Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) deicide válasza t1 (#14550) üzenetére


deicide
veterán

A régi edzéseket nem tudom, hogy összeszinkronizálja-e az Endo, a Strava szép lassan összeszinkronizált a régi edzésekkel is. Ha a telefonon megy a mobilnet, akkor amint hazaérek és az óra összekapcsolódik a telefonnal BT-n, onnantól automatikusan meg is jelenik mindkettő felületen az edzés.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14552) TheMarci


TheMarci
addikt

Koszi a tippeket, kiprobalom oket! :)

Do You Dream?

(#14553) gombi01 válasza tomcica (#14548) üzenetére


gombi01
tag

(#14548) tomcica:
2:33-as ezrek ? :Y hagyjad má'... nincs valami kenyai ősöd?
maradok a 10x400m nál örülök ha az lemegy :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14554) kolosanyi válasza gombi01 (#14553) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én épp ma fogom elvinni a montim szervizbe, hosszú évek után végre megint bringázni fogok kicsit, csak ahhoz rendbe kell rakni picit. Talán azzal menne ez a tempó... ;] :D

(#14555) deicide válasza gombi01 (#14553) üzenetére


deicide
veterán

Na jó, de közte ott a pihenő ;] :DDD
Vagy nem? Bár én 150 métert sem tudnék 2:33/km-es tempóban szerintem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14556) concret_hp válasza gombi01 (#14553) üzenetére


concret_hp
addikt

én a pihenővel számoltam 76mp / 400m kör, abból pont tudok futni 1et :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14557) deicide válasza concret_hp (#14556) üzenetére


deicide
veterán

Ja, csak nekünk nincs benne pihenő. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14558) concret_hp válasza deicide (#14557) üzenetére


concret_hp
addikt

pssszt :(( :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14559) inf3rno válasza t1 (#14550) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@t1 Elvileg úgy kéne mennie, hogy amikor felnyomod Garmin-hoz, akkor az automatikusan frissíti Endo-t is. A gyakorlatban nem tudom, hogy működik e, panaszkodtak már sokan a Garmin szoftvereire.

@deicide Van egy olyan oldal, ami régi edzéseket, minden egyebet összeszinkronizál neked az összes ilyen edzés logger oldalon, a világért ne állj neki kézzel. [link]

@kolosanyi Hegynek le 2:49 a legjobbam Endomondo szerint. Csatlakozom, letekerjük őket. :DD

Buliban hasznos! =]

(#14560) t1 válasza inf3rno (#14559) üzenetére


t1
addikt

Elvoltam bringázni tényleg úgy csinálja, csak visszamenőleg nem tudja összehozni, de igaziból nem is lényeges a GARMIN felülete tökéletes nekem :R

[ Szerkesztve ]

(#14561) gombi01


gombi01
tag

Szerintem is bőven elég a garmin felület.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14562) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

sajnos nyitó hsz nincsen, ezért elnézést ha ez már felmerült. valamilyen alapszintű órára volna szükségem. nem tudom mit jó tudnia, de valami olyasmi okosság kellene - mivel a napokban szeretnék teljes nulláról nekiállni futni - hogy megadott időközönként csippanjon. futócipőt spuri futóboltban rakatok magam alá és pár éve eltört, de azóta rendbejött térdkalácsomról is meginterjúvolom őket. de persze annak is örülök, ha tudtok adni tippet térdszorítóra.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14563) gombi01 válasza tomcica (#14548) üzenetére


gombi01
tag

(#14548) tomcica:
Kimentem a rekortánra 14x200m-et futottam 46-50mp-es pihikkel. 38és40mp között voltak a 200méterek.
Kemény volt a 8.ismétléstől de azért egy fokkal jobb volt mint 400métereket futni...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14564) inf3rno válasza gombi01 (#14563) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ilyen interval-okat majd én is csinálok.

