Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) bandus válasza concret_hp (#12900) üzenetére


bandus
veterán

én jobban szeretem a testhezálló gatyákat, én olyat vennék. vagyis az ironmant biztosan valami rendes triatlonos ruhában fogom nyomni. de meg kell próbálnod neked mi a kényelmes.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12902) Alg válasza concret_hp (#12900) üzenetére


Alg
veterán

Salomon twinskin ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12903) deicide válasza concret_hp (#12892) üzenetére


deicide
veterán

Jöttél volna BSZM-re, akkor a 122 az 3 nap alatt bőven meglett volna. ;] :DDD

A 150 sem olyan vészes amúgy, ha napi 5-öt tolsz, már megvan. Meg most azért lesz pár verseny is, ahol lehet km-t gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12904) concret_hp válasza bandus (#12901) üzenetére


concret_hp
addikt

triatlonos ruha féltávig jó sztem, én biztos nem rohadnék 12 órát ugyanabban + nem azon a 2*5 perc öltözésen múlik az idő.

deicide: persze csak közben bringázni is kéne meg úszni meg erősíteni, meg pihizni :D

alg: drágább ötleted nincs :F

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12905) Polacheck válasza concret_hp (#12904) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

nekem a rövid nike naci jött be a legjobban. ilyen combközépig ér, laza, szellős, bevarrt alsóval. tapinacik nekem annyira nem adják.

Mod ez az csak nem pirosban. :D

Mégsem ez az, csak hasonló :B

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#12906) deicide válasza concret_hp (#12904) üzenetére


deicide
veterán

Mondjuk ja, úgy nehéz, ha 3 sportot kell tökélyre fejleszteni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12907) concret_hp válasza Polacheck (#12905) üzenetére


concret_hp
addikt

rózsaszín v lila? :DDD

deicide: tökély azé' még odébb van picit :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12908) Alg válasza concret_hp (#12904) üzenetére


Alg
veterán

[link]

Még valami? ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12909) concret_hp válasza Alg (#12908) üzenetére


concret_hp
addikt

ez sajnos a 183cm / 81 kg-t nem fedi le, így nem jó :U :(

kolosanyi én most voltam kint egy jókis stadion körre. hát arra mondjuk figyelj, hogy ne fújjon el a szél :D vmi szélálló cuccot vegyél fel meg ne nagyon állj meg, ill. próbáld meg beszorítani mondjuk fél órába.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12910) kolosanyi válasza Melorin (#12893) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazából még mindig az a baj, hogy mondhatom erre a Nike Pegát, de lehet, hogy neked baromira nem jön be. Pont ott van a varrás, ahol téged zavar, szorít, mert széles a lábfejed, vagy épp az ellenkezője stb. Mindenképp azt tanácsolom, hogy próbálj fel párat. Vagy rendeld online, akkor elállhatsz a vásárlástól, de a postaköltséget bukom. Semmilyen sportbolt nincs felétek?

____________________

Srácok, mire figyeljek ha ebben a nagy szélben ki akarok menni résztávozni? Nem akarok megbetegedni, de kihagyni se és nincs jó idő. Elég izzadékony vagyok, tehát a pihenőknél gond lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12911) bandus válasza concret_hp (#12904) üzenetére


bandus
veterán

hát nem tudom, azét csak kibírja valahogy a többi triatlonos is :) plusz egy motiváció, hogy minél jobban igyekezz :D
egyébként nem kell feltétlenül egybe ruha, jó a külön nadrág és mez is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12912) Polacheck válasza bandus (#12911) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

meg egyébként is, menőzés level 100 triatlonos cuccban nyomulni ;]

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#12913) bandus válasza Polacheck (#12912) üzenetére


bandus
veterán

jól látod, ez fontos :D bár persze mondjuk az én szintemen ez semmi pluszt nem ad, csak egy kicsit az életérzéshez. sőt, ha addigra minden jól megy egyesületi mezem is lesz, az meg aztán tényleg über ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12914) Melorin válasza kolosanyi (#12910) üzenetére


Melorin
addikt

Csak találtam 1 boltot a közelben. Csak az a baj h 2 féle adidas és kb ugyanannyi nike volt :U
Adidasból Duramo 6 volt. Felpróbáltam és legalább az kiderült hogy 2 számmal nagyobb a jó mérer mint amekkorára gondoltam volna.
Csak pest lesz ebből.

