Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) beltram válasza bandus (#11897) üzenetére


beltram
tag

Fájdalomambulancia, Ízületklinika, Mozgásszabadság.
Ezeket több helyen ajánlották már.

pace be with you

(#11902) bandus válasza beltram (#11901) üzenetére


bandus
veterán

köszi neked is, megjegyzem őket :K jövőhétre már kaptam időpontot Pavlik doktor úrhoz, meglátjuk mit mond a dologgal kapcsolatban, remélem megúszok mindenféle injekciót :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11903) Alg


Alg
veterán

Vasárnap valaki egy kis terepezésre?
Budai piros túra, 19.2km/625m

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11904) bandus válasza Alg (#11903) üzenetére


bandus
veterán

én meggondolom :) futva szeretnéd teljesíteni, vagy sétálva, vagy vegyesen? milyen felszerelés kell ilyenkor ehhez, mert túrabakancsom az például nincs. meg persze a térdem függvénye is.

most eszméletlen jót futottam, ilyen tempóban ilyen könnyedén még nem sikerült edzenem, tipikusan az az érzés, hogy ezt a ritmust tartva kifutnál a világból. oké, persze nem eget rengető sebesség, de nekem jó érzés látni a fejlődést: [link], sajnos a 6 km-nél megint megfájdult a térdem, így kb ~2 km-rel rövidebbet futottam a tervezettnél, de ez van. csütörtökön hosszabbat szeretnék, nameg addig úszni is, kímélem kicsit, amíg doki látja végre.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11905) Alg válasza bandus (#11904) üzenetére


Alg
veterán

Tempót még nem tudom, majd ahogy adja, de mindenképpen szeretnék minél többet futni (de pl. a Fekete-fejre fel nem ragaszkodom hozzá :D, illetve a János-hegyre a hosszabbik emelkedő sem fog végig menni, de megpróbálom )

Mivel frissítőpont nincs, így innivalót vinni kell.
Semmiképpen sem túrabakancsban, akkor már inkább utcai futócipőben.
És azt sem tudom, csomagszállítás lesz-e a célba, ha nem akkor a váltócucc is a futózsákban nehezít :O

Viszont ha 7km síkon sem jó a térded, akkor nem erőltetném 20km terepen... :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11906) bandus válasza Alg (#11905) üzenetére


bandus
veterán

mire hazaértem, már semmit nem éreztem :/ szóval érdekes, örülnék ha tudnék menni, kipróbálnám magam ilyen körülmények közt, mondjuk semmi féle hátizsákom nincs, ez lehet nehezítené a dolgot. majd elválik, még az is lehet, hogy vidéken leszek vasárnap.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11907) Alg válasza bandus (#11906) üzenetére


Alg
veterán

Egy ilyet tudok kölcsönadni esetleg. Egy póló+polár+vékony (héj)nadrág nehézkesen, de belefér.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11908) gombi01


gombi01
tag

(#11907) Alg:

yeti-talpad nincs ??
A 30km-es túra útvonalát a Bakonyban amit le szeretnék szombaton kocogni kicsit megszórta Holle anyó...
info
remek lesz :))

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11909) Alg válasza gombi01 (#11908) üzenetére


Alg
veterán

Az milyen? :F Szőrös? :DDD

Fél méter hó, jó hangzik :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11910) Agony válasza Alg (#11909) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem erre gondol:

Nekem akad is a szekrényben, csak épp Veszprém van pöttyet távol.
Bár pénteken elvileg megy arra az egyik üzletkötőnk. ;)

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#11911) Alg


Alg
veterán

Megvan a Normafa projekt véglegesnek tűnő, népszavazásra bocsátandó terve, ami minket érdekelhet:

Szétválasztanák a futók, sífutók, túrázók, kerékpárosok, valamint a sétálók által használt útvonalakat.(Ezt nem tudom hogy akarják, úgyis mindenki arra megy majd amerre éppen kedve tartja és ezzel semmi gond nincs)

Az önkormányzat csomagmegőrzőket, öltözőket, wc-ket alakítana ki. VÉGRE!! :C :C

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11912) concret_hp válasza Alg (#11911) üzenetére


concret_hp
addikt

2x lejár a jogsim mire az kész lesz :( :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11913) Polacheck válasza Alg (#11911) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A szigeten is a szétválasztás volt a terv, aztán az új nyomvonal mellett elmaradt a járda, így már most télen is mindenki a futópályán sétál. Nyáron még jobb lesz valószínűleg.

less qq more pewpew!

