Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) bencze válasza emvy (#34297) üzenetére


bencze
senior tag

1:29:51 lett. Nem tudom látszik-e, de ide is:

katt

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34302) inf3rno válasza bencze (#34301) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula, szép teljesítmény! :C

Buliban hasznos! =]

(#34303) emvy válasza bencze (#34301) üzenetére


emvy
nagyúr

Wow, gratu.

while (!sleep) sheep++;

(#34304) borix válasza bencze (#34301) üzenetére


borix
őstag

Szép volt.Mennyi maradt benne pulzus170-175 nem ment volna fokozatosan fölengedve?

(#34305) bencze válasza borix (#34304) üzenetére


bencze
senior tag

Nem. Elvileg kb 162 körül lehet a laktátküszöböm. Max valahol 175-178, 175-öt csak 400m-ezéskor láttam 35 fokban, egyszer.

szerk. Megjegyzem egy érdekes dolog van csak, esett vagy 10-el a cadencem. Lehet erősödtem kicsit az év folyamán. Az időn nem látszik csak érdekesség.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34306) bandus válasza emvy (#34292) üzenetére


bandus
veterán

gratula mindhármótoknak, faszán nyomtátok!

én a múlt hétről 1 nap futást és 5 nap piálást tudok felmutatni :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34307) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Gratulálok mindenkinek, csak kapkodom a fejem a szebbnél-szebb eredmények láttán!

(#34308) tomcica válasza bandus (#34306) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En tegnap ket 20eves kis csajnak segitettem a 15km-es hosszu futasukban.Felmaratonra keszulnek,egyik hetprobas a klubbol,a masik crossfittes.5.30-as iram a celjuk,tegnap kicsit gyakoroltuk is,meghozza faradt labra.Kb. feltavtol kaptuk fel oda es morzsoltunk el egy 5km-t,majd a vegere mondtam h sokat fejleszt egy kis kopkodosebb tempo,1.5km-t mentunk 4:26-os atlag lett (fokozosra).Szepen turtek a megprobaltatast.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34309) bandus válasza tomcica (#34308) üzenetére


bandus
veterán

az igen :R és azért a végére lett a homlokodon azért egy izzadtságcsepp? :))

közben a wizz félmaratonról: drága külügyminiszterünk azért rittyentett egy 1:31-es időt, és mo farah is megtornáztatta a lábait egy 59:26-os félmaratonnal a great north runon :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34310) tomcica válasza bandus (#34309) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyira azert nem volt meleg 18korul,h izzadjon az ember :P lattam a Mo-t,feladta a lecket a Rupp + ifju kenyai brigadnak a Chicago miatt,ez ugye oda volt a lz utolso felmero.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34311) emvy válasza bandus (#34306) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne izelj, a budavari borfesztivalon volt sajat standunk, szoval meglepo modon a felmaraton elott mindennap boroztam (utana meg foleg!). :)

while (!sleep) sheep++;

(#34312) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

mit szóltok a reggel 8 órás wizzair rajthoz tegnap?

nem lett volna jobb időpont 10-11-körül?

nekem vágülis jól kijött, de előtte a délelőtti rajtnak jobban örültem volna.

(#34313) Chuck Norris válasza bandus (#34306) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok én is mindenkinek, habár nem szeretem a tömegrendezvényeket de nagyságrenddel jobb volt ez mint a múltkori maratonváltó a bnw-n.

(#34314) emvy válasza seadrone (#34312) üzenetére


emvy
nagyúr

Mar 9-kor is nagyon meleg volt, szoval tok jo, hogy korabbra raktak.

while (!sleep) sheep++;

(#34315) seadrone válasza emvy (#34314) üzenetére


seadrone
őstag

azért anniyre nem volt meleg 11-kor sem, de kétségkívül melegedett az idő

9-re már majdnem beért az első, biztos nem akart napon futni :)

(#34316) seadrone


seadrone
őstag

most nézem az órámat a wizz-ről, ez létezik, hogy enniy szint lett volna benne?