Mondanátok legalább opciókat, hogy miket érdemes felpróbálni ha odajutok?

(#12915) Aristeus válasza Melorin (#12914) üzenetére


Aristeus
tag

Ezeken a helyeken érdemes szétnézned:

1) Maratonman Depó - Itt van ingyenes lábállás diagnosztika is. (Csak telefonon be kell jelentkezni.)
2) Spuri futóbolt
3) Multinavigátor
4) Nyúlcipőbolt

Ezeken a helyeken mindenhol meg tudják mondani, hogy milyen típusú a lábad, milyen cipő való neked. Onnan meg már a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12916) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Megoldottam, felvettem egy sídzsekit külső rétegnek. Megfőttem a saját izzadtságomban, de legalább a szél nem fújt át rajta. :D

Ez jelenleg maxos volt, ennél nem tudom, hogyan tudtam volna jobban kifutni magam ma. 197-es (101%) max pulzus, és még így se az igazi a tempó. 4*500 volt, a harmadiknál totál holtpontra kerültem, elfogytam tüdővel. Plusz nehezítés volt, hogy még egy nagyobb széllöket meg egy kisebb zápor is elkapott, de azért nyomtam, ahogy tudtam. Aztán az utolsóra felszívtam magam és ami bennem volt, azt még kifutottam. Nem volt őszinte a mosolyom. :)

(#12914) Melorin
Én is így vettem a cipőimet régebben, mikor még nem Pesten tanultam. Kaposvári vagyok, nálunk ugyan azóta már van egy-két nagyobb bolt, mint pl az Intersport, vagy a Hervis, de mivel 49-es lábam van, ezért esélytelen méretet kapni. Kaposvárról kellett vagy Pécsre, vagy Budapestre utazni, hogy cipőt kapjak. Megéri, ha rászánod a pénzt, mert nem mindegy, hogy milyen cipőben futsz. Volt sajnos szar cipőm is, 2-3 km után belilult a körmöm, pedig méretben jó, csak nagyon hülye helyen van a varrás, illetve a térdem is mindig fájt utána.

______________________________

szerk.: Ezeket a videókat nem bírom megunni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12917) vans?


vans?
őstag

Zsibbadasra van valami megoldas? Valamilyen hiany okozhatja? Kb. 5 km utan elkezd zsibbadni mindket kezem meg az arcom, ez gondolom nem normalis. :DDD

hábm bábm

(#12918) tomcica válasza kolosanyi (#12916) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mi bajod van ezzel 4x500? jo ez igy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12919) kolosanyi válasza tomcica (#12918) üzenetére


kolosanyi
veterán

A harmadiknál belassultam, nem tudtam tartani a tempót. Ha azt 4 min/perc alá tudtam volna tolni, elégedett lennék. Így csak 4/5 arányban vagyok az. :D

(#12920) tomcica válasza kolosanyi (#12919) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a pulzus a lenyeg,fent tudtad tartani es kesz....az iram majd megjon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12921) kolosanyi válasza tomcica (#12920) üzenetére


kolosanyi
veterán

De nekem csütörtökre kéne, hogy megjöjjön. Na mindegy, ezen nem idegesítem magam, előrébb hozták azt kész. Futok amit tudok. :)

(#12922) tomcica válasza kolosanyi (#12921) üzenetére


tomcica
Topikgazda

rapihensz,beveszed amiket vettel :P aztan tolod ami csak jon...nem atomfizika ez,ennyi es kesz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12923) kolosanyi válasza tomcica (#12922) üzenetére


kolosanyi
veterán

Így van, szét fogom futni a pályát! :D

(#12924) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Ha valaki vízálló terepcipőt nézne, Hervisben leárazás van.

[ Szerkesztve ]

(#12925) Alg


Alg
veterán

LOL :C (147km/7m+)

Állatok
A terepfutók mind állatok.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12926) ígyvanferi válasza Alg (#12925) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy jó darabig teljesen legitnek tűnt a kiírás. :)

(#12927) deicide válasza ígyvanferi (#12926) üzenetére


deicide
veterán

Az 55000Ft-os bankjegynél azért már látszott a turpisság. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12928) Melorin


Melorin
addikt

Mit tudok tenni a térdembe nyilaló fájdalom ellen ami a legtöbbször rögtön a futás elkezdésekor jelentkezik?
Nemrég ugrókötelezés elkezdésekor, rögtön az első elrugaszkodáskor is belenyilalt.
De guggolás közben sose csinálja.
Meg lehet erősíteni vagy ilyesmi?

