Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) ígyvanferi válasza tomcica (#34636) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Dúlva! Grat! Adsz kölcsön jövő hét keddre 10-15 mp gyorsulást km-enként? Lesz a szokásos egyetemi futás, idén először 10K is az 5 mellett.

(#34652) Upo válasza borix (#34649) üzenetére


Upo
addikt

Annyiért hol van? A polarnál lekérhető hivatalos helyeken egy tizessel még drágább (azért mindegyiket nem néztem).

[link]
[link]

Esetleg még euronics-ba lenne -15.000 ft lehetőségem, amúgy ott is 70e a normál ár, de ha jól gondolom az se hivatalos?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#34653) borix válasza Upo (#34652) üzenetére


borix
őstag

(#34654) tomcica válasza ígyvanferi (#34651) üzenetére


tomcica
Topikgazda

majd kuldom a "CHI"-t :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34655) oxox válasza tomcica (#34636) üzenetére


oxox
addikt

durva...amúgy elcseszték, az elején kikellett volna használniuk a testi fölényüket :)

2-3éve egyik cimbim indult egy közeli bringaversenyen (196cm magas gyerek), úgy döntött az élre áll, és odaszúr, egyik másik cimbink (legmagasabb ember akit ismerek...olyan 210cm+ beállt mögé...50körüli tempo volt, és hát cimbi elfogyott, abbahagyta a tekerést a 210cm+ közös cimbink meg már nem tudok fékezni hátulról telibeverte, meg még ketten pereceltek rajtuk kivül...mondtam is neki, hogy ez a tuti recept, elfekteted a legnagyobbat keresztbe a második helyen...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#34656) Chuck Norris válasza tomcica (#34636) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok, neked azért magasabb dobogó kellett volna ;]

(#34657) Chuck Norris válasza inf3rno (#34635) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az is vagyok meg van amikor egy hosszabb lejtőn már konkrétan érzem, hogy megfájdul a térdem, azért is nem szoktam ezt erőltetni.

(#34658) mbeno válasza Upo (#34652) üzenetére


mbeno
csendes tag

A corvin plaza-ban corvin napok van hétvégén. Van -20%-os kupon a hervisre is. Ha azonnal kell, egy próbát megér, hátha van M430uk készleten :)

Januárig meg még jópárszor lesz kuponnap más plázákban is, hasonló 20%os akciókkal, szóval érdemes elcsípni egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#34659) Vertigo18 válasza Chuck Norris (#34656) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C ;] :DD

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34660) tomcica válasza Chuck Norris (#34656) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O hogy a tehen nyalna a szemeteket,SarkanyUrral egyutt :P :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34661) inf3rno válasza Danika256 (#34648) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem előfordult már, amikor sok céklát ettem. De most szezonja van, úgyhogy nincs kifogás.

Buliban hasznos! =]

(#34662) inf3rno válasza tomcica (#34650) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az tuti. :DD

Buliban hasznos! =]

(#34663) inf3rno válasza Vertigo18 (#34659) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#34664) tucsok.


tucsok.
senior tag

Eközben Spartathlon: [link]

Követés : [link]

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#34665) Peterhappy válasza Chuck Norris (#34656) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

(#34666) tomcica válasza tucsok. (#34664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kalapot le a magyar versenyzok elott,vagy az esemenyhez illoen: This is Spartaaaa! :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34667) Peterhappy válasza tomcica (#34666) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igy-igy, oriasi grat Zsuzsanak es persze a tobbieknek is!

(#34668) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Bélának most se jött össze. :-(

Buliban hasznos! =]

(#34669) borix válasza inf3rno (#34668) üzenetére


borix
őstag

Mikor majd összejön mi lesz?Valószínű, hogy szintidőn belül majd valahogy bevánszorog.
Brutális megterhelés ám ez úgy néz ki a testi adottságai vagy a felkészülési körülményei nem elegendőek hozzá lelkesedése,akarása az meg lenne.

