Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Gergőke88 válasza kolosanyi (#12550) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem már nem sok van a HERVIS-ben belőle.
Most volt időm tanulmányozni, de egyelőre el vagyok veszve benne...
Szinte mindent lehet állítani benne.
Kíváncsi leszek milyen frissítések fognak rá valójában is megjelenni, illetve, hogy meddig fognak vele foglalkozni.
Remélem nem úgy lesz mint a telefonoknál, hogy 1 év és pápá mert van új termék.

(#12552) bandus válasza kolosanyi (#12550) üzenetére


bandus
veterán

ebből át lehet tölteni majd endomondora az adatokat?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12553) kolosanyi válasza Gergőke88 (#12551) üzenetére


kolosanyi
veterán

Már most is nagyon jó, de a tervezett frissítések alapján mindent tudni fog, amit csak lehet. Ha ezek bekerülnek, akkor nem bánom, ha nem lesz több frissítés. :)

bandus
Át, de egyelőre még csak manuálisan. Amúgy én hanyagolni fogom az Endot meg a többit, elég nekem egy webes szolgáltatás, a Polar Flow meg bőven elég profi, hogy ne akarjak másikat. Az zavar csak, hogy WP-re nem készült el (nem is igazán tervezik), a 2012-es Nexus 7-em meg nem támogatott készülék. Szóval marad a PC-s szinkronizálás meg a tyúkbél.

(#12554) bandus válasza kolosanyi (#12553) üzenetére


bandus
veterán

még nem sikerült ezt a flowt kiismernem. de a lényeg, hogy ez visszafele is működik ugye? át tudom menteni ide az eddigi endos edzéseim?
a legjobb az lenne, ha lehetne még felszerelést is hozzáadogatni, nekem ez hiányzik leginkább az endomondoból. ez a hashtagelés nem az igazi.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12555) kolosanyi válasza bandus (#12554) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, van is egy kiegészítő, ami Dropboxba át tudja húzni az összes érzésed valamelyik fájltípusba (GPX talán). Onnan szerintem csak egyesével tudod importálni, ha lehet egyáltalán (ezt még nem néztem meg). A felszerelés jó lenne, de ilyet se találtam még (egy WP-s alkalmazásban láttam ilyet, cipőnél elég hasznos lenne km-t számolni).

(#12556) Polacheck válasza kolosanyi (#12555) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nincs se felszerelés hozzáaadogatás, se importálás.

less qq more pewpew!

(#12557) beltram


beltram
tag

Egy jó kis cikket ajánlanék figyelmetekbe, tegnapi látogatásom a reumatológián világított rá arra, hogy az erős törzsizmoknak nem csak a teljesítmény fokozásában, hanem a sérülések megelőzésében is nagy szerepe van.

pace be with you

(#12558) kolosanyi válasza kolosanyi (#12555) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mármint edzésed, csak SwiftKey javította.

(#12556) Polacheck
Valahogy sejtettem. Jó lenne azért az elmúlt 3 év edzésmunkáját behúzni valahogyan, de hát, megleszek nélküle is azért. Persze még változhat, hiszen nyit a Polar a külső szolgáltatások felé.

(#12559) Polacheck válasza kolosanyi (#12558) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

én kézzel áthúzogatom még az endomondoba, nincs egy perc egy edzést megcsinálni.

less qq more pewpew!

(#12560) bandus válasza beltram (#12557) üzenetére


bandus
veterán

+1 :R

Gyula jó erőnléti edzéseket is szokott tartani :K

szerintem én is fogom egyébként vezetni párhuzamosan a dolgot, az endomondo felülete jobban tetszik mint a flow egyelőre :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12561) concret_hp


concret_hp
addikt

edzesonline.hu áttekintésre sztem tökéletes, a garmin connect meg 1-1 edzésre.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12562) Alg


