Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164329) stratova válasza benfolds (#164326) üzenetére


stratova
veterán

Igazából már Gyuri is számtalanszor írta, hogy vizsgáltasd ki magad.
Ebben a #maradjotthon időszakban, mondjuk ne most (de ez a veszély nem fenyeget).
Laikusként szvsz 2 esetben eleve nehezebben áll neki az ember egy számára húzósabb, vagy egyáltalán edzésnek:
- ha beteg
- ha nem aludt eleget és emiatt fizikailag fáradt (de akkor a idegileg is megterhelőbb azonos szintű stressz).

Bár nálam most nincs mivel lábazni, max a gyerekkádat emelgetem tele vízzel :D de a tréfát félretéve, pulzusazonos lüktetést szvsz akkor érzel, amikor meghajtottad magad. Más nem lévén pl a minap tekertem szobabringán 2x21 percet pár perc szünettel (csak 17,55 km), akkor éreztem "hallottam" hasonlót, amikor a végét kicsit meghúztam és a bringa mérője szerint 164-ig kúszott a pulzusom (az addigi 130-150-es tartomány helyett). De utána én csak kellemesen fáradt lettem (meg csatakos mint a ló és megittam még fél liter vizet). Veled ellentétben én simán edzetlen vagyok, viszont ha neked egy ilyen gyakorlat után huzamosabb ideig panaszadid vannak, azt szerintem instruktor és doki nélkül, aki ismeri a múltadat sportolási szokásaidat, ne toljad. Ha meg már megterhelő gyakorlatot csinálsz, talán érdemes elgondolkodni egy pulzusmérőn, mert nagyobb súlytól ugyanúgy teker a ketyegő, mintha tempósan tekersz (és te szoktál) huzamosabb ideig. Legalább lenne mihez társítanod addig a tünetet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.