(#11914) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Korábban valaki linkelt egy olyat, hogy jön egy versenytársa / alternatívája a Polar 400-asnak, hasonló tudással, csak színes kijelzővel és kicsit magasabb árral. De sehol se találom. Tudja valaki mi volt ez? :B

(#11915) bandus válasza Cathfaern (#11914) üzenetére


bandus
veterán

garmin vivoactive ;)

Alg:
köszi a felajánlást, de azt hiszem tényleg nem kell erőltetnem ezt a túrát egyelőre. remélem a következő alkalommal tudok majd csatlakozni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11916) concret_hp


concret_hp
addikt

május végéig bezárólag enm tudtok valami jókis maratont? az se baj ha közel van bp-hez és olcsó :D (bécsi valószínű nem játszik)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11917) deicide válasza concret_hp (#11916) üzenetére


deicide
veterán

Ugyan BP-hez nem mondanám közelinek, de hátha: Keszthelyi Kilométerek

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11918) concret_hp


concret_hp
addikt

úgy nézem Piliscsabán lesz egy maraton / félmaraton márc 14, ill márc 29 debrecen, de az meg 1 héttel van az ápr 4ei előtt... a 2 közti spuris balatonfüredi nem szimpi, egyrészt mert 8500 és spúr köcsög vagyok, másrészt asszem' én is kezdek úgy lenni, hogy inkább megyek kisebb eventekre, mint ilyen 5000 fősökre, bár ezen nyílván nincsenek annyian :U

az egyébként milyen már, hogy a milánó, párizs és bécs maraton 1 nap van? :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11919) beltram válasza concret_hp (#11918) üzenetére


beltram
tag

Március 22 - Vác, 4000 Ft.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#11920) Alg


Alg
veterán

Szakad a hó :C
Remélem holnap nem esik rá eső, és szombaton egy jó kis havas 20km lesz végre már :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11921) gombi01


gombi01
tag

Alg:
Neked ott a téli Mátra közel, nem mész?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11922) Alg válasza gombi01 (#11921) üzenetére


Alg
veterán

Nem neveztem előre és már betelt. :(

Majd legközelebb.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11923) Alg


Alg
veterán

Megtakarítottam a futócipőt :DD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11924) bandus válasza Alg (#11923) üzenetére


bandus
veterán

most készülődök neki én is a futásnak, mondtam is magamban, hogy nah, lesz ami lesz annyit futok mint te. szóval most megszívatva érzem magam, miután megnyitottam a linket :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11925) Alg válasza bandus (#11924) üzenetére


Alg
veterán

Ha ezt tudom mentem volna még 1-2 kört, nagyon élveztem ;] :D Szigorúan zene nélkül :K végre kis téli hangulat - meg hiányzott már az esti futás is, meló után

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11926) bandus válasza Alg (#11925) üzenetére


