75583) üzenetére


Cassidey
senior tag

A vecsési savanyúságok édesítővel készülnek, sőt a legtöbb alapból, mert olcsóbb, valamikor panaszkodtak ezzel kapcsolatban valamelyik híroldalon, hogy felháborító, hogy sajnálják belőle a cukrot. :D Én meg megyek hambizni. ;]

(#75585) Eagl3 válasza Woodslave (#75574) üzenetére


Eagl3
veterán

Hót ziher, hogy nem naturál. Csodák nincsenek :)

(#75586) HussarF válasza Cassidey (#75580) üzenetére

Teljesen mindegy, hogy mit tolt 2 éve. Vagy te még részeg vagy most is, ha egy hónapja berúgtál? :)

Az olimpiába dézsával öntik a pénzt, azért nem buknak meg a vizsgálatokon, mert olyan új szereket alkalmaznak mindig, amire még nem vizsgálják őket. Itt a bodyban nincs ilyen, főleg nem a meglehetősen szűk kört kitevő naturálban. Itt mindenki tudja, hogy milyen szerek mennek, bármikor ki is lehetne mutatni. Nem fog senki mögéjük állni, hogy 10 milliókat beletoljon és a legjobb kokszokat szponzorálja, mikor nincs reklámértéke. Egy olimpiai versenyző visszahozza azt a pénzt, az megéri, egy naturál testépítő nem.

(#75587) G@ß!


G@ß!
őstag

Titan bandázsokat hol érdemes venni?

(#75588) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Syl5-nek szeretettel. Igaz Vas Zsolt a Spar hússzakértője ránézésre nem egy diéta guru, de hátha:

Ha már fogyókúra, akkor miért ne sertéssel? A legkedveltebb sertés hús alapanyag fogyókúránál a sertés szűzpecsenye. Az elkészítése igen egyszerű: sütés előtt két órával vegyük ki a húst a hűtőből, tegyük tányérra és hagyjuk, hadd melegedjen fel konyha hőmérsékletűre. A sütőt kapcsoljuk be, melegítsük elő 130 fokra a tepsit is, amelyben a húst sütjük, majd a szűzpecsenyéket csepegtessük le szárazra.

Vastagabb falú serpenyőben hevítsünk 2 kanál olíva olajat, majd amikor már forró, a húsdarabok minden oldalát és a két végét is 4-4 percig sütjük. Miközben a hús sül, ne nyúlkáljunk hozzá, ne taszigáljuk, hagyjuk, a hő hadd végezze dolgát, képezzen kérget a húson. Fordításkor csipetnyit szórjunk rá az összekevert szárazfűszerekből, sózzuk, borsozzuk. Vegyük ki a sütőből az előmelegített tepsit és vékonyan kenjük át az alját olíva olajjal. A kérgesített szűzpecsenyéket helyezzük a tepsibe, és fóliával fejük be. Nagyjából egy órát süssük 130 fokon, majd pihentessük 20-30 percet. A hús tökéletesen puha, rózsaszínű lesz.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75589) HussarF válasza Woodslave (#75588) üzenetére

Desszertnek jó lehet hétvégére, ha nincs dolgod, de napi rutinba nem fér bele az, hogy ennyit kínlódj egy kaja elkészítésével.

[ Szerkesztve ]

(#75590) Woodslave válasza HussarF (#75589) üzenetére


Woodslave
nagyúr

8 perc a többi a sütés. Nem olyan nagy kínlódás, bár én se csinálnám :N

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75591) kennystyle válasza Tenken (#75581) üzenetére


kennystyle
tag

Nekem is rárakták mert Eurora volt állítva, írtam 2 sort az ügyfélszolgálatnak és rögtön jóváírták, mondta hogy az csak GBP-vel működik sajnos máshogy nem megy.

Nyilván simán meg tudnák oldani, csak úgy vannak vele hogy az emberek legalább fele benyeli és valószínűleg így is van...

(#75592) sutyesz96 válasza Woodslave (#75588) üzenetére


sutyesz96
őstag

Olivaolajat szvsz hülyeség főzéshez/sütéshez használni.
Nem elég hogy elpárolognak az értékes tápanyagok benne, túl magas hőmérsékleten bomlás során akár egészségre káros anyagok is felszabadulhatnak.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#75593) madle válasza sutyesz96 (#75592) üzenetére


madle
őstag

+1

(#75594) Zola007 válasza sutyesz96 (#75592) üzenetére


Zola007
veterán

+2

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#75595) #65313280 válasza G@ß! (#75587) üzenetére


#65313280
törölt tag

powerman.hu

(#75532) HussarF: Csak rá ne roppantson a rúdra. :DDD [link] Bár lehet megérné. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75596) Cassidey válasza Zola007 (#75594) üzenetére


Cassidey
senior tag

Legalabb ennyi adrenalin jusson mar szegény Wood-nak, hogy karos anyagok szabadulhatnak fel. ;]

(#75597) Eagl3 válasza sutyesz96 (#75592) üzenetére


Eagl3
veterán

ez nem csak az extra szűzre igaz?

(#75598) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#75590) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nagyjából egy órát süssük 130 fokon, majd pihentessük 20-30 percet....

szal lesz az közel 2 óra is mire ehetsz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#75599) Woodslave válasza Cassidey (#75596) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Jó lenne veszélyesen élni de nem merek 😁 én oliván sütök de nem hevítem azt el hiszem hogy nem wokos módon hogy füstöljön...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#75600) Woodslave válasza BÁ Nutrition (#75598) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Csak azt mondtam mennyit kell kínlódni vele nem hogy mennyi idő alatt készül el

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.