Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) Hi!King válasza ladybug (#71638) üzenetére


Hi!King
őstag

Én úgy tudok 100 km felett futni hetente, hogy hajnalban futok. Feleség van, gyerek nincs, napi 8+ óra munka van, 1 éve esti egyetemre járok, így szorgalmi időszakban kevesebbet futok, 50 km/hét, most gyakorlatilag szünet van, így második hete megvan a 100 km/hét feletti táv.

Hétvégén egyik nap mindig túrázni megyünk ketten, vagy valami viszonylag nagyot itthon (múlt héten 38 km a Pilisben, most 40.5 km-es Mátrabérc XL teljesítménytúra), vagy külföldön többnyire csúcstúra (2 hete Schneebergen voltunk), illetve a nyaralás és a meghosszabbítot hétvégék is magashegyi túrázásról szólnak (legutóbb két ünnep között),, van egy olyan törekvésünk is, hogy minél magasabb hegyet másszunk meg, illetve via ferratázni is szoktunk, legtöbbször nagyobb túra részeként, néha csak úgy. Ezeket azért írom, mert feleségemmel sem punnyadás van, bár ő nem fut, de a túrázás is sport, és ebben is javul az edzettségem nekem is.

Szerk.
Ja, és amikor nem itthonról dolgozok, heti 3-4 nap, akkor bringával megyek munkába az utóbbi évekbe , 2* 9 km, ez is hozzáad a mozgásomhoz. Van amikor hajnalban 20 km+ és utána bringa munkába.

[ Szerkesztve ]

(#71652) norby_42 válasza ladybug (#71624) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szerencsére van család és munka is. Így általában heti 3 alkalom fér bele, kb 4 óra.
Jut idő a házimunkára, főzésre, meg mindenkire (remélem), sőt még magamra is, olvasás, film nézés, nem csak szakmai cucc.
Ami egyértelműen áldozat, az az alvás, hétköznap 6 óra.

Ja, és:
- ha nem megyek futni, akkor a feleségem zavar el, mert látja, érzi, hogy anélkül zizi vagyok
- a legtöbbet 2020-ban futottam, érthető okokból. Én itthon dolgozom, de a gyereknek nem volt edzés, minden nap elvittem őket futni, akkor beállt a napi ritmus. De már igénylem a futós nap/pihenő nap ritmust

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#71653) tomcica válasza LanyUs (#71649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lett az a heten 156 is,de ki szamolja ;] :DD minden percet elveztem...mindig tudtam,de egy-egy serules utan ujra radobbenek,hogy mennyire imadok futni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71654) tomcica válasza LanyUs (#71649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha fazik az nem baj :N az a baj,ha nem tudja lekovetni az immunrendszer(ha ez van,akkor figyelj oda milyen oltozet kell baklava stb.) :K en is sokszor fazok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71655) Peterhappy válasza tomcica (#71654) üzenetére


Peterhappy
őstag

- "A futó nem fázik, csak érzékeli a hideget."
- "A fázás az, amikor a melegség távozik a futó testéből."
- "Ha fázol, az azt jelenti, nem futsz elég gyorsan."

Szólj ha kérsz még ötleteket ;]

(#71656) tomcica válasza Peterhappy (#71655) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi :R :C
Amugy en ugy vagyok ezzel,mint az ehseggel,meg kell kulonboztetni azt amikor ehes vagy attol,amikor ures vagy...mert nem ugyanaz :N
A tel is ilyen,hideg van,fazik a test,de nem vagy megfazva ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71657) LanyUs válasza tomcica (#71654) üzenetére


LanyUs
senior tag

Örülök, hogy rendbe jöttél!!! :R Ha nem haragszol Téged nem számollak bele a könnyű csapattag táborába! :D Téged máshová sorollak :DDD
Talált és süllyedt! Már be van készítve a símaszk és arra jön majd a csősál :)

Peterhappy: én sem fázok 160-as pulzus körül, de ha a holnapi hosszún felkapom a felétől 30 perc 140 - 60 perc 150, majd az utolsó 60 perc 140 helyett, az utolsó óra 160 hrm-re, akkor nem követtem a feladatsort. Akkor van baj, amikor izzadtan tudatosan lent kell tartani a pulzust a hidegben. :) Izzadós vagyok és punktum, ha meztelenül indulnék útnak, akkor is leverne a víz...
Ja és hiába a 2,5 órás éhgyomros futás, csak a végén ehetek csokit :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71658) tomcica válasza LanyUs (#71657) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd a jo oldalat...mindez szukseges,hogy egy GEPET faragjunk beloled :K ennyi...van kerdes?! ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71659) #76500480 válasza ladybug (#71624) üzenetére


#76500480
törölt tag

Az itt “nyilatkozók” alapján 1-2 kivételtől eltekintve a válasz, hogy nincs gyerek… max kutya, macska, papagáj azokból is valami független fajta. (Elárultam magam :D ) Belőlünk lesz az 50-60 éves kisgyerekes szülő, mert hopp elszaladtak az évtizedek és más, az ÉLET “nehezebb” feladatait halogattuk(amik különben ugyanolyan boldogságot okoznak, mint a sport) :U Párkapcsolat sok mindentől függ: pl összeköltözés, közös háztartás már más tészta…

[ Szerkesztve ]

(#71660) tomcica válasza #76500480 (#71659) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat ezt a gyerek temat nem tudom...apam engem 5eves koromban "beadott" birkozni,es csak 17evesen tudtam elszabadulni,amikor mar eleg eros voltam,hogy azt mondam neki,hogy NEM...akkor is volt egy atmenet 1evet parhuzamosan birkoztam a csapatnak a ligaban,ugy hogy kozben mar futottam (amit szerettem is)

Barmikor ha kozben megkerdeztel volna,azt mondom: "apamek inkabb mentek volna el moziba gyerekcsinalas helyett" :K
Aztan meg nem is kell csodalkozni,ha ket dolog jelenik meg:
1. edzes van minden nap,minden mas masodlagos
2. nincs pozitiv csaladalapitasos minta :U

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71661) inf3rno válasza #76500480 (#71659) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én még nem érzem úgy, hogy kifutottam volna az időből, ha meg tizen vagy huszonévesen vállalok gyereket, akkor elég szar sorsa lett volna.

Buliban hasznos! =]

(#71662) emvy


emvy
nagyúr


Ismerős HR-je. Jópár évvel ezelőtt kezdett el maratonra készülni, futott egy 4:05-ot, rá két évre 3:15-ot talán. Aztan egyszercsak 230-as pulzusokat kezdett produkálni. Pár hónap múlva szívműtét, most kezdi újra 15 kilikkel, elvileg elmúlt. Műtét közben 300-ig vitték el a pulzusát (direkt, közben ébren volt).

#soseaddfel :)

while (!sleep) sheep++;

(#71663) inf3rno válasza emvy (#71662) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Komoly! Jó, hogy sikerült meggyógyítani.

Buliban hasznos! =]

(#71664) #76500480 válasza inf3rno (#71661) üzenetére


#76500480
törölt tag

Sok mindenen múlik, hogy milyen sors vár rá pl az anyagiak is egy nagyon fontos szempont, elfoglaltságban a tanulás, aktív sport(fiatalon órákat bírjuk), évek alatt megerősödő párkapcsolat.

Idő az mindig van gyermeknemzésre, főleg a férfiaknak :D

[ Szerkesztve ]

(#71665) tomcica válasza emvy (#71662) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh :Y

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71666) Alg válasza sherlock82 (#71648) üzenetére


Alg
veterán

Ma se volt csúnya, nem tudtam megülni a seggemen, így 66km lett a hét. (+ némi bringa)

Néhol 10-15 centi porhó :))

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71667) Hi!King válasza tomcica (#71660) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem hasonló volt a kosárlabdával, csak nem apám, hanem anyám elvárása volt, kb. 8-15 éves koromig, majd 16 évesen még pár hónap, mikor anyámmal fogadtam, hogy én kosarazni járok, ő meg többé nem gyújt rá, de én bírtam tovább.

Viszont volt egy edzőm, Lehel bá, aki komolyan gondolta a futást az alapozásnál, alapból is szerettem a hosszútávfutást, de nála még jobban megszerettem.

Egyébként nálunk a gyerek kérdés egyelőre nem, feleségem amúgy jóval fiatalabb nálam. Az biztos, higy a sport, főleg nem adott sportág nem lesz kényszer.

Egyébként öcsémnek végül bejött a kosárlabda, ő ifi bajnokságban egész jó volt, majd kosárlabda ösztöndíjjal ment angliai egyetemre, ott a legmagasabb amatőr ligában játszottak (később beneveztek a profi ligába, de akkor ő már nem volt ott), utána itthon munka mellett még játszott egy ideig NB1/B-ben, majd másik csapatban NB2-ben. Felesége is kosarazott, ő is sportösztöndíjas volt ugyanott. Meg a legjobb haverjai nagyrészt kosarasok, van aki jelenleg is profiként játszik.

Bátyámnak meg ugyanúgy rossz élmény volt, mint nekem...

(#71668) Chuck Norris válasza Hi!King (#71651) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az nem a Téli MTR XL? Szólhattál volna, én is ott voltam.

(#71669) Hi!King válasza Chuck Norris (#71668) üzenetére


Hi!King
őstag

Ja, de, Téli Mátra XL, szóban is néha összekeverem a két teljesítménytúrát, egyébként a Mátrabércre is megyünk, mármint a teljesítménytúrára, nem a terepfutó versenyre, mert abból külön van. Idén vagy jövőre tervben van még a Kinizsi 100 is. De teljesítménytúrából évente egy-kettőnél többre nem megyünk, mert jobb nem tömegben túrázni, de néha megvan ennek is a hangulata. Főleg most, hogy a borult idő ellenére nagyon szép volt a fenti rész, persze a lenti részen meg sártenger.

(#71670) ladybug válasza #76500480 (#71659) üzenetére


ladybug
őstag

Nekem is ez jött le, amit összefoglaltál, hogy sokaknál nincs gyerek és/vagy párkapcsolat. Azt gondolom, minden helyzetnek megvan a nehézsége vagy könnyebbsége, de minden megoldható egy kis szervezéssel.

Az biztos, hogy teljesen individuális, hogy ki milyen mennyiséget tud futni hetente. Több faktora van ennek is.
Mindenesetre a sport egy fontos része a magunkra fordított időnek, és ha valamilyen okból nem tudunk futni menni, az frusztrál minket.

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. :R

Más: Tegnap pörgettem a Stravat és belenéztem a PH-s futócsoportba is. Keveseket tudok beazonosítani név alapján.
Esetleg összegyűjthetnénk, hogy ki kicsoda itt a fórumon és a stravás felületen. Lenne kedvetek?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#71671) parandroid válasza ladybug (#71670) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Másik opció, amiot az ember végre megöregszik, a gyerekek már nagyok, a párjából ennyi év után úgyis elege van, és nyugodtan lehet menni futni. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#71672) norby_42 válasza parandroid (#71671) üzenetére


norby_42
aktív tag

Na, te se kapsz vacsorát...;]

Eat pasta, run fasta

(#71673) -Pepe- válasza emvy (#36189) üzenetére


-Pepe-
tag

Jó ezeket a bejegyzéseket olvasni. :C Édesapád manapság is fut?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71674) itouchfan válasza parandroid (#71671) üzenetére


itouchfan
senior tag

:DD :DD :DD

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#71675) -Pepe- válasza ladybug (#71670) üzenetére


-Pepe-
tag

Könnyebb valakivel, mint egyedül az biztos. Én az itteniektől is szoktam erőt meríteni. Sokan ülőmunkát végeznek ahogy olvastam. Az valami pusztító tud lenni mozgás nélkül. Egy darabig csináltam régen, mikor még puding voltam és nem futottam. Azt hittem fejre állok, de nem tudtam mitől van. Most már tudom.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71676) tisn válasza parandroid (#71671) üzenetére


tisn
addikt

Másik opció, amiot az ember végre megöregszik, a gyerekek már nagyok,

addigra annyira fos a tergye, hogy mar sz@ros 10km is egy szenvedes :)

(#71677) tomcica válasza parandroid (#71671) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vaaaaagy? Orokbe kell fogadni egy 5-6 eves etiop vagy kenyai gyereket ;] mar aznap mehetsz vele egyutt futni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71678) LanyUs válasza tomcica (#71677) üzenetére


LanyUs
senior tag

4:24 AM on Monday, January 30, 2023
22.30km 2:35:36 6:59/km Elevation 249m Calories 2,763 Elapsed Time 2:37:40

Jól ment! Működött a kontroll! 40-50 percig 140-142, majd 150-re emeltem. Felétől a 250m szint folyamatos. Az ott elkérte a 162 hrm-et, aztán visszament 150-re.
Viszont 2 óra felett egyszerűen nem bírtam 158-as zóna alá vinni, mert be is kellett érnem időben dolgozni. Éhségérzet nem volt, test -és lábfáradás nem volt. Valójában semmi sem történt :)

(#71679) norby_42 válasza LanyUs (#71678) üzenetére


norby_42
aktív tag

Igaza van tomnak, tényleg gép lesz belőled, ez iszonyat...:R

Eat pasta, run fasta

(#71680) LanyUs válasza norby_42 (#71679) üzenetére


LanyUs
senior tag

Áhhhhh, örülök, ha nem rottyan le a térdem. Én csak ilyen rehab apa örömfutó vagyok! Tempóm elveszett Mohácsnál! Ezek a saras bordák és a kövek megdolgozták a bokám, a ferde borvidéki betonutak a talpam. Ellenben az éhségérzet csökken.

Ja reggel toltam 1 adag bcaa + glutamin mátrix. A bcaa aminósavtól enyhén mintha emelkedett volna a pulzusom kb. 30 percen keresztül. Most felfigyeltem rá! Nézd meg a többieket 6 órás versenyeket nyomnak milyen átlaggal. Ők tényleg gépek :R

Ui.: az a 10m szint dombocska az aerob edzésekben érezhetően segített a mostani dombfutásban. Általában 8-10-szer futok fel rajta. Nem sok, de mégis fejleszt valamennyit. Felétek 100 szint a síkság :D

[ Szerkesztve ]

(#71681) tomcica válasza LanyUs (#71678) üzenetére


tomcica
Topikgazda

60-80percnel nem maszik el a pulzus az a stabil alap (arra a zonara) idovel azon a pulzuson meg gyorsulhat az iram,ahhoz turelem kell (itt meg csak gyorsabb futas SE,csak csinalni igy)
100-120percnel stabil alapnal is elmaszik a pulzus 5 utes nem mervado :N ha tobb elmzdulas van,akkor az jelzi h a valodi hosszutavokhoz meg van mit epiteni a laza alapozoson is :K
A jo hir (mert az mindig van ;) ) hogy a hosszu vegen a pulzus emelkedese azt jelzi,hogy a lassu izomrostok nem tudjak elvegezni a munkat,tehat NINCSENEK MEG BEEDZE rendesen.
Ezt a beedzest csinalod epp :K
Na most,sokszor elrontjak azok akik raereznek az ilyen kontrollalt alap epitesere,hogy 4-6het utan nem kezdenek el belopni egy kis "lab sebesseget". Ez alatt ertem a pl 10x -70-100m repulo sprintet (itt nem kell a pulzust merni) vagy/es nehany darab rovid meredek emelkedo sprintet 8-15masodperc felfele fokozo sprint,lefele seta/kocogas.
Ez a kis intenzitas (inkabb csak mehanikus porges) aranyat er.
A felmero 5x2km zonakban szinten ad egy kicsit mas mozgast,mar csak az miatt is jo,meg hat ellenorizni h hogyan is allnak a dolgok.Azt a felmerot masnapra regeneralod,szoval nem kell tole felni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71682) tomcica válasza tomcica (#71681) üzenetére


tomcica
Topikgazda

3/4es napokon a bemelegites utan mehet ez a 10x 70-100m repulo sprint,utana par perc piheno,es indihatod az orat a 3/4-es tempora :K csak annak a pulzusa erdekes aznap,hgy a megfelelo intenzitason es ideig tortenjen.
Az emelkedos sprintet csinalhatod egyik laza edzes vegen,ott is megallithatod az orat mar,es az emelkedoket csak porgeted,nem kell merni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71683) Peterhappy válasza LanyUs (#71678) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

(#71684) Peterhappy válasza parandroid (#71671) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

(#71685) tomcica válasza LanyUs (#71678) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo,egy ilyen 2ora+ futas utan masnap mehet akar teljes pihenos nap,vagy rovid laza bringa (atmozgatas jellegu) :K meg tolts vissza szenhidratbol is,nem szabad ilyen utan dietazni :N az kikesziti a hormon rendszert

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71686) tisn válasza LanyUs (#71680) üzenetére


tisn
addikt

kiraly :)

tegnap letoltam a hav i1db 10km-et, ma mintha szetesne a terdem, faj mint az istennyila. igaz pentek focin egy lovesnel mintha tulnyujtottam volna, akkor ugy belenyilalt a fajas, hogy 5p-re be is alltam a kapuba, utana vegig fajt :(

(#71687) LanyUs válasza tisn (#71686) üzenetére


LanyUs
senior tag

Futás után 30 perc szoba bringa! Mindenképpen próbáld ki!

Kicsit félek, mert 135-145-155-165-175-185 2-2km azé elkéri amit elkér :)

(#71688) tomcica válasza LanyUs (#71687) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem kell max pulzusig :N tedd lejjebb 5-el a skalat :K abbol mar minden info latszik
tehat 130(ez a melegitesed) + 140+150+160+170+180 ... ha a 180-nal ledobja a lancot 500-1000m utan akkor ledobja,abba is hagyhatod,az se gond. Ez nem verseny.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71689) tisn válasza LanyUs (#71687) üzenetére


tisn
addikt

tekerek minden nap, jellemzoen este (es napkozben futok)

kozvetlenul utana sajnos nem fer bele.

(#71690) Never79 válasza tomcica (#71681) üzenetére


Never79
tag

Ja nekem is volt ilyen emelkedőre sprint 30 mp 5x-10x tolni neki mint a hülye. Akkor érzésre sokat segített. Már el is felejtettem, mert már olyan van, hogy tolni neki mint a hülye 3x6x 3-6 percet :B felfelé (igaz nem maxon, mint a rövideknél, de majdnem) épp melyik szakaszában vagyunk az edzésnek.

Vasárnapi 2 óra felettiek után mindig pihenő van nekem is, kajával ilyenkor én sem spórolok, mindent is megeszek majdnem, persze azért ésszel.

(#71691) tomcica válasza Never79 (#71690) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezek a nagyon rovidek..sikon 70-100m ,emelkedore 10-20mp szinte egesz evben kellenek :K Ezek alaktikusak,ergo hiaba anaerob energiabol tortennek,mivel van koztuk boseges piheno igy nem termelodik tejsav,legalabbis ennyi darabnal.
Segitenek megorizni a sebessegedet. En sokszor melegitesnel hasznalom oket,plane tempo/eros edzes elott. Ilyenkor az elso nehany db 70-100m nem max..hanem tempos,majd egyre erosebb...nehany db viszont szinte maxon porog.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71692) Agony válasza tomcica (#71691) üzenetére


Agony
aktív tag

Tom, Szeged Maraton -ra nem terveztek jönni? Esetleg egy pörgős Ultran maraton váltó? ;)

Start with a whisper, end with a scream!

(#71693) tomcica válasza Agony (#71692) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp neztem en is,de szerintem nem ugrott ra senki :N KJViktor valami alhasi gonddal kuzd mar december vege ota...nem is tud edzeni. Nezette mar par helyen,nincs serv,nincs belso lathato elvaltozas. Viszont barmikr fut (akar lazat) begorcsol es faj. Valami idegszal dorzsolodik,ez volt az utolso szaki diagnozisa.
A csajok epitgetik a teli alapot,nekik mar erdekesebb egy-egy valto.Aprilisra mar barmit is birnak futni,egyeni FM vagy lazabb maraton,esetleg ilyen valto.
Na majd felvetem a legkozelebbi kozos edzesen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71694) Agony válasza tomcica (#71693) üzenetére


Agony
aktív tag

Egy mártélyhoz hasonló Te/Béci/Én trióba szerintem elég korrekt maratont lehetne futni. A tavaly szeptemberi tüdőgyulladás óta már nálam is szépen visszaépültek a dolgok, úgyhogy amúgy is kéne nézni valami verseny kifutni.

Tegnap a laza (2. pulzus zóna) félmaraton már 3:55@168BPM-et adott, pedig pénteken széttapostam magam becsülettel (20x 30s/R60s 3:10/R4:00)... szóval a tavasszal jó lenne egy FM PB-t gurítani az elmúlt hónapok munkájából. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#71695) Peetta14 válasza ladybug (#71624) üzenetére


Peetta14
tag

Két kis gyerek (1 és 4 éves), feleség, és 8 órás munka mellől járok el futni. Általában este megyek, amikor lefektettük a gyerekeket (21.30 felé), hétvégén az alvás idejükben megy a hosszú futás (megcsinálom az ebédet, de nem ebédelek velük), vagy ha tudok, lopok a munkaidőből (péntekenként belefér, hogy home office-ből kimenjek egy óra futásra (általában ezek a gyorsító workout-ok / intervallok). Heti 3 vagy 4 futás fér bele (két naponta megyek), 40-70km között. Tény, hogy igényel áldozatot / támogatást a családtól, néha van is morgás, de tudják, hogy boldogít, kísérnek versenyre, ha tudnak. Futás mellett kiveszem a részem a házimunkából, nevelésből.
Strava-n én sem tudom nagyon összekötni az arcokat a nick-ekkel.

(#71696) tomcica válasza Agony (#71694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Beci ki van gyorsitva a fedettpalyas 1500m (ha jol remlik) vegett :K ilyen 600-500-400m 200m-ek stb. poges van nala. Ha beleallnak az 5km blokkba akkor lehet lesz annyi tempos kondija.
en meg ossze kell h rakjam magam :U :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71697) SirRasor


SirRasor
őstag

Kop-kop.
Decathlonban nagy téli leárazások vannak és gondoltam veszek egy normális futócipőt.
5k-s Kalenji Run 100-asban rohangáltam eddig, heti 25-35 km. Még az is lehet, hogy megpróbálkozom idén egy maratonnal, ha tényleg elment az eszem :B

Mondjuk 30k-ig tudtok ajánlani valamit, ami érezhetően jobb?
Itt vannak az akciósak.
Pl 20k-ért van Asics GEL WINDHAWK
25-ért mizuno wave ultima 13
21-ért KIPRUN KN500, aminek nagyon jó értékelései vannak
Esetleg bármi más?

Köszönöm :R

Make Love not war!

(#71698) tisn válasza SirRasor (#71697) üzenetére


tisn
addikt

inkabb nezegesd a topikot, szoktak lenni linkelve jo cipellok ocson.

(nekem mar poston jar a hoka :D)

(#71699) Hi!King válasza SirRasor (#71697) üzenetére


Hi!King
őstag

Kiprun KN500-at egyszer próbáltam Decathlonban. Nekem semennyire sem tetszett, de egyébként alapvetően ez versenyre és gyors résztávokra való cipő, könnyű, minimalista, viszonylag kevés csillapítással, alacsony droppal. Szóval általános edzőcipőnek nem ajánlanám. Ha mégis gondolkodsz rajta, mindenképp próbáld fel.

Kiprun KD500 viszont jóféle, nekem az elődje a KD Plus volt, ránézésre a kettő majdnem teljesen ugyanaz, meg a leírás alapján is, nagyon elégedett voltam vele, jó volt a csillapítása, ehhez képest könnyű volt, és kényelmes. Általános edzőcipőnek aszfaltra, illetve kemény talajra tökéletes. 15 ezerért nagyon megéri, simán van olyan jó minőségű, mint a középkategóriás Nike és Saucony cipők, ahhoz képest meg különösen, hogy az újabb Kiprunok milyen baromi drágák lettek. Én is elgondolkozok egy ilyenen, annak ellenére, hogy most nem használnám, mert két másik cipőt rotálok, de addig eltenném

(#71700) Agony válasza tomcica (#71696) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem tudom, hogy van a 3 fős váltóba a 42K leosztása, de én nem vagyok jelentősen gyorsann 10K-n mint 21K-n, szóval ha esetleg aránytalan az elosztás, akkor úgy is jó ha ti pörgettek egy-egy 10K-t én meg 21K-t. Majd látjátok, hogy álltok aztán ha benne vagytok nevezem magunkat. :K

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.