Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Cathfaern válasza borix (#12812) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nálam kb. 3,5km gyaloglás 250 kalória. Mindezt 28 évesen és 90kg körüli testsúllyal. Ha ettől nem térsz el nagyon, akkor a 11km gyaloglás kb. 780 kalória lenne, de ugye kocogtál is, szóval ennél mindenképp több. Ez alapján a 839 a reálisabb. Viszont minél öregebb vagy, illetve minél kisebb a testsúlyod, annál kevesebb kalóriát égetsz el ehhez képest, szóval ha 50kg vagy és 80 éves, akkor reális lehet a 463 is :)

(#12852) Alg válasza Cathfaern (#12849) üzenetére


Alg
veterán

Gondolom dugóka az időméréshez, csak nem tudom miért van kettő :F

Ma már szinte minden versenyen a Sport Ident pontérintési rendszert használják. A versenyzők az ujjukra húzzák a képen látható kütyüt (ő a dugóka), és minden ellenőrzőponton van egy kis doboz, amibe bele kell ezt dugni. A dugóka így tárolja, hogy pontosan mikor fogtam meg azt a pontot. A célban kiolvassák az adatokat belőle és pontos eredményt kapok arról, hogy melyik pontot mennyi idő alatt fogtam meg.[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12853) Cathfaern válasza Alg (#12852) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

:R
Látszik nem jártam még futóversenyen :B

(#12854) Alg válasza ígyvanferi (#12850) üzenetére


Alg
veterán

Az húsvét előtt lesz (április első hétvégéjén szokott lenni) ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12855) Agony


Agony
aktív tag

Ha esetleg valaki Polar M400 vásárlásán törné a fejét, én áruba bocsátom az enyémet április 10-én.
(fehér, hibátlan, kijelző fóliázott, 1,5 garancia Spurinál)

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#12856) deicide válasza Alg (#12852) üzenetére


deicide
veterán

Igen, sportident dugóka, azért van kettő, mert az egyik az egyéni a másik a páros (párosban is indultunk)

Jövő szombaton lesz a rózsaszín futás. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12857) szőröscica


szőröscica
addikt

Csütörtökön voltam futni először idén, 3 km-t futottam, hogy ne terheljem túl a lábam (tavaly júniusban kezdtem el, kb 4-500 métert bírtam megtenni, szeptember végére 6 km-nél tartottam, tehát nem vagyok egy nagy futó).

Pénteken elkezdett nagyon fájni a lábfejem, és mostanra sem javult. Ülve, fekve tünetmentes. Ha ráállok, eleinte kicsit fáj, majd ha leveszem róla a terhelést, akkor nagyon fáj. Ha hosszabb ideig állok rajta, anélkül, hogy megemelném (pl. mosogatok, vagy fogat mosok), akkor nem fáj, de amint megemelem, elkezd nagyon fájni.

Járt már valaki így?

(#12858) tomcica válasza szőröscica (#12857) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem akkor van hasonlo amikor tulterhelem a resztavokkal,de gyorsan mulik altalaban 1-2 nap,ha neked ennyi ideje vissza-visszater akkor erdemes kideriteni mi lehet (kopott cipo,vagy nem megfelelo...tul nagy terheles...nem megfelelo talajfogas,kemeny talajon,esetleg mas biomechanikai hiba ?! )

a talpad nem faj,az az inszallag rajta?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12859) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Vettem egy adag Lean Bosst, elég ígéretesnek tűnik, jókat írnak róla. Erő és állóképesség növekedés, nincs vizesedés, mint a kreatin monohidrátnál és még mérsékelten zsírégető hatása is van, de ez vitatott. Mindenesetre úgy voltam vele, hogy egy próbát megér így a felmérő előtt. :)

(#12860) Alg


Alg
veterán

Most nézem, a korábban linkelt szép (és jó) Dynafit cipők már Hervisben is vannak, ráadásul akciósan :C

