Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) inf3rno válasza tomcica (#34841) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jövőre (de tőlem akár idén is) tényleg kellene csinálni fórum találkozót. Én talán el tudok hozni néhány ismerőst innen helyből is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34852) tomcica válasza emvy (#34849) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha a 30km rendben ment,akkor ra kell probalni ott vagy ez korul :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34853) tomcica válasza inf3rno (#34850) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neki a tegnapi edzesem jo lett volna,iramjatek,de kontrollalt.Mivel a palyan csinaltam a belso reszen (fuvon) ugy 4db 100m-re oszlott fel a 400-as kor,egy gyors egy laza.Azoknak akik nem tudjak az eros tempoban tartani magukat,ez sokkal emeszthetobb.Kesobb lehet valtoztatni a tavokat 200-200,vagy barmi mas kombinacio.
A 200-200 v. 400-400-nal persze nem szabad a gyorsat nagyon elporgetni,olyan eros tempo sebessegig kapja csak fel.(semmi sprint)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34854) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

3 hete nem futottam/edzettem. Elkapott valami megfázásos kórság. :D gyermek haza hozta ajándékba a bölcsiből. :D
Kicsit mérges vagyok emiatt. Már rohadtul mennék,de még nem merek,mert nem tiszta a légző rendszerem. :D
Ti hogy álltok e téren.? Mindenki egészséges?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34855) #78687232 válasza HarleyCustom (#34854) üzenetére


#78687232
törölt tag

Két hetet hagytam ki betegség miatt, tegnap más is panaszkodott itt a fórumban. Pedig szinte sosem kapok el semmi nyavalyát, a jó tömegközlekedés átka. :(((

(#34856) emvy válasza HarleyCustom (#34854) üzenetére


emvy
nagyúr

Senki :) gyerekek is ilyenkor hozzák haza a kehet az oviból...

while (!sleep) sheep++;

(#34857) Corpuscle válasza HarleyCustom (#34854) üzenetére


Corpuscle
őstag

Augusztus végén hozott haza a kislányom a bölcsiből taknyolós nyavalyát. Mire rendbe jöttem, összeszedtem tőle a kéz láb száj vírust. Talpra alig bírtam állni, tele volt hólyaggal a lábam (a tenyerem, torkom is). Kemény volt, nem részletezem (sőt, idővel a köröm is leeshet). Épp, hogy engedtek újra dolgozni (fertőző, nem is mentem emberek közé), ismét hazahozott valami köhögős nyavalyát. Ebből 90%-ra kigyógyultam, remélem egy ideig bírom.
Sajnos vagyok olyan hülye, hogy nem bírom megállni, hogy ne menjek futni. Ilyenkor lazákat futok, semmi erőltetés. Kevesebb km, ritkábban.

(#34858) Alg válasza HarleyCustom (#34854) üzenetére


Alg
veterán

Pont az újrakezdős futásom estéjére jött ki rajtam valami kórság, valószínű influenza... (láz, nyakmerevség, szegycsont táján fájdalom, gyomor-problémák :O ) :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34859) inf3rno válasza tomcica (#34853) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, köszi! Tempóban 10k tempó jó a gyorsnak, a lassúnak meg maratoni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34860) inf3rno válasza HarleyCustom (#34854) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, az most terjed nálunk is. Egy picit már én is köhögök, úgyhogy ez most erősebb az átlagnál. Általában nem szoktam lebetegedni ilyesmitől, talán ha 5 évente egyszer.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34861) sharp4 válasza HarleyCustom (#34854) üzenetére


sharp4
őstag

3-4 hete tart nálam is. Most talán vége lesz már. De mindegy is, holnap megnyomjuk a Real Nature 30k-t :D

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34862) tomcica válasza inf3rno (#34859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az ugy tokeletes,ha epp nem jo napja van, akkor felmaratonos es maratonostol picit lassubb is okes meg :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34863) tomcica válasza HarleyCustom (#34854) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kezdem megszokni a hajnali hideget,ket hete azert meglepett az elso nehany nap.Amugy minden ok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34864) ígyvanferi válasza tomcica (#34863) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Most is futsz korán reggel?

(#34865) tomcica válasza ígyvanferi (#34864) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,a laza futasom reggel van 1ora

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34866) Chuck Norris válasza HarleyCustom (#34854) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Miután a gyerek bekerült a bölcsibe nagyjából két évig voltam folyamatosan beteg, a legszebb az egészben az volt, hogy 1-2 nap alatt kiheverte én meg legalább egy hétig voltam beteg, aztán jött a következő, amikor már óvodás lett kezdett a helyzet javulni. Volt olyan, hogy egy éven belül negyedszerre akarta kiírni a doki az antibiotikumot nekem, mondtam, hogy hagyja ezt már nem veszem be. Előtte évekig, leszámítva néhány téli megfázást, semmi bajom nem volt soha. Arra készülj, hogy a sportolás, vitaminok, pálinka semmit sem ér bölcsis vírusok ellen.

