Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) tomcica válasza jimpo (#71600) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Boven lesz meg idod marciusban kiepiteni a versenytempot/pulzust :K januar-februar-marc kozepeig viszont meg lehetne agyazni az egesz 2023-as evnek egy jo alappal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71602) TripleB válasza jimpo (#71551) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem az üzemidő van becsípődve inkább, mert hosszabb teljesítménytúrákra is járok. Most van egy újracsomagplt Instinct 2 Solar, nagyon elcsábultam felé. Ha előbb látom aF énix 6 Pro ucs változatát, rárepülök, legfeljebb egy darabog kenyéren és vízen élek. 😃

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#71603) bandus


bandus
veterán

Vegul elhoztam a nagyobb mellenyt, szerintem jo lesz, namegy 40 euroert ket kulaccsal ajandek :) teszt hamarosan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#71604) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ebben a kellemes 1fokban ma sikerült reggel 6. 5 km - t összehoznom.
Végre nem fújt a szél és így a hideget sem éreztem.
Soha rosszabb hétvége kezdést.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#71605) sajby válasza ígyvanferi (#71591) üzenetére


sajby
senior tag

Alatta van egy kis összefoglaló. Elméletileg hosszú a javítási idő és nincs fejlődés ezen a téren.Meg ilyesmi dolgok.

(#71606) jimpo válasza TripleB (#71602) üzenetére


jimpo
aktív tag

Érthető. :K
Nekem is azért lett a 6X PRO, na meg mert az üzemidő 1-2 év elteltével csak kevesebb lesz. Az aksi csak kevesebb töltést tud majd megtartani az idő múlásával... :(((

A Solar verzó biztos jó, de a 6-os szériánál nem sokat nyom a latba. Plusz általában az aksi is kissebb :F a solar modellekben. Gondolom nem véletlenül könnyebb, azonos méretben, óratestben az adott modell.
Ami igazából nem gáz, amíg Tüzesen süt le a nyári nap sugára. :C Viszont ha beüt a 22 évente sötétség akkor cumi. :U

Stryd Next Gen

(#71607) la_cc válasza Studi (#71594) üzenetére


la_cc
addikt

Mondjuk így belegondolva tényleg szélesebb a talp része... :Y Van egy olyan érzésem, hogy nem ez a cipő lett életem vétele, pedig elég kényelmes... :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#71608) tomcica válasza la_cc (#71607) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nem a padon futsz benne,hanem kint akkor is zavaro? Vagy kint meg nem is futottal benne?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71609) totron


totron
addikt

Asics: AmpliFoam és FlyteFoam technológiájuk között milyen különbségek vannak? Az Ampli ugye lúdtalpasság okán pont nem jött be (szupinálók részére való, külső talpél alatti, emberes emelés, ami mégbentebb dönt, nem is kicsit). A Flyte-ban is megtalálható ez? Vagy ott már nem? Jól látható összeg fordítódott már visszaküldésekre, szóval jól jön az infó. Az Ampli egész talphosszra vonatkozó hatása-tudása viszont világbajnok, nem tudom jól megfogalmazni, de ha 1x megtapasztalta az ember, utána elég sokminden hitványnak hat. Ugyanezt a pont eltalált dinamizmust és egybenlevőséget - guidance talán - elfogadnám emelés nélkül. Flyte-tapasztalatok, íródjatok!
Modellenként lehet eltérés ezekben a talpakban vagy sztenderd jelleggel ugyanúgy kerülnek mindbe? Ha utóbbi, akkor a Sonama-t is hiába nézegettem eddig (abban is Ampli került, mint a Gel-Pulse 13-ba)..

