Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) Danika256 válasza tomcica (#34546) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen, akkor ahogy látom van miből válogatni! Sokat nem szeretnék költeni, utána olvasok mindnek és ami a legjobbnak tűnik abból veszek és tolom!

(#34552) tomcica válasza borix (#34549) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kb annyi,mint reggel kotyagosan futni es delutan eberebben.Iramban nem tudom mennyi,gondolom egyenenkent valtozik,a rendes felkeszulest nem tudja semmi se potolni.
Saccra mondok 1-1:30 perc FM-n,tobb nem lehet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34553) borix válasza tomcica (#34552) üzenetére


borix
őstag

Havi 100-150km sétálgatás mellett milyen kiegészítőt ajánlanál hogy legalább egy 3:30 maratont teljesítsek? :Y
Mert ha bemennék egy tápkieg üzletbe ha nem is ilyen időre de biztos sorolnák. ;]

(#34554) #78687232 válasza ígyvanferi (#34513) üzenetére


#78687232
törölt tag

Megérkezett. Még jó hogy céghez rendeltem, nem ez lesz a kedvenc boltom.

(#34555) tomcica válasza borix (#34553) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gorbebot,mufogsor es pelenka :P (nem seta maratonra keszulsz,ott azert meg nem tartunk t'an?!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34556) Aristeus válasza tomcica (#34527) üzenetére


Aristeus
tag

Olyan 188 körül van a max, csak mostanában eléggé elszoktam attól az érzéstől, mikor folyamatosan "ég" az ember tüdeje. :D
Idén ez ilyen hirtelen felindulásból elkövetett 10K volt, nem is akartam PB-re futni, csak az eheti Rókaűzőkre (Pécs-Abaliget, 23K, 500m szint) akartam egy kis gyorsítót. Aztán olyan jó hangulat volt, meg hűvös, én mondom ezt most megtolom rendesen! ;]

Viszont jövőre erre készülni is kellene valami specifikus 10K-s edzéssel. Hátha a dobogót is meg lehetne csípni.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#34557) tomcica válasza Aristeus (#34556) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tudod van nekem egy padlasom,ami tele van a forumos "most megfogadom rendesen alapozok es jovore kigyorsitok" tipusu fogadalmakkal :) (viccet felre,jol hangzik)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34558) oxox


oxox
addikt

Halihó,

jelentem elértem azt a súlyt amit hazudni szoktam...sőt be is csúsztam alá :)

ez a komment leginkább azoknak szól akik azért futnak, hogy fittebbek legyenek, és/vagy fogyni szeretnének. Mint korábban irtam nem szórakoztat a futás, a statisztikai adatok (amik az óráról a telefonra érkeznek) ami motivál valamelyest.

Augusztus elején (aug07) vettem meg az órát, mert megjött az elhatározás, hogy mostmár itt az ideje fogyni, mozogni...hivatali patkány módjára évente feljött több mint egy kg/év. Ez azt jelenti, hogy a 75-80kg-om az elmúlt 17-18évben felment 102kg-ig...ami nem lenne gond ha 190 lennék, de nem annyi vagyok :)

Szóval bojler test, de hál Istennek nem a hörcsög féle (még serdülőben/ifiben, atletizáltam fociztam birkoztam, napi szinten...nem engem választottak utóljára...inkább én választottam :) általában, de ez mára elmúlt...de talán maradt némi izom a háj alatt, a mostani szitu viszont már nem volt a kényelmes/esztétikus érzés) Aug elején már óra nélkül megpróbálkoztam a futással, egy km után éreztem, hogy a hátam hátul le akar szakadni...nem volt f.sza érzés, meg úgy általában nem élveztem régen sem a futás, és ez mitsem változott.

