Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) dragonfx válasza bandus (#34200) üzenetére


dragonfx
veterán

értem. jo én nem futok maratonokat.
heti1-2 6-8km.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34202) mbeno válasza bandus (#34200) üzenetére


mbeno
csendes tag

Én is bencze kollégával értek egyet. Pár hónapja elkezdtem bevizezni futás előtt az érintkezőfelületet és azóta nincs bajom a futás elején a méréssel.
Amúgy nekem is M400+H7 kombóm van és tavasszal kellett cserélnem a pántot, teljesen szétrepedezett az érintkező felület.

(#34203) emvy válasza dragonfx (#34199) üzenetére


emvy
nagyúr

A mobilok jo resze sokkal pontatlanabb, masreszt fene se akarja magaval cipelni a phabletjet.

while (!sleep) sheep++;

(#34204) bandus válasza emvy (#34203) üzenetére


bandus
veterán

exactly. egyedül ha terepen futok akkor viszem magammal, ott ki tudja mi történhet, elég csak, ha kimegy a bokád, nem árt ha tudsz segítséget hívni, de az i7 elfér a futóövemben nagyon kényelmesen. egy plus vagy egy galaxy note már nem férne bele, ahhoz kellene hátizsák. mondjuk ezek alatt el lehet bújni, ha esik az eső :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34205) borix válasza bandus (#34200) üzenetére


borix
őstag

Ott kezd el félre mérni mikor a megállásoknál nagyobb pulzusesés történik majd megindulásnál pulzusemelkedés.Ha nem mozdul,csúszik el ez alatt az idő alatt akkor ennyi bírt a pánt.
eBay-en vannak után gyártott pántok 5 dollár körül,lehet ehhez az órához jobban megérné már inkább azt berendelni.

dragonfx
Mikor valaki már el kezd komolyabban futni akkor előbb utóbb beruház egy órába is.
Heti 1-2 futáshoz simán jó a teló + mellkasöv kombináció.

(#34206) bandus válasza borix (#34205) üzenetére


bandus
veterán

egyébként úgy néz ki, hogy lassan jöhet az utód. biztos voltam benne, hogy ezt csak garminra cserélem le, de a pletykák alapján ez a vantage nagyon tuti cucc lesz :K [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34207) borix válasza bandus (#34206) üzenetére


borix
őstag

Még a végén kiderül,hogy felvettek 1-2 valamire valóbb designert vagy a régiek csak jól copyztak ;]
Ezt találtam az órákról [link] az az 500 dolláros induló ár nem is olyan elszállt ár érte.
Az optikai érzékelő rész elég komolynak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#34208) #78687232 válasza dragonfx (#34199) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tegyük fel, még ha nem is jobb, de praktikusabb. Az első kb 3 hónapot telóval futottam, szörnyű volt így visszagondolva. Most óra fel és semmivel sem kell foglalkoznom. Használtan vagy kifutó szériákat be lehet húzni 30 körül, az meg szerintem nem nagy ár a kényelemért.

(#34209) dragonfx válasza #78687232 (#34208) üzenetére


dragonfx
veterán

jo kényelmesebb ha lezs valahol akciós lehet bevállalom.

ma voltma bikáson le van pusztulva aza futout.
rövid

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34210) bandus válasza dragonfx (#34209) üzenetére


bandus
veterán

En vasarnap voltam, regebben meg szinte csak ott futottam amikor a kornyeken laktam. Az, hogy rovid, hat ez van, a park meg a terulet merete adott, abbol kihoztak a maximumot. Ami jobban zavart, hogy meg a szigethez kepest is borzasztoan fel van puhulva a rekortan, serulesveszelyes, ahogy imbolyog rajta a bokam, inkabb futottam a jardan mellette.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34211) Vertigo18 válasza dragonfx (#34201) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért azt ne feledjük el, hogy az az eszköz egy TELEFON, amiben vannak "plusz" használandó eszközök. Egy fényképezőgép mindig jobb képet fog csinálni, mint egy telefon fényképezője, egy GPS-Navi rendszer mindig pontosabb lesz, mint a telefon navigációja, egy profi diktafon mindig ráver majd a telefon diktafonjára, a telefon beépített zenelejátszójára köröket ver egy középkategóriás Ruizi X02-es mp3-lejátszó ... mert ezek a telefonban másodlagos dolgok. Telefon telefonálásra való alapból.

Nos, ez egy olyan óra, ami futásra való, elsődleges funkciója, hogy gps-alapon monitorozza a futásodat és különböző adatokat mér hozzá. Sokkal pontosabb, mint a telefon legprofibb Premium app-jai. Szerintem majdnem mindenkinek van itt a telefonján valamelyik futó applikáció Pro, vagy Premium verziója, mivel sokszor akciózzák, aztán kiváncsiságból behúzzuk. Mégsem használjuk rendszeresen őket.

