Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) bandus válasza kolosanyi (#12700) üzenetére


bandus
veterán

én ma elkezdtem próbálkozni az alacsonyabb pulzussal. hát beletelik még egy kis időbe, amíg rá fogok érezni, hogy tartsak egy bizonyos értéket és ne folyamatosan az órát bámuljam, de azt hiszem talán, hogy nem lehetetlen, és ha jobban odafigyelek valószínűleg fogom tudni lejjebb is vinni kicsit még ezt a 151-es értéket a hosszú futásoknál. az edzés: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12702) bandus


bandus
veterán

[link]
innen rendelve kb. 57k-ra jön ki a forerunner 610, postával, vámmal együtt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12703) kolosanyi válasza Polacheck (#12695) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért én ezt nem próbálnám ki, de vannak újhullámos trendek. :D

Én ezzel az időszakos böjt dologgal se értek egyet, pedig nagyon trendi mostanában. Próbáltam, de egyszerűen képtelen vagyok annyi kalóriát bevinni, hogy fedezzem a szükségleteim ha fél nap nem eszem.

(#12701) bandus
Nekem nagyon furcsa volt ilyen lassan hosszú távon csoszogni. Egész életemben magas pulzuson futottam előtte, szóval idő volt kicsit megszokni. De a résztávos edzéseket jobban szeretem. :))

[ Szerkesztve ]

(#12704) Cathfaern válasza Apollo17hu (#12699) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Futás közben valamennyire megdagad az ember lába. Lehet ami cipő felvételekor pont jó, az egy idő után elkezd szoros lenni és nyomni valamit. Persze ettől még nem biztos hogy ez az oka, de elképzelhető.

(#12705) beltram válasza bandus (#12702) üzenetére


beltram
tag

Óravásárláskor én is nagyon nézegettem ezeket a refurbished garminokat, de végül lebeszéltem magamat róla, túl sok negatív vélemény volt. Persze ki lehet fogni egy jó darabot, de olvastam olyat, hogy volt aki a 2., 3. csere után kapott használhatót, a visszaküldözgetést itthonról pedig elég körülményes és drága megoldani, hiába a garancia.

pace be with you

(#12706) gombi01 válasza deicide (#12693) üzenetére


gombi01
tag

(#12693) deicide:
én is pont így vagyok vele eszek ami jólesik, persze vitaminokat azért tolok biztos ami biztos.
A Velencei tókerülőn nincs kedved segíteni ? Meg kellene próbálnom végig 4:30-al, mivel Neked ez utazó sebességed gondoltam mehetnénk egymás mellett (szembeszél esetén mögötted :) )

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12707) Alg válasza bandus (#12702) üzenetére


Alg
veterán

60ért dekában is láttam januárban

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12708) deicide válasza gombi01 (#12706) üzenetére


deicide
veterán

Nekem nincs különösebb tervem (azon kívül, hogy egy rózsaszín, 2 számmal kisebb futósgatyában kell teljesítenem :DDD ), viszont jön egy ismerősöm is, de szerintem neki is jó lehet a 4:30, mert Vivicittán 1:30 környékét tervez.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12709) Alg válasza deicide (#12708) üzenetére


Alg
veterán

Pont írni akartam, hogy nem biztos hogy jól jár ha mögötted megy, röhögve nehéz 4:30-al futni ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12710) tomcica válasza Alg (#12709) üzenetére


tomcica
Topikgazda

decide lesz a nyul ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12711) beltram válasza deicide (#12708) üzenetére


beltram
tag

Ha nem találkoznánk, a biztonság kedvéért fotót majd légyszi mellékelj, nem szeretnék lemaradni a látványról. :DDD

pace be with you

(#12712) deicide válasza beltram (#12711) üzenetére


deicide
veterán

Lesz. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12713) gombi01 válasza tomcica (#12710) üzenetére


gombi01
tag

Figyu tomcica van egy ötletem:
deicide-nak viszek a rózsaszín gatya mellé felcsatolható nyuszifüleket!
Akkor el sem lehet téveszteni IGAZI NYÚL lehetne :C