1, 1.6, 2, 2.1, 2.5, 3 ...és igy tovább alakult a futás. heti 5-6nap stabilan (múlt hétig, amikor elkapott a megfázás) szóval máfél-két hónap alatt elértem a 97kg-ot (tegnap este már bekanyarodtam alá...rég láttam ilyet a mérlegen :) ...mára 3-5km között, ahogy a szervezetem kivánja..az idők folyamatosan javulnak, úgy érzem 10km is menne 5:30 vagy alatt (de rohadtul nem kivánom :)

jelenleg ott tartok, hogy 5,5km 5:10/km simán megy (javuló idővel)...két napja betegség után (3nap kummantás) 4km 4:47-es tempóval ment (emelkedővel kezdem mindig 4:51, 4:50, 40:50, 4:36-os idővel)
átlagpulzus mindkét esetben 156-157

simán betonon utcán, általában este 9-11 között vam benne szintezés..alattomos emelkedő, majd lejtő

és egy kérdés a végére a profiktól: mi a jobb 4km intenziven vagy 5-6km kevésbé intenziven (a fenti időkkel). A tervem, hogy 90kg alatt 5-10km-re emelem a napit, ha valami csoda folytán lemegyek 80 alá, akkor lesz egy félmaraton a tervben.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#34559) borix válasza tomcica (#34557) üzenetére


borix
őstag

Ilyen fogadalom nálam is megesett vagy pont ez? ;]

(#34560) borix válasza oxox (#34558) üzenetére


borix
őstag

Magas pulzuson 4-5km lefutni nem nagy cucc a pulzust lejjebb vinni és kitolni 10km vagy félmaratonra oda már munka kell.
Ha nem akarod,komolyabban venni a futást akkor ellötyöghetsz 4-5km távon ennyi akkor ne is nagyon izgasd magad ilyen dolgokkal.

(#34561) tomcica válasza oxox (#34558) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti 1x megtolod a 4km-t intenzivre (elotte azert melegits be ahogy kell) a tobbi nap laza 5-6km,ha valami oknal fogva megszokod (ha nem is szereted meg) es heti 1x egy extra hosszut meg mesz pl.10-13km az rengeteget segit felmaratonos felkeszulsenel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34562) oxox válasza borix (#34560) üzenetére


oxox
addikt

Egyrészt nem tudom mi minősül magas pulzusnak (az óra 164bmp-től jelzi magasnak), másrérszt ha ki akarom tolni 10km-re, akkor nyilván lassul a tempóm, s akkor a pulzusom is lentebb lesz (ha nem akarok nagyon hektikus időket futni...amúgy ez a része jól megy, volt, hogy 3km-et egymás után két tizeden belül stabilan futottam (pedig szintezés is volt benne), majd 4. km-re gyorsitottam..gondoltam ennyi elég lesz, odalépek).

harmadrészt DE 4-5km lefutni nagy cucc...rakj a hátadra egy 20kg-os cementeszsákot fusd le, és mond ezt ki újra :DDD , jahh és javuljon az időd másfél hónap alatt 30sec-et /km :) meghát ez nem hosszútáv futó topic, vagy az aktuális 5km világrekordere is lötyög? :) ...tudom, hogy az üridőtökhöz képest ez sehol nincs, nektek ez könnyebb séta (ezért irtam is, hogy ez kinek szól)

tomcica egyelőre a 90kg a cél, nem akarom magam túledzeni, helyén kell kezelnem, mert a mostani súlyom szétcsaphatja az izzületeimet pikk-pakk....de ha elérem igérem, hogy számitok a tanácsokra.

most csak az a kérdés mi a jobb fogyás szempontjából 4km 4:50-es idővel, vagy mondjuk 6km 5:10-es idővel.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#34563) tomcica válasza oxox (#34562) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En fogyni is a hosszabb alacsonyabb intenzitassal csinalnam,a heti 1x intenziv eleg (az belobbantja az anyagcseret ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34564) borix válasza oxox (#34562) üzenetére


borix
őstag

Túlsúllyal fogyás a szempont 4:50-5:10 mind a 2 rossz megoldás.
Olyan tempóban kellene futnod többségben amin képes vagy könnyedén beszélgetni közben.

[ Szerkesztve ]

(#34565) margithid válasza borix (#34564) üzenetére


margithid
veterán

Igy van.
Írtam régen én a sétálástól jobban fogytam mint a futástól! Lényeg az időtartam, nem az intenzitás!

