Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) borix válasza tomcica (#34750) üzenetére


borix
őstag

Valamikor tavasszal írtad,hogy az L-Carnitine-t teszteled.Mi lett a tapasztalatod?

(#34752) tomcica válasza borix (#34751) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az bent is maradt a napi hasznalatba,valahogy konnyebben bemelegszem,elsore ezt erzem.Az h hosszu futasoknal tobbet egetek-e zsirbol azt nem.
Regeneralodasra sima feherje is jo,egy extra adagot bedobsz lefekves elott a nehez edzesnapokon.Ilcsobb mint a bcaa-glutamin es ugyanugy teszi a dolgat.Na most lassabban felszivodo (esti) feherjet,ami altalaban kazein alapu,nem probaltam kulon,csak sima tejsavo feherje 80%-os mert az volt emberi aron.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34753) inf3rno válasza Peterhappy (#34715) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No engem közben már méretre szabtak. Nagyon profi a sebész, semmit nem éreztem, csak amikor beadta az érzéstelenítőt. Szerintem ez most lesz 2 hét kihagyás, aztán megint 2 hét, mert maradt még mit leszedni. Azok mondjuk már nem annyira veszélyesek, mint ezek a mostaniak voltak.

Buliban hasznos! =]

(#34754) Peterhappy válasza inf3rno (#34753) üzenetére


Peterhappy
őstag

Oh, jó neked, mielőbbi jobbulást! Reméljük nem lesz semmi gubanc.

Nekem pár éve kaptak le egyet az oldalamról, akkor azt mondták, egy hónapig nem bringázhatok (akkor még nem futottam). Ez most rosszabb helyen van, ha rajtam múlik, igyekszem úgy időzíteni, hogy akkor a bringát is, a futócsukát is elküldöm téli álmot aludni.

(#34755) inf3rno válasza Peterhappy (#34754) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Nekem vádlin volt mindkettő, pont ilyen húzódós részeken, úgyhogy teljesen esélytelen bármilyen edzés vele. Talán ha leülök és kézi súlyzózok, az esetleg belefér, de nem akarok megizzadni, mert nem lehet fürödni vele. A maradék nem ilyen anyajegy féle, az ráér nekem később is, meg azok nincsenek ennyire szar helyen. Többet kellett volna gyakorolnom a kézenállást, akkor most nem lenne gond. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34756) parandroid válasza inf3rno (#34755) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy hét múlva varratszedés, gondolom, utána még egy hetet vársz, aztán futáson kívül bármi mehet. Azzal még várj legalább még egy hetet, vagy akár kettőt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34757) inf3rno válasza parandroid (#34756) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, hogy vádlisnál is ez e a menetrend, mert ott jobban húzódik. Egyelőre pénteken megyek vissza kötéscserére, aztán gondolom majd ott többet mondanak.

Buliban hasznos! =]

(#34758) #78687232 válasza borix (#34724) üzenetére


#78687232
törölt tag

FR235 lesz, dobom a Polar-t.

(#34759) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kíváncsi vagyok mikor csapják el az elsőt. [link] Amúgy ez még a legjobb challange eddig. Én bringával szoktam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34760) 6030D


6030D
Ármester

Egy promóciós csomagban volt egy ehhez hasonló pánt, gondoltam kipróbálom az esti futáshoz (városban, utcákon futok). Gondolkodtam, hova jobb ezt tenni, bokára vagy csuklóra, hol látszik jobban?! Végül is bokára raktam, majd kb 20 perc múlva elhagytam, de észrevettem, ahogy a másik lábamnak csapódik, ezért meglett. Akkor felraktam a csuklómra, ott nyomta a csontot, majd felhúztam az alkarra, de ott meg szorított. Ez mind költői túlzás, kibírnám, de nem jó érzés.
Használ valaki ilyet? Ha igen, hol? Gondoltam teszek valamit magamra, hogy ne csak a ruhákon és cipőn lévő csíkok világítsanak, ha autó jön, de ez nem a legjobb megoldás.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#34761) norby_42 válasza inf3rno (#34759) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nálunk mérte a járdát is, de már nem emlékszem, volt-e 10-nél több.

