Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) SchumiBácsi válasza Dicker (#41296) üzenetére

Viszont megnyugtató, hogy az én zsírom mindkét képsor alapján 15-20% közzé esik.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41302) Dicker válasza Tyer (#41297) üzenetére


Dicker
őstag

Derék?
Ha nincs 90-es derekad, akkor bőven 25 felett lehet az.

(#41303) Tyer válasza Dicker (#41302) üzenetére


Tyer
őstag

96

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#41304) kolosanyi válasza Dicker (#41302) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem szeptemberben volt 17-es testzsírom és 99-es derekam, tolómérővel mértem, a képek alapján mérési hibahatáron belül voltam. Simán lehet az, van akinek ilyenek a csontjai.

(#41305) deniro2 válasza Dicker (#41296) üzenetére


deniro2
senior tag

Érdekesek ezek a képes összehasonlítások, szerintem leginkább a készítő viszonyát mutatják a saját tzs-jéhez...:) Ez alapján az illető elég zsíros és szeretné viszonylag alacsonynak gondolni a tzs-jét, ezért rakott be valszeg egy kb. 35%-os képet 25-nek... ;]

(#41306) Tyer válasza deniro2 (#41305) üzenetére


Tyer
őstag

Az dagadtabb, mint a 30-as....

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#41307) Dicker válasza kolosanyi (#41304) üzenetére


Dicker
őstag

Épp, azért kérdeztem meg. Ha vékony lenne a dereka, akkor a 100 feletti has már sokkal több zsírt jelent. De így vállalható a 25 körüli/alatti érték.

Már csak az izomtömeg a kérdés. De azt általában senki se tudja. :))

[ Szerkesztve ]

(#41308) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Boldog új évet nektek! Megy az edzés ezerrel, napi 2*1 óra aerobot tolok és persze megy a súlyzós edzés is. Még a kajára jobban oda kéne figyelni, de remélem elindul lassan lefelé a súly, az az 5 kiló, amit le akarok adni.

(#41309) deniro2 válasza szőröscica (#41308) üzenetére


deniro2
senior tag

Jóvvan, megmutattad a béna medve (vagy sarki róka, ki tudja) avatárodat, lapozzunk... ;] :D
Amúgy búék neked is! :)

[ Szerkesztve ]

(#41310) kolosanyi válasza Dicker (#41307) üzenetére


kolosanyi
veterán

Már csak az izomtömeg a kérdés.

Nos ezt én se tudom. :D

(#41311) GyurosAki válasza Tyer (#41284) üzenetére


GyurosAki
tag

Nem lett meg a 41es kar. Szerintem hagyd az egészet a p*csába! ;]

(#41312) Peddy789 válasza Dicker (#41283) üzenetére


Peddy789
őstag

Ez a bolt szallit MO-ra? Vagy akkor honnét vegyek és milyen edzes elotti fokozót koffein nelkul?

Most veszek vitargot gondoltam edzes elott is iszok egy keveset, ugy jol illene ezekhez a kreatinos dolgokhoz, amugyis most kezdem a kurat.

(#41313) SchumiBácsi

Na elkészült a második verziója az új padnak, lehet oltani :D. Sikerült a húzódzkodót is ráilleszteni 210cm a csúcsmagasság, a terem pedig 242cm magas tehát elméletileg gond nélküli lesz a buli. Jelenleg a rúdja még mágneses úton lebeg, mert a rögzítés módja még kérdéses ;] Az állítható villát kidobtam, helyette "fűrészfog" van. A két paddal párhuzamos kicsi rúd, a mellre/gigára ejtés ellen hivatott, annak a tartománya ettől nagyobb lesz, de most nem volt erőm már beletervezni. A skótpad állíthatóságáról meg kérnék egy különvéleményt hogy van e értelme ekkora tartománynak, illetve az állíthatóságnak. Előköszi :))

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41314) headhunter


headhunter
addikt

(#41315) Phvhun


Phvhun
őstag

Üdv néktek,

Voltak tegnap kondiban, és így teljesen céltalanul csinálgattam össze vissza mindent, de a végén futotam egy kb 5-10 percet, és van a futópadon szívritmusmérő. Nem tudom hogy mennyire pontosak ezek de ~83 bpm az mennyire normális ugy hogy kb lihegek a kocogástól lájghtos gyúrogatás után?

Szerk: Ugy egyébként teljesen fogpiszkáló alkatom van 2 méteres magassághoz, és most voltam igy kb először ilyen helyen, és akivel voltam, ugyanazon a gépen ugyanabban a helyzetben 165 bpm-et kapott eredményül.

[ Szerkesztve ]

(#41316) gaborh válasza headhunter (#41314) üzenetére


gaborh
aktív tag

Tényleg jó fajta.