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12714) deicide válasza gombi01 (#12713) üzenetére


deicide
veterán

Hozzad, nekem már mindegy. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12715) Alg válasza gombi01 (#12713) üzenetére


Alg
veterán

Na jó, most már nekem is mennem kell, ezt nem lehet kihagyni :D

4:30-al talán tudok is menni vagy 10km-t, bár ilyen "nyúl" után lehet még 30-at is ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12716) tomcica válasza gombi01 (#12713) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szinte mar latom ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12717) gombi01 válasza Alg (#12715) üzenetére


gombi01
tag

Te meg öltözz be farkasnak :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12718) Alg válasza gombi01 (#12717) üzenetére


Alg
veterán

Van még ilyen jó ötleted? ;] :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12719) kolosanyi


kolosanyi
veterán

A héten Kaposváron vagyok, úgyhogy ma este lenéztem az atlétikapályára és csapattam neki. 5x400 (R200) + bemelegítés és levezetés. Előre beállított résztávozás volt a Flow appon keresztül, de valamiért az M400 nem úgy mérte a távokat, ahogy szerettem volna, csak km-ekre bontva mutatja az eredményt, de azért a grafikonon húzogatva a csúszkát, látom az időeredményeket. 1:30 - 1:29 - 1:30 - 1:17 - 1:22. Nem hiszem, hogy többet bírtam volna, pláne az utolsó kettő után, ott durván kipurcantam, de azért jól esett. :)

link

A feltöltött képek meg... :))

[ Szerkesztve ]

(#12720) bandus válasza kolosanyi (#12719) üzenetére


bandus
veterán

nem rossz, nem rossz :) ezek szerint résztáv funkciónál csak jelez hanggal, hogy mikor jön a gyors rész és mikor a pihenő? ahogy nézem az automatikus köröket hozzá kell állítani ebben az esetben manuálisan.

én ma tovább nyomtam az alacsony pulzusos mókát, egész szépen sikerült taratni a megcélzott 4 ütéses tartományt. célom, hogy ezt rövid időn belül még lejjebb vigyem, hogy elérjem a 140-144-es tartományt stabilan, értékelhető tempóban :K [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12721) kolosanyi válasza bandus (#12720) üzenetére


kolosanyi
veterán

De elvileg tudja, csak most én bénáztam el valamit. Ez a szombati edzésem volt, dombrésztávoztam, itt ugyan manuálisan állítottam be edzés közben a Quick Menuből a résztávokat.

Egyébként mennyit nézted az órát ehhez a pulzusos mókához? :D

[ Szerkesztve ]

(#12722) beltram válasza kolosanyi (#12719) üzenetére


beltram
tag

Az 1:17 negyedikre nagyon szép! :C

pace be with you

(#12723) Aristeus


Aristeus
tag

Lenne egy dombedzéssel kapcsolatos kérdésem. Már több helyen láttam/olvastam, hogy egyesek a dombedzéseket, lépcsőfutásokat szétszedik. Úgy értem, hogy pl. 3 vagy 4 részre bontják szét az adott emelkedőt. Először megfutják mondjuk a 1/3-áig, majd vissza le futnak, utána a 2/3 jön, megint vissza, végül fel teljesen a tetejéig. A kérdés az lenne, hogy ez a fajta szétszedés miért/mire jó? Mikor van értelme ennek a futásnak? Egyfajta ráhangolódás/könnyítés lenne a dombedzésekre?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12724) tomcica válasza kolosanyi (#12719) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha csak nem csinaltal ez a session elott vlaamit,akkor innen elmondom,hogy nem voltal jol bemelegitve,a pulzust nehanyszor fel kell cibalni egy ilyen elott,amugy okes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12725) tomcica válasza Aristeus (#12723) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en max a tavolsag v. az emelkedo elessege miatt szednem igy szet,pl. tul hosszu es csak bizonyos tavot szeretnek futni,vagy bizonyos resze meredekebb,esetleg letrat futok rajta