Alg
veterán

Nem vagyok egy Asics fan, de ez valami baromi jól néz ki :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12563) bandus válasza concret_hp (#12561) üzenetére


bandus
veterán

ennyi erővel áttekintésnek egy excel is tökéletes :)

egy screenshotot esetleg nyomhatnál erről az edzésonline felületről :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12564) kolosanyi válasza beltram (#12557) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt saját magamon is tapasztaltam. 2 éve nyáron az L4-L5 csigolyák között porckorongsérvet diagnosztizáltak. Abba kellett hagynom a nehéz súlyos emeléseket, kettlebellezést, minden ilyesmit. Akkor kezdtem el komolyabban ráállni a saját súlyos gyakorlatokra. Először Gflexeztem (olyan, mint a TRX), aztán Fegyencedzés szerű programot csináltam otthon, majd egy éves nyáron kezdtem el torna erőgyakorlatokra edzeni. Azóta olyan szinten megerősödött a törzsizomzatom, hogy teljesen tünetmentes vagyok, visszahúzódott a kiboltosodás. Mindenem rengeteget erősödött, illetve optikailag is átalakultam.

Ez azért van, mert a tipikus gyúrós, tömegnövelő edzéstervek közepes ismétlésszámmal (pl 4*10) és sok gyakorlattal dolgoznak. Ez azt eredményezi, hogy a raktárkészletek kiürülnek edzés végére, emiatt a szervezet ehhez adaptálódik és az izompólya körüli szarkoplazma megnagyobbodik nagyon pongyola megfogalmazás, ezért egy anatómia vizsgán tuti kivágnának, de már a nyolcadikas biológia témazáró se lenne kettesnél jobb. Ez lehetne jó dolog is egy állóképességi sportoló szempontjából, de ez elég jelentős tömegnöveledéssel is jár, teltebbek, nagyobbak lesznek az izmok.

Ezzel szemben egy erőspecifikus edzésrogram nagy intenzitásra és kis össz volumenre, azaz a maximális erőkifejtésre koncentrál. Ezzel az összehúzódásra képes fehérje rostokat dolgoztatja meg leginkább, na meg az idegrendszert. Az ugye tiszta sor, hogy az erő és az állóképesség két ellentétes pólus, de én időszakosan, tavaszi kigyorsításnál látnám értelmét az erőedzésnek futóknál is. De ezt sokkal jobban tudják nálam tapasztaltabbak.

Mindenesetre törzsre nem lehet eleget edzeni, minden sportágban nagyon fontos szerepe van az edzett törzsizomzatnak. :)

(#12565) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szerintetek úszáshoz fel merjem venni az M400-at? Tud úszás profilt, a használati útmutató szerint 30m-ig vízálló, szóval elvileg nem kellene, hogy gondot okozzon egy kis medencés úszás. Azonban a külföldi fórumokon jó néhány beázott M400-at látni. Ez a vízalatti gombnyomogatás miatt lehet vagy nem jól rakták vissza a töltőcsatlakozót takaró gumit vagy csak az órar nem bírja az úszást?

(#12566) Alg válasza kolosanyi (#12565) üzenetére


Alg
veterán

Elvileg szerintem bírnia kellene, de:

Note however that while there is a swimming mode, there’s no lap/distance tracking in either indoor or outdoor swimming (like the V800 will have later this fall). Further, unlike the V800 the M400 will NOT capture heart rate data underwater. - dcrainmaker

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12567) bandus válasza kolosanyi (#12565) üzenetére


bandus
veterán

meg kell nézni mit ír a manual. ha a szerint használhatod - és miér tne használhatnád, ha tud swim módot - akkor nyugodtan. ha beázik akkor pedig gari. bár mivel pulzust nem mér, így szerintem nem sok előnye van az uszodában.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12568) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na, megkérdeztem a magyar polaros arcokat. Vízálló, úszni lehet vele, ha mégis beázik, cserélik. Arra felhívták a figyelmet, hogy gombokat tilos nyomogatni a vízben, attól tuti beázik, valamint pulzust nem mér. Erre egyébként kíváncsi lennék, hogy miért nem, mivel a H7 is vízálló. Mi van akkor ha az úszás sportprofilt átállítom úgy, hogy mérjen pulzust is? :D

(#12569) Polacheck válasza kolosanyi (#12568) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem úgy rémlik, hogy a BT nem működik víz alatt. Mintha a suunto is csak akkor töltené át az adatokat amikor újra kapcsolatot talál. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

less qq more pewpew!