Ma körözgettem 200m-eket a régi cipőmben összesen olyan 50-et. Hát lassabb vagyok vele minimum fél perccel, mint az újban, de legalább a sarkam nem megy szét. Cserébe a lábujjam lesz vízhólyagos már 10km-től. :D Kipróbáltam a már említett sarok kímélő futást, az még lassabb 1 perccel, és eléggé megszenvedett vele a vádlim. Gyakorolni kell ezt még, az viszont már most tiszta sor, hogy az új cipő a ludas az Achilles gondjaimban, meg hogy nagyon elhanyagoltam a vádli edzéseket az elmúlt fél évben, úgyhogy az is bűnös. Elpuhult a kicsike, de holnapra kitaláltam egy vádli edzést, úgyhogy kegyetlenül megkapja. ;]

Összehasonlítottam az Adidas miCoach és az Endomondo trackereket a mobilommal. A miCoach-ról azt hallottam, hogy másodpercenként gyűjt GPS adatot, szemben az Endomondo-val, ami 5-8 másodpercenként. Pontosságban egyértelműen a miCoach lett a nyerő, még az én gagyi mobilommal is nagyon látványos a különbség.

Buliban hasznos! =]

(#14565) t1 válasza inf3rno (#14564) üzenetére


t1
addikt

Durva különbség.

Voltam ma reggel egy gyorsabb 10km-t futni 49:35 lett a vége utolsó km 4:24 átlaggal majd még 3km kocogás jó volt :) Viszont a jobb seggemnél lett valami húzódás lehet rosszul léptem :F. Péntek reggel megyek még egy 8-10km körülit, aztán szombaton Legion Run utána ha már felszabadultam Pestre kinézek a Margit szigetre is 2 kört lenyomok :) . Vasárnap reggel indulás bringával egy kisebb balatoni körre 80km körül saccolom. Jó kis hét lesz :D

(#14566) inf3rno válasza t1 (#14565) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, lassan már excel táblában kell vezetned, mert kimegy a fejedből. :D Tolj majd egy nagy Balaton kört, megéri! Jó a táj, meg tapasztalatnak sem utolsó belekóstolni a 10+ órás edzésekbe, ha csak biciklivel is. :-)

Én lehet, hogy most változtatok az edzéstervemen, és inkább rövid távokat futok egy hónapig, meg többet foglalkozok a crossfit jellegű edzésekkel, hogy keményedjen a lábam meg edződjön a keringésem is. Nem tudom, hogy helyes e, amit a Mio Link mond (ledes színek alapján), hogy 200 körüli pulzussal edzem. Három éve, amikor még spinningeltem, akkor mellkaspánttal 175 felett már kezdtem lefordulni a bicikliről, úgyhogy erősen kétlem, hogy 200 vagy 220 közelébe mennék bármikor. Azóta viszont túl vagyok 2 év kőkemény futóedzésen, egy hónap betegségen, utána meg fél év kihagyáson, úgyhogy bármi lehet. Ha valami gebasz van, és mégis 200 körüli pulzusom van, akkor mindenképp át kell gondolnom az edzéstervet, és inkább eltolni határozatlan időre a félmaratont és a maratont. Össze fogom hasonlítani a Mio Link-et egy mellkaspánttal, amint lesz rá lehetőségem, egyelőre nincs ANT+-os vagy BT Smart Ready-s kütyüm, amire fel tudnám csatolni, de majd rákérdek az edzőteremben, hogy megoldható e egy teszt valamelyik szünetben.

Buliban hasznos! =]

(#14567) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma átaludtam a délutánt, szóval este mentem ki futni. Sok időt nem akartam rászánni, így nyomtam egy 3 km-es távot "ami a csövön kifér" stílusban a szokásos, szopatós emelkedős szakaszon, utána 1,5-et ledöcögtem, hogy ne max terhelési zónában hagyjam abba az edzést. Ez volt a 3 km. Ahhoz képest, hogy nagyon szívatós az emelkedő mindjárt az első 1-1,2 km-en, elégedett vagyok vele.

(#14568) tomcica válasza gombi01 (#14563) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gombi,ha kigyorsitani hasznalod (vagy gyorsabb rovidebb 3K-5K versenyre keszulsz majd) akkor 10x200m boooven eleg,DE a piheno lassu futas legyen elejen 200m aztan rovidited 150-re) ha hosszab versenyre keszulsz (epp most a te eseted) akkor 20x200m legyen (piheno lassu futas 200m vissza akar,vagy palyan a masik fele) tizedik darbnal mehet egy teljes kor piheno...ha az elso par alkalommal tul sok a 20db akkor szet lehet osztani 4x5-re minden 5.nel 400m kocogas,az segiti megtorni a fajdalmat a darabszam viszont szepen meglesz,ez akkor is ugy 20nal "csak" 4km minosegi munka :B

nem tudom mi a terved a 400-as resztavokkal,de szabad a kettot kombinalni is,akkor az elejen igy nezne ki egy szett 200-400-200 (piheno mindenhol 200m) szett vegen 400m kocogas,ebbol epitened felfele a szettek szamat,hogy a minosegi kilometereid 5-6km legyen,ne 4

harmadik meg ezt az edzest is tovabb lehet kombinalni 200-400-200....200-200-400...400-200-200 ergo cserelgeted a 400m helyet benne,hogy a tested ne szokja meg a szett ritmusat ;] a legutolso szett legyen mindig 400-200-200 es a 200-ak egyre vadabbak legyenek,hogy a finisht szimulald hulla allapotra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14569) Sanyo77