(#71610) la_cc válasza tomcica (#71608) üzenetére


la_cc
addikt

Padon szoktam ilyen erőltetett sétát aerob edzésként hegymenetnek felfelé, 4.5 mp/h (nem km/h) és 11-es emelkedő. Nekem ez jött be kiegészítő edzésként. :B Heti 2 alkalom szinte mindig megvan, néha 3 is.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#71611) tisn válasza sherlock82 (#71604) üzenetére


tisn
addikt

hajrahajra :R

(#71612) tomcica válasza la_cc (#71610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertem,akkor lehet cipocsere lesz a vege :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71613) la_cc válasza tomcica (#71612) üzenetére


la_cc
addikt

Megint kezdhetem a vadászotot egy GEL KAYANO-ra... :( :)) Az volt az elsődleges kiszemelt, aztán jött itt egy ötlet tőletek akciózás végett.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#71614) tomcica válasza la_cc (#71613) üzenetére


tomcica
Topikgazda

figyelj,ha erzekeny a labad akkor ne is nezd az akcios egyeb cipoket stb. :N maradj annal ami mukodik,plane h keresztedzesnek hasznalod,evele nem 4hetente fogy el egy cipo,mint egyeseknel :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71615) ígyvanferi válasza la_cc (#71607) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Studi elég jól összefoglalta, amit én is tapasztaltam ebben a kérdésben. Szélesebb a talp hátul és részben emiatt is eltérő a súlyeloszlás bizonyos modelleknél. Az eredmény pedig ami nálad is előjött, hogy összekoccan a talp széle a másik láb bokájához vagy a másik cipőhöz. Ez különösen fáradtabb lábnál, lassabb tempónál jön elő.

Mutatok egy példát:

Kb. 2 cm-rel szélesebb a platformja a pirosnak, mint a másiknak. A pirost rendszeresen odaverem a másik bokám kiálló csontjához. Terepcipő, amiben jellemzően hosszabb távokat megyek, a szint miatt extrán terhelő is egy ilyen futás, szóval minden faktor adott ahhoz, hogy kicsit slamposabban fussak és összekoccoljam a bokám.

Amit vettél az ajánlásunkra Mizuno, az nem volt még a kezeim között, nem tudom mennyire széles a platformja, de gyanítható, hogy eléggé, mondjuk egy pegához képest.

Majd figyelem a Kayanokat akcióban, hátha lesz mostanában jó áron.

(#71616) la_cc válasza ígyvanferi (#71615) üzenetére


la_cc
addikt

Hát igen, határozottan szélesebb a Mizuno. :K Nem gondoltam volna, hogy ilyenre is kell figyelnem cipő választásnál. Jó pap holtig tanul. :U

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#71617) Alg


Alg
veterán

Szakado hoban nem lehetett nem kimenni :C

Elvileg holnapig meg is marad + napsütés várható, még jobb lesz :DD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71618) Peterhappy válasza Alg (#71617) üzenetére


Peterhappy
őstag

Óóóó hóóóó 😍 :R

(#71619) jimpo válasza Alg (#71617) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nem lehetett... Olyan van :F

Akkor a legjobb futni, főleg ha nem sok autóút, zebra van az útvonalon. :K
Ide is jó lenne egy kis hó. :U

Mindenesetre én voltam már egyszer ma, 6 kilométer 5:17/km 144 bpm átlagos 153 bpm max pulzus Az Auto Lap 200 méterre van állítva, volt pár 148-149 bpm átlag pulzussal.

Este jön a ráadás, holnaptól meg meló. Úgyhogy majd csak a 12 órás műszak után lesz futás keddig. :(((
A februárt meg egy kis 160bpm feletti 3 max 4 kilométerrel megkezdem, ha minden jól megy... Elsőre elég lesz annyi is, meg nézem mit reagál a test rá. :K
A 60+ perc egyben 165bpm körül még sok lenne hirtelen, de majd annak is eljön az ideje. ;]

Stryd Next Gen

(#71620) tomcica válasza jimpo (#71619) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meglasd belerazodsz :K az alapozas ilyen,hipp-hopp mar 160-as pulzussal 60perc meg se kottyan,siman tudnal 90-et is futni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71621) jimpo válasza tomcica (#71620) üzenetére


jimpo
aktív tag

Biztos úgy lesz, semmi kétség. Ahogy az sem hogy menne 60 perc is... ;]