Ascent
134 m

Descent
112 m

(#34317) #78687232 válasza seadrone (#34315) üzenetére


#78687232
törölt tag

Egy verseny nem csak az elsőkről szól. Nálam is vannak még gyengébb futok, akik 3 óra körül fejezik be (+az első indulókhoz képest nagyjából negyed órával később rajtolnak). Mire mindent átvettem már 10:45 volt. Pont jó volt ez a kezdés, remélem jövőre is hasonlóképp lesz.

(#34318) LanyUs válasza seadrone (#34312) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egy komolyabb rajtot "publikus" időpontba illik tenni. Pl. 14:00 Nálam a biológia miatt nagyon körülményes még a 10:00-ás verseny is :D Vagyunk ezzel így páran még ...

(#34319) seadrone válasza #78687232 (#34317) üzenetére


seadrone
őstag

persze, értem

@LanyUs

nekem egy hét kellett, mire átállítottam magam a koránkelésre, így alvás, reggelizés és a trónolás is pöpecül ment, meg is dícsértem magam:)

cserébe tegnap este 9-kor már aludtam :)

legközelebb benevezek valami esti futásra, olyanon még sosem voltam

[ Szerkesztve ]

(#34320) borix válasza LanyUs (#34318) üzenetére


borix
őstag

Korinthosz 160km akkor a te pályád! ;]

(#34321) pfekusz


pfekusz
újonc

Grat Mindenkinek!
8 órás rajthoz képest is meleg volt kevés volt az árnyék.
Idő: 1:33:09 (PB)
Sparra még nincs ötlet...

(#34322) inf3rno válasza seadrone (#34312) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez azoknak szar, akik odautaznak és 5-kor kell kelniük vagy még korábban miatta.

Buliban hasznos! =]

(#34323) LanyUs válasza borix (#34320) üzenetére


LanyUs
senior tag

Életemben nem futottam még 15km feletti távot pisi nélkül sem :) Háromszor indultam a szekszárdi borvidékin és mindháromszor ugyanazon a helyen kellett megállnom. Már mestere vagyok a dolognak a versenyen is, mert a kulcsa, hogy nem felülről támadsz, hanem alulról a futónadrág szárát tépem felfelé, mint egy gyors kerékcsere, így csak 10-15 sec a veszteség. Tiszta Forma 1 :))

inf3rno: meg a többieknek, akiknek szó szerint :DDD :DDD

Futottam már órásokkal és legtöbbször a Strava mobil app hasonló szintet írt.

[ Szerkesztve ]

(#34324) inf3rno válasza seadrone (#34316) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól függ milyen óra. Ha nincs rajta barométer, akkor a GPS elég sokat tud tévedni szintben.

Buliban hasznos! =]

(#34325) inf3rno válasza LanyUs (#34323) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"nem felülről támadsz, hanem alulról a futónadrág szárát tépem felfelé, mint egy gyors kerékcsere, így csak 10-15 sec a veszteség" lol :D

Buliban hasznos! =]

(#34326) emvy válasza seadrone (#34316) üzenetére


emvy
nagyúr

Negyven meter szint volt benne kb.

while (!sleep) sheep++;

(#34327) borix válasza inf3rno (#34324) üzenetére


borix
őstag

A barométer is tévedget ha frontátvonulás,fronthatás van.
Sőt még az sem kell elég egy futópad és van,hogy dobálja a színteket és a magasságemelkedést,csökkenést.

(#34328) zaskar válasza borix (#34327) üzenetére


zaskar
senior tag

A múltkor kérdeztél az FR645-ről. Egy hétvégi tapasztalat, lengyel 100 km-es terepverseny, a honlap szerint a pálya ITRA által tanúsított.

Hivatalos hossz: 100.8 km FR645: 99.88 km
Hivatalos szintemelkedés: 3970 m FR645: 4051 m

Csak GPS ment, de az másodpercenkénti mintavétellel. Tavaly FR920XT-vel mentem, az majdnem méterre ugyanezt mérte.

(#34329) emvy válasza zaskar (#34328) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez teljesen oke, 1%-os hiba.

while (!sleep) sheep++;

(#34330) borix válasza zaskar (#34328) üzenetére


borix
őstag

Ez tök jó.
Kíváncsiságból a Garmin oldalán átállítod GPS mérésre barometrikusról úgy mennyi lesz és a Strava ha van mennyit mutat?

