Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163151) tibcsi0407 válasza benfolds (#163150) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már Angel írta, hogy jó lesz. Ő is úgy edzett. ;]

Egyébként nem rossz. Még egy vall-bicepsz, hát tricepsz sem lenne hülye kombináció.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#163152) MATEO6600 válasza benfolds (#163150) üzenetére


MATEO6600
őstag

Egy kivételesen [jócikk] a shop buildertől, válaszul a kérdésedre.

(#163153) atee_13


atee_13
őstag

De hány éves a kapitány? :DD

(#163154) Ati007


Ati007
őstag

Angel beindult újra ;] :O , a legszebb mikor bizonyítani szeretné ki hazudik úgy hogy ő kismilliószor bukott itt le :C
azért nem megy neki az aelod matek mert a képeken nem csempe van mögötte :D :DDD

(#163155) Angel2014 válasza tibcsi0407 (#163151) üzenetére


Angel2014
addikt

Mell-Hát
Mell-Bicepsz

Hát-Váll

Ezekről hallottam Fénykoromban.

Ati007 : :B :P

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#163156) tibcsi0407 válasza Angel2014 (#163155) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mell-hát párosításban akkor csináltam, mikor nagyon fiatal és nagyon tudatlan voltam. :D
Két akkora izomcsoportot egy napon kivégezni túl sok idő és túl fárasztó szerintem.
Nyilván van, aki szerint ez is jó lehet, nálam nem volt az igazi.

https://utdetailing.hu/

(#163157) Angel2014 válasza tibcsi0407 (#163156) üzenetére


Angel2014
addikt

Attól függ hogy edzel ,általában szuper szettben tolják.

Mivel a vértodúlás azonos helyen marad így jobban fejlődsz majd tőle.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#163158) tibcsi0407 válasza Angel2014 (#163157) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Fizikailag sokkal kimerítőbb és nem biztos, hogy olyan hatékony. Én amúgyis a csúnya mocskos bro split szerint edzek heti 5x.

https://utdetailing.hu/

(#163159) benfolds válasza tibcsi0407 (#163151) üzenetére


benfolds
őstag

most háromfelé van osztva ugyanez. minden másnapi edzés ugyanígy. kicsit tartok tőle, hogy túl sok lesz a pihenő négyfelé szedve.

(#163160) benfolds válasza MATEO6600 (#163152) üzenetére


benfolds
őstag

megnézem, köszi.

(#163161) tibcsi0407 válasza benfolds (#163159) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem így van:
H: Kar
K: Mell
Sz: Hát
Cs: Váll
P: Láb
Ebből ha 4 napost csinálnék, akkor a kart szedném ketté és tenném be a váll és a melledzéshez:
Példa
H: Mell-Bicepsz
K: Hát
SZ: Váll-Tricepsz
CS: Pihenő
P: Láb

https://utdetailing.hu/

(#163162) marked one94 válasza tibcsi0407 (#163161) üzenetére


marked one94
őstag

Nekem meg igy van

1. Nap mell kar lab +kie
2. Nap mell kar lab +kieg
3. Nap mell kar lab +kieg
4. Nap mell kar lab +kieg
[link]

You'll Never Walk Alone

(#163163) tibcsi0407 válasza marked one94 (#163162) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert Te egy kakukktojás vagy. ;]
Viszont szívesen megtanulnék szépen felhúzni. Sosem tudtam és nem is erőltettem igazán, pedig nagyon hasznos lenne.

https://utdetailing.hu/

(#163164) S e t h válasza tibcsi0407 (#163146) üzenetére


S e t h
nagyúr

Virágpor a megoldás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#163165) dugynok válasza logaritmus (#163149) üzenetére


dugynok
senior tag

Zserbós szar, semmi köze az ìznek hozzà. Meggy-joghurt faxa :)