Mondjuk idén már nem veszek cipőt az biztos.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12861) gombi01 válasza kolosanyi (#12859) üzenetére


gombi01
tag

A kapszulákat beveszed a csajjal meg zsírt égetsz... Értem én :)
Azé' futni is menj el.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12862) concret_hp válasza beltram (#12815) üzenetére


concret_hp
addikt

én csak 1-2 dologra látok 25%ot, hol kell nézni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12863) kolosanyi válasza gombi01 (#12861) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#12864) tomcica válasza kolosanyi (#12863) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van beveheted,eljovok par 200-as ismetlesre es megnezzuk ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12865) ígyvanferi válasza kolosanyi (#12863) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elgondolkodtam most ezen én is, ha tényleg ilyen jó. Bár lehet csak sima béta-alanin lesz. Hétvégén 3 napos biciklitúra, ott már elég jól jönne, mert bringázni nem szoktam hosszúakat.

[ Szerkesztve ]

(#12866) kolosanyi válasza tomcica (#12864) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezek erőgyakorlatok, nem erő-állóképességiek. Bár a 200 ismétlés már szerintem inkább tisztán állóképességi ismétlésszám. Guggolásból még menne is. :D

Egyébként a béta-alanin miatt állóképességi számoknál is sokat segít, a béta ekdiszteron pedig mérsékelten erőnövelő hatású, emiatt gyorsításhoz is hasznos. Elég sokoldalú cuccnak tűnik. :)

(#12867) Polacheck válasza kolosanyi (#12859) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Legközelebb kérdezz. Én anno betoltam két dobozzal amikor eveztem, lóf*szt nem ért. Nekem a monohidrát viszont futásban anno nagyot dobott, nagyon éreztem a kitartást tőle és nem is vizesedtem fel durván.

less qq more pewpew!

(#12868) kolosanyi válasza Polacheck (#12867) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem ez ma nagyon adta. A monohidráttól meg erősödtem ugyan, viszont úgy bevitesedtem, mint a fene, 2 hét alatt 4 kiló feljött rám, jó pufi lettem tőle.

(#12869) deicide válasza gombi01 (#12706) üzenetére


deicide
veterán

Jó lesz akkor a 4:30? Gondoltam, majd a móka kedvéért 20 után kicsit rákapcsolhatunk, ha gondolod, mert nekem kellene próbaképp 4:00-kat is menni fáradt lábra. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12870) beltram válasza ígyvanferi (#12865) üzenetére


beltram
tag

Ennek is a fő összetevője a béta alanin.
Amúgy elkezdtem a béta alanin+citrullin malátot, majd írok véleményt, de nem szeretnék nagyon elhamarkodottan nyilatkozni, de komoly a cucc! ;]

pace be with you

(#12871) kolosanyi válasza beltram (#12870) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tehát mindenki bekokszol? :D

(#12872) gombi01 válasza deicide (#12869) üzenetére


gombi01
tag

(#12869) deicide:
ne szopass!! :Y
nekem nem olyan mókás ám futni 4 perces ezrekkel...
teljesen jó a 4:30 még azt is kemény lesz átlagban hoznom mivel benne van az a nyamvadt emelekedő 14. km nél :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12873) Alg válasza gombi01 (#12872) üzenetére


Alg
veterán

Imádkozz hogy ne szóljon death/trash metal (bocs ha elcsesztem a meghatározást :B ) az útvonalon ;]

Bár egy metal zenére 4 percesekkel futó 90 kilós férfi rózsaszín gatyában és nyuszifülekkel... :DDD ;] (és te meg loholsz utána) :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12874) deicide válasza Alg (#12873) üzenetére


deicide
veterán

Az elég szürreális kompozíció lenne így egyben. ;]

gombi01: jól van, akkor majd csak a végét húzom meg, mondjuk 24-től az utolsó 5-öt, addig meg tartom a 4:30-at szigorúan. Aztán ki tudja, lehet a gatya kidörzsöl és örülök, ha körbeérek. :DDD

Az arborétumi emelkedő az meg gyerekjáték, hisz te hegyen edződtél, nem?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12875) kolosanyi válasza Alg (#12873) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bazz... :DDD

Egyébként a metál király. Csapatni kell! :D

(#12876) kolosanyi


kolosanyi
veterán

tomcica, megszívattak! Ma mondták, hogy korábbi időpontra hozzák a felmérőt, jövő héten, csütörtökön lesz. Az a tervem, hogy a héten csinálok egy 2*1 km-es és egy 2 km-es tempófutást, hétfőn átmozgatom magam egy kicsit és pihenek. Most már úgyse nagyon tudok fejlődni addig, csak be kell lőnöm azt a tempót, amivel kibírom a 2k-t. Szerinted?

