Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) brownus


brownus
veterán

egyszerűen nem bírom tovább, ki kell mondanom, vagy is írnom magamból. mert karjaimat is csak széttárom dühösen, mert jó itt a buli meg minden, csak sok az antihetero.... :( vagy belevakultatok a sok kogszba? tútótátok a fehérjét? már csíp a pisi a sok vitamintól? vagy ez az új 2014es trend? mi a baj?????

nem értem :(

:DDD

(#41652) Silverr válasza kolosanyi (#41650) üzenetére


Silverr
aktív tag

Nincs ennek semmi baja szerintem. :) Tizen pár éve én is csináltam. Na nem tárcsákat de súlyokat betonból :K Jut eszembe van egy kétkezesem most is, fehérjés vödörbe öntöttem a betont :DDD

(#41653) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#41650) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

elárulom neked hogy kapni gyári betonos gumírozott tárcsát talán még a sopbilderen is.

ár/érték arányban elég durván jó
ami hátránya hogy a betonos nem annyira való szobába, ha DIY rendszerben készült
ill méretben kb a duplája legalább, de lehet több
viszont egy tonna súly is csak pár ezer forint

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#41654) Yeffy válasza bobalazs (#41612) üzenetére


Yeffy
veterán

nyamii

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#41655) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#41653) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az oké, de ilyen házi barkács megoldással eltérőek lesznek a súlyok, nem tartom valószínűnek, hogy pontosan ugyanolyan tömegűeket tudjon csinálni az ember. Otthoni körülmények között nem tud elég precíz lenni szerintem, aztán lehet, hogy tévedek.

Szerk.: A sérülékenységet is problémásnak tartom, ez ellen mondjuk lehet védekezni, ha pl egy autógumiba önti az ember.

(#41652) Silverr
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#41656) KoVee84 válasza kolosanyi (#41632) üzenetére


KoVee84
senior tag

számold ki :DDD
amúgy általában 3-4

(#41657) kolosanyi válasza KoVee84 (#41656) üzenetére


kolosanyi
veterán

Úgy értetten, hány gramm egy nap. :) Nekem 2 az átlag adag/nap, a többit megoldom kajából.

(#41658) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Sziasztok, lassan el akarok kezdeni picit izmosítani, leadni pár kilót.
Nem tudom, lehet hülye kérdés lesz, ajánlott este edzeni? Mármint lefekvés előtt 2-3 órával?

(#41659) Silverr válasza -secret- (#41658) üzenetére


Silverr
aktív tag

Ha csak akkor van időd nyugodtan. Mindenkinek másképp felel meg. Mondjuk én reggel szeretk ébredés után éhgyomorra. Ilyenkor megy a legjobban.

(#41660) xcds válasza -secret- (#41658) üzenetére


xcds
őstag

Sztem simán jó. Már ha nem tolsz be utána egy körömpörköltet. :)

(#41661) -secret- válasza xcds (#41660) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem jól menne, csak az a baj, hogy időhiány.. meg nem vagyok idős sem (hétfőn leszek 19), csak egyedül húzom a számat eljárni. :))

(#41662) xcds válasza -secret- (#41661) üzenetére


xcds
őstag

Némi akaraterő kell hozzá. :) Sztem pl jobb este edzeni, mert akkor már evett az ember többször és van kraft. Meg reggel én még nem is vagyok olyan hajlékony, így nagyobb a sérülés veszély.

(#41663) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

valtozott az eletem es most eleg konnyen le tudok jarni estenkent terembe. heti 3-4 alkalommal lent vagyok, alapgyakorlatok. mar egy honap utan is jol eszreveheto szamomra a valtozas. kerdesem csak annyi, hogy ha szeretnek valami tapkieggel megtamogatni a fejlodest alap szinten, mi legyen az? siman feherje es kesz? a kajalasra oda tudok figyelni eleg jol, hogy mit eszek, csak amiota tobbet edzek, allandoan ehes vagyok :)

koszi.

