Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) deicide válasza tomcica (#18450) üzenetére


deicide
veterán

Nos, elégedetten használom pár hete, egész más struktúrát kapott a bringás edzés miatta, mert sokkal pontosabb visszajelzés, mint a sebesség és a pulzus.

Ami itt jó mérőszám, az az FTP teszt, azaz 20 perces átlagteljesítmény. Ez nekem 380W, ami elég magas, de tekintve, hogy 79kg vagyok, így w/kg-ban nem annyira kiemelkedő, de azért országos szinten elég jó (4.81w/kg).

Rövid távon pont most kedden toltam egy keményebbet, 1 perc 40 másodpercig 582W, az már a wtf kategória. :)

Hosszabb távon pedig sokkal jobban lehet vele résztávozni bringán, mert ugye a pulzus lassabban követi a terhelésváltást, mint a pedál szenzora, így jobban tudom a kitűzött feladatot koordinálni és végrehajtani. Erre is vannak specifikus edzéstervek, mint mondjuk egy oregoni 400-as, csak wattokban megadva. Szóval szerintem megérte a pénzt, aztán hosszabb távon kiderül, hogy erősödök-e még így. Szerintem igen, mert 1200m szint után még lesprinteltem emelkedőn egy kollégát, igaz, égett a combom, de hát az a lényeg, hogy fájjon, nem? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.