Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15551) soldi3r válasza Szevam (#15550) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha nincs, akkor nyugodtan, ugy gondoltam minden osszel.

E30 (oo=[][]=oo)

(#15552) H-Zol válasza Szevam (#15550) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt [link] megtalálod a választ !

(#15553) eldoble válasza H-Zol (#15552) üzenetére


eldoble
aktív tag

A melegedésben nem nagyon hiszek (pont a meszelt részek mindig árnyékban vannak), de lehet hogy a baktériumok, rovarok, gombák, mohák ellen jó, mondjuk mi nem meszeltünk soha, de láttam ilyet felénk is kiskertekben.

(#15554) Rive válasza eldoble (#15553) üzenetére


Rive
veterán

Pont télen amikor a nap is alacsonyabban jár (jobban melegíti a törzset), jellemzően nincs árnyékban a törzs.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15555) eldoble válasza Rive (#15554) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, csak az gyakorlatilag jelentéktelen a fa életére.

(#15556) soldi3r válasza eldoble (#15555) üzenetére


soldi3r
veterán

A napsutes elegge fel tudja melegiteni a fatorzset telen is. Pl egy napkollektor akkor is kepes akar 40-50 fokos vizet eloallitani. Amikor nagy a homerseklet kulonbseg a fatorzs 2 oldala kozott, akkor jelennek meg a fagylecek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#15557) H-Zol válasza KisTücsök (#15546) üzenetére


H-Zol
senior tag

Akkor , lehet valami rezisztensebb fajta , nekem védekezés ellenére is jól fodros lett 20-30 % levél ! Egy pár gyümölcs az nem gond , de mint ahogy írtam is , ha túl sűrű a korona , nyugodtan , meglehet igazítani .

(#15558) H-Zol válasza H-Zol (#15523) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt van a vissza fűrészelt idősebb tőkêm
Az asszony rózsaszín körömlakjával :D be festettem , hogy ne nagyon sírjon .
Szépen az öreg rücskös törzséből , előjöttek a rejtett rügyek , csak ezt az időt nem szeretik , ma reggel is 2 fok volt :( !

(#15559) Victoryus válasza H-Zol (#15558) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hihetetlen, mi mindent kibír a tőke. Nekem is van van egy üreg girbe-gurba tőkém, de nem volt szívem kiszedni, mert sokat terem, és finom. Szóval ha ennyire visszanyesem, akkor lehet kicsit formásabb, vagy akár lugasra futtatott verzió is belőle.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15560) eldoble válasza soldi3r (#15556) üzenetére


eldoble
aktív tag

Lehet, hogy tényleg számít a nap melegítése, nem tudom (a napkollektor azért más mert élettelen, más mint amikor egy elő szövetet ér a nap).

(#15561) Rive válasza eldoble (#15560) üzenetére


Rive
veterán

... télen rengetegszer látni olyat, hogy a fák törzsének napos oldalán csorog le az olvadó hólé, a másik oldalon meg még vigyorog a dér.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15562) User_2 válasza soldi3r (#15549) üzenetére


User_2
tag

áá tényleg van valami,
nem találtam a webshop-ban, amit linkeltél, nem is gondoltam, hogy nem ő a gyártó, mivel megtévesztésig hasonló a termék és a honlap neve.

van benne varádics és üröm is, és így is 0 naposnak írja.
miközben nébih szerint méhekre veszélyes, tehát nébih szerint mégicsak van benne annyi méregszerű, amire emberként is érdmes számítani.
plusz használata során teljes szkafandert ír elő. (P280)
ki tudja ebből mi ad okot valódi aggodalomra, és mennyi a varádics miatti kötelező ijesztgetés.

