Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) jimpo válasza TripleB (#71540) üzenetére


jimpo
aktív tag

Az Instinct oké, de ha később rájössz hogy jó lenne normál térkép is. Csak a biztonság kedvéért, akkor megint csere. Meg kicsit játék óra kinézete van számomra, én nem hordanám napi szinten az tuti. :U

Egy kisebb méretű Fenix solar jobb döntés szerintem, még ha drágább is. Bár pont a térkép miatt a nagyobb méret jobb lenne. Meg ha a plafont veri a pulzus akkor jobban látod a számlapon mit mutat. ;] :DDD
Az más kérdés GPS módban a többlet üzemidő megéri-e a felárat...

itouchfan csiganyálas navit bármi tud, az nem nagy dolog. De azon nem látod miylen ösvények vannak körülötted, a vízvételről nem is beszélve. :DDD Nekem kb bármit javasolhatsz, számomra nem kell óra.

A watt becslés része meg oké, csak jelenleg ahány ház annyi szokás. Nincs két egyforma megoldás rá. Így ha a Garmin szerint ment a 400+ Watt is tartósan, akkor egy Stryd szenzorral nem fogod elérni egykönnyen. Itt egy kis infó még róla.

A Stryd esetében van Watt/kg érték, azzal már könnyű mások Teljesítményéhez hasonlítani magad. :K
Kicsit nálam meg van zuhanva, volt illetve lesz még jobb is. Majd tavasszal pörgetek valami tempót. :U

Stryd Next Gen

(#71552) tomcica válasza jimpo (#71551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezekben az uj Garminokban 265 stb. lesz MUSIC verzio? Vagy csak a Fenix/9xx szeriaban?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71553) jimpo válasza tomcica (#71552) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nem követem a híreket, nekem az is újdonság hogy lesz 265. :B
Akkor szoktam ráforogni egy témára, ha venni akarok valamit. Akkor megy a kutakodás hetekig, hogy mi merre hány méter. Mit tud egy-egy kütyü, mi kell nekem, kell-e nekem. Funkciók, ökoszisztéma és a többi. :U

De a hivatalos megjelenéskor minden kiderül. :C

Stryd Next Gen

(#71554) HKorn válasza tomcica (#71552) üzenetére


HKorn
addikt

FR 265-nél nem lesz külön Music verzió, alapból benne lesz.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#71555) tomcica válasza jimpo (#71553) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En meg altalaban azert nezem oket,hogy amikor kijon lecsapjak az elado egy szeriaval regebbi,de meg jol mukodo peldanyokra ;) viszont a music reszt hasznalom (zene,podcast,hangoskonyv) szoval ha 265-nel nem lesz ilyen akkor elhuzom a cseret ameddig lehet,es majd felfele kell nezelodnom (fenix 7s stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71556) tomcica válasza HKorn (#71554) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,szuper ... akkor maradok en ennel a 2xx szerianal :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71557) ígyvanferi válasza tomcica (#71552) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Valamelyik cikkben azt írták, nem lesz már külön music verzió, az alap 265 is tud zenélni. (Hogy különböző méretű verziók lesznek-e, azt nem tudom.)

[ Szerkesztve ]

(#71558) LanyUs válasza tomcica (#71549) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt a felmérőt el akartam sumákolni :) Nem lustaságból, hanem praktikából. Gondoltam már elfelejtetted :D Valamelyik hétvégén megcsinálom!

(#71559) jimpo válasza tomcica (#71555) üzenetére


jimpo
aktív tag

Önmagában nem a felfele nézelődés problémás, hanem az ártöbblet. :O
Persze ha van mögötte plusz funkció, fícsör tudás akkor oké. De kifizetni akkor is ki kell, hogy mi mennyit ér. Illetve kinek mennyit ér meg az változó.