Én egyébként el is engedtem az időmérést, órát se viszek magammal, saccra tudom, hogy hány km-t futok, semmi értelme az időmérésnek, jól akarom érezni magam, és egészséges akarok lenni :)

(#34566) oxox válasza borix (#34564) üzenetére


oxox
addikt

sétában nincs limit az a baj :) 83km-et tudok sétálni egyhuzamban beszélgetve kényelmesen, hegyről le, hegyre fel...ill. ellenőrző pont nélkül többet is..igaz aztán besavasodom kb 1,5perc alatt, és nem hajlik a térde, :DDD ...letesztelve, minden előkészület nélkül :) egyik cimbi elhivott kinizsi100-ra, én meg kedvelem gondoltam ne menjen egyedül.

meg kivel beszélgessek kocogás közben? :)
korábban próbáltam már sanyargatni magam, salátával, gyümölcsökkel, rizzsel...0 sikerrel.
Most többségében sikerül este már nem ennem...iszom az édes löttyöket továbbra is, és igy is 5kg lement 1.5hónap alatt ...rossznak nem nevezném, legalábbis 2-3éve mutatott ennyit a mérleg utóljára.

margithid
tegnap+tegnap előtt 20k lépés felett voltam, de 10-12 szokott lenni átlagban. Engem a séta semmit nem fogyaszt (persze lehet túrázással másképpen lenne, de ha nincs időm futni napi 30-40percet (meg kedvem sincs), akkor a túrázás kilőve heti 1x is, nemhogy minden nap (egy kis 6hónapos tököst altatunk minden este, aztán van időm/kedvem 20-30percre szenvedni....Ő mindennél fontosabb, és 3-4órás intervallumokban élünk)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#34567) ígyvanferi válasza oxox (#34566) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem meg csináld úgy továbbra is, ahogy eddig csináltad. Illetve ahogy tomcica írja, inkább a picit hosszabb, lassabb változat domináljon, és heti egyszer-kétszer meg megpörgeted azt a 4 km-t. Apránként lehet ezeken a távokon emelni (viszont én a tempón nem emelnék). Ha ezt most úgy-ahogy élvezed vagy legalábbis nem unod annyira, hogy abbahagyd, ráadásul van is eredménye, akkor miért változtatnál? Igen, lehetne sokkal szakszerűbben, hatékonyabban, de ha annak az lesz a vége, hogy teljesen elkedvetlenedsz, akkor máris semmi értelme nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#34568) bandus válasza margithid (#34545) üzenetére


bandus
veterán

[link]

ez az, kb álmaim zoknija, nekem nagyon bejött. ellentéttel pl. a moose-zal, ami szerintem szarabb, mint a decathlonos legolcsóbb zoknik, de látod, másoknak pedig semmi bajuk vele. próbálgatni kell.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34569) emvy válasza bandus (#34568) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi a baj a moose-al? Nekem eleg sokaig birjak, meg vekonyak. (Van masfele zoknim is, de altalaban tul vastagok.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#34570) bandus válasza emvy (#34569) üzenetére


bandus
veterán

nekem igen hamar kinyúlt, lötyög a bokámon a felső gumírozás, szóval nem használom. lehet, hogy csak egy rossz példányt fogtam ki, de elég volt hozzá, hogy ne vegyek többet.

ezt még nagyon szeretem, ez a compressport egy rohadt jó gyártó :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34571) ígyvanferi válasza #78687232 (#34554) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem is ma jött meg. :) Szintén a céghez. Ugye sima posta hozta, így bekerült a titkárságra a mindenféle céges postával együtt. Még jó, hogy tudják, ki vagyok. 7 munkanap, nem annyira vészes. Egyedül a követhetetlenség zavart. RW-ről, Nike shopjából - persze futárral, nem a királyi postával - megjön 2-3 nap alatt, és még látom is, hol jár. Viszont tök jó füles zacskóba csomagolták be, így könnyebben haza tudom vinni bringán. Délután meg mehet a teszt. Már csak azt remélem nagyon, hogy mindkettő passzolni fog a lábamra.

