Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) deicide válasza Polacheck (#12150) üzenetére


deicide
veterán

Az sokkoló lehetett. Én meg csak lógatom a lábam most hétvégén, idézőjelben persze, most már nincs helye hibának a 7-i verseny előtt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12152) Alg


Alg
veterán

Nah a mai végre egy kicsit jobban ment - 5k tempó egész egyenletesen (egy km kivételével 2mp-en belül) 24 percre, 165-170 közötti pulzuson (erre érzem most úgy, hogy szenvedősen, de menne egy félmaratonon keresztül).

Olyan igazi alattomos szitáló esőben, ami úgy áztat el egy pillanat alatt hogy észre sem veszi az ember. Az Adidas dzseki alá csak egy pólót vettem, de szerintem esőben jobb az aláöltöző, ami ha átázik is bemelegszik, a dzseki inkább szél ellen jó. Így a végére azért éreztem a karomon hogy hidegen nedves, akár belülről akár kívülről jött az a víz.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12153) bandus


bandus
veterán

de jó idő van még mindig a mára tervezett hosszabb futásra... hát kíváncsi leszek, ha nem tilt el ma a doki a futástól, akkor szerintem azért nekivágok a dolognak :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12154) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Bocsi,hogy itt kérdezem de nem találtam ilyen topikot.

Szeretnék a futás mellet boxolni,felfújható boxzsák mennyire ajánlott ? Sajnos nincs hova rögzíteni a zsákot ezért maradnom kell az állónál. Valaki tud ajánlani ami bírja a strapát, és nemis drága? Max egy 10-est szánék rá.

[ Szerkesztve ]

(#12155) Apollo17hu válasza jenei1994 (#12154) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szalbazsákot próbáltad már? :DDD

(#12156) Polacheck válasza jenei1994 (#12154) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem ez jobb helyen lenne a milyen videokártyát vegyek topikban :C

less qq more pewpew!

(#12157) Alg válasza Polacheck (#12156) üzenetére


Alg
veterán

Én a gyúróstopicra lennék kíváncsi, mi lenne ott egy ilyen kérdés után ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12158) bandus


bandus
veterán

rettentő szenvedőset futottam ma, kb. 500 méter után fel akartam adni és kb. 3-4 alkalommal hánytam el magam majdnem. már az elején is arra lettem figyelmes, hogy nem működik a szokásos 3/2-es légzésem, akárhogy is lassítottam a tempón nem ment, de már az első méterektől így futottam. már a belégzés második üteménél megtelt a tüdőm, a harmadik ütemre nem maradt semmi. ez mi a fenétől lehet? lassabb tempóval próbálva sem akart működni a dolog. kivételesen kb. 45 perccel futás előtt ettem, folyamatosan leterheltnek éreztem a gyomrom, ennek lehet hatása a légzésemre?

mondjuk a tempó is gyorsabb volt a tervezettnél, de amikor például rámentem az 5 km-es legjobb időmre, akkor is tudtam tartani a 3/2-es légzést. szóval tényleg egyedül a kajára tudok gondolni, nektek van hasonló tapasztalatotok? ennek ellenére nem kicsit meglepő átlagtempó jött ki, természetesen ezáltal ez a elgjobb 10 km-es időm, amin tényleg elcsodálkoztam :) igaz, hogy majd' meghaltam, de az ilyen futásokból ismerheti meg az ember a saját testét, reakcióit.

és persze a számok: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12159) Apollo17hu válasza bandus (#12158) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kaja. Nekem volt már, hogy a bokor segítségét kellett igénybe vennem.
2, de inkább 3 órával eszem csak futás előtt. Másnak jobban bírja a gyomra, az enyém érzékeny rá, ha bármi van benne.

(#12160) GabN73 válasza jenei1994 (#12154) üzenetére


GabN73
addikt

Boxolni ne kezdj el magadtól :N
Inkább keress valami kisebb "klubbot", ahol megtanitanak rendesen boxolni. A technika nagyon is fontos! :K

(#12161) concret_hp válasza bandus (#12158) üzenetére


concret_hp
addikt

jól értem h azon lepődsz meg, hogy a szervezetednek nem feltétlen esik jól amikor pb-t futsz? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12162) bandus válasza concret_hp (#12161) üzenetére


bandus
veterán

oké, lesarkítva ez így hangzik. de ahogyan írtam már az első 5 km-en sem volt jó a megszokott 3/2-es légzés, amit egyébként 5 km-en keresztül ennél gyorsabb tempóval is tudok tartani.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12163) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Tegnap megkezdtem a felkészülést a nyári 2k felmérőre. Cél: bemenni 7:30 alá. Ezért aztán 5-4-3-2-1 teljes egylábas guggolás után (előfárasztva a lábam) futottam ezt. Emelkedős terep, szemerkélő eső. Hát most olyan izomlázam van, hogy nem bírok leülni, felállni kapaszkodás nélkül, illetve az éjjel többször felébredtem, hogy fáj. Kicsit intenzív kezdés volt, úgy látszik. :))