(#34670) zaskar válasza borix (#34669) üzenetére


zaskar
senior tag

András (Lőw) a bizonyíték rá, hogy erre a versenyre különösebben nem kell készülni, hacsak nem akar valami nagy időt futni az ember. Ő ebben az évben saját bevallása szerint 700 km-t futott előtte, és így is megcsinálta 33:37 alatt, tegyük hozzá, már 21. alkalommal. Itt valami másra van szükség. Sokszor elsőbálozók simán végigmennek minimális futómúlttal, öreg rókák meg rendszeresen feladják. Az biztos, hogy fejben és testileg is nagyon ott kell lenni, már minimális sérüléssel se szabad nekimenni, és persze nem árt, ha az ember bírja a szélsőséges időjárási viszonyokat, mert lehet durva meleg, de esős, szeles idő is, mint most volt.

[ Szerkesztve ]

(#34671) borix válasza zaskar (#34670) üzenetére


borix
őstag

Magyar ember mindig talál egy kivételt amivel igazolja az okosságát ezt is egy példának írtad rá igaz?
Fiatal kenyai futó soha nem futott, fél vagy egy év múlva fut egy 2:30 maratont.
Ez akkor bizonyíték rá,hogy egy 3 órán belüli maratonra nem kell nagy felkészülés?

Ismerek olyan túra bringást aki évek óta nem fut a térde miatt de elmondása szerint egy 4 órás maratont vagy azon belülit bármikor lefutna.őserő
Sokan rendszeresen edzenek havonta 200km megvan majd jönnek,hogy pl 4:45 maraton PB lett.
Mit edzettek mit bohóckodnak mikor valaki lenyomja így futás nélkül is igaz?

(#34672) inf3rno válasza borix (#34671) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igy van. én is azért nem futok, mert csak rosszabb lesz tőle az időm. ;]

Buliban hasznos! =]

(#34673) inf3rno válasza zaskar (#34670) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fejben biztos, hogy ott kell lenni. Én nézni szoktam ezeket a túlélős sorozatokat, aztán valami nőt kiraktak egyedül a dzsungelbe valami fazonnal. A fazon 1-2 nap után feladta, mert nem bírta az éhezést. Utána eleredt az eső, 4 napig esett, elaludt a csaj tüze, semmit nem tudott csinálni. Fogta magát összekuporodott magzat pózba, aztán kibekkelte. A 30 nap végén azzal búcsúzott, hogy "fuck you Amazonas". Én már az első esős napon feladtam volna, és nem hittem volna, hogy végig lehet csinálni. Lehet, hogy a Spartathlonhoz is ilyen mentalitás kell...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34674) emvy válasza borix (#34671) üzenetére


emvy
nagyúr

Az UB-n tavaly full amatőr csapattal mentünk, senki nem futott jól igazából. 4:35-ös átlagot reméltünk, de ez kicsit álom volt.

A végén 4:37 lett az átlag, ötödikek lettünk. A trükk az volt, hogy mi hoztuk az előre eltervezett tempót jégesőben, viharban, 70 kmph-s széllökések mellett, a többiek meg sorban hullottak. Ha jó az idő, sehol nem lettünk volna

while (!sleep) sheep++;

(#34675) zaskar válasza borix (#34671) üzenetére


zaskar
senior tag

Félreértesz, egyáltalán nem erre akartam kilyukadni, sőt okoskodni sem akartam András példájával. De azért az ultra és a maratoni táv két külön világ, ne hasonlítsuk össze, bár mindkettő megkívánja, hogy rendesen készüljünk rá, hacsak nem annyi a cél, hogy szintidőn belül beessünk a célba.De inkább nem szólok bele a témába, 15 éves futómúltam alatt a leghosszabb távom aszfalton mindössze 66 km volt, de már azt is sokalltam. Terepen ugyan öt alkalommal elmentem 100 km-ig (évente egyszer késztetést érzek rá), de valójában a rövidebb távok valók nekem.

(#34676) borix válasza inf3rno (#34672) üzenetére


borix
őstag

Elírtam.Nem 4:45 maraton PB hanem 3:45
Jobb lett így a helyzet? ;]

(#34677) borix válasza zaskar (#34675) üzenetére


borix
őstag

Érdekel a véleményed.
pl [link] tomcica neked tetsző lehet!
Simonyi Balázs ilyeneket edzett és mégis Lőw András mögött végzett aki csak 700km futott egész évben.
Mi van ilyenkor,hogy van ez?

(#34678) t1 válasza borix (#34677) üzenetére


t1
addikt

Azért Löw Andrásnak nagyobb futómúltja van nem? Egy ilyen versenyen nagyon sok dolog szerepet játszik.