Hozzátenném, kocafutásra, örömfutásra simán jó a telefon!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34212) borix válasza Vertigo18 (#34211) üzenetére


borix
őstag

A pontosság nem igaz.A telefonokba van,hogy jobb GPS chipek vannak ha jó az alkalmazás simán csinál olyan rögzitést mint az óra még jobbakat is.
Nekem a telefonom + polar beat,strava pontosabb mint egy Fenix 3,920xt csak nincs barometrikus magasság mérésem.

(#34213) emvy válasza Vertigo18 (#34211) üzenetére


emvy
nagyúr

> Sokkal pontosabb, mint a telefon legprofibb Premium app-jai.

Ez igy nem igaz. Egyreszt azert, mert a GPS pontossaga nem az apptol fugg, hanem a beepitett hardvertol -- csak nehany (olcsobb) telefonban el van szurva. Egy 'jobbfajta' telefon GPS-e epp olyan pontos, mint egy orae, sot. Az app csak siman megkapja a koordinatakat a hardvertol (+ OS-tol). Ami meg problema, hogy az ora a kezeden van, igy nagyobb esellyel 'lat ra' a muholdakra, mint a zsebedben, etc. hordott telefon.

> GPS-Navi rendszer mindig pontosabb lesz, mint a telefon navigációja

A fent emlitett okokbol ez sem egeszen igaz. Csomo 'profi' GPS-nek nincs adatkapcsolata, ami az A-GPS-hez kell, az meg nagyon fasza. A telefon tud wifi meg cell-tower triangulaciot is.

Random cikk:

https://www.singletracks.com/blog/mtb-gear/gps-accuracy-gps-vs-smartphone-vs-cyclocomputer/

"Officially, the iPhone 6s running Strava and the iPhone 6s Plus running Endomondo were the most accurate in our test (±0.67%), followed closely by the Garmin Edge 520 (+1%). "

Lenyeg: ha a fejed tetejere raknad az orat es egy normalis telefont, akkor valoszinuleg nem lenne lenyeges kulonbseg, de siman elofordulhat, hogy a telefon pontosabb.

while (!sleep) sheep++;

(#34214) #78687232 válasza emvy (#34213) üzenetére


#78687232
törölt tag

Láttam már versenyen ananászt fejen egyensúlyozó futót, ennyi erővel simán csak rá kell fejre erősíteni a telót postagumival.

(#34215) emvy válasza #78687232 (#34214) üzenetére


emvy
nagyúr

Triatlonnal nem ritka, hogy berakjak az uszosapka ala. (Az orat.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#34216) #78687232 válasza emvy (#34215) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nem vízálló, vagy miért? Azt hittem már a legolcsóbb modellek is bírják a vizet, bár lehet nem a nagyon hosszú távra vannak belőve.

(#34217) emvy válasza #78687232 (#34216) üzenetére


emvy
nagyúr

Jobban latja a muholdat.

while (!sleep) sheep++;

(#34218) dragonfx válasza bandus (#34210) üzenetére


dragonfx
veterán

En tegnap voltam du.n 4kor.
Csomo ember zaj szmog.azert annyira nem.tesz jot egyik se. A futas nekem.kicsit olyan egyeni maganyos relaxos tevekenyseg na mostt itt mikor kutya kisgyerek gyalogos osszevissza rohangal elotted ez lehetetlen.
En a szigethez vagyoo szokva ohegyhez nepligethez.
De ezt en is eszrevettem ki vsn taposva kopva a rekortan.nem puhaszeru.meg gyokerek kinyomtak.kisse ja baleset veyzelyes.
Amelyik melyik konkret olcsobb tipus marka javasolt futoorabol?
Vagy mondjuk egy okosora mi band 3 jobb lenne?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34219) #78687232 válasza dragonfx (#34218) üzenetére


#78687232
törölt tag

Pesten szerintem a sziget a legrosszabb rész, túlságosan is közkedvelt

(#34220) dragonfx válasza #78687232 (#34219) üzenetére


dragonfx
veterán

Szerintem irto jo.
De ohegy jobb.kisebb.de kevesebben vannak hangulatosabb.
Holtidobe kell menni.
A normafas se olyan rossz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34221) #78687232 válasza dragonfx (#34220) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nálam Normafa vált be leginkább, bár ha Bp-i lakos lennék, mennék a hegyekbe

(#34222) emvy válasza dragonfx (#34220) üzenetére


emvy
nagyúr

Kedvenc korom: fel az Istenhegyin, aztan Matyas kiraly -> Tunderhegyi -> Janos hegy, aztan vissza.

while (!sleep) sheep++;