Ha nem úgy terveztem volna a Fenix 6X Pro -val hogy 0-24 használat, hanem csak az aktivitás erejéig hordom akkor tuti nem ezt vettem volna... Bár így utólag nem bántam meg. :K Ahogy azt sem hogy erről is lehet zenét hallgatni, meg van térkép. Amit azóta 1 alkalommal használtam is. :C Az NFC -t meg sosem. :DDD
Igazából csak pozitív hozadéka volt a vásárlásának, az anyagi befektetést leszámítva. De inkább ez, mint egy telefosott búvárruha. ;] :K

Stryd Next Gen

(#71560) bandus válasza itouchfan (#71546) üzenetére


bandus
veterán

ez is szimpi. csiganyálas navi mit jelent?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#71561) tisn válasza jimpo (#71559) üzenetére


tisn
addikt

honapokig nezelodtem, aztan sikerul nagyon kedvezo aron megvenni dojcslandbol
eleve agyuval verebre, tipikus hogy a penzes balfasz amator ilyenben futkarozik

de imadom :)

(#71562) HKorn válasza bandus (#71560) üzenetére


HKorn
addikt

Valós térkép nélküli GPS track követés egy üres kijelzőn egy csíkkal "csiganyál".

Run&Ride

(#71563) tomcica válasza tisn (#71561) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na jo,de feltornazhatod meg a kondit :K akkor penzes halado leszel.
meg mindig jobb,mint egy szegeny balfasz amator ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71564) LanyUs válasza tomcica (#71563) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nana! A "szegeny balfasz amator" :R még mindig jobb, mint a chipset zabáló fotelmester :) , mert legalább mozog! :R

(#71565) tomcica válasza LanyUs (#71564) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igaz,mindig lehet lejjebb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71566) jimpo


jimpo
aktív tag

Stryd tulajdonosok ismét 20% kedvezménnyel újíthatnak a legújabb generációra Január végéig. :K

Ha valaki gondolkodik a cserén, kérdezzen a csoportban hátha kell valakinek a jelenlegi.
Így annak is lesz akinek nem volt eddig. ;) Mindenki jól jár, az anyagi befektetést leszámítva persze. :K Bár aki eladja sem teljes áron fogja, meg aki vesz sem teljes áron vesz. Főleg ha még a használt ára is bejön a képbe. Illetve olyat is lehet ha valaki megvesz egyet másnak kedvezményesen. :C

Ami nekem még csak felesleg, tomnak nem az... :R Már ha kell még neki. :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#71567) ígyvanferi válasza bandus (#71560) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Breadcrumb mapnak nevezi a művelt német, az is mókás. Pl. így néz ki. Teljesen jól használható, de azért miután megízleli az ember a valódi térképes navigációt egy órán, már nagyon múltszázadinak érződik ez a megoldás.

(#71568) bandus válasza HKorn (#71562) üzenetére


bandus
veterán

ehhh, ez le nem esett volna :D ennyi pénzért nem rossz, de dcr-t elolvasva lehet inkább egy garmin 255 a jobb vétel. igazából a csiganyálas navi is elég, de a legfontosabb az lenne, hogy mutasson az ór egy szintrajzot és éppen hol tartok rajta, mennyi szintet sikerült megtenni, mennyi van még hátra. na ezt melyik óra tudja a legolcsóbban? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#71569) LanyUs válasza tomcica (#71565) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tegnap este a két gyermekkel betoltunk egy zacskó barna rizs chipset 60g :) [link] Ennyi belefér! :DDD

(#71570) ígyvanferi válasza sajby (#71534) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Lefordítom: nem tudunk akkor profitot realizálni egy Coros órából, mint egy Garminból, ezért inkább hanyagoljuk.
Vicces amúgy, mert árulják az óráikat. Most akkor olyasmit értékesítenek, ami saját bevallásuk szerint is sz.r? Pace 2-ből is van (megjegyzem a 62 ezer Ft elég jó ár érte, ha nem kell az embernek mindenféle sallang, csak rögzíteni akarja a futást, bringázást) több színben készleten, de az egyik változathoz ugyanezt a szöveget odaírták...

(#71571) tomcica válasza jimpo (#71566) üzenetére


tomcica
Topikgazda

figyelj penz az penz...ha van ra vevod,add el :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71572) ígyvanferi válasza bandus (#71568) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ezt minden olyan tudja, ami legalább csiganyálas navit tud. Pl. az Ambit 3 Verticalomnál emlékszem ilyen képernyőre navigációnál, az pedig 2016 elején jelent meg. Igaz az kimondottan erre volt kihegyezve. [link]

Az FR255-nél ez így néz ki az útvonal magassági profilja: youtube.

