Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) Silverr


Silverr
aktív tag

Nem tudom, hogyan terjedt el ez a hülyeség, hogy leesik az izom meg izmot vesztessz ha nem eszel több órán át, de engem kifejezetten idegesit :(((

(#42902) BÁ Nutrition válasza Sotho (#42900) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

myprotein jobb árban van

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#42903) Yeffy válasza korcsillio (#42847) üzenetére


Yeffy
veterán

jah, ha épp nem pancsolt

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#42904) stickrs válasza #47053824 (#42884) üzenetére


stickrs
senior tag

az ottani fizetéshez sztem nem drága az a 3500 se :) 1000 font a minimálbér, és 13 font pl az olaj..

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#42905) kolosanyi válasza Silverr (#42901) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pedig leesik. Rólam is leesett már egyszer, mikor elfogyott a fehérjém és nem ittam 2 napig. Épp terembe indultam, mikor a házból kilépve leesett a bicepszem és elszaladt. Rossz volt nézni, még csak hátra se fordult. :DDD

Egyébként egy bizonyos szint felett elhiszem, hogy van akkora izomtömege az embernek, aminek nem kedvez a böjt. Szerencsére ez nem sok embert veszélyeztet a topikból. ;]

(#42906) Ijk válasza Silverr (#42901) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem nem terjedt el ilyesmi. Ahhoz kell sűrűn kajálni hogy izmos legyél, azt meg nem tudod megkerülni. A növekedéshez rengeteg plusz kalória kell, és még mellé nem árt bevinni a rostanyagokat sem. Amikor nőttem mindig annyit zabáltam hogy a fülemen jött ki a csirkerizs. Most hogy 100 kiló fölé menjek pedig még többet kellene, ami még anyagi romlásba is visz. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42907) Silverr válasza Ijk (#42906) üzenetére


Silverr
aktív tag

Nem akarok bele menni semilyen vitába mert itt sokan nem értenének egyet velem. De az emberi test ennél sokkal bonyolultabb minthogy 2-3 óránkét enni kell a növekedéshez. Mert ha nem eszel nem nősz, sőt izmot is veszitessz :O Kalória már más téma. Én abban hiszek, hogy éjszaka nősz. Hány órát nem eszel? Persze előtte be kell menjen a fehérje ez nem vitás, a nap folyamán pedig a plussz kalória.

[ Szerkesztve ]

(#42908) kolosanyi válasza Silverr (#42907) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem egyébként naturálban baromira mindegy, hogy mikor eszel, a lényeg az, hogy mit és mennyit. Amíg a beviteli értékek és a minőség megvan, addig működni fog a rendszer, bármi is legyen a cél.

(#42909) Silverr
Egyébként én nem vagyok se az időszakos böjt mellett, se ellene. Nekem nehézséget okoz, hogy edzés mellett ~3500 kcalt bevigyek 3 étkezésből, ettől még ki fogom próbálni szálkásításkor, ott a kevesebb zaba miatt jól jöhet. Akinek nem okoz logisztikai problémát egy ilyen rendszer tartása, az csinálja nyugodtan, sokaknál bevált. Nekem mondjuk annyi a bajom még vele, hogy 2-3 óránként megéhezek, bármit csinálok, szóval a böjt közben kb a falat kaparom már a ciklus végére. :D

[ Szerkesztve ]

(#42909) Silverr válasza kolosanyi (#42908) üzenetére


Silverr
aktív tag

Erről van szó :) :R

(#42910) deniro2 válasza kolosanyi (#42908) üzenetére


deniro2
senior tag

szerintemis :)

(#42911) Kleroo válasza Silverr (#42907) üzenetére


Kleroo
veterán

Nézzük szélsőségesen a helyzetet. Ha valaki egyetlen étkezés alatt viszi be a megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokat , az jó?
Szerintem nem. 2-3 óránkénti étkezés tudtommal azért jó, mert ez esetben a szervezet folyamatosan el van látva tápanyaggal, és semmi esetre sem kell az "izmokhoz nyúlnia". Persze 3,5 óra után nem esik le az izom. :D De biztos kisebb a fejlődés, ha valaki 7-8 órás szünetet is "beiktat".