(#41664) -secret- válasza xcds (#41662) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

És Így kezdésnek ne iszogassak ilyen porokat? Ráérek azzal még?
Bocsánat a kezdő kérdésekért de nem tudom, meg az 1. hsz-t sem olvastam. :B

(#41665) Silverr válasza -secret- (#41664) üzenetére


Silverr
aktív tag

Akkor előbb olvas el mindent azt tanácsolom :K

(#41666) xcds válasza -secret- (#41664) üzenetére


xcds
őstag

Nem kell semmi kiegészítő sztem. Jó kajákat kell enni meg edzeni. Az elején úgyis sokat fejlődik az ember.

(#41667) -secret- válasza xcds (#41666) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Áháá értem... és hogy döntsem el most hogy, tömeget kell növelnem, vagy szálkásítanom kell? :U
Izmosodni is akarok meg szálkásodni is. :D

(#41668) Silverr válasza -secret- (#41667) üzenetére


Silverr
aktív tag

Milyen állapotban vagy?

(#41669) freaghill


freaghill
őstag

Napokban szerintem berendelek egy ízesítetlen myprotkóra. Tisztán meg se próbálom, szerintem dobok majd rá kakaóport oszt jónapot.
Ti mivel nyomjátok le?

(#41670) szőröscica válasza -secret- (#41667) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha nem vagy egy zsírtömeg, akkor először tömegnövelj.

De van szó a sárga kapszulában egy úgynevezett testkompozíció-átalakításról, hosszú távon az is jó lehet. Egy este kiolvasható az a könyv, ingyenesen letölthető, mindenképp azzal kezdd. Ha utána maradnak kérdéseid, akkor gyere ide, vagy kérdezd Bunnyt.

(#41671) hrvp válasza freaghill (#41669) üzenetére


hrvp
aktív tag

Vízzel.

(#41672) -secret- válasza Silverr (#41668) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

85 kg körül vagyok 176 magassággal 19 évesen

[ Szerkesztve ]

(#41673) Silverr válasza -secret- (#41672) üzenetére


Silverr
aktív tag

Annyira nem vészes ez. Én is azt mondom, hogy álj be szépen egy köztes tiszta étrendre. Kezdőként kicsit fogsz izmosodni és szálkásodni is. De ne örülj nagyon mert nem fog sokáig tartani :DD

(#41674) SchumiBácsi válasza kolosanyi (#41655) üzenetére

Pedig sokszor a barkács a lelke mindennek :D
Ha eltér a súly, ki lehet fúrni betonfúróval belőle csak akkor már nem biztos hogy esztétikus...

Hacsak nem szerzünk valami erősebb műanyagot és kivágjuk belőle a súlytárcsa méretének megfelelően és ráerősítjük ezáltal eltakarni a nemkívánatos részeket...

Csak valóban mire az ember kikeveri a betont, kiegyensúlyozza, tesz rá egy kis műanyagot, meg felperselyezi, lehetőleg egyszerre az egészet, mert külön-külön keverve/öntve sose lesz egyforma, addigra lehet jobban jár egy gyári változattal. Meg nem tudom hogy ha a beton véletlen leesik nem e reped szét. Ez ellen még akkor be is kellene vasalni... :D

Ugyanakkor megnézném amikor valaki hétvégén a panelban bedörrent egy betonkeverőt :DDD ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41675) #65313280 válasza freaghill (#41669) üzenetére


#65313280
törölt tag

Vízzel, nem kell punciskodni, teljesen iható. Reggel egy nascafe 3in1-t szoktam még beledobni és akkor kész is a reggeli tejeskávé.

(#41676) kolosanyi válasza SchumiBácsi (#41674) üzenetére


kolosanyi
veterán

Most direkt nézegettem pár ilyen megoldást, eddig talán ez tűnt a legprecízebbnek: link.

