Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) Ijk válasza freaghill (#42049) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, egy testépítő hamarabb kifárad. Minél nagyobb az izomtömeg annál hamarabb fáradsz, mivel zabálja az energiát.
Egyébként sem jellemző hogy a hobbigyúrós hosszú monoton fizikai munkára edzi magát, sokaknál kardió edzés egyáltalán nincs.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42052) Dexar007 válasza freaghill (#42049) üzenetére


Dexar007
veterán

A masodik mondattal egyetertek. ;]

Give me your cum,bull!

(#42053) freaghill válasza Ijk (#42051) üzenetére


freaghill
őstag

Ha a hobbigyúrós netán kardiózna is?

(#42054) Dicker válasza freaghill (#42049) üzenetére


Dicker
őstag

Tessék ilyen kemények.
Még itt is minden vágás előtt ordít egyet, biztos beidegződés. Bár fát azt nem tud vágni, de amerikai.

(#42055) _NCT válasza freaghill (#42049) üzenetére


_NCT
őstag

God asszem szokott zsákolni, pedig ő nem kicsi ember, de nem hinném h hamar elfárad. + 100kg-s emberek hozzánk is járnak zsákolni, semmivel nem fáradnak hamarabb, mint 80kg-s társaik, ugyanúgy járnak konditerembe, sőt, kell is.

Legközelebb kérdezd meg emberedtől, hogy :"Te nem vagy okos ugye?" ;]

(#42056) Ijk válasza freaghill (#42053) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor sem. Van aki fél életen át hozzászokik egy adott munkához, te meg bebattyogsz miközben mondjuk irodai munkát végzel és mellette edzel. Fele annyi idő alatt kidőlsz attól a munkától mint ő. Ha meg elviszed a terembe ott fordított lesz a helyzet. A test alkalmazkodik a szokásos terheléshez.
Az a különbség hogy az egyik munkával közvetlen termelsz, a másikkal meg közvetetten, mert aki sportol az általában más területen is jobban teljesít.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42057) kolosanyi válasza freaghill (#42049) üzenetére


kolosanyi
veterán

Linkeld be neki Kali videóját. :D
Amúgy ettől a paraszterőtől hülyét kapok, csak meg tudnák egyszer magyarázni, hogy mit értenek ezalatt...

[ Szerkesztve ]

(#42058) Dexar007 válasza Dicker (#42054) üzenetére


Dexar007
veterán

Mar ertem! Mi ezert nem foglalkozunk ilyenekkel.:

,,Please don't play with dangerous tools ... you could ruin that incredible body in a split second." :D :DDD

Give me your cum,bull!

(#42059) Woodslave válasza freaghill (#42049) üzenetére


Woodslave
nagyúr

minél jobb testépítő vagy (azaz minél jobban a testépítésnek megfelelően edzed az izmaid) annál jobban igaz rád. Nem akarom magamat példának hozni, mert minden vagyok csak testépítő nem, de ha felveszem a gyereket (15 kg) a karomba, kb 2 perc alatt úgy bedurranok, hogy alig bírom tartani. Feleségem simán hazahozza az óvodából. Nyugdíjas gyógytornát alig bírom csinálni, mert bedurran a vállam és alig bírom a fejem fölé emelni. Vízibicikli, csónakázás kész tortúra... Persze lehet simán qrva edzetlen vagyok, de az nem hangzik olyan jól ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#42060) KoVee84 válasza Woodslave (#42059) üzenetére


KoVee84
senior tag

puha vagy :DDD

(#42061) Woodslave válasza KoVee84 (#42060) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lebuktam :K :O :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#42062) Dicker válasza Woodslave (#42059) üzenetére


Dicker
őstag

Az gyors, és lassú izomrost függvénye inkább. Ami az edzés egyoldalúságával függ össze, meg amit gyárilag adott a természet. Jó hír, hogy fejleszthető megfelelő edzéssel, valahol van is egy minta hozzá.
Persze egy bizonyos tömeg felett már mindegy, de nem hiszem, hogy itt akkora emberek lennének. :DDD

(#42063) Dexar007 válasza Dicker (#42062) üzenetére


Dexar007
veterán

Na de ki akar fat vagni/zsakot pakolni/arkot asni ilyen testtel..?! ;]

Give me your cum,bull!