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#42912) Ijk válasza Silverr (#42907) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem azért kell 3 óránként enni mert leesik rólad az izom két kajálás között, hanem napi két étkezéssel nem tudod bevinni azt a tápanyagot ami kell a fejlődéshez. Persze egy 70 kilós fizikumhoz lehet ezt csinálni, ha meg csak a szinten tartás a cél akkor egyszer is kajálhatsz ami belédfér.
Egyébként ezek már versenyzői szintű dolgok, nyilván itt nem kajál senki 2-3 óránként, de nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42913) kolosanyi válasza Kleroo (#42911) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazából amíg a kortizol szint nem emelkedik, addig tök mindegy, hogy mennyi időt hagysz ki két étkezés között. Ezt pedig általában 48 órára teszik, tehát két nap koplalás után indulnak be ezek a folyamatok. Ergo addig szabadon mozoghatsz, nem fog problémát okozni, ha nem étkeztél csak kétszer aznap, persze ez csak addig igaz, amíg a beviteli értékeket tartani tudod.

(#42912) Ijk
Itt jön képbe a logisztika. 100 kiló környékén már jóval nagyobb kalóriabevitelre van szükség, mint a 70-80 kilóhoz, amit írtál. Nekem pl ~2900 a szintentartó, edzés nélkül, ha ehhez még hozzávesszük a 400-500 elégetett kcal-t, amit egy rövid edzés generál, ott vagyunk, hogy ~3500-as érték jön ki. Ha esetleg mellé még aktívabb életet is élek, akkor simán lesz 4000 a napi bevitel, és akkor ezzel még nem tömegeltem. Ezt tiszta kajából lehetetlen 2-3 alkalommal elfogyasztani. Jó, tudom, Dexar007 simán megeszik ennyit, de ő mutáns. :D Vagy a másik opció, ha bigmeket zabál ilyenkor az ember, de ez nem hinném, hogy jó ötlet.

(#42914) Dexar007 válasza Ijk (#42912) üzenetére


Dexar007
veterán

En fenykoromban ugy kajaltam.Aztan rajottem,hogy teljesen mindegy, ugysem leszek izmos. :D

Give me your cum,bull!

(#42915) _NCT


_NCT
őstag

Tudom hogy nevetséges picit ez a félelem a katabolizmustól meg hogy leesik az izom, de pl én személy szerint elég nehezen kapok fel magamra izmot, így hát próbálom megtartani azt a közepes szar formát, amit eddig nagy nehezen sikerült elérni, próbálok mindent úgy alakítani, hogy a lehető legjobbat kapja a szervezetem.

Hát meg váll vót, atta, húzódzkodás meg nem. 2x 10 után a 3. sorozatban csináltam 3 rángást....

Hurrá, tömegnövelünk, lassulok mindenben....

(#42916) stickrs


stickrs
senior tag

70kg-hez se lehet 2 alkalomból megenni a kellő kaját..persze embertől is függ. 200+g rizst,meg 250g húst egyszerre bevágni nekem kicsit sokk lenne :D és ez még igy is 3 lenne,mert reggel még megy a zab + whey..

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#42917) Zomb€€ válasza Ijk (#42912) üzenetére


Zomb€€
őstag

Én csináltam már és a tököm kivolt vele.
Most kb ebédelek délben, 4 körül a maradék, edzés után este meg a 3. felvonás aztán csá.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#42918) Ijk válasza Zomb€€ (#42917) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt csak elvetemült versenyre készülős motivációval lehet csinálni, legtöbb ember egy hétig nem bírja.
Napi kétszer eszem húst, nem is volt nagyon olyan hogy többször ment volna. Inkább megtoldottam napközben fehérjével a réseket. Mondjuk így is annyit zabálok egy étkezésre hogy feszül a gyomrom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42919) Woodslave válasza BÁ Nutrition (#42899) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem :D de őszintén olyat se aki csak a kajatól lett izmos ;]Illés Norbit kivéve :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#42920) Silverr


Silverr
aktív tag

Azért jó látni, hogy sokan kinőttek már a 2 óránkénti evésből :K

(#42921) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Észrevettétek már hogy hullámokban jönnek a témák, most épp a "ki eszik kevesebbet és az miért jó" téma van :D Állati ez a topik :))

(#42922) penene válasza Ijk (#42918) üzenetére


penene
őstag

En meg ritkan eszem annyit egyszerre,h.nagyon feszuljon a gyomrom. Megvan,kb mennyi a kellemes es annyi a kaja. 3-4 ora mulva igy siman van is kedvem enni. Ha fullra eszem,az marhara nem esik jol utana es 5ora mulva sincs kedv enni. Ritmus borul,nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#42923) kolosanyi válasza God Vazzeg (#42921) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem kevesebbet, ritkábban. De én nem úgy kajálok, 3 óránként szoktam, csecsemőkorom óta így nyomom, ezt szoktam meg. :D A topik meg tényleg marha jó. :))

(#42924) Sotho válasza penene (#42922) üzenetére


Sotho
őstag

Én a múltkor úgy bezabáltam hogy nem bírtam bekötni a cipőfűzőmet. :D

kolosanyi3 óránként enni? :Y Kinek van arra ideje? Lightos reggeli, kv, ebéd a munkahelyen, este zaba otthon oszt kész, belem az van, 92kg vagyok és jelenleg nem gyúrok! :D

[ Szerkesztve ]

(#42925) G.Ogre válasza Kleroo (#42911) üzenetére


G.Ogre
csendes tag

Napok kellenek ahhoz, hogy az izmokat kezdje el bontani aminosavakért, hogy abból fedezze az alapanyagcseréhez szükséges energiát. Persze nem rossz a 2-3 óránkénti kaja, de ha nem jön össze, akkor sem kell pánikolni.

