Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) zaskar válasza borix (#34143) üzenetére


zaskar
senior tag

Én decembertől áprilisig használtam FR935-öt. Azalatt az idő alatt nem tapasztaltam kirívó hibát sem a pontossággal, sem a barométerrel kapcsolatban (bár több külföldi tesztből tudjuk, hogy a mai Garmin órák pontossága enyhén szólva is rosszabb elődeiknél). Végül cseréltem egy FR645 Music-ra, főleg a mérete miatt, mert nagyon vékony a csuklóm, és ez a mindennapi használathoz jobban passzolt rá, plusz jó áron volt, magyar garanciával. Ennek viszont már a barométere nem tetszett, a legutóbbi frissítésig nem is lehetett kalibrálni, talán egy hete oldották ezt meg. Ennek ellenére a barométer általában alámér a GPS-es mérőnek, pl. a múltkor egy 2509 méteres csúcson 2475 métert mért, a héten pedig egy mátrai futás során a Kékesen kereken 1000 métert mutatott. A Connect pedig ezeket az adatokat rögzíti, holott a GPS alapú mérés jól mutatta ezeket a magasságokat.
Jelenleg 3 Garminom van itthon,egy FR310XT, amit 9 éve vettem újonnan, egy FR 645 Music, és egy Vivoactive HR, amit igencsak nyomott áron vettem, mert az eladó szerint egy-két dolog nem működött benne (pl. világítás) viszont hibátlanul mér (12 ezer volt).
Ha bármelyikről kérsz Connect linket, szívesen küldök, ha tudsz belőlük számodra hasznos információt kinyerni.

[ Szerkesztve ]

(#34152) borix válasza zaskar (#34151) üzenetére


borix
őstag

Köszönöm nektek.
Jöhet a link ennek is megnézem akkor a GPS vezetését.
Az a 34m és 14m tévedés szerintem simán belefér.
A közutak már elég jól fel vannak térképezve GPS terén aki többségben ott használja annak elég szerintem.
Pl ha a Börzsönyben futnék többségben mindenféle erdei utakon,ösvényen oda már nem árt a barometrikus magasság mérés.
A GPS nem elég pontos mi alapján fogja akkor nézni a magasságot fák tetejét benézve vagy a GPS nyomvonalát amit belerajzolt mondjuk lentebb a patakmederbe?

[ Szerkesztve ]

(#34153) emvy válasza borix (#34152) üzenetére


emvy
nagyúr

A magassagertekeket a GPS haromszogelesevel es a barometerrel szamolja. A haromszogeles nem a fak tetejet nezi, es nem is a terkep magassaginformacioit hasznalja.

while (!sleep) sheep++;

(#34154) borix válasza emvy (#34153) üzenetére


borix
őstag

Ha csak sima GPS óra akkor a folyómedert háromszögezi be?
zaskar a 645 érdekelne.

(#34155) emvy válasza borix (#34154) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat a magassagodat, ahol vagy. De magassag tekinteteben a GPS nem annyira pontos, mint lat/long tekinteteben.

while (!sleep) sheep++;

(#34156) parandroid válasza emvy (#34148) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hajjaj, ha csak 38 körül lett volna!

29 körül kezdődtek a bajok. Ráfoghatnám a belső combizomra, ami begörcsölt, meg is álltam kinyújtani, utána nem is sikerükt már rendesen megindulni. 32-nél volt egy szép hosszú rámpa egy hídra fel, ott sétáltam bele először, de onnét már csak rosszabb lett. Párom jött a második kör nagy részén velem, volt nála sós perec, meg előre kevert 2x fél liter izó, szerintem enélkül ki sem bírtam volna.

Nem kezdődött rosszul amúgy, első km-en volt nagy tumultus, az 6 fölött lett, utána 3 km 5:45 körül, aztán beálltam 5:30-ra, ami egészen jól is esett. Félmaratonnál 1:58-cal fordultam rá a második körre, szóval azért lehet, hogy kicsit túl feszes volt az 1:49 körüli félmaraton PB-mhez képest, de ennél gyengébb meg eleve kevés lett volna a kitűzött 4 órához. A kör eleje hosszan, de alattomosan elnyújtva emelkedett, a második körben ez is kényelmetlen volt már, utána még küzdöttem egy kicsit, aztán jött az ominózus 29-30. 35 körül mintha kicsit épp sikerült volna átlendülnöm, de akkor jött a híd vissza, aztán a tekergés a belvárosi macskakövön, és mire rákanyarodtam az utolsó hosszú egyenesre, addigra a tököm kivolt már. Győzködtem magam, hogy még a 4:10 meglehet akár egy 6:10- es tempóval is, de ott már nem volt, ami vigyen... Na, ez volt 38 körül. Tartott kb 40-ig, ott azért adott némi motivációt, hogy végre 4-essel kezdődik a km, meg rádfordultunk a stadionhoz vezető szakaszra.