(#34572) margithid válasza oxox (#34566) üzenetére


margithid
veterán

Tempósan sétálj ,ne lazán! :)
Én télen 12 km-t szoktam menni, kb 2 óra alatt, de ebben van elég jó emelkedő is párszor.
Ha hiszitek ha nem én jobban fogytam ettől mint az 1 óra körüli 12 km-es futásoktól!

bandus

Klassz, nézegetem amúgy, ez a sportsshoes-os is elég jónak néz ki pedig.
Már nem tudok mire gondolni, lehet, hogy a cipőm nincs még kitörve? (200 km van benne)

(#34573) borix válasza ígyvanferi (#34567) üzenetére


borix
őstag

igy is 5kg lement 1.5hónap alatt
(Ha ezt most úgy-ahogy élvezed vagy legalábbis nem unod annyira, hogy abbahagyd, ráadásul van is eredménye, akkor miért változtatnál?)

Nem lehet pl,hogy ami lement 5kg az nagy részben víz+izom?
[mellette]
ellene

(#34574) oxox válasza borix (#34573) üzenetére


oxox
addikt

nem gondolom, hogy izom ment volna le.

Oldalt ment le a hasamból, + hasamból is kicsit. (pl a fürész izmom látszik ismét) van néhány nadrágom amihez már öv kell, korábban nem volt velük ilyesfajta "probléma"

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#34575) inf3rno válasza tomcica (#34546) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Te szoktál kompressziós zoknit használni. Segít az valamit?

Buliban hasznos! =]

(#34576) inf3rno válasza emvy (#34550) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Spuriban én szerintem jóval drágábban vettem Moose-t. Egyébként tényleg jó. Honnan lehet olcsón rendelni?

Buliban hasznos! =]

(#34577) inf3rno válasza oxox (#34562) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már vagy ezerszer átbeszéltük itt, hogy fogyni aerob tartományban tudsz jól, ami azt jelenti, hogy inkább kevésbé intenzív, nagyon hosszú edzések kellenek, és kb heti 1x (max 2x ha sok edzés van) érdemes felpörgetni a tempót, hogy ne szokj el teljesen tőle. Ha megvan a verenysúly és az alap, akkor érdemes kigyorsítani egy arra való edzéstervvel. Én személy szerint ízület szempontból a görgőzést (vagy szobabringát) ajánlanám, én is venni fogok egyet, mielőtt beáll a tél. Azzal ha kell tudsz egész nap tekerni, anélkül, hogy megfájdulna bármid, mellette meg lehet gyakorolni a futást is tovább.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34578) emvy válasza inf3rno (#34576) üzenetére


emvy
nagyúr

En a Spuriban vettem 990 forintert parjat par napja.

while (!sleep) sheep++;

(#34579) oxox válasza inf3rno (#34577) üzenetére


oxox
addikt

:R
hát a bringa most a gyerek miatt esélytelen...nincs hely...max ha babakocsival nem tudom kombinálni, nem hazudok 4babakocsi van otthon...kaptunk egyet asszon báttyától, kaptunk kettőt két kollégától, és hát asszon vett egyet, hogy ne a "lehordott" kocsikba kelljen rakni :) , de van két hinta (az egyiknek szép nagy állványa van), etető szék, járóka, fej emelést segitő fejlesző müanyag biz-basz....stb..több cucca van már mint nekem.

terembe fogok járni ha bejön a zimankó (és kicsit edzek majd felső testre is leagalább)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#34580) inf3rno válasza oxox (#34566) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyjából annyit kell észben tartani, hogy kalória szempontból a séta mondjuk 250kcal-t éget óránként, a kocogás 500-at, ha meg keményen kifutsz valamit, az 1000-t. Ha tudsz sétálni 2 órát, az 500 kcal, ha tudsz kocogni egy órát az is, meg ha keményen futod az 5k-t, akkor az is. Lehet választani. A kocogás egyébként a leghatékonyabb, mert az még aerob zónában van, úgyhogy az fogyasztja a legtöbb zsírt egységnyi idő alatt úgy, hogy fenntartható huzamosabb ideig. Az intenzív edzés inkább szénhidrátból fogyaszt, a kevésbé intenzív meg sok idő. (A pulzus zónáidat be kéne mérni ahhoz, hogy meg tudjuk mondani milyen pulzusú futás lenne a jó neked fogyáshoz.)