(#42064) Woodslave válasza Dicker (#42062) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó de akkor is a testépítő edzésmódszer "eredménye" ha crossfitelnék (ami nem menne amúgy) akkor lehet más lenne a helyzet. Mindegy izmos nem leszek, de legalább hamarabb kifáradnak az izmaim. Win-win ;] :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#42065) kolosanyi válasza Dicker (#42062) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát igen, nem hülyeség ha valaki állóképességre is edz egy kicsit. Ezért szeretem én a minél változatosabban összerakott edzéstervet. Ne csak a pumpálás menjen állandóan, bennem például kifejezetten jól esik egy frankó kis köredzés vagy egy intenzív interval cucc, mondjuk lehet azért, mert 12 év alatt állandóan azt csináltuk. :)

(#42066) BÁ Nutrition válasza freaghill (#42049) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

sok igazság van ebben
egy testépítő edzés miről is szól? csinálsz egy sorozatot 10-30 másodpercig aztán pihensz akár 1-5 percig gyakorlatfüggően. általában 12 sorozat körül izomcsoportonként. relatíve nagy vagy maximális terheléssel, sokszor bukásig, max bedurranásig. azaz rövid idő alatt úgy terheled meg az izomzatot hogy ne legyen képes több ismétlésre. miért? mert állítólag ettől nő az izom :B
a hülyének is egyértelmű hogy egy ilyen módon edzett izomzat a legritkább esetben lesz kitartó, mivel folyamatosan a lehető legeltérőbb módon edzed ahhoz képest
(+feljön rád 20-30 kiló és azt is cipelned kell stb így valszeg egy edzetlen embernél is szarabbul teljesítesz, nem egy jó állóképességűhöz képest)

viszont ami nagyon fontos hogy nem azért edzek hogy a munka jobban menjen... más se azért focizik hogy jobban dolgozzon a hentesboltban, vagy jobb ügyvéd legyen. ez egy hobbi, kikapcsolódás aztá ennyi

szerintem a kardió se fog változtatni semmit, sokkal inkább az olyan jellegű edzések mint pl hogy 300 ismétléses húzódzkodást csinálsz, elmész futni, vagy bármi olyan edzésmunkát végzel ami terhelő és pihenés nélkül csinálod minimum 40-50 percet. de minél hosszabb annál jobb

csakhogy: ki a faxt érdekel mit pofázik más? :F ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#42067) Ribi válasza BÁ Nutrition (#42066) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mintha azért cseszegetnéd a sprintereket, hogy nem tud lépést tartani 10 kilóméteren egy hosszútáv futóval.

(#42068) J3LLyF!sH


J3LLyF!sH
tag

Csak, hogy visszataláljak :U

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#42069) Woodslave válasza BÁ Nutrition (#42066) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nagyon igazad van, különösen az utolsó mondat :K

de hogy legyen egy szakmai kritika, a 10-30mp feszülési idő hipertrófia céljából kevés. Próbáld meg növelni ezt az időt, hátha izmos leszel :K ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#42070) freaghill


freaghill
őstag

Akkor csavarjuk meg egy kicsit jobban. Na és az aki munkahelyén nehéz fizikai munkát végez, és még mellette edz?
Superman lesz, vagy csak Bunny? :))

(#42071) korcsillio válasza freaghill (#42070) üzenetére


korcsillio
őstag

Évekig ezt csináltam...;)

(#42072) Peddy789 válasza freaghill (#42049) üzenetére


Peddy789
őstag

az irigy, 0 kitartású emberek mindig kitalálják miért NE csináljanak valamit, aztán a többi meg szajkozza utána

mint az a cikk pár napja, ne gyurjunk, ne foglalkozzunk a kinézettel mert:
-a csajoknak nem tetszik
-egézségtelen
-nem fog felálni tőle
-csak porizmaid lesznek (és ha egy tűvel kiszúrod a porizmodat akkor kifolyik a por belőle!)
-valójában nemleszel tőle erős, sőt
-drága
-munka van vele

most még +ba:
-nemtudsz tőle meszebbre futni ( lol )

kifogás az mindig van, és ha valaki ebben akar hinni, ebben fog hinni, lehet neki akármit mondani meg magyarázni

(#42073) szőröscica válasza J3LLyF!sH (#42068) üzenetére


szőröscica
addikt

Inkább ne.