(#34679) zaskar válasza borix (#34677) üzenetére


zaskar
senior tag

Bár mint említettem, nem vagyok gyakorlott ultrás, de az a véleményem, hogy míg az ilyen és ehhez hasonló edzések egy maratoni távon Balázst jelentős előnyhöz juttatnák Andráshoz képest, addig 246 km-en ennek kevesebb jelentősége van. Itt már rengeteg múlik olyan dolgokon, mint pl. esetleges gyomorproblémák, ki mennyi időt tölt a pontokon, kit mennyire visel meg a hideg vagy a meleg, ki mennyire tűri az esetleges fájdalmakat, ki mennyit és milyen gyorsan gyalogol a futás mellett. Bár egy maraton alatt is jelentkezhetnek problémák, de jóval kevesebb ideig, 2-3-4 óráig kell őket elviselni, ezért ott inkább döntő lehet az edzettség abban a kérdésben, ki ér előbb célba. De ez csak egy feltevés részemről, fogalmam sem lehet, mi játszódik le annak a fejében, aki már 30 órája úton van Spárta felé, hőségben vagy szakadó esőben, míg jómagam leghosszabb sporttevékenysége eddig "csak"15 óra volt, ráadásul az én 5 db százasom mind viszonylag kedvező időjárási körülmények mellett zajlott.

(#34680) oxox


oxox
addikt

No több szempontból is megfogadtam a tanácsokat.
Nem hagytam, hogy a lehülés eltántoritson
Nem öltözök be mint a michlen baba :) cica naci sort, hosszú ujjú + rövid (szigetelés, és esti láthatóság, mert amúgy beolvadnék mint bEtmen)
Ki milyen sapkát használ?, mert úgy érzem a múlt heti megfázás a fülemet birizgálja a végén.

Jahh reggel 95,2kg-ot mutatott a mérleg (-6kg kb)
Most este meg kicsit odaléptem (magamhoz képest). Továbbra is azt érzem a 4km a kényelmes távom, de nem akartam puding lenni. 5km lett 4:48, 4:47, 4:47, 4:38, 4:48......23:49 (4:46/km)
Sep08-án ugyanez 25:50 (5:10/km) alatt ment :)
Kiváncsian várom, hogy fog menni ha lemegy még 10kg.

Holnap megyek vmi hosszabb/lassabbat...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#34681) borix válasza t1 (#34678) üzenetére


borix
őstag

Nem csak a futómúlt hanem Andrást Schirilla György,Balczó András szintű emberekhez hasonlítanám fizikailag és mentálisan olyan szinten vannak ilyen adottságokkal kevés ember van.

(#34682) borix válasza zaskar (#34679) üzenetére


borix
őstag

Jó látod egyetértünk de az,hogy különösebben nem kell rá készülni nem valós mert ha edz rá valaki keményen még akkor is embert próbáló.

(#34683) tomcica válasza borix (#34677) üzenetére


tomcica
Topikgazda

olvastam ezt regebben,sok hasonlot csinaltam is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34684) borix válasza tomcica (#34683) üzenetére


borix
őstag

Már akartam kérdezni neked boka,térd problémáid szoktak lenni és rendszeresen szedsz rá valamit?

(#34685) borix


borix
őstag

A bal térdkalácsom alsó részénél van ez a kitülekedés,dudor mitől lehet?Nagyon nem fáj de azért érzem.Állva nem látszik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34686) danielsz


danielsz
tag

Ma lefutottam a Rókaűzók váltófutóversenyen az Abaliget-Orfű szakaszt, kicsit paráztam, mert szerdán a tesztfutáson még volt egy enyhe lábnyavalyám, ami szerencsére nyomtalanul eltűnt. Utólag visszagondolva jobban is meg lehetett volna futni, de már mindegy

[link]

Kicsit para volt, hogy már az emelkedő legalján 185 volt a pulzusom, így ott már az volt a cél, hogy a dombot túléljem valahogy, a lefelét a vártnál picit jobban megfutottam, összességében 4:18/perces átlagom lett 7,1 km-en picit több mint 100 m szinttel.
A poén az egészben az volt, hogy a női országos maratoni bajnokkal együtt vártam a váltás, de kiderült, hogy másfél perc előnyöm volt, és szerencsére már nem ért utol, mivel csak bő egy perccel futott jobbat.