(#12929) beltram válasza Apollo17hu (#12924) üzenetére


beltram
tag

Kár, hogy nem stabil, plusz nincs belőle 47 feletti méret.
Nekem amúgy ennek egy korábbi verziója van, már jóval 1000 km felett van benne (igaz, terepen nagyon kevés), de nagyon jól bírja még mindig.
Amúgy meg a vízállósághoz annyit, hogy ha nincs rajtad kamásli, akkor bokánál ázik be inkább a cipő, nekem az a tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#12930) ígyvanferi válasza Melorin (#12928) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Orvoshoz menni. Viccen kívül. Szerintem. A térd nem egy egyszerű szerkezet, ha ott valami fáj, az nem olyan, mintha csikarna a hasad. Szalag, porc, bármi lehet, nem értek hozzá. Nekem szalag gondom van, de magától vagy valami gyakorlattól ez sem fog elmúlni.

(#12931) Melorin válasza ígyvanferi (#12930) üzenetére


Melorin
addikt

Akkor lehet, hogy futócipőt addig nem kéne venni amíg nem nézetem meg a térdemet.
Mi van ha azt mondja, hogy nem futhatok, inkább biciklizzek.

(#12932) kolosanyi válasza ígyvanferi (#12930) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem pl ugrótérd szindrómám volt, de mióta nem ugrálok heti 10+ órát, elmúlt. A doki csak ennyit tudott mondani, csökkentsem a terhelést. Versenyidőszakban nem úgy működött, hogy csak úgy csökkenteni tudtam volna. Mindegy, már nem vagyok igazolt játékos, nem fenyeget ez a veszély.

(#12931) Melorin
Nagy valószínűséggel ezt fogja mondani, az orvosok általában ezt mondják. Amivel csökkenteni tudod a fájdalmat: nagyon körültekintő bemelegítés, minőségi cipő, sok nyújtás, combhajlítók edzése. Persze ha porcleválásod vagy ilyesmid van, az szívás, azon ez nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#12933) ígyvanferi válasza Melorin (#12931) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Maximum azt mondja, hogy egy ideig ne fuss. Amíg nem jön helyre vagy nem hozzák helyre. Szakadt térdszalaggal is lehet futni pl. De azért mégis jobb, miután összefoltozzák az embert.

(#12934) Melorin válasza kolosanyi (#12932) üzenetére


Melorin
addikt

Elrugaszkodáskor nyilal bele valami nem földreéréskor, azon elvileg a jó cipő nem segíthet.
Soha nem terheltem a térdemet, nem fociztam, sportoltam ami kinyírhatta volna vagy portleválást okozott volna. Úgy 5 éve fájdult meg először amikor egy buszt majdnem lekéstem és hidegben sprinteltem egyet.
Na azóta érzékeny.

(#12935) kolosanyi válasza Melorin (#12934) üzenetére


kolosanyi
veterán

És 5 éve fáj? Tényleg menj dokihoz, nem szabad elhanyagolni az ilyet. :K

(#12936) Melorin válasza kolosanyi (#12935) üzenetére


Melorin
addikt

Csak ha futok vagy hasonlót csinálok akkor fáj. :)
Ezért nem teszek ilyet 5 éve :DDD
Milyen dokihoz menjek?

(#12937) kolosanyi válasza Melorin (#12936) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ortopéd szakorvos vagy sportorvos esetleg.

(#12938) beltram válasza Melorin (#12931) üzenetére


beltram
tag

Akkor másik orvos. :)

pace be with you

(#12939) beltram


beltram
tag

Velencei tókörre még van egy hely az autóban bp-ről, ha valakit érdekel.

pace be with you

(#12940) Melorin válasza kolosanyi (#12932) üzenetére


Melorin
addikt

nagyon körültekintő bemelegítés, sok nyújtás, combhajlítók edzése
Ezeket hogyan végezzem el? Pl. a térdet hogy nyújtsam? :F
Tudnál videót linkelni, ahol ezeket megfelelően mutatják be? Sajnos cikkeket olvasva a nyújtásról, bemelegítésről, nem jutottam megértésre. Köszi!