bandus
veterán

hát druszám, remélem csuklottál elalvás előtt ;] [link]
kicsit kozmetikáztam a végeredményt google maps és a stopperem alapján, mert a vége előtt másfél kilivel valamiért elvesztette egyszer a jelet az endomondo. még szerencse amúgy, hogy vittem magammal egy ilyen sió zacskós gyümölcslét, ami elfért a kabátzsebemben, mert nagyon jól esett ilyen távon is egy kis folyadék most :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11927) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Én meg a héten már elkezdtem edzeni. Vizsgaidőszak alatt nem nagyon maradt időm rá, de most nyomom újult erővel. Egyelőre még futni nem merek az achilles gyulladás miatt, szóval a héten úsztam (meg persze erőedzés). Ma volt a második úszásom, meglepődtem magamon. 500 méter technikázással kezdtem (kis lábtempózás, ilyesmi), utána fél óra intenzív mellúszás következett. A végére 1775 métert tettem meg 46 perc alatt (beleszámolva a technikázást is). Sokkal rosszabbra számítottam. Bár a keddi se volt gáz, néztem egy coopert gyorson és mellen is, mindkettő 550 m lett. Így 3,5 hét inaktivitás után elégedett vagyok vele (na meg egy éve nem voltam vízben).

[ Szerkesztve ]

(#11928) tomcica válasza kolosanyi (#11927) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mi az istennnel tudtal achilles gyulladast szerezni?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11929) kolosanyi válasza tomcica (#11928) üzenetére


kolosanyi
veterán

Túlerőltettem még a vizsgaidőszak előtt. Mondtam én, hogy fáj, aztán sajnos kiderült, hogy miért. Gyökér voltam és túl gyorsan emeltem a futásmennyiségen. Izomzatilag és állóképesség tekintetében is bírtam, gondoltam miért ne. Csak az hagytam ki az egyenletből, hogy eddig keveset futottam és teljesen más terhelés, mint amihez szoktam. Most már nem fáj egyébként, csak reggelente kicsit még húzódik az ín. Azt még megvárom, míg elmúlik és elkezdem erősíteni a lábszáram, főleg a már korábban is linkelt excentrikus gyakorlatokkal. Még pár hét és már futhatok is.

(#11930) Newboy911


Newboy911
tag

Én meg úgy jártam, hogy ha leülök vagy sokáig állok egyhelyben elkezd zsibbadni a bal karom.
Reggel voltam dokinál, írt gyullladáscsökkentőt, izomlazító gyógyszert, és komplex B vitamit.
Ijedtemben kihagytam a tegnapi edzést :)
Most nem tudom mi legyen ? :F
Futásnál, mozgásnál, semmi gond.

(#11931) concret_hp


concret_hp
addikt

eh franc az esőbe :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11932) beltram válasza Newboy911 (#11930) üzenetére


beltram
tag

a zsibbadással azért jó vigyázni, én pihennék a helyedben amíg nem találják meg az okát.

pace be with you

(#11933) Alg


Alg
veterán

Nomád hírlevél: Minden Salomon ruházat féláron a BP-i üzletben

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11934) ígyvanferi válasza beltram (#11919) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez szimpatikus, egy félmaraton kinéz itt nekem. A futás útvonaláról nincs valami infó? Csak a gyalogtúra térképét látom itt.
Most mondjuk épp rendetlenkedik a térdem, ki is maradt ez meg az előző hét, de március vége még messze.

(#11935) Apollo17hu válasza Newboy911 (#11930) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem egy időben a kisujjamtól felfele könyékig zsibbadt a bal karom. Utánaolvastam, a legtöbb helyen azt írták, hogy a hibás testtartás miatt vmelyik csigolya nyomhatja az ideget. Ennek hatására melóban állítottam a székemen, a zsibbadás pedig elmúlt. Sajnos a derekam viszont rendszeresen "beáll", szék helyett be kéne újítanom egy ülőlasztit.

(#11936) Newboy911 válasza Apollo17hu (#11935) üzenetére


Newboy911
tag

Én azt találtam ki, hogy a munkahelyen megemelem az asztalt és állva fogok dolgozni nagyrészt.
Azt gondolom én is, hogy az ideget nyomhatja valami. Szerencsére futáskor nem jelentkezik.
Próbálok vigyázni a testtartásomra is, lehet hogy a romló szemem miatt kicsit közelebbről nézem
a monitort, és emiatt romlik a tartásom. Jövő héttől egy masszázs kúra is tervben van, megpróbáljuk
kilazítani a derekamat.