Csalódott nem vagyok, akárhogy nézem, ebből többet most nem lehetett kihozni, minden kb ideális volt: a pálya, a környezet, az időjárás, a segítség Katicától (rollerrel jött velem nagyon sokat), és a stratégiát sem kárhoztatom, ehhez a célidőhöz ez kellett. Egyszerűen nem tudom még a 4 órát, mindent beleadtam, ennyi volt bennem. Valószínűleg a felkészülésen ‘úszott el’, az intervallumaim, és résztávjaim túl gyorsak voltak (5k tempó az előbbi, 10k tempó, és félnaraton tempó közti az utóbbi), illetve kevés volt az alapozós, és a hosszú (30 km+) futás, igen gyakran váltottam ki a hosszú napokat (akár tempósabb) félmaratonokkal.

Mindezzel együtt idén a 10 k-m becsúszott végre 50 perc alá (48:21), 6 percet javultam félmaratoni távon (1:54-ről 1:49-re), ez a maraton pedig szinte kerek 30 perccel volt gyorsabb, mint a tavaly októberi (akkor 4:44 lett a vége), szóval ahhoz képest, hogy 2,5 éve annak örültem, hogy végre tudok negyed órát egyhuzamban futni, ahhoz képest azért szépen haladok...

Persze, volt vele munka, meg még lesz is, hajjaj, de egészen pontosan 6700 km-rel vagyok előbbre, mint 3 éve voltam, és ez pont 6700 km-rel több, mint amit az azt megelőző 37 évben futottam. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34157) emvy válasza parandroid (#34156) üzenetére


emvy
nagyúr

Rengeteget futsz, szerintem csak ido kerdese, hogy mikor csuszol be 4 ala.

while (!sleep) sheep++;

(#34158) zaskar válasza parandroid (#34156) üzenetére


zaskar
senior tag

Gratulálok a jelentős javuláshoz, már néztem a straván!

(#34159) Vertigo18 válasza parandroid (#34156) üzenetére


Vertigo18
addikt

Látod, szar lett, mert nem hívtál, nem voltam ott! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34160) zaskar válasza borix (#34154) üzenetére


zaskar
senior tag

Utcai vagy terepfutás tracket küldjek inkább? Még eszembe jutott valami a 645 barometrikus meréséről. Több esetben is használnom kellett a webes connecten a "magassági javításokat", mert csak annak a bekapcsolása esetén mutatott korrekt szintemelkedést. 920XT ill. 935 esetén nem rémlik, hogy használnom kellett volna ezt a kapcsolót. Ez még a régi, GPS alapon mérő órákhoz volt kitalálva.

(#34161) borix válasza zaskar (#34160) üzenetére


borix
őstag

Utcai jó lesz. Akkor a magasság méréssel vannak gondjaid.Talán majd egy javító firmware megoldja.

(#34162) bencze válasza parandroid (#34156) üzenetére


bencze
senior tag

Gratulálok, ez azért óriási eredmény, az idén nagyon nagyot fejlődtél. Ez jövőre is folytatódni fog úgy érzem, ha ezek az eredmények meghozták a kedvet és a téltől megint nekiállsz.
Intervallum = résztáv igazából szóval a terminológiád nem világos, de ezzel a 10k / FM értékkel a vo2max résztávjaid (cca 4-5-6x 1km 2-3 perc pihenőre) a 3k-5k versenytempó kell legyen, szóval 5k nem gyors. Ha a másik alatt még lassúbbat értesz akkor az gondolom a threshold típusú - egybe 20-25 perc vagy 2-3k-s darabokban - ez a 10k versenytempó pontosabban 1 órás versenytempónak definiálják. Ha futsz 200/400m-eket az kicsivel még fennebb.
Szokásos disclaimer, nem vagyok szakember de az én ismereteim szerint kb ezek passzolnak. Inkább az lenne érdekes a heteid hogy osztottad be, annyira nem néztem, de a futások olyan fele km-re csak könnyű kell legyen ami max 6 percesek. És 30+ nem kell, inkább csak legyen egy hosszú ami 1.5 és 2.5 óra közötti (a könnyű paceben de lehet belekombinálni maratoni céltempót mondjuk 10k a végén, vagy thresholdot).