De egyenlőre csak apránként, szépen fokozatosan. Nem hajt a tatár, szűzlány meg nincs aki után futhatnék. :DDD

Mindenesetre ahogy most látom, a héten meg lesz a 60+ km. Ma és holnap is kell még 6 - 6 kilométer hozzá. :C
Legalább a biztonságos +10% heti növelésben is benne leszek. Jövő héten meg majd lesz valami... :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#71622) tomcica válasza jimpo (#71621) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mult hetet biztonsagira vettem 102km (ket full pihenonappal),de ez a het mar fel van pakolva,ma 127km-nel tartok,holnap meg raguritunk a kozos edzesen egy "kicsit"....jelszo a regi:
"Idonk is van,tejunk is van,miert ne szoptassunk?!" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71623) -Pepe- válasza tomcica (#71622) üzenetére


-Pepe-
tag

Jól nyomod, nem vagy eltatásodva. :N
Erre a 127-re még rámegy, azzal együtt ez még kényelmes táv neked, tudnád rendszeresen hozni minden héten?

Szerinted én mennyit várjak még az egymás utáni 20km-ek futásával. Így képzelem: hétfő, kedd: 20, szerda pihenő, csütörtök, péntek: 20km, szombat és vasárnap pihenő, a vasárnapra már nem mernék bedobni egy 20-at. :D Jelenleg 80km-es heteket futok. Várjak még egy évet, hogy ezek beépüljenek, vagy év végére jó lehetek. Nem akarok lerobbanni, az itteni tapasztalatok alapján, elég sokan lesérültek sajnos, akik nagyon küldték. Mai hetem így nézett ki: hétfő pihenő, kedd: 17.8km, szerda: 17km, csütörtök: 15km, péntek: 1800m, szombat: 18km, vasárnap: még nem tudom, de a mai elég jól ment, nem fáradtam nagyon ki.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71624) ladybug


ladybug
őstag

Csak úgy érdeklődésképpen, mert a kicsi agyam képtelen felfogni: hogy a p@ba jut ennyi időtök a futásra?
Részmunkaidőben dolgoztok?
Nincs gyerek?
Nincs párkapcsolat?
Nincs háztartás?
Nincsenek programok?

Ha van párkapcsolat, hogy a búbánatba tolerálja a partneretek ezt a sok idő, amit a futásra szántok?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#71625) sajby válasza ladybug (#71624) üzenetére


sajby
senior tag

Nekem nincs család,napi 8ban dolgozom :D
De ha lenne párkapcsolatom,tuti kapnék a fejemre.
Heti 4 futás.Abból 3 este 6 körül,mikor hazaérek melóból.A vasárnapi az mehet reggel.Úgy is az a kedvenc napszakom.
Programok azokon a napokon,mikor nincs futás.Máshogy nem is férne bele semmi.

[ Szerkesztve ]

(#71626) tomcica válasza -Pepe- (#71623) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vannak meg fogaim,annyira csak nem TATA a bacsi (meg ;] )
Az a terv,hogy raallok erre a kozepes heti km-re :K aztan megnezzuk mit szol a szeker hozza (plane a kerekek) :P 2022 elment ilyen 100-120-as hetekkel azzal,hogy a minoseg fent volt.Ideje valtani.
En amondo vagyok egy (1) db 20km-es napot csinalj elsore...a tobbi napot szepen variald igy,ahogy most is 12-16km. Utana johet az,hogy azt az egy napot finoman tolod felfele 24km-ig..a tobbi egyelore marad...majd a harmadik lepes,hogy egy 16-17-es napot feltolsz 20km-re :K Ugy akkor lesz egy 20km valamikor het kozepen,es egy 24km hetvegen...a tobbi marad 12-16km. Ekkor mar 120km+ /hetnel jarsz...szepen lepdelj ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71627) tomcica válasza ladybug (#71624) üzenetére


tomcica
Topikgazda

14:00 kisgatya es uzsgyi...16:30kor mar var az asszony a delutani uzsonnaval + kozos filmnezes :K
200km/het verzional napi ket edzes kell,oda nem jo ez a modszer :N
Mar igy kerultem ebbe a parkapcsolatba 14eve :K szoval nem is latott mast,csak futocipok,szennyes es farkasetvagy (mindez egy 50-55kg-s testtel)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71628) Peetta14


