Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) t1 válasza Danika256 (#14494) üzenetére


t1
addikt

Első félmaratonomnál az volt amit írsz 15km körül kezdtem belassulni, a vége már elég szenvedős volt így lett 2:06:00 az időm, azóta volt még 2, az első az 1:53:44 lett ott már tudtam végig a tempót tartani talán még pici lett is volna bennem egyáltalán nem volt olyan érzés hogy végem van mint az elsőnél igaz versenyen voltam, az utolsót tegnap futottam 1:52:26 alatt az első 15km-ig "lazultam" mert 30km-re terveztem az utat kb ez 10km körül kiderült, hogy nem nem fog menni, 15km-nél észbe kaptam és simán gyorsultam úgy hogy az utolsó km-en 38 másodperccel jobb időt mentem mint az elsőn, levezetésnek elmentem 25km-ig ez volt az első ilyen hosszútáv, nah utána azt éreztem mint az elsőnél hogy összeesek volt görcs rendesen :)
Amúgy 1 hónap van a félmaratonok között nagyjából.

deicide:
Hát össze kell kapni magamat ahhoz, jövőre komolyabban veszem télen alapozás aztán kiderül mire lesz elég, ez az év tanuló év tavaly összesen futottam 107km-t az előtt semmit, idén járok 338km-nél szóval elég zöldfülű vagyok még :B

Bringa az ilyen szinten nem érdekel (még :DDD ) .

[ Szerkesztve ]

(#14502) Danika256 válasza t1 (#14501) üzenetére


Danika256
aktív tag

Egyelőre akkor erősítem magam 15-ön tovább,a vége már nem igazán kellemes még, ha majd kellő gyorsan és kellemesen megy végig, megpróbálom a 21-et, de majd csak augusztusban.Ez a heti 41 km picit sok még nekem, de majd csak megszokja a paraszt a szántást :) Más választásom nincs is..
Ha olyan időt fogok tudni futni mint te, akkor igen- igen boldog leszek.Még van rá 2 hónapom.. :)

(#14503) t1 válasza Danika256 (#14502) üzenetére


t1
addikt

Hajrá :)

Ez a boldogság kérdés furcsa, az elsőnél boldog voltam, hogy lefutottam azóta kb 3 percig voltam boldog hogy javítottam az időmet, és azon agyalok, hogy lehetne jobban :D

(#14504) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

night run-on volt valaki? ha az elején nem lett volna torlódás a várban a kapuknál (visszanézve itt kb 3 percet el kellett dobni :( ), simán hoztam volna a tervezett 2:05 alatti félmarcsit, így 2:06 lett. elfáradtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14505) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis segítséget kérek: erdei futáshoz a következő cipők közül melyik a legalkalmasabb: Mizuno Crusader 8 vagy 9, Adidas Duramo 6? Más konkrét ajánlatot is szívesen meghallgatok. Kezdő futónak, kb. 5km a mostani "hatótávom". A későbbiekben valószínűleg parkban tudok szaladni, föld - aszfalt vegyesen.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14506) inf3rno válasza gombi01 (#14491) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kemény, még szerencse, hogy ennyivel megúsztad.

Buliban hasznos! =]

(#14507) inf3rno válasza Danika256 (#14494) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nálam ez úgy megy, hogyha viszek frissítőt, akkor nem vesz ki sokkal többet a 21, mint a 16, viszont ha nem viszek, akkor a 16-ot elég jól bírom végig a 21-nél meg majd összeesek.

Buliban hasznos! =]

(#14508) inf3rno válasza t1 (#14503) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én konstatáltam, hogy megvan a 21k, aztán kalap. Elfáradtam, nem igazán volt kedvem örülni. Talán versenyen máshogy lett volna. Kb ugyanígy vagyok, mint te, nem tetszik az időm, 5 perces pace alá akarok menni. Utána meg gondolom majd 4 perc alá. :D Lehet sokkal jobban járnánk, ha eldobnánk ezeket az idő mérő kütyüket...

