Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) gombi01 válasza deicide (#11197) üzenetére


gombi01
tag

(#11197) deicide:
most boka fölötti volt a vízszint a Cuhán ;)
szerintem sem kell goretex, többet ér a triathlonos cipő annak lyukas a talpa, ami befolyik az kifolyik :)
vasárnap lesz egy terep félmaraton, nem jössz/jön valaki?
"Téli terepfutó versenyünk a Bakony fővárosa, a Zirc környéki dimbes-dombos tájakon vezet. Csaknem végig széles erdei utakon halad az útvonal, amelyben több helyen vannak hosszabb-rövidebb betonos szakaszok. A versenyt extrém időjárási körülmények között is megrendezzük!"
bővebb info

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11202) concret_hp


concret_hp
addikt

írtam megint a paypalnek (nyilván nem csinál semmit a tracking number amit a csávó küldött nekik...), kíváncsi vagyok már...

ja és még 3x 1 dolcsit is levontak az új kártyámról ahogy próbáltam regisztrálni és ráadásul nem is sikerült :C

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11203) bandus válasza concret_hp (#11202) üzenetére


bandus
veterán

nekem ma írták jóvá a refundot a hitelszámlámon.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11204) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nekem nem írtak jóvá még semmit.

[ Szerkesztve ]

(#11205) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hajnali intenzív dombfutás: [link]. Kidobott az ágy, nem bírtam visszaaludni, hát futottam egy jót. :)

(#11206) Polacheck válasza concret_hp (#11202) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én nyertem az üzleten:
terhelés 6184 Ft
jóváírás 6255 Ft

:D

Thx to béka segge alatti forint...

less qq more pewpew!

(#11207) kolosanyi válasza Polacheck (#11206) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem 6182-t utaltak vissza. :DDD

(#11208) concret_hp válasza Polacheck (#11206) üzenetére


concret_hp
addikt

én tegnap megint írtam a paypalnek, hogy ahhoz képest hogy 22én itt kéne lennie, lassan nem ártana, ha a trackingen leglaább a célország látszana, de még basztak válaszolni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11209) Polacheck válasza concret_hp (#11208) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én írnék az ebay supportnak direktbe

less qq more pewpew!

(#11210) concret_hp válasza Polacheck (#11209) üzenetére


concret_hp
addikt

de nem tudok caset nyitni, mert kiírja, hogy már a paypalnél nyitottam... és minden úton a paypalhoz irányít, de ha van vmi központi ebay support mailcím azt átdobhatod :) már felb@sztam magam rajta párszor, ráadásul ha ugyanannyit adnak vissza én bukni fogok rajta mert usd-ből fizettem, az meg erősödött közben :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11211) concret_hp


concret_hp
addikt

akik már visszakaptátok al óvét, tudtok küldeni esetleg tranzakció ID-kat? :R má' nem tudok mire hivatkozni a paypalnél...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11212) tomcica


tomcica
Topikgazda

egy picit megszaladt ma,ket edzes 46km (kozte 1.5 ora "piheno" ott ettem/ittam,cipot csereltem,meg egy kicsit pihentem)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11213) Alg


Alg
veterán

Egész jól gyógyul a torkom, talán vasárnap/jövő hét elején már tudok menni én is futni, jó az idő nagyon.

Érdekes módon most megúsztam a torokfájást általában követő taknyos állapotot :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11214) concret_hp válasza concret_hp (#11211) üzenetére


concret_hp
addikt

up... ezek szivatnak engem vaze' :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11215) bandus válasza concret_hp (#11214) üzenetére


bandus
veterán

ez az én case numberem ahol jóváírták a lóvét: 5074323232

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11216) concret_hp válasza bandus (#11215) üzenetére


concret_hp
addikt

ebayes case numberrel paypalen nem vagyok kisegítve, inkább plz paypeles jóváírás tranzakció id lenne a legtutibb :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11217) bandus válasza concret_hp (#11216) üzenetére


bandus
veterán

az pedig ez lenne: Unique Transaction ID #9PF09078FD612833D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11218) Newboy911 válasza Alg (#11213) üzenetére


Newboy911
tag

A múlt hetet én is szinte kihagytam. A hét végén is inkább pihentem, mert azt érzem hogy hiába gyógyultam ki, valahogy nem az igazi. :N