Peetta14
tag

Lőttem egy ilyen 10/10k eső/szél kabátot szállítással együtt 20k-ért [link] , tegnap szemerkélő esőben teszt alá is vetettem, jó lesz. 100 Euro felett a szállítás is ingyen.

(#71629) inf3rno válasza ladybug (#71624) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Napi fél óra én-idő bármilyen kapcsolatba belefér szerintem. 1 óra már sok. ;]

Buliban hasznos! =]

(#71630) ladybug válasza inf3rno (#71629) üzenetére


ladybug
őstag

Ez így van. Ennyi én-idő legalább kell egy egészséges párkapcsolatban. Nem is ezen akadtam fent.
Hanem a rendszeres, heti 100 km-eken.
Ez az, ami párkapcsolati és munkaügyi szempontból felfoghatatlan számomra, hogyan lehet kivitelezni.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#71631) LanyUs válasza ladybug (#71630) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is 17h futó voltam. Aztán amikor megszületett a kisebbik és éjjel 3 óránként felsírt tápszerért felkeltette a 2 évest, aki nehezen aludt vissza. Ezt párszor/sokszor eljátszottuk. Voltak óriási bőgések éjjel. Kénytelenek voltunk szétválasztani a bandát. Én vállaltam az ordas részét, ezért anya maradt a 2 évessel és én külön aludtam a kicsivel. Keltem 22:00, 01:00, 04:00 tápszer, majd hétkor irány dolgozni. Nem voltam épp friss akkoriban + a felborult bioritmus kívántatta a sok édességet is ( 119/192 ).
Egy idő után egyre többször néztem a falat a négy órási etetés után vagy vissza tudtam aludni az kb. 30 perc volt, ami rosszabb, mintha vissza sem alszok -> így arra gondoltam mi lenne ha mozognék hajnalban. Eleinte kondiztam, de unalmas volt és nem pörögtem fel eléggé hozzá. Aztán elkezdtem futni hajnalban a délután helyett. Borzasztó volt néha kikelni a meleg ágyból is kimenni a dermesztő/hideg sötétbe, de idővel ráállt a test. Most meg már elvárás lett a csajok részéről is, hogy akkor oldjam meg a dolgot, amikor még mindenki alszik :D Ez általában 05:00-07:00 között van.

[ Szerkesztve ]

(#71632) tomcica válasza ladybug (#71630) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert 100km/het meg atlagos 5:00-as kilometerekkel is csak 500perc ;) az napi 71.5 perc,ha vasarnap hajnalban van egy 90-120perces hosszu akkor a tobbi napra 68-63perc kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71633) sherlock82 válasza tisn (#71611) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm, holnap reggel folyt köv.

Alg
Merre fele laksz te hogy ilyen szép mennyiségű hó van nálatok ?

ladybug
Korán felkelek reggel ( 5.15 kb ) és legkésőbb 6 órakor elindulok futni, amíg más alszik.
Nyílván ehhez képest időben le kell feküdni aludni és elfáradni annyira hogy el is aludjunk.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#71634) tomcica válasza LanyUs (#71631) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem is volt par olyan evem,amikor a korulmenyek ugy hoztak,hogy hajnal 4:30-6:00-ig oldottam meg az edzest :K akkor vettem a rendes fejlampat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71635) inf3rno válasza ladybug (#71630) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A napi fél óra, heti egyszer 1 óra az olyan 50km/hét, az nekem kivitelezhető volt. Általában délután futottam ennyit ha esett, ha fújt, ha születésnap volt, bármi. A 100km az rejtélyes nekem is és ezerszer fárasztóbb.