Bingánál is hasonlóan van, mondjuk ha nagyon megtekered 30 km/h fölé, akkor az talán elvisz 1000-t egy óra alatt, egyébként inkább 500 körül lehet olyan 20-as tempóban, alatta meg a nagyon laza az 250. Ha csak napi 1 órád van, akkor ki lehet hajtani, ha meg ott tudsz ülni 12 órát, akkor le lehet tolni lazában az egészet, hogy ne menjen szét a lábad, és az is ugyanúgy sokat fogyaszt.

Szóval ez ilyen időgazdálkodási kérdés inkább, meg arról szól, hogy erre mennyi időt tudsz rászánni rendszeresen. Az, hogy mennyire fog beállni a súlyod meg a kalória mérlegtől függ. Ha többet eszel, mint amennyit elmozogsz, akkor hízni fogsz, ha meg kevesebbet, akkor fogyni. A koplalás is lehet megoldás, viszont a legtöbb ember nem bírja ki, hogy ne zabáljon, főleg, ha előtte meg két pofára tömte. Aztán olyankor nyílik éjszaka a szekrényajtó, stb... A másik probléma vele, hogy lassítja az anyagcserét. Szóval a napi 2000kcal alapjárat helyett takarékra kapcsol a szervezet, hogy spóroljon, ami miatt elég nehezen mennek le így a kilók. Nem tudom, hogy a klinikákon pajzsmirigy hormonnal rásegítenek e, hogy felpörgessék az anyagcserét, de azzal végülis működne a dolog. Földi halandóknak viszont a minél több mozgás az igazi megoldás.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34581) tomcica válasza inf3rno (#34575) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futas kozben nem szoktam,futas utan regeneraciokent van egy kompresszios szaram,azt neha felteszem es felpolcolom a labam (mondjuk utoljara a 6oras valtonal hasznaltam igy,szoval evente parszor).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34582) inf3rno válasza emvy (#34578) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor valszeg 3 vagy 4 volt egy csomagban, amit vettem, mert olyan 4k rémlik. Régen volt már...

Buliban hasznos! =]

(#34583) inf3rno válasza tomcica (#34581) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi! Gondolom maratonistáknak vagy ultrásoknak jobban kell, mint nekünk, akik csak rövidebb távokat tolnak.

Buliban hasznos! =]

(#34584) bencze válasza ígyvanferi (#34515) üzenetére


bencze
senior tag

Ezt milyen tempóra csinálod? Kevésnek tűnik a pihenő vo2maxra. LT lenne kicsi darabokban?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34585) ígyvanferi válasza bencze (#34584) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Inkább laktátküszöb kitolás, ja. Bár lehet rosszul csinálom, illetve csak úgy csinálom, mert a cél sincs azért ilyen pontosan megfogalmazva. Korábban 10K tempó, az utóbbi pár alkalom már inkább 5K tempó, ahogy kezdtem gyorsulni és nem kell már annyira küzdeni a sebességért. 3:50-3:45 körüli ezrek, ehhez jön 58-60 sec a 200 m-re. Végül kijön pl. a legutóbbi szinte kerek 24 perc a 6 km-re. Valami hasonlót írt anno tomcica. Nem jó így?
Most már idénre egyébként egy félmaraton van csak tervben olyan céllal, hogy a korábbi 1:33:xx legyen meg, ha 1:30:xx-on belül, annak meg különösen örülni fogok. A 10K PB ugye kipipálva múltkor.

[ Szerkesztve ]

(#34586) tomcica válasza ígyvanferi (#34585) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo ez igy,LT cruise interval a neve ennek a rovid pihenos fajtanak.Ha nem kihivas a 10K sebesseg,akkor ennel a tipusnal NEM az intervalt gyorsitod 5K sebessegre,hanem marad 10K-n de a 200m kocogast gyorsitod (mintegy fuzod ossze).
Ez 10K es felmaratonos tavokra nagyon jo kis edzes,ha egy heten ez + egy hosszabb tempo 30-40perc kb felmartonos iramon (+5-10mp az elejen) nagyon szepen fejleszt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34587) Peterhappy válasza oxox (#34579) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha pesti vagy, fussunk össze, adok neked kölcsön hordozókendőt (vagy csatos hordozót, amelyik szimpatikusabb, illetve attól függ, mekkora a gyerkőc), a babakocsikat meg vágjátok ki a francba :K