Ok, így elhiszem, hogy ugyanolyan tömegű lesz mindkét oldala, meg nem is néz ki rosszul, ráadásul nem is lehet túl drága így, de még mindig ott van a méret, mint érem másik oldala. 12,5 kilós kézisúlyzó szerintem ideális esetben nem ekkora nagy dög, mekkora lehet akkor egy nehezebb? Azért ez elég könnyű ahhoz, hogy ne tudj vele rendesen edzeni, max egy-két izolációs gyakorlatra alkalmas csak, saját testsúlyos gyakorlatok nehezítéséhez meg szintén túl nagy a méret. Valahogy továbbra sem győzött meg ez a vonal. Nem túl drágán lehet már venni állítható egykezes szettet, szerintem az életképesebb megoldás. :)

(#41677) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

Hello.

[Sírás]
New year suxx van.
A héten mentem volna előszőr edzeni, de múllhét péntektől vasárnapig lázas voltam, most meg tüszős mandulagyulladásom van. Nem edzettem már vagy 3 hete. Hiányzik.
[/Sírás]

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#41678) szőröscica válasza Tipo16V (#41677) üzenetére


szőröscica
addikt

Én ma csak a terv felét teljesítettem. Mell-tricepsz volt, de utána az aerobot már nem csináltam meg. Én csak náthás vagyok/voltam, éreztem, hogy nem hiányzana még az az 50 perc terhelés a szervezetemnek. Majd holnap. :)

Jobbulást barátom, a mandulagyulladás nem jó dolog. :(

[ Szerkesztve ]

(#41679) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#41676) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezt arra szokták használni mikor kell 2-300 kiló súly fekvenyomáshoz, felhúzáshoz, guggoláshoz otthoni körülmények közé. azért mert annyi súly lehet hogy 150-200k pénz helyett kijön 5ezerből

az ilyen kis rózsaszín barbisúlyoknak nincs akkora tömege hogy húzós legyen anyagilag

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#41680) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#41679) üzenetére


kolosanyi
veterán

Értem én, olyan körülmények között úgyse a súly mérete a fontos. Engem viszont nem fenyeget az a veszély, hogy ekkora súlyokat mozgatnék meg, nekem jók a babasúlyok is.

(#41681) SchumiBácsi válasza kolosanyi (#41676) üzenetére

Jajam a méret az kérdéses, van itthon cementes súlyom is a mérete a gumis súlyhoz képest is duplája.
Azaz a különbség a sima vashoz képest még nagyobb.

Inkább gépekhez tudnám elképzelni a nagyobb beton súlyokat... mókás látványa lenne azért pölö egy lábtoló gépen 60-100-160-210 literes hordóba öntött súlyoknak ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41682) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok :)

Vótam ma edzeni, igaz nem súlyokkal b@sztam szét magam, hanem mutajon. Edzés végére hagyták az erőnléti felmérőt, előtte jó pörgős zsákolós edzés volt.

Na most ezt a kérdést főleg kolosanyi-nak szánom, ő a rendészetis (vagy nem?):

szóval kb sírva fakadtam, milyen g*ci rossz kondim van.

Ez így mennyire rossz? Butarendőrnek mehetnék? :)

1 perc alatt 62 felülés, 61 fekvő, 41 guggolás, 17 négyütemű. Ezt így elég szánalmasan sz@rnak érzem, edzés előtti pörgetőt mondjuk kihagytam, meg előtte este alig aludtam ( 6 órát, nekem az kevés, azt is sz@rul).

[ Szerkesztve ]

(#41683) Ijk válasza _NCT (#41682) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell itt vagánykodni, én 61 fekvőt nem tudnék megcsinálni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41684) S e t h válasza _NCT (#41682) üzenetére


S e t h
nagyúr

1 perc alatt 62 felülés, 61 fekvő, 41 guggolás, 17 négyütemű.