Buliban hasznos! =]

(#14509) Danika256 válasza inf3rno (#14507) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nekem 15km távon már 10 után innom kell, mert különben szenvedés lenne. 15 alatt így is 1.5-2kg-ot vesztek..Meg is értem, hogy versenyen 5-6 km-enként van frissítési lehetőség...

(#14510) deicide válasza Danika256 (#14509) üzenetére


deicide
veterán

Tegnap a Hortobágyon a 7km-es körben volt 3 frissítés. Kellett is, mindegyiknél, minden körben magamra borítottam egy pohár vizet, pedig "csak" 27-28 fok volt. A meleg és a tempó nem viccel.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14511) westlake válasza mukibuci (#14504) üzenetére


westlake
félisten

Elől kellett futni és akkor nem kellett volna torlódni. Jó, mondjuk nekem is sétálnom kellett néha. ;)

Play nice!

(#14512) Rabbitf_24 válasza mukibuci (#14504) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

A várat nagyon elb@szták.... Ahogy a startot is. Nem volt szakaszos indítás, nem voltak időre besorolások aztán csodálkoztak, hogy dugó lett. Én az első 2 km-en vesztettem 4 percet, ami a végén az 1:47-es időt nézve 1:43-ra már egy igencsak jó idő lett volna, de így is ok volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#14513) mukibuci válasza Rabbitf_24 (#14512) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen, nekem is az kb 3 perc bassza a csőröm, ami a várban keletkezett, de az eredményemmel elégedett vagyok :B kb 5 percet javítottam tavasz óta, lassan becélzom az 1:59-et ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14514) Rabbitf_24 válasza mukibuci (#14513) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Az első 2 km az neked is bizonytalan.... :) Szerintem mindenkinek így nézhetett ki. :)

(#14515) deicide válasza mukibuci (#14513) üzenetére


deicide
veterán

Ehhez képest a tegnapi futásom egész kisimult volt, mondjuk a Hortobágyon konkrétan 0 méter szint volt és az első sorból indulva tömeggel sem kellett küzdeni. Csak azt kellett fejben feldolgozni, hogy aki a bringa után előttem volt 12 másodperccel, 11km-ig futásban is előttem volt. Aztán az ő tempója hanyatlani kezdett, az enyém csak 5km-el később, ez döntött végül. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14516) inf3rno válasza deicide (#14515) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az azért komoly idő. :-) Grat!

Buliban hasznos! =]

(#14517) deicide válasza inf3rno (#14516) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Meglepődtem én is, mert ahhoz képest, hogy előtte 3 órával nyélen tekertem 42km-t a pusztában, csak 4 perccel maradtam el a tavaszi legjobb aszfaltos időmtől, 28 fokban, terepen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14518) inf3rno válasza deicide (#14517) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát tudod a tekerés volt a bemelegítés :DD

Buliban hasznos! =]

(#14519) mukibuci válasza Rabbitf_24 (#14514) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen, a 2 kapu, ahol sorba kellett állni :D

deicide: nyugodtan mondhatjuk rád, hogy ufó vagy :DDD grat, nem semmi teljesitmény

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14520) Alg


Alg
veterán

Mostanában rakoncátlankodik kicsit a jobb bőnyém (megint) illetve mindkét achilles-tapadásom (csak enyhén)

Futni tudok vele, hidegen fáj csak (jellemző tünet: reggel az ágyból felkelve az első pár lépés bicegős), illetve az achillest is csak akkor érzem, ha megnyomkodom a sarkamnál a tapadási pontot...

Vettem rá feketenadálytő-krémet (Naturlandos, árnikás) meglátjuk segít-e... valakinek van hasonló tapasztalata?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14521) Polacheck válasza Alg (#14520) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem a bonyere semmi nem segitett csak a szteroidinjekcio. Elcsesztem egy honapot pihentetessel, jegelessel, kremezessel, utana az inkekcio 3 nap alatt rendberakta. Bandus orvosanal voltam.

Egyebkent ez 4 honapja volt, tok tunetmentes voltam azota, viszont ket hete egy ugralos trx edzestol kiujult, most megint fajdogal, gondolkozom is egy uj szurin :(

less qq more pewpew!