Sanyo77
tag

Először is szeretném megköszönni a válaszokat, amit a lábfájdalmamra adtatok. Sípcsontomnál lett érzékeny futás után rendszeresen, de nem volt vészes, csak kellemetlen.
Már nem fáj, legalábbis elhanyagolható módon.

Sok mindent kipróbáltam, de a megoldás a megfelelő cipő lett. Elmentem a spuriba, ránézett a lábamra (talplenyomat + futás) megmondta mi a problémám, és milyen cipő kell. Megvettem (nem olcsó, de mindenhol annyi) azóta minden rendben.

Szóval elmentem 10km-t futni (nekem ez már elég) és vízhólyagon, meg talpgörcsön kívűl minden rendben, később ez sem lesz.

Azért egy kérdésem lenne, inkább a velem egykorúakat kérdezném. Nem sok a 190 körüli bpm 38 évesen?

A képletet ismerem, inkább személyes tapasztalatok kellenének.

Irány a 12 km!!!!

(#14570) Aristeus válasza kolosanyi (#14523) üzenetére


Aristeus
tag

Hamár szóbajöttek az elit futóatléták és a mezítlábas "barefoot" futóstílus, egy kérdésem nekem is lenne ezzel kapcsolatban. Az addig okés, hogy futás közben első talppárnákra kellene érkezni, de érdekesnek találom, hogy emelkedőkön, mikor már csak sétálni lehet/kell akkor is szinte lábujjhegyen haladnak az elitek.
Több videón is láttam már. Pl.: itt is, 48 mp-től.
Kicsit természetellenesnek tűnik nekem, vagy csak én vagyok maradi, de én hegyre sétánál mindig sarokra érkezem. Sarokkal indítom a következő lépést. Több energiát tudok így spórolni.
Milyen előnye van/lehet a hegyre való sétának szinte lábujjhegyen? Ha sétáltok a hegyre, ti hogyan teszitek azt, milyen technikával?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14571) Rabbitf_24 válasza tomcica (#14568) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Bocs hogy beleszólok, de látom pörög ez a téma. :B
21km-en akarok gyorsabb lenni. Oda milyen interval edzést ajánlatok?
Jelenleg 4x4x100R350-et tolok, ez megfelelő vagy máshogy kellene?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#14572) concret_hp válasza Sanyo77 (#14569) üzenetére


concret_hp
addikt

a pulzus azért egyéni valamennyire, nekem a maxom van akörül, pedig még nem vagyok 30 :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14573) Alg válasza Aristeus (#14570) üzenetére


Alg
veterán

Az első talppárnára érkezés szerintem valahol 4:30-as tempó alatt kezdődik, egyébként inkább középtalp lesz az. (Többször láttam már futó lányokat lábujjhegyen futni, nyilván az első talppárnára érkezést erőltették, de 6 percen túli tempónál, úgy hogy a sarkuk le sem ért borzasztó hülyén nézett ki, mintha magassarkúban futásra gyakorolnának :DDD )

Keményebb emelkedőkön én túrázásnál is váltok, és apró lépésekkel, combból dolgozva megyek fel "lábujjhegyen", itt tényleg nem szokott leérni a sarkam. (nem is tudnám letenni, akkor már nagyon negatívba hajlana a lábfejem az emelkedő szöge miatt)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14574) deicide válasza Sanyo77 (#14569) üzenetére


deicide
veterán

39 vagyok, 181 a max pulzusom, tartósan 170-en tudok futni (3:55/km) és 165 körül bringázni (akár 1.5 órán át is)
A 190 nekem soknak tűnik ilyen tempó mellett. De sok függ a keringési rendszer fejlettségétől, állóképességtől. Amikor elkezdtem, nekem is nagyon magas volt, a nyugalmi pulzosom 58-60-ról lement 36-37-re.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14575) concret_hp válasza deicide (#14574) üzenetére


