Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) PCProfessor válasza tomazin (#1250) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Igen, úgy kell. Ebben a kommentben ki is tértem rá. Manuálisan kell drivert telepíteni, újraindítani a gépet, utána már látni fogja. Én mindig wipe-oltam mindent, nem volt gond, hogy felrajka a romot(előtte persze mentettem mindent).

[ Szerkesztve ]

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#1252) tomazin válasza PCProfessor (#1251) üzenetére


tomazin
veterán

köszi, így már látja.
viszont nem indul el vele az a recovery.
kiadom hogy fastboot boot recovery-20231213.img és újraindul, majd megint újraindul (eltűnik egy pillanatra a redmi bootképenyő, majd megint megjelenik) és betölti a telefonon lévő recoveryt (igen furállanám, ha pont az a verzió lenne a 2023 év végiben, mint amit én anno 21 elején felraktam).
mondjuk nem sok ~60mb, de nekem ez kicsit akkor is gyors:
Sending 'boot.img' (65536 KB)                      OKAY [  1.501s]
Booting                                            OKAY [  0.138s]
Finished. Total time: 1.674s

Ha van ötlet azt megköszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1253) tomazin válasza tomazin (#1252) üzenetére


tomazin
veterán

közben megpróbáltam pár másik recoveryt bootoltatni (régebbi crdroidosokat, meg friss lost), de mindegyik elfailel és betölti azt amivel utoljára indult a telefon.

(#1254) Petrónius válasza tomazin (#1253) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Fájlkezelővel megkeresed a recovery-t. Átnevezed recovery twrp.img Ablakon belül üres területen shift + egér jobb gomb. Parancssor nyitása itt.
Parancssorba: fastboot flash recovery twrp.img
Megvárod míg lefut, utána: fastboot boot twrp.img
Így fent lesz a telefonodon a twrp és el kell indulnia.

(#1255) PCProfessor válasza tomazin (#1252) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ahogy előttem is írták, én is flashelem, aztán működik.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#1256) tomazin válasza Petrónius (#1254) üzenetére


tomazin
veterán

felflasheltem, így már jó lett. fel is raktam a legujabb 9-es crdroidot.
cserébe most nem érzékeli a simeket, meg nem lát egy wifi hálózatot sem.

[ Szerkesztve ]

(#1257) tomazin


tomazin
veterán

Miért is lenne egyszerű az élet. Ahogy nézem felülcsapta az EFS/modem partíciót, mert sehol nincs imei szám...

[ Szerkesztve ]

(#1258) Petrónius válasza tomazin (#1257) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ha nincs róla mentésed MiFlash programmal tegyél fel egy gyári MIUI-t. Általában vissza szokta írni a hiányzó dolgokat. Arra figyelj hogy a bootloadert ne zárd vissza különben mindent kezdhetsz elölről.

(#1259) szs85 válasza Petrónius (#1258) üzenetére


szs85
tag

Vagy recoveryből a custom rom előtt egy firmware zip-et flashel, az szerintem egyszerűbb: LINK

(#1260) Petrónius válasza szs85 (#1259) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Igen, ez is egy megoldás. :)

(#1261) tomazin válasza szs85 (#1259) üzenetére


tomazin
veterán

felraktam (adb sideloaddal) és most már van hálózatom, de wifi/bt továbbra is mac nélküli.
hozzáteszem, hogy a romot nem flasheltem újra. akkor most jön a miflashes megoldás?
Ahhoz innen leszedem a a recoveryset és a miflashsel felrakom.

Viszont az izgatja a fantáziám, hogy hogyan sikerült ezt felülcsapni, mert hiába sikerül visszaállítani, ha ugyanazzal a módszerrel felülcsapja:
felraktam a crdoid recoveryt, ott apply update, majd apply from adb és sideloaddal felküldtem a telefonra a crdroidos zipet. hol hibázok itt?

mod: amugy nagyon köszönöm az eddigi segítséget is, az hogy már fel lehet hívni hatalmas nagy segítség. :R

[ Szerkesztve ]

(#1262) PCProfessor válasza tomazin (#1261) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Én sosem csinálom adb-ből. Flashelem recovery-t, manuálisan bootolom telót, recovery-ből pedig felrakom a romot. Minden funkciója működött a romoknak ezzel az instalállási metódussal. Nem használtam miflash-t sem. Én csak úgy csináltam mindig ahogy a kommentemben linkeltem múltkor.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#1263) xabolcs válasza PCProfessor (#1262) üzenetére


xabolcs
őstag

Recovery valogatja, hogy sideload-dal vagy felmasolva lehet telepiteni. A sikeresseg nem ezen mulik.