(#14522) inf3rno válasza Alg (#14520) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Achillest már sok edzésen éreztem, hogy hidegen fáj, múlt héten viszont edzés közben elkezdett belenyilallni, aztán kénytelen voltam mezítláb hazagyalogolni 5km-t, mert minden lépésnél, amikor hozzáért a cipő sarok része, akkor megfájdult. Lehet, hogy a cipőm túl kicsi, és nyomkodja a sarkam futás közben, és az nem tetszik az ízületi tömlőnek, és begyulladt tőle. Azt mondják ilyenkor le kell vágni a sarok merevítést, de én vagy eladom a cipőmet, vagy átvágom a keményebb részét egy késsel. Teljesen levágni szerintem felesleges, meg az én cipőmnél, akkor nem sok maradna a sarokból. A másik opció, hogy gyenge a gázlóizmom, aztán nem védi az Achilles-t rendesen ha túl sokat futok. A harmadik meg hogy nem melegítek be dinamikus nyújtásokkal, és ez most visszaütött. Természetesen ezeket mind lehet még szabadon kombinálni, csak hogy az élet egy kicsit bonyolultabb legyen. :-) Holnap tesztelem a régi cipőmmel, hogy hogy bírom az edzést, aztán meglátjuk hova tovább. Szeretnék futni egy félmaratont a hétvégén, de lehet, hogy kényszerpihenőre kerülök. :S

Én a helyedben vigyáznék vele, mert nálam is úgy kezdődött, hogy csak hidegen fájt, aztán felfejlődött idáig. Ha nem cseréltél mostanában cipőt, akkor valszeg a gázlóizmodat kellene erősíteni lépcsős vádlizással minden nap. Azt mondják kb 2 hónap alatt teljesen elmúlik így.

Buliban hasznos! =]

(#14523) kolosanyi válasza Alg (#14520) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem van. Panaszkodtam itt is többször erre, pihentettem, edzettem, csináltam mindent, de nem javult. Aztán kukáztam ezt a lábujjhegyezős balerina mozgást, azóta nem fáj az achillesem. Azt hittem, hogy simán csak nem 110+ kilós jetikre találták ki ezt a technikát, de akkor ezekszerint nem átlag halandókra, hanem inkább elit futóatlétákra.

(#14522) inf3rno
Sajnos nem múlik el. Mondjuk csodálkoztam is volna, ha a lábam gyengesége lett volna a hiba 13 év versenyszintű röplabdázása után. Az egylábas vádlizást elég magas ismétlésszámmal tudom csinálni, 4*15 simán megy ha a koncentrikus és az excentrikus szakaszt is csinálom, csak excentrikussal szerintem a duplája.

[ Szerkesztve ]

(#14524) bandus


bandus
veterán

Alapveton felmaratoni tavra keszulve heti harom hosszabb, tiz plusz km-es futas melle van ertelme beiktatni meg valami feloras, negyvenperces etapokat, es ha igen, milyen jelleggel? Reggelente ezekt az edzeseket tudnam nyomni, hatha segitene valamit, ha helyesen vegzem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14525) concret_hp


concret_hp
addikt

nekem már csak kb. 2 edzés ironmanig futásból, ma szerencsére ~1 hét futásmentesség után az 5:30 körüli tempó határozottan jobban esett, mint a 6p :)

bandus: 1 kis lépcsőzés pl?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14526) inf3rno válasza kolosanyi (#14523) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is így vagyok vele, meglepődnék, ha azzal lenne a bajom, hogy túl gyenge a vádlim. Tavaly és tavaly előtt is 1000+ km-t futottam edzésenként 10-15-öt, és egyszer sem jelentkezett semmi ilyesmi. Szoktam úgy is futni, hogy lepattogok a lejtön ilyen kisebb egy lábas csak vádliból történő ugrásokkal. Néha furcsán néznek rám, hogy mi a szt csinálok, de szerintem tök jó, quake3-ban is így pattognak le a hegyen. :D Na mindegy, szóval szerintem 90%, hogy az új cipőm rossz, és azért fáj a sarkam. Olvastam viszont olyan kísérletről, ahol másoknak ez a balerínázós micsoda jött be, csak azért írtam.