concret_hp
addikt

hm én félmaratont 170 körüli átlaggal tudok futni, de bringán nem nagyon tudnám sztem 160as átlagon tartani, utóbbi két félironmanen 155 volt, bár egyiken sem mentem nyélen.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14576) deicide válasza concret_hp (#14575) üzenetére


deicide
veterán

Bringán nekem is csak akkor ennyi, ha egyedüli versenyszám. A hétvégi Pusztatlonon csak olyan 150-155 körül toltam én is, hogy ne lőjem el az összes puskaport. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14577) tomcica válasza Rabbitf_24 (#14571) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4x4x100m R350 ? az ugy nem jo...vagy a piheno sok (ha minden 100m utan 350 a piheno,vagy csak szettek kozott ennyi? mennyi a 100-ak kozott?)

en elsore klasszikus resztavozast javasolnek foleg ha 21km a cel 1000m-es resztavok 15-20K tempojaval (kozte 400m kocogas,kesobb CSAK 200m ugye fuzod ossze) jo 6-8 x 1000m (R400) ugye az egy 1.30-as felmaratonos futonak kb 4.20-4.30-as 1000m-ek,aki lassabb annak persze lassabb

ha picit gyorsabbakat szeretnel akkor 400-as resztavok 5K tempoval R200 ! Az mondjuk egy 1.30-as felmaratonos futonak kb 19-20perces 5K ami kb 1:30-as 400-ak -+2-4mp 10x400m klasszikus,de fel kell epiteni szepen (Gombi tudna meselni :DDD )

ez a 4x4x100m (R100) jol nezne ki emelkedore harmadik fajta edzesnek,de lefele is kocogas am es ha minden szettben R350 van akkor porogjon fel 1500-3K tempora,a negyedik 100-ak pedig meg gyorsabbra,kesobb novelni kell 4x5x100m majd 4x6x100m egesz fel 4x10x100-ra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14578) tomcica válasza Aristeus (#14570) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rendes iramnal hegynek fel se lepsz a sarkadra,akkora a lepesed h nem is tudnal,foleg egy elit atleta,nezd csak meg mekkorakat lep Bekele,Heile,Mo stb. fel kell epiteni es akkor az a termeszetes (az edzeseikben rengeteg plyo,valtott labu szokdeles -akar emelkedore stb. van heti 3x legalabb) en is szoktam leduleteset menni emelkedore sot valtott labu szokdelest is,messze nem vagyok elit atleta es szepen kijon a lepes meg igy is,a sarkam nem utodik oda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14579) Aristeus válasza Alg (#14573) üzenetére


Aristeus
tag

Alg, tomcica: Köszi a válaszokat! :R Azt hiszem keresnem kell egy jó meredek emelkedőt, ahol ki tudom próbálni ezt az "apró lépéses, lábujjhegyes taktikát".

Szerk: Alg, tomcica Futásnál nincs gond, szépen középtalppal tudom venni az emelkedőt, (akár lendületesen is) csak akkor sokkal hamarabb kifogy a szufla. Azért szoktam sétára váltani, hogy kicsit lejjebb nyomjam a pulzust. Ott viszont eddig csak a sarkas séta ment. De ezek szerint nem voltam még olyan meredek emelkedőn, ahogy Alg is írta, hogy fizikailag szinte kivitelezhetetlen legyen a sarokból tempózás.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14580) Rabbitf_24 válasza tomcica (#14577) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Minden 100m között 350m a pihenő.
Köszönöm, a lenti tetszik, ki fogom próbálni:

"ha picit gyorsabbakat szeretnel akkor 400-as resztavok 5K tempoval R200 ! Az mondjuk egy 1.30-as felmaratonos futonak kb 19-20perces 5K ami kb 1:30-as 400-ak -+2-4mp 10x400m klasszikus,de fel kell epiteni szepen (Gombi tudna meselni :DDD )"

(#14581) inf3rno válasza Alg (#14573) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@Alg Elvileg pont ez lenne a lényege, hogy nem lábujjhegyre, hanem talppárnára érezel, ami rugalmas, és így nem vesztesz annyi energiát futás közben. A cipőkben azért érkeznek sarokra, mert ott van a légbetetét, ami kb ugyanezt csinálja. Gyakorolgattam tegnap ezt a talppárnás futást 5km-en, ma rendesen be van állva a vádlim tőle. Nem tudom, hogy a sarkat le lehet e tenni, de már látom, hogy hosszú és keserves munka lesz, ha erre én rá akarok szokni.