(#15563) User_2 válasza Victoryus (#15559) üzenetére


User_2
tag

nem feltétlen kell azonnal visszavágni az öreg tőkét.

sokan mondják, hogy vissza kell vágni az öreg megvastagodott szárakat, de azt nem mondják hozzá, hogy akkor abban az évben és még utána gyakorlatilag nem lesz termés.
ha az öreg szár mellett kinevelsz egy-két új hajtást lentről, akkor a fiatalítás is megtörténik és a terméshozam is biztosított.
a fiatal már jól vezetett, jól termő hajtás kinevelése kb 2-3 évet fog igénybe venni.
ha elkészültek az ifjított hajtások, az öreg szárat még akkor se vedd ki, mert tele van energiával, mint egy raktár. az öreg száron már ne hagyj meg új hajtásokat, magától el fog száradni pár év alatt, ha mindig folyamatosan letöröd róla az apró új hajtásokat. elég ha akkor veszed ki, amikor már valóban kiöregedett.
az új, ifjú hajtás alatt az árnyékban nem fog zavarni senkit, hiszen hajtás és levél nincs rajta.

(#15564) Dorian válasza User_2 (#15563) üzenetére


Dorian
félisten

Szőlővel kapcsolatban: Minden évben kinő a veteményes sarkában egy szőlőtőke. Eddig levágtam, de tavaly hagytam megnőni. Elkezdett futni mint az állat, csináltam neki egy drótot a szarufavégekig, végül 3 m-nél mindig visszavagdostam. Most is onnan kezdené. Van értelme ilyen hosszúra meghagyni, vagy vágja vissza alaposan, vagy most már mindegy mert ősszel kellett volna megtennem?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15566) totron válasza User_2 (#15563) üzenetére


totron
addikt

S figyelni arra, hogy az adott földterület mennyi hajtást bír ellátni, van, aki számolatlanul neveli az újakat alul, mondván úgy sem kér semmit, pedig kér.
Rövid csapos metszésnél mindig 2-3-4 csapon terem meg minden, ők is ezt zengik, az ő módszerük szerint jogosan, de nem feltétlenül tekintenek ki a kezdőkre, más metódus alapján eljárókra, így jönnek a félreértések. Több metszésforma van, eleve ez az infó nincs meg sok fejben.

(#15564) Dorian, hát lugast szeretnél vagy termést?

[ Szerkesztve ]

(#15567) User_2 válasza Dorian (#15564) üzenetére


User_2
tag

törd le kézzel azokat az új hajtásokat amelyikekre nincs szükséged, tőből.
én meghagynék egy vastagabb függőleges kvázi egyenes ágat, olyan magasat, ami még elfér, és elférnek rajta az új termőhajtások is.
plusz minden évben indítanék egy új friss hajtást egészen lentről, hogyha a vastagabb ág elfagyna.
had teremjen, ha annyira akar és elfér.
ne felejtsd el megszagolni, amikor majd virágzik.
ha kényes fajta és nem akarsz vele vesződni, azaz pluszba permetezni, meg egyáltalán gondolni a védekezésére, oltsd át lent egy új hajtását izabellára, othellora, vagy valami rezisztens fajtára.
palatina, pölöskei, bianka, néró.
nemsokára itt lesz a zöldoltás ideje, már most feltérképezheted hozzá az elérhető fajtákat az ismerősi kör kertjeiből.

egyébként igen, én is meghagytam lentről egy-egy új hajtást tavaly az ifjításhoz, hát képes volt 5métert nőni. szóval tényleg képes gyomként meg/és/vagy faként viselkedni. most az utolsó 2 méteren hozott vagy 30 fürtöt, amit persze majd gyéríteni kell, de majd csak virágzás után ritkítom, addig még el is fagyhat egy része.

(#15568) User_2 válasza totron (#15566) üzenetére


User_2
tag

előző "kertész" rövidcsapra vágta mindig a lugast, mert neki azt mondták. nem termett.
most meghagytam hosszú szárra kb 20 rügyre, tolja a fürtöt a szár végén, mint az őrült. ellenben a rövidcsapra metszett módszerrel, ami alig hozott valamit.
egy több, mint 50 éves tőke vastag öreg karokkal, hát szerintem az terhelhető, vízcsap mellett is van, locsolás nélkül is megy rá a víz.

ja egyébként nem a földterület, hanem a levél nyégyzetméter befolyásolja inkább, mennyi termést bír el a tőke.

hát, igen, a youtube szőlészek mindig kihagyják a mondandójukból, hogy 10 hektárra vagy összesen 10 darab, mind másfajta tőkére vonatkozik-e az ajánlásuk.