Buliban hasznos! =]

(#14527) ígyvanferi válasza bandus (#14524) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem sok az a 3 hosszabb táv? Kéne valami rövidebb tempó futás is, vagy valami progresszív, hogy a félmaraton végére is felkészítsen. Szerintem az egyik hosszút ki is cserélheted egy tempóra, 5-6-8 km, esetleg itt az utolsó 1-2-t meghúzva.
De azért inkább várd meg a hozzáértőket is, én csak ötletelek.

(#14528) Alg válasza kolosanyi (#14523) üzenetére


Alg
veterán

Egyelőre még bizakodom, nem is az achilles fáj csak a tapadás a sarkamon picit, olyan mintha zúzódás lenne kb a fájdalom, szóval nem vészes. Bőnye is hasonló, korábban is volt, 3-4 nap pihentetés után elmúlt, csak most nem akar...

Nem hiszem, hogy másfél év után derülne ki, hogy nem nekem való a futóstílus :D

Elkezdek a másik cipőben edzegetni kicsit, meglátjuk azzal jobb lesz-e.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14529) kolosanyi válasza inf3rno (#14526) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezen a pattogáson jót derültem. :D

Én is emiatt kezdtem el a "lábujjhegyezést", de annyit értem csak el vele, hogy lassabb lettem és begyulladt az achillesem. Némi hiba csúszhatott a gépezetbe... :))

(#14530) bandus válasza ígyvanferi (#14527) üzenetére


bandus
veterán

Elsosorban a pulzusom szeretnem lejjebb vinni, szoval ezek azert eleg lassu futasok, tenyleg totyogosak. Ezek melle lehet beiktatok egy reggeli tempos futast, 5-6 km, illetve a lepcsozes sem rossz otlet, koszi HP!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14531) inf3rno válasza bandus (#14530) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A lépcsőzés mellett még próbáld ki az ugrálást. Fel-le zsámolyra vagy bármi magaslatra. Javítja a talajfogást, gyorsabb leszel tőle. Próbáld úgy csinálni, hogy felhúzod a térded, akkor magasabbra is sikerül majd. Én is kedvet kaptam hozzá, holnap beiktatok majd egy ilyen részt is az edzésbe. :-)

Buliban hasznos! =]

(#14532) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha már ilyen ugrálás: ugrálókötelezni nem szoktatok? Nemrég megtaláltam a régi kötelet, azóta heti egyszer pörgetek kicsit vele. Elég jól adja az ívet a pulzusnak, ha már belejött az ember és nem akad bele a kötélbe folyton.

(#14533) inf3rno válasza ígyvanferi (#14532) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem esélytelen. Mindig beleakad kivétel nélkül, nem számít mennyit próbálkozom. :DD Egyébként biztosan jó sport, de úgy vagyok vele, mint az úszással meg a korcsolyázással, nem rám szabták...

Buliban hasznos! =]

(#14534) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mi a véleményetek a talppárnára érkezős futásról? [link] Én szoktam váltani rá pihenésképp meg sprinteknél is. Jobban megdolgoztatja a vádlit, de nem terheli annyira a sarkat, kb ennyi az észrevételem. Azért 20km-t nem hiszem, hogy le tudnék így futni.

Buliban hasznos! =]

(#14535) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Hehe, azért megnéztem volna az ultrások pofáját, amikor költöttek 50k-t cipőre, aztán megjön Winnetou és lealázza őket fapapucsban. :DD

Az első és a második helyezett a képen 94-ből. [link]