Eat pasta, run fasta

(#34762) borix válasza #78687232 (#34758) üzenetére


borix
őstag

A te dolgod igaz de szerintem a 3 közül a legrosszabb választás fapados a másik kettőhöz.
Vantage M magasság mérése is GPS alapú de üzemidőben,optikai pulzusmérés,szolgáltatásban erősen veri a Garmint.
Ha van türelmed vársz november közepéig (Vantage M biztos lesz már készleten) zergénél kipróbálod mind a 3 órát majd döntesz.
V800 is nagyon rendben van 10-12 óra üzemidő kb mint a Garminnak nincs optikai pulzusmérése igaz a FR235 optikai mérése sem sok vizet zavar kellesz hozzá mellkasöv de szolgáltatásban V800 fullos óra.

[ Szerkesztve ]

(#34763) bencze válasza inf3rno (#34740) üzenetére


bencze
senior tag

Ha testépítő leszek akkor majd a BMI-s üzenetek előtt külön szólok. Irodistaként a 30cm-es bicepszem (asszem felfelé csaltam 1 centit) nem hiszem, hogy eltolná a bmi-t megtévesztő irányba. Nem tudok testzsír százalékot, mert utánaolvastam és ahány mérés annyit mondana. Az optimális nem tudom mennyi mert a közelében 20-22 éve járhattam. Lement 30 kiló de itt ragadtam, ez az érték körül mozgok évek óta, mondjuk úgy valamiféle pszichológiai határérték :) Maradjunk annyiban, hogy kicsit még túlsúlyos vagyok, ez a cipőket még befolyásolja nem optimális irányba.

(#34741) dragonfx
Az előnye az ára, a meglehetősen komolytalan okoskarperec, ezekből nálam az alja amit jónak láttam a Xiaomi (2x ennyibe kerül) mert rezeg amikor hívnak telefonon. A jó oldala, hogy ha nem jön be nem buktál sokat, de így ismeretlenül szerintem így is drágák sportra. Akkor már egy sima stopper, vagy telefon ha kell a fancy track :)

(#34758) SwitcX válasza borix (#34724) üzenetére
Igaz nem ezt de ezen generációs Garmint látva adnék a Polarnak egy esélyt ha még nem fertőzött meg a Garmin okosóra része. Ha most keresnék és tuti sportra jó ár / érték arányt akkor v800 vagy garmin 610, max 910-et vennék. Ha új kell akkor esetleg várj meg valós népi véleményeket, meg fellrnr reviewt.
Olyasmit vennék azon kívül aminek megbízható a Stryd supportja, de ez neked lehet sosem fog számítani.
Nekem az új Polarokban csak a track hiánya ami nem igazán tetszik, pedig igaz, hogy szinte sosem használom (de mindog ott van hátha egyszer nekiállok terepfutni...)
szóval jól átgondolós mert sok pénz :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34764) #78687232 válasza bencze (#34763) üzenetére


#78687232
törölt tag

Egyelőre sokat nem írnék ezzel kapcsolatban nektek, biztos hogy fr235 és v800 lesz ami közül választok. Nem igazán vagyok márkahű semmiben, holnap ráérősen még a boltban is beszélek egy kicsit az eladókkal és utána döntök. Az okosóra része egyiknél sem izgat, edzés után felkerül a polcra az óra.

(#34765) inf3rno válasza bencze (#34763) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A BMI és az RFM is testzsírt becslő képletek, bár ezt általában nem említik... A százalékot manapság elektródákkal szokták mérni. Annál pontosabb eredményt más módszerrel nem nagyon kapsz. Van 2 elektródás mérleg, az csak az alsó végtagot méri, meg van 4 elektródás mérleg, az meg a felső testet is. Nyilván az utóbbi a pontosabb. A BMI az alacsonyabb izmosabb embereknél és a gerinc problémásoknál erősen torzít, az RFM sokkal jobb, viszont kell hozzá centi, hogy derékbőséget tudj mérni. Amúgy 20% alatt van az optimális, de ha 25%-on belül vagy, akkor már nem számítasz elhízottnak. Nekem mindig 20% körül mozog, most, hogy az eddigiekhez képest elhíztam, karcolgatom a 25%-ot, de ahány mérés vagy képlet, annyi eredmény, és csak 2 elektródás mérlegem van, úgyhogy annak se lehet teljesen hinni.