[ Szerkesztve ]

(#15569) Dorian


Dorian
félisten

Igazából úgy voltam vele, ha ennyire akarja az életet, hadd nőjön ki.3 m magasságba tudom felfuttatni, és max 1-1 m szélességben van neki hely. De tavaly is vagy 3x vágtam vissza mert mindent el akart borítani.
Gondoltam megkóstolom, aztán ha finom meghagyom. De persze tavaly nem termett, lehet, h azért, mert hagytam h csak nyúljon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15570) eldoble válasza Rive (#15561) üzenetére


eldoble
aktív tag

Hát, igen, de nem gondolom, hogy ez gond lehet a fának, így fejlődött már 15-20 millió éve, ... aztán tudja fene ..., lehet igazatok van.
Sőt lehet már sokkal régebben: "Bolygónk legkorábbi fáinak maradványaira először az 1880-as évek második felében, a New York állambeli Gilboa településen bukkantak. A Wattieza névvel illetett fák 390-350 millió évvel ezelőtt éltek."

(#15571) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Vettem ilyen négyzögesőztetőt.

Most igaz a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve, vagy én vagyok hülye,

De 7 darabból 3 kb 5 perc alatt megadta magát, nem oszcillál csak egyfelé locsol. Ok, ebből kettőt tavaly vettem azóta porosodtak a garázsba, de a harmadik az tegnap lett vásárolva és már nem oszcillál..

Most ezek ilyen sz*rok vagy van vmi titka/trükkje? Egy negyedik is ezt csinálta de akkor állítgattam a piros fülekkel, rányomtam a vizet és akkor már jó volt... De a mostaninál hiába állítgattam sehogy se akart elindulni

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#15572) Rive válasza Vismajor01 (#15571) üzenetére


Rive
veterán

...erre én is nagyon kiváncsi lennék, mert van már ezekből a sz@rokból (Tesco, Aldi, Parkside, Gardena) egy zsákkal lassan :W

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15573) 6030D válasza Vismajor01 (#15571) üzenetére


6030D
Ármester

Ebben is van szűrő a bemenetnél? Most volt Performance, azon van.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15574) eldoble válasza Vismajor01 (#15571) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nekem ugyan így adta meg magát, de nekem csak 1db volt, és egy pár hétig talán ment, ez 2-3 éve volt (már van öntöző rendszerem).
Vidd vissza, elvileg visszaadják a pénzt egyből (ha jól tudom).

(#15575) Dorian válasza Vismajor01 (#15571) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ezek ilyen szarok. Én is ilyenekkel kezdtem, aztán jött a rendes öntözőrendszer.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15576) Tapsi válasza Vismajor01 (#15571) üzenetére


Tapsi
addikt

Hja, hajlamosak megállni. Lehet toszogatni, aztán megy egy darabig, és újból beragad. Felügyelet nélkül ezek nem érnek szart se.

(#15577) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Pár hete metszettem vissza a kis gyümölcsfákat.
Sudaras metszés és körte.
Amitől azt vártam a vágás alatt a csúcson megindul a rügyből a növekedés.
El is indult de mindkettő oldalán két konkurens hajtás növekedni kezdett.
Az nem baj?
Nem viszik el az energiát egymástól?
Lehet jobb lenne az egyiket még most levágni és akkor a másik nagyobb energiával tud majd növekedni?
Jövőre amúgy is lemetszem az egyiket.
Vagy jó ez így most?
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15578) Vismajor01 válasza 6030D (#15573) üzenetére


Vismajor01
addikt

Van igen. De víz az jön dögivel, csak dölöngélni nem dölöngél.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#15579) 6030D válasza Vismajor01 (#15578) üzenetére


6030D
Ármester

Attól még valami szemcse megakaszthatta.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15580) Vismajor01 válasza eldoble (#15574) üzenetére