(#163166) Speeedfire válasza marked one94 (#163162) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nálam
H teljes test
Sz alsó test
P felső test :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#163167) aelod válasza tibcsi0407 (#163163) üzenetére


aelod
veterán

Ja mutathatnád a know howt :K
A héten húztam egy könnyű 190et. Nem mertem feljebb menni éreztem, hogy nem kell erőltetni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#163168) gyuri860213 válasza benfolds (#163159) üzenetére


gyuri860213
tag

Egészséged hogy szolgál? :U

(#163169) benfolds válasza tibcsi0407 (#163161) üzenetére


benfolds
őstag

értem, de mindkét esetben megedzel mindent egy héten. én meg ha négyfelé szedem és tartom a minden másnapi edzés ütemet, akkor csúszik az egész és első héten még megedzek mindent, második héten már úgy jön ki, hogy az egyik izomcsoport a harmadik hétre csúszni. a kérdés lényege az lett volna, hogy ez mennyire gáz. most ugye még egy picit gyakrabban is edzek minden izomcsoportot, mint heti egyszer, mert 30 nap alatt ötszöri edzés jön ki izomcsoportonként (30 nap/2 nap (minden másnap edzés)/3-as bontás). persze van néha csúszónap.

(#163170) benfolds válasza gyuri860213 (#163168) üzenetére


benfolds
őstag

köszi, alapból nem érzek semmi negatívat, de nagyon meglátszik az edzésemen, hogy mennyire vagyok pihent éppen. ma pl. oltári szarul ment a mellezés, nem is értettem. picit próbáltam csiszolgatni a fekvőtámasz technikámat, először arra fogtam, de rá kellett jönnöm, hogy alapból fáradt vagyok. de ilyen visszaesésre nem emlékszem, hogy volt-e korábban. olyan volt, hogy ugyanazt a munkát sokkal nehezebben tudtam elvégezni, de olyan nem nagyon, hogy ugyanazt a munkát ne tudtam volna elvégezni.

[ Szerkesztve ]

(#163171) gyuri860213 válasza benfolds (#163170) üzenetére


gyuri860213
tag

Orvos :) pajzsmirigy és IR teszt, esetleg szérum kortizol. Régebben kaptál már beutalót vérvételre mert szar volt valami értéked ugye? csak nem mentél el.. most meg csodálkozol hogy szarul vagy. tanulság?

(#163172) tibcsi0407 válasza aelod (#163167) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hatalmas terhelés az idegrendszernek, ha elkezdeném, az akkor az őszi tömegelésnél lenne.
Most is lehetne a technikát gyakorolni, de a nagy súlyokra nem mennék rá egy ideig. :)

https://utdetailing.hu/

(#163173) benfolds válasza gyuri860213 (#163171) üzenetére


benfolds
őstag

amit az ir-rel lehet csinálni, az az, hogy betartom a kajálási szabályokat. betartottam, a két héttel ezelőtti vércukor értékem már majdnem teljesen jó volt. a tsh-m utolsó előtti alkalommal szar volt, azt mondta a doki, hogy nem kell hozzányúlni egyelőre, de nem lesz jobb. érdekes módon, amikor utoljára nézték, már az is csak egy hajszálnyival volt a határérték fölött. azt már alig merem mondani, hogy decemberben ott tartottam, hogy szemüveget kell csináltatnom, mert hónapok óta igen szarul láttam. egy hónapja viszont már többet vagyok ébren nappal, mint éjszaka, napfénnyel is találkozom, érdekes módon kb. egy hét alatt egész jó lett a szemem, ugyanolyan, mint mielőtt szarabb lett volna. ez tart folyamatosan 3 hete. semmi csoda nem történt, úgy néz ki, hogy ennyit számít a nappali/éjszakai életmód, meg az, hogy 4-5 órákat alszom, vagy 6-8-at.

