Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) bandus válasza Polacheck (#12350) üzenetére


bandus
veterán

azóta sem javult a dolog?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12352) Polacheck válasza bandus (#12351) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Javult, de nem merek futni egyelőre, csütörtök óta nem futottam. Még mindig érzem, hogy nem százas, néha fáj ha állok rajta vagy olyan szögben lépek. Most elkezdtem ragasztgatni a flektor tapaszokat rá éjjelente, meg vagy 6-8g cvitamint tolok naponta. Elég sok hosszútávval kapcsolatos tervem van az idényre, nem akarom azt, hogy ráfutok és lesérülök.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#12353) Alg válasza Polacheck (#12352) üzenetére


Alg
veterán

Ez az a fajta, ami reggel a legrosszabb, aztán napközben enyhül, és akkor fáj a sarkadnál ha lábujjhegyre állsz? (Talpi bőnye)

Ilyen enyhébb volt nekem a télen többször - mondjuk sosem erőltettem a ráfutást, pihentettem 3-4 napot, aztán óvatosan rápróbáltam mikor már alig fájt (jó csillapítású cipőben) és rendbe jött. Teniszlabda-masszírozást ajánlják rá, meg napközben az irodában is levettem a cipőt és tornáztattam kicsit.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12354) deicide válasza Aristeus (#12349) üzenetére


deicide
veterán

Szép volt, itt is grat mindkettőtöknek! :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12355) Polacheck válasza Alg (#12353) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Valami hasonló, csak lábujjhegyre állva nem érzem, hogy fájna. De reggel fáj, estére bejáratódik, nagyjából ugyanaz. Három nap pihentetés volt (na jó, mondjuk, hogy 72 óra), utána futottam legközelebb. Most a mai lesz az 5. nap, hogy nem futok (megnéztem, szerda volt az utolsó futás, előtte a vasárnapin jött ki). A vasárnapi hosszú versenynek a végén már fájt, ott lefelé nem is tudtam tolni a végén emiatt.

less qq more pewpew!

(#12356) Apollo17hu válasza Polacheck (#12350) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hja, mostanában egyre többen vannak. Múlt héten egy páros vitte a neveletlen kutyáikat is (póráz nélkül), én meg sikeresen átestem az egyik vizslán. Kesztyűmet felhasította az aszfalt... Sérülés nem történt, de el tudom képzelni, téged mennyire esz most az ideg.

(#12357) Alg


Alg
veterán

Ehh, sziget...

Jön a tavasz, jönnek a Börzsöny túrák :K

Julianus, Dél-Börzsönyi kilátások, Teleki így egymás után márc. 21-től hetente, hajrá :)

Avagy ahol az aszfalt véget ér :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12358) bandus válasza Polacheck (#12352) üzenetére


bandus
veterán

Jobb, ha pihenteted, ha kell hagyj ki ket hetet is, ne kockaztass. En aterzem a dolgot, most, hogy kezdett egyre jobban menni a dolog, tavban, tempoban is, persze, hogy most kell felfedezni ezt a bazinagy vesekovet... 26 evesen, 'szom..:/ azert egy nagyonlazacl tizes befigyelt ma :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12359) Polacheck válasza bandus (#12358) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Toltam ma 50 perc hegymenetes sétát futópadon, csak, hogy legyen már valami, e közben nem fájt, nem a sarkamra érkezem. Szerdától boardozok vasárnapig, bár ott futni akartam reggelente, de úgy néz ki, hogy kimarad :(

less qq more pewpew!

(#12360) Alg


Alg
veterán

Ma reggel gyönyörű tavaszi időben egy félmaratoni tempót próbáltam - össze is jött a 165 körüli pulzuson a tervezett 4:45-ös tempó, nagyjából 9 km-en - ezt kell szépen tartani még egyszer ennyin, és akkor nagy baj már nem lehet :)
[link]

Kezd látszani a kicsit erősebb január, és a (talán) kicsit minőségibb február hatása. :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12361) deicide válasza tomcica (#12348) üzenetére


deicide
veterán

Eldöntetett. Ákossal együtt én is indulok idén Félbalatonon. Így kicsit tolódik az első résztávozás, most hétvégén már nem akarom szétcsapni magam, inkább megyek egy lassú 30-ast szombaton helyette. :DDD
Csak a kíváncsiság hajt, mit tudok 2 egymás utáni nap maraton feletti távon.