(#12877) tomcica válasza kolosanyi (#12876) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szerintem farabold jobban szet es gyorsabbra vedd a verseny celiramnal pl 4x500m (R200) vagy letra 1000(esetleg 800)-600-400-200-100 kozte annyi piheno amennyi a futas volt

progjon fel minden :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12878) kolosanyi válasza tomcica (#12877) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ok, köszi, akkor ezt csinálom. :R

(#12879) Aristeus


Aristeus
tag

Ha esetleg valaki Dombóváron, vagy a környékén járna, nyaralna, de nem ismer jó futó útvonalakat, akkor most egy kis segítségre számíthat. A dombóvári Futóegerek csapatával fel fogjuk deríteni (részben már fel is derítettük) a környék terep és aszfaltos útvonalait. Ezen útvonalak főbb adatai és részletes útvonalbejárásuk is be fog kerülni a blogomba. Az első már el is készült: Kercseligeti kiskör.

Olvassátok sok szeretettel!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12880) bandus válasza Aristeus (#12879) üzenetére


bandus
veterán

ez nagyon jó kezdeményezés, respekt :R kár, hogy nekem kiesik az a vidék.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12881) Alg válasza Aristeus (#12879) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, ez nagyon jó :R

És még lehet hogy fogok is arra járni idén valamikor...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12882) Alg


Alg
veterán

Uhh, most fogtam fel hogy már csak bő 2 hét vivicittáig, azaz még max 4-5 erősebb edzés fér bele... jelenleg nem érzem az erőt hogy az 1:40 körüli időt el tudnám érni... febr-március kicsit kiesett meló miatt.

Na mindegy, úgyis az volt a terv feltolom a pulzust és megy ameddig megy, aztán legfeljebb őszre összekapom magam :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12883) tomcica válasza Alg (#12882) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az ilyen hozzaallas orjit meg,de nem kicsit....NINCS OOOOOSZ,nincs majd...most van,elesitesz,rapihensz es kitolod ami a csovon kifer,hagyd az oszt az oszre :K menni fog!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12884) Polacheck válasza Alg (#12882) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én most mondtam le, előtte lévő napon Gerecse50-et fogok futni (legalábbis remélem), úgyhogy esélytelen egy másnapi félmaraton.

Más1: Megvolt a hétvégi önkénteskedés a VTM-on. Érdekes tapasztalat volt, pontőrködni voltam dugókával (két másik csajjal együtt) az új Osztás nevű ponton, ahol a maratonoson összefutottak az ultrásokkal. Előbbinek kb 28.km volt, utóbbinak kb 40. Érdekes volt látni, hogy mennyi olyan ember indul el egy maratonon aki láthatóan nincs felkészülve és volt pár olyan akit én konkrétan nem engedtem volna tovább. Az ultrán indulók már jóval inkább felkészültek voltak. Egyébként szervezési szempontból az látszott, hogy kb. 2x annyi önkéntes van, mint amennyi kell egy ilyen versenyre, úgyhogy nem lesz lelkiismeret furdalásom, hogy többet nem megyek ;] Mindenesetre egyszer legalább szurkoltam, segítettem, kipróbáltam, plusz lehoztam DK Gergőt a hegyről, mert feladta, úgyhogy volt értelme elmennem :)

Más2: Azt hiszem eljött az idő, beleugrok egy Hokába, Stinson ATR a kiszemelt, ez alapján tökéletes lesz nekem, ráadásul terep/aszfalt cipőként ajánlják, tehát kb. mindenhol használható. Az aszfaltos Nike-om úgyis a végét járja már, rövidebb terep távokra meg maradok a Sense Pro-nál, gyorsítókhoz meg van egy Free-m, atlétikai pályára tökéletes.
Életem legdrágább cipője lesz, elég sokat várok tőle.