Buliban hasznos! =]

(#71636) jimpo válasza ladybug (#71624) üzenetére


jimpo
aktív tag

Igaz jelenleg nem 100 kilométerrel operálok, meg hosszú távon nem is futottam annyit tavaly sem. De az egész éves átlag heti 63 km lett. Sanszos hogy az idei év még több lesz, már 70 kilométert rávertem az egy évvel korábbi januárra. 154 km -> 228km :U
Részmunkaidőben dolgoztok?
Nem, teljes munkaidő. 3 nappalos 12 óra munka, majd 3 nap pihenő általában.

Nincs gyerek?
Nincs

Nincs párkapcsolat?
Nincs

Nincs háztartás?
Mamahotel :U Bár magamra mosok, meg főzök pihenőnapokon. Úgy hogy egy jó ideje a saját készítésű ebédemet eszem a munkahelyen is. Ami igaz kimerül rizs-zöldség köret, mellé legtöbbször csirkemell vagy hal hús kombinációban. :B

Nincsenek programok?
Szoktak lenni, de inkább családi. Nem tudok olyan sok emberről aki fut rendszeresen, így más nem nagyon van. Igaz rendszeresen járok futni. :P

Ha van párkapcsolat, hogy a búbánatba tolerálja a partneretek ezt a sok idő, amit a futásra szántok?
Nincs, de meg kell oldani. ;]

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#71637) ígyvanferi válasza ladybug (#71624) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gyorsan kell futni és akkor nem tart sokáig, ez a titok... ;]

Ti is maratonoztatok korábban, nem? Legalábbis Péter. Még ha nem is voltak 100+ km-es hetei, azért az akkor is igényelt jópár órát hetente.
Én nem futok sokat, és gyerek sincs még (a többi felsorolt igen), így nem túl releváns a tapasztalatom. Átlag kicsivel több, mint 4 órát töltök effektív futással hetente +egy kis sallang (bemelegítés, nyújtás), ez azért nem vészes, remélem gyerek mellett is még belefér (ha nem is az első hónapokban). Vannak jó példák a baráti körömben, meg itt is a többiek elég jól megoldják ezt a család-munka-sport szentháromságot, úgyhogy én nem is aggódom emiatt.

(#71638) ladybug válasza inf3rno (#71635) üzenetére


ladybug
őstag

Ami nekem teljes munkaidő, háztartás, gyerek, férj és kutya mellett megoldható, az max. heti 30-40 km.
Igaz, most tornázom fel a távokat és a rendszerességet.

LanyUs, Sherlock: A hajnali futások majd tavasszal és nyáron jönnek. Most a délutáni és esti futások maradnak.
Egyébként nem azon hökkentem meg, hogy a futást hogy lehet beiktatni a munkanapokba, hanem tényleg a majd’ 100 km-es hetek döbbentenek meg.

Ígyvanferi: Persze, hogy maratonoztam. Be is volt osztva az idő futásra, de a legtöbb km, amit egy hónapban gyűjtöttem, az kb. 280 km volt.

tomcica: Se heti 100 km, se 500 perc, se 5:00 pace nincs a kapacitásomban. Néha úgy érzem egy ufó vagy.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#71639) inf3rno válasza ladybug (#71638) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Le kell venni valamelyikből. Amíg futsz mossák ki és teregessék ki a ruhákat, aztán kész. ;) Plusz le kell mondani a vasalásról is, aztán ennyi. Máris megvan a hiányzó idő.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71640) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Most épp 60 euró (illetve 642 svéd korona) a Saucony Ride 15 és a Saucony Guide 15 is sportsshoeson. Az még szállítási díjjal együtt is elég bestbuy.