(#34687) bencze válasza emvy (#34674) üzenetére


bencze
senior tag

Mit jelent a "jól"? Átlag magyar versenyen max az első 3 helyezett nem amatőr. Ub-n kb mindenki az.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34688) inf3rno válasza oxox (#34680) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igyál egy teát utána, meg kell a csősál majd a mínuszokban. A sapka kevesebbet számít, az csak akkor fontos, ha szél van.

Buliban hasznos! =]

(#34689) inf3rno válasza borix (#34677) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"állítólag Zatopek egy esti résztávos edzése (valami hasonló nagyonsok X nagyongyors) közben, a parkban, beájult egy pad alá, de senki nem volt ott, aki észrevette volna, egy idő után magához tért, és ahogy ismerem, folytatta tovább..." - Jól hangzik. :DD :DDD

Buliban hasznos! =]

(#34690) emvy válasza bencze (#34687) üzenetére


emvy
nagyúr

Relative.

while (!sleep) sheep++;

(#34691) tomcica válasza borix (#34684) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem szedek izuletvedot,neha itt-ott nyikorog,foleg reggel,de ez ennyi ev uta,ekkora terhelesnel mar csak igy van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34692) borix válasza inf3rno (#34688) üzenetére


borix
őstag

A fej védelme is fontos,hogy a hajhagyma,hajgyökér ne fázzon meg mert hamarabb odalehet a dús sörény. ;]

(#34693) inf3rno válasza borix (#34692) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom, én itt vagyok 33, és még mindig nem kopaszodom. Biztos én voltam eddig szerencsés...

Buliban hasznos! =]

(#34694) borix válasza inf3rno (#34693) üzenetére


borix
őstag

Gondolod akkor,hogy mások is ilyen szerencsések lesznek ha meg nem így jártak?

(#34695) bencze válasza inf3rno (#34693) üzenetére


bencze
senior tag

42, dettó, nem sűrűn hordok sapkát a budapesti telek nem indokolják... azt gondolom ez is inkább genetika.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34696) inf3rno válasza borix (#34694) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak arra célzok, hogy a kopaszodás inkább genetika, és extrém esetben van csak köze a haj megfázásához.

Buliban hasznos! =]

(#34697) borix válasza inf3rno (#34696) üzenetére


borix
őstag

Rövid hajnál nem biztos,hogy jó dolog ha a hideg szél hűti az izzadt fejbőrt az évek során.

Tegyük fel,hogy 15 év múlva rohamos hajhullásba részesülsz.
Genetika,immunrendszer gyengeség,vagy az évek során a hidegben védtelen haj miatt lesz?
Kizárni nem tudod a harmadikat sem igaz?

(#34698) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok!

Futócipőből keresnék valami bestbuyt, gondoltam ebben a topicban biztos tudtok valamit :DDD
heti 2-3 futásról lenne szó 10-15 km-es távokkal

(#34699) Vertigo18 válasza danielsz (#34686) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nagyon szép, kívülről fújom az említett szakaszt, gyilkos tud lenni az eleje... :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34700) inf3rno válasza borix (#34697) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az valószínűbb, hogy vashiány vagy kemoterápia miatt lesz 15 év múlva, mint hogy megfázás miatt legyen. Faternak volt ilyen megfázós sztorija katonaságban. Ott kivágták a gázmaszkokat borotva pengével, aztán télen a -10-ben látszott, ahogy jön ki a torkuknál a pára. Úgyhogy a parancsnok beszórt egy könnygáz gránátot egy sátorba, aztán megjáratta őket, utána meg kiküldte őket gázmaszkban 10-15k-t futni hátizsákkal. Ott jól ráfagyott a víz a hajára, aztán csomókban jött ki utána. Kb. ilyen szintű dolgok kellenek hozzá, hogy megfázás miatt kezdjen hullani a hajad... Egyébként meg ha nem hordasz sapkát, akkor nem fog izzadni a fejbőröd, hacsak nem durván túlöltözöl, úgyhogy nem túl logikus, amit írsz. Egyébként én is szoktam hordani futós sapkát, ha fúj a jeges szél, de normál esetben télen sokszor még a csősál is túl sok. Azt sajna nem tudom elhagyni, mert érzékeny a torkom mióta kivették a mandulámat.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.