[ Szerkesztve ]

(#71573) tomcica válasza LanyUs (#71569) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bele persze :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71574) jimpo válasza tomcica (#71571) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nem az volt a kérdés eladjam-e, hanem hogy kell-e még neked :F
Részemről ráér, legalább ha egy 10k felmérőre kerül a sor a cipőn lesz mindkettő. ;]

Stryd Next Gen

(#71575) tomcica válasza jimpo (#71574) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En szivesen hasznalnek egy hasznalt Stryd-et :K legalabb latnam szamositva (watt) az erofeszitest,nem csak tempo/HR adatokat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71576) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Mit szóltok a kövi képekhez? Mizuno Wave Horizon 6 kb. 1 hónap futógépezés után:

Supernova ST és Pegasus-nál nem volt ilyen kopás év alatt sem. Bal cipőhöz úgy néz ki, hogy néha odaér a jobb sarkam. Mi lehet a gond, hogy a kövi cipőnél próbáljak oda figyelni esetleg?

Köszi előre is az észrevételeket. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#71577) HKorn válasza bandus (#71568) üzenetére


HKorn
addikt

Ezt a Garmin terminológia ClimbPro-nak hívja és csak a felsőbb modellek tudják. Talán legolcsóbban az FR745/FR945 aztán a Fenixek.

Run&Ride

(#71578) tomcica válasza jimpo (#71574) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rendezek szegedi cimet,te meg megmondod mennyi penzt kuldjek at,hogy legyen az illetonel es kuldheted is utanvettel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71579) tomcica válasza la_cc (#71576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Osszedorzsolod egy pontban a bokaidat, mert a mizuno jelnel is latok kopast?
Nalam ilyen esztetikai hibakkal siman futok benne amig teljesen el nem vesziti a csillapitasat a cipo,meg ha elol kislabujjnal stb. kihasad akkor is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71580) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha már órákról beszélgetünk, az emagon ma újracsomagolt cuccokra adnak extra 10% kedvezményt. Van néhány Garmin fent épp, ami így már érdekes lehet. Az ÚCS nem feltétlen jelent használtat, sőt, sokszor ki sem volt bontva, tehát kváziújat vehetsz jelentősebb kedvezménnyel is akár. Pl. Epix gen2 240 ezer Ft, Fenix 7S Solar rosegold csajoknak, 218 ezer Ft, Fenix 7S Solar feketében 214 ezer Ft, FR 955 Solar fehérben 197 ezer Ft, Fenix 6 Pro 137 ezer Ft.
De itt a teljes ÚCS Garmin lista: [link].
A leírás nem biztos, hogy fedi a valóságot (pl. a karcolások a kijelzőn nagy valószínűséggel nem igaz), de ha mégis gázos, vissza lehet küldeni. Érdemes levideózni a kicsomagolást.

(#71581) la_cc válasza tomcica (#71579) üzenetére


la_cc
addikt

Azt látom, hogy ott sem ok valami, de az előző 2 cipőnél mért nem volt ilyen? Ez jobban tolja bele a lábam középre?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#71582) tomcica válasza la_cc (#71581) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Valami miatt van ott fizikai kontaktus,esetleg nezd meg hogy lepsz,mert ilyenhez nem 1-2 lepes kell :N szoval nem csak neha leptel faradtan ugy h epp osszecsaptad...itt tobbszor is ismetlodik ez. Erdekes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71583) jimpo válasza tomcica (#71575) üzenetére


jimpo
aktív tag

Azt tudom, nem véletlenül ajánlottam fel neked anno. :K Azt hittem meg gondoltad magad. :U
HA annyira kellett volna a pénz már eladtam volna, bár van pár dolog amit előbb eladtam volna. ;) Tényleg nem sürgős a dolog. Közös futás alkalmával is jó volna meg ejteni ez üzletet, volt is róla szó. Igaz nem sok a jelentkező...

la_cc
Mi lehet a gond, hogy a kövi cipőnél próbáljak oda figyelni esetleg?

Szerintem ne nézegesd a cipőt, csak használd! ;]

Stryd Next Gen

(#71584) Hi!King válasza Maximum1 (#71530) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem értek egyet. Egyrészt vannak, akiknél számít az eszköz kinézete főleg ha sportoláson kívül is hordják. Feljebb írtam, feleségemnek is számít (meg neki az is, hogy nagyon keskeny a csuklója), de elsődlegesen túrázásra és otthoni edzésre kell neki (azóta eldőlt: Polar Ignite 3 lett, ami konkrétan amoledes).