Ma azért már beindul a résztávozás. 6x1000 5min/km R4-500m. :)

(#11219) tomcica válasza Newboy911 (#11218) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az jo kis edzes :K a klasszikus fozzuk meg a labunkat szep modszeresen ;]
nekem rovid sprintek vannak,de elobb bemelegitek mindjart es megnezem mukodik-e egyaltalan minden alkatreszem :P ha nem az igazi akkor csak totyogok par kort,egy kis 100m-es gyorsitok,de nem sprintelek,ha viszont bemelegszik akkor adok neki rendesen! (csodalatosan meleg van meg es szaraz is epp minden,muszaj leszek kihasznalni,hoban ugyse lehet majd)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11220) bandus válasza tomcica (#11219) üzenetére


bandus
veterán

nekem is nagy tervek vannak mára futás terén, de még nem döntöttem el, hogy mik azok :D kicsit későn sikerült felkelnem. de gyönyörű napos idő van, 10 °C, nagyon remek minden.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11221) Polacheck válasza bandus (#11220) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tegnap rövid naciban toltam egy tízest, annyira jó idő volt :)

less qq more pewpew!

(#11222) bandus válasza Polacheck (#11221) üzenetére


bandus
veterán

én is szerettem volna, de annyira másnapos voltam, mint talán még életemben soha és az irodába is be kellett mennem :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11223) concret_hp válasza Polacheck (#11221) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem fáj a nyakam, de lehet elmegyek bringázni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11224) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Vegul ugy dontottem visszakuldom a Runtastic fitnes orat.A pulzust is rosszul meri neha futasnal,foleg ha kicsit elmozdul a pant es a gps is csiga lassu.Aki ilyet akarna venni azt tanacsolom inkabb vegyen egy karpantot a telefonnak.

(#11225) Polacheck válasza concret_hp (#11223) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Délután én is lemegyek még edzeni, a trx edzőm beteg, úgyhogy az erősítés eddig kimaradt a héten.

less qq more pewpew!

(#11226) tomcica


tomcica
Topikgazda

ADTA,ez van...hulla vagy tegnap erre ma megint adja :D na de igy a joooo,rovidgatya/rovidujju sprintedzes letudva :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11227) Newboy911


Newboy911
tag

Kész is lett a mai: 6x1000m R 4-500m
1. 4:40
2. 4:54
3. 4:55
4. 5:00
5. 4:56
6. 5:03
Össz:14Km
Elégedett vagyok, az első kivételével a cél közelében voltam, és a pulzusom sem engedtem 170 fölé.

(#11228) kolosanyi válasza Polacheck (#11225) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csinálj egy törzs programot, ha van kedved. Például:

Utána meg mondjuk bicikli hasprés, illetve törzsemelés interval szerűen, fél percig az egyik, fél percig a másik és ezt mondjuk négyszer. Én ha épp nincs eszközöm, de mozognék, mindig valami ilyesmi, egyszerű (de mégis kihívást jelentő) kis programocskát csinálok. Hasznos, mert törzsre nem lehet eleget edzeni, nem rondít bele az edzéstervbe sem, de mégis mozgás. :)

(#11229) bandus


bandus
veterán

az feltűnt már valakinek, hogy ezek az ascis futócipők mennyire gányul vannak összerakva? lehet, hogy tartós, meg minden, de olyan csúnyák rajtuk a ragasztások, ez kicsit elbizonytalanított most... bár még mindig gondolkozom rajta, hogy gtx vagy sima verziót vegyek, de majd holnapra megszülöm. 33k a gtx, a multinavnál meg 21-ért van éppen sima és 23-ért az overland-ben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11230) concret_hp


concret_hp
addikt

no egy 13km-t toltam én is ma, kár h atomra fújt a szél, nem akartam kockáztatni, hogy megint megfázzon a nyakam :U a 750-hez még hiányzik 57km :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11231) bandus válasza concret_hp (#11230) üzenetére


bandus
veterán

nekem sikerült végre futni egy szigetkört, anno amikor elkezdtem ez volt az egyik célom, hogy le tudjam tolni egyben, hát most sikerült: [link]

mint megtapasztaltam másnaposság másnapján sem a legjobb a futás. a cél másfél óra volt, ez össze is jött, de ez alatt nem sikerült hazaérni. mondjuk nem lett volna gond fizikálisan a hazafutással, de annyira marha szomjas voltam, hogy nem bírtam ellenállni a kísértésnek, felugrottam egy éppen érkező villamosra.