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12726) Aristeus válasza tomcica (#12725) üzenetére


Aristeus
tag

A létrafutás gyorsasági-állóképesség fejlesztésre jó, ugye? Tehát mondjuk egy konkrét verseny előtt 8-10 héttel akár el lehetne kezdeni, ezt a típusú dombedzést. Formaélesítéshez, sebesség növelés céljából.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12727) tomcica válasza Aristeus (#12726) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen 10-12het embertol fugg,letran ertettem pl 200-400-600-1000-600-400-200 vagy barmilyen mas kombinaciot akar hosszut is ha akkor a a domb 600-800-1000-1200-1000-800-600 stb. lehet csak egyik felet is a letranak az elso ket hetben lentrol fel,vagy fentrol le (akar cserelgetve) piheno 200-400m (1-2.5perc) pl: 200-400-600-1000 vagy pont forditva 1000-600-400-200 ,erthetoen a 200-400 utan 200piheno a tobbinel 400

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12728) kolosanyi válasza beltram (#12722) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi. :R

(#12724) tomcica
Mindig úgy melegítek, ahogy röpis koromban megszoktam. Némi séta, párszáz méter könnyű kocogás, utána térdemeléssel, sarokemeléssel futások, sasszé, szökdelések, utána egy kicsi gimnasztika, körkörös mozdulatok minden ízületnél, méréskelt nyújtás, stb. Ez úgy negyed óra szokott lenni és utána szoktam indítani a trackinget. Ezután szokott jönni a fő tevékenység, csak alacsony intenzitással egy darabig és utána kezdek bele a rendes edzésbe (most a 2 km döcögés volt az, erőedzésnél 1-2 könnyebb gyakorlat).

Most csak arról volt szó, hogy bár bevizeztem a pántot, de mire kiértem a pályára, megszáradt. Amúgy ha nem mondod, fel se tűnt volna, mert az elejét nem is figyeltem, csak a lényeget. :))

(#12729) tomcica válasza kolosanyi (#12728) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a "lenyeg" rendben volt,az az 1.17es bele is karcolt szepen,mert nincs aranyba a tobbivel,szoval van ott meg potencial :P de lehet az elso 2db azert nem porgott annyira,mert azon melegedtel be,az meg tiszta resztav pazarlas,na nem baj,csak mondom...5x80-85-os egyforma 400-al se lenne semmi baj,ugy hogy az elso alatt melegedsz be,a vege meg mar szinte konnyu ugy porogsz

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12730) deicide válasza tomcica (#12724) üzenetére


deicide
veterán

Engem már rég megvertél volna.
Az én bemelegítésem a 4 maraton előtt az volt, hogy kiszálltam a kocsiból, rajt előtt elkocogtam a vécéig sarokemeléssel, vissza a kocsihoz az övtáskáért térdemeléssel, szumma 200 méter, aztán beálltam a rajthoz és indulás. :DDD
Mondjuk csak 4:20-akkal indultam, semmi extrém terhelés, az első 2 kilin bőven bemelegedett a rendszer.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12731) tomcica válasza deicide (#12730) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ezek a finomhangolasok az edzes teren,kaja,hidratalas,regeneracio,bemelegites,ejakulacio stb. (kozeptavos max terhelesre idonkent ha kell koffein,tyrosin es L-carnitin hogy a pulzus fel tudjon menni a csillagos eg fole,de oda kell figyelni a nagy versenyeken a koffeinre,mert meg van hogy mennyi lehet a veredbe,aztan nehogy az legyen,hogy egyszer csak jonnek az oltozobe vizeletmintaert,te meg az otodik edoschodat huztad le - viccelek tabletta kell 50/100mg hogy lehessen rendesen adagolni,de ezt nem tolem tudjatok ha kerdezik :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12732) kolosanyi válasza tomcica (#12729) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyszerűen az utolsó kettőt meg akartam húzni, nem akartam hazavinni, ami bennem van, maradjon csak a pályán. Otthon ráérek kipihenni magam. :D