(#163174) aelod válasza tibcsi0407 (#163172) üzenetére


aelod
veterán

Technikát nem a maxoddal fogod gyakorolni. Én is szarul húzom de legalább nem annyira szarul mint a PG. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#163175) gyuri860213 válasza benfolds (#163173) üzenetére


gyuri860213
tag

LOL... TSH csak pitcit van hatarertek felett? saccra akkor olyan 6 korul van? tudod az mit jeletn? hogy baromira alulmukodesed van. 2 felett mar kezdod alulmukodesrol beszelunk. en kete eve nezettem eves nagylabornal es 1.3 volt a tsh. ezt egy korzeti endo vagy belgyogy doki sem fogja neked elmondani mert nem tehetik meg, kezelni kellene, foglalkozni veled. a vercukrod is majdnem jo? az fasza de IR nel 4-5 pontos terheleses cukor es inzulint is kell nezni. az reggel ehgyomros onmagaban semmire sem eleg. ha itt lenne Zola ezt mind elmondana mert atesett ezen. lehet szepiteni a dolgokat de az elmondottak alapjan te bizony pm alulmukodesben szenvedsz, ami hozhat magaval egy Inzulrezisztenciat. es ott is van 99%. nezd szivesen segitek mert 5 eve elek ezzel egyutt napiszinten. de akkor ne dugd homokba a fejed. kuldd a friss leleteidet , megnezem, tudok ket jo dokit is ajanlani.
jo esetben megtalaljak a gyokerokot, ha nem akkor lehet autoimmun eredetu es akkor eleted vegeig gyogyszer. vagy elhetsz allando faradtsagban es hizasra hajlamosan vagy koveren. nem ismerlek, koptatom a szamat, segiteni akarok de te nem veszel tudomast az into jelekrol.

(#163176) benfolds válasza gyuri860213 (#163175) üzenetére


benfolds
őstag

éppen ez az, hogy én tudni vélem a kiváltó okot, és úgy vagyok vele, hogy amíg azt nem teszem rendbe, addig fölösleges orvoshoz futkozni. rajta vagyok az ügyön, és ez már a vérképemen is látszik. jó, utoljára (2 hete) csak vércukrot néztek, ami 5,7 volt. tudom, nem mond sokat, mert terhelésest kellett volna stb. de azért talán mégiscsak jobb a kevés, mint a sok. két vérképet találtam, az egyik 2013-as, a másik 17-es, érdekes módon a tsh-m javult (pedig a doki 13-ban azt mondta, hogy ez magától nem fog javulni). de mondom, nem látom értelmét annak a megközelítésnek, hogy a számokat tegyük rendbe. fejben és életmódban kell rendbe jönni, aztán utána lehet nézegetni a számokat. a másik, hogy neked nem kell magyarázni, hogy az endokrin rendszer milyen bonyolult, abba eredményesen belepiszkálni kb. olyan mutatvány, mint a kártyavár közepén kicserélni egy kártyát. (egyébként 2003-ban volt egy súlyos vírusos fertőzésem, az is nyomot hagyhatott a pajzsmirigyemen. valszeg mononukleózis volt, két hétig voltam kórházban. úgy megdagadt a mandulám, a torkom körül a nyirokcsomóim, hogy alig kaptam levegőt)

(#163177) tibcsi0407 válasza aelod (#163174) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát az nem célom. :))

https://utdetailing.hu/

(#163178) sutyesz96 válasza gyuri860213 (#163175) üzenetére


sutyesz96
őstag

Te az angel haverja vagy?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#163179) aelod válasza sutyesz96 (#163178) üzenetére


aelod
veterán

Angelnek mindenki is a haverja.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#163180) stratova


stratova
veterán

Üdv!

Bár edzőterembe még nem jutok el rendszeresen (jelen idő beosztásunk mellett, a többség bezár 22-23 felé mire elcsendesedik a lakás és 5-6 felé kell nekiállnom, ha csak az utolsó sorozatomnál zsiványkodik a kölyök körülöttem). Így jobb híján ottton kezdtem pár hete bevezetni egy gyakorlatsort, súlyzós és fegyenc keverék 2-3 naponta.
4x
33+17 fekvő (az utolsó sorozatban csak kb 3x17 bontásban megy)
25+5x10+10kg bicepsz (közte kb 2 nagy levegő a végére 20+5+5)
1:45-1:30 pseudo planche push up
1:50-2:20 hollow body hold
2:00-2:20 híd
A gyakorlatok között ~2 perc pihenővel.

