- hdanesz: Hyundai Ioniq 28 kWh 2018 2. felvonás
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Tomasz72: Ventilátor upgrade
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- Szevam: „Rendszerleállás” – egy AI képzeletbeli halál utáni élménye
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Peaceliker
addikt
-
Peaceliker
addikt
Nyomtam ki, nem is tűnt fel hogy ne menne majd, aztán kb félúton az alkarom az arcom felé dőlt és csatt. Vissza tudtam tartani valamennyire azért, így nem nagyot ütött, de az egész olyan vt hogy nem értem. Végig fogtam, utána is tartottam még el ne ejtsem,pedig megindult, de azt is meg tudtam fogni,pedig le akart esni.
Láttam már ilyen videót amúgy 1-2 t.
De hogy amúgy felkarom eltért volna az optimális szögtől vagy akármi, azt nemtom. Következő sorozat kisebb súllyal oké volt amúgy. -
Peaceliker
addikt
Hát ja, mondhatni könnyen megúsztam. 34kg vt. De azon rendesen kivagyok hogy ilyen történt . Korábban sosem volt hasonló sem.
Nem megy ki az egy dolog, de előző 2 rep elég jó is volt. Aztán így bedőlt az egész... Mondom mi a fasz. Semmit nem éreztem ami előjele lehetett volna.
Oka nyilván a mostanság végtelen stressz lehet, esetleg az hogy vasárnap(felsőtest) és tegnap
(láb nap) volt edzés és sok volt vagy gőzöm sincs -
K1LLMy53Lf
senior tag
persze, hogy más, nem is céloztam rá, h ugyanaz lenne a két dolog... de amúgy ez is hajlításnál és teljes kinyújtásnál is fájdalmas
csak annyit akartam ezzel mondani, h a fekvenyomás jóval kevésbé terhel könyökre (mert én alapvetően nem így gondoltam volna paraszt logikával) -
K1LLMy53Lf
senior tag
én pénteken beb***tam a bal könyököm strandon a csúszdába... 2x... annyira, hogy még most sem tudok rátámaszkodni... viszont már másnap (és hétfőn és mi is) nyomtam fekve... 65x8; 90x8; 110x6; 120x4... 1-1 szett... könyököm semmit nem éreztett belőle... ellenben tricepsz letolás ill fej felett extension csigával azért nagy súlynál már érezhetően kényelmetlen volt
szóval szvsz a fekvenyomás nem terheli annyira a könyököt -
Dorian
félisten
30 fokos vonalzód csak van, hogy tudd mekkora szög az
Nálam a padot kb. 20-ra aztán 30-ra lehet állítani. 20-nál már könnyű a 30 kilós kézikkel, de a következő kézi 35 kilós, szóval most épp gondolkodom, h vajon a 35 kilósok rámszakadnak-e 20 foknál, vagy merjem kipróbálni.
Ha rámszakadnak, akkor valszeg felteszem 30 fokra a szöget, és ha már ott is mennek a 9-ek 30 kilóssal, akkor jön a 20 fok 35 kiló -
m3ss
veterán
a 6x edzes helyett inkabb engedd el felet, es kezdj el uszni amit irtal is. izuleteidnek is jobbat fog tenni a kevesebb kondi es az uszas. ez a junk csak terheli az izuleteidet, regeneracionak sem tesz jot, kontra produktiv az egesz. csak talalsz vmi olyan sportot amit elvezel meg.
45 fokos szoget is elengednem, felesleges. csinalj vallra minel nagyobb szoget, kozel a 90 fokhoz. felso mellre meg sztem eleg a 30 fok.
