Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Rabbitf_24 válasza Cathfaern (#11800) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#11802) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

I'm back!

3 nap snowboard és egyetlen terepfutás, de az az igazi lenyűgöző hegyi típus bokáig érő hóban, fenyvesből indulva, feltévedve a sípályára, síelők mellett lefelé futva, síiskolába megérkezve. Elég kemény feeling volt :) Azt viszont sosem gondoltam, volna, hogy 5km bokáig érő hóban futás kb annyira kikészíti a vádlimat, mint egy félmaraton.

Ráadásul a zsákban bekapcsolt a telefonom kamerája magától, úgyhogy kiderült, hogy mit látnék futás közben, ha hátul is lenne szemem :)

less qq more pewpew!

(#11803) zsoca9208 válasza Rabbitf_24 (#11798) üzenetére


zsoca9208
tag

én egy ilyet használok [link] . fél éve kerek 10ezer volt a best byte-ban és szerintem nagyon jól szól, annak ellenére hogy nem túl ismert márka

(#11804) Alg


Alg
veterán

Lenyomtam ma a Coopert, ha már úgyis szabin vagyok, ne holnap reggel 7kor kelljen.

2800m körül szerettem volna, 2780 lett, 180 körüli puzuson - a vége már nem esett jól, főleg az utolsó 3-400m...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11805) Newboy911 válasza Alg (#11791) üzenetére


Newboy911
tag

Más: Bontatlan új M400 övvel garival 53k a FB futócuccos csoportban... (szerintem 50ig alkudható) :Y

Engem érdekelne a dolog, de nem találom a csoportot.

(#11806) Alg válasza Newboy911 (#11805) üzenetére


Alg
veterán

[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11807) tomcica válasza Newboy911 (#11805) üzenetére


tomcica
Topikgazda

50ert ha van ra keret,azonnal :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11808) Newboy911 válasza tomcica (#11807) üzenetére


Newboy911
tag

Rajta vagyok :)

(#11809) Newboy911 válasza Newboy911 (#11808) üzenetére


Newboy911
tag

Nem enged az 53.000-ból.
A multinavigátorban van 60.000-ért, de az utalványt beváltva 55.000.
Mikor tudom beváltani az utalványt ? Ha veszek összesen 3 dolgot ?

(#11810) tomcica válasza Newboy911 (#11809) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amugy nalatok ez az egeszsegpenztar mit takar? azzal mennyivel olcsobb es az mibol jon le?! hogy szamoljak azt el?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11811) Alg válasza Newboy911 (#11809) üzenetére


Alg
veterán

Multinavból ha gondolod meg tudom rendelni neked partneráron...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11812) concret_hp válasza tomcica (#11810) üzenetére


concret_hp
addikt

cafeteriaként lehet rárakni pénzt, amit picit kedvezőbb adózással kapsz a munkáltatótól, vagy ha önként raksz be rá pénzt, akkor kapsz rá 1 kis adókedvezményt, de nem az évszázad biznisze amúgy szvsz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11813) Newboy911 válasza Alg (#11811) üzenetére


Newboy911
tag

Ha holnap nem viszik el tőle akkor szerdán odaadja 52.000-ért.
A lehetőséget köszönöm, az 55.000 az jól hangzik.
Alszok rá egyet.

@tomcica
Nekem sajna nincs ilyen egészségpénztár kártyám.

(#11814) bandus válasza concret_hp (#11812) üzenetére


bandus
veterán

szerintem jó dolog, nagyon széleskörűen felhasználható, nekem kb 200k van rajta egy évben, azért orvosnál jól tud jönni, de ha szerencsére nincs rá szükség akkor sportcuccra simán elverhető. bár most, hogy teljes privát orvosi ellátást vezetnek be kicsit értelmét veszti.

mai edzés: [link]

cél volt, hogy amennyire tudok egyenletesen fussak, minél inkább közelítség egymást a kilométeridők, plusz legyenek 6 percen belüli kilométerek. az első nem sikerült túl jól, így érzés alapján, a másodikkal maradéktalanul elégedett vagyok :) és ebben a tempóban szerintem simán ment volna még 4-5 km, de ma ezt az útvonalat eszeltem ki, plusz megint a rohadt térdhajlatom..

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11815) concret_hp válasza bandus (#11814) üzenetére


concret_hp
addikt

sportcuccnál kivárom a tuti akciót / berendelem külföldről úgy szinte minden olcsóbb, ha nem sürgős, márpedig általában nem sürgős :U
nyilván ha máshova nem tudod elpattintani, vagy van 3 gyereked, azoknak aztán tényleg mindenfélére el lehet pattintani.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11816) Alg


Alg
veterán

LOL... hülye ez az Endo... vagy csak én nem vagyok képes rendesen kifutni magam :U

Ugye a cooper azért kellett, hogy az alapján finomhangolja a felkészülést, beállítsa a tempókat stb.