Mennyit edzel egy héten? Mit gondolsz, miért nem sikerül átlépni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34766) parandroid válasza inf3rno (#34757) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a combom belső hajlatában volt két nagy egymás mellett (gyakorlatilag a zacsi tövében), minden lépés húzta a friss sebet az 5 varrattal, de a doki ki se akart írni. :U Pedig fizikai meló, kollégák egyet tüsszentenek, és két hét betegszabi, szóval nem is értem. 3 hét után már kutya bajom volt így is, nem is értettem már én sem, minek még a finomkodás, de azért vártam még egy hetet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34767) tomcica válasza #78687232 (#34764) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha a meret szamit,akkor a Garmin vekonyabb csuklon is elheto ora,V800,Fenix nekem mar tul ormotlan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34768) bencze válasza inf3rno (#34765) üzenetére


bencze
senior tag

Hát nem tudom, nézz youtubet, egy számjegyű fitt embereknél több százalék a szórás, még ilyen hidrosztatikus meg dexa méréseknél is pedig az a kínai 9e ft-os okosmérlegnél elvileg többet tudnak. Nálam két állás van a "jó" meg "nem elég jó" és ehhez nem kell kvázi tudományos mérőeszköz ami jó eséllyel úgysem segít semmit. Edzéshez nincs sok köze, nyilván azért mert túl sokat eszem, mi másért...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34769) borix válasza tomcica (#34767) üzenetére


borix
őstag

Nem kell kétségbeesni számodra is lenne ideális megoldás FR645,Fenix 5S hajrá! ;]

(#34770) tomcica válasza borix (#34769) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A penz nem szaaaamit,lenyeg h lehet kapni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34771) dragonfx válasza parandroid (#34745) üzenetére


dragonfx
veterán

De akkor minek aruljak?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34772) dragonfx válasza bencze (#34763) üzenetére


dragonfx
veterán

Mi az a fancy track??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34773) #78687232 válasza dragonfx (#34771) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nem láttál még kínai ócskát? Már lehet téged is lemásoltak, kétszer.

(#34774) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Runningwarehouse.eu-n már fent van a Structure 22. Az előző szériát nagyon szeretem, majd jövőre ezt is kipróbálom. Képek alapján a talprész egy az egyben maradt a régi (de sokat nem változott az biztos).

[ Szerkesztve ]

(#34775) ígyvanferi válasza Corpuscle (#34774) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Most kell olcsón 21-est venni. :) Pláne ezzel a 30%-os akcióval.

(#34776) #78687232 válasza tomcica (#34767) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nyugodtan lehet nagy dög óra, közel van az az idő, amikor hónapokig csak sötétben futok és legyen jól kivehető minden rajta

(#34777) sharp4 válasza ígyvanferi (#34775) üzenetére


sharp4
őstag

A 21-es pronáló? Ez az oldal honnan szállít?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34778) Corpuscle válasza ígyvanferi (#34775) üzenetére


Corpuscle
őstag

Be vagyok tárazva jövő őszig, kihagyom. Nyáron olcsóbb volt és a méretválaszték is szélesebb volt.

(#34777) sharp4: A raktár ahonnét feladták nekem, német cím volt. Stabil futócipő, vagyis igen, pronáló. A Structure alapvetően stabil futócipő, így nem csak a 21 az.

[ Szerkesztve ]

(#34779) sharp4 válasza Corpuscle (#34778) üzenetére


sharp4
őstag

Az jó, pont van akcióban a méretemben. Bár eddig Asics GT2000-et használtam. Mennyi különbség van a kettő között?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34780) Corpuscle válasza sharp4 (#34779) üzenetére


Corpuscle
őstag

GT1000-et használtam előtte. A Structure nekem pörgősebb, pedig tömegre kb. ugyanaz. A drop is megegyezik, méretben is azonos mindkét cipőm. Stabilitásra nagyon hasonló. Töltésen, egyenetlen felületen jobbnak találtam a GT1000-et, alacsonyabban van benne a láb (ua, mint GT2000), a talprész egy árnyalatnyival szélesebb. A Structure-ben figyelni kell a bokámra, jobban bicsaklik. Nálam egyértelműen a Nike a nyerő (90% aszfalt).
Vannak itt akik mindkét Asics-et használták már, ők tudják mi a különbség a két modell között. Valószínű a stabilitáson kívül nem sok, de mégis.