(#34867) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Hát srácok... látom Ti is szenvedtek. Én nem tudom mivan,de sosem voltam ilyen sokáig szarul,ha elkaptam valamit anno. Ezek biztosan valami új törzsek a vírusoknál,ugye mutálódnak,de ilyet,hogy hetekig.... agyam eldobom.
És tényleg...sem a pálinka,sem a sport,sem a vitaminok nem használnak ellene. Ha nem mennék emberek közé,akkor nem lenne baj.. De muszáj néha. :)
Asszem most kimegyek,megnézem mit bírok. :)
Mindenkinek jó egészséget kívánok! :K

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34868) emvy válasza Chuck Norris (#34866) üzenetére


emvy
nagyúr

Az a durva, hogy én nagyon gyakran voltam beteg a gyerekek előtt. Azóta nem annyira.

Mondjuk lehet, hogy ez azzal függ össze, hogy azóta nem járok be dolgozni :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#34869) HarleyCustom válasza emvy (#34868) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34870) borix válasza HarleyCustom (#34867) üzenetére


borix
őstag

Ha nem mennék emberek közé,akkor nem lenne baj.. De muszáj néha.
Aszociális viselkedés forma korai stádium. ;]

(#34871) HarleyCustom válasza borix (#34870) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Igen,megöregedtem! :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34872) emvy


emvy
nagyúr

Na mindenkinek sok sikert mára.

while (!sleep) sheep++;

(#34873) Peterhappy válasza emvy (#34868) üzenetére


Peterhappy
őstag

En a gyerekek elott soha nem vagyok beteg. Tanuljak csak meg, hogy betegnek lenni csak egy atmeneti allapot, amit tokosen kell viselni es kozben nem all meg az elet.
Aztan, ha nem latnak, ugy csinalok, mint egy igazi ferfi. Jajgatok, nyuszitek, halalomon vagyok, ha a homero 37 fok fole kuszik :)

Viccet felreteve, mi is tobbet vagyunk betegek, miota ovisok (sot szeptembertol a legnagyobb iskolas). Mindenfele tropusi nyavalyat hazahoznak.
Viszont azt vettem eszre, miota ujra bringazok (junius ota), nagyon beteg meg egyszer sem voltam. Koppkoppkopp.

Az egeszbol a tanulsag: a gyerekekkel mindig csak baj van :)

(#34874) HarleyCustom válasza Peterhappy (#34873) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34875) parandroid válasza emvy (#34868) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű, hogy én azért vagyok kicsit ellenállóbb, mert párom nagy tételben hordja haza a melóhelyről a finomságokat. Ok, most pont két hetet itthon volt, de ez inkább egészségügyi pihi-szünet, és rosszul csak az első pár napban nézett ki, másrészt a rohamköltözéssel járó stressz, meg hetekig tartó cipekedés, rohangálás gyengíthette le inkább. De évente egy, vagy max kettő ilyen belefér. Durván felépítettük amúgy az immunrendszert, én az elmúlt 5 évben két napot voltam táppénzen (az anyajegyműtét után), gyerekeknek meg tendszeresen úgy jön meg a bizije, hogy mulasztott napok száma nulla. Nagyobbik lányom most hordott ki ugyan lábon egy kisebb influenzaszerű valamit, nem is értette, hogy mi ez, meg nem is akart vele itthon maradni. Valószínűkeg amúgy ez ugyanaz volt, ami páromat is kidöntötte, szóval megint hazahozta a munkát az oviból.

Amúgy végre megint elkezdtünk futni, az elmúlt másfél hónap borzalmas volt. Alig futottunk, cserébe állandóan kivoltunk, mint a libák. 20 nap a Frankfurt Marathonig, ez most nagyon a közös túlélésről fog szólni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34876) sharp4


sharp4
őstag

Nem jött meg az új futocipom. A réginek kopott a sarka. Ebben fussak, vagy egy régi nem pronalo nike lunarglide cipőben, amiben a futást kezdtem?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34877) tomcica válasza sharp4 (#34876) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amelyikben tobb az elet....amugy mindenkinek ma egy nagy kalappal,majd gondolok ratok edzes kozben :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34878) sharp4 válasza tomcica (#34877) üzenetére


sharp4
őstag

Az nem baj, ha nem pronalo? :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34879) tomcica válasza sharp4 (#34878) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Miert lenne baj,annyira bedol a labad ahogy farad el,vagy miert kerdezed?!