Teljesen reális, amit inf3rno ír. Én átlag 45 percet tekerek, 20kmph (időjárástól függően +/-2kmph), 350-400 kcal-t szokott számolni a Strava is, a Runtastic is (pulzuspánttal kicsit pontosabb). A bringa jó, sőt csodás dolog, én mégis minden alkalommal kiakadok, ha egy combosabb betekerés után még elmegyek futni egyet meló előtt (5-6km) és másfélszer annyi kalóriát elégetek 25-30 perc alatt, mint előtte a bringázással (pedig én még csak nem is futok gyorsan).

Én, mint álszakértő csak annyit javasolnék, tartsd a tartományt, ahogy a nálam okosabbak javasolták, esetleg idővel apránként told ki a távolságot, illetve a futásra fordított időt (akár csak havonta +10 perccel), de ha egyetlen jó tanácsot adhatok akkor az az volna, hogy ne hagyd abba :) Jön a rossz idő, hol a szél fúj, hol az eső esik, hol a vacsora volt sok, hol a Fradi* játszik, hol a gyerek nem hagyott aludni éjjel. Ha ezeket kezelni tudod (ignorálni vagy pl. meccs előtt/után menni), akkor máris piszkosul büszke lehetsz magadra és előrébb jársz, mint a legtöbben.
Szóval, ha most élvezed a futást, csináld így, idővel növeld a mennyiséget, de fuss. Hetente többször és élvezd ki minden méterét. És veregesd meg a válladat minden alkalommal, ha hazaértél, milyen szép munkát végeztél.

Aztán ha átfutottad az egész telet és a fogyás mellé mintegy mellékhatásként egy piszkosul jó alapot kiépítettél, Tomcicáék kezelésbe vesznek és gyúrnak belőled (is) egy "aerob szörnyet" :)

* tetszés szerint behelyettesíthető a kedvenc csapat nevével

[ Szerkesztve ]

(#34588) ígyvanferi válasza tomcica (#34586) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor visszaveszek az intervalból picit és a pihenőt gyorsítom.

Ilyenek mennek amúgy pont. Van ez a hosszabb résztávos, akár 3x2K is. Van egy stabil tempó, egy bő 50 perc kb. Hétvégén vagy hosszú vagy akkor tolok valami extrát (10K teszt, 1 órás teszt). Van egy laza csurgás, 25-30 perc. Az ötödik meg vagy egy olyan, amit írsz, közepén 30 perc felkapva céltempóra vagy egy hasonló hosszúságú, de iramjátékkal tűzdelve vagy az iramjáték helyett dombrafel-dombrale, 20-30 db. Egyébként nem találtam fel a spanyolviaszt, ezt a RW-s 90 perces félmaratonra felkészítő programot követem itt-ott magamra szabva. Pl. csak 5-ször futok egy héten, a 6-ot már nem bírnám. A napok se mindig stimmelnek, de az alapokat igyekszem megtartani, nem rakok két erősebb napot egymás után stb.

[ Szerkesztve ]

(#34589) oxox válasza Peterhappy (#34587) üzenetére


oxox
addikt

+inf3rno :R

:DDD
ohh ne aggódj már van valami kendő, pont mondta is asszony, hogy csak 12kg-ig jó, de úgy is rádkötjük...(8kg most a Gyerkőc), hát mondom mivan veled...áhh neki már nehéz. Melóhely 7,5km cangával kicsit közel van (mondjuk odaszoktam lépni, és olyan 26km/h befelé (mindig szembeszél van + enyhe emelkedő..Vecséstől 1-es terminál), haza meg 28-30km/h, de a paripa megint defektes. Mielőtt irjátok sajna a céghez futás nem alternativa, nem tudok bent letusolni, a többiek meg nem élveznék, ráadásul simán tudok annyit izzadni, hogy folyik a ruhából (nem csöpög, folyik...)
Amúgy nem élvezem, egy méterét sem :) ...a vállveregetés a végén motivál (leginkább magamnak, mert bár asszon úgy csinál mintha érdekelné, mikor büszkélkedek mennyit futottam, milyen iramban, milyen pulzussal, de valójában nem nagyon érdekli :) ) Ez a mostani 11fok +nagy szél,(és azt hiszem altatás után még hidegebb lesz azért most nem hivogat)...meglássuk, tervezem, hogy teremben kinzom magam a télen.