(#34331) zaskar válasza borix (#34330) üzenetére


zaskar
senior tag

A magassági javításokra gondolsz? Ha azt bekapcsolom, akkor 4472 m a szintemelkedés. Vagy van más átállítási lehetőség is?
A Stravába is 4051 méterrel ment át.

(#34332) borix válasza zaskar (#34331) üzenetére


borix
őstag

Így gondoltam.
Ez már azért jelentős tévedés.

(#34333) zaskar válasza borix (#34332) üzenetére


zaskar
senior tag

Nemrégiben jött egy frissítés, amivel kalibrálható lett a barométer. Előtte meg éppen hogy mindig be kellett kapcsolni a magassági javításokat, úgy lett korrekt a szint. Most már fordítva van...
A pontosság kedvéért megjegyzem, hogy a mért pályahossz tartalmaz néhány kitérőt.Nem eltévedésekről van szó, mert kiválóan ki volt jelölve a pálya, hanem:

- technikai szünetek miatti félrevonulások az erdőbe:)
- kétszer mentem be út menti boltba kóláért, mert ott nem tartanak ilyesmit a frissítőknél.

De ezek összességében szerintem nem többek 100-150 méternél.

(#34334) borix válasza zaskar (#34333) üzenetére


borix
őstag

Mondjuk én a barometrikus magasság mérésnek akkor látom értelmét ha valaki már komolyan edz és hegyvidéken is edz rendesen.
Míg az egyik hónapban fut 150km a másikban jó ha százat és ezeket is többségben sík terepviszonok között addig ugyan mindegy.

(#34335) tomcica válasza bandus (#34309) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma mar azert izzadosabb/kopkodosebb edzes ment,100x100m domb,ugy 2/3-nal mar azon gondolkodtam mit fogok enni ha hazaerek :DDD
Letoltam egy liter izot,meg az ebedrol maradt lecsot allva futosruhaban,majd mire letusoltam mar ereztem,hogy "ugatnak bent a kutyak",teljes kiorlesu kenyer csicseriborsos-tokmagos pastetommal,majd vajas baracklekvaros es miutan nem maradt mas vajas nutellas (szeleteltem ra banant is).
Picit lefogyott az uzemanyag :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34336) ígyvanferi válasza zaskar (#34328) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Inkább arról a versenyről mesélj! Francot se érdekli, hogy 1 vagy 2%-ot tévedett az óra. ;] Viszont elég egyedülálló vagy itt a topicban is ilyen távokkal, a szintet inkább nem is nézem, mert beleszédülök.
Én a hétvégén futottam kb. 10 km-t a Káli-medencében, felszaladtam a Hegyestűhöz, meg össze-vissza a dombokon a szőlők mellett, mondjuk volt benne összesen 200 m fel-le, de másnap megéreztem a lábamban, farizomban. Viszont lenyűgözően szép a táj.

(#34337) concret_hp válasza inf3rno (#34324) üzenetére


concret_hp
addikt

azért amikor nagyjából full sík az egész, akkor ez nem jellemző, nekem is 34m-t mért ami a 3 hídra felfutásból jön össze, ezen 140m-t mérni ott vmi gond van.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34338) inf3rno válasza tomcica (#34335) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csicseriborsóhoz van valami jó recepted? Azt hiszem ilyen humuszt vagy mi a francot szoktak a zsidók csinálni belőle. De nekem valami olyan krém kéne, ami bevált, és tényleg jó. Már vagy egy éve van konzervben a spejzban, mert képtelen vagyok nekiállni megcsinálni. :D

Buliban hasznos! =]

(#34339) inf3rno válasza ígyvanferi (#34336) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, voltam én is ott tavasszal.

Buliban hasznos! =]

(#34340) inf3rno válasza concret_hp (#34337) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát érdemes lenne belenézni a logba, hogy miből jött össze annyi, vannak e nagy szint ugrások, stb.