(#42074) J3LLyF!sH válasza szőröscica (#42073) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Bocsánat, ismerlek?

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#42075) Ribi válasza J3LLyF!sH (#42074) üzenetére


Ribi
nagyúr

El lehet menteni topikokat kedvencek közé, és akkor nem kell beírni.
Pont az "Itt szóltam hozzá" fölött.

[ Szerkesztve ]

(#42076) deniro2 válasza freaghill (#42049) üzenetére


deniro2
senior tag

Váó, pedig felkészültem rá, hogy a véleményemmel kiakasztom a bánimétert a fórumban, de úgy látszik, hogy a régieknél a kor meg némi szürkeállomány azért kellőképp összejátszik hozzá manapság, hogy ne kezdjék agy nélkül védeni a mundér becsületét...:) Bán azért meglepődtem... ;] :D

Csak címszavakban én is:
-a konditermi edzés önmagában, a jellegénél fogva nem ad különösebb állóképességet (a semminél persze ez is több, de egy hobbi focistához képest is hulladék maradsz vele)
-a felfújt izom elsőre baromságnak hangzik, de pár hónapig hagyd a mátrixokat, a kaját meg az edzést a picsába, aztán miután kiment a glikogén meg a víz rájössz, hogy az eredményeid fele sem igaz

A többit a srácok már leírták...

Annyiban még csatlakoznék Woodhoz, hogy nálam elég az 5 kilós kutyámat cipelni a hónom alatt pár száz méteren keresztül és már ide-oda kell pakolásznom, hogy ne legyen görcsben a bicepszem... :( :)

[ Szerkesztve ]

(#42077) J3LLyF!sH válasza Ribi (#42075) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Na, ma is tanultam valamit. Pl. nézzek jobban körül. Csak ettől még nem kell parasztnak lenni. Köszi.

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#42078) Dexar007 válasza J3LLyF!sH (#42077) üzenetére


Dexar007
veterán

Ne punciskodj.

Give me your cum,bull!

(#42079) Dani82 válasza deniro2 (#42076) üzenetére


Dani82
senior tag

amikor nyaron eleteben elosszor elmentem a dunára kajakozni pár haverral én lepődtem meg a legjobban, amikor 5 perc után olyan szinten fáradt el a vállam, hogy minden bajom volt.

(#42080) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

ezért volt jó mikor itt volt Janesz, ifbb ob 2ik lett testépítésben, meg leveri bármelyik biciklist, focistát, kajakost bármiben ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#42081) penene


penene
őstag

Nekem legutóbb a függönyfelrakástól égett a vállam. ;]
De legalább volt egy kis lassú rost edzés is. :K

[ Szerkesztve ]

(#42082) freaghill


freaghill
őstag

Szóval akkor mi igazából egy nagy darab szarok vagyunk, mert ez csak mutogatás.
Hamarabb ki is fáradunk egyszerű mozdulatoknál mint az átlagember, begörcsölünk, nincs semmi állóképességünk. :))

Hát de akkó ez mén jaó? :DDD

(#42083) deniro2 válasza freaghill (#42082) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem az átlagembernél fáradunk ki hamarabb, hanem egy olyan sportolónál, aki állóképességi sportot csinál... Nem mindegy... Amúgy meg az az értelme, hogy jól nézzünk ki, aztán ez vagy összejön, vagy nem...:) Mindenesetre a sztereotipiák, ha részben is, de igazak, felesleges lázadozni...:)

(#42084) Radnix válasza penene (#42081) üzenetére


Radnix
senior tag

Az tényleg halálos, inkább 5 sorozat előreemelés, mint a függönyfelrakás :D

(#42085) Peddy789 válasza deniro2 (#42083) üzenetére


Peddy789
őstag

azért ez így tulzás szerintem, főleg ez a gyorsan összeeső izom ami nem is igazi, persze hogy igazi, csak ugye tudjuk hogy a testnek semmiféle érdeke nincs arra hogy az izmokat fent tartsa, ha nincs meg a tápanyag, és igénybevétel

a sztereotípia meg az hogy ezek nem igazi izmok (?), éshogy azért adod le őket hamar, de ez így semmilyen formában nem igaz, még ha egy valós jelenségre is támaszkodik, a konkluzió egy faszság
(kb minthogy mézeskenyeret ettem tegnap amikor esett az eső ==>> ha mézeskenyeret eszek, esni fog az eső)

de egy hosszutáv futó, szerintem ha 1-2hónapra leszarja az egészet, összevissza eszik csak finom legyen, nem mozog, ugyanugy veszít a teljesítőképességéből, akkor az övé meg por - szív/tüdő álloképesség ? :D

(#42086) penene válasza Peddy789 (#42085) üzenetére


penene
őstag

Ja, csak amig a teljesitménysportolóknál nem kimondottan a testén látszik a visszaesés, addig a látványsportolóknál ;] legfőképpen igen.