Azért várd meg a rutinosabbak tanácsát is, én elég tacskó vagyok még futás területén. :B

[ Szerkesztve ]

(#34781) sharp4 válasza Corpuscle (#34780) üzenetére


sharp4
őstag

Köszönöm :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34782) danielsz válasza Aristeus (#34735) üzenetére


danielsz
tag

Gratulálok :) Én is szívesen kipróbálnám a 4 fős váltót, idén a lényeg az volt, hogy a lehetőségekhez képest a legjobb futapécses csapatot tudjuk összerakni (sokan Esztergomban voltak), de jövőre remélem úgy alakul, hogy lesz 4 fős váltónk is. Ez az 1-3. szakasz egyben elég kemény, szerintem a 2-3.-at valamikor még ősszel megfutom egyben poénból, a zselici 13 km-es szakasz is tetszik még.

(#34783) tomcica


tomcica
Topikgazda

Sorba kerult a Nike Streak LT4 is egy 5x600m resztavozas erejeig a palyan (utana megmostam a talpat,megszaritottam es vissza az agy ala).Nem tudom Borix vagy ki vett itt ilyet,de nekem ez az egyik legjobb cipo resztavozni es 3-5-10km versenyre palyan v. jo minosegu sik aszfalton.
A Streak 6 is jol muzsikal,de ebbe mintha hazaertem volna,utoljara ilyet a Takumiba es a Hagioba ereztem (nem hiaba a ket kedvenc versenycipom).Porgott rendesen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34784) Alg


Alg
veterán

4 hónap és 2 hét után (május 20- akkor volt az UTH) ma újra kimentem futni.

Verdikt: sose hagyjatok ki ilyen sokat :D (munkahely váltás, Bécsbe költözés, stb... sok minden közbejött).

6.5km, 6:30-as átlag, 160as átlagpulzus - ez annyira nem tűnik rossznak, ami szomorú az az hogy egész nap olyan fáradtnak érzem magam mintha egy erős félmaratont mentem volna :(

Mindegy, kövi verseny csak tavasszal, (az se komoly, Vienna maraton céges váltóban) addig van idő. Csak egy jó futópályát kéne találni a környéken. Nem tud valaki egyet a Wesbahnhof-tól ami kellemes? (Ma reggel a Ring felé mentem de ott már 7kor dugó, por meg kipufogógáz fogad).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34785) bandus válasza Alg (#34784) üzenetére


bandus
veterán

mi a fene, pedig pár hete még láttalak a kertemben kajálni, de nem vettél észre :) viszont grat az új városhoz és melóhoz :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34786) Alg válasza bandus (#34785) üzenetére


Alg
veterán

Köszi :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34787) #78687232


#78687232
törölt tag

Spotify garminra. link

(#34788) SLYM válasza SLYM (#29614) üzenetére


SLYM
veterán

Maraton is teljesítve, nagyon kemény 6:03:46-os idővel. :D [link]

Igazából nem gondoltam volna, hogy sikerül, nem is a futópályán futottam, ahol a félmaratont, hanem csak itthon kimentem oda, ahol futni szoktunk. Mivel kb 20-30%-ot adtam a sikerre, az elejétől egy tesztnek fogtam fel az az egészet. 3 dolog érdekelt, az egyik, hogy nagyon lassú kocogással meddig tudok elfutni (ha végigmegyek a 42-n, akkor megállok természetesen), aztán, hogy mennyit számít, hogy ha a 2.5 kilométerenkénti frissítéseknél (ennyi egy kör) megállok, addig, amíg iszok/eszek, illetve ha úgy érzem, hogy szükséges, akkor néha belesétálok a távba.

A tesztre (több pihenőre, lassabb tempóra, sétákra) azért volt szükség, mert áprilisban már megpróbáltam lefutni a maratont 5 óra alatt [link], de begörcsölt a vádlim 22-23 között, emiatt pedig fel kellett adjam.