Mindenesetre nem tudom, mennyi lehet még ebben, eléggé max közeli volt az utolsó kettő. Aztán lehet, hogy nyár végére ismét el tudom érni a válogatott korombeli 59 másodperces rekordomat 400-on, meg a 12:30-as (30 valahány, nem emlékszem pontosan rá) 3200-at. Annak örülnék, de az azért a jelenlegi formámtól messze van. :)

(#12730) deicide
Lol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12733) tomcica válasza kolosanyi (#12732) üzenetére


tomcica
Topikgazda

annak az 1.17-es 400-nak nagyon laza mozgassal kell hogy tortenjen ahhoz,hogy 59 menjen maxra,de nem lehetetlen ha tovabb gyorsitod magad ;)

3200-hoz nem fuzok semmi,az maaaas vilag :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12734) kolosanyi válasza tomcica (#12733) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem is tudom hogy csináltam ezeket anno. :D
Jó, akkoriban azért egész más edzésterhelés ért. A heti 10-15 óra edzés mindig megvolt, kivéve ha sérült voltam, és ennek a nagy részében a lábam folyamatosan dolgozott. Akkoriban bele se gondoltam ebbe, de egy rövid, 50-60 perces meccsen kb 300 felugrást hajt végre egy center (én az voltam). Edzésen ennek a többszörösét is, és akkor még ott vannak az alapozó, erősítő időszakok, nem csoda, ha sokkal atletikusabb voltam a mostaninál. Ha most meg kéne csinálnom 600 felugrást, szerintem a felénél magzat pózt vennék fel és várnám, hogy kivigyenek az öltözőbe. :DDD

Persze cserébe sokkal erősebb a felsőtestem és vagy 15 kilóval több izom van rajtam az akkorihoz képest. Valamit valamiért.

(#12735) Aristeus válasza tomcica (#12727) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a tanácsokat! :R
Azt hiszem pénteken kinézek Szőlőhegyre, egy kis létrás dombedzésre...

~750m maga a domb az aljától a tetejéig. 250m-500m-750m-500m-250m -es létrára gondoltam, pienőnek meg annyi időt, míg visszaérek a domb aljára. Aztán ha jól megy ebből a létrából lehet csinálni kettő, hármat, ötöt... ;]

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12736) tomcica válasza Aristeus (#12735) üzenetére


tomcica
Topikgazda

otot,mi?! :O haaat persze

csak szepen fokozatosan 1 max 2 letra ilyenbol...utana heten egy komplett letre (nol es csokken) aztan masfel es igy

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12737) Aristeus válasza tomcica (#12736) üzenetére


Aristeus
tag

Persze, csak okosan, fokozatosan. Oda fogok figyelni. Szerintem első körben ebből egy is "ütni" fog. Majd beszámolok, hogy hogyan ment.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12738) tomcica válasza Aristeus (#12737) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mit szeretnel epiteni vele,sima alap tempot vagy a gyorsasagi allokepesseget,mert nem egyforma a pulzuszona/iram a kettonel?! Vagy csak a dombokat,terepet szeretned jobban futni a jovoben?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12739) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Valaki vasárnap a vértes terepmaratonra?

Jelentkeztem segíteni, ha már futni nem tudok, akkor legalább a futás közelében legyek :D Illetve legalább egyszer megnézem milyen ez a másik oldalról :)

less qq more pewpew!

(#12740) Alg válasza Polacheck (#12739) üzenetére


Alg
veterán

Szombatra néztem magamnak DBK40-et.

Ahogy nézem, az időjárás nem hazudtolja meg önmagát, és idén sem verőfényes napsütésben lesz VTM ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12741) Polacheck válasza Alg (#12740) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Igen, az idő megint nem ígérkezik túl jónak :)

UTH52-re te neveztél?

less qq more pewpew!