Más3: Javul a lábam, a hétvégén egy próbakörrel kezdek a szigeten.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#12885) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni futni azzal a céllal, hogy leadjak magamról kb. 5Kg súlyfelesleget, és nőjön az állóképességem és a közérzetem, fittebb legyek.

Ehhez szeretnék venni egy futócipőt, mert nincs olyan cipőm, ami egy kicsit is alkalmas lenne futásra, bár egy mérges kutya biztos rávenne, bármiben is vagyok :D

Főleg aszfalton fogok futni, heti 2x 30-60 percet max.

Tudnátok ajánlani értelmes webshopot, esetleg cipőket? Az árat behatárolnám 25k-ra.

Előre is köszönöm!

(#12886) kolosanyi válasza Melorin (#12885) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#12887) Melorin válasza kolosanyi (#12886) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi ez már megvolt :)

(#12888) kolosanyi válasza Melorin (#12887) üzenetére


kolosanyi
veterán

Milyen a futóstílusod? Egyébként ha van lehetőséged, keress fel egy szakboltot első cipő választásakor, mint például a Spuri, esetleg Nyúlcipóbolt, de sok Decathlonban vagy Hervisben is értenek hozzá valamilyen szinten.

(#12889) deicide


deicide
veterán

Azt hiszem, ez mindent elmond arról, mit éreztem, hogy körbeértem negyedikként, hogy egyáltalán körbeértem. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12890) Melorin válasza kolosanyi (#12888) üzenetére


Melorin
addikt

Az a baj h vidéken lakok és a környéken semmi futócipős bolt nincs.
Fel kellene utazni Pestre, de az nem olcsó és akkor a rászánt árból ezt le kellene csípnem.

(#12892) concret_hp


concret_hp
addikt

122.47km-el lett rekord hónap a március, áprilisban 150 kéne minimum (tudom az igazán keményeknek ez 1 hét :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12893) Melorin válasza kolosanyi (#12888) üzenetére


Melorin
addikt

Kiderítettem, hogy neutral vagy talán enyhén szupináló a lábam.

(#12894) concret_hp


concret_hp
addikt

sótablettából mi a tuti? myproteinen van-e esetleg ami jó vétel?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12895) gombi01


gombi01
tag

Tegnap belázasodtam (kb 3 éve nem volt ilyen..) a hétvégi velencei tópartit viszont meg akarom futni!!!
Minden (fel)építő jellegű ötletet várok !!!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12896) beltram válasza gombi01 (#12895) üzenetére


beltram
tag

csak akkor menj ha holnap, de legkésőbb pénteken nincsen lázad.

pace be with you

(#12897) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#12895) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Told a vitaminokat (C-ből 3x2 gramm 1 napra elosztva, D is mehet 6000 NE + ha van komplex multid, akkor azt is egyed.) + a szokásos méz, tea, citrom kombó. Jobbulást!

Tegnap én is eláztam, de a viharos szélben ez volt a legkevesebb.... :D

Deicide: Én már egy huszas után is így érzek. :DDD

(#12898) tomcica válasza beltram (#12891) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C latom alakul a tempod is,jo ez

gombi: az van h oregszel :P szuzlany ver meg talan segithet,ha az se akkor a szokasos falusi modszer - disznozsirral be kell kenni az egesz testedet es befedni ujsagpapirral :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12899) gombi01 válasza tomcica (#12898) üzenetére


gombi01
tag

(#12898) tomcica:
szűz lány, mi ?!?!? akkor lenék igazán oda, ha az Asszony megtudtná, szét is verné a fejem :)
Tolom a C-vitamint (már 3db 1000mg-ost lenyomtam) meg iszok pár deci pálinkát és csak kiizadom.

amúgy meg köszi mindenkinek az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12900) concret_hp


concret_hp
addikt

asszem mgé 1 dolog hiányzik az ironmanes felszereléshez: olyan futónadrág, amiben kánikulában lehet futni maratont. a legtöbb rövidnadrágom erre azt hiszem nem igazán jó, mert vagy túl vastagok, vagy valahogy nem kényelmesek hosszabb távon. ötlet? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.