Alg: a fejlődés megkérdőjelezhetetlen!!

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12362) tomcica válasza deicide (#12361) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jajj de jo...tudjatok motivalni egymast,jo lesz :DDD :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12363) Rabbitf_24 válasza Alg (#12360) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hello

a vivicitta útvonala is ez lesz? Idén még semmit sem tudni róla, vagy lehet hogy csak rossz helyen keresem. :B Amúgy jó eredmény! :K

(#12364) Alg válasza Rabbitf_24 (#12363) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem a szokásos Sziget - Rakpartok útvonal lesz, nyilván a részletek majd pár héttel a verseny előtt derülnek ki.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12365) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok! Napi 4 km sima aszfalt futáshoz javasoljatok nekem sport fülhallgatót! Melyik márka, melyik típusa?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#12366) Alg válasza Newyorker (#12365) üzenetére


Alg
veterán

Bármi ami fül feletti/mögötti kábelvezetéses.

Kifejezetten sporthoz van a Meelec M6/S6.

De fülhallgatós topicban segítenek ;)

deicide: ketten váltóban mentek egy egészet, vagy egyedül mész felet?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12367) deicide válasza Alg (#12366) üzenetére


deicide
veterán

Egyedül a felet, most kipróbálom a nehezebbik részét, a déli partot és jövőre majd a teljeset, szintén egyéniben. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12368) Alg válasza deicide (#12367) üzenetére


Alg
veterán

:R Hajrá!

Más:

What does trail running look like? :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12369) tomcica válasza Newyorker (#12365) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem Sennheiser cx 685 fulesem van,sok fajtat probaltam EZ mukodik,nem esik ki meg gyors ritmuson se :N a hang nekem eleg minoseges,egyedul az ar lehet zavaro

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12370) kolosanyi


kolosanyi
veterán

tomcica

Help pls, résztávozni szeretnék! :D Elkezdem nyomatni - remélhetőleg bírni fogja a lábam -, szerinted hogy érdemes kezdeni? Kétféle között vacillálok, 10*200 (100 pihenő) 2 km bemelegítővel és levezetővel, vagy pedig 10*400 (200 pihi)? Illetve nem pályán szeretném tolni, hanem a szokásos úton a Hűvösvölgy felé. Runtastic elvileg tudja mérni, jelez meg minden. Tehát magyarul a dombos terepen résztávozni mennyire hülye ötlet? Illetve a távok hogyan lennének jobbak?

(#12371) bandus válasza tomcica (#12369) üzenetére


bandus
veterán

most pont akciós itt: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12372) kolosanyi válasza bandus (#12371) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyébként akármilyen füles jó, csak fül fölött kell elvezetni. Én például egy Maxell Metallicsszal futok, teljesen jó. Arra érdemes figyelni, hogy ne teljesen zárt füles legyen, mert ha jó az izoláció, az veszélyes lehet. Mondjuk azt meg azzal lehet orvosolni, hogy alacsonyabb hangerővel hallgat zenét az ember.

(#12373) tomcica válasza bandus (#12371) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10ert jo vetel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12374) tomcica válasza kolosanyi (#12370) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nezzuk csak,en elso felvezetesnek csinalnek 3hetig egy rahangolot:

1.het
heti 2x alkalom resztav (mindkettore PIHENT legy) egyik 2 x 10 x 100m (vissza kocogassal) a ket szett kozott 3-5perc kocogas - lenduletes gyorsito,NE sprint
masik 6x200m (R200 kocogas) ezt fokozora indulsz 3K sebessegedrol elso 2db,kb 1500-as sebesseged 2db es 800-as sebesseged 2db NE fusd MAXRA meg egyiket se!