(#12941) Aristeus


Aristeus
tag

inov8 terepfutócipővel kapcsolatban lenne két kérdésem:

1) Érdemes-e egy fél számmal nagyobbat venni belőle, mint a méretem, ha nagyon hosszú futásokhoz használnám 30-40+ kilométerek.
Elméletileg a honlapon azt írják, hogy Standard fit - szóval az orrésznél nagyobb hely jut a lábujjaknak, de 20-30 km után biztos, hogy meg fog dagadni a lábam benne és tartok tőle, hogy kevés lesz a hely, és nincs rosszabb annál, ha még vár rád 3 emelkedő vagy 20km egy kényelmetlen cipőben.
Van valaki, aki használt már hosszú futásokra inov8-et? Személyes tapasztalatok?

2) Több helyen olvastam, hogy egyesek zokni nélkül használják az inov8-eket, mivel a felső részük szinte varrásnélküliek. Szóval zoknival vagy nélküle?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12942) tomcica válasza Aristeus (#12941) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ne vegyel nagyobbat :N

hasznalhato zoknival es nelkule is egyarant (en zoknival hasznalom)

hosszabb tavoknal esetleg el lehet az inov8nal jatszani azzal is hogy kiveszed a betetet akkor egy kicsit nagyobb lesz a merete,ugyanugy hasznalhato talpbetet nelkul is,ezt mondtak a boltba :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12943) bandus


bandus
veterán

ilyen egy szar időt... és sikerült otthon hagynom a kesztyűmet, a kezem meg fázós baromira. nade mindegy, pár km-t csak kibírok így is. most lesz a második futásom, alacsony pulzuson, a múltkori 146-150-es tartományt lejjebb viszem 144-148-ra és pár hét múlva talán tartható lesz a kitűzött 142-146 is :K meglátjuk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12944) tomcica válasza bandus (#12943) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg ma kisgatya es felmeztelen 500m-es + emelkedo koztuk,kopkodos :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12945) kolosanyi válasza tomcica (#12944) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nincsenek neked viking felmenőid véletlenül? :D

(#12946) Polacheck válasza kolosanyi (#12945) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem tarahumarák is vannak ott a családban. ;]

less qq more pewpew!

(#12947) Aristeus válasza tomcica (#12942) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a tippet. Akkor már csak azt kell eldöntenem, hogy Race UItra 270 (4mm drop) vagy Trailroc 245 (3mm drop). Felpróbálom őket, aztán amelyik majd kényelmesebb lesz. Mellé nem lövök szerintem egyikkel sem.

Más: Ma én is adtam az edzésnek: Dombedzés 35-40-es szembeszélben.

5K bemelegítőfutás Szőlőhegyre
1,5 létrafutás fel és le a dombtetőre - 250m-500m-750m-500m-250m-250m-500m-750m
Persze a 35-40-es szél szembe akkor fúj, mikor felelé futok a dombra... de azért adtam az edzésnek, nem hátráltam meg.
5K levezetőfutás haza.

Összegzés: A láb bírja, azzal nincs gond, de a tüdő a végén levegőért könyörgött (főleg a 2db 750m-esnél) meg, hogy mikor érsz már fel a tetejére te állat. :D
274m szint összeszaladt.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12948) beltram válasza bandus (#12943) üzenetére


beltram
tag

krémezd be jó vastagon, amúgy csípős hidegben az arcra sem rossz megoldás. :)

pace be with you

(#12949) bandus válasza beltram (#12948) üzenetére


bandus
veterán

Hat megaztam, de nem ez volt a legnagyobb bajom. Elkezdtem ugye a hosszabb futasokat az alapozo pulzusszamon csinalni es hat siralmas. A mult heti 148-as atlagpulzus 6:34-es kilometereket jelentett, a mostani 145-os atlagpulzus viszont 7:42-es kilometereket. 3 utes ellenere borzaszto a kulonbseg. Van otletetek, hogy ez mitol lehet, mit jelent es ez alapjan melyik pulzusszamon eroltessem a hosszu, 2 ora kornyeki futasaimat? A 145 kb. a Hadd-fele alapozo pulzuserteknek felel meg, de eret vagok magamon ilyen lassu kiliknek... Vag ne torodjek vele barmilyen lassu is? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12950) kolosanyi válasza bandus (#12949) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mi van akkor ha rendes tempóban futsz, az alacsony pulzusnál meg gyalogolsz, vagy bringázol, mint deicide?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.