(#12164) tomcica


tomcica
Topikgazda

a heten en is mar a tavaszit csinalom,elso korben 200-ak es 400-ak,porgosre,egyelore nem nagy darabszam,de az intenzitas fent van,a heti kilometer is le lett veve 120-130 kornyekere

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12165) concret_hp


concret_hp
addikt

aki volt alagútfutáson, azoknak nem gyanús h picit lehet h rövidebb volt a pálya?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12166) Alg válasza concret_hp (#12165) üzenetére


Alg
veterán

Dede, valahol 19.5-20 körül lehetett... A footpoddal kiegészített 620-am 19.44-et mért. A kinti részeket viszonylag pontosan sikerült, a benti footpodos nem tudom mennyire, de szerintem az is 10%-on belül van.

1:40 lett, a pályát figyelembe véve elégedett vagyok :K Ráadásul szinte semmit nem frissítettem (2 korty izo meg fél marék szólócukor összesen)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12167) concret_hp válasza Alg (#12166) üzenetére


concret_hp
addikt

annál azért több volt szerintem az alagúton kívüli részekre körönként 4.42-4.43-at mértek többen is + gondolom kell egy 20-30m mire talál jelet az alagútból kifele, szóval mondjuk 4.45. de az alagutat nem tudom megbecsülni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12168) Alg válasza concret_hp (#12167) üzenetére


Alg
veterán

20-nál biztos nem volt több, kizárt hogy 1:45 alatti félmaratont tudjak ilyen pályán :Y :N

A lenti rész nálam 2km körül lett (7-nél megy be, 9-nél jön ki a track) - szerintem ezt mérték el, mert 2.6-ot írtak az infóban a lenti részre. Vagy ennyivel kevesebbet mért a footpod, de azt kétlem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12169) concret_hp válasza Alg (#12168) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem is elég gyanús, mert 1:47en belül jöttem, tudás útján 1:48 eleje volt, 78mp a különbség, ami azonos pályán okés is lenne, de az alagútban csúszott + kanyargott egy csomót + szumma körönként volt kb. 40m szintkülönbség, szóval gyanús. de versenyen elvárnám hogy pontosan ki legyen mérve a táv, elvégre miért jár az ember? nekem az egyik szempont a nagyjából steril körülmények, amibe a táv pontos lemérése igencsak beletartozik.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12170) beltram válasza Alg (#12166) üzenetére


beltram
tag

Én nagyon elbasztam, lányos zavaromban nem indítottam el az órát, (az alagút után vettem észre) mérgemben meg utána sem, pedig az én órám (Ambit2 R) elvileg pontos adatokat adott volna vissza, a FusedSpeed pont erre van kitalálva.
Gondolom az alagút alaprajzából "faltól-falig" mérték a távot, bár 500 méter abból nehezen elképzelhető, hogy összejött volna.
Kíváncsi leszek az eredményemre, valahol 1:35 körül volt, de a nehéz pálya és a bizonytalan táv miatt az idő amúgy is másodlagos most.

pace be with you

(#12171) gombi01


gombi01
tag

Ma Nekem is hosszabb táv volt 23km benne 7km keresztül felkapva 4:30-ra csak az íze végett :).
Lementem Balatonalmádiba, hogy szokjam a Balcsi mellett lassan itt a BSZM!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12172) deicide válasza gombi01 (#12171) üzenetére


deicide
veterán

Az már szép tempó!

Ma már én sem ökörködtem, 1 hét múlva verseny, ma féltávot nyomtam a tervezett tempóval (2:00:00 / 27.33km / 4:23/km), szerencsére a vártnál is jobban ment, sima 3/3-as légzéssel és 152-es átlagpulzussal.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12173) Alg válasza deicide (#12172) üzenetére


Alg
veterán

Apropó légzés: az utolsó körben végre sikerült kifigyelnem, hogy 3/2-es légzéssel toltam. Hurrá :D

Jövő héten mi megyük Göstling-be síelni (azaz én inkább futni-túrázni), remélem találok valami szép útvonalat. Utána meg 14-én Szolnokon lesz az Auriga erdei futás első futama, 11km. Azt is megnézem lehet, úgyis otthon leszek azon a hétvégén.