(#12570) Gergőke88 válasza kolosanyi (#12568) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha tényleg így van akkor a gari lejárta előtt érdemes nyomkodni a víz alatt....
ÉS akkor cserélik ;]

(#12571) Alg válasza Polacheck (#12569) üzenetére


Alg
veterán

Igen, a BT miatt (és a GPS sem szereti, ha nyíltvízen szeretne valaki tracket rögzíteni, tegye inkább a sapkába ;] ).

A V800 más adatátvitelt is használ, amit ki tud venni a vizbül ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12572) Polacheck válasza Alg (#12571) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

azért mindent ne akarjunk má negyvenezeré ;]

less qq more pewpew!

(#12573) kolosanyi válasza Polacheck (#12572) üzenetére


kolosanyi
veterán

De! ;]

(#12574) Alg válasza Polacheck (#12572) üzenetére


Alg
veterán

Azért egy vibramotor beleférhetett volna... :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12575) bandus


bandus
veterán

ha szeretnék szombaton futni egy félmaratont, akkor mozogjak-e még ma, holnap? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12576) Polacheck válasza bandus (#12575) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ne, feküdj le és szombatig ne mozdulj!

;]

less qq more pewpew!

(#12577) bandus válasza Polacheck (#12576) üzenetére


bandus
veterán

nah de érted :D

arra gondoltam, hogy ma futnék 10 km körül egyet, holnap meg 4-5-öt, lazán, és ennyi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12578) Alg válasza bandus (#12577) üzenetére


Alg
veterán

Ma még fuss szerintem egy lazát, holnap már ne.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12579) deicide


deicide
veterán

BSZM 1. nap, 48.2km, 3:34:09 / 4:27/km.
Kicsit elfutva, de talán nem vészesen, holnap kiderül. Egyelőre a virtuális dobogó 3. fokán, viszont sok jó futó jött el, nem hiszem, hogy meg tudom tartani. Az biztos, hogy azért megpróbálom. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12580) Rabbitf_24 válasza deicide (#12579) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Gratula, kőkemény vagy, ma még 3., holnap 1. :K

Ma futottam egy elég jó 10km-t, éreztem, hogy még ment volna így pár kilóméteren, de mára ennyi volt tervezve. [link]

(#12581) tomcica válasza deicide (#12579) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az en emberem,bele kemenyen,ahogy felenk mondjak: "ha meg kell baszodni,akkor meg kell baszodni!" ;]
a jo hire,hogy a tobbinek is igy fog fajni holnap,nehogy azt hidd hogy nem :DDD

csappppppaaaaasd,most vag ymeg realtiv fiatal 10ev mulva mar ilyenkor egy kicsit be fog csurogni a gatyaba :P

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12582) deicide válasza tomcica (#12581) üzenetére


deicide
veterán

Köszi srácok!
Így van, nincs feladás, nincs visszavonulás. Azért holnap lazábbra veszem a tempót, 4:45 környékében bízom, hogy az erőlködés nélkül menni fog, az első felében 4:35-ök, a második felében visszavéve 4:55 környékére. Aztán a 3. nmapon a relatíve rövid táv miatt majd jöhet az ereszd el a hajam. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12583) Alg válasza deicide (#12582) üzenetére


Alg
veterán

Hajrá, toljad nekik :) :R

Nagyon jó idő van rátok.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12584) concret_hp válasza bandus (#12577) üzenetére


concret_hp
addikt

ma 4-5 holnap semmi sztem inkább :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12585) Newboy911 válasza Alg (#12583) üzenetére


Newboy911
tag

+1 Hajrá ! :R

(#12586) kolosanyi


kolosanyi
veterán

tomcica, a résztávozás mellé nem gáz, ha időnként beiktatok egy kis regeneráló kocogást? Ma este nyomtam egy fél órás, 150 alatti pulzusos döcögést, tényleg csak átmozgató, regeneráló céllal. :)