A fenti csomagból az egyik gondom a bicepsz, mert szeretnék nagyobb súlyra váltani, bár az otthoni elhelyezése leleményességet igényel kérdés mekkorára érdemes, ha a maximumom 10 mp pihenővel 25+15, a következő emelést a bal karom már nem bírja.
A másik a váll/hát, mert bár maga a gyakorlat tetszik, még nem tudon igazán jól adagolni (itt ugye nem mindegy mennyire dől előre az ember.
A tökmagnak bejött pár fegyenc videó amit néztem, gondoltam legalább valami jót lessen el tőlem, ne csak a lököttséget.

Bármilyen építő észrevételt előre is köszönök.

(#163181) gyuri860213 válasza sutyesz96 (#163178) üzenetére


gyuri860213
tag

Miért? mert konyítok kicsit a pm alulműködéshez? ha úgy gondolod hozzá tudsz szólni csak tessék :)

(#163182) gyuri860213 válasza benfolds (#163176) üzenetére


gyuri860213
tag

Figyu, nem tudom mire gondolhatsz de ha 7! év alatt nem jött helyre magától akkor nem is fog valószínűleg, ha csak valami nyomelem vagy vitaminhiány lenne (szelén, D-vitamin, jód) akkor az talán rendeződik, de nem így van. Lehet valóban egy vírusos gyulladás miatt a pm állomány egy része elhalt ezért alacsonyabb a hormontermelés és magas a TSH, passz. Az éjszakai ébredésed háttérében is ez állhat, vagy az alacsony kortizol. Ilyen értékek mellett ráadásul te kemény bicajos túrákat csinálsz ami külön árt mind a pm-nek mind az IR-nek. Nekünk megtiltotta a doki hogy aerob edzést csináljon a párom! sőt még 30 percnél hosszabb súlyzós edzést sem csinálhat, pedig neki jobbak a PM értékei mint neked.
Az a gond hogy amíg te az osztott edzéseden agyalsz és nem ezen addig sosem fogsz helyrejönni. Másrészről viszont, rosszul működő endokrin rendszerrel rohadt nehéz mind fogyni mind izmot építeni, arról nem is beszélve hogy csak tetézed a bajt az túledzéssel.
A doki akit ajánlani tudnék nem híve a túlgyógyszerezésnek, csak akkor írja fel ha tényleg muszáj, és nem a laborodat nézi elsődlegesen hanem a tüneteket, aztán a kiváltó okot keresi.
De vettem, nem vagy vevő rá a továbbiakban :) remélem sikerül helyrejönnöd.

(#163183) MATEO6600 válasza gyuri860213 (#163182) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szerintem hagyd. Ez olyan mint mikor valaki idejön és megkérdezi milyen glutamin és bcaa-t szedjen, mi meg mondjuk hogy semmilyet mert nem kell, de az illető nem tágít.

(#163184) Speeedfire válasza MATEO6600 (#163183) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én az ízesítettet részesítem előnyben, és 1:1 arányban legyen a bcaa, glutamin. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#163185) benfolds válasza gyuri860213 (#163182) üzenetére