borix, ha connecten fent vagy a prohardver csoportban akkor látod a dolgaim, ha nem bejelölsz és minden ott van. Tavaly áprilistól használok fenix 5-öt, 5x-et, igaz ez szinte mind 'országúti', de legalább lesz vagy 400 példa tracked...
reklám mindenkinek, lépjetek be :)
de igazából van Strava csoport is, én inkább ott szocializálódom, connectet néha nézem meg ha forrásanyag kell vagy a pwoer meter adatai...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34163) borix válasza parandroid (#34156) üzenetére


borix
őstag

Valószínűleg a felkészülésen ‘úszott el’, az intervallumaim, és résztávjaim túl gyorsak voltak (5k tempó az előbbi, 10k tempó, és félnaraton tempó közti az utóbbi), illetve kevés volt az alapozós, és a hosszú (30 km+)

Jó volt ez így is ne bánd!
A maratoni tempó alatt kell hosszabbakat nyomnod.
A 30km+ lassú futásokból alapozásnál sem feltétlen kell sok csak eleinte míg nincs alap.
Az ultrások sem 50-80km hosszú lassú futásokkal készülnek pl a UB 220km-re

(#34164) bandus válasza mukibuci (#34127) üzenetére


bandus
veterán

büki ádi elég jól megtolta azt a 16 kilit 3:40-nel, not bad ilyen időben :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34165) kk831228


kk831228
addikt

üdv!!

van valami jó kis kuponotok...? :B :)) :R

Kellene egy Guide iso ,41-es, ócsón... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#34166) zaskar válasza borix (#34163) üzenetére


zaskar
senior tag

Ahogy bencze is, én is ott vagyok a prohardver csoportban mind Connect-en, mind Straván, ott találhatsz bőven olyan tevékenységet, ahol 645-öt használtam.

[ Szerkesztve ]

(#34167) parandroid válasza bencze (#34162) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aha, a kifejezéseket keverem. A résztávval én a threshold változatra gondoltam (minden, ami 1 km-nél hosszabb). 1 km-nél rövidebb intervallumokat nagyon régóta nem csináltam, abból 6-8-at tudok 5k tempón, 1,5-2 perc pihenővel, rövidebb nyilván menne gyorsabban is, de maratontréninghez azt nem erőltettem.

A garminnal generáltam amúgy egy 16 hetes edzéstervet heti 7 edzéssel, nekem tetszett, heti 2 gyors edzés volt benne mindig (vagy 2 interval, vagy 1 interval + 1 threshold), és egy hosszú, a többi laza, vagy regeneráló. Utóbbiakat valószínűleg túlfeszítettem időben, és távban - gyakran tempóban is. :U

Október 28. még a Frankfurt Marathon, ami a következő állomás, oda párom edzésterve szerint készülünk tovább, és futni is vele fogok, aztán kezdődik a téli alapozás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34168) bandus válasza parandroid (#34167) üzenetére


bandus
veterán

nah igen, ha egy regeneráló edzés tempóját túlfeszíted az nem túl szerencsés :) de nem hinném, hogy tavasszal ne lenne mg az áhíttt 4 órán belüli maratoni idő egy fasza alapozással.

én sajnos elkúrtam ezt az évet, nem kicsit, nagyon. nyáron összesen 10 db futásra futotta :(

összehasonlításképp a második UN futásom: 10,9 km, 164 bpm, 4:58 min/km
a szombati futásom, ami távban hasonló volt: 12,11 km, 168 bpm, 6:14 min/km

szóval sok célom nem maradt idénre :) a novemberi siófoki fm-t lefutom egy barátomm, illetve szintén novemberre van kitűzve egy velencei tókör és ennyi.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34169) concret_hp


concret_hp
addikt

berakom már ide is az idai IM beszámolót :)