-
m3ss
veterán
jo kifogas ez a teniszkonyok.
marmint attol, hogy raraksz 1-2 kilot a fekvenyomasra nem lesz rosszabb a teniszkonyokodnek. ha nem rossz neki a 70 kiloval par sorozat bizonyos technikaval, akkor ugyanolyan technikaval es volumennel a 72 kilo sem fog neki tobbet artani sztem.
amugy a ruddal, smith kerettel vegzett fekvenyomas sztem nem a legjobb gyakorlat mell hipertrofiara. camber bar gondolom nincs a teremben. kezivel vagy olyan geppel amit be tudsz engedni melyebbre, mint a mellkasod tudomany szerint tobbre mesz.
miert igyekszel ugyanolyan szintre felhozni barmit is? progressziora kell torekedni minden gyakorlatban. nem egymashoz kell felhozni oket. felesleges 3 fele dolesszogben gyakorlatozni. 2 sztem boven eleg. plane ha meg chest presst is csinalsz, mint mondtad. meg vmi tarogatast is.
#197650 stickrs abszolut
bemelegitesnek jo az az intenzitas, amit sokat csinalnak. aztan hogy szazalekosan mennyivel kevesbe effektiv az jo kerdes. nem mind1 hogy 10%-kal vagy 50%-kal.
-
Dorian
félisten
Épp ezért csinálom a fekvenyomást géppel. Meg valahogy jobban kézre is áll.
Ill. lábtolót kb. ezért váltottam hack guggolóra.
Érdekes amúgy, hogy kvázi új (merthát azért guggoltam korábban) gyakorlat kezdésénél az elején milyen durva az idegrendszeri adaptáció. 2 hete ment vele 120/8, 120/5. 1 hete 120/9, 120/6, most meg 120/13, 120/9 és biztos nem az izmom nőtt meg ennyire. -
K1LLMy53Lf
senior tag
ok, de az lényegében 0-2 rir környéke, ami teljesen rendben van... de a teremben én is látok sok olyan embert, aki egyértelműen alulméretezi a súlyokat.
amúgy meg teremben általában vannak mások is... régebben én sem szerettem, de most már lazán megkérek bárkit, hgoy spotoljon nekem az utolsó szettnél fekvenyomásnál, mert az 0rir-ig tolom.
amúgy az, h 80kg-mal tolod, magadhoz mérd, ne máshoz... ha van folyamatos progresszió, akkor teljesen jó, azonban, ha ezzel nyomsz már hónapok óta, akkor nem ártana kicsit pusholni véleményem szerint...@Dorian: nekem a gaba nem ért semmit. vacsora előtt vagy után tolok 300mg aswha-t +5-600mg zöld teát, lefekvéskor meg 600mg triptofán, 5g glicin (hiába a mellékhatás), 2g mg-biszglicin, 100mg thenain. ez így 90%ban jó... akkor nem ér sokat, ha elbaxom a gyomrom... (telekajálom magam vacsorakor...)
-
m3ss
veterán
de hogy csinaljatok ezt? bennem van a hiba? csinaljunk egy kozos edzest. en majd meghalok a nautilus pec decken is, osszes evezo gepen is, vall oldalemelo gepen is, pec deck hatso vallazasnal is, nautilus chest pressnel is, preacher curl bicepsz gepen amig csinaltam. es sorolhatnam meg. konkretan faj, eg, tiltakozik az egesz szervezetem mar 5 reppel a vege elott. utolso rep meg 6-8 sec legalabb. aztan a kovetkezo mar csak 1 partial. nyilvan nem kell eddig, de nehogy mar masnak ez egyszeru legyen
milyen tempoval csinalod? csinalj meg 10+ repet ugy, hogy legalabb 3 masodperces negativok, full rom. nekem 1 perc folott van a tut legtobb gyakorlatnal. itt a teremben az emberek az osszes gepet "partialiokra" allitjak amugy, nem is ertem a romot amit hasznalnak...de nemelyik gep el is van qrva. pl a pannatta pullover gepen en a gep keretet fogom, nem is a fogast amit arra talaltak ki, mert ugy nem tudok akkora romot se csinalni, mint itthon kezivel. es legtobben meg a sima fogyantyuval is ugy allitjak be a gepet, hogy a fejukig sem megy el a felkarjuk fentde igy is maxolom a gepet es 15 repet tolok bele, nem ertem azt a gepet hogy terveztek..nautilus amit masik teremben probaltam sokkal jobb.