Egy perc alatt mindezt?Az igen, gratulálok, szerintem világbajnok is lehetsz ennyivel.

szerk: Egyébként nekem fél perc alatt csak 37 fekvőtámasz megy szabályosan, szégyellem is magam, amiért ilyen gyökér vagyok, mert ez pont hárommal kevesebb az életkoromnál.

Jól csináltam?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41685) BÁ Nutrition válasza _NCT (#41682) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem akkor sem rossz eredmény ha ezt 4 perc alatt csináltad meg :K sőt

a 4 üteműt én mondjuk nem is lennék hajlandó megcsinálni ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#41686) _NCT válasza S e t h (#41684) üzenetére


_NCT
őstag

1 perc gyakorlatonként :P De nemá' h ezt is meg kell magyaráznom :P

Amúgy nem vagánykodás, de mindenki, kb még a leghájasabb csávó is 70 felett nyomta. 100kg körüli emberek is. Volt 1 csaj, neki ment csak 25 asszem. Ezért voltam kíváncsi a véleményetekre....

Szabályosságra figyelt az edző, nem voltunk sokan, mindenkit egyenként nézett, volt akinél nem számolt, hiába nyomta mint az állat. Felülésnél ha a lapockád nem koppant, az szar. Viszont nem kellett merőlegesbe felülni tökéletesen.

BÁ Nutrition: ráadásul ezt hagyták a legvégére, utálom ezt a tapsikolós ugribugrit.... de kb ebből is én csináltam a legkevesebbet. Lehet elkéne járni futni, meg lábazásra rákapcsolni....

Anno mikor rendőrtisztire készültem, ezek a számok sokkal jobbak voltak. Aztán inkább továbbtanultam ;]

[ Szerkesztve ]

(#41687) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Na hétfőn megyek edzeni, délután 5 után megnézem a helyet aztán remélem bejön aztán heti 2 alkalom.
Elolvastam amúgy a Sárga Kapszulát.. a könyvben leírt edzéstervre lehet hallhatni első körben? :R

(#41689) Ijk válasza -secret- (#41687) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerda van. Más az esküvöjére készül így rá.
Nehogy aztán addig közbejöjjön valami.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41690) -secret- válasza headhunter (#41688) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Meg hát. :DDD

Ijk: nem fog :)

[ Szerkesztve ]

(#41691) kolosanyi válasza SchumiBácsi (#41681) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bázeg, hogy nézne az ki. :DDD

(#41682) MMA87
Egy percek alatt ez kifejezetten jó, nemtom mit punciskodsz. :D Felülés az nekem is 60 körül van (volt már több is, kevesebb is az eddigi felmérőkön, legutóbb pont 60 volt, de nagy különbség nincs), de nem is nagyon láttam eddig, aki sokkal többet tudott volna. Talán 70 volt a legtöbb eddig, egy crossfites gyerek csinálta, de ez már számomra megkérdőjelezhető forma volt, sok köze nem volta felüléshez, inkább lendületből csinálta az egészet. Fekvőből én 50-nél többet amúgy se tudok megcsinálni, ezen dolgoznom kell, sima guggolásból mondjuk jóval több megy a röpis múlt miatt, ott állandóan a lábak dolgoztak, a négyütemű meg szintén jó.

A tisztin nekünk így nézett ki az alkalmassági:
- felülés 1 perc alatt (60-tól max, tehát 25 pont)
- 4*10 m-es ingafutás (nem emlékszem pontosan az időeredményekre, nekem úgy lett 24 pontos, hogy közben elcsúsztam a remek linóleumos padlón, valami 8,9 másodperc lett, vagy valami ilyesmi, de ez kurva genya, tizedmásodpercenként csökkennek a pontok, labdajátékosok előnyben)
- helyből távolugrás (srácoknál 2,5 m-től van max, azaz 25 pont)
- fekvenyomás 60 kilóval (1 ismétlés egy pontot eredményez) / függeszkedés időre (csak ektomorfoknak, 60 másodperc felett van max pont)
- 2 km futás (betonon, kifejezetten rossz talajon, szívatós emelkedő is van, focisták sorra ott döglöttek ki, pedig nagy mellénnyel elkezdtek sprintelni, "mert ők bírják")