Gábor

(#41317) Woodslave válasza Phvhun (#41315) üzenetére


Woodslave
nagyúr

vagy jó kondiban vagy, vagy nem fogtad normálisan, vagy xarul mér. Azért a pulzusát érzi az ember.... :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#41318) Woodslave válasza SchumiBácsi (#41313) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a teremben ahol edzek ilyen fűrészes megoldás van. Én átlagos 174 cm ember vagyok, de mind a fekvenyomó padon, mind a guggoló kereten pont rossz helyen van. Vagy túl alacsony, vagy nyújtózkodni kell, hogy kivegyem a rudat :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#41319) kolosanyi válasza Phvhun (#41315) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ahogy Wood mondja, kocogás közben biztos nem annyi a pulzusod, ha mégis, mutáns vagy. :D Rövid sprintek például 170-180-ig simán felviszik, de a tartós kocogás esetén se megy 140-nél lejjebb nekem. Persze nyilván kérdés, hogy mi számít kocogásnak, nálam az egy olyan tempó (kb 5 perc/km), amit sokáig, akár 10 km-ig is tartani tudok.

-----------------------------------------

Most jövök a füstölőtől, kész lett a házi kóbi. Remélem izmos leszek tőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#41320) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szoktatok linkelni motivációs videókat, engedjétek meg, hogy én is bedobjak egyet. Nem a szokásos, kemény zene, dagadó izmok, ujjnyi erek, csöcsök stílusú videó, de nekem ez A motiváció maga. Íme.

(#41321) Casanova*


Casanova*
veterán

nagyon érdekes! szerintem nem beszél hülyeséget... Szent-Györgyi Albert, a C vitamin feltalálója is megmondta,hogy a nagy dózisú C vitaminnal sok betegséget lehet gyógyítani...

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#41322) KoVee84 válasza Phvhun (#41315) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ahogy írták már előttem: szarul mért vagy komoly szívproblémád van. Ami azt jelenti, hogy terhelésnél nem a pjlzusod, hanem a vérnyomásod megy fel az egekik. Ha ilyenkor nagyon kivörösödsz és szét akar robbani a fejed, akkor irány a kardiológia.

(#41323) deniro2 válasza Casanova* (#41321) üzenetére


deniro2
senior tag

Vótmá az idióta kuruzsló, aki szerint a sókristályok szétvágják az ereket... :O

(#41324) Casanova* válasza deniro2 (#41323) üzenetére


Casanova*
veterán

:D az asztali só vágja szét az ereket,ami egyharmada homokból van :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#41325) adam432 válasza kolosanyi (#41320) üzenetére


adam432
tag

Egy nagy respect neki! Engem is az ilyen jellegű történetek motiválnak a legjobban az életben, sportban, mintsem a sok koxmatyi...

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#41326) panizzi


panizzi
aktív tag

(#41327) Tulku


Tulku
veterán

Boldogabbat vastagabbat mindenkinek!

Baromi off de volt már róla szó és úgy tűnik van itt pár profi:
Milyen wellness hotelt tudnátok javasolni ami még megfizetbető árú (50-ig két személyre mondjuk), esetleg jó masszázs, szauna és konditerem is jól jöhet.
Köszönöm a válaszokat, ha nem akartok off-olni jöhet privàtban is.
Északkelet Magyarország van hozzánk legközelebb..

(#41328) KoVee84 válasza Tulku (#41327) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ide tudok kedvezményt. Ha érdekel megbeszéljük priviben. ;)

(#41329) szőröscica


szőröscica
addikt

Váll hát megvolt, most jöhet egy aerob. :)

(#41330) Dicker válasza Peddy789 (#41312) üzenetére


Dicker
őstag

Szállít, de kapható itthon is. nutritiondiscount.eu például.

SchumiBácsi

Nézd már villog! Előre felrajzol 110 kilót. :DDD
Ez a scottpad állítás felesleges. Két szögben szokás használni, az egyik az alap, persze ezt a dőlésszöget te választod meg. Meg van, amikor belefekszel, és kiveszed a segédizmokat. Egyébként rajzról magasnak látszik. Illetve a tolódzkodónál a háttámlás rész se kell, szerintem az a hasazás sokat nem ér, ha azért kell.
Ja amúgy az a levegőben lógó gravitációshúzodzkodó komoly. :DDD

(#41331) God Vazzeg válasza Phvhun (#41315) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ilyen szarul mérő gépet én is láttam már.. Hol 73 volt a pulzusom, hol pedig 118, más értéket nem is nagyon ismert :DDD

(#41332) Dicker válasza God Vazzeg (#41331) üzenetére


Dicker
őstag

Én még olyat is, hogy hozzá se értem, és mért... :))
Sokkal pontosabb, ha leméri az ember a két kezével.