Másrészt minden sportcélú felszerelésnek, eszköznek és öltözetnek vannak hétköznapi célú viselői, felesleges ezen finnyáskodni. Pl. magashegyi túrabakancs valószínűleg nem lenne fél millió Ft alatt, ha nem vennék hipszterek és autós turisták, hogy pózoljanak benne, mert egyszerűen annyira szűk lenne a célközönség, Magyarországon meg csak rendelve létezne, mert nem tudna megélni egyik túrabolt sem. Néha kellemetlen, mikor ezen csoportok igényei miatt downgrade-elnek dolgokat, de még mindig kisebb probléma, mint ha nem lenne elég nagy a fizetőképes kereslet a tömeggyártáshoz. Futásnál kicsit jobb maradna a helyzet, ha nem lennének futócuccokban pózolók, mert nagyobb a sportoló célközönség is, de azért ebben is lenne drágulás. Sportóra viszont valószínűleg drágább és nehezebben beszerezhető lenne.

Olcsó Decathlonos cuccok sem lennének, ha az emberek spórolásból nem ott vennének hézköznapra ruhát, cipőt.

Ha ezekkel a trendekkel nem halad a Garmin, akkor elveszíti a piaci részesedését. Mert sokkal több usert veszítene, mert ósdinak hatnának a termékei, mint amennyit úgy veszít, hogy a konzervatívabb userek átmennek a Coroshoz.

Egyébként néztük tegnapelőtt a Forerunnereket is, egyáltalán nem lettek puccosak, sőt pl. a 255 pont hogy fontos dolgokban, pl. barométer, aksi idő fejlődött.

Ettől függetlenül a Coros jó úton halad, de van néhány zavaró apróság futó szempontból, pl. interval edzés esetében.

A pózolásról még eszembe jut, hogy az első GPS-es órám egy Amazfit Bip volt, ami egy olcsó óra, na de annak a közönsége volt olyan, hogy 90% csak arra használta, hogy minél fancybb watchface-t tegyen rá (prohardveren és redditen is), így majdnem egyedül voltam azzal a problémámmal, hogy a GPS és a pulzusmérése kuka, illetve egyes firmware frissítések után a következőig rendszeresen lefagyott edzés módban.

(#71585) la_cc válasza tomcica (#71582) üzenetére


la_cc
addikt

Próbálom figyelni. :U

#71583 jimpo

Ja, csak így elfogy a cipő 3-4 hónap múlva. :((( :))

Nem lehet, hogy nem is stabil cipő kéne nekem, hanem csak sima? Supernova ST-vel és Pega-val nem volt semmi különösebb bajom.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#71586) bandus válasza ígyvanferi (#71572) üzenetére


bandus
veterán

de kiraly, azt hittem a 255 nem tud terkepet csak a 955 :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#71587) ígyvanferi válasza HKorn (#71577) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De az már a next level megoldása ennek, egy egyszerű szintrajzot a teljes útvonalra, meg hogy hol tart ezen, azt az olcsóbb cuccok is tudják. A FR745-ben van már ClimbPro egyébként, igen.

(#71586) bandus: nem is tud. Az a csiganyálas navi. Térkép nincs. De a szintrajzot megjeleníti, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#71588) Hi!King válasza ígyvanferi (#71570) üzenetére


Hi!King
őstag

Én elolvastam, amit írnak, pont mert a Corost is nézegettük, nem tudjuk mit ért a rossz supporton, lehet hogy hozzá jönnek panasszal, ha gond van az órával, a Coros supportja meg nehezen elérhető. Nem tudom, de azt is írja, hogy az óráik egyébként jók.

Viszont eleve azt is vedd figyelembe, hogy eleinte szinte csak Zergénél lehetett kapni Coros órákat.

Úgy értelmezem, eladják a készleteiket, és utána nem lesz náluk Coros, de lehet hogy félreértem. Vagy ők voltak a hivatalos magyarországi forgalmazói, de idéntől már nem?

Egyébként most már Decathlonban is többféle Coros modell kapható, az együttműködésben gyártott Kiprun 500 mellett.