Na, mindegyik gyakorlatnál 25 pontot lehet szerezni, de csak 80 (!) pont kell a megfelelt minősítéshez, illetve mindegyiknél minimum 1 pont megszerzése kötelező. Szóval nem lehet azt csinálni, hogy a 60 kilóval nyomsz 80-at és akkor felvettek (bár én személy szerint nem láttam élő embert, aki képes erre, de biztos van ilyen). Ez a 80 pont egyébként ránézésre is rossz fizikumú embere esetén is sikerülhet, kb fél év edzés kell hozzá a nulláról. Jó, legyen 10 hónap. Ha általánosságban sok pontot akarsz elérni, az keményebb, mert mindenben viszonylag jónak kell lenni, de ettől még nem nehéz bekerülni, ezért is akarják átvariálni az egészet.

(#41692) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Urak!

Lehet bugyuta kérdés, de hátha valakinek van valami konkrét tapasztalata. Jövő héten megyek vissza kontroll vérvételre, és múlt hét óta eszem kreatint. Ez változtathat bármely értéken (leginkább a kreatinin szintre gondolok)?

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#41693) Silverr válasza Ti Bo (#41692) üzenetére


Silverr
aktív tag

Magasabb lesz de nem kell vele foglalkozni :)

(#41694) Dani82


Dani82
senior tag

maltodextrin az jó edzés utáni turmixba gyors chnak diéta alatt?

(#41695) _NCT válasza kolosanyi (#41691) üzenetére


_NCT
őstag

Na, ez fasza :)

Nem hinném h beadnám tisztire még egyszer, de ki tudja.... Jó ezeket tudni. Ingafutás most nem volt, de nekünk minden héten lesz most felmérő, hogy lássák/lássad mennyit fejlődsz. Természetesen edzés végére, kimerülve....

Crossfites srácok nálunk is vannak, de azok állatok.... Kislánynak éreztem magam mellettük, pedig ők is 100 körül vannak. No meg Te is. Én meg itt basz@kodok a 85 kilómmal....

Most hogy önigazolásomat megkaptam, megyek is, tolok valami kaját :) :R(amúgy csak ezért jöttem :) Zárható! )

[ Szerkesztve ]

(#41696) Mikuland


Mikuland
tag

Vótam kettlebellen ! Szerintem mindenki hagyja a pitsába a gyúrást és azonnal húzzon át a kettle-topikba!
Értelmetlen ez a súlyzós-szenvedős-fogyok-hízok kínlódás. Topik csukható! ;]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#41697) Mikuland válasza Mikuland (#41696) üzenetére


Mikuland
tag

Most, hogy a slepp elvonult, kezdődhet az igazi gyúrós diskurzus! :C

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#41698) Ijk válasza Mikuland (#41697) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor írja be mindenki hogy a héten mennyivel nyomott fekve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41699) kolosanyi válasza Mikuland (#41696) üzenetére


kolosanyi
veterán

Aztán ha te is gerincsérvet kapsz az edzésenkénti több száz swingtől, mint én, akkor majd átértékeled ezt. Arról nem is beszélve, hogy erőben kurvára nem hozott semmit az egy év, amit végigbelleztem, egyedül a vállból nyomásom fejlődött. Nyilván, mert bellel kevés erőgyakorlatot tudsz rendesen megcsinálni, ahhoz vagy saját testsúly kell (tornászok) vagy hagyományos rúd + súlytárcsák. Ez a módszer zsírégetéshez, illetve robbanékonyság növeléséhez jó, de mindkettőre van hatékonyabb és biztonságosabb eszköz.

(#41700) _NCT


_NCT
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.