benfolds
őstag

próbáltam rá többször utalni, hogy miért közelítem meg másképpen ezeket a problémákat, mint te (annak ellenére, hogy alapvetően én is úgy gondolom, hogy csak biorobotok vagyunk, és amit pszichének, léleknek, személyiségnek stb-nek gondolunk, az is csak biokémia. most ott tart a tudomány, hogy valószínűleg szabad akarat sincs, mert amit mi annak hiszünk, az is korábban eldől már biokémiai szinten.) anélkül, hogy mélyebben belemennék: 2013-ban 58 kg voltam a 178 centim mellé, kb. egy poharat nem tudtam felemelni, nemhogy edzeni. volt, hogy egy hétig nem találkoztam, nem beszéltem emberrel. volt hogy 4 napig nem ettem semmit. volt olyan, hogy 5 napig egy percet nem aludtam. nagyjából lemondott rólam mindenki. el tudod képzelni, hogy mennyire érdekelt, hogy mennyi a tsh-m? :) szerintem az orvos is kb. úgy volt a vérképemmel, hogy tök jó, hogy egyáltalán még folyik vér az ereimben. (vagy leszarta, nem tudom). 2020-ban ott tartok, hogy 72 kg vagyok, heti 3-4-szer csinálok kemény, súlyzós edzéseket, emellett biciklizek (tavaly csak hétvégéken mentem 4200-at, most január-februárban is már 600-at). növelem az izomtömegemet (hogy mennyivel nőtt, azt nem tudom pontosan, 65 voltam, amikor elkezdtem edzeni, a növekményben van némi háj is, de nem sok. ha tükörbe nézek, egyértelműen látszik, hogy jóval izmosabb vagyok, mint voltam). emberek közé is kimerészkedek, sőt, tavalyelőtt befejeztem az annak idején félbehagyott egyetemet és lediplomáztam. a lényeg, hogy ennyi pozitív változás után szerintem nem meglepő, ha nincs betegségtudatom az 5,7-es vércukromtól meg a nem tudom mekkora tsh-mtól. ennek ellenére persze simán lehet, hogy igazad van, és nincs minden rendben a pajzsmirigyemmel. most egész jól vagyok, de az alapproblémám olyan jellegű, hogy folyamatosan dolgozni kell rajta, hogy tudjam tartani a formámat minden szinten. (kb. olyan, mint egy cukorbetegség. ha észnél vagy és betartod a szabályokat, akkor teljes értékű életet élhetsz) igazából a gyúrás is ennek a munkának a része. ezek miatt a tapasztalataim miatt mertem neked is azt ajánlani, hogy próbáljatok meg a barátnőddel egy picit elszakadni a laboreredményektől és másképpen tekinteni a problémákra. nem biztos, hogy mindennek a pajzsmirigy a forrása. ki kell lépni a megszokott rutinokból, gondolkodási sémákból, ha eddig így csináltátok, akkor most csináljátok egy picit máshogy (rémlik valami az edzéstervek váltogatásából?). ha szeretitek orvosokra bízni magatokat, akkor érdemes olyan orvoshoz is elmenni, aki nem szomatikus eredetű betegségeket gyógyít (most szépen körülírtam). hátha egy új rálátás segít észrevenni valamit, amit eddig nem sikerült. peace. :R

(#163186) benfolds válasza MATEO6600 (#163183) üzenetére


benfolds
őstag

egyébként amikor gyuri mondta ezt a panírozott csirkét, akkor tökre a bcaa-s dolog jutott eszembe. értem, hogy nem jó a panír, de baszki, az a pici liszt kb annyit számíthat mínuszban, mint a bcaa pluszban. ne őrüljünk már meg...ha így szereti a fazon, akkor egye így, aztán legfeljebb kicsit többet kell dolgoznia a teremben. no offence, ez a véleményem. ha mondjuk kockacukorról lett volna szó, én is elküldtem volna gyuri helyében.

(#163187) benfolds


benfolds
őstag

egy tök jó beszélgetés király lászlóval. (különdíjat érdemelnek a kigyúrt izmokhoz passzoló fotelok :DDD) derék, hát, térd stb fájósoknak különösen ajánlott, mond pár hasznos dolgot. amin meglepődtem, az a verseny utáni 4 hetes leállás, amikor csak kardió meg nyújtás van. elég hosszúnak tűnik. amúgy a testépítő versenyzők közül ez a csávó az egyik legértelmesebb szerintem, nem véletlenül jutott el oda, ahova.