(#12742) Aristeus válasza tomcica (#12738) üzenetére


Aristeus
tag

@tomcica: Egyrészt mostanában kicsit elvarázsolt a terepfutás, viszont az utolsó ilyen futásomnál rá kellett jöjjek, hogy nagyon szánalmas a teljesítményem a nagyobb dombok megmászásakor. Jó lenne abban fejlődni, hogy mire felérek egy nagyobb tetejére ne szálljon el a pulzus teljesen.

Másrészt június 14-én lesz a K&H mozdulj! maraton- és félmaraton váltó, ahol idén is céges csapattal indulunk és jó lenne a tavalyi időmet (7K - 33:09) megdönteni.

Pont 12 hét van még addig, gondoltam összekötném a kettőt. Dombedzés a gyorsítás miatt, valamint a hétvégi hosszúak továbbra is terepen, szintesen mennének. Ennek tükrében szerinted hogyan kellene futni a dombokat, mert arról nem szeretnék lemondani, most jön a tavasz és csodálatosak lesznek a környék erdei mezei útjai.

(#12739) Polacheck: Majd írj pár sort, hogy milyen is a másik oldalon lenni, segíteni a futókat.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12743) deicide válasza Aristeus (#12742) üzenetére


deicide
veterán

K&H-n én is rámegyek a javításra a tavalyi 32 perc után (céges buli után félig másnaposan, 4x7km-t futva). :DDD
Idei cél a 26:50 környéke, olyan 3:50-es átlag, mert most várhatóan csak egy menetet kell teljesítenem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12744) Alg válasza Polacheck (#12741) üzenetére


Alg
veterán

Neeem, az nekem még sok lenne, talán 1-2 év múlva eljutok odáig... (Igazából egy Cortina vagy hasonló nem túl hosszú magashegyi trail vonz igazán) - idén kiélem még magamat (aszfalt-)félmaratonokon, aztán már inkább a távot lenne jó növelni szép lassan.

Apropó UTH, Olipapa megosztott néhány okosságot ultra ügyben.

KH-n mi is megyünk, tavaly ősszel (wizzen talán?) 3. lett a céges csapat, ott még nem futottam - idén benne leszek, 30 perc környékére szeretném a 7k-t levinni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12745) tomcica válasza Aristeus (#12742) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha 7K a cel akkor az eros tempos,alul anaerob hatarat surolva lenne a legjobb csinalni,mert attol gyorsabban felesleges,kigyorsitasnak viszont tokeletes....ez nagyjabol 180-as felso pulzusnal -10-15-ot jelent (165-170)
szoval nem ami a csovon kifer,de azert mar igen eros iram

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12746) Aristeus válasza tomcica (#12745) üzenetére


Aristeus
tag

@tomcica: Fiatal vagyok még, 191-ig simán ment tegnap is a pulzus. Házi verseny volt, egy kisebb emelkedőn az edzés végén a helyi amatőr csapattal. (Mondjuk az már tényleg a vége, még 15 mp azon a tempón/pulzuson és ott hányom el magam) Szóval akkor azt jelenti, hogy 176-181.

Képlet alapján is kb. stimmel:
Zone 4: 164-177 BPM (Economy) (anaerobic)
Zone 5: 178-191 BPM (Speed) (anaerobic)

(#12743) deicide: Akkor végre összefuthatnánk majd ott. Sok sikert a célhoz, nem lesz hűvös valószínűleg...

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12747) deicide válasza Aristeus (#12746) üzenetére


deicide
veterán

Lassan időszerű lenne összefutni, igen. :)
Az időjárás meg persze megkavarhatja az elképzeléseket, de azért 7 kilométeren a meleg annyira talán nem befolyásoló tényező, mint hosszabb távon.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12748) tomcica válasza Aristeus (#12746) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen ez esetben feljebb vagy,mint a nagykonyv szerinti atlag :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12750) Polacheck válasza kolosanyi (#12749) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

M400-al kinek mi a tapasztalat üzemidő terén egyébként? Mi volt a leghosszabb amit futottatok vele?

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.