2.het
3 x 10 x 100m es 6-8x200m (R200) mint elozo heten utolso 200m mehet maxra

3.het

10 x 100m erosre....5perc pihiu 2 x 10 x 100m ahogy eddig es 10 x 200m (r200) 4db 3K iram 2db 1500as 2db 800as utolso ketto ami a csovon kifet

ez felgyorsit,hogy meg tudd egyaltalan csinalni a rendes 10x200-at illetve 6x400-at (legyen inkabb kevesebb,de minoseges mint ebbol 10db de tempos)

ja es persze ez csak akkor ha a celod egy jo Cooper v. 2-3K tav,de ha jol emlekszem valami ilyenre keszult,tehat ez arra van kielezve

3.het utan kezded heti 2x resztavozas 6x 200m (R200) fele 1500-as fele 800-as uccso mehet max mindig,es 6x400m (R200 ha megy,ha nem akkor 300m kocogas) ez 1500-as iram,utolso 800-as kemenyre ha nem futottad ki valami miatt magad (van neha h bent marad) akkor + 200m egybol maxra ra

en kimernem egyenes szakaszon a 100,200,400-at es oda vissza csinalnam (a pihenot idore akkor es fordulsz es futod ujra a resztavot),ne nagyon emelkedjen mert az hirtelen sok lesz terhelesnek,ha emelkedik akkor egy picit vissza kell venni az iramokbol mert belepusztulsz hamar

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12375) bandus válasza kolosanyi (#12372) üzenetére


bandus
veterán

engem nem érint, nem futok fülhallgatóval :) csak pont eszemben volt, hogy akciósak a sennheiserek most.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12376) tomcica


tomcica
Topikgazda

minden mas edzes a hatterbe szoruljon,ne kezdj nekem itt tempokat merni,meg 20-25km-et probalgatni !!!! NEM ez a ket edzes a fontos,a tobbi csak kiegesziti,konnyu 4-6-8km atmozgatok,esetleg a vege picit felkapott,de ne feszitsd tul,mer tmegy a lab ha a ket resztav begyorsitja,szoval kontrollalni kell...ha jo az alap akkor a het meg elbir 1db kozepesrol eros tempot esetedben 3-4-5km eleg is 6on felul felesleges menni,2K kozepes es onnan 1-2K felkapva 3-5K iramra,ahogy epp adja a nap (ha jo a 3K iramod akkor azert azt nem adja csak ugy,de mondjuk egy 10mp kulonbseggel mehet,erzesre) a tempot nem muszaj minden heten,csak ha erzed h boogie van a labban es keri,kulonben csak mozgasd at es fokuszalj a ket resztavos napra

2-3K felmerod elott 4-6hettel szolj akkor mashogy kell csinalni,ossze kell oket fuzni

hosszu lassu futast NE csinalj,arra ott volt a tel,mar felesleges,nem is illik ide a tavaszi kigyorsitoba

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12377) kolosanyi válasza tomcica (#12376) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi szépen! Április 20-án lesz egyébként a felmérő. Igazából lényegtelen, hogy ott mit futok, 7:30 a max pont, de az összes többi gyakorlatban jó vagyok, szóval kb le is sétálhatom a 2k-t. Ez inkább magamnak kihívás. :)

(#12378) tomcica válasza kolosanyi (#12377) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor ket hettel elotte mar mast kell csinalni,addig mehet ez...mivel keves az ido egybol ugorj bele 2het 100-as rahangolas eleg is,az elso hetet vedd ki 2. es 3.het amit irtam,akkor ket teljes heted marad 200-400-ra necces,de ez van

nincs olyan,hogy mindegy mennyit futok,tessek rendesen keszulni,hogy tukorbe tudj nezni a 7.30 nem ido 6.50 az mar hasonlit valamire a te korodban

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12379) kolosanyi válasza tomcica (#12378) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, hát nekem a 7:30 a szint, eddig egyszer sikerült csak, olyan 7:40-eket szoktam egyébként futni. Az a vicc, hogy 115 kilós jetiként egy ilyen nem túl erős idővel is a suli élmezőnyébe tartozok. Ez csak annyit bizonyít persze, hogy gyenge a korosztályom. :D

Egyébként félreértesz. Maximális erőbedobással edzek, mindig is azt csináltam. Csak abból a szempontból mindegy a felmérőn elért eredmény, hogy tuti meglesz az alkalmas minősítés, ha nem jön közbe sérülés. 5 gyakorlat van, mindegyikre 25 pontot lehet kapni és 80-tól megvan a felmérő, kifejezetten edzetlen emberek is össze szokták tudni kaparni azt. Én meg rendszeresen max pontot szerzek, vagy attól 1-2-vel maradok csak el. Erre mondtam, hogy akár le is sétlhatnám, mert a másik 4 gyakorlatban különösebb megerőltetés nélkül csinálok max pontot. De természetesen nem fogom ellazázni, én is úgy gondolom, hogy egy fiatal, az avatójára készülő leendő tűzoltó tiszt nem engedheti meg magának, hogy úgy nézzen ki, meg olyan teljesítményt nyújtson, mint egy nyugdíjas.