(#71641) Alg válasza sherlock82 (#71633) üzenetére


Alg
veterán

Bécsben.
Tegnap estétől kb ma délutánisg esett folyamatosan...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71642) -Pepe- válasza jimpo (#71636) üzenetére


-Pepe-
tag

Nálam ugyan ez, csak annyi különbséggel, hogy idén halt meg az utolsó családtagom is. Én is magamra főzök. Összehangolom a feladatokat, amíg sül a hús, egyik fele, addig zuhanyzok, közben megy a mosógép, zuhanyból ki, jön a húsfordítás, aztán a krumpli. Lejár a program, akkor teregetés és krumplisütés. Van, hogy mosás közben futok a boltba. A mosogatás szintén így bekeverve. Délután szoktam futni, vagy este, ha nagyon meleg van. Olvasás, zenehallgatás, filmnézés és vége a napnak. Bár hosszabb lenne egy nap. A nem fut körülöttem senki, szintén zenész... Alkeszok, láncdohányosok mindenfelé. Akik futnak, azokat meg sajnos nem ismerem, csak köszönni szoktam, de nem állítom meg őket, mert edzésben vannak. A futást fel nem adnám senki kedvéért, meg a bringázást sem, sőt a túrázást is be szeretném iktatni és a görkorcsolya is vonz, de nagyon. :K Nálam nem az a kérdés, hogy miért futsz ennyit, hanem az, hogy miképpen tudnék még többet (persze lerokkanás nélkül). Tom legalább küldi az ívet, nem lebeszél, hogy rá fogok menni. Ez jó, sőt, nagyon jó, nem veszi el az ember kedvét. Némelyik futó itt olyan szép helyen lakik, hogy oda már gyémánt keménységű porc kellene a térdeimbe, mert szétfutnám őket. Ahol élek iszonyat pusztaság van, sokszor emiatt rövidítek, mert elunom a sablonos tájat. Ezek tolerálhatatlan dolgok egy másik embernek, már azt sem értik, hogy lehet úgy zenét hallgatni, hogy nem csinálok közben semmit. Aztán az étkezés a másik, a durvulás csak ezután következik. Mikor majd veszek fermentáló gépet és nyomom kifele a kefirt, joghurtot, fekete fokhagymákat, stb. A gyógynövények is katonásan sorakoznak a konyhapolcon, a kiöntő kannákkal és kőcserép poharakkal egyetemben. Ezt nem könnyű ám megemészteni egy ilyet még nem tapasztalt embernek. Nem is szoktam mondani senkinek, mert vagy kreténnek, vagy valami kuruzslónak néznek. :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71643) -Pepe- válasza tomcica (#71626) üzenetére


-Pepe-
tag

Érdekes variáció, kipróbálom. Várj már és a pihenővel mi lesz, a kutya szalad vele? :DDD A 120km/hétnél szerintem kihagytad a pihenőt. 5 nap futás. 16+16+16+20+24=92. Milyen 120?
Ja, hogy milyen pihenő nap? ;] :DDD Azok nélkül kijön, meg a lélek is belőlem. :K A zsinórban 3 futás, hát az még annyira nem laza, csak a kettő egymás után. :B
A 100-as tempós heteid biztosan adtak annyi alapot, hogy le tudd hozni a hosszabb távokat is. Így viszont a minőségi, ahogy hívod megy a lecsóba, vagy minden második héten hozod. A hosszú lassú is jól le tudja szívni az embert, bár jónak magyarázom. :DDD Már a cipőkitaposásra is rájöttem, hogy miért volt, meg a lábfáradásra is. Túl nagy volt a súlyom. 75kg-al már csak a vége felé érzem, hogy széttaposom a cipőt. Iszonyat sokat számít az a -25kg. A combom sem áll már be, mint régen. Az aszfalt ütését sem érzem annyira.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71644) itouchfan válasza ladybug (#71638) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én úgy vagyok ezzel, hogy ha nem tudok naponta egy-másfél-két óra énidőt kialakítani, akkor valami nincs helyén az életemben, tehát szerintem ennyire a mentális és testi egészség szempontjából a legtöbb embernek szüksége van (nekem biztosan, legyen az futás, más sport, olvasás, esetleg értékes tartalom böngészés a neten, YouTube, stb). Volt olyan időszak, amikor nem volt meg ez, akkor határoztam el, hogy nálam ez az alap lesz, hogy a sportra (legyen az erősítés , bringa, vagy futás) a heti tervemnek megfelelően tudják időt szakítani. Persze van egy egy rendkívüli nap amikor nem jön össze vagy zűrösebb időszakok, de általánosságban működnie kell. Párt meg igyekeztem úgy választani, hogy ő ezt elfogadja, megértse, hogy számomra ez a normális működés feltétele. Ugyan nem teljes munkaidőben melózok, csak 25-30 órában + az apró, de ha még teljes munkaidőben dolgoznék is, az 8 óra, plusz durván legyen 2 óra az utazás oda-vissza, plusz a járulékos dolgok, plusz 7,5 óra alvás nekem elég, most tartunk 17,5-nél, marad még 6,5 óra egy napból, abból - legalábbis az én élethelyzetemben úgy látom - hogy 1-1,5 órát minden nap le kell tudjak csípni, elégnek kell lennie a fennmaradó időnek a többire. De ez vélemény, elhiszem hogy gyerekkel nagyon más a szitu. :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#71645) bencze válasza ladybug (#71638) üzenetére