@Aristeus A videot nem sikerült megnyitni, a facebook hozzáférés lehet korlátozva. Sétánál nem tudom, olyat nem sűrűn szoktam. Szerintem sprintnél ez az elülső talppárnás futás mindenkinél természetesen jön. Nálam változó, hogy hegynek hogyan futok fel, ha elfáradok közben, akkor van, hogy váltogatom a sarkas és elülső talppárnás megoldást. Ami talán izgalmasabb, hogy hegynek lefelé hogyan alkalmazod a talppárnásat, mert ott azért jóval egyszerűbb sarokra érkezni...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14582) inf3rno válasza concret_hp (#14572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg a Fox-Haskell szerint kéne nézni: [link] Erősen csökken az életkorral. Ez alapján 40 évesen a 180-at nem jó tartani huzamosabb ideig tartani.

Buliban hasznos! =]

(#14583) ígyvanferi válasza inf3rno (#14581) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én még mindig nem tudom el se képzelni, hogy futsz hegynek fel sarokra érkezve. Mennyire kell ehhez visszahajlítani a lábfejed? Nem törik ketté a lábad minden lépésnél?

(#14584) tomcica válasza inf3rno (#14581) üzenetére


tomcica
Topikgazda

maximalisan egyezem inf3rno kollegaval,nem labujjhegyen vagy,hanem az ujjparnakon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14585) inf3rno válasza ígyvanferi (#14583) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy nem sarokra érkezem, de biztos, hogy lent van a sarkam legalább egy kis ideig és nem csak az elülső talppárnát használom rugózáshoz. Talán ez lehet a különbség a két technika között, meg hogy sík terepen a sarokgördülősnél sarokra érkezel, nem talppárnára. Sokkal jobban terheli az ízületeket egyesek szerint a sarkas technika. A tegnapiak alapján a talppárnás meg a vádlit nem kíméli. Beállt a gázlóizmom mára, nem is kellett külön vádlis edzést tartanom. Úgyhogy ez a technika talán jó Achilles fájásra is.

Buliban hasznos! =]

(#14586) ígyvanferi válasza inf3rno (#14585) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A vádlid egyébként 2-3 ilyen alkalom után megszokja az új fajta terhelést és már nem fogod érezni.

(#14587) inf3rno válasza tomcica (#14584) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg arról van szó, hogy ez a rész (talán a plantar fascia elülső része?)

letárolja az energiát (kinyúlik) érkezéskor, aztán kiengedi (összehúzódik), amikor a láb elhagyja a talajt. A sarokra érkezéskör a cipő légbetétje csinálja ugyanezt legalább részben. Én úgy tapasztalatom, hogy a gázlóizom is komolyan dolgozik ennél a talpas technikánál, legalábbis durván beállt mára, szemben a sarkas technikával, aminél nem szoktam érezni 20km után sem a vádlim. Úgyhogy valszeg azért van, hogy sarkas futásnál kialakulnak az Achilles fájásos problémák, mert munka híján elgyengül a gázlóizom, és a sarokra érkezésnél annyi mechanikai stressz keletkezik, amitől már nem tudja megvédeni az ínat. Persze ez csak az én elméletem.

Valszeg a lábujjak alján a párnáknak is hasonló funkciójuk van, csak talán kisebb mértékben, mint ennek a nagy talppárnának. Persze nem tudom, hogy anatómiában mi a hivatalos neve, én csak párnának hívom. Elképzelhető, hogy az orvosok egész máshogy nevezik. Hallottam már itt a bőnyét is, arról sincs lövésem, hogy micsoda, mindenesetre viccesen hangzik. :DDD

@ígyvanferi Erre azért nem vennék mérget. Amikor pár év kihagyás után újra kezdtem edzeni, akkor 3 hónapig folyamatosan be volt állva a vádlim...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14588) tomcica válasza inf3rno (#14587) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ennyire azert nem tudom a temat,az biztos h egy jo 5-6 honap kellett mire at tudtam anno allni (pedig futottam elotte azert eleget szogesben igy,de ezentul a lassuknal is) az Achilles-t kulon erositettem vegig (lepcson negativba leengedes es onnan fel,egylabon,kesobb 5kg majd 15kg egyik kezben).A mai napig masszazs hengerelem minden futas utan,mert be tud rendesen durranni a vadli es megfeszul minden a boka korul,hatul achilles,talpon az inszallag stb.