Vismajor01
addikt

Meg reklamáltam garanciába, küldenek újat. Addig is ezeket visszaviszem ott meg a pénzt kapom vissza. Így sz*r de legalább ingyen van.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#15581) Vismajor01 válasza 6030D (#15579) üzenetére


Vismajor01
addikt

De ha van szűrő akkor milyen szemcse akasztja meg és hogy? Az a baj h azt se tudom h működnek igy megszakérteni se tudom

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#15582) eldoble válasza Vismajor01 (#15581) üzenetére


eldoble
aktív tag

Én anno nézegettem, de úgy találtam, hogy nem kínlódok vele, nem lehet javítani, elővettem a tízen éves Gardena esőztetőmet és azt használtam, az persze ment hibátlanul ...

(#15583) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Egy másik topicban nem igazán van mozgás, ezért itt is megkérdezném :B :

Dél-Alföld csemegeszőlő (házzal "kapott", talán Dunav). 04.15-én lett permetezve Polyram DF-fel (24 óra múlva jött az eső meg a hideg).
Most meg így néz ki a levél fonákja, de mintha egyre több levél lenne ilyen. Mi lehet szerintetek? :

(#15584) User_2 válasza Jimmy8 (#15583) üzenetére


User_2
tag

Polyram DF = Nátrium-diizobutil-naftalin-szulfonát

a Dunav egyik szülője a Cardinal, ami ha jól sejtem, az othello-hoz hasonlóan érzékeny a kénre, mivel amerikai nemesítés.
érzékenyet értsd: kibaxott gyorsan eldobja a leveleit, ha befújod vele.

szóval próbáld meg kénmentes szerekkel.

de ezt csak így fotelból. fene tudja, de tünet alapján gyanús, h nem tévedek. a megbarnult részek gondolom szárazpapírszerűen morzsolhatóak.

ellenpróbaként ablaktisztító spray flaskájába tölts egy egész kis permetszert és fújj be vele néhány levelet. csak átlag mennyiséggel, nem kell brutálba nyomni. ha leszáradnak érzékeny a kénre.
az eljárástól nem kell megijedni, mert jobb, ha csak 3 levelet vesztesz el, mintha a következő permetezésnél az egész tő teljes lombozatát.

(#15585) User_2 válasza User_2 (#15584) üzenetére


User_2
tag

a Polyram DF még túlnyomórészt Metiram-nak nevezett dolgot tartalmaz, ami szintén kén alapú.
- csak pontosság kedvéért-

[ Szerkesztve ]

(#15586) H-Zol válasza User_2 (#15584) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ezért nem használok én rezet és ként , csak lemosó permetezésre , mert nállam is van rengeteg gyümölcsfa , több tőke csemege szőlő , egyik erre érzékeny , a másik amara , ugyhogy marad a virágzás alatt , végén felszívódó gombaölő, egy két rovarölő és kész ! Most az almát tanúlmányozom , mert van több fajta alma fám , de mindég a kukac eszi meg nem mi :D !!
De ahogy olvasom , ugye van az ama moly , aminek van 2 nemzedéke néha 3 , de , hogy érdekesebb legyen más gyümölcs moly is kukacosítja az almát , mint ahogy az almamoly is megfertőzi a körtét és a naspolyát is :W

(#15587) soldi3r válasza Jimmy8 (#15583) üzenetére


soldi3r
veterán

A pottyok miatt szerintem feketerothadas.

E30 (oo=[][]=oo)

(#15588) 6030D


6030D
Ármester

Ibc tartályba gyűjteném az esővizet. Van valakinek bevált megoldása a túlfolyóra és a téli üzemmódra? Verzióim:
1. Garantia Speedy vízlopóval töltöm a tartályt, az ha megtelik, visszavezeti a vizet az ereszbe, télre lezárható, előtte az ibc-t leengedem
2. Belevezetem az ereszt közvetlen az ibc-be, és vágok neki egy túlfolyót az oldalán, onnan meg kpe csővel elvezetem, ahova akarom. Télen, ha az alján kinyitom a csapot (0,5") akkor el tud belőle folyni az esővíz, hiszen ha esik, akkor nem fagy. Kivéve ha fagy és a háztetőn olvad a hó. Van-e esély, hogy befagyjon a csap, vagy a tartályban a víz?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15589) ncc1701 válasza 6030D (#15588) üzenetére


ncc1701
veterán

Télire ki szokták üríteni, és nem vezetik bele a vizet eleve.