az endomondon meg már vagy 3-szor beállítottam, hogy az állásidőt ne mérje, szerintem 4-5 perc simán benne maradt így a lámpáknál. de elsődleges cél most úgy is a km volt, ennyit egyben sosem futottam még.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11232) tomcica válasza bandus (#11231) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka :K

ki hogy tervezi a jovo hetet? csaladdal visszaveve az edzest vagy az extra szabadidoben plussz edzes?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11233) Newboy911 válasza tomcica (#11232) üzenetére


Newboy911
tag

Extra szabadidő: plusz edzés és a családra is jut bőven.
A legközelebbi munkanap január 5 :) Csak el ne kiabáljam :N
El is indulok a mai etapra, ebben a szép napos időben.

(#11234) bandus válasza tomcica (#11232) üzenetére


bandus
veterán

én minél többet akarok futni. 2 vagy 4 napot leszek otthon, két rövidebb meg két hosszabb edzést tervezek, jó lenne megtámadni a vértes lankáit is :)

ha 50 km összejönne, akkor nagyon elégedett lennék. idén elkerül a karácsonyi hangulat, rosszkor jött egy szakítás :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11235) bandus


bandus
veterán

elmentem közben a fuji trainer 3-ért, szerencsére volt a méretemben. végül úgy döntöttem nem kell nekem a gore-tex, főleg, hogy ez csak 21k pénz volt. felpróbáltam a polar m400-at is, kicsit furán állt a nőies csuklómon, de ez legyen a legnagyobb probléma. nagyon tuti cucc, az üzletben is dicsérték. egyébként mindenkinek bátran ajánlom a multinavigatort, nagyon szimpatikusak az eladók, végtelenül segítőkészek :K és az áraik is nagyon jók, főleg az akciós termékek esetében.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11236) Polacheck válasza bandus (#11235) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

M400 van fehérben is :D

less qq more pewpew!

(#11237) bandus válasza Polacheck (#11236) üzenetére


bandus
veterán

amúgy jobban is tetszik, de pszt! :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11238) gombi01


gombi01
tag

Megfutottam a Bagolyvári Karácsonyi fèlmaratont ... Miután többször is változott az útvonal verseny előtt voltak páran akik bekavarodtak s eltèvedtek, bár ki volt szallagozva. Akkor sár volt az elején mint ha akadály verseny lett volna, pont előttem egy srác vádliig merült a sárban ès a cipőjèt elagyta. Sajnáltam mert zokniban keresgetni abban a mocsárban, bazz. Remélem vhogy csak megtalálta ki nem látszott semmi. Nagyon nem hajtottam ki magam, nem is volt értelme részemről, jobban féltettem a bokám mert a sáros szántóföldes részek nagyon csúsztak s nyelték a tempót :) Az aszfaltos rèszek szinte mindig lejtettek ahol lehetett volna jobban pörgetni de ott meg beálltam 4:30 körüli kényelmes tempóra és azalatt kipihentem az emelkedőket. Ha jól láttam korcsoportban 9. lettem, nekem ez pont ìgy esett jól.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11239) gombi01


gombi01
tag

most nézem ez az I. Bakonyi Karácsony Téli Félmaraton volt :C

(#11232) tomcica:
jövő héten: VII Hajag-csúcs kupa + edzés :)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11240) tomcica válasza gombi01 (#11239) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor nem unatkozol te sem ;] jok ezek a teli kihivasok,megtorik az esetleges monotoniat v. ha olyan az ido es nincs kedv akkor azt,a felkeszitesnek csak jot tesznek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11241) concret_hp válasza tomcica (#11232) üzenetére


concret_hp
addikt

nem akarom fullba nyomni a kretént, de edzeni köll :D
ma 1.5 óra foci eddig ennyi a biztos pont ill. hétvégén 1 úszás. de kéne már futni hosszúkat, csak jönnék már helyre teljesen végre.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11242) Agony


Agony
aktív tag

Spuriból ma sikerült elhozni az utolsó Polar M400-at. Nagyon kíváncsi vagyok mit mutat holnap, minden esetre egyenlőre csak szettbe lehetett venni, úgyhogy most van egy felesleges Polar H7-esem. :(
Aki esetleg szintén ilyen óra vásárlását tervezi állítólag január végétől lehet kapni önmagában az órát is pulzusmérő nélkül 49k-ért a Zergénél.