(#42926) God Vazzeg válasza kolosanyi (#42923) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nálam az ugyanaz :D

(#42927) Yeffy válasza G.Ogre (#42925) üzenetére


Yeffy
veterán

köszi az infót! :) :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#42928) Dani82 válasza Ijk (#42918) üzenetére


Dani82
senior tag

En 3 orankent eszem kb. pontosan betartva es meg ejjel is tolok egy turmixot pisalas kozben ha felkelek. Mindig odakeszitem a furdobe :D
Termeszetesen kurvara semmi latszata nincs az egesznek csak lelkileg jo hogy legalabb csinalom :P

(#42929) penene válasza Dani82 (#42928) üzenetére


penene
őstag

En tegnap nem keltem fel 1x sem hugyozni. Ritka alkalom. Jot is aludtam. :D

Uj tema: ti hanyszor keltek fel pisilni ejjel? ;) Es mennyi az idealis katabolizmus szempontjabol?

[ Szerkesztve ]

(#42930) deniro2 válasza Dani82 (#42928) üzenetére


deniro2
senior tag

Ti nem terveztek hosszútávra? Ki a fax fog 45 évesen még 3 óránként kajálni, meg turmixozni a klotyón éjszaka? :) Lehet ezt csinálni 1 évig, de úgyis elmarad idővel az összes szélsőséges hülyeség a picsába...

(#42931) GyurosAki válasza Dani82 (#42928) üzenetére


GyurosAki
tag

De ugye leülsz közben? :D
penene: 0-1, de van amikor nem is emlékszem rá, csak látom, hogy máshogy áll az ajtó, mint mikor lefeküdtem. Kisgyerekként rendszeres alvajáró voltam. Egyszer az utcáról hoztak vissza :DDD biztos megmaradt :D
God: Nekem ma 100g zab és 400g rizs, ennél szerintem mindenki kevesebbet eszik.

(#42932) _NCT válasza penene (#42929) üzenetére


_NCT
őstag

1x minimum fel kell kelnem, utálom, de muszáj :D Ez van ha iszol rendesen...

3 óránként kajálás amúgy sűrű? Én is ennyiszer eszem, igényli a szervezetem, és nem azért tolom, mert muszáj. Mondjuk ha egész nap ugyanazt eszed egy hétig, tuti beleunsz... 1 nap 3 nagyobb húsos kajálás, meg 2-3 "apróbb" (tízórai, edzés előtt/után stb...)

Holnap kipróbálom az edzést éhgyomorra, kíváncsi leszek hogy bírom.

Asszem ez is volt mostanában itten téma. Szálkásítsak vagy tömegeljek?

Dicker: 1x 2-3 éve kurvára felfáztam, és ahogy kigyógyultam belőle, megmaradt ez a "szokásom", előtte semmi nem volt... Lefekvés előtt is sokat iszok, nem csodálkozok. Addig kell örülni, amíg kijön, és úgy hogy nem karistol belülről a kavics.

[ Szerkesztve ]

(#42933) Dicker válasza _NCT (#42932) üzenetére


Dicker
őstag

4-5 litert iszok, és egyszer sem kelek fel. Általában 6-8 órát alszok. Biztos megnőtt a húgyhólyagom is. :))

(#42934) Ribi válasza deniro2 (#42930) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy öregszel úgy is ki kell menned este is, szóval ez pont előkészület öreg korra ;]

(#42935) Alg


Alg
veterán

nem ide

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42936) Dani82 válasza deniro2 (#42930) üzenetére


Dani82
senior tag

Persze hogy vege lesz egy ido utan. De ha most tudom csinalni nem okoz gondot sot elvezem akkor miert ne.