A tegnapi 28perc 5,5km óra+Garmin szerint valami 400 kalória volt (de most nem emlékszem pontosan a gyerek meg eszik nem merek megmozdulni a telefonért, mert annyi elég neki, hogy kizökkenjen :) )

ami jól megy (már kimerem jelenteni), hogy nem eszek délután/este...most voltunk vendéglőben más miatt, jobbik felem egyből, hogy akkor rendeljünk egy pizzát (imádom az ottani pizzát), mondom rendeljünk de nem eszek, akkor rendel egy salátát (mondom ok), de most, hogy hazahoztuk és eszi előttem, kivánom, de nem fogok enni...délben ettem utóljára, azóta csak folyadék (nem hittem volna, de megy a "koplalás")...ha a cukros üditőket kilőném nagyban gyorsulna a fogyás, de az nem megy most, kell a koffein a gyerek mellett, kávét meg nem nagyon szeretem (könnyü a gyerekre fogni :) ).

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#34590) tomcica válasza ígyvanferi (#34588) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy rendben is van :K az meg,h magadra szabtad az nagyon dicseretes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34591) tomcica válasza oxox (#34589) üzenetére


tomcica
Topikgazda

es valami ilyen a cukros lotty helyett?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34592) Peterhappy válasza oxox (#34589) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ne elore kossetek fel a Gyerkocot, hanem hatra :K turaztam en majdnem 30 km-t 15kg-s gyerekkel a hatamon. De komolyan: Felesegem elegge keni-vagja a hordozos temat, irj ram privatot, ha tudunk segiteni, ha jol sejtem, nem lakunk egymastol messze (mi a XVIII-ban elunk).

Igyal fekete teat, vagy hagyd el a koffeint aprankent. Terj at koffeinmentes lonyalra, ha az bevalt, johet a cukormentes lonyal, majd viz, pl. hazi szorppel. Nincs az a kola (max whiskyvel :B ) amire elcserelnem Anyosom bodzaszorpjet. A cukros sz.roknal meg keves rosszabb dolog van a boltokban, szerintem mar csak azzal felgyorsithstnad a fogyast, ha azt elhagynad.
A koplalas viszont nagyon rossz strategia, ha sokaig nem eszel, epp hogy forditott hatast ersz el es a szervezeted atall tartalekolo uzemmodba.
Ha van idod es turelmed, vezesd - akar csak egyetlen hetig, probakepp - a taplalkozasodat, a bevitt kaloriadat. Kaloriabazis.hu vagy MyFitnessPal. Csak egyhetet csinalj vegig becsulettel es el akarod dobni utana a szenszarossavas lonyalakat :)

(#34593) ígyvanferi válasza tomcica (#34590) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Viszont ez a fránya cipővásárlás megint nem jött össze elsőre. :DDD Pedig ha stimmeltek volna a méretek, elég f.sza üzlet lett volna 117 euróért egy Hoka Hupana 2 és egy adizero Tempo 9. Különösen, hogy mindkét modellt már nézegetem egy ideje, mindkettő nagyon tetszett ezért vagy azért, és most egyszerre voltak akciózva, így marhára megörültem. Persze mivel egyik sem passzol igazán, így szopó.

Talán látszik, hogy mennyivel keskenyebb az orra különösen a Hupananak. Ráadásul elég merev a felső rész anyaga, így nem is igen tágul. Az Adidas egy fokkal jobb, de az is nyomja a lábfejem két oldalt. Abból lehet egy fél számmal nagyobb megoldaná a problémát. Kár, hogy ez az egy darab volt ennyiért a shopban, szóval kicserélni nem tudom. Pech. Mehetnek vissza. Esetleg ha valakit érdekel UK 9,5-es avagy 44-es méretben valamelyik az extra akciós árnál is olcsóbban, inkább neki adnám. Most kivételesen tényleg csak a szobában próbáltam fel őket.
Lehet maradok a Pegasusnál, az eléggé bevált.