Ami biztos kevesebb cipot hasznalok el,mert sokkal tovabb futok 1-1 cipoben,sokszor 2000km felett is,ha oldalt nem rongyolodik teljesen szet (es nem veszti el az oldal tartasat) szoval halott csillapitasu cipokben es mezitlab is tudok futni,akar rekontanon is.Ezt nezve valoszinuleg be is erosodott minden "alkatresz",valamint hatekonyabb is a lepes es a csillapitas amit elnyelnek az izuletek,mert kulonben nem tudnek olyan iramokat mezitlab csapatni. (azert legtobbet fuvon megyek,eszel azet ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14589) tomcica


tomcica
Topikgazda

Apropo a mult heten elkaptam 3 lanyt a klubbol,fiatal junior versenyzok kozeptavon,egy nyari komolyabb kikepzesre.Eddig ugye eleg pihenokkel dolgoztak meg a resztavozas kozepette is,a tempo se volt annyira eles stb...stb.
Na mivel a fo edzo tudja,hogy en nem ezt a vonalat kepviselem,ram bizta oket egy kis idore.4.00-4.15 kozotti ezrekkel operalunk rovidebb felosztott tempoknal (vagy az eleje erosebb,vagy klasszikus fokozo,de soha nem egyforma ritmus,azt egyedul futjak) valamint a sima 1000m-es resztavoknal,utana mindig van 400-200m h faradt testre gyakoroljak a gyorsabb munkat,ami igen jol jon majd 1500-3000m vegenel.
Heti 2 edzes velem,a tobbit egyedul csinaljak (lassu atmozgatok valamint 1 dombedzes,rovid gyors)

Majd beszamolok mi lett veluk 30-40napom van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14590) inf3rno válasza tomcica (#14588) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a baj, hogy én sem, csak 5 perc utánaolvasással raktam össze most netről, hogy miről lehet szó. Az én tapasztalataimmal elég jól összepasszol minden ezzel az elméletttel. Sportorvost kéne megkérdezni, az biztos, hogy tanulta egyetemen ennél sokkal mélyebben a járás biomechanikáját.

Rászánok én is fél évet a maratont meg átrakom jövőre. Nem szeretnék a túl sok sarkazástól lesérülni, 40km-t meg ebben a stílusban még nem tudok lefutni. Mezítláb nem szeretek futni, de kitaláltam, hogy csillapítás nélküli cipőben fogom nyomatni a gyorsabb edzéseimet salakon vagy füvön, attól függően, hogy melyik elérhető éppen. Szerettem volna rudazni meg gyűrűzni is, de mint kiderült 10 éve lebontották a kültéri pályát, ami az általános iskolánál volt, úgyhogy nincs rá lehetőségem, marad mellé a talajtorna. :S

Hát ja, meg a talpad az nem kopik el 1000km után, szemben egy cipővel, aminek teljesen kimegy a csillapítása ekkora távtól, ha sarokgördülősen futsz. A lépcsős vádlis edzésedet lassan vagy gyorsan csinálod? Mekkora szettek, pihenők és hány ismétlés van? Ugrálni nem szoktál? Elvileg az is jó vádlira. A térded nem fáj a sok csillapítás nélküli futástól?

Buliban hasznos! =]

(#14591) inf3rno válasza tomcica (#14589) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak vigyázz, bele ne pusztuljanak a terhelésbe. Nem irigylem őket. :DD

Buliban hasznos! =]

(#14592) tomcica válasza inf3rno (#14590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lassan csinalom(3x 30-30 labankent,szettek kozott mast csinalok),az csak erosites,de van ugralas is az kulon plyo szettek fuvon,oszre okt vege nov eleje nekem is van egy merrell pace glove minimalom,ha mar fazik a talpam

igen nagyon figyelnem kell a tuledzesukre,mert zsengek es lanyok is,na de ahogy latom ki-ki is hagynak edzest,ha erzik h nagyon nem megy az a nap,szoval van ott belso fekezes alapbol :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14593) beltram


beltram
tag

Zseniális! :D

pace be with you

(#14594) kolosanyi válasza Aristeus (#14570) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nem variálok, nyomom parasztba', futok ugyanúgy tovább, amíg el nem kezd hangyásodni a kép. A bokám mobilis, úgyhogy sarokra is tudok érkezni. :DDD