(#41333) God Vazzeg válasza Dicker (#41332) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jaja, ez is olyan volt, ha nem fogtam, akkor is emelkedett a pulzusom szerinte :))

(#41334) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Párom elliptikus trénert szeretne vásárolni. Lábról, fenékről hasról szeretne ledobni pár kilót!
Voltunk az Intersport-ban, ott az Energetics XT 520P, és XT 740T modelleket ajánlotta az eladó. Milyen gépek ezek? Esetleg tudtok ajánlani kezdők számára valami mást? Néha én is kipróbálnám, tehát nem hátrány ha 120 kg-al terhelhető! :D

Köszi!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#41335) penene válasza Casanova* (#41321) üzenetére


penene
őstag

Ez tényleg érdekes.
Mondjuk azt mondja, hogy a szintetikus C vitamin már nem jó, mert az a jó, ami természetes. De ami C vitamin kapszulákat nyomunk, stb. az már mind szintetikus C vitamin, nem?

(#41336) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szeretném megosztani veletek az utóbbi idők tapasztalatát, már ami a porckorongsérvemet illeti. Jelenleg ott tartok, hogy még nem 100 százalékos a gyógyulás, de teljes biztonsággal tudok mindent végezni, természetesen pár gyakorlatot kiiktattam az életemből. A fájdalom majdnem eltűnt, nagyon ritkán van csak panaszom rá, ha szarul mozdulok, vagy tartom magam egész nap, esetleg rossz pozícióban alszom. A javulást annak köszönhetem, hogy Bene Máté Zoltán oldalán, a www.porckorong.hu-n alaposan körbejártam a témát és megfogadtam a változtatási javaslatait. Nem szeretném, hogy reklámnak tűnjön, de a könyvében levő gerinctorna is nagy mértékben hozzájárul a javulásomhoz, de akit érdekel, az utánaolvashat az oldalon, hogy nem csak ez lehet hatásos módszer. Nagy tudású és nekem szimpatikus figura, pozitívak a tapasztalataim vele, még ha nem is ismerem személyesen.

A következő videó meg pont ideillik, a sérves embereknek próbál benne segíteni (meg persze mindenkinek, aki meg akarja előzni), hogy milyen gyakorlatok lehetnek jók és milyenek károsak.

(#41334) Digital
Szia!

A párod nem fog tudni csak "lábról, fenékről hasról" ledobni pár kilót, lokális zsírégetés nincs. Ilyen célokhoz kalóriadeficit kell és zsírégetést elősegítő mozgás, ami vagy hosszú, alacsony intenzitású aerob, vagy rövid, intenzív kardió. Ehhez szerintem teljesen felesleges gépet venni, kapjatok magatokra sportruhát és válasszatok ki egy számotokra szimpatikus fitnesz videót, majd csináljátok azt. Önmagában a zsírvesztés nem bonyolult dolog, akkor válik nehezebbé, ha izomtömeget is akar az ember alacsony testzsír mellé.

[ Szerkesztve ]

(#41337) Woodslave válasza Digital (#41334) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link]

én ezt ajánlom inkább. Sokkal olcsóbb és 1 év alatt ugyanannyi zsírt égettek el vele, mint azzal amit venni akartok :K

;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#41338) Dicker válasza kolosanyi (#41336) üzenetére


Dicker
őstag

Csak a merev lábas felhúzást említi. A másikkal mi a helyzet? :))

(#41339) Digital válasza kolosanyi (#41336) üzenetére


Digital
addikt

A tv torna nem jött be, azt már barátnőkkel próbálta! Valami más, otthon is végezhető mozgás kellene. A szívét nem szabad megerőltetnie. Ezért gondolt erre a gépre. Próbálta, tetszett Neki!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#41340) Dicker válasza Digital (#41339) üzenetére


Dicker
őstag

Na és a diéta? Az nem erőltet semmit.

(#41341) Digital válasza Dicker (#41340) üzenetére


Digital
addikt

A diéta már beindult, már csak valami kedvére való mozgásformát kellene kitalálni! Ez a "kapálódzós" gép bejön neki!
Én kb napi 6km-t sétálok, ha az időjárás engedi kerékpározom.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#41342) Dicker válasza Digital (#41341) üzenetére


Dicker
őstag

Menjetek együtt sétálni. Az ingyen van.
Egyébként a szívet minden mozgás terheli, ha intenzíven végzik. Ezért aerobot mozgásformát kell végeznie. Az lehet sétálás, kerékpár, vagy ez is.