Na most egyrészt a PB-nél 2,78km-t ír, az adott edzésnél meg már 2,93-at :F másrészt ez alapján gyengített az edzésen, 5:53-akkal kellene könnyűt futni, 4:25-el résztávozni, és 1:49-es félmaratont becsül...

Szerk: vagy lehet hogy szerinte kellett volna 2,93-at futnom? Az mondjuk elképzelhető

Más: beneveztem Kaposvárra

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11817) kolosanyi válasza Alg (#11816) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem is ilyen baromságokat írt, miután coopert mentem (2,7 km)... :U Amúgy én hagyom a fenébe ezeket az appokat tényleg. Legyen egy, ami távot mér, a többit meg írom szépen füzetbe. Az erőedzésem is elkezdtem papírra vezetni, mert egyik app szarabb, mint a másik. Áttekinthetőbb is szerintem.

---------------------------------

Más téma. Gondoltam rápróbálok egy Newton Momentumra, hát kicsi lett. Az elképzelés jó volt, de egy számmal nagyobb kéne. Na most megnéztem a sportshoes oldalát és természetesen a Londonba postázást fizetnem kéne, ami 9 ezer, de mivel csak annyit írnak, hogy cserénél UK címre ingyenes, ezért gondolom az onnan történő szállítás is fizetős lenne. Ha érdekel valakit egy UK 12,5; US 14; európai 48-as Momentum, akkor nálam megnézheti, megpróbálhatja stb. Ha mást nem, elhasználja bátyám, pont az ő mérete.

Egyébként a cipő kialakítása frankó. Keményebb a talpa, mint a Lunarglidenak, viszont stabilabbnak érzem. A sarok rész nem egy nagy eresztés, lapos, nem bumszli, ellenben az elülső rész igen jó. Szerintem jól is néz ki, de ez szubjektív. Ő lenne az:

link

(#11818) imyourfriend válasza kolosanyi (#11817) üzenetére


imyourfriend
őstag

Leszoktam róla már én is, mostanában nem nagyon mértem Endomondoval a dolgot, már küldött is mailt hogy hova tűntem.:) Én meg inkább hallgatom a zenét és futok/kerekezem, nem az idő miatt hanem mert jólesik, ennyi.

(#11819) kolosanyi válasza imyourfriend (#11818) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem rossz az Endo, csak ne ő akarja már megmondani, hogy hogyan és mennyit fussak, majd én megtervezem magamnak. Aztán ha szarul tervezem, akkor legalább én csesztem el és tanulok a hibámból, nem pedig egy algoritmusra bízom magam.

(#11820) Alg válasza kolosanyi (#11819) üzenetére


Alg
veterán

Én sem követem ám szóról-szóra, csak ad egy plusz motivációt, meg nem árt ha néha emlékeztet hogy nem csak laza 10k kocogásokat kellene hanem néha hosszabbat, pörgősebbet stb.

Egyébként meg simán lehet hogy maradt ebben a cooperben, ha mondjuk tomcica futott volna mögöttem és üvölti a fülembe hogy nincs megállás, nincs kegyelem, toljad neki, akkor a 3000 is meglett volna :DDD

Szóval nyomom tovább az 5:30-as lassúakat, 4:20-as tempókat, terep-félmaratonokat.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11821) kolosanyi válasza Alg (#11820) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem 3100 valamennyi volt a rekord még röpis koromban, de akkor majdnem hánytam. És még azzal is csak a csapat középmezőnyében voltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11822) tomcica válasza Alg (#11820) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ki lett volna beloled hozva az is,amirol azt sem tudod hogy ott van ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11823) Polacheck válasza concret_hp (#11812) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

20% az adókedvezmény - a pénztár működési költsége (5% körül), úgyhogy szerintem annyira nem szar, főleg, hogy akkor is megkapod az adókedvezményt, ha december végén utalsz be. Mondjuk a felhasználása elég korlátozott.

less qq more pewpew!

(#11824) concret_hp válasza Polacheck (#11823) üzenetére


concret_hp
addikt

ha el tudsz róla értelmesen pattintani évi 200-250K-t sztem kb. akkor okés, de én nem tudok szerencsére :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11825) Polacheck válasza concret_hp (#11824) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Most néztem, 250k ment el nekem tavaly, egész csalàd fogorvosai, pár gyógyszer, új szemüveg. Az adóvisszatérítésből majdnem kijön majd az m400 :)

less qq more pewpew!