Buliban hasznos! =]

(#34341) tomcica válasza inf3rno (#34338) üzenetére


tomcica
Topikgazda

passz,ez bolti humusz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34342) zaskar válasza ígyvanferi (#34336) üzenetére


zaskar
senior tag

Idén már ötödször voltam ezen a versenyen. Megjegyzem, nekem sem specialitásom az ilyen hosszú táv, ezeken jóval lassabb vagyok, de évente 1-2 alkalommal mégis kényszert érzek, hogy elinduljak ilyenen is. A konkrét rendezvény egy 3 napos hatalmas futófesztivál Krynica-Zdrój városkában. Rengeteg versenyszám, mind aszfalton, mind terepen. Én mindig a 100 km-en indultam, de van aszfaltos maraton is, jó szintes, és természetesen sok rövidebb táv is. Rengeteg futó érkezik ide ilyenkor, idén csak a 100 km-en 479 fő ért célba. Én most a 208. lettem, de ment már jobban is. Persze ennek nincs jelentősége, mert számomra itt csak a teljesítés a fontos. Más élményeket kínál egy ilyen táv, mások a leküzdendő problémák, mint pl. egy félmaratonon, persze utóbbinak is megvan számomra a varázsa, de mostanában kicsit hanyagoltam a tempósabb futàsokat, mert volt egy lovaglóizom sérülésem. Csak ajánlani tudom mindenkinek, kb. 4 órai autóútra van Mo.-tól. Csodás kis városka a Beszkidek lábánál, számos kedvező árú szállással.

(#34343) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#34336) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Azért szerencsére nem teljesen egyedülálló, a múlt hétvégén én a Vadrózsán voltam ami idén 158Km volt 7200m szinttel és mivel körbe megy pont ugyan ennyit mentem lefele is, ami a vége felé azért már rosszabbul esik mint fölfelé.

(#34344) zaskar válasza Chuck Norris (#34343) üzenetére


zaskar
senior tag

Na igen, te sokkal több ilyen hosszú távot mégy, sőt jóval hosszabbakat. Nálam tényleg csak évi egy, max. két ilyen alkalom van.

(#34345) borix válasza zaskar (#34328) üzenetére


borix
őstag

Pulzust nem is szoktad mérni?

(#34346) zaskar válasza borix (#34345) üzenetére


zaskar
senior tag

Csak az utóbbi két évben szoktam rá ismét a pulzusmérésre, de inkább csak tájékoztató jelleggel. Kb. 15 éve futok, az elején mértem, de hamar abbahagytam, mert az akkori pántok még kényelmetlenek voltak, zavartak. A mai könnyű pántokkal már nincs problémám. A csuklós mérést nem használom, nálam nem ad valami megbízható eredményt. Úgy vagyok vele, ha már mérem, akkor hiteles adatokat kapjak.

(#34347) seadrone válasza inf3rno (#34322) üzenetére


seadrone
őstag

én helyben voltam, mégis 5-kor keltem

kaját két órával előtte már érdemes intézni (nekem legalábbis), utazás Pesten belül is akár 30-60 perc is lehet, előtte fél órával már kinn voltam, így a biztos

szerintem aki pl Mislkolcról, Debrecenből, Veszprémből kitudja honnan jön, simán 3-4-kor kelhetett

na az kemény :)

(#34348) borix válasza seadrone (#34347) üzenetére


borix
őstag

Debrecenből ha vonattal tud jönni akkor fél háromkor kell indulni és 9E a költség.
Kocsival 7E az üzemanyag költség ha ketten jönnek és 4 órakor indulnának kb.
Nézzük fordított állásból ti nagyon lejártok a Debrecen környéki futó rendezvényekre? ;]

(#34349) seadrone válasza borix (#34348) üzenetére


seadrone
őstag

rotaryra már 4 éve igen, sőt néha oxigénre is :D

(#34350) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#34343) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem akartam kihagyni senkit innen, aki ultra távokat is fut, sorry! Tudom, hogy szoktál 100 fölöttieket is, mindenféle teljesítménytúrát, vérkört, stb. Csak ösztönözni akartam zaskart egy kis élménybeszámolóra. Szeretek olvasni az ilyen hosszú futásokról, túrázásokról, mert ezek egyelőre nagyon távol állnak tőlem.

Az a Vadrózsa is érdekel, milyen élmény lehetett. Grat mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.