de evezo gepeket is ugy allitjak be, hogy veletlen se legyen lapocka tavolitas nyujtott pozicioban. a precher curl gepen meg nem nyujtjak ki lent a kezuket. mell gepet nem engedik le elegge stb... -
m3ss
veterán
legtobbjuknek fogalma sincs rola, hogy 3 rir ala kellene menni. vagyis nem kellene, csak erdemes. persze nyilvan nem csak ezen fog mulni, hogy izmos leszel vagy nem..
akinek meg van, az meg nem hajtja annyira magat, mert konkretan nem egy jo elmeny bolgarban 2 rir ala menni, de guggolasban se. de egy pullover gepen se 1x rep rangen.
en mondjuk vicsoritok oldalemelesnel is, fej folul nyomo gepen is, de egy incline curl, leg extension is tud egetni nem kicsit...legtobben storizgatnak a labnyujto gepen. wtf a vilagomrol nem tudok az utolso 5 repen ugy egetbolgar utan az egekben a pulzusom. es sorolhatnam. 20-bol 19 ember kondi teremben 5-10 rir-t tol en azt latom. tul sok sorozattal, botranyos rommal, kihagyva a gyakorlatok legeffektivebb tartomanyat, rossz tempoval, lenduletbol, rosszul beallitott gepekkel, vagy csak szimplan rossz gyakorlatot valasztanak. es ez egy fenszi, oriasi terem, rohadt sok emberrel.
-
-
Peaceliker
addikt
jaja, nyúsjtás része effektív, de bandázs kellett, hogy jobbra balra kiforduljak 2-2x
mondtam is magamban, hogy de csíra vagyok, hogy ez sem megy.na igen, furcsa is volt. Persze éreztem, de bandázs segített, illetve terhelést nagyban csökkentettem. Illetve ami sokat segített skullcrusher-nél, hogy figyeltem rá, hogy könyökök összetartsanak amennyire tudnak. Én francia rúddal csinálom amúgy.
-
Félrekaja sajna nagy úr, ha az nincs rendbetéve, akkor hiába erölködik a teremben az ember. Lányomon is van egy kb 10kg, most elkezdett jönni velem terembe /nem az én noszogatásomra, hanem teljesen magától/ 1 órát kardiózik kb. Ez teljesen rendben is lenne, de még mindig a kajája elég ramaty, pl nagyon tésztás és nyílván nem patika mérlegen méri ki a dolgokat..
-
K1LLMy53Lf
senior tag
Szerintem meg közel ihatatlan kategória az epres (tény, a banános natúr rosszabb
), szóval mindenki maga döntse el mennyire bátor (én elsőre egy 30g-s kóstolót javasolnék belőle)
@CriticalHit: a virgin az a full natur. Van belőle külön duplapakk, úgy még olcsóbb
(egyelőre csak vettem belőle, de még nem kóstoltam meg)
-
CriticalHit
addikt
Ez már valóban jobban hangzik:
"A FINE WHEY 100%-ban természetes, steviával édesített, nem tartalmaz színezékeket és vegyi anyagok nélkül készül."
Összetétel: tejsavófehérje-koncentrátum CFM (min. 80%), vanília aroma, tartósítószer: kősó, glicin, édesítőszer: stevia, Opti-7-Digest enzimkomplex (amiláz, celluláz, laktáz, lipáz, proteáz, papain, bromelain)
[link] -
Dorian
félisten
Core-hasizmok funkciója nem a megnyúlás-összehúzódás, hanem az izometrikus kontrakció (tehát, h instabilitáskor megfeszüljenek és stabilizálják a gerincet, törzset, medencét), tehát az ilyen jellegű gyakorlatok edzik azokat a legjobban, legcélratörőbben. Pl. a különböző plank típusok.
