Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) Polacheck válasza bandus (#12198) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

VTM van a hónap végén. Van mindenféle táv az ultrától a babatávig, én is gondolkodom erősen, hogy menjek és valami hosszabbnak nekiugorjak.

less qq more pewpew!

(#12202) concret_hp válasza Polacheck (#12200) üzenetére


concret_hp
addikt

jaja végülis sima :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12203) deicide válasza Polacheck (#12200) üzenetére


deicide
veterán

Ööö, azért pl. szegény Édesanyám azért biztos meglepődne, ha odaállítanám a rajtvonalhoz. ;]

Az milyen fura előírás, hogy legyen nálad mobil, kulacs és fényképes igazolvány. Hát akkor ide sem megyünk. Azért elég sok ember van, aki kibírná étlen-szomjan 2 frissítőpont között. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12204) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Használ(t) valaki közületek valami olcsó pulzusmérőt? Tudom, hogy nincs jobb ár/érték arányú, mint az M400-as, de mondjuk a tizedéért is elég lenne valami, ha az alap dolgokra használható. Csak a tudatosabb felkészülés jegyében néha nem lenne rossz tudni a pulzusom futás közben. Végül is elvagyok nélküle, ha azt mondjátok, nem igazán érik meg az olcsó, gagyi pulzusmérők.

(#12205) deicide válasza ígyvanferi (#12204) üzenetére


deicide
veterán

Ha ANT+ képes a telefonod, van itthon egy felesleges pántom, amit még a telefon mellé használtam, de az órához van másik. Teljesen megbízható amúgy, akár ANT+, akár BT, nekem az is bevált. (de már ezek is 11-12k-k a Decathlonban)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12206) Polacheck válasza deicide (#12205) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem meg egy H7-es BT-s pántom van eladó egy hozzá remekül illő FT7-es polarral, így lehet telefonon nézegetni utólag a grafikonokat, futás közben az órán meg a pulzust :)

less qq more pewpew!

(#12207) deicide válasza Polacheck (#12206) üzenetére


deicide
veterán

Én odaadnám ingyen, de az ANT+ ritka madár, a Tiéddel jobban jár. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12208) bandus válasza Polacheck (#12201) üzenetére


bandus
veterán

ez tetszik, otthonról meg helyben is van a dolog, lehet átugrom majd, ha nem is a 21 km-es távra, de a 15-ös is szimpatikus :)

hp:
hát az még fél év, addig simacsiga :D kivéve ha ki kell venni az egyik vesémet, vagy ilyesmi, akkor nem biztos, hogy felépülök addigra :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12209) ígyvanferi válasza deicide (#12205) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem, sajnos ilyet nem tud, de azért köszönöm!

A H7-es pánt meg már drága, még ha használt is. Telefonnal futni egyébként sem annyira szeretek, párszor mentem vele tesztkört. Bár ehhez való karpántom nincs, azzal lehet nem lenne gáz. Inkább órában gondolkodom.
De lehet egyelőre elnapolom a kérdést, nem létszükséglet úgyse, futni enélkül is lehet. :)

(#12210) beltram válasza deicide (#12207) üzenetére


beltram
tag

A garminok és a suunto ambit-ok is tudják az ant+ -t, a jövőben még jól jöhet neked az az öv szerintem. :)
Amúgy az ultrákat milyen órával futod? Vagy hány órás versenyek vannak most terítéken?

pace be with you

(#12211) gombi01


gombi01
tag

A Vértes Terep Maraton nem egy könnyű terep :) vannak ott dombocskák.

# decide: a velencei tavat kerülted már meg 4:30-as átlaggal?
A pákozdi rész és az előtte lévő (kb14-nél) emelkedő azért ennél a tempónál igancsak köpködős lenne, nem?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12212) Alg válasza gombi01 (#12211) üzenetére


Alg
veterán

A Vértes Terep Maraton nem egy könnyű terep

[link] ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12213) deicide válasza beltram (#12210) üzenetére


deicide
veterán

Már nem nagyon használok övet, kitapasztaltam, hogy milyen tempóhoz milyen pihentségi állapotban mi tartozik, így csak ritkán viszem magammal, kontrollként. 4 óra a max egyelőre, de idén még nekiugrok majd egy 6 órásnak is, azt még bőven bírja a Garmin FR210.

gombi01: Ez most szombaton volt, 4:23/km ;] , de "csak" edzőtempó volt. Az arborétumi emelkedő most kimaradt, de ott elő lehet csalogatni 4:20 környékén a 170-es pulzust, az már 2/2-es légzés erősen, mire a tetejére érek. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12214) WiZARD válasza ígyvanferi (#12204) üzenetére


WiZARD
addikt

Páromnak van egy lidl féle olcsó pulzusmérője, sok összehasonlítási alap nincs, de nem volt eddig gondja vele.