(#71589) HKorn válasza Hi!King (#71584) üzenetére


HKorn
addikt

Emlékszem, hogy amikor elkezdtem sportolni, akkor még nem futottam, hanem MTB-ztem, nekem is egy Bip-em volt és azt sem tudtam mire jó a pulzusmérés. GPS-t használtam, megnélztem mennyit tekertem, meg merre azt kész. :)

Run&Ride

(#71590) HKorn válasza ígyvanferi (#71587) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, ezt a csiganyálasak is tudják, a ClimbPro- meg ugye jelez előre mikor jön emelkedő, hány %-os. Ez egy kicsit fejlettebb dolog, de való igaz, hogy a sima szinttérkép is teljesen elég lehet.

Run&Ride

(#71591) ígyvanferi válasza Hi!King (#71588) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elképzelhető, hogy jóval összetettebb a kérdés, ettől függetlenü ezt az aggresszív kismalac stílust nem érzem frankónak. Nem tudom hol írták, amit olvastál, a honlapjukon még nem botlottam bele, de bőven elég lenne egy pár mondatos cikkben összefoglalni a helyzetet és a hírek közé berakni, ehelyett a piros betűs mondat helyett. Na mindegy, nem vagyok én Coros fanboy vagy ilyesmi, épp most van folyamatban a visszatérésem a 'sötét' oldalra.
Érdekes, most ránéztem a sarkcsillag webshopra és már ott sincs Coros, egy darab 1-es Vertixen kívül. Pedig én tőlük vettem tavaly az Apex Prot, és akkor az összes típus elérhető volt náluk.
Alzanál kaphatóak az újak is most. Meg akkor a Decathlon.

FB-n a Coros csoportban sok pozitív visszajelzést olvasni a supportra. Csere, visszaküldés, ilyesmi témában. Aztán lehet, hogy ezek mind amerikai ügyfelek, nemtom, ennyire nem figyeltem a részleteket. Elhiszem a zergének, ha itthon gond van velük.

(#71592) Hi!King válasza ígyvanferi (#71591) üzenetére


Hi!King
őstag

Ok, a stílus lehet hogy durva, de nem tudjuk mi van mögötte.

Nekem Corosnál az nem tetszik, mikor sokan írtak nekik, hogy a Pace 2-ben miért nincsen túra funckió, akkor kamuztak, hogy ez az óra nem elég masszív ahhoz, hogy alkalmas legyen túrázásra. Úgy, hogy akkoriban egyébként gyaloglás funkció sem volt, hanem az GPS Cardio-t lehetett használni mindenre, ami nem futás, bringa vagy nyíltvízi úszás, de GPS kell hozzá.

Nem is az a bajom, hogy szándékosan úgy pozícionálják a termékeiket, hogy az olcsóbb óráikból kihagynak semmi extrát nem igénylő sportprofilokat, míg a Garmin és a Polar esetében korlátlanul választhatsz 100+ sporprofilból, úgyis úgy konfigurálod ahogy akarod, hanem hogy cinikus hazugsággal pattintanak le egy olyan kérdést, ami sok usert érintene.

De egyébként supporttal nekem nincs tapasztalatom Corosnál, ezért nem tudom mi a helyzet náluk. Polarnál kétszer fordultam supporthoz, mindkétszer 1 munkanapon belül készségesen válaszoltak.

(#71593) jimpo válasza tomcica (#71547) üzenetére


jimpo
aktív tag

Olyankor is az a helyzet, amikor az 5:15 körüli tempó már nem a 135bpm körüli pulzussal, hanem 150 és a feletti pulzussal párosul? :DDD
MA pont ez volt a helyzet, hozzáteszem volt ebben 5 perc alatti tempó is bőven. Tejsavküszöböt is felismert a Garmin 171 üt/p Pulzusszám, 4:19 Tempó (/km) :B Tavaly 4:35 volt januárban. :DDD ;]

Estefelé már visszafogom magam, remélem addigra olyan hó is esik ami megmarad. :C

Stryd Next Gen

(#71594) Studi válasza la_cc (#71581) üzenetére


Studi
addikt

Simán lehet egy szélesebb talp (ha pl Nike Pegát használtál korábban, azoknak tipikusan keskenyedik a talpa a saroknál, logikus, hogy nem ütődik össze), de akár egy eltérő súlyeloszlású cipő is lehet, hogy másképp húzza a sarkad.
Én például rendszeresen nekiverem a sarkam a másik bokámnak. Van egy erősen terep Salomonom, annak viszont épp ott a sarkán van egy jó éles kapaszkodó a talpán, azzal konkrétan véresre verem a saját bokám. Más cipőkben maximum picit látszik a piszok a zoknimon, de amúgy már észre sem veszem.