[ Szerkesztve ]

(#12380) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na meg is volt az edzés. Ahogy írtad tomcica, 6*200 (r200), 51-50-46-45-43-41 másodpercre futva. A tegnapi 5 sorozat postol squat és 4 sorozat guggolásból felugrás, no meg az 1 és 3/4 órás erőedzéstől egészében izomlázam volt, tehát nem teljesen pihenten vágtam neki, ennek ellenére maradt még a lábamban. Olyan 2x200 ment volna szerintem 45 körülre futva. Az utolsó előtti 200-on túlzottan meghúztam az első 50 m-t és elsokalltam a végére, azért lett csak 43, amúgy 40-41 akart lenni szintén. Egyébként igazad volt, jó volt, hogy hallgattam rád és pályára mentem, ahol tudom mérni pontosan a távot, a felénél úgy eldobta a GPS a jelet, mint a huzat. Ehhez stopper kell, meg pálya, anélkül nem az igazi. Szerencsére volt mindkettő. :)

[ Szerkesztve ]

(#12381) tomcica válasza kolosanyi (#12380) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez a vasarnapi 10x200 (atlos piheno kb 100m) 800m-es versenyiramon (sot picit elesebb is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12382) kolosanyi válasza tomcica (#12381) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, hát én olyat nem tudok, mint te. :))
Amúgy az elején a 2km bemelegítő az kellett, kicsit a második km-en bele-belekaptam, hogy meglegyen a tempó, viszont a végén a 2km levezető szerintem sok, 1 bőven elég lett volna. Na mindegy, majd legközelebb. Akkor a következő a héten a 10*100-as legyen?

Itt van kinagyítva a 6*200:

[ Szerkesztve ]

(#12383) tomcica válasza kolosanyi (#12382) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy heten legyen a 200 es 100...szoval meg pentek-vas kozott mehet...aztan meg egy hetig ugyanez...a 200-as kicsit feszesebbre 45-45-45-43-xx-xx

utana meg indul a 200/400m egy heten vegzendo!

es minden mast tegyel hatterbe,mert ezek kicsapjak a biztositekot de nagyon,nem lehet felig faradtan csinalni

amugy a pulzusod jo zonaba repult fel,az a resze is okes :K ez ilyen

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12384) tomcica válasza tomcica (#12383) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a 100-as napot konnyebb regeneralni,szoval azzal nem lesz gondod,tovabb porget...majd a 200/400 ha megjelenik egy heten ott kell figyelni nagyon :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12385) Newboy911


Newboy911
tag

Ha már 200m a téma, itt az új fedett pályás világcsúcs.

(#12386) kolosanyi válasza tomcica (#12384) üzenetére


kolosanyi
veterán

Rendben, köszi. Még valami. Gondolom a más mozgások félretételénél elsősorban a lábat terhelő dolgokra gondolsz. A felsőtestet nem tudom kímélni, mert van fekvenyomás (vagy függeszkedés választható helyette), fekvő és felülés még a gyakorlatok között. Valamint helyből távol és 5*10 m-es ingafutás, de ezekkel nem lesz gond a röpis múlt miatt.

(#12387) tomcica válasza kolosanyi (#12386) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem csak a labra gondoltam,hanem arra hogy a het tobbi napjan kimeld a pulzusod es ne a magas terheleses tartomanyba tartsd magad (semmi HIIT,eros kardio,spinning,crossfit stb.)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12388) Newboy911


Newboy911
tag

Tegnap "évadnyitó" szabadtéri edzés volt a gyerekeknek a pályán.
A végén volt 3x450m közepes tempó. Harmadikra csak kicsúszott a 195 bpm :)

(#12389) kolosanyi válasza tomcica (#12387) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ok, így teszek. Köszönöm a segítséget! :R

(#12390) tomcica válasza Newboy911 (#12388) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka ez is,a pulzushoz kulon gratula,tokosseg kell oda felhajtani :K

erdekes,hogy durvan leesik a tempo 150m utan,nem tudod kitartani...rajtad is sokat segitene a ket klasszikus resztavozas 200m es 400m,esetedben a 400-at lassabbra kellene mint ez az edzes,egyenletesebbre,a 200-ak mehetnenek igy ami a csovon jon :C

ja koszi a videot,max respect az oregnek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12391) tomcica


tomcica
Topikgazda

gombi lattad az Asics Ds Trainer 20-as modellt? igeretesnek tunik,konnyitettek tovabb rajta