Nekem tegnap jött meg egy BT-s pulzusmérő, amit telefonnal akarok használni. Ki milyen androidos programot ajánl? Ahogy látom fő vonal az endomondo/runkeeper/strava.

Amúgy kb 5 éve futogatok, hol többet, hol kevesebbet. Régebben heti 2-3x mentem, végül félmaratonig eljutottam, de az elmúlt 1 évben kb 10x voltam összesen. Most újra akarom kezdeni, tegnap felavattam a pulzusmérőt, és elsőre picit meglepett amit láttam.
6 km-t futottam, átlag pulzusom meg 180 volt, ami picit soknak tűnik.
Nagyon lassú, kényelmes, újrakezdő tempóbam (6:10/km), ugyan némi izmon túl van egy kis(~10kg) felesleg rajtam (187cm/100kg)
Normális lehet az a 180, és majd lejebb megy, vagy rendeljem a koporsót? :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#12215) Deck


Deck
titán

Sziasztok! Kéne vennem futócipőt de nem vagyok otthon a témában. Terepen is futnék meg futópályán. Hetente többször. De a legtöbb futócipőhöz odaírják, hogy heti 1 alkalomra? Miért? Decathlonba van most férfi futócipő 4k,ez milyen? Vagy mik az ajánlottak?

PS5

(#12216) jenei1994 válasza Deck (#12215) üzenetére


jenei1994
addikt

4 k-s cipő felejtős ha hetente többször fútól .

Talán ez [link] De még ezse a legjobb választás, :( meg persze pénztárca függő is.

[ Szerkesztve ]

(#12217) Deck válasza jenei1994 (#12216) üzenetére


Deck
titán

Ár 15-20k körül lenne. Ez amit belinkeltél jó lenne?

PS5

(#12218) jenei1994 válasza Deck (#12217) üzenetére


jenei1994
addikt

Nekem ilyen [link] van nagyon kényelmes és könnyű . :)

Énis hetente 3-4 napot futok és kemény talajon, nekem bevált eddig ez a cipő.Így ezt ajánlom. :) De majd a többiek háta tudnak jobbat neked ajánlani. :K

[ Szerkesztve ]

(#12219) ígyvanferi válasza Deck (#12217) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem várd meg a hozzáértőket, nekem ez a Nike sem tűnik túl jó választásnak. Egyébként 15-ért már egész jókat is ki lehet fogni valami akcióban. Nem tudom, most hol és milyen leárazások vannak. Lassan mondjuk nekem is időszerű lesz egy új cipő vásárlása.

(#12220) Deck válasza jenei1994 (#12218) üzenetére


Deck
titán

Ez jó. Eddig ezt veszem! Van is a közelben hervis :)

PS5

(#12221) tomcica válasza Deck (#12220) üzenetére


tomcica
Topikgazda

megneztem a Hervis jelenlegi kinalatat,hat semmi nincs jo aron 27ert van Nike free 5.0 meg a Brooks T7 racer 24ert,ez a ketto er valamit a tobbi vagy draga vagy gyengus

Spuriban kellene szetnezned van par learazott cipo (en a konnyebbeket neztem az Adidas Hagio 2,Asics NoosaFast es Asics Hyperspeed 22-24ert vannak,de gondolom kicsit epitettebb cipok is vannak elerheto aron ,meg kell nezni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12222) beltram válasza ígyvanferi (#12219) üzenetére


beltram
tag

Én a helyedben inkább ellátogatnék valamelyik Adidas Outletbe, pont egy hét múlva 25% kedvezmény lesz férfi futócipőkre az amúgy is outlet árakra.
Tavaly pl 15-20 között már nagyon jó cipők voltak akciós napon, pl ez.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#12223) beltram válasza Deck (#12215) üzenetére


beltram
tag

A Decathlonnal amúgy nem jársz szintén rosszul, ott is ki lehet fogni leárazott/utolsó páras cipőket, de azért ne a 4k-s kategóriát nézegesd, főleg ha többször is mennél (mondjuk ha szétfutod, szerintem kicserélik, senki sem mondja meg, hogy heti hányszor használtad).
Ha terepre is mennél, akkor eleve nem árt egy terepcipő (is), de ha most ismerkedsz a futással, akkor lehet hogy nem a hegyekkel kellene kezdeni. :)

pace be with you

(#12224) Polacheck válasza beltram (#12223) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Terepcipő az első (pár) évben felesleges.

less qq more pewpew!