bencze
senior tag

Emberfüggő, de szerintem pl maratonhoz már nagyon könnyen el lehet oda jutni hobbistaként is, ha az ember ki akarja hozni magából amit tud. 100km az kb heti 10 óra, az még csak a rendszeres hobbi, annyi hulladékidő legtöbb embernek kerül ha akarja. Én nem hiszem, hogy 23+ órája annyira el van foglalva mindenkinek, hogy nincs rá ideje, inkább prioritás dolga. Van aki tv, youtube előtt ül, olvas, kocsmázik, köt, pletykál, autót bütyköl, tudomisén. Ha a család nem fogadja el akkor 1 is sok, ha elfogadja akkor 10-et is elfogad. Tudom van aki otthon ül folyton a családdal, de amennyire látom az sem mind 100% produktívan eltöltött idő, pár éves kor után a gyerekek is elvannak önállóan, nem kell minden percben terelgetni őket. Az áldozat valahol ott kezdődik szerintem ha mondjuk ironmant akar az ember és heti 20 órában csinálja, vagy komolyabban ultrázik :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#71646) tomcica válasza -Pepe- (#71642) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha unod az iszonyat pusztasagot,akkor lejossz egyszer ide,tudok kinalni iszonyat pusztasag + egy 40eves leharcolt regi rekontan 400metert...a heten a nagy sar miatt minden edzes ott tortent,ugye 50+ korokrol beszelunk.De elpuhultam mar,mert minden masnapon megforditom a kort :K
Felenk a jelszo: "aki tud heti 5x futni az tud 7x is ;) " amugy igazad van,elso nehany ciklusban ha keri a szervezet az 1-2 piheno napot (vagy keresztedzest) hetente akkor add meg neki,nem erdekes hogy csak 60-80km lesz meg adott heten,majd noveled evek alatt. :K
Kesobb ha keri,ha nem ugysem kap ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71647) tomcica válasza tomcica (#71646) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A hosszu lassunal (a lassu az azert relativ 65-75% pulzusrol beszelunk) a lenyeg a naprol-napra torteno megfelelo visszatoltes :K +eleg alvas.
Amikor benne van a daraloban az ember akkor egy 60perces edzes naaaagyon rovidnek szamit,80-90perc a normalis,es 120perc felett kezdodik a hosszu edzes. A 80-90perc ugy tunik,mint addig egy 40-60perces edzes.Szoval a "hosszu" az egy relativ fogalom :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71648) sherlock82 válasza Alg (#71641) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nálunk ahogy kinéz esély sincs rá.