(#11826) Alg


Alg
veterán

Újabb hatttalmas like a Borároson lévő Adidas outletnek :R

Gondoltam benézek mi a helyzet a 2014-es modellek kiszórásával, facebookon 70%-os akciókat írnak, és náluk ez nem csak duma. :Y :R

A konyhafőnök ajánlata:

Hibrid softshell, nem bolyhos belül szóval tényleg csak shell, gore-tex windstopper active shell, nagyon-nagyon kényelmes, kicsit lányos világoskék, nyálcsorgattam, de ott hagytam, győzőtt a józan ész. Ára 18e, 55 helyett (M, L és egy M-L köztes méret, túrakabátok között van)

Supernova gore, az előző könnyű futó-változata, ugyanaz az anyag csak vékonyabb, kisebb, könnyebb, nem softshell, feketében. Ára 38e helyett 12e, elhoztam egy M-eset (S-es és M-es, a középső forgó állványon van), ez pont jó ha nem akarom használni a hüvelykujj-bújtatót (úgy már picit rövid az ujja)

Softshell mellény, szintén nem bélelt, két hatalmas hálós zsebbel amiket kinyitva jobban is szellőzik, kényelmes passzentos. Ebből is elhoztam egyet, ára 20e helyett 8e. (M-L méret, túrakabátoknál)

Ezen kívül rengeteg különböző szél-és/vagy vízálló futó és túra/sí kabát tényleg harmad-negyed áron, már 4-5000-től. Mást nem néztem, de vannak rövid és hosszú technikai felsők, nadrágok, stb. is.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11827) tomcica válasza Alg (#11826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ilyen supernova gore volt Heile-nek csak citromsargaban :R

jut is errol eszembe Sydney

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11828) Alg válasza tomcica (#11827) üzenetére


Alg
veterán

Ha már legendás futók...

Nyugodjon békében Ötvös Ferenc

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11829) bandus válasza Alg (#11826) üzenetére


bandus
veterán

köszi, hogy eszembe juttattad :R be akartam nézni, de kiment a fejemből. na majd holnap randi előtt :D és az ajándék erzsicsekkjeimet is elfogadják :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11830) Polacheck válasza Alg (#11826) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Na egy ilyen mellényre szerintem lecsapok, pénteken úgyis megyek arra. Futáshoz ideális szerinted? Ez csak szélálló, jól értem?

less qq more pewpew!

(#11831) Alg válasza Polacheck (#11830) üzenetére


Alg
veterán

Futáshoz vettem :)
Szerintem jó - softshell, szóval szélálló, vízlepergető.

Még talán 3db volt, szóval szerintem siess :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11832) concret_hp


concret_hp
addikt

nem egy deicide szint, de mentem egy 9.2km / 55:35-öt ami nem lenne érdekes, de 143-as avg pulzus, 152 max :Y

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11833) deicide válasza concret_hp (#11832) üzenetére


deicide
veterán

Várjá', gyalog vagy futva? Nem mindegy. :DDD
A pulzus azt mondja, szép egyenletes menet lehetett, grat!

Ma hajnalban én meg megnéztem, mit tudhatok majd, ha erősödök kicsit, 10.81km 1:00:00, a 6. és 8. kilométer nyélen, 4:44 és 4:41 (pulzus itt már 170 környéke), a maradék 8km lazán. Ezt tartósan nem bírom persze, pedig ha menne, akkor 1:40 alá is benézhetnék gyalog félmaratonon, de egyelőre az 1:55 környéke a cél Kaposváron, főleg a sok szint miatt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11834) tomcica válasza deicide (#11833) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Deceide,az iden nem tervezel ultrat(at) 50-100km+ verseny?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11835) Polacheck válasza deicide (#11833) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

kéne neked külön gyaloglóstopik, idegesítesz itt az 5 perc alatti sétáiddal

;]

less qq more pewpew!

(#11836) Alg válasza deicide (#11833) üzenetére


Alg
veterán

Kezdek félni hogy lesétálsz Kaposváron :DDD :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11837) deicide válasza Polacheck (#11835) üzenetére


deicide
veterán

Megyek má' innen... :DDD

alg: azt azért csak nem. 1:55-nél gyorsabban én nem fogok végigérni a pályán, annyit meg tuti tudsz.

tomcica: egy-két 6 órás versenyt szeretnék idén futni és olyan 70-75km körül végezni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11838) Alg


Alg
veterán

Egyébként ki hogy tervezi az idei évét, vannak "célversenyek"?

Nekem az első a Vivicitta lenne, ahol jó lenne 1:40 közelében futni - utána őszig kicsit rövidebb távok, KH céges váltó (7k), otthoni 11k versenyek (akár a szolnoki sorozat versenyei).