(#71595) TripleB válasza HKorn (#71589) üzenetére


TripleB
senior tag

Én is montiztam, versenyszerűen a '90-es évek végétől az SHKE színeiben. 🙂

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#71596) TripleB válasza ígyvanferi (#71580) üzenetére


TripleB
senior tag

Áhhh, a Fenix 6 Pro -t behúztam volna... 😔

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#71597) tomcica válasza jimpo (#71593) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A garmin algoritmusbol szamol tejsavkuszobot...ugye a kuszobtempo az 1ora nyelgaz...az itt a kerdes,hogy amit ir neked 171-es pulzus az 60percig futva milyen atlagtempot dobna,ha ez a 4:20 koruli,akkor szepen belotte,de ha elmaszik a pulzus,vagy belassul az iram a 171-es pulzuson,akkor az nem valodi tejsavkuszob :N
Az 5:15 135bpm vs 150bpm is felveti azokat a kerdeseket,hogy pihent voltal,fel volt az uzemanyag toltve,stresszes heted van,idojarasi korulmenyek stb.
A pulzus nagyon erzekeny mutato,alapozasnal azert szeretem hasznalni,mert ha megszalad a heti kilometer,vagy bebaxik a teli ido,akkor az adott pulzuszonaban torteno munka ugyanannyi erofeszitest igenyel,azt epiti amire szol a zona (meg akkor is,ha aznapra a melle jaro tempo elter).
Neked ha 170 kornyeke a kuszob,akkor az a 135-145bpm zona boven eleg a mennyisegi alapozashoz :K a 150-160 zona a szurke zona,mert alapozashoz tul intenziv (plane ha mennyiseg megy hetente) kuszob edzeshez viszont tul gyenge. Neked az a 165-168bpm pont jo kuszobtolonak igy telen.A 168bpm mehet darabolva pl 3x15-20perc...a 165bpm mehet egyben megallas nelkul 60-75perc. Szepen lehet epitkezni heti 2db ilyen edzessel,akar igy is neked 165bpm hosszan megallas nelkul 60-75perc het elso felen, utana ket nap laza,majd 3x15-20perc 168bpm a het tulso felen + hetvegi hosszu laza (amibe be szabad lopni 60perc szurkezonasat 150-155bpm pl 90percnel 15+60+15,ahol a ket 30perc 135-145...ha maraton fele is tervezel akkor 30perc laza 60perc konnyed es 30 laza)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71598) jimpo válasza tomcica (#71597) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nagyon nem hazudhat.
Tavaly áprilisban Félmaraton PB 1:30:28 4:17 /km a teljes aktivitás 22,22 km lett 167 bpm átlag és 174 bpm max pulzussal. :K
Ápr. 04 a Tejsavküszöb 172 bpm 4:16 :U Mondanám hogy ha akkor ment, most is menne. De nem vagyok még száz százalékos... Kell még egy kis lazaság.
Az elmúlt évben írt 170-175 közötti bpm-et is mondjuk, viszont a 4:10 tempó könnyen ment szeptemberben. :))

Reggel üresen mentem, viszont most délután nem. :C Szerencsére a stressz csökkent az idei évben. :K

A heti mennyiség idén átlag 55km körül van :B Maraton nincs tervben, de akármi előfordulhat. Igaz legfőképp a fenti félmaraton megdöntése a cél. :K A többi hab lesz a tortán. :P :C

Stryd Next Gen

(#71599) tomcica válasza jimpo (#71598) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdemes egy kicsit felvinni a heti km-t,meg ugy is hogy inkabb csak laza futassal gyujtesz teli kilometereket :K plane ha felmaraton is cel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71600) jimpo válasza tomcica (#71599) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ha időm és energiám engedi fogom is emelni, így is bőven többet futottam eddig mint egy évvel korábban januárban.
Április után bőven jó lesz megfutni a félmaratont, akkor már legalább neki is lehet majd vetkőzni. :DDD
Addig is végzek egy kis kalória optimalizációt a KalóriaBázis segítségével. Hajlamos vagyok túl zsírosan vagy cukrosan enni. :(((
Igaz jelenleg ~50% szénhidrát, ~30% zsír meg ~20% fehérje a kalória bevitelem. :C Meg 69 kiló alatt vagyok picivel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.