A nők még keményebben tolják rakott szoknyában. :C [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14536) bandus válasza inf3rno (#14534) üzenetére


bandus
veterán

Szerintem itt mindenki igy fut :) legalabbis en sosem fogok talajt sarokkal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14537) concret_hp válasza bandus (#14536) üzenetére


concret_hp
addikt

én szoktam amikor már fáradt vagyok

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14538) kolosanyi válasza ígyvanferi (#14532) üzenetére


kolosanyi
veterán

Többnyire azzal melegítek. A sima hajtás nem vészes, de amikor pörgeted és váltott lábbal hajtod, vagy duplákat csinálsz, az durva. Tök jó erősítést is lehet vele csinálni, guggolásban ugrálsz, ugyanezt egy lábbal végezve meg halál. Abból megy kb 5 lábanként. :DDD

(#14536) bandus
Én tempó függvényében váltok. 4:30-as tempó alatt már ez a kényelmesebb, de az én 5:30-as, 6 perces km-eimmel, amivel egy hosszabb távot teljesíteni tudok, semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#14539) TheMarci


TheMarci
addikt

Milyen programban, vagy hol kezelitek/ tároljátok a futásokat? Garmin órám lett, a Polárénál jobb a netes felülete, amit használok, de nem tudom, hogy nincs -e valami, ami jobb nála.

Do You Dream?

(#14540) Alg válasza TheMarci (#14539) üzenetére


Alg
veterán

Endomondo-t használunk sokan, rá tudod kötni a Garmin accountodat, és automatikusan átszippantja onnan. Nekem tetszik a felülete, de lehet csak megszokás (viszont a modern Garmin nagyon nem jön be)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14541) t1 válasza Alg (#14540) üzenetére


t1
addikt

Az ingyenes Endomondo is áttudja szippantani?

(#14542) concret_hp válasza TheMarci (#14539) üzenetére


concret_hp
addikt

én edzesonline-n írom, a sok csilivili bizbaz nekem nem kell :D
mindig látom a heti / havi összesítőt aztán csá :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14543) Alg válasza t1 (#14541) üzenetére


Alg
veterán

:K

Fizetősben nincs reklám, tudsz edzéstervet csinálni, látod a pulzus-zónákat és pár részletesebb statit, ha jól emlékszem ennyi a különbség.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14544) t1 válasza Alg (#14543) üzenetére


t1
addikt

Akkor kipróbálom :))

(#14545) deicide válasza t1 (#14541) üzenetére


deicide
veterán

És a Strava is, most már mindkettőre tölti fel az óra automatikusan.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14546) kolosanyi válasza Alg (#14543) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én pont ezt untam meg, emiatt is vettem órát. Nehogy már minden hónapban fizetnem kelljen azért, hogy az alap adatokat lássam, vicc. Főleg úgy, hogy fizetős alkalmazásom volt anno. De ugyanez van az összes ilyen webes szolgáltatással, szóval vettem órát és ott a Polar Flow. A lényeget látom, más nem számít. :)

(#14547) Alg válasza kolosanyi (#14546) üzenetére


Alg
veterán

Alap dolgokat látom: Táv, sebesség, PB-k, átlagpulzusok, összesített távok hetente, havonta, évente. Ja meg deicide őrültségei, Aristeus hosszú terepfutásai, stb. :K

Jó a cipőnkénti távokhoz (hashtag-es összesítés) kell a prémium, vagy a free trial :B

Mondjuk én nem óra helyett, hanem mellé, kiegészítésnek használom.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14548) tomcica


tomcica
Topikgazda

A mai gyorsasagi allokepesseg edzesemet Gombi kolleganak kuldom :DDD 2x10x150m (R50! szettek kozott R400) 23-as atlag,az 50 pihenok 15mp-re,ha kiszamolod akkor kijon,hogy milyen atlag is ez ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14549) kolosanyi válasza Alg (#14547) üzenetére


kolosanyi
veterán

deicide őrültségeit nagyon jól nyomon lehet követni itt is. :DDD Na mindegy, nem megszólni akarom én, aki használja, de nekem nekem kell, elég az órám meg a Flow. :)

(#14550) t1 válasza deicide (#14545) üzenetére


t1
addikt

Úgy működik amúgy, hogy ha töltöm fel az óráról a cuccokat akkor egyből az Endomondo is rakja ki? Most csak összekötöttem elvileg a profilt de nem mentett onnan át semmit :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.