Mielott a cipoipar ennyire "felfejlodott" mindenki tolta amibe tudta,nalatok dorko,nalunk sztartasz (ez ilyen converse szeru tornaoras best-buy cipo,nem is nagyon volt mas valasztek a cocializmus alatt 80-86 felenk)
ugy szolt a betonon,mint a csattogos lepke :P Kicsit nyikorog masnap,de tulel az ember mindent :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34880) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Csatlakozom az elottem szolokhoz, ugyes legyen mindenki, drukk-drukk!

(#34881) Serpiko


Serpiko
addikt

Hajrá mindenkinek aki ma fut! Tegnap lefutottam a 10 km tàvot egyéni legjobb idővel 52:32 lett. Szépen ment a tempó stabil volt 5:18 8 km-ig utolsó 2 km 5:01. Fejlődőképes vagyok! :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#34882) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

Harcosok vagytok,volt ido amikor europa rettegett tolunk,tessek elokaparni azt a virtust,az is jobb,ha az ember teljesen elkeszul a vegere,mint hogy ovatos hazi feladatkent 80%-on letudja a tavot ;]

aaaaaa,spartaaaaa :DDD :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34883) sharp4 válasza tomcica (#34879) üzenetére


sharp4
őstag

Legutóbb a jobb térdem fájt, meg bal sarkánál az achillest nyomta, mert már szét van ott kopva.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34884) #78687232 válasza Serpiko (#34881) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nagyon szép! Közel vagy az 50-hez, pár hónap és simán behúzod.

(#34885) Serpiko válasza #78687232 (#34884) üzenetére


Serpiko
addikt

Thx! Most jön a tél elkezdek alapozni meg növelni a tempót. Nálam sajnos a tempó öl de nem szoktam leállni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#34886) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Két befutót már láttam straván, le a kalappal a 3:19, meg a ~3:30 előtt is, azt hiszem, mindketten elégedettek lehetnek. :C

Nekem (nekünk, párommal) közben megvolt az első hosszabb futás a hónapnyi kihagyás után... Hááát, nem tudom, mikor haltam így bele utoljára egy 2:20 fölötti félmaratonba. Még jó, hogy Katica is ott volt, volt mire fogni a pihenőket. 3 hét a maratonig. Ejj, de fincsi lesz! :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34887) inf3rno válasza Chuck Norris (#34866) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nana, a pálinka mindig minden esetben sokat ér. :D

Buliban hasznos! =]

(#34888) emvy


emvy
nagyúr

Megvolt. Szar napot fogtam ki, egekben a pulzus az elejétől fogva, erre még jött az, hogy nagyon akartam, és elfutottam az elejét. 48 perces első 10k, 1:43-as félmaraton, 27-nél görcs, aztán még 4 másik helyen is; végül 3:38. Nagyon megküzdöttem érte, 182 avg HR, 1;55-ös második félmaraton.

Konkrétan 30-nál, 4:56-os átlagnál görcsöltem, míg múltkor, amikor egy burger meg sült krumpli után mentem ugyanolyan tempót, akkor meg nem. Ez van. Kicsit csalódott vagyok, de közben meg tényleg nagyon sok akaraterő belement abba, hogy totális szétesés nélkül befejezzem, szóval örülök is. Így is PB egyébként.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#34889) inf3rno válasza emvy (#34868) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bátyám is a munkahelyén kapja el ezeket. Azt mondja mióta gyakrabban kezet mos, csak nagyon ritkán fázik meg. Rám nem nagyon hatnak a vírusok, a mostani is csak annyi volt, hogy 3 napig néha köhögtem egyet - kettőt, azt is inkább este, amikor beszűkülnek a légutak, de egyébként semmi komoly. Az influenza nálam pár órát szokott tartani, akkor érzem, hogy egy kicsit megütött, de másnapra kialszom. A bacikkal már problémásabb a helyzet.

Buliban hasznos! =]

(#34890) borix válasza emvy (#34888) üzenetére


borix
őstag

Ez kemény volt gratulálok!Mivel frissítettél és mennyit vittél be?