De hogy mitol fustolt meg az EFS, otletem sincs. :B
Amikor en telepitettem DerpFest-et, crDroid-ot semmi bajom nem volt. En PBRB recovery-t hasznaltam.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1264) PCProfessor válasza xabolcs (#1263) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Romokhoz tartozó vagy twrp-t használok/használtam. Mindegyiknél sikeres volt, kivétel nélkül, bár lehet ez csak nekem van így.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#1265) Petrónius


Petrónius
aktív tag

OrangeFox Recovery-t használok mióta megjelent. Nem túl friss, viszont szanaszét lehet állítani (csak óvatosan, odafigyelve) és kiválóan teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#1266) Petrónius válasza PCProfessor (#1262) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ez nagy mértékben leegyszerűsíti a telepítést.
Ha a bootloader nyitva, recovery fent van, itt érthetően le van írva minden.

(#1267) tomazin


tomazin
veterán

köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült visszaállítani mindent.
Amit beraktam link az 1261-ben az jó, csak a flashbootosat kell leszedni és ki is kell tömöríteni. Ezután már látni fogja scripteket a miflash.

#elveszett imei, wifi mac, bt mac

(#1268) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!
Asszonypajtás sikeresen elfelejtette a a telefonjának(Xiaomi Note 8T) a feloldó kódját. Van-e mód ADATVESZTÉS NÉLKÜL belépni a telefonba ? A google account be van jelentkezve, ha ez számít. Válaszokat előre is köszönöm.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#1269) makoj30


makoj30
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen telefont ismerőstől és 3 hibát tapasztalok:

1: A kijelzőn néha ottragadnak a dolgok pl tiktok gombjai,chrome ikonjai,stb ami eltünik,ez típushiba?
2: Ha bedugok egy usb kábelt hogy másoljak rá illetve róla akkor egy idő után abbahagyja a másolást. Ez Custom ROM-al megjavul vagy a MIUI 12.5.5-ben van hiba?
3: 4GB RAM igaz 64GB tárhely de lassú a gyári rom. Másnál is?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1270) szs85 válasza makoj30 (#1269) üzenetére


szs85
tag

1, 3: Nekem céges telóm volt, és miui 11.xx alatt nagyon elégedett voltam vele, és mikor frissítettem a 12-sre, feltűnt hogy alatta nem az igazi. Ezután unlockoltam is, és eu rom 11-es verzióját nagyon szerettem.
Ami akkor szint lépés volt számomra a Blissrom 10-es androidos verziója (aminek a maintainer-e egy magyar fórumtárs volt), ami után a cégtől való kilépésemig rajta is maradt, nagyon szerettem, tényleg suhant alatta.

Kollégáim a 8T-jükre többször panaszkodtak az általad említett lassúság és fagyás miatt.

(#1271) Petrónius válasza makoj30 (#1269) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Javaslom tedd fel a CrDroid romot. Semmi ilyesmit nem fogsz tapasztalni. :)
Fürge, megbizható. Amellett hogy rengeteg beállítási lehetőség van benne, mégis egyszerű a kezelése.

(#1272) PCProfessor válasza Petrónius (#1271) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

+1.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#1273) antatom


antatom
csendes tag

Szoasztok! Note 8 asomnál
többször előfordult befagyás. Az lenne a kérdésem , hogy javulna e a helyzet, ha egy másik telefonra átvinném a programjaimat, ezután egy gyári visszaállitás , és utána visszamásolnám a programokat . Ugyanazt a befagyós rendszert kapnám vissza , vagy jó lehet? A koeábban említett rom cserélgetés bonyolult számomra. Ilyen a mostani állapot. Köszi [kép] [kép]

(#1274) makoj30 válasza Petrónius (#1271) üzenetére


makoj30
aktív tag

Ismerem a Crdroidot. Volt már ilyen telefonom és használtam is. Csak nem szívesen piszkálnám nehogy Google Play tanúsítvány híbát kapjak mint a Poco X3 Pro telefonomon

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1275) PCProfessor válasza antatom (#1273) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

50-50 az esélye. Max időt veszítesz vele.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#1276) makoj30


makoj30
aktív tag

És a kijelző meg USB másolási hibámra valaki tud megoldást?