(#34223) dragonfx válasza emvy (#34222) üzenetére


dragonfx
veterán

Betonon nem futok.
De teny normafatol libego onnan le betonon nagy kanyarig utana vissza normafa.legszebb.bika nehez.de fele beton.
Nekem ohegy a nyero

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34224) emvy válasza dragonfx (#34223) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, en szeretek aszfalton futni.

while (!sleep) sheep++;

(#34225) Peterhappy válasza dragonfx (#34218) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bikas egy tragedia, legutobb futottam rajta, eletemben eloszor es sanszos hogy utoljara. Sajnos tul kozel van a melohelyhez, adja magat hogy kezdes elott oda jarjak ki, de nekem oriasi csalodas volt.
Soha nem fogom megerteni, miert jo valamibe sulyos penzeket beletolni, aztan hagyni lepusztulni...

En is jobban szeretek betonon futni, de multkor a Bikashoz vezeto 200 meteren is ereztem mar a terdem, az nekem most kuka egy idore. SZAC palyara jarok (az se nagy szam, de szeretem), az viszont hajnalban nincs nyitva... Az Oheggyel mar szemeztem, ra is nezek jovo heten!

MiBand 3 jo, hasznos, olcso, stb. De pulzusmeresre nem a legjobb valasztas, arra pedig totalisan alkalmatlan, hogy pulzuskontrollalt futast igazits hozza.
Altalaban a csuklos merok sem a legpontosabbak, de egy fitness karkototol, foleg egy 20 dollarostol nem lehet ilyesmit sem elvarni, sem remelni. Mondom ezt MB1, majd 2 tulajdonoskent.

(#34226) dragonfx válasza Peterhappy (#34225) üzenetére


dragonfx
veterán

Band 3 most 9 mi storeba.nem sok. De le akarnam tesztelni mit tud.
Bikas gyenge.
Ohegy irto klassz de egy resze emelkedo am.
Polarbol olcsobb tipus ami ajanlott es jobb egy mib3 nal vagy telis apos.nal?

tegnapi
Ment volna de uncsi korbe korbe.kicsina kor. Ez 9 kor.

Ohegy kb 1.3.
Valami 2.5-3as kene.remelem egyszer raeszmelnek nepligetbe csinaljanak.

Beton bokat,terdet kinyirja.nekem is fajt mikor 2-3* azon....

Van amugy egy jo palya omszki to korul....aki arra jar.hajra.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34227) Peterhappy válasza dragonfx (#34226) üzenetére


Peterhappy
őstag

Azt mondják, ez az útvonal jó és szép: XVII. kerület.
GMaps-en nézegettem képeket az útvonalról, én nem mertem bevállalni, de állítólag sokan szeretik. Passz.

Óhegy 1,4km ha minden igaz. Bikás 800m.

(#34228) dragonfx válasza Peterhappy (#34227) üzenetére


dragonfx
veterán

Ez nekem vilagvege

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34229) parandroid válasza dragonfx (#34226) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amennyit te futsz, nem a beton nyírja ki a lábad, hanem futótérded van, mert nem nyújtasz. :P

GPS vs víz témában: a víz iszonyatosan fog bármilyen jelet, csak hagyd a kezeden az órát fürdés közben, össze-vissza fog zizeregni, ahogy dobál el mindenféle kapcsolatot. GOS-es óráknak már az erdő lombkoronájának, és a fáknak a víztartalma is gondot okoz, de egyszerűen a párás idő is be tud tenni nekik.

Telefonok GPS egysége meg erősen költségtéma, prémium készülékekben olyan GPS van, ami órákban még jó darabig nem lesz, ahogy egyre költségérzékenyebb kesz egy modell, úgy kerülnek elő a szar chipek. Kanera ugyanez. Drágább telefonok jobb képet csinálnak, mint egy átlagos kompakt fényképező. Tükörreflexes gépeket, meg milc-eket ne keverjük ide, az más téma.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34230) bencze


bencze
senior tag

Gps mint a rádió: lehet akármilyen hiper szuper ha szar az antenna nem lesz jó. Ezért volt jó az ambit3 mert bazi nagy antenna van benne.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34231) Peterhappy válasza dragonfx (#34228) üzenetére


Peterhappy
őstag

EZT fusd át esetleg, a minap küldte át Feleségem, ebben találtam én is a Rákos-patakos utat.

(#34232) inf3rno válasza Peterhappy (#34231) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez tök jó. Félreteszem, hátha visszaköltözöm később.

Buliban hasznos! =]

(#34233) borix válasza bencze (#34230) üzenetére


borix
őstag

Többségben a GPS pontosság kevésbé nézett ezt utólag látjuk.
A forma és a szolgáltatás téren lazán lenyomta a Fenix 3.