Start with a whisper, end with a scream!

(#11243) tomcica válasza Agony (#11242) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kis szemelyes elmenybeszamolo majd johetne (dcrainmaker-t olvastam,szoval nem technikai) ilyenre gondolok,figyeled-e jobban a napi tevekenyseget (mennyit ulsz,setalsz stb) alvast,valamint milyen sportokra hasznalod es hogyan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11244) Polacheck válasza tomcica (#11232) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én ma futottam egy 10-est, mostanában laza 145-150 körüli pulzussal nyomom ezeket alapozásképpen. Szerintem 26.-án tolok mégegyet, aztán hét vége felé valami hegyi félmaratont futunk a barátokkal. Nem áll le az edzés, nem azért tettem bele ennyit, hogy most pár hét pihenésért az egészet beáldozzam. Laza, pihentető futások lesznek év végéig, szerintem megint 100-110 kili körül lesz a hónap.

A január az amit kevésbé látok, új melóhely, nem tudom, hogy lesz időm edzeni, még rendbe kell rázni kicsit majd a napirendem az új meló függvényében, plusz el is utazok egy hétre (tényleg, Prában tud ideális futóútvonalakat valaki? Mi az ottani margitsziget?).

less qq more pewpew!

(#11245) Agony válasza tomcica (#11243) üzenetére


Agony
aktív tag

Egy Fitbit Flexet eddig is használtam, úgyhogy a motivációs részéről most is tudok mondani pár dolgot. A Flexet meg az okostelefon karpánton hurcolását akartam kiváltani amúgy az órával.
Engem plusz sétára főleg az első 1-2 hónapban motivált, utána már varázsát vesztette, főleg hogy a napi 10.000 lépést a napi 10-15 km futással lényegében mindig teljesítettem, de például az alvás részét szerettem visszanézni és jobban figyelni a pihenésre. Pár hét után sokkal kevesebb volt az "ébrenlét" és a "nyugtalanság" az alvás ideje alatt, úgyhogy azon a területen mindenképp pozitív volt a hatása. :)

Én csak futásra meg hétköznapi aktivitás mérésre fogom használni, de ha lesz vele már egy pár nap tapasztalatom leírom, hogy mit tud.

Start with a whisper, end with a scream!

(#11246) tomcica válasza Agony (#11245) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11247) Newboy911 válasza Agony (#11245) üzenetére


Newboy911
tag

Engem is érdekelne a dolog. 2 hete adtam el a Polar RC3-at.
Tavaszra szeretnék valami helyette.
Amúgy a mai adag 8x1000m R400 5 percesekre futva.

(#11248) tomcica válasza Newboy911 (#11247) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg gyorsulo letrat mentem ma: 2000m - 1000m - 500m,ugye igyekszem a sebessegem es a gyorsasagi allokepessegem fenntartani,h tavasszal ne kelljen kulon kigyorsulni,mert tavaly komoly gondok voltak vele (ugy latszik figyelnem kell erre ujabban,regen nem volt ez meg csak kerdeses sem)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11249) ígyvanferi válasza tomcica (#11248) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem csak egy sima 5,5-es tempó(sabb) futás jutott, 4,3-as perc/km-rel. Városban, bár főleg kerékpárúton, de azért észnél kellett lenni, sok az ember, autó, minden.

[ Szerkesztve ]

(#11250) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Én ma toltam egy fartlek-szerű futást. Endomondon benyomtam a félmaratoni edzéstervet, gondoltam megnézem milyen edzés közben. Semmi extra, csak dumál össze-vissza, semmi olyat nem tud, amit más tracking szolgáltatás ne tudna. Viszont egy könnyed, vizsgaidőszakos, stressz levezetős mozgásnak jó volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.