-
Dorian
félisten
Valaki más oldotta meg, mert 2 hete eltűnt a teremből...
Múlt héten is románoztam helyette, sztem most is az lesz. Csak ugye az nem csak az alsóhátat terheli, hanem kb. az egészet, és előtte már csinálok egy csomó hátgyakorlatot a többire, szóval kicsit túlzás/túltolás/túlfárasztás -
Dorian
félisten
Most itthon próbalkoztam, nem tudom van-e értelme. Bedurrantani legalább sikerült
De itthon vékony, nagyátmérőjű kézisúlyzó tárcsák vannak, szóval a fél allarom le kell lógjon, hogy elférjen a pad vegetől a tárcsa, közben a másik kezemmel szorítom le a könyökem, hogy ne emelkedjen el, szóval kissé komikum. -
stickrs
senior tag
Én is pont ezért nem próbáltam még ki teremben
Marad az olcsó pörgető, mostanába ostrovitos pump extremet iszok, 6eu volt darabja, annyiért ajándék, vettem is 4 dobozzal 😀 munkán is azt iszom meg úgy általában energiaital helyett, vagy csak sima 200as koffein tablettát. Van vast v8-am is itthon, az is elég jó, csak nem egy árkategória.
-
-
K1LLMy53Lf
senior tag
fej feletti tricepsz esetén nem terhelődik egyformán mindkét láb, ha jól rémlik. persze függ a használt súly mértékétől is, hogy a kevésbé terhelt lábra eső rész sok-e
egyébként tricepszre legegyszerűbb: ülve db-vel, vagy skullcrusher bb vagy db-vel (én utóbbival toltam, valahogy jobban bevált)amúgy ha már tricepsz: hétvégén csinált az egyik srác (edző csináltatta vele) döntött padon tricepsz letolást/-húzást csigán (~45°os pad, háttal a csigának és a teste előtt csinálta, kötéttel... szvsz totál értelmetlen, max "fancy", de lehet tévedek és valami hiperszuper gyakorlat
)
-
K1LLMy53Lf
senior tag
megkóstoltuk ma a natural eprest... hát... 1-2 fokkal jobb, mint a banános, így ez csak a 3. helyet kapja meg életem legrosszabb ízű fehérjéje toplistán... (2. helyen a groceries natúr)
innentől már sok reményt fűzök a csokishoz, bár ott talán nem lesz rohadt gyümölcs íz és az édesítő fel fogja javítani... -
K1LLMy53Lf
senior tag
csak poén volt (mégha xar is), de aelod remélhetőleg nem vette komolyan.
amúgy én is ugye ~2hónappal ezelőttig köredzésben daráltam extrém sok mindent, mióta kolléga csatlakozott hozzám lassítottam, meg próbálgatok folyamatosan mást és mást (tut, rom, súly, pihenőidő stb változtatás). ahogy én csinálom az sem ideális hipertrófia szempontjából, közel sem, de szerencsére annyira nem kell ezzel foglalkoznom (véleményem szerint), inkább egy cut-ot kellene csinálnom, ha annyira érdekelne a bícsbádi...
de szerencsére nem érdekel túlzottan, így azt csinálom, amihez épp kedvem van...most inkább pl az kattant be, h erőre megyek, mert az esik épp jól
(mellben ma megvolt a 120kg 2rep tisztán + a harmadik kis rásegítéssel)
-
Peaceliker
addikt
Vérnyomásom bármikor ha mérem vagy fasza vagy picit alacsony. Futás után mértem tavaly, akkor ilyen 140/7x volt, ami tán kevés? De amúgy nincs semmi nyűgöm. Felsőtest edzésen nem tudom így meghajtani magam.