Kolleganő mondta ezt a Cortina Trail-t, egyszer arra is jó lenne eljutni... 47km/2600 szint, kb. egy Vulkántúra a Dolomitokban, 12 óra szintidővel - 10 alatt egy futólépés nélkül is menne :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12174) beltram válasza beltram (#12170) üzenetére


beltram
tag

Ja, azt majdnem elfelejtettem, hogy az első körben sikerült az alagútban az egyik kanyarban elcsúsznom, ráestem a vállamra, reccsent egy szép nagyon plusz kicsit kiugrott, most indulok a balesetire. :O

pace be with you

(#12175) deicide válasza Alg (#12173) üzenetére


deicide
veterán

:C 3/2 az jó, az még beszélgetős kb.

Hát, ezek szép helyek, menj el, ha tudsz. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12176) Alg válasza beltram (#12174) üzenetére


Alg
veterán

Ehh, akkor te voltál az akiről az egyik spori mesélt, hogy kicsúszott a lába alóla a kanyarban... :( Jobbulást! Ottani orvosoknak nem mutattad meg? (két helyen is láttam)

deicide: hát nekem közel 170-es pulzuson nagyon nem tűnt beszélgetősnek :DDD :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12177) deicide válasza Alg (#12176) üzenetére


deicide
veterán

Mindig elfelejtem, hogy szemtelenül fiatal vagy, 170 csak akkor tud lenni a pulzusom, ha dombon rohanok felfelé. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12178) ígyvanferi válasza Alg (#12173) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem még nem sikerült légzésszámot kifigyelnem. Bár csak két alkalommal próbáltam, de hamar feladtam. Ráadásul amikor koncentráltam a légzésre, máris nem úgy vettem a levegőt, ahogy odafigyelés nélkül venném. Majd egyszer megkérek valakit.

Kicsivel több, mint egy hónap múlva meg Tóparti Futóparty. Elég keményen fel kell szívnom magam a hátralévő időben, mert mostanában megint elég rendszertelenül sikerült futni mennem, akkor is mindenféle célzatosságot mellőzve.

(#12179) deicide válasza ígyvanferi (#12178) üzenetére


deicide
veterán

A Böllhof futóparty jó buli lesz, tavaly ott szerettem meg a versenyzést, annak ellenére, hogy az nem verseny. :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12180) kolosanyi válasza deicide (#12177) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem ilyen körülmények között 184-es átlag és 192-es max pulzusom volt csütörtökön. :DDD

(#12181) ígyvanferi válasza deicide (#12179) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, szimpatikusnak tűnt leírás alapján, gondoltam inkább ez legyen az első rendes verseny, amin részt veszek (ha az egyetemi rendezvények keretében szervezett futóversenyeket nem számítom) .Bár tartok tőle kicsit, elvégre az a 28 km nem kevés, én meg még sosem futottam 22-nél többet. Remélem a drukk segíteni fog.

(#12182) beltram válasza Alg (#12176) üzenetére


beltram
tag

Hát, ha más nem esett, akkor én voltam az. :-) Gondolkoztam rajta, hogy utána megnézetem, de röntgen nélkül nem sokat lehet mondani, szerintem ő is csak beküldött volna.

pace be with you

(#12183) gombi01 válasza deicide (#12179) üzenetére


gombi01
tag

Nekem is tervben van idén, hogy elmegyek.
Szuper kis futó buli, mondjuk megszakadni idén sem szeretnék de olyan 2:15 körülire jó lenne, tavaly 2:29-re értem mert kiegészítettem 30,3km-re a távot :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12184) bandus válasza Alg (#12173) üzenetére


bandus
veterán

amikor osszel elkezdtem futni olvastam, hogy az aszimmetrikus legzesre figyelni kell. Ma egy kezdo futoval nyomtam egy laza futast, igy mindent egybevetve februar a futokarrierem masodik legjobb honapja 95 km-rel :) marciusban pedig lehet megprobalom az elso felmaratonom, ha a vesem engedi.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12185) vans? válasza bandus (#12184) üzenetére


vans?
őstag

Annyi fele info van, mire erdemes alapozni (van valami ultimate cikk esetleg)? En is most kezdem 10 ev utan ujra.