Egyebkent 3x kelek fel pisalni ejjel, minden egyes ejszaka. De mar folyamatban a k8vizsgalas. Vesek elvileg rendben, most jon ultrahang es a jollyjoker az urologia :O

(#42937) xcds válasza Dani82 (#42936) üzenetére


xcds
őstag

Fáj valamid vagy minek a kivizsgálás? :DDD

(#42938) Woodslave válasza Dani82 (#42936) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ultrahangot ne fogadd el, mindenképpen kérj manualis prosztata vizsgalatot (komolyan)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#42939) Dexar007 válasza Woodslave (#42938) üzenetére


Dexar007
veterán

[link] :D

Give me your cum,bull!

(#42940) penene válasza _NCT (#42932) üzenetére


penene
őstag

Mit jelent az éhgyomor? Én 2-3 órával kaja után edzem kb, van amikor csak 2. De ezt se hivnám éhgyomornak, max. gyúrós szempontból. :D Igazi éhgyomor pl. az ébredés után.

Amúgy vicces, hogy 3-4 órával kaja után , éhesen sosem akartam edzeni, hogy biztos üres vagyok (izmok nincsenek feltöltve), meg stb, aztán a fenét üresek az izmok attól, hogy éppen több idő telt el a kaja után. :)
Még jobban is megy az edzés. Persze ki lehet veszni az éhségtől, főleg utána.

(#42941) Dani82 válasza xcds (#42937) üzenetére


Dani82
senior tag

Mert nem normalis h ennyiszer kelek fel pisalni es napkozben is ez van.megiszim 3-4 dl vizet es 20p mulva ha azonnal nem megyek mosdoba allor osszehugyozom magam
Es mivel kurva sokat vezetel ez eleg maceras. Plusz csaladi agon minden ferfinel prosztatarak volt ezert valszeg en is hajlamos leszek ra ugyh barmennyire is ruhellem ki kell deritenem mi miatt van ez :(

(#42942) penene válasza penene (#42940) üzenetére


penene
őstag

2,5 órája kajáltam, kezdődik az edzés, de még mindig nem érzem üresnek a gyomrom. Biztos a fasirt megdagadt. ;]

(#42943) nepszter1


nepszter1
addikt

esetleg nincs valakinek valamilyen NO fokozója elfekvőbe ami nem jött be neki és megszabadulna tőle ?:D

(#42944) _NCT válasza penene (#42940) üzenetére


_NCT
őstag

Éhgyomor ébredés után, vagy legalább 8-10 óra teljen el legutóbbi kajálásom óta. Nálam ezt jelenti. De mivel reggeli edzésem is van, így ébredés utáni állapotot kérdeztem.

Éjfélkor végzek melóban, hazamegyek, 1 körül lefekszem és 7-8 körül ébredek, hogy 9-re már a teremben legyek.

[ Szerkesztve ]

(#42945) Unsign válasza _NCT (#42944) üzenetére


Unsign
tag

Hetkozben ehgyomorra edzem es nem okoz gondot . Aerob elott meg jol is jon. Megszokas meg gyomor kerdese ;)

(#42946) Koczó93


Koczó93
őstag

Olyan jól sikerült a tegnapi vádlizás hogy ma csak sántikáltam :D vádlit nem gáz ha heti 2x is edzem? Szeretnék rá némi izmot mostmár :)

[ Szerkesztve ]

(#42947) _NCT válasza Unsign (#42945) üzenetére


_NCT
őstag

Azért BCAA, fehérjegogsz vagy pörgetőt tolsz edzés előtt?

(#42948) Unsign válasza _NCT (#42947) üzenetére


Unsign
tag

Jo a sejtesed. Mostanaban aerob elott feladag feherje megy, sulyzos edzes elott War Machine. De volt, hogy semmi vagy csak egy kave. Hetvegen 1,5 oraval edzes elott zab plusz feherje.

(#42949) penene válasza _NCT (#42944) üzenetére


penene
őstag

Értem. Én ha lehet, csak kardiót nyomok éhgyomorra, de előtte akkor is megy bcaa+glutamin.
Súlyzós edzés is volt néha reggel, akkor ment CH is (banán pl.). Biztos HC éhgyomorra a súlyzós, nekem annyira nem jön be. :)

(#42950) hrvp válasza Zomb€€ (#42880) üzenetére


hrvp
aktív tag

Kezdőknek semmiképp sem érdemes alacsony ismétléstartományt javasolni, mert akkor úgyis feleslegesen nagy súllyal fogja csinálni. Sokkal jobban működik mondjuk 30-as ismétléstartománnyal, egyrészt alkalmas arra, hogy az ízületek, inak, izmok stb. szokják a terhelést és ezt a fajta mozgásformát, másrészt mivel nem fogja különösebben nehéznek érezni az elején, magától rá fog feszíteni, esetleg lassabb negatívval csinálja és ezzel folyamatosan tanulja a szabályos végrehajtást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.