Ironman negyedszerre

Szóval talán kezdjük onnan, hogy tavaly qrvára azt éreztem, hogy pihenni kéne egy évet, vagy legalábbis teljes távot nem kéne menni. Már a verseny előtt se nagyon volt kedvem az egészhez, ennek ellenére tök jól sikerült végül. Utána viszont tényleg nem erőltettem meg magam edzésileg. Kis túlzással semmi edzésből lenyomtam az Aluminium mant, amire már régóta nevezve voltam, hát az sem esett túl jól, bár lehet hogy ennek ahhoz is van köze, hogy éjjel 1 körül még a kezembe nyomtak egy korsó sört, hogy legyen erő másnapra, vagymi.
Év végéig úgyahogy edzegettem, de aztán mire felrakták a nevezést január végén, addigra megint kedvem lett az egészhez (külön poén, hogy karácsonytól január végéig 3-4-szer voltam kint tekerni gyakorlatilag téli cucc nélkül ilyen 10 fokban :) ), úgyhogy beneveztem a szokásos olimpiai + féltáv + fulltáv packra.

Edzés szempontból aztán kis hullámzással egész jól el is jutottunk a fehérvári olimpiai távú versenyhez (ami a most hétvégi európa kupa főpróbája volt). Az úszáson lehetett volna neoprénezni, de úgy voltam vele, hogy én nem sülök meg a napon előtte, meg amúgy sincs olyan hideg… na ezt nagyjából akkor bántam meg amikor bokáig voltam vízben. Ehhez még hozzájött a mérhetetlen mennyiségű úszás amit idén produkáltam (egy erősebb 2 hétben lehetne annyit úszni, mint amit addig úsztam), szóval egy katasztrófa úszás után voltam kénytelen bringán (1:14:24 / 44km) meg futáson (50:30 / 10km) produkálni valami értékelhetőt, így végül csak azért nem lett pb, mert a bringapálya 4km-el hosszabb volt a szokásos távnál. Így jutottam el júniusig, amikor már úgy gondoltam, hogy egy erős hónappal meg a körülmények szerencsés együtt állásával akár a 12:00 is meglehet, ill. a Kaposváron régóta kergetett 6:00. Na ebből lett az, hogy júniusban kőkemény 17 óra edzésidő jött össze és ki kellett hagynom a kaposvári féltávot, mert annyira rosszul voltam napokon át, hogy 10 percet egyhelyben állni is rosszul esett amikor lett volna… és máris átváltott az egész egy túlélő versenybe (nem mintha az ironman táv alapból nem az lenne).

Viszonyítás képpen nagyjából 3 éve tervezem, hogy úgy kéne rajthoz állni, hogy az évben van legalább 1000 futott km a lábamban (idén volt 627), heti átlag 1nél többször voltam úszni, ami gyors fejszámolással július végére nem 13-at ad ki :D, csináltam rendesen erősítő gyakorlatokat (lóf@szt csináltam).
Szóval vegyes érzésekkel és előzményekkel eljött a verseny napja, amiről már korábban látszott, hogy nagyon durva kánikula nem lesz, arról viszont nem volt szó, hogy 2:30kor fogok arra ébredni, hogy vihar van… a rajt előtti készülődésre szerencsére már csak csöpögött. Már-már rutinszerű evés az odaúton, bedepózás, cuccok utolsó ellenőrzése és máris ott áll az ember a rajtzónában. Józsival meg Attilával találkoztam is a hátsó sorokban, így utolsók közt indultunk erre a szolid 226km-re. Tavaly az első körben nagyon sok ütést / rúgást beszedtem, gondoltam idén jó lenne kimaradni belőle ami persze azzal járt, hogy az első körön kb. 200 embert kellett megelőzni, és nem nagyon volt jó lábvíz, de annyi baj legyen. A második körben aztán fogtam több jót is, az utolsó bójától mint kiderült Attila mögött jöttem végig, két 43 perces körrel az előzmények tekintetében abszolút nem lehetek elégedetlen. A depót átszervezték és kisebb is lett az előző éviekhez képest én meg igyekeztem nem sokat időzni ott, így a bringa kezdetére már csak 2 perccel álltam rosszabbul a tavalyinál. Ami a versenyközpontban tett első látogatásomra (bringa 75km) 4p előnnyé vált. az első 50km-n csöpögő esőt majdnem ideálisnak is mondhatnám, éreztem, hogy jól haladok, ill nyilván sokat számított, hogy nem a szokásos július végi forróság volt, így picit többet engedett a pulzus meg érzésre is jó volt az egész. Összességében az egész bringa egész jól eltelt, frissítés is okés volt teljesen jól voltam, leszámítva egy kis incidenst a versenybírósággal ami pont annyira volt jogos mint amennyire sújtott (semennyire), gyakorlatilag csak párszor csippantak az órán 10 percnél lassabb 5km-k (azok is általában pár másodpercek) de sok 9p körüli ill azon belüli is volt, de volt egy 15:32-es 10km-is, ami azért már 38.5ös átlag :). így végül 5:41-el szálltam le a bringáról, a vége fele azt számoltam, hogy olyan 5 perccel kéne jobbat futnom a tavalyinál és megvan a 12 óra (most megnézve a számokat csak 3:48, szóval a becslés egész jó volt). Nagy kár, hogy ahogyan kb. számítottam rá a futás negyedénél éreztem, hogy baj lesz… persze ha úgy állsz oda egy ironman rajtjához, hogy nem futottál hosszúakat, akkor ezen nem kell meglepődni, én sem lepődtem meg. Csak tudtam, hogy még vissza van 30km ami azért marha sok idő tud lenni (érzetre még sokkal több), a hangulat a bíztatás a fejben erősség meg a minden ellenére. Még ha rendesen tudsz futni még akkor is sok az utolsó 30km, sőt még úgy üresben futni 30km-t is sok. Szóval ha már tudtam, hogy vár rám egy szenvedős 3.5-4 óra a maradékra, amikor láttam, hogy a tavalyi időeredmény is elúszik, akkor legalább kicsit megpróbáltam élvezni, mondhatjuk hogy legalább az utolsó 200 méteren sikerült. Nyilván az időeredmény alapvetően másodlagos, de kicsit azért motoszkál a fejemben, hogy ha június nem esik ki, akkor azért egy egész jó idő is lehetett volna, de az előzmények tekintetében ezzel a 12:25-el is nagyjából elégedett lehetek.