(#11937) Alg


Alg
veterán

Budai piros

18.5km, 700m szint, beltram fórumtárssal 2:30 alatt, gyönyörű havas-napsütéses időben.

Nem szaggattuk szét magunkat, nekem egy 147-es átlagpulzus jött ki a végére. Volt pár lankásabb emelkedő ahol akár futhattunk is volna, de csak tempósan gyalogoltunk.

A letaposott-csúszkálós-néha latyakos útviszonyok rendesen dolgoztattak minden izmot, folyamatosan egyensúlyozni, korrigálni kellett. Volt pár technikásabb lejtő is.

Én nagyon élveztem, levezetésképp még hazasétáltam a Moszkva Széll Kálmán térről (kb. 4-5km plusz).

Fényképezőt sajnos nem vittem, pedig a Vörös-Pocsolyás megért volna egy panorámaképet, gyönyörűen látszott végig a HHH - Hárshegy - János-hegy körbe.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11938) Newboy911 válasza Alg (#11937) üzenetére


Newboy911
tag

Gratula, :C találkozunk jövő hét vasárnap Kaposváron.

(#11939) concret_hp


concret_hp
addikt

ha nem lesz frissen sáros a talaj, akkor balboa kört lehet nyomni terepcipő nélkül is ugye? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11940) Alg válasza Alg (#11937) üzenetére


Alg
veterán

Huhh... na most már azért kezdem érezni a lábamban (elmentem még oda-vissza olyan 3km-t bevásárolni is :DDD )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11941) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma vettem egy GT-2000 2-est. Le volt akciózva 23 ezerre és az utolsó darab egy 49-es volt, pont a méretem Asivscből. :C

(#11942) concret_hp


concret_hp
addikt

nah ma néztem, hogy az ehavi 81.5 km, az a legtöbbet futós hónap lett :D ez így ironmanezéssel nem mondható soknak, szóval februárban már mindenképp meglesz a 100 :) héten ma futottam először, mert meg voltam fázva...

februárra van a kvár dombjai meg az alagútfutás + ha nem lesz rossz idő balboa kör, és máris 60+ :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11943) Alg válasza concret_hp (#11942) üzenetére


Alg
veterán

Nekem is max hónap lett, 187-el...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11944) deicide válasza concret_hp (#11942) üzenetére


deicide
veterán

Nem kápráztattam el magam januárban futással, 74km lett csak.
Mondjuk volt mellé 247km gyaloglás is. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11945) deicide válasza deicide (#11944) üzenetére


deicide
veterán

És hogy a február se lazsálással kezdődjön, 15km gyaloglás, hajnali 3:47-től. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11946) tomcica válasza Alg (#11937) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka,mindkettotoknek jol jon meg a teli alapozas ervenyben van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11947) gombi01 válasza Alg (#11937) üzenetére


gombi01
tag

Alg:
a Bagolyvár 15km-es kocorászás sem volt rossz 2óra magas térdemelés :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11948) Polacheck válasza concret_hp (#11942) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem 120 lett a január, jóval a tervek alatt, de utólag visszanézve kb 25km volt az elmúlt években a január, úgyhogy ahhoz képest nem rossz.

A balboa siman futhato utcai futocipoben, ha nem esett elotte par napig.

less qq more pewpew!

(#11949) bandus válasza Polacheck (#11948) üzenetére


bandus
veterán

Az azert nem rossz egyaltalan, de kapkodnod kell, hogy meglegyen a 2015 :) nekem talan 70 km kornyeke lett a vege, ami a masodik legjobb honapom, es ahhoz kepest nem is rossz, hogy volt egy het sieles, faj a terdem es az uszasra is raalltam kicsit komolyabban :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11950) Agony válasza Polacheck (#11948) üzenetére


Agony
aktív tag

Nálam is egész mozgalmas volt a január. 250km futás néhány TRX-el fűszerezve.

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.