Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Alg válasza ClayMore (#11550) üzenetére


Alg
veterán

Arra figyelj, hogy ha jól emlékszem minimum Android 4.4 kell a BT smarthoz - a Garmin nálam legalábbis alacsonyabb androidon nem volt hajlandó párosítani a 620-at

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11552) kolosanyi válasza Alg (#11551) üzenetére


kolosanyi
veterán

WP 8.1 alatt sincs gond.

(#11553) ClayMore válasza Alg (#11551) üzenetére


ClayMore
aktív tag

:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#11554) Agony válasza Alg (#11551) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, csak bluetooth 4 + android 4.3 (és afölött) működik.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#11555) Alg


Alg
veterán

Jövő hétvégére is van futnivaló:)

TGYV, tavaly nagyon kellemes volt :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11556) Newboy911 válasza Alg (#11555) üzenetére


Newboy911
tag

Te ott leszel ?

Mi most értünk haza, nem rég.
Nekem nagy élmény volt, a szombati "túra".
A Notre-Dame-i teremőrök jutott az eszembe.(5:50 -nél)
Gombi jól látott, Alg jól hallott, én pedig mindig ott voltam :)
Gombinak köszönjük, hogy mindig megvárt.
A sors fintora, hogy még is mi értünk be előbb a célba. :P

Szerk:
És köszönöm a képeket is.

[ Szerkesztve ]

(#11557) Alg válasza Newboy911 (#11556) üzenetére


Alg
veterán

Tervezem, mondjuk ha nagy sár/eső lesz, akkor nem ragaszkodom hozzá :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11558) Agony


Agony
aktív tag

Kiárusítás van a Sportshoes-on. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#11559) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Egész hét kimaradt a begyulladt csonthártya meg a tanulás miatt. Azért 3 erőedzésem volt, de más nem fért bele. Na, ma végre futottam. Össze-vissza volt, meg a pulzusom is magasabb volt az átlagosnál (ma eddig 3 kávét meg 2 fekete teát ittam), de ettől még jól esett. A közepén megálltam nyújtani, mert megint beállt a vádlim/achillesem, utána áttértem heel strikera, hogy kíméljem. Hazaérve lenyújtottam, foam rollereztem, kiáztattam forró vízben. Ha így is fájni fog, akkor mást sajnos nem tudom tenni az ügy érdekében.

(#11560) Agony válasza kolosanyi (#11559) üzenetére


Agony
aktív tag

Szoktad erősíteni?

Start with a whisper, end with a scream!

(#11561) kolosanyi válasza Agony (#11560) üzenetére


kolosanyi
veterán

Rendszeresen. Amíg konditeremben edzettem, általában gépes gyakorlatokkal, most egy jó ideje már ezzel az egylábas lábujjhegyre állással (ugyanolyan jó). Csak úgy látszik, hogy nagy a tömeg, aztán sok neki ez a terhelés. Abban bízom, hogy egy stabilabb, kisebb heel droppal rendelkező cipő jót fog tenni. Addig is ilyen rehab szinten leszek, heti max 1 futás, mert nincs kedvem achilles szakadást kapni.

Most rámegyek arra, hogy minden nap nyújtom, hengerrel lazítom, meg hetente többször erősítem. Ennek, meg az új cipőnek működni kel.

(#11562) imyourfriend válasza kolosanyi (#11561) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kerékpározás, esetleg trx? Személy szerint igaz nem futottam már egy jó ideje, de 2,5 év kerekezés és 3 hónap trx valamint ~100km futás után azt mondom a trx rengeteget segített mindabban amivel elértem ahol most tartok. :) Úgy emlékszem más is csinálja itt a csoportban, és úgy érzem hasonló véleményen van róla. Ha pörgősebb órákra jár az ember akkor meg tudja szerezni azt az állóképességet kondíciót és szükséges erőnlétet amivel később elboldogul és nem lesznek sérülései. ;) Hozzátenném hogy ez csak egy ajánlás, írtad hogy jártál konditerembe, így szerintem egy próbát megérhet a dolog hogy rendbe hozzon.