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12392) gombi01


gombi01
tag

Ma én is megfingattam magam. 3x3000 (500m átvezetéssel) rekortánon kb 100mp-es körökkel. Ez ugyan nem nagy tempó de úgy, hogy márciusban még csak egy nap pihenőm volt elég fárasztó volt. Kíváncsi leszek mit tudok az áprilisi velencei tókerülőn kifutni magamból...
BSZM-re jön valaki??

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12393) Alg


Alg
veterán

Engem ma más fingatott :D

Reggel mielőtt indultam futni ránéztem a mailjeimre, és olyat láttam hogy inkább bejöttem dolgozni 7-kor...

...ééés még most is itt ülök :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12394) tomcica válasza gombi01 (#12392) üzenetére


tomcica
Topikgazda

rendben van az uuuugy,az mar nem rovid resztav :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12395) gombi01 válasza tomcica (#12391) üzenetére


gombi01
tag

tomcica:
még nem olvastam végig a tesztet de látom a running shoes guru-n is van már róla.
Nemrég vettem a decathlonba 24ért a Trainer19-est mert elkoptattam a GT2000-t és az Inspire 9-em.
2 hosszút mentem benne az is nagyon baba. Valahol a sayonara 2 (ami pörgősebb) és az Inspire10 közé sorolnám, télen azokban nyomtam. Most tavaszra-nyárra terveztem benne a hosszabb edzéseket.
A Trainer20 jó könnyű lett ahogy most olvasom lehet leváltom a racer 9et, majdnem egy súlykategória (kb +20gramm). Ha leesik 25eFt környékére azonnal beszerzek egyet! Mondjuk ezeket a buzi vastag cipőfűzöket mindig lecserélem :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12396) bandus válasza gombi01 (#12395) üzenetére


bandus
veterán

ha már cipő, szerintem 100 km sincs a lunaracer3 cipőmben, mert főleg a lunarflyknitet használom, de egy ilyet azonnal vennék, ha látnék emberi áron: gyakusou lunaracer :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12397) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha már cipő...

Ez a Salomon X-Tour pl. milyen cucc lehet? Valakinek valami tapasztalat vele?
Szimpatikus ez a középút az aszfalt és a terep között szöveg. Valami pont ilyesmi kéne, mert ahol futni szoktam egy rövid szakasz aszfalt, aztán jó kis döngölt földút, füves bakháttal, majd egy kis apró kavicsos töltés. Szóval igazi terepfutó cipő nem kell.
Amiket itt olvasok róla, az alapján eléggé tökéletesen passzol ahhoz, amire cipőt keresek, a pronáció is stimmel.

Illetve ha nem ez, akkor mi jöhetne még szóba? Ennél többet nem nagyon tudok rászánni, 20-on belül legyen az ára mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#12398) bandus válasza ígyvanferi (#12397) üzenetére


bandus
veterán

hasonló problémával küzdöttem, én végül egy asics fujitrainer 3-at vettem [link], nekem bevált. esetleg még ez lehet jó: [link]. ezek engem jobban meggyőztek mint a salomon cipők, de ki kell fogni az akciót.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12399) concret_hp


concret_hp
addikt

ha már komplett edzésterv oldal lett a topic, akkor ironman végi futásra ötletek? a hosszú futásokkal el vagyok maradva... van elképzelésem, de nem akarok befolyásolni senkit, szóval jöhetnek az ötletek :D
rövidebb távok viszonylag jól mennek, bár kezd a futás lenni a leggyengébb láncszem ...

150es átlagbulzussal 7.14km / 43:27 jött ki múltkor ami 6:05ös km, de egyrészt lentebb kéne vinni a pulzust, másrészt ebben "nulláról" indultam, harmadrészt meg vagy 4-5x megálltam piroslámpa miatt.

"nyélgázon" síkon tudnék tán 5p/km-vel félmaratont, ha előtte van mondjuk 2 nap pihi (tán hajszállal bentebb)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12400) deicide válasza gombi01 (#12392) üzenetére


deicide
veterán

Én félbalatonon bénázok majd szombat/vasárnap. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.