(#34234) bencze válasza borix (#34233) üzenetére


bencze
senior tag

Igen, amíg nem akarsz mondjuk edzeni vele, mert résztávnál nem túl biztató ha ugrál 4 és 6 perc közt az instant pace. De egyébre tényleg jobb.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34235) borix válasza bencze (#34234) üzenetére


borix
őstag

A résztávozás főleg nem a GPS pontosságtól függ.
pl a polar m430 kivették a hangjelzést a rezgő meg olyan gyenge,hogy nem érezni résztávos edzésnél.Na ott a pontosabb GPS mire megy vele? ;]

(#34236) dragonfx válasza parandroid (#34229) üzenetére


dragonfx
veterán

huuhhh léci erről dobj linket leírást vagy valaki fejtse ki ez mi mitől van
az edzéstől is elején xarul cisnáltam és ropog a vállam néha fáj is.
nem akarom a térdem bokámmal is ez legyen......

???,

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34237) dragonfx válasza Peterhappy (#34231) üzenetére


dragonfx
veterán

köszcsi ez alapján találtma az óhegyet.
nekema többi vagy messze van /kiesik vagy beton.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34238) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Lehet Fenix 3-on ilyen featuret állítani?

Futottam ma egy távot és nagyon megtetszett. Pár nap múlva újrafutnám és érdekelne, hogy fel lehet-e tölteni ezt a futást, mondjuk úgy, hogy a km-eken mutatja az előző futáson ugyanannak a km-nek az eredményét egy külön lapon. Vagy mondjuk egy ilyen kis Gps-vonalon nem csak az aktuális "háromszög" lenne, hogy hol járok éppen, hanem az is, hogy ugyanezen az útvonalon hol jártam ugyanekkor...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34239) tomcica válasza Vertigo18 (#34238) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Legkozelebb meg majd azt kered,hogy fussa le helyetted.Utana meg tetozod azzal,hogy egybol elkapd a trofeat,finisher ermet es polot.
:P
(lehet valami 3rd app tudja ezt amugy)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34240) Vertigo18 válasza tomcica (#34239) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ezek lettek volna a következő kéréseim! :D :P ;]

De mintha láttam volna valami virtuális edzőpartner-szerűséget még az Fr610-en, ahol be lehetett valami ilyesmiket állogatni.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34241) tomcica válasza Vertigo18 (#34240) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fr230 (meg Fenix stb.) appok kozott lattam Virtual Race-t,sok adatod egy kepernyo,be lehet allitani cel versenyidot es jelzi az iram mennyivel marad el (meg persze egy rakat egyeb adatot pace,time,dist stb).
Biztos van Virtual Partner is,mondjuk az utvonal dolgot nem tudom,de tempo,tav es ido az biztos van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34242) tomcica válasza tomcica (#34241) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kellene egy olyan app,amelyik ha elmaradsz a celidotol akkor kiirja h hany %-ban vagy xarabb,mint amilyen xar eddig voltal.FR 640-en akar hangosan be is mondana a BT fulesbe,lehetne a neve Virtual Tomcica (alcim: "but the pain is real!")

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34243) Peterhappy válasza tomcica (#34242) üzenetére


Peterhappy
őstag

Van ilyen. Tárcsázónak hívják :K

(#34244) mukibuci válasza Vertigo18 (#34238) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

up hosszan nyomod, előzmény, tevékenységek kiválasztod és indulás - ez vmi ilyesmi lehet?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#34245) borix válasza tomcica (#34242) üzenetére


borix
őstag

Valaki csak egy sima vízálló filccel felírja a kezére pl 5km szakaszonként a tervezett célidőt?
Ez fapados vírtuális partnernek számít? ;]

(#34246) tomcica válasza borix (#34245) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Arrol n beszelve,h aki rendszeresen versenyez az almabol felkeltve is tudja az aktualis reszidoket fejbol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34247) tomcica válasza tomcica (#34246) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk Vertigo kollegankat megertem,megvette anno a "kakukkos" orat,igy 2-3ev utan illik az "activity start-stop"-on kivul valamit produkalni vele :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34248) borix válasza tomcica (#34247) üzenetére


borix
őstag

Igaz és futni sem árt vele néha a gyaloglásban igaz profi sehol nem vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

(#34249) Vertigo18 válasza tomcica (#34247) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megvettem az újat, de még mindig a kakukkossal futok! Egyébként meg, amikor megvettem anno a kakukkost, akkor megdícsértél, hiszen pont a tanácsodra cseréltem le a homokórámat a kakukkosra, mert az modernebb! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34250) mukibuci válasza tomcica (#34247) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

folyamatosan oldja fel a funkciókat, a trófeavitrin után most ez a következő lépés

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.