(#42087) Woodslave válasza penene (#42081) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na azt elfelejtettem. Brutál :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#42088) freaghill


freaghill
őstag

(#42089) Dexar007 válasza freaghill (#42088) üzenetére


Dexar007
veterán

Minel tobbszor linkelitek ezt a szart,annal inkabb kinezem Belabol,hogy buzi.

Give me your cum,bull!

(#42090) _NCT


_NCT
őstag

MA lejött egy srác edzeni.... Utoljára 4 hónapja láttam, de végig oktatott mit hogy csináljak. Mindent jobban tudott... Imádtam... Ráadásul számolni sem tud.

Nem értem ezeket az embereket. Szerencsére jó kedvvel mentem le edzeni, nem küldtem el az anyjába, csak bólogattam, hogy jóvan fiam.

(#42091) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Megvolt az első edzés.. kéz-melleztem / tünk, kicsit fura még.. nem sikerült egyenes vonalban kinyomni a rudat. Amúgy meddig fog tartani ez a kézfájás mert most úgy érzem nem tudnék kinyomni 2-t ha most kellene, viszont holnap után megint kondi. :)

(#42092) szőröscica válasza -secret- (#42091) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha túlhajtottad magad, simán lehet, hogy két nap múlva nem fogsz tudni menni.
Én mikor életemben először voltam konditeremben, másnap nem bírtam kinyújtani a karom, olyan izomlázam volt. Napokig rohadtul fájt, érintésre is. Ha hozzászoksz, utána nincs ilyen baj, de az elején (vagy hosszabb kihagyás után) ésszel kell csinálni, egy hónapig inkább teljes testet, lazább edzéseket tolni, hogy szokja a tested a terhelést.

Egyébként kar volt az inkább, nem kéz....

(#42093) -secret- válasza szőröscica (#42092) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem hiszem hogy túlhajtottam magam nem emeltem nagy súlyokat csak egy nagyobb izomláz.
De érzem, hogy dolgoztam. :)

(#42094) hrvp


hrvp
aktív tag

Az a lényeg szarjatok mindenre és még véletlenül sem kell átmozgató edzés kis súlyokkal, lehet első edzésen maxot nyomni hadd menjen szét mindenetek.

(#42095) penene válasza -secret- (#42093) üzenetére


penene
őstag

Jó az, lesz is izomláz akkor is, ha nem hajtod magad. Majd jó lesz, amikor már a kezdő izomláz elmúlik, és tényleg érzed a komolyan meggyúrt izmot, és annak regenerálódását napokon keresztül. :D

Imádom, amikor lábedzés után 3-4 napig amolyan félgőzzel tudok csak lépcsőzni, meg menni, mert érzem, hogy még nem épült vissza. Aztán csúcs, amikor már azt érzem, hogy na most már fullosan regenerálódott. :D

[ Szerkesztve ]

(#42096) _NCT válasza hrvp (#42094) üzenetére


_NCT
őstag

Báni se tudta volna szebben megfogalmazni ;]

(#42097) -secret- válasza penene (#42095) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Célszerű venni táplálék kiegészítőt kezdésnek?

(#42098) GyurosAki válasza -secret- (#42097) üzenetére


GyurosAki
tag

Maradj inkább naturál... :DDD

(#42099) SchumiBácsi válasza -secret- (#42091) üzenetére

Kezed vagy a csuklód fáj?

Ha a csukló/könyök akkor minimum lefelezed a terhelést és úgy talán 2hét alatt kiedzed.
1éb esetben ha az izom lázas, várj míg begyógyul :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#42100) Mikuland


Mikuland
tag

Érdekes?
Semmi?

Nemá! 00-ás lett! :Y :C

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.