(#34891) emvy válasza borix (#34890) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, 10-nel meg 20-nal egy zselé, utána meg mindent megettem, amit adtak :))

while (!sleep) sheep++;

(#34892) inf3rno válasza tomcica (#34882) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DD

Buliban hasznos! =]

(#34893) borix válasza emvy (#34891) üzenetére


borix
őstag

Biztos,hogy ezt így kell csinálni? ;]

(#34894) emvy válasza borix (#34893) üzenetére


emvy
nagyúr

Ott már nem volt választásom :)

while (!sleep) sheep++;

(#34895) Peterhappy válasza emvy (#34888) üzenetére


Peterhappy
őstag

Menj már, ez nagyon szép! Te talán csalódott vagy, ezek nálam kb. az álomszámok! Gratulálok :)

(#34896) norby_42


norby_42
aktív tag

Megvan a második rendes terep versenyem. Nomád Terepfutás, Cserépfalu, 26 km, 900 m szint. Nem is terveztem, csak beugrottam kísérőnek, de elégedett vagyok a 4 órás eredménnyel. Az emelkedők mentek volna gyorsabban, de bevártam a társam, a többit viszont rendesen futottuk, nem volt séta. És gyönyörű őszi időnk volt.

Eat pasta, run fasta

(#34897) bencze


bencze
senior tag

Nekem is kicsit szarul sikerült, valamiért meghaltam szép fokozatosan 30tól. Én szénhidrátra gyanakszom, mert persze itt-ott sajog de egyszerűen nem bírtam a tempót, lassultam egyszer csak 4:40-re majd 5-re aztán 5:30-ra és jó szar volt. Ettem banánt pár helyen de overall kicsit kalóriadeficitesen működtem az utóbbi időben csak az utolsó 2 nap ettem annyit amennyit épp szinten kell (akkor is óvatosan, kis tészta, kis zabkása, kis rizs stb), de lehet, hogy ez kevés volt és alkalmaznom kellett volna a pizza + fagyi kombót amit épp tudatosan nem akartam mert kicsit favágó eljárás.
Hát konkrétan meg nem fogom tudni de mentem egy darabig rendesen ami minimális lassulással is 3:15 alatti időt mutatott volna, de aztán mégsem.
Azért valahogy a sok hídmegmászásnak sem örültem, számokban biztos nem sok de azért mindig kivett nagy sunyin valamennyit pedig azoknál visszalassultam.
Az eredmény 3 19 15 most attól függ hopgy nézzük persze nem rossz, javítottam csak a beletett melóval több kellett volna kijöjjön, de hát most ez így sikerült. Mindig aggódom verseny előtt, hogy klappoljon minden és általában szokott, most nem. Ez tudom, hogy mindig benne van azért is kifejezett csalódott nem vagyok, csak persze ott motoszkál, hogy lehetett volna jobb. Majd máskor.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34898) emvy válasza Peterhappy (#34895) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, illetve egyre kevésbé. Nem fogtam ki jó napot, nem tudok ezzel mit csinálni. Viszont büszke vagyok arra, hogy nem engedtem el, pedig nagyon fájt az utolsó 7-8k.

while (!sleep) sheep++;

(#34899) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Asics GT2000-ben futottam végig a Spar Marathon 30km-es távját. Magamhoz képest nagyon jó időt mentem. Mivel szeptember elejátől kezdve hol meg voltam fázva, hol jól voltam.Szeptemberben 20km-et futottam, ehhez illik viszonyíani. :) A cipő is hátráltatott, 1700 km van benne, ezért volt nehézn döntés, hogy ebben, vagy a legelső cipőmben fussak. Így 2:46:42 5:30-as idővel futottam be. Nem fetrengtem a fájdalomtól, és a végét is sikerült megnyomnom. A tempóm is egységes volt 5:16-5:40 közötti volt. A felkészülés az utóbbi időben gyenge volt, de a nyári futások megmutatták , hogy van értelme tenni érte! Remélem mindenkinek hasonlóan kellemes élményei vannak :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34900) emvy válasza bencze (#34897) üzenetére


emvy
nagyúr

Gratulálok azért, nyilván nagyon menő idő ez. Érdekes, hogy több barátom is ugyanúgy fogyott el. Az egyikük 4:14-es PB-vel érkezett, de futott már 5:10-es km-ekkel 30-at, szóval 3:50-et akart, de tuti volt, hogy 4 alá jön be. Elfogyott, lett 4:12 a végén. Sajnáltam, mert belerakta a melót, és sokat erősödött.

Őszintén én nagyon reméltem egy 3:35-öt, de ökörség volt forszirozni, hogy 28-ig a 3:30-as iramfutók előtt mentem ötven méterrel. (Főleg, hogy 2 km-nel látszott, h ma nem vagyok formában annyira.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.