Közben jó lenne egyre többet menni terepre is, utána egy jó Wizzair, Tudás útja ősszel. Meg persze ha lesz alkalom "buliversenyre" azokat sem hagyom ki, de erre a fenti pár alkalomra szeretnék igazán ráfeszülni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11839) bandus válasza Alg (#11838) üzenetére


bandus
veterán

nekem is valószínűleg a vivicitta lesz az első, ahol két órán belül szeretnék futni, de inkább 1:55-ön belül :)

aztán felkészüléstől függően vagy a balatonman füreden június közepén, vagy pedig extrememan kaposváron június végén. aztán kenesei vagy ironman féltáv közül lesz egy, ez utóbbira igazából bazira sajnálom a 60-70k nevezési díjat, de a feeling meg mégiscsak más. szóval ez még kiderül. és ezen felül jó lenne plusz egy félmaraton wizz vagy tudás útja, és esetleg valami terepvereny is.

ez persze abban az esetben érvényes, ha maradok magyarországon addig :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11840) Newboy911 válasza Alg (#11838) üzenetére


Newboy911
tag

Kimondott célversenyem nincs, de 10Km-en 45perc környéke, félmaratonon 1:40 alá szeretnék benézni idén bármikor. Igaz, tavaly is ez volt a célom :D

(#11841) imyourfriend válasza Newboy911 (#11840) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kecsegtető táv ez a félmaraton látom mindenki számára. ;] fogadjátok fel deicide-t egy ostorral, na meg azzal a feltétellel hogy csak gyalogol és akkor tuti sikerül a kitűzött cél. :C

(#11842) Polacheck válasza Alg (#11838) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem tavasszal Gerecse50 és UTH50 8 órán belül, nyáron suhanj6 (50 kili felett jó lenne) majd Berlin marathon 4:30 környékére és van egy titkos terv késő őszre, ami csak akkor aktuális, ha addig nagyon jól megy a felkészülés: piros85 szintidőn belül. A bsi-s félmaratonok közül szerintem egyedül a novemberit fogom durván tolni, a többit kicsit lazábban veszem. Lesz még közben egy 5 fős ub is lazábban, bulifutásként. Egyelőre ennyi a terv fix része.

less qq more pewpew!

(#11843) Newboy911 válasza imyourfriend (#11841) üzenetére


Newboy911
tag

Kaposvárra nagyon kíváncsi leszek. A titkos tervem az volt hogy az első 10K-t együtt nyomom deicidel utána meg a pulzus mondja meg merre tovább. Nem ismerem a pályát, és még terep félmaratont sem futottam.
Amúgy Alg is tud ám gyalogolni. A Bakony20-on ő lazán sétál felfelé, én 10-12 lépés után kocogok utána, megint 10-12 lépés - kocogás utána :)

(#11844) Gyufaaa válasza Polacheck (#11842) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Gerecse50 azt én is szeretem. Kollégámmal szoktunk menni. Azt már várom én is.

(#11845) Alg válasza Polacheck (#11842) üzenetére


Alg
veterán

Gerecse futva halál, a kerülgetések miatt... (Vagy a futókat hamarabb elengedik?)

Huhh maraton nekem nagyon távoli, túrázva is csak 50-55k-ig megyek el - ezek olyan 10 órán belül szoktak összejönni. (Bár egy hetveneset, mondjuk a sárgát be lehetne egyszer próbálni...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11846) Alg


Alg
veterán

Apropó Kaposvár:

Ki is jön akkor?

Aristeus
Gombi01
Kolosanyi
Newboy911
Deicide
Concret_hp
Alg

Bandus? :F

Fényképgépet viszek, csinálhatunk csoportképet :D

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11847) bandus válasza Alg (#11846) üzenetére


bandus
veterán

még kérdéses, eléggé rámijesztettek :D ha formában érzem magam, akkor bevállalom!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11848) deicide válasza Newboy911 (#11843) üzenetére


deicide
veterán

Elvileg a mezőny végéről tervezek rajtolni, hogy senkit ne tartsak fel a sétával, meg mert nem hiszem, hogy bárki számítana valakire, aki rögtön sétával indít és tömegbalesetet okoznék. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11849) gombi01 válasza Alg (#11846) üzenetére


gombi01
tag

hi,
én inkább Tihanyba megyek, közelebb van és több a szint ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11850) kolosanyi válasza Alg (#11846) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én sajnos nem leszek, két hete nem tudtam futni. Vizsgaidőszak, rettenetesen kemény vizsgákkal (most lesz 1-kor az utolsó), meg be volt gyulladva az achillesem elég rendesen. Most kezd helyrejönni, de reggelente még húzódik. Most majd újrakezdem az alapozást jövő héten, de sokkal óvatosabb leszek. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.