A kijelzőhiba az nem a Tianma panel miatt van?

[kép]

Másoknál is ilyen a legutolsó MIUI ROM?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1277) tomazin válasza makoj30 (#1276) üzenetére


tomazin
veterán

a masolas nalam is megszakadt. windowson.
atdugtam linuxos gepre es semmi baj nem volt.

(#1278) makoj30 válasza tomazin (#1277) üzenetére


makoj30
aktív tag

Nem szeretnék Linuxra váltani.

MIUI 12.5.5.0 alatt ha a +1GB kikapcsolom+hogy x perc után törölje a gyorsítótárat akkor egész jó lesz a telefon.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1279) PCProfessor válasza makoj30 (#1278) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nem kell váltani. Linux az live, isot kiírsz, bootolsz, másolsz.

[ Szerkesztve ]

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#1280) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Sikerült nyitni a BL-t, és elvileg flashelve is lett a TWRP, mégis a MIUI-s fogad, ha recoverybe indítom a telefont.

Hol ronthatom el?

Tuti valami amatőrség...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1281) xabolcs válasza Graphics (#1280) üzenetére


xabolcs
őstag

Egyaltalan nem az! En is megszenvedtem, pont ugyan igy! :D
Sot, nekem a fastboot boot recovery.img se inditotta el.

Nekem ugy sikerult, hogy flash-eles utan kikapcsoltam a telefont.
Sajnos most nem tudom kiprobalni.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1282) Graphics válasza xabolcs (#1281) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

TWRP "helyett" OrangeFox-szal próbálkoztam, egyelőre nem tudom jó ötlet volt-e :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1283) Graphics válasza xabolcs (#1281) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végül siker, fel tudtam dobni a xiaomi.eu rom elvileg legutolsó változatát.

Meglepően gyors lett első indításra, a gyárival még alapállapotban is szenvedés volt..

Viszont úgy néztem van még más ROM is ,amit érdemes kipróbálni.

Megnézzük mi van még.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1284) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Felraktam a legutolsó CRDroidot, gond nélkül felment, de nincs WiFi...

Adódik a kérdés mit csesztem el. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1285) xabolcs válasza Graphics (#1284) üzenetére


xabolcs
őstag

:))

En is ponigy! (Sot, a Yettel kartyam se szereti a crDroid-ot :U )

Persist image-et tedd ujra a tgz-bol!
kicsomagolod es recovery-vel telepited a persist particiora. Sajnos fastboot-tal nem lehet flash-elni.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1286) Graphics válasza xabolcs (#1285) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végül a 12,5-es MIUI ment fel rá XIAOMI.EU ROM, de amúgy fura ezzel jobban akadozik mint a MIUI 11-essel.

CR droid amúgy jónak nézett ki. De alapvetően eladásra megy a készülék ( ha mêg valaki vesz ilyet), párom használta, makulátlan , csak neki lett egy RN12Pro 5G

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1287) tomazin válasza Graphics (#1286) üzenetére


tomazin
veterán

eladasra szerintem nem kinlodj vele, en amikor eladtam teljesen meg volt ijedve a vevo,h romolgattam. gyarit fel, aki ert hozza majd hegeszti maganak, aki meg nem annak jo a gyari.

mod: azt azert nezd meg,h bt,wifi macek visszajott-e minden, meg az imei is, mert gyanitom azt sikerult neked is a crdroiddal jol felulcsapni

[ Szerkesztve ]

(#1288) Graphics válasza tomazin (#1287) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Wifi megy. Többit majd később meglesem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1289) xabolcs


xabolcs
őstag

Hivatalos crDroid 9 (+ crDroid NikGapps) van a telefonon es nem erzekeli a forgatast.

Telegram csoportban factory reset-et mondtak a nem mukodo forgatas gyogyitasara. :U
Van valami modszer, amivel meguszhatom az ujra belakast de megis megjavul a hiba?
Ha mentesbol visszatoltom /data-t es a /storage-ot, akkor pont ugyanitt leszek, hogy nem mukodik.

Eredetileg 9.11 volt fennt, de 9.12 es 9.13-ra valo sideload frissites se oldotta meg. Kernel csere sem segitett.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.