hábm bábm

(#12186) deicide válasza gombi01 (#12183) üzenetére


deicide
veterán

Tavaly kicsit hűvös volt, remélem idén jobb idő lesz. A 2:15 az 4:40-es átlag, az ott már az élmezőnynek számít. :B
Nekem még nincs terv, egy biztos, egy rózsaszín, 2 számmal kisebb rövidgatyában kell futnom fogadásból. :DDD :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12187) Newboy911 válasza deicide (#12186) üzenetére


Newboy911
tag

2 számmal kisebb rövidgatyában kell futnom fogadásból

Majd fényképek kérnénk :D

(#12188) bandus válasza vans? (#12185) üzenetére


bandus
veterán

szerintem nincs, amennyire én körüljártam a témát az alapján a lényeg az aszimmetria.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12189) gombi01 válasza deicide (#12186) üzenetére


gombi01
tag

Akkor inkább 2:20 még a végén beválogatnak az olimpiára :)
A lényeg, ha beérek legyen még süti!!!

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12190) concret_hp válasza bandus (#12188) üzenetére


concret_hp
addikt

minek az aszimettriája?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12191) bandus válasza concret_hp (#12190) üzenetére


bandus
veterán

hát, hogy ne mindig ugyanazon tempókra essen a ki és belégzés. valahol olvastam, hogy így kerülhető el, hogy beszúrjon az ember oldala és ez nagyon megmaradt bennem. ettől persze lehet, hogy hülyeség az egész :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12192) deicide válasza Newboy911 (#12187) üzenetére


deicide
veterán

Lesz bringás kísérő is, aki a világért ki nem hagyná az attrakciót és végig videózni, fotózni fog.:))

bandus: Szerintem hülyeség. Legalább is saját tapasztalat alapján. Mindig szimmetrikusan a láb talajfogásának piilanatában kezdek kifújni és beszívni, az adott tempóban megfelelő lépésszámonként. 4:15-ös tempóig és 30km-ig 3/3, azaz 3 lépés be, 3 lépés ki, ennél gyorsabb tempónál, vagy 30km után már ennél lassabbnál is 3/2 vagy 2/2, de a lényeg. hogy mindig ütemre, szimmetrikusan.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12193) tomcica


tomcica
Topikgazda

gratula mindenkinek a fold alatti vagy feletti versenyhez :C mondjuk fold alatt meg sosem futottam (nyaron az edzotaborban par szaz metert alagutban,de az azert nem ugyanaz) csapassatok,jo szezon lesz ez ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12194) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

130 lett a múlt hónap, még mindig messze az elvárástól, de nem rossz magamhoz képest. Márciust erősebbre tervezem, meglátjuk sikerül-e.

Ma budatrail, 27,1 km, 760 szinttel. Saras, néhol dagonyázós terepen. Gyerekek, ez alapján a terepfutas.hu által rendezett eventeket ajánlom mindenkinek. Minőségi ellátás (frissítőpontokon az olivabogyótól kezdve a szárított gyümölcsig minden), profi szervezés, baráti hangulat, minőségi körítés (zuhanyzók, stb) és nem durva áron. Én innentől ezekre járni fogok.

less qq more pewpew!

(#12195) beltram válasza deicide (#12192) üzenetére


beltram
tag

Pedig nem biztos hogy hülyeség, egyes kutatások/elméletek szerint nem egyformán terheled a két oldaladat, ha beszívás első üteme pl. mindig a jobb lábad mozdulására történik, ezért jó az aszimmetrikus légzés. Ha rákeresel elég sok anyag van fent erről, pl ez a cikk.
Ettől függetlenül persze mindenkinek a saját tapasztalata a mérvadó, de attól még ez az elmélet igaz lehet.

pace be with you

(#12196) concret_hp


concret_hp
addikt

én ezt a légzés témát még sosem figyeltem :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12197) deicide válasza beltram (#12195) üzenetére


deicide
veterán

Hmm, köszi, elolvasom, hátha van még hová fejlődni. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12198) bandus válasza Polacheck (#12194) üzenetére


bandus
veterán

Jol hangzik, koszi az infot! Figyelni fogom a rendezvenyeiket. Szerintem a marciusi felmaratonomrol leteszek, marad aprilsra, ez az idojaras nem kedvez tulsagosan a felkeszulesnek sajnos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12199) concret_hp válasza bandus (#12198) üzenetére


concret_hp
addikt

hogyan a f@szba akarsz így 70.3at nyomni idén? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12200) Polacheck válasza concret_hp (#12199) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Azt bárki lenyomja, nem túl nagy kihívás :)

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.