Most már, hogy tudom mire számítsak a maratoni távnál, rájöttem hogy több edzésre lenne szükség ahhoz, hogy folyamatosan, végig legalább kocogva teljesítsem a távot (tehát 5 órán belül). Kicsit olyan érzésem van, hogy ez nem embernek való. :D

[ Szerkesztve ]

(#34789) #78687232 válasza SLYM (#34788) üzenetére


#78687232
törölt tag

Majd idővel, senki sem sürget. Maga a táv teljesítése is szép, +40 km nem kevés.

(#34790) inf3rno válasza parandroid (#34766) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem csak alvásnál zavaró, mert fáj, ha ráfekszem, de 1-2 óra szenvedés után valahogy megtaláltam a megfelelő pozíciót. Sétánál egész tűrhető, csak néha nyilall bele. A comb hajlat rosszabb lehet, mint ez.

Buliban hasznos! =]

(#34791) inf3rno válasza bencze (#34768) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már hogyne lenne köze. Az edzéssel használod el a bevitt kalóriákat (meg van egy alapjárati elhasználás, ami a testsúlytól függ). Úgy tudsz fogyni, ha kevesebbet viszel be, vagy ha többet edzel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34792) Peterhappy válasza SLYM (#34788) üzenetére


Peterhappy
őstag

Esküszöm nem értem, én 5:13:31-as időt látok.

Nem hinném, hogy emiatt szégyenkezned kellene. Általában az idő miatt sem (én aláírnék egy 5 órás első maratont), de amiatt, hogy sikerült teljesítened, egy picit Te is "halhatatlan" lettél :)

Veregesd csak meg szépen a válladat, igyál egy jó sört/teát/stb. az egészségedre, pihenj egy nagyot és gondold át, mit kell ahhoz tenned, hogy legközelebb ez az idő lejjebb másszon; az itteni közösséget ismerve nyugodtan mondhatom, itt minden szükséges tanácsot meg fogsz kapni, mindenkinek meg van az a terület, amihez ért (milyen edzésmódot válassz, milyen cipővel lehetsz jobb, milyen óra lehet a segítségedre, miként változtass a táplálkozásodon, hol találod a trófeavitrint ;] stb.)

[ Szerkesztve ]

(#34793) #78687232 válasza Peterhappy (#34792) üzenetére


#78687232
törölt tag

Garmin edzéseknél mutatja azt is mennyit mozogtál, itt ez az 5:13 nem ugyanaz akar lenni? A végeredmény pedig a megállással jött össze. Ez csak egy tipp, nem ismerem a strava-t.

[ Szerkesztve ]

(#34794) SLYM válasza Peterhappy (#34792) üzenetére


SLYM
veterán

Köszönöm! :) Ez az idő az az idő, amíg mozogtam, ebben nincsenek benne a fordulók és a körönként egy ivás/evés, illetve egyszer nyújtottam.

[ Szerkesztve ]

(#34795) 6030D válasza Peterhappy (#34792) üzenetére


6030D
Ármester

Moving time: 5:13:31

Elapsed Time: 6:04:45

Tehát ~51 percet frissített, ha versenyen indul, akkor is ennyi a hivatalos ideje.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#34796) Peterhappy válasza #78687232 (#34793) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ @SLYM, 6030D: igy mar ertem, ez nekem nem volt tiszta

[ Szerkesztve ]

(#34797) tomcica válasza SLYM (#34788) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo-bravo :) lesz ma moka a wc-re ulessel es a lepcsokkel,na de hat milyen is lenne az elet,ha nem tolna az ember neha full kretenbe.
Vertigo jut mindig eszembe az elso balozasrol,az a video amelyben bemutatta milyen szivos nagyon jo!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#34798) Vertigo18 válasza SLYM (#34788) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szép volt, gratula! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34799) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Spar maratonon 30km-t futok vasárnap. Érdemes vmi, csokit, zselét, vagy vmi mást magammal vinnem? Vagy elég, amit ott kapok a frissítési pontokon. Ha nem elég, akkor mit vigyek, és mely kilómétereknél érdemes megennem?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#34800) oxox válasza SLYM (#34788) üzenetére


oxox
addikt

Gratula.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.