(#41343) SchumiBácsi válasza Woodslave (#41318) üzenetére

Na igen, ez probléma. A meglévő kondigépen 5cm-enként léptet a villa, nem mintha nem lehetne kifúrni új helyeken, de azért mégis na. 1ébként nekem nincs vele különösebb gond.

A fűrészfogak, már majd' 10centinként következnek, de van megoldás a problémára:
a fűrészt nem hegesztem rá a zártszelvényre, cserébe belekerül meghatározott mennyiségű furat, 4-5 maximum. A zártszelvényben pedig lesz ugyanannyi helyen furatsor 2cm-enként 8-10cm tartományban. Ennyi sztem mindenkinek elég kell hogy legyen :D Ehhez összhangba kell majd hoznom a pad állítási pozícióit is, hogy ha szöget változtatok, ne kelljen a fél gépet még megbontani utána, habár bemelegítésnek nem rossz ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41344) SchumiBácsi válasza Dicker (#41330) üzenetére

:D

A skótpadot hogy kell elképzelni a bele fekvős változatot? Mert akkor lenne egy olyan pozíciója és max egy kisebb tartomány az alap dőlésszöghöz. 1ébként állítható lesz a magassága.

A tolódzkodó+hasprés az gyári lesz, szivacs/kárpitért elég sokat elkérnek külön, mind1 ha egybe megveszem és akkor nem kell építeni. Ha kell felakasztom ha nem/útban van leveszem.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41345) kolosanyi válasza Dicker (#41338) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem sérveseknek egyértelmű, hogy tiltólistás, másoknak meg csak akkor, ha kompenzál az ember. Utána érdemes olyan nyújtásokat végezni, ami eltávolítja egymástól a csigolyatesteket. Igazából én szerintem nem fogok már erőltetni semmi olyasmi mozgást, ami előredöntött helyzetbe hozza a törzsem, így a ketlebellt is hanyagolom. Meg akarom óvni a gerincem a későbbi problémáktól.

(#41339) Digital
Dickernek van igaza, menjetek el sétálni napi 1 órát nyugodtan. A leglényegesebb ettől függetlenül az étrend, nincs az a mozgás, amit ne lehetne elcseszni a kajálással (na jó van, de ez elég ritka).

(#41346) xcds válasza kolosanyi (#41336) üzenetére


xcds
őstag

Ezek szerint én eddig pont rosszul gondolkodtam. Azt hittem, hogy pont a homorítástól terhelődik túl a porckorong, tehát amikor pl mellről nyomás közben hátradőlünk. Nekem fájdult is már meg a derekam így. Nem is csinálok ilyen segg visszakunkorító gyakorlatokat. Nekem pont az esik jól, ha előre dőlök. Mámeg azt se lehet.

(#41347) kolosanyi válasza xcds (#41346) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sérvnél a kiboltosuló porckorong nyomja az idegeket, ezért mikor előredől az ember, akkor még inkább "rásegít" erre. Ha neked a hátrahajlás fáj, illetve ha sokat állsz és az esik jól ha előredőlsz, illetve leülsz, akkor az szegment instabilitásra utalhat. Ír erről is az oldalon, de igazából itt is az a lényeg, hogy a csigolyatestek eltávolodjanak egymástól specifikus torna, gravitációs állvány vagy egyéb behatások miatt.

(#41348) Peddy789


Peddy789
őstag

dicker
http://nutritiondiscount.eu/ -itt nem lehet kapni amit amugy linkeltél hogy szerinted érdemes használni edzés előtti fokozóként ami stiumuláns (főleg koffein) mentes (peak 400, push10)
(olavstam amugy az összetételt, sajnos nemismerem a hatóanyagot, ez gogszmentes telejsen ugye?)

[ Szerkesztve ]

(#41349) xcds válasza kolosanyi (#41347) üzenetére


xcds
őstag

A videót megnéztem, amit linkeltél, abban tényleg van róla szó. De akkor ez a két nyavaja pont ellentétes. Olyat szoktam csinálni, hogy rátámaszkodok egy padra, vagy lógok egy húzódzkodón és ellazítom teljesen a derekam. Rendesen érzem, hogy távolodnak el a csigolyák, de nem mondanám, hogy kellemes.

(#41350) Dicker válasza Peddy789 (#41348) üzenetére


Dicker
őstag

Ezt megiszod má' nem leszel lájftájm naturál.
Amúgy a kettőt együtt gondoltam.
A push10 meg kapható.

A peak400 az sehol sem elérhető, de azt érdemes kintről megvenni, mert 2+1 ajándékkal bőven kifizetődő. Főleg, hogy ugyanannyi a szállítási költség, mintha országon belülről szállítanák. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.