(#15590) Rive válasza 6030D (#15588) üzenetére


Rive
veterán

Ha a tartály legaljába fagy bele egy kevéske (fél centi?) víz, az nem veszélyes még.
De a csapot le szokás szedni.

...ha esik, akkor nem fagy...

Nem elég, be tud fagyni a hidegben bevezetett víz. Jégcsap, hm?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15594) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kerti munkálatok, öntözőrendszerek Fundamentával való elszámolásában van tapasztalata valakinek? Esetleg meg tudjátok mondani, hogy ezeket elfogadják így?
Igzaából nem egy nagy összegről van szó, úgyhogy az sem gond, ha nem. Vagy mit írhatnánk a számlára, amit tuti elfogadnak?

PSU szórófej cseréje, szóráskép állítás,
Szóráskép ellenőrzés, beállítás
Csepegtető cső kiegészítés és tesztelés
Hunter WRC tesztelés
Kút szűrő ellenőrzés, és tisztítás

(#15595) Vismajor01 válasza 6030D (#15579) üzenetére


Vismajor01
addikt

És azt hogy takarítom ki, vagy hogy segítek rajta?

Mostmár csak addig kell locsoljon amig veszek másikat máshonnan, ma reggel megint 2 elhalálozott csak volt 1 tartalékba

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#15596) 6030D válasza Vismajor01 (#15595) üzenetére


6030D
Ármester

Félig félreértettem, szóval ha van benne szűrő, az már nem rossz, bár az a tésztaszűrő szerű valami csak a nagyobb dolgokat szűri meg. Én majd valami szűrőt berakok az egész rendszer elé szerintem.

Gondolom ezek úgy működnek, hogy a víznyomás ide-oda tologatja, forgatja benne a méretpontos műanyag alkatrészt. Ezt tudja megakasztani egy kis szemcse, de biztos a vízkő is ugyanakkora gond.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15597) User_2 válasza Vismajor01 (#15595) üzenetére


User_2
tag

6030D:
propelleres,
a víznyomás forgatja a propellert, fogaskerekes lassító áttételen keresztül imbolygó mozgássá alakítja.
az imbolygó mozgás amplitudóját egy erőkar hosszával lehet szabályozni. ennek a hossznak a változtatására szolgál a két db füles mozgathaó "végálláskapcsoló"

vismajor:
a szűrője rendszerint a slagcsatlakozó alatt van, lecsavarozod és meglátod, ha még megvan a csomagolása vagy használatija, lehet abban is meg van említve.
a csomagoló kartonján a jellemzők között fog szerepelni:
" összekötödarab beépített szűrővel "

nagyon valószínű:
az esőztető másik oldalán is van egy rejtett funkció:
lecsavarod és egy méretpontos "tű"-t találsz, amivel a fúvókákat (sprickolókat) lehet tisztítani, ha homokszemcse eldugaszolja.

(#15598) body007 válasza User_2 (#15597) üzenetére


body007
addikt

Ezekkel a "oldschool" fém esőzteőkkel nem járnátok jobban?

Grunman esőztető, Fém, Felszín feletti, 5 bar, 12 m sugarú, Barna - eMAG.hu

Gyerekkoromban csak ilyenek voltak és úgy rémlik, h ezek mentek sokáig

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#15599) Rive válasza body007 (#15598) üzenetére


Rive
veterán

Sokáig mennek, viszont vagy nagyon magasra kell rakni, vagy mindent amit oldalról ér, lehasaltat.

Szóval pl. frissen nyírt fűre oké, virágos- vagy zöldségeskertbe meg nem oké.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.