(#12225) Zoli133


Zoli133
őstag

Rég jártam erre, azért mostanában is futottam, csak telefon nélkül, legtöbbször pulzusmérőt se vittem.
Ma viszont vittem telefont és futottam egyet: [link]
Azt hiszem ez a kezdetekhez képest nem rossz, persze mivel nem rendesen edzettem lehetne jobb is, de így is büszke vagyok. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#12226) bandus válasza Polacheck (#12224) üzenetére


bandus
veterán

most mér' mondod? akkor feleslegesen vettem? :( ;]

ma valami hosszabbat terveztem futni, aztán végül egész hosszú lett, kapja be a vivicitta ;]

visszanézve gyakorlatilag napra pontosan jutottam el fél év alatt innen[link] ide[link]. ami ugyan nem egy eget rengető teljesítmény, de figyelembe véve a tényt, hogy korábban sajnos nem nagyon volt kitartásom semmiben amit elterveztem, továbbá volt az ősz végén 5-6 hetem, amikor lelkileg meglehetősen mélyponton voltam és különböző kétes és nem kétes hírű szórakozó helyeken sikerült megszabadulnom a következő 10-12 pár futócipőm árától, hát azt kell, hogy mondjam most egy kicsit elégedett vagyok és büszke magamra :B

(bár titkon szerettem volna 2 óra alatt az első félmaratonom, de talán ennyit még sikerül javulni a vivicittáig, pl. úgy érzem rajtam még rengeteget dobna a frissítés, ha meg tudtam volna inni pár korty vizet/izót. most csak egy ilyen sió gyümölcspürét vittem magammal)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12227) Polacheck válasza bandus (#12226) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hat, hanyszor futottal igazi terepen? :)

Ez sztem eleg jo teljesitmeny, grat! Ez a vivicittan tuti 2 oran beluli felmaratont jelentene, visz a tomeg magaval.

less qq more pewpew!

(#12228) bandus válasza Polacheck (#12227) üzenetére


bandus
veterán

hm, endomondo csak a prémium előfizetés mellett enged tagekre keresni, saccra 10-12 alkalommal futhattam benne eddig karácsony óta, amikor otthon vagyok oroszlányban akkor csak az erdőben futok. nyilván jobban is ki lehet majd használni, főleg ha jobb idő lesz és bkv-val is fel tudok menni a budai hegyekbe futni :K 20k-ért nem akartam otthagyni.

hát nagyon bízom benne, hogy azt a 9 percet sikerül még lefaragni, van még rá 7 hetem :) egyébként ott törtem meg, hogy fejszámolás alapján nem kellett volna már kifutnom a kopaszi gátra, de hát nagyon benéztem, és amikor a gát előtt rápillantottam a km állásra, hát az nem volt jó érzés :)

btw, stravát próbálta már valaki? jobb lehet az endomondónál?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12229) Alg válasza bandus (#12226) üzenetére


Alg
veterán

Szép :C

Én egy 40 perc körüli 5k-val kezdtem, olyan 3-4-szer kellett belesétálnom... 2013 jún.
Az első félmaratonom én is szerettem volna 2 órán belülre, aztán hirtelen felindulásból, buliból elindultam a tavalyi Wizzair-en, 2:05 felett lett, de nem bántam meg.

Aztán novemberben meg futottam egy 1:50 alattit.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12230) Newboy911 válasza bandus (#12226) üzenetére


Newboy911
tag

Gratulálok én is az eredményhez, és a kitartásodhoz.
Én a triatlon középtávot érzem kicsit erősnek.
Tudom hogy van még idő, de..... külön - külön még oké, de egybe ? :)
Amúgy hajrá !

(#12231) bandus válasza Newboy911 (#12230) üzenetére


bandus
veterán

köszi mindkettőtöknek :B a középtávval pont így vagyok, ahogyan mondod, de ez adott most egy plusz lendületet, úgy gondolom, hogy a hátra lévő majdnem 6 hónapnak elégnek kell lennie egy 6 órán belüli időhöz, ha sikerül megtartani ezt a lendületet. meg persze ha nincs veserákom, amire a tüneteim jelenleg leginkább utalnak szerintem :) - persze a netes tájékozódás mindig ezt az eredményt dobja ki

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12232) concret_hp válasza bandus (#12231) üzenetére


concret_hp
addikt

2 órás félmaratonról fél év alatt 6 órás 70.3 az elég necc, de hajrá gl meg tudod csinálni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12233) Polacheck válasza bandus (#12228) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az erdőben futás azért nem terepfutás, oda tökéletes az aszfaltos cipő is.

less qq more pewpew!