Na fér persze mostanság stressz szintem gyanúsan az egekben lehet a ház téma miatt mocskos sok dolog van most a vállamon (és nem izom
)
-
Peaceliker
addikt
Hát én ma megint úgy megtoltam a láb napot, hogy bolgár guggolásnál (hatodik gyakorlat) megcsináltam egyik lábbal majd úgy szédültem, hogy 3p et ültem legalább... Aztán attól hogy felkeltem a padról 140 lett a pulzusom
másik lábbal nem volt már őszinte a mosolyom (előtte sem mondjuk
).
Lábedzés nekem nagyon odavág. Mocskos sok pihenő kell, mert különben sztem kidőlök.
Második gyakorlat a sumo felhuzás és már az úgy odacsap hogy nem lepődnék meg ha egyszer én is eldőlnék a végén, mint a videókban szoktakAmúgy ma ettem előtte és nem toltam preworkoutot. Így mondjuk hányinger téma nem is jött, de szédülés és mocskos erős kimerültség az igen.
-
Peaceliker
addikt
Gymbeam es nekem így jött. Raktárban mennyit állt jó kérdés.
Keverés szörnyű, szenvedtem vele sokat de legalább nem is sikerültlegvégét már mikrozgattam hogy ki tudjam menteni belőle
Amúgy azt tudom hogy ez okes dolog... Csak marha idegesítő.
Ostrovites nem csinálja ezt állítsa szerint pedig adalékmentes. De őszintén az sem érdekel ha nem az. Tök jó állagú, finom és marha olcsó -
Dorian
félisten
Nem.
" felnőttkort a WHO még további csoportokra osztja: a középkor alsó határának a 45 évet tekintik, azaz 45-től 59 éves korig tart tehát a középkorúság, az öregedés korának a 60–74 évet, öregkornak a 75–90 esztendőt mondják, míg az aggastyánkor 90 év felett következik." -
Peaceliker
addikt
Valami kattogott és fájt is. Aztán most szélesebben fogom és teljesem elmúlt ez. Ha tudsz szélesen fogni (azt hiszem te gépen tolod nem rúddal) próbáld meg, hátha jobb.
Én nemrég tettem fel 84re 79 ről (rúd nálam 9kg azért ezek a kretén szumma súlyok). Ha következő pár edzésen ki tudom tuszkolni magamból ezt a 84et 7 rep környékére akkor lehet felrakok még 5kg ot. De hogy 100kg valaha lesz-e, abba nagyon nem akarom ringatni magam
Amúgy. Most porbaltam lazábban lenni, lapocka, váll stb, nem túlgondoni. És így nem is volt a szúrás. Ahogy néztem csak rúddal vállam nincs fent, max nincs nagyon lefelé húzva, de arra lehet nincs is szükség. Szóval megint bele tudtam csúszni abba hogy nagykönyv szerinti formára törekedtem és csak szarabb lett.
Amúgy egyre több kontent jön szembe, hogy mindnekinek más forma jó, el kell engedni azt hogy 1-1 gyakorlat "csak így jó" -
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topicban érdekeltségi körbe tartozó (tulajdonos, munkavállaló, stb.) boltot reklámozni, bármilyen módon üzletelni tilos!
- Gamepad
- hdanesz: Hyundai Ioniq 28 kWh 2018 2. felvonás
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Apple MacBook
- Milyen program, ami...?
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- DJI Mini 3 Pro Fly More Combo RC drón szett - 3 akku +szűrők +2db táska
- DJI AVATA Explorer Combo drón - 3 akku, Goggles Integra szemüveg, hátizsák
- DJI NEO Fly More Combo (FMC) drón szett - garancia 2026.11.17-ig
- DJI Mini 4 pro drón - új állapotban, 2027-ig garanciával
- DJI AVATA 2 Fly More Combo 1 akku - drón szett DJI Goggles N3 FPV szemüveggel
- iKing.Hu - Apple iPhone 14 Plus - Yellow - Használt, karcmentes
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Csere-Beszámítás! AMD Ryzen 5 9600X Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 13400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB DeepCool MATREXX 40 650W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged