Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) Peterhappy válasza Alg (#71449) üzenetére


Peterhappy
őstag

Pfff :R Ilyeneken Mr. Norris szokott indulni - én ezekhez még kicsi vagyok.

(#71452) itouchfan válasza Alg (#71449) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én ezt nagyon erősen tervezem, remélem nem jön közbe semmi :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#71453) tisn válasza Hi!King (#71447) üzenetére


tisn
addikt

ertem, koszi az infokat :R

(#71454) tisn válasza Peterhappy (#71448) üzenetére


tisn
addikt

Az Óhegy park nagyon jó :K

azt mar en is kiprobaltam. :)

felvettem a bakancslistara, hogy post osszes rekortanjat kiprobalom, van egy par. gyerek miatt tavasszal megint megyunk par meccsre oda, majd nezek meg.

(#71455) norby_42 válasza Hi!King (#71447) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tegnap itthon felejtettem az órámat, telefonnal logoltam. Most direkt megnézem egy korábbi futáshoz képest a track-et, és pontos, sőt az óra húzott bele itt-ott kitérőt. 5 éves telefon, bár az óra is hasonló korú.

A kék az óra, piros a telefon.

Eat pasta, run fasta

(#71456) sherlock82


sherlock82
senior tag

Jó estét,

lassan visszatérek a covid előtti ( augusztusi ) állapotomba.
Sikerült 5 km táv alatt végig bőven 5 tempó alatt tartani a sebességet.
Az esti 3 fokban lévő futást a polár m 430 megérezte azaz akksija.
Tudom 4 - 5 naponta tölteni rendesen, ha fele alá megy az energia szint.
Csatlakozója olyan amilyen, de nekem megfelel.
Használjátok ki a jó időt, és fussatok. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#71457) Alg válasza itouchfan (#71452) üzenetére


Alg
veterán

Én beneveztem mind a 4 WTF versenyre idén...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71458) Peetta14 válasza Alg (#71449) üzenetére


Peetta14
tag

Mennék, de nem fér már bele a naptárba.
Amivel szemezek: kis-Duna maraton ápr 2, vivicitta FM ápr 23, ultrabalaton csapatban máj 5

A júniusi fordulóra viszont lehet benevezek.

(#71459) LanyUs válasza Peetta14 (#71458) üzenetére


LanyUs
senior tag

De jó, hogy írtad! A Balaton 05.05 lesz, de a Borvidék fm Szekszárdon 04.29-re tették ez miatt. Ami tetszik, hogy a 23 km rövidebb lesz ( 20 km ) szint talán marad 700m, de akkor is 20 perccel kevesebb a pokolban :)

(#71460) tomcica válasza sherlock82 (#71456) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ez jo hir :K indulhat a turelmes ujra-epitkezes.
Felem is ez zajlik,tegnap 22km benne 10db 100m repulo gyorsito,meg 16km 4:18-on (nem merem meg odacsapni neki,egyelore felpakolom a heti km oda ahol kell lennie,utana majd hozzanyulok a temposebesseghez is,ez ilyen :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71461) LanyUs válasza tomcica (#71460) üzenetére


LanyUs
senior tag

De 5 km 5:00 alatt az szerintem hrm 90%-os igénybevétel ( legalábbis nekem ). Lassítani kell!

Unalmas, de jó a térdnek! Avarfutás :)

[ Szerkesztve ]

(#71462) tomcica válasza LanyUs (#71461) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem ez 80%-os pulzus volt most,szoval messze ez meg a formatol :K ez az elso tempocska,olyan mint amiket te csinalsz 158-as 3/4 napodon .Amikor jol duruzsol a gepezet akkor ez a pulzus kepes 3:45-3:55 kozotti iramot is dobni,ahol mar nagyon esznel kell lenni,mert nagyobb a kapacitas,mint amit hetrol-hetre elbir a futomu.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71463) tomcica válasza tomcica (#71462) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo,az erositos napok (torzs,felsotest stb.) a 3/4-es napokon tortennek.A koztes laza alapozos napokon laza legyen minden :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71464) sherlock82 válasza tomcica (#71460) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm, én türelmes vagyok nem sietek sehova. : )
Aztán meglátjuk mi lesz a helyzet az idő múlásával.

LanyUs
Rendszert nem csinálok pontosabban nem minden futás ilyen azért.
Neked hogy mostanában?

[ Szerkesztve ]

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#71465) LanyUs válasza sherlock82 (#71464) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csak és kizárólag az ajánlás szerint [link] Hát nem izgulom agyon magam közben :)

(#71466) LanyUs válasza sherlock82 (#71464) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bocs lejárt a szerkesztés! Értem itt ezalatt pl. a mai éhgyomros l-carnitinos menetelést hajnalban 140hrm-en közel másfél óra :Y . Holnap bringa, holnapután a közepes 150-160hrm nap g-bomb glutamin mátrix kíséretében, szintén éhgyomorra.

12.21km 1:28:23 7:14/km Elevation 118m Calories 1,508 Elapsed Time 1:33:01

[ Szerkesztve ]

(#71467) tomcica válasza LanyUs (#71465) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha unalmas mar szinte a 3/4es nap is az jooooo jel :K a masik ami hozadeka egy ilyen alapozasnak,hogy ha el is ehezel inkabb csak uresnek erzed magad,nem pedig "atlatszo papirsarkanynak". A visszatoltes se igenyel extra zabalast,mert a test kezd egyre jobban zsiregetesre valtani.
Persze glikogenbol is eget minden edzesnel,de mas az arany,mint elotte...ez is egy jel,hogy halad a dolog.Anyagcsere szinten is valtozasok allnak be ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71468) tomcica válasza LanyUs (#71466) üzenetére


tomcica
Topikgazda

"holnapután a közepes 150-160hrm nap g-bomb glutamin mátrix kíséretében, szintén éhgyomorra." ez hajnalban megy? azert ehgyomorra?
Ennel elozo napi vacsora legyen azert batrabb es tartalmazzon lassan szivodo szenhidratot is,akkor lesz mibol futni masnap reggel akar ehgyomorra is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71469) tomcica válasza tomcica (#71468) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a karnitin az a zsiregetes miatt megy? mert akkor kuldhetsz melle kromot is (200-400mg/nap krom pikolat jo..az olcso es mukodik)
meg zold teat is ihatsz,abbol mehet tobb,kavet nem eroltetnem meg feketen se,napi 1-2x eleg :K
A koffein amugy fel tudja a pulzust tornazni,plane ha tul sok a koffein aznapra.
Kialvatlansag es leurult izomraktar is magasabb pulzust dob adott edzesre...akar laza alapozos akar 3/4es edzes.
Ez mind szempont,de ennel az epitkezesnel akkor is az intenzitas adja a limitet.Tehat ha 140hrm a felso pont,akkor az...ha 160hrm akkor annal az edzesnel az.Melle jaro iram itt meg nem erdekes :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71470) Hi!King válasza parandroid (#71450) üzenetére


Hi!King
őstag

Persze, hogy telefon függő, de a középkategóriás telefonok, pl. Samsung A53 sokkal pontatlanabbak, mint a belépő kategórias, de márkás (Garmin, Polar, Suunto, Coros) sportórák.

Nem csak az, hogy nem bírják sokáig, hanem hegyen nagyon fontos az, hogy ne merüljön le a telefon. Persze, van ahol nincs térerő, de van olyan szituáció, amikor az életed múlhat rajta. És lehet persze vinni powerbanket, de még úgy is lehet necces a helyzet, főleg hogy amikor kell mennyire fog működni, és mennyire lesz elég.

(#71471) tisn válasza Hi!King (#71470) üzenetére


tisn
addikt

de van olyan szituáció, amikor az életed múlhat rajta.

hat, oszinten szolva ilyen esetben en egy altalanos celu sportoraban sem biznek
a rekortanon lepesre ugyanazt a tavot futom, de a garmin fenix 6x pro!!! ez alatt a fel ev alatt miota megvan 300m-es kulonbseget mert a jellemzo 5km-emen (ez a ket szelsoertek)

(ez ugye 5%-os hiba, ami ilyen hobbifutkarozasnal lenyegtelen)

ilyen extrem helyre profi, erre tervezett, ipari, katonai gpst vigyetek

[ Szerkesztve ]

(#71472) ígyvanferi válasza tisn (#71471) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem Hi!King arra gondolt, hogy a telefonon múlhat az élete, tehát ne merítsük azáltal, hogy trackelésre használjuk.

(#71473) parandroid válasza Hi!King (#71470) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, abszolút így van. Sajnos csak a kimondottan drága telefonok kapnak olyan gps-t, amit bármelyik sportóra.

A második bekezdés meg különösen igaz.

Engemnem kell meggyőznöd, a biciklis topikban is mindig én vagyokaz első, aki megpróbálja lebeszélni a kezdőket arról, hogy kormányra szerelt telefonnal akarjanak navigálni/trackelni, ahol a nap is süti, meg balesetnél azonnal törik. Legjobb, amikor még nem is vízálló, szóval valami zacskót is akarnak rá húzni, vagy vízhatlan, zárt tokban használni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#71474) tisn válasza ígyvanferi (#71472) üzenetére


tisn
addikt

ja ertem. szerintem meg azert vegyenek egy jo sportorat a kisjanynak, mert kurvajo. nem kell ilyenekkel racionalizalni :)

en se szoktam, nem is lehet, minek is. mire basszon el kurva sok penzt az ember, ha nem a hobbijara?!

(#71475) LanyUs válasza tomcica (#71469) üzenetére


LanyUs
senior tag

A laza és a közepes nap is így néz ki:
04:50 kelés, laza napon carnitin, közepes napon g-bomb, majd laza átmozgatás ->
10 perc szoba bringa, majd öltözés ( kávé nincs, semmi egyéb nincs )
05:10-20 indulás, laza az laza, közepes napot viszont azonnal tolom fel 150hrm-re, majd utána 160-ra. Megy is iparosan. Ha belefér utána 30 perc szoba bringa.
A glutamin mátrix akkor is védi az izomzatom ha keveset töltöttem véletlenül, a karnitin meg ahogy írod segít égetni a zsírt. Króm ötletet is köszönöm :R
Anyagcsere már pörög, mindig egy kicsit éhes vagyok. Az édességet brutálisan kívánom, de kemény kontroll alatt tartom.
Alvásra ügyelek pl. tegnap dobtam egy szunyát 19:00-kor a gyerekekkel :D Feleségem cska 21 után végzett, nem vártam meg.

tisn: az én xiaomi és huawei androidos telefonjaim a rekortán pályán 20 féle nyomvonalú kört rajzolnak. Feleségem 2016-os Iphone Se készüléke 20 azonos vonalút, annyira komolyan mér a gps-e. Nem beszélve az újról 13mini. Ennek ellenére még veszek neki egy Watch órát. Úgy döntöttem nekem nem jár :D

[ Szerkesztve ]

(#71476) tomcica válasza LanyUs (#71475) üzenetére


tomcica
Topikgazda

delutani 10-20perces mini sziesza is aranyat er,amikor osszejon :K nem kell aludni,de teljes relax (valami laza zene szolhat) se film,se elmejatek (tervezes stb.)
ez a napi stresszszintet egyensulyba billenti
joga,meditacio,masszazs is ilyen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71477) LanyUs válasza tomcica (#71476) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az megvolt reggel már futás közben, amikor egy marhának az a hobbija, hogy reflektorral nézi ahogy futok az erdőben. Ma ránéztem lámpával és észrevette magát. A következő az lesz, hogy leszűkítem a foncsort, de akkor kiég a retinája...

(#71478) tomcica válasza LanyUs (#71477) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71479) itouchfan válasza LanyUs (#71477) üzenetére


itouchfan
senior tag

Lehet hogy vadász ;]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#71480) HKorn válasza LanyUs (#71475) üzenetére


HKorn
addikt

Majd azért valamikor magadnak is engedéllyezz egy órát, más világ, mint a telefon majd megtapasztalod.

Run&Ride

(#71481) Peetta14 válasza LanyUs (#71475) üzenetére


Peetta14
tag

Pedig az óra sokat dob mindenen, kiegészítve egy mellkaspánttal. Nem kell a 100k+ óra hozzá, hogy aránylag pontos tracking legyen, az előre felvitt edzések is nagyon hasznosak nekem. Az órám az 5. szezonját kezdi meg (vivoactive 3), de igazából nincs számomra olyan új feature, ami miatt ki akarnék adni 100K+ egy újra. 50km-t gps-el simán lehoz még mindig, 0-24h-ben hordom, kb 2 naponta rakom töltőre (futás után 30-40 percre, amíg fürdök). Én rengeteg mindent veszek használtan, órából is simán néznék egy pár évest. A mellkason mért pulzus (pár hete vettem szintén használtan) viszont új távlatokat nyitott, egészen más értékeket mutat.

(#71482) Hi!King válasza tisn (#71471) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem a pontosságon, hanem a telefonod lemerülésén.

(#71483) tisn válasza Peetta14 (#71481) üzenetére


tisn
addikt

hat, miota a garmin van, eccer nem raktam fel a melkaspantot. ha valakit erdekel egy magene h10? mellkaspant, sor, csoki kola arfolyamon az ove szeged kornyeken. dobjon privit, ha erdekel valakit.

(#71484) Hi!King válasza Peetta14 (#71481) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem volt idő, mikor külön telefonom volt trackelésre, egy alsó kategóriás Samsung, 3.3" kijelzővel. Aztán egy idő után nem használtam, mert kényelmetlennek, feleslegesnek éreztem, aztán nekem is új távlatokat nyitott az első GPS-es órám.

Viszont a mellkaspántos pulzusmérés nem jött be, mert mindig volt vele valami gond, hogy valamiért nem mért vagy nagyon rosszul mért, hiába volt pontosabb az idő nagy részében, amikor hirtelen lement 65-re futás közben, és 5 percig ott maradt. Bicepszre tehető optikai viszont bejött, sokkal pontosabb, mint a csuklós, és ugyan a mellkaspántihoz képest van egy kis késleltetése, annyira nem vészes.

(#71485) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Többé-kevésbé nekem is kezd visszaállni a pulzus, valószínűleg csak a meghűlés utóhatása okozta a sz.rabb értékeket. Tegnap egy óvatos 7x300/300-at pörgettem a salakon, 3:31-es gyorsak, közöttük 4:44-es lazák. Az első 4-nél szépen vissza is esett a pulzus 155 alá, az utolsóknál azért már ennyire nem, de a legutolsó gyors és laza páros eleve feszesebb volt, ott nem is volt erre esély. A max. felment 187-ig, nagyjából kikormoltam a rendszert. Azért ez a hét még óvatosabb lesz, szerintem már csak egy rövidebb tempót megyek pénteken, a hosszú az alapozós marad, de heti távban már szeretném közelíteni a 55-60 km közötti szokott tartományt. A következő hetekben meg emelni ezen. Idő még bőven van a májusi versenyekig.

A garmin meg nagyon érdekes, de automatikusan felismerte, hogy intervalt futottam.

Igaz csak az első 4 ismétlésnél jött ez össze neki, valamiért a maradék hármat egybe vette. Talán mert nem volt elég nagy a különbség a tempók között? Warm up, cool down is külön jelölve. Ez még nekem új. Ez vajon órától (is) függ vagy csak a connect kell hozzá, meg a manuális kör rögzítés?

(#71486) HKorn válasza Hi!King (#71484) üzenetére


HKorn
addikt

Én is így vagyok a pánttal, ha egy mód van rá nem használom, nem szeretem. Kényelmetlen, meg mostanában szarakodik is. Elindulok futni, első 2km-en 160-as pulzust mér mikor lazán bemelegítő tempóval futok, aztán hirtelen visszaejti 145-150-re, ugyanannál a tempónál és onnantól már érzésre jól mér. Egyenletes tempójú futásoknál teljesen jó a csuklós mérés, többször összemértem már pánttal, 1-2 bpm-en belül voltak végig egymáshoz nézve.

Run&Ride

(#71487) Alg válasza itouchfan (#71479) üzenetére


Alg
veterán

"Vadász, vadász..." ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71488) Vertigo18 válasza itouchfan (#71479) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vagy rendőr... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#71489) tomcica válasza LanyUs (#71461) üzenetére


tomcica
Topikgazda

LanyUs - neked az indian neved lehetne:
"Zavarazavarban" :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71490) tisn válasza LanyUs (#71477) üzenetére


tisn
addikt

remelem nincs bajod es ma is voltal futni, kell a motivacio nekunk gyengeknek :)

(#71491) LanyUs válasza tomcica (#71489) üzenetére


LanyUs
senior tag

Haha, ez jó! :C Bármennyire is fura, rákaptam a "felületre" rendesen. Még az 1200km-es Stinson 6 ATR-t is használni tudom rajta, mivel a tempó nem lényeg. Ma szoba bringa közben 4x30 guggolás ment labdával a térdeim között. Próbálkozom megerősíteni a térdet, hogy tudjak könnyedén pattogni, mint egy labda :) 97 kg-os pattogás LOL :D

tisn: még váltva megy szoba bringával a futás. Szeretném a térdeimet a hrm-hez "erősíteni". Sok a munka vele.

[ Szerkesztve ]

(#71492) Alg válasza tisn (#71490) üzenetére


Alg
veterán

Én ma kivételesen reggel voltam, igaz a kollégához képest viszonylag "későn", 7 után indultam (jellemzően egyébként 7-fél8 körül szoktam ébredeni), hááát... szoktatni kell magam hozzá, nagyon nem akarta test ezt a futást.

Mire végeztem mondjuk sikerült felébredni :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71493) HKorn válasza Alg (#71492) üzenetére


HKorn
addikt

Emberfüggő ez szerintem, akik reggeli futók, azok imádják, azt mondják felfrissíti őket egész napra. Én délutáni/esti futó vagyok, ha reggel kell futnom, belehalok. Egész nap fáradtnak érzem magam tőle.

Run&Ride

(#71494) tisn válasza LanyUs (#71491) üzenetére


tisn
addikt

:R

(#71495) tisn válasza Alg (#71492) üzenetére


tisn
addikt

nem nagyon szeretek reggel futni, csak nyaron, ilyenkor delben szoktam, amikor a legjobb ido van. neha csajommal reggel 5:30, na az kemeny :)

delutan meg nem jo, mindig tele a poci, nem esik jol, meg akkor mar sok a dolog.

(#71496) Hi!King válasza HKorn (#71493) üzenetére


Hi!King
őstag

Én reggeli futó vagyok, de nem imádom a reggeli futást, egyértelműen délután, még naplemente előtt lenne az ideális, de este is sokkal jobb, mint reggel, viszont nem tudom máskor megoldani mint reggel.

(#71497) HKorn válasza Hi!King (#71496) üzenetére


HKorn
addikt

Ilyen is van, szerencsére nekem a munka utáni du 5-6 óra körüli futás az esetek többségében megoldható. Próbáltam párszor reggel is, de robotmozgás volt, kb mindenem tiltakozott ellene. Biztos hozzá lehet szoktatni a szervezetet, de nem akarom, más szempontból se a legjobb nekem a reggel időpont.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#71498) Peterhappy válasza HKorn (#71493) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K
En imadok reggel futni, epp emiatt.
Hajnalban az erdoben, csak a termeszet zajaban, neha baglyot, rokat, stb latva, nagyon lelekemelo :)

Ellenben delutan-este, ha intenzivebben mozgok, alig tudok elaludni, barmilyen faradt is legyek.

(#71499) Hi!King válasza Peterhappy (#71498) üzenetére


Hi!King
őstag

Azt a részét én is szeretem, amikor ezt-azt látok. Mondjuk ma megint felderítő futást csináltam (ezúttal 32 km), úgyhogy leginkább forgalmi dugókat láttam, bár néha jó dolgokat fedezek fel, meg nem csak beépített terület irányába futok, hanem van hogy kifelé.

Viszont mikor a megszokott Ráckevei-Duna parton futok, akkor főleg a téli hajnalok érdekesek, pl. nemrég ismét rókával találkoztam.

Esti futás után én mindig kellemesebben szoktam tudni aludni.

(#71500) Hi!King válasza HKorn (#71497) üzenetére


Hi!King
őstag

Verseny szempontjából előnyös, hogy hozzászoktam. Régen mindig az volt, hogy délelőtt nehezebben ment a futás, és ez versenyeken is meglátszott, ma már talán gyorsabb is vagyok 9-10 körül, nyilván ez esetben reggeliztem is pár órával előtte, szemben a reggeli futásokkal, amik előtt akkor sem reggelizek, ha nagyon hosszú van tervben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.