Egy szignifikáns javuláshoz nyilván többet és okosabban kéne edzeni, kicsit jobban kéne kajálni meg stb… furcsa azt írni egy ironman beszámoló végre, hogy „de lusta vagyok?” :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34170) parandroid válasza concret_hp (#34169) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A hétvégi maraton után különösen el tudom képzelni, mit élhettél át. Ha nekem még úszni, és biciklizni is kellett volna utána (előtte), akkor inkább leülök a padkára csendesen zokogni. Óriási kudos a teljesítéshez!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34171) emvy válasza concret_hp (#34169) üzenetére


emvy
nagyúr

Már írtam régebben is, hogy respekt. 2019-ben szeretnék én is, de a bringás része necces. 30-as átlagot talán-talán hoznék, de nem nagyon van időm készülni rá. Te mennyit bringázol?

while (!sleep) sheep++;

(#34172) concret_hp válasza emvy (#34171) üzenetére


concret_hp
addikt

annyit nem amennyit szeretnék / kéne, országútin ilyen 2500-3000km jön ki évente + melóba járás meg városban mászkálás (utóbbinak az edzésértékéről lehet vitatkozni, de sztem heti 40-70km alacsony pulzusú bringa azért évek alatt összeadódik szintén), kb. ha nem esik vagy nincs -10nél hidegebb akkor télen is bringa.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34173) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

futóöv-re lenne szükségem 5k-ig.

teló, kulcs, egy zselé jó lenne ha beférne

van ötletetek?

jó lenne ha 2 napon belül a kezemben lenne

köszi

(#34174) Alg válasza seadrone (#34173) üzenetére


Alg
veterán

Legjobb ha bemész a futóbolt(ok)ba, viszed amit beletennél, majd bele- és felpróbálod a cuccot hogy kényelmes legyen. (Én mondjuk inkább vennék egy pici zsákot mint egy övet, pl. a Dekában van egészen apró, fél literes víztartállyal)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34175) danielsz