(#14573) Alg
Igen, ezt érzem magamtól is. Egy bizonyos tempónál lassabban semmi értelme lábujjhegyezni, viszont ahogy gyorsulsz, automatikusan talppárnára fogsz érkezni. Meg én ezt tapasztalom lépésfrekvenciánál is egyébként. Nekem természetesen lassabb lesz ez a 195 centimmel meg a 115 kilómmal, mint egy 180 centis, 70 kilós futónak, de amikor erős tempót futok, begyorsul az is. Csak ugye maximális terhelési zónában nem tudok hosszú távon futni. Vicces amikor cikkek, blogok kimondják az univerzális örök igazságokat azt figyelembe se véve, hogy más körülmények is létezhetnek, amikor az örök igazság mégsem tud érvényesülni.

(#14581) inf3rno
Szerintem meg felesleges ezt erőltetni. EB 7. helyezett futó lány ismerősöm edzője tűzzel-vassal irtja ezt a talafogási technikát. A lány 9:34:36-ot futott 3000-en, mégis sarokra érkezik mindig. Az elég komoly tempó már ahhoz, hogy lábujjhegyezzen, ha azt szeretné, de mégse csinálja.

szerk.: Na nekem meg pont a talppárnázástól gyulladt be az achillesem. A vádlim elég jól bírja a terhelést, de maga az ín nem. Igaz, elég sok bokasérülésem volt a versenyző röplabdás éveim alatt, lehet nekem ezért nem válik be ez a technika.

[ Szerkesztve ]

(#14595) inf3rno válasza kolosanyi (#14594) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csinálok kísérletet ezzel kapcsolatban: régi/új cipő/új cipő, ill. sarokgördülős/talppárnás futás faktorokkal. Abból majd meglátom, hogy nálam a technikával vagy a cipővel volt e a gond. Úgyis akartam gyakorolni a kísérlet tervezést.

Buliban hasznos! =]

(#14596) concret_hp válasza kolosanyi (#14594) üzenetére


concret_hp
addikt

aki eb 7. (gondolom korosztályos?) az már nem feltétlen a hosszú távú egészség megőrzésről szól, ezt ne felejtsük el

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14597) inf3rno válasza concret_hp (#14596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez egy dolog, meg az is, hogy az illető edző miért irtja "tűzzel-vassal" ezt a technikát, személyes vélemény, esetleg kísérleti adatok, vagy egyéb info alapján? Egyikre sem kapunk választ szerintem, úgyhogy kár erőltetni ezt a vitát.

Buliban hasznos! =]

(#14598) gombi01 válasza tomcica (#14568) üzenetére


gombi01
tag

(#14568) tomcica:
20 ismétlés?? bazz
nekem a 200m között séta volt örültem ha visszamegy a pulzus egy kicsit :)

a 400métereket tolom csak kíváncsi voltam rövidebb szakaszon milyen.

(#14569) Sanyo77:
úgy 185-190 között lehet a max pulzusom mostanság, de pl 10K-n végig 181-es pulzussal futottam tavasszal.
Azt nem mondom, hogy nem savasodtam le és leányálom volt, de 42percig ment.
jah a képletet meg felejtsd el mindenkinek egyéni.

(#14571) Rabbitf_24
általában kedd-csüt a stadionban vagyok gyere. Tomcica válogatott kínzásai majd felgyorsítanak :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14599) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#14598) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én a Schönhertzre járok. :)

Ha ez a példát nézem (bocsa a noob kérdésért) 400-as resztavok 5K tempoval R200 az ezt jelenti: (?)
- 400m 5:00-s kilóméterekkel és 200m pihenő, ami itt kocogás vagy séta? Ebből hogy lesz 1:30-as FM?

(#14600) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#14599) üzenetére


gombi01
tag

(#14599) Rabbitf_24:
ez talán segít:
5:00 perces ezrek az 120mp-es 400méterek
4:30 perces ezrek az 108mp-es 400méterek
4:00 perces ezrek az 96mp-es 400méterek
3:30 perces ezrek az 84mp-es 400méterek
3:00 perces ezrek az 72mp-es 400méterek

Én az 1:30-alatti félmaratonhoz 82-84mp re futom a 400métereket köztük másfél percet szoktam pihenni.
10 ismétlés.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.