(#12587) beltram válasza deicide (#12579) üzenetére


beltram
tag

Hajrá, mindent bele, okosan! :DDD

pace be with you

(#12588) Alg


Alg
veterán

Ezekre is lehet nyálcsorgatni kicsit... (ez ilyen szépcipős nap ;] )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12589) bandus válasza concret_hp (#12584) üzenetére


bandus
veterán

áh, írhattad volna hamarabb, toltam ma egy 10-est a tervezett tempóban, holnap pedig nem lesz semmi, csak egy kis nyújtás, lazítás itthon. végre vannak pulzus értékeim is, bár nem tudom ez milyennek számít, de van és ez a lényeg :) [link] mindjárt lecsekkolom Alg adatait :D

szerk: hát ezek alapján bazi magas ez a 163-as átlag ilyen sebesség mellett. nah ezen elkezdünk dolgozni jövőre.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12590) vans?


vans?
őstag

Az mennyire normalis, hogy kb. 6 km-nel elkezdett fajdogalni a bokam belso resze? A szigeten futottunk 2 kort, az utobbi tiz evben nem futottam ennyit egyben (csak teremfoci, squash), ket hete kezdtem es 5-6 km kozt futottam eddig mindig, ez volt az elso hosszabb. Meg kell meg szokni a mozdulatsort/cipot?

hábm bábm

(#12591) gombi01 válasza deicide (#12582) üzenetére


gombi01
tag

Hajrá! Jól nyomod! Mi a rajtdszámod? Megpróbállak megkeresni ma a rajtnál. A szakaszomon 4:22-es átlagot hoztam a váltótársam dettó így a csapatunk 16. lett tegnap, az első ember tőlünk minden nap egyéniben is indul majdnem 60 éves de megy mint a gép :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12592) deicide válasza gombi01 (#12591) üzenetére


deicide
veterán

Köszi, Te is brutált toltál 4:22-vel!! 186 a rajtszámom.
Párosban mi is még 3-ak vagyunk, de az gyorsan romlani fog, mert én ma már lassabb tempóra váltok. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12593) gombi01 válasza deicide (#12592) üzenetére


gombi01
tag

Keszthely-Szigliget szakasz az enyém ami pont egy félmarcsi, jó lenne 95 perc körülit menni. Hallod, tegnap a váltótársammal úgy elkerültük egymást... lazán kocorászok nézem mikor jön már amikor hallom a speakert ahogy a nevem mondogatja, hogy engem várnak. Levert a víz egyből! Kb 200m repülő rajtot nyomtam közben dobáltam le magamról minden felesleges cuccot :) jó móka volt!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12594) deicide válasza gombi01 (#12593) üzenetére


deicide
veterán

Az szép ;] :DDD
Első vagy második ponton váltottatok?
Ma mi is Keszthelyen fogunk váltani, én olyan 2:25-ös 32km-t tervezek odáig mára.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12595) gombi01 válasza deicide (#12594) üzenetére


gombi01
tag

Második ponton váltottunk. Hát akkor mára is HAJRÁ!

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12596) concret_hp


concret_hp
addikt

nyomjátok keményen :) :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12597) tomcica válasza kolosanyi (#12586) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az ugy okes,de ne legyen tul hosszu max 4-6km

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12598) kolosanyi válasza tomcica (#12597) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pont 4 km volt. Ilyen 130-145 közötti pulzussal csoszogtam csak. De jót tett, most sokkal pihentebb a lábam. :)

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#12599) bandus válasza kolosanyi (#12598) üzenetére


bandus
veterán

én benéztem, vasárnap lesz a félmarcsi :)

szóval ma teljes pihi, szombaton meg egy hasonló 3-4 km-es lötyögés lesz. vasárnap pedig remélem benézünk 2 óra alá :B bár be sem írom majd, ilyen teljesítmények mellett, amik itt mennek a bszm-en, ez elenyésző :R

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12600) Alg válasza bandus (#12599) üzenetére


Alg
veterán

Ez valami szervezett félmarcsi lesz, vagy csak úgy magadnak?

Én ma reggel végre el tudtam menni futni - hétvégén még jó lenne egy hosszabb valahol terepen (lehet kinézek a Börzsönybe, ha minden igaz már kezd beindulni a virágszőnyeg...)

Julianus sajnos kimarad, pedig jó túra, de nem fér most bele - azért holnap talán benézünk Zebegénybe rétesezni egyet.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.