danielsz
tag

Szombaton félmaratonváltóztam Bólyban, a cél a 2 x 44 perc lett volna, sajnos nem jött össze, nem tudtuk hozni a 4:10-es átlagot. Bazi meleg volt, és az elejét szerintem sikerült is elfutnom. Először futottam órával, az elején vitt az adrenalin, kellett egy idő, hogy tudatosítsam magamban, hogy tényleg 4 perc/km-es tempón belül futok, aztán láttam a kijelzőn, ahogy lassan, de biztosan lassulok. A legvégén a fordtó előtt egy bicikliútra kellett kanyarodni, az egyébként nem durva emelkedő betett sajnos, majdnem 6-os tempóra lassultam, így 45:tizenvalamennyinél értem a váltóponthoz. Tanulságos lenne utólag tanulmányozni a futást, viszont kénytelen voltam utána resetelni az órát, mivel használt volt és kellett csinálnom egy új profilt, szóval így jártam :( Az összidőnk is kicsúszott a másfél órából, majdnem 1 óra 33 perc lett.
Utána nem terveztem hogy még futok. de visszafelé meg egyik futótársat visszakísértem, sajnos nem volt topformában, kb. ilyen 6 perc/km-es tempóban toltuk.

(#34176) #78687232 válasza seadrone (#34173) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tényleg próbáld ki, nekem egyáltalán nem jött be, azóta is porosodik valahol a szekrény alján. A futós zsák sokkal jobban bevált.

(#34177) bandus válasza seadrone (#34173) üzenetére


bandus
veterán

nekem viszont bejött, tök kényelmes egy salomon pulse belt van [link] és eléggé szeretem. egy soft kulacs, kocsikulcs, teló, gél elfér benne, én ezért nem vinnék hátizsákot, hogy berohadjon a hátam. viszont érdemes felpróbálni, hogy jó-e a méret. és 10k körül mozog. ugyanennyi a compressport futóöve, ami szerintem jobb konstrukció, de nekem kényelmetlen volt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34178) bencze válasza seadrone (#34173) üzenetére


bencze
senior tag

Nekem 2 féle decathlonos volt, egyik se jött be. A póló alatt hordom és másznak felfele futás közben amíg felcsúszik a nadrág fölé és a varrás elkezd zavarni. Egy Nikeom volt (egy kinyúlós telefon rekesz meg egy + bankkártya méretű zseb) ami vagy 9e ft és 1 év után elkezdett a cipzára szétválni a végén, varrtam meg de nem tökéletes. Olyan még nem volt ami ne zavart volna, mindegyik rossz valamennyire főleg ha nem csak lötyög az ember hanem tempósabbat futna.
Kulcsot a nadrág kulcszsebebe, vagy gatyamadzagra rakom, esetleg road id kis zsákba ami a cipőn van. A nadrágok kulcszsebe rendszeresen ki szokott lyukadni, sokszor hullattam már el, egyszer bajban leszek éjjel kint minden nélkül... :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34179) borix válasza seadrone (#34173) üzenetére


borix
őstag

Bármilyet is veszel ha 0,5 literes kulacs az nehéz kényelmetlen ha döntve is van zavarni fog.[link]
Ebbe 2db 2,5 kulacs fér de az nem tartozék az plusz költség.A táska része viszonylag elég nagy.

[ Szerkesztve ]

(#34180) dragonfx válasza seadrone (#34173) üzenetére


dragonfx
veterán

lurdy sportház moutlet nike 2e

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34181) parandroid válasza seadrone (#34173) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Flipbeltekre is nézz rá, nekem hosszú távon az jött be. A salomon is jó (nekem a 250-es palackos agility van), de sajnos a telefonom túl nagy, sehogy nem fér el benne (i6s+). Van egy asics övem is, amibe hátul 2db 250-es, vagy 330-as kulacs passzol, de az vált be a legkevésbé, nem csak fel-le csúszkál, de körbe is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34182) seadrone


seadrone
őstag

köszi srácok!

jó sokan írtatok

csemegézek, benézek a spuriba előszöris, van egy a közelben, kipróbálom ami ott van, aztán meglátom hogyan tovább

(#34183) Peterhappy válasza concret_hp (#34169) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez miért off?

Óriási gratula neked és a maratonhoz Petinek is!!! :R

(#34184) concret_hp válasza Peterhappy (#34183) üzenetére


concret_hp
addikt

mert csak a szenvedős része volt a "futás" :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34185) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Asics GT 1000-5-nek szétment a sarka ,már kicsit régi volt.Mit ajánlatok helyette neutrális vagy enyhén pronáló lábra 60-90 eur környékén?"Kocafutó" lennékcsak max 7-8km-ket szoktam futni,földes/kavicsos úton.Betonon soha.