(#34594) inf3rno válasza oxox (#34589) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha odafele nem megy, visszafelé esetleg megpróbálhatnád a futást, ha meg tudod oldani. ;)

Buliban hasznos! =]

(#34595) tomcica válasza ígyvanferi (#34593) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig az Adidas Tempo/Boston nagyon jo cipello.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34596) Peterhappy válasza oxox (#34589) üzenetére


Peterhappy
őstag

Reggel esett le, hogy nekem sincs lehetőségem zuhanyzásra, csak cicafürdésre a férfi mosdóban. Nem kényelmes, de legalább higiénikusabb, mint a semmi :) Pedig én borzasztóan izzadós típus vagyok, kis túlzással attól patakokban csurog rólam a víz, ha csak mást futni látok.
És inkább az a három perc bénázás a mosdóban, minthogy beletörődjek abba, hogy nem bringázom, hanem marad a bkv. Heti kb. 160 km csak a melóhely oda-vissza, nem sok, de azért hiányozna, ha nem lenne (ahogy hiányzott is évekig, míg nem tekertem).

Summa summarum a nem zuhanyzás nem lehet kifogás :N És mivel elég jól tekersz, gyanítom ez oda-vissza 4-500 kcal lehet per nap. Az heti 2000-2550 kcal, azaz nagyjából háromhetente plusz egy grátisz kilót ledobnál. Az meg már nem is hangzik olyan rosszul!

A futást én sem élveztem mostanában, épp az hozta vissza valamennyire a szeretet, hogy előtte tekerek egyet (amire kvázi bármikor képes vagyok) és utána megyek el futni. Plusz még jobb élvezném, ha zenét is hallgatnék futás közben (ahogy korábban tettem), sajnos most nincs erre alkalmas fülesem (az izzadástól kicsusszan a fülemből a dugasz). Érdemes lehet esetleg kipróbálni, hogy zenére futsz. Csak ne System of a Down-ra kezdd el, mert arra elég nehéz pulzuskontrolláltan futni.

(#34597) ígyvanferi válasza tomcica (#34595) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, itt sok jót olvastam róla, ezért is vadásztam rá. Illetve ezért örültem meg nagyon, amikor láttam, hogy 61 ojróért van 44-es. Még kicsit próbálgatom, hátha a 6. érzékemmel meg tudom állapítani, hogy jó lenne-e belőle az eggyel nagyobb. Az a baj, ez az egy darab volt ennyiért, gondolom ilyenkor nem cserélik ki egy nagyobbra ráfizetés nélkül. Meg inkább már a téli alapozásra kéne valami párnázottabb cipő (ez lett volna a Hoka).

(#34598) margithid válasza ígyvanferi (#34597) üzenetére


margithid
veterán

Ez a Hoka amúgy milyen? Mint egy csónak, vagy holdjáró?
Nekem Infinite volt a Hokától, iszonyat csalódás volt, futni nem tudtam benne, sétálástól meg szétesett fél év alatt. Igaz napi 13 km belement, de azért az még sem futás terhelés.
Sportsshoes-tól én is félek már rendelni, igaz most fél-egy évig még elleszek a két cípőmmel szerintem, de itthon sportfactorynál is vannak iszonyat jó akciók, ingyen házhoz szállítás, és azért gyorsabb, olcsóbb visszaküldeni ha mégsem jó. Most is van például Lunartempo 17k-ért, elég sok méretben, ez szerintem nagyon jó ár.

(#34599) Alg válasza margithid (#34598) üzenetére


Alg
veterán

Fél év, napi 13km -> ~2300km... ráadásul hosszabb használattal, több kopással mintha ugyanez napi 1-1 óra futással menne bele.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34600) ígyvanferi válasza margithid (#34598) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem, ez tök normális cipő kinézetű szerintem, nem olyan bumfordi, mint az átlag Hoka. 25 mm saroknál, 20 mm elöl. Van ennél laposabb nyilván, de már a Pegasus is vastagabb hátul. Csak az orr része lenne szélesebb ennek a f.snak. :D Aztán hogy milyen lenne futni benne, ha nem lenne szűk, azt nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.