Köszi.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#71649) LanyUs válasza ladybug (#71638) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát én még nehézsúlyban vagyok a 97kg-mal. De a laza alapozás tempóm terepen 12km 1:20-30:00. Ezt ki tudnám lökni 15km-re és a keringésem elbírná minden nap. Tehát 15km X 7 = 105 km. Csak a térdeim megóvása érdekében nem csinálom így. De itt néhány gyorsabb/könnyebb csapattag. Kilazázza ezt 120-150km közé is :)
Ma pl. levettem 2 km-ert a lazabol, mert tudtam, hogy felkeltek a lányok és csináltam reggelit ( lehet ez már a ló túloldala ), de kárpótolni fogja a holnap reggeli laza félmaraton.
Ami zavar, hogy 1 óra után -2 fokban fázik a vizes nyaksál alatt a nyakam és a fejem is az átázott sapkatol.

(#71650) Peterhappy válasza ladybug (#71624) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én régen bringával jártam melóba, összejött heti 200km, néha még rá egy hétvégi túra, jó voltam. Sajnos a Covid óta ez nem így néz ki. Azóta alig bringázok (tavaly azért csak összejött 3500km, de idén ez töredék annyi sem lesz), részben a részleges Home Office miatt, részben mert most már szinte minden nap én viszem a Gyerekeket iskolába, így bringa helyett tömegközlekedés van.

A főállásom (5*8 óra, részben HO) mellett úgy alakult, hogy bő két hónapja sajnos másodállást is kellett vállalnom, az kb. 20 óra/hét.

Három Gyerek van, szerencsére már nagyobbak (12, 10, 8 év) az iskolába hordás mellett igyekszem este is minőségi időt tölteni velük, az esti mesét megelőzően beszélgetünk.

A háztartást Feleségem viszi, én néha besegítek a főzésben, stb. de jellemzően a bevásárlásokat intézem én, általában csütörtöki és szombati hajnali bevásárlással-piacolással.

Én mondjuk nem futok annyira sokat, 100km-es HAVI minimumra törekszem. Volt 300km-es hónapom, de az szeptemberben volt, korán kelt a nap is, én is, mire a környék ébredt, én már hazaértem. Most nem megy a korai indulás, délután futok, ha emberi időben hazaérek és még van jártányi erőm.

Feleségem pilatesezik, néha-néha kocog, segítjük egymást, hogy mindkettőnknek legyen ideje a maga mozgására. Extra motiváció, hogy lássák a Gyerekek, hogy életünk szerves része a mozgás és amint kicsit jobb idő lesz, intenzíven bevonjuk ebbe Őket is - velük is eljárunk néha kocogni és két-háromhetente túrázunk, kirándulunk egy nagyobbat.

A "Hogyan csinálom?'-ra azt tudom válaszolni, hogy:
- korán kelek, tavasz-ősz időszakban még korábban és akkor hajnalban is futok
- a facebook, instagram, pinterest, ki tudja mi minden van még, nálam összesen, ha tíz percet kitesz a napomból
- a PH fórumokat még olvasom, de míg régen napi több órát itt töltöttem, most átfutom a hozzászólásokat utazás közben, vagy ebédidőben.
- a számítógépezésről teljesen leszoktam, csak munkára használom, vagy épp most, ha nem akarok telefonról pötyögni
- nem járok el bulizni, szórakozni - számomra többet ad, ha egy-egy hétvégén barátokkal, szülőtársakkal (családilag) elmegyünk sétálni, kirándulni egyet
- a meccsnézéseket redukáltam heti ~1-2 mérkőzésre
- Feleségemmel jó, ha heti 1-2 filmet megnézünk (idén még szerintem egyet sem láttunk)
- kb. 20:30 körül már ágyban vagyunk, akkor még van időnk beszélgetni, filmezni, stb. én ilyenkor olvasok, de legkésőbb 22:30-kor lövik a pizsit.

És pénteken tovább vannak a Srácok, én viszont épp aznap hamarabb végzek, így lehet, hogy még egy péntek kora délutáni squash-t be tudok iktatni rendszeresen az életembe :)

Azt nem mondom, hogy sok énidőm van, de arra, amire szeretnék és ami számomra igazán fontos, jut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.