(#34186) dragonfx


dragonfx
veterán

boráros téri adidasba járt valaki van jó akcio adizerora?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34187) tomcica válasza concret_hp (#34184) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagy gratula,meg Peterkenek is,marmint a kitartasert a szenvedes kozepette :R nem tudom mi kellene,hogy en Ironman-t probaljak,meg csak teljesites szintjen is,szoval RESPECT

(legkozelebb ne tedd kerlek OFF-ba,mert szetolvadt a szemem mire kibongesztem,lehet szidtalak is :DDD )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34188) concret_hp válasza tomcica (#34187) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha nagyjából tudsz úszni, azt túléled, bringán nem hiszem h nagy baj lenne pár hosszabb edzés után, a futást meg csak túlélnéd valahogy :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34189) tomcica válasza concret_hp (#34188) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaa,nem azeee,hanem mert szetcsapnam magam az irammal,arrol vagyok hires h szepen turelmesen beosztom magam orakig :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34190) Peterhappy


Peterhappy
őstag

napi sajtófigyelő

Vegánként is lehetsz jó sportoló
/csupasport.hu/

(#34191) bandus


bandus
veterán

[link]
kedves mindent is látottak! mi lehet itt a baj a hr-rel, azon kívül, hogy bazi magas :D polar m400+h7 kombó, és egy ideje ezt csinálja a cucc. futás elején összevissza ugrál, aztán beáll normális működésre. ma volt először, hogy egy időre elvesztette a jelet. a jeladóban frissen cseréltem elemet. az szarakodhat, vagy egyszerűen elhasználódott a strap, ami ugye kb 4 éves már. vélemények?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34192) borix válasza bandus (#34191) üzenetére


borix
őstag

Jó a meglátásod nagyon úgy néz ki,hogy a 2 meglátásod a helyes. :K Az akku ideje mennyi az órának 4 év elteltével?

(#34193) inf3rno válasza bandus (#34191) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan mintha kéne neki idő, hogy bemelegedjen. Nem tudod lerakni edzés előtt fél órára? Vagy kikapcsol olyankor?

Buliban hasznos! =]

(#34194) bencze válasza bandus (#34191) üzenetére


bencze
senior tag

Ha 4 éve megy akkor én nagyon meg lennék elégedve. Ezekkel az szokott lenni néha, hogy ha nincs elég nedvesség nem mér normálisan, főleg télen én bőven meg szoktam nyálazni az érintkező részeit. De az is lehet, hogy kezdenek tönkremenni az érintkezők ennyi idősen, persze akkor nem mérne tovább jól.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34195) Corpuscle válasza parandroid (#34156) üzenetére


Corpuscle
őstag

Kicsit megkésve, de óriási grat! Az külön tetszik, hogy már egy októberi maratonban gondolkodsz. Hajrá, hajrá! :) :R

(#34196) bandus válasza borix (#34192) üzenetére


bandus
veterán

ez egy jó kérdés, ha lemerül akkor töltöm, nem szoktam összeadogatni, de 4-5 órát kibír azért. ezidő alatt azért volt egy akksicsere is.

bencze: igen, elég érdekes, hogy egy idő után jól működik, vagy legalábbis folyamatosan működik, abban nem lennék biztos, hogy jó értékekt is mutat. nem vizeztem be jobban/rosszabbul, mint korábban, szóval ez sem lehet gond. szerintem teszek egy próbát egy új strap-pel, karácsonyra meg meglepem magam valami újjal :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34197) 6030D válasza bandus (#34191) üzenetére


6030D
Ármester

Szappanos vizes körömkefével dörzsöld át az érintkezőt (ami a testeddel érintkezik..). Nem mindig elég neki a sima mosás, néha az enyém is csinálja. Esetleg szoríts rajta.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#34198) borix válasza bandus (#34196) üzenetére


borix
őstag

A vége felé 2km mikor elkezdi a téves mérést a tempóban mik azok megállások?

(#34199) dragonfx válasza bandus (#34191) üzenetére


dragonfx
veterán

mér ilyne drágák ezek az órák?
tényleg ennyivel jobb mint a 4g+gps.es telos app?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34200) bandus válasza borix (#34198) üzenetére


bandus
veterán

lámpák :)

dragonfx:
kinek mi, én nem szeretek telefont vinni futás közben, látsz egy csomó adatot ami érdekes lehet. valkinek elég, de aki a hobbi szintnél kicsit komolyabban szeretné művelni a futást, neki szerintem nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.