(#12234) Newboy911 válasza bandus (#12231) üzenetére


Newboy911
tag

Ha lenyomod 6 órán belül,én is megtanulok úszni és jövőre nyomok egy féltávot. :)

(#12235) tomcica válasza Newboy911 (#12234) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hehe :DDD

felem gyokken a heti km (szepen lassan) es gyorsul minden,ma 3 x 500m (piheno 10x100m gyors emelkedo)

77mp - 73mp es 71mp (ez utobbi mar karcol,a mult evben egyszer sikerult a 71mp,szoval igeretes ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12236) bandus válasza Polacheck (#12233) üzenetére


bandus
veterán

szerintem kifejezetten hasznos volt, hogy hóban/ásrban/latyakban nem a flyknit cipőkben rohangáltam ott, de száraz időben erdei földutakon tökéletes egy általános aszfaltcipő is, de azért ennek a VTM-nek nem indulnék neki benne. itt a 15,3 km-es távon egyébként el fogok indulni szerintem, még akkor is, ha előtte héten vácon bevállalom a félmaratont :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12237) concret_hp válasza bandus (#12231) üzenetére


concret_hp
addikt

úszás, bringa hogy megy amúgy?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12238) bandus válasza concret_hp (#12237) üzenetére


bandus
veterán

medencében szépen mennek olyan 18-19 perces ezrek, ezzel sosem volt gond, ugye van mögöttem 5-6 évnyi versenyzés. bringát meg még mindig nem vettem, szóval ez lutri. de a típus már megvan, csak a méretet kellene belőni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12239) deicide válasza bandus (#12238) üzenetére


deicide
veterán

Ketten rohadt jók lennénk, én futnék egy 1:24-es félmaratont és tekernék egy 36km/h-s átlagot 90km-en, az 4 óra alatt lenne, erre úsznál 30 perc körül, királyok lennénk. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12240) bandus válasza deicide (#12239) üzenetére


bandus
veterán

szerintem is ez a legigazságosabb megosztása a távnak, és elég előkelő helyen végeznénk vele :D btw te milyen bringával tolod?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12241) Alg válasza deicide (#12239) üzenetére


Alg
veterán

Van váltó is ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12242) deicide válasza bandus (#12240) üzenetére


deicide
veterán

Egyre kevesebbet bringázom, de amíg nyomtam, egy Merida Road Race Lite 904-el versenyeztem országúton.

Alg: Akkor tényleg csak egy jó úszó kell mellém és kész, mert nem szeretek úszni. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12243) Polacheck válasza deicide (#12239) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Miért nem tanulsz meg úszni normálisan? Neked a következő step úgyis vagy az ironman vagy valami durva ultra, mármint nem ilyen 6 órás bohóckodás, hanem mondjuk egy ub párban kezdésnek aztán egy egyéni. Benned szerintem simán megvannak ezek.

less qq more pewpew!

(#12244) deicide válasza Polacheck (#12243) üzenetére


deicide
veterán

Nagyon-nagyon gondolkodom, de kerítenem kell akkor egy úszóedzőt.
A Balaton szupermaraton jövőre aktuális lesz, akkor 40 éves leszek, már seniorként jó esélyekkel pályázhatok akár dobogóra is majd. :K
Aztán majd UB egyéniben 2-3 év múlva, az a nagy álmom...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12245) Alg válasza deicide (#12242) üzenetére


Alg
veterán

Dumáld rá kolosanyit ;] ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12246) Polacheck válasza deicide (#12244) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Na tessék, idén Nagyatád, jövőre év elején BSZM, tavasszal UB párban, 2017 UB egyéni, 2018 spartathlon. A részletesebb edzéstervet majd küldöm privátban ;]

less qq more pewpew!

(#12247) deicide válasza Polacheck (#12246) üzenetére


deicide
veterán

:C ;]
A munkahelyről meg kilépek és csak ezzel foglalkozom majd. :DDD
Bár az 1:24-es felest is munka mellett "termeltem" ki.
Viszont mielőtt ezekbe belevágok, azért pár 6/12 órás versenyen csak el kellene indulnom, csak úgy teszt jelleggel. :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12248) Polacheck válasza deicide (#12247) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

BSZM előtt nem hiszem, hogy kell. Egy barátom most fogja csinálni, egy 6 órást futott eddig és nem hinném, hogy ne menne neki. Mondjuk nem is dobogóra hajt :) Ő most napi kettőt edz, egy-egy órát reggel-este. Én egy páros UB-t már idén is simán kinézek belőled.

less qq more pewpew!

(#12249) deicide válasza Polacheck (#12248) üzenetére


deicide
veterán

Idén akkor szerintem csak edzésjelleggel próbálok először egymás utáni 2, aztán 3 nap is maratont futni laza tempóval, hogy mit szól hozzá a szervezetem, mert a BSZM nagyjából egy tökéletes cipőről/zokniről, állóképességről és a regenerálódásról szól és ez utóbbiról a leginkább.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12250) concret_hp válasza bandus (#12238) üzenetére


concret_hp
addikt

jah akkor az úszás okésnak mondható én 2 hete úsztam egy 1900as felmérőt 40p-n belül lett, de sokat már nem fogok fejlődni nyárig szerintem, ha Gyékényesen 1:20nál kijövök a vízből viszonylag pihenten az nagyon frankó :K

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.