[ Szerkesztve ]

(#163188) aelod válasza benfolds (#163187) üzenetére


aelod
veterán

És még hová fog!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#163189) Fandango válasza benfolds (#163187) üzenetére


Fandango
veterán

Mi lenne ha mondat elején lévő szavakat nagy betűvel írnád, illetve a nevet is nagy kezdőbetűkkel? :U

(#163190) benfolds válasza Fandango (#163189) üzenetére


benfolds
őstag

leszoknék egy rossz szokásomról. :D (amúgy idegesítő lehet, elismerem. van itt a fórumon olyan, aki minden hozzászólását off-ba teszi, akkor is, ha on, én attól mászok falra)

(#163191) gyuri860213 válasza aelod (#163188) üzenetére


gyuri860213
tag

Előd!!!! rántotthús megyen????! :DDD

(#163192) stratova válasza stratova (#163180) üzenetére


stratova
veterán

Úgy látom egyelőre maradhat a kis súly csak ésszel.

(#163193) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Omega 3 [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#163194) gyuri860213 válasza benfolds (#163186) üzenetére


gyuri860213
tag

Mielőtt totál tévútra viszed magad. Heti 1x csalókajának bármi jó amit otthon megcsinálsz magadnak. De napi szinten fél kg-t ebből megenni az totál faxság. Előrepanírozott, gyárban pálmazsírban elősütött majd otthon még 1x készre sütött szar. Gondolj bele mennyi zsírt-olajat magába szív... eladják 1300 ért úgy hogy a nettó hús benne 800g. De lehet én tévedek, ha valaki olvassa és reagál látjuk...

[ Szerkesztve ]

(#163195) Apollyon válasza gyuri860213 (#163194) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A mirelit rántott izéket én inkább ürgehúsnak hívom, valszeg valami hasonlóból is van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#163196) aelod válasza gyuri860213 (#163194) üzenetére


aelod
veterán

Én szoktam venni sparban mirelit paníros csirkemellet. Nincsenek rossz makrói, viszont sütőben csináljuk meg nem olajban.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#163197) gyuri860213 válasza Apollyon (#163195) üzenetére


gyuri860213
tag

Ausztráliában a sok elhullott és elütött kengurut pl feldolgozzák kutyakajának :)
Milyen frankó sovány vörös húson élnek ott a kutyák :D Ez sehogy nem kapcsolódik a mirelithez, ne keresd az összefüggést :) csak úgy eszembe jutott.
Valami olyasmit írnak az ilyen panírozott csirke izére hogy csontról mechanikusan lefejtett húskészítmény. Gondolom a mócsingot és inas részeket lekaparják aztán zabálj paraszt.
Persze olyat is láttam hogy valóban mellfilé volt előre panírozva.

(#163198) gyuri860213 válasza aelod (#163196) üzenetére


gyuri860213
tag

Gondolom nem heti 5x500g-ot eszel belőle mint a csávó aki nekem mesélte, hogy ezzel váltja ki a natúr csirke-rizs kombót.

(#163199) t256 válasza gyuri860213 (#163197) üzenetére


t256
őstag

Egyszerű a teszt. Egyél egy falat házilag készített rántott csirkemellet. Utána egyél a mirelitből. Semmi hasonlóság nem lesz. Sem ízre, sem állagra.

Volt egy ismerősöm, Aki vágóhídon dolgozott. Azt mondta, hogy csak a kommunális hulladékot szállítják el Tőlük. Mindent felhasználnak, ami az állatokból származik. Még a tollakat is bedarálják. Fel lehet azt ütni ízfokozókkal, hogy ne érezzed. Vajon mitől alakul ki a sok étel allergia, intolerancia és egyéb gyomor problémák?

Értem én az elvet. Ha már meg kell ölni az állatokat, akkor használjuk fel teljesen. Ne kelljen kidobni semmit.

Ha jól tudom a Valdornak van frankó mirelit rántott csirkemellfiléje. Olyat már ettem. Annak másr hasonlít az íze és az állaga.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#163200) aelod


aelod
veterán

Néha napján eszünk ha gyorsan kell valami. Akkor mondjuk szigorúan krumplipüré mellé :D

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.