(#11563) kolosanyi válasza imyourfriend (#11562) üzenetére


kolosanyi
veterán

1 évet Gflexeztem, (meg kettlebelleztem) az ugyanaz, csak van benne egy csiga középen. Igazából kinőttem azt, jelenleg szertornász jellegű erőedzéseket csinálok, szorgalmi időszakban a Honvéd tornatermében (külsős edzés hobbistáknak). Megint érzem, hogy húzódik, fáj, hiába tettem meg mindent az elkerülésének érdekében. Azon gondolkodom, hogy kéne tartanom egy 2-3 hét pihenőt és addig úszni járni (régen úgyis úsztam 2 évet versenyszerűen). Aztán ha elmúlt a gyulladás, akkor nagyon óvatosan, lassan elkezdeni megint építgetni.

Az a baj, hogy olvasok egy cikket, és az ott leírt hajlamosító tényezők közül nekem megvan legalább 5. Nehéz vagyok (hiába nem vagyok elhízva, a 110+ kg az sok), voltak korábbi sérüléseim mindkét bokámban (12 év röplabda alatt nem is egyszer), porckorongsérv az L5 csigolyánál, nem kellően mobilis boka (bár ez sokat javult az elmúlt 1 év alatt), illetve enyhe pronálás. Bolond lenne nem begyulladni akkor, ha 8-ból 5 megvan. Jó, mondjuk, hogy 4, mert már egész jó a boka mobilitásom, a mély guggolás nem jelent gondot. Ezek közül igazából a legnagyobb gond szerintem a nagy tömeg és a korábbi sérülések. Ezzel csak annyit tudok kezdeni, hogy megvárom, míg elmúlik a gyulladás és még jobban ráerősítek a vádlira.

[ Szerkesztve ]

(#11564) imyourfriend válasza kolosanyi (#11563) üzenetére


imyourfriend
őstag

deicide fórumtárs aki linkelt olyan képet ahol azért több volt mint 110kg, max. 3 éve állt neki a dolgoknak és sanda gyanúm hogy komolyabb izzadás nélkül lefutna engem bármikor bárhol, pedig ami képet linkelt annó vagy ebben vagy a kerékpáros csoportban hát nem tudom, nem úgy nézett ki mint egy "futóbolond" mindenféle rosszindulatot mellőzve. :) Szóval lényeg a lényeg, az izom az nem túlsúly csak futáshoz nem túl hasznos ha valaki ki van gyúrva. :P Ettől függetlenül terheld óvatosabban akkor, az élsport betehetett neki azért. Azért ajánlottam mert nekem hasznos volt, no meg nem divat és tömegsport dolog. :C

(#11565) deicide válasza imyourfriend (#11564) üzenetére


deicide
veterán

Néha magam is visszatekintek, honnan indultam 2012 áprilisában. ;]

Egyébként nem biztos, hogy lefutlak, ha tudsz 1:26 alatti félmaratont mondjuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11566) beltram


beltram
tag

Egy kis olvasnivaló. :)

pace be with you

(#11567) beltram válasza deicide (#11565) üzenetére


beltram
tag

Én nyertem:

:)

pace be with you

(#11568) concret_hp


concret_hp
addikt

márc 14én lesz velencei tó kör, bár nem telejsen értem, d elehet megyek [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11569) deicide válasza beltram (#11567) üzenetére


deicide
veterán

Nagyjából egy súlyban lehettünk, 130-135kg? :DDD

concret_hp: a tartalom nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11570) gombi01 válasza tomcica (#11531) üzenetére


gombi01
tag

(#11531) tomcica:
Az igaz, hogy már nem vagyok gyúrós alkat mivel 96kg-ról lefogytam 72kg-ra, de össze azért nem mentem még mindig 177cm magas vagyok :)
Volt kb 46os bicepszem meg nyomtam 110el szériában fekve, de most nem ez érdekel és nem is hiányzik! Hozzátesztem ott mindenki kokszolt és nőttek mint a gomba. Láttam, hogy ez nekem nem kell, többen nem mentem konditerembe. Még pár évig egy haver pincéjében edzettünk aztán jött a kocogás és lett belőle futás.
Sokan azt kérdezik, hogy mi bajom van beteg vagyok? Az eszükbe sem jut, hogy valaki sportot vagy életmódot vált :(
Valahogy az a megszokott, hogy nől a pocak és el kell fogadni!
'Megemberesedik a férfi oszt ennyi'

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11571) ígyvanferi válasza gombi01 (#11570) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És mi volt a baj a 96 kg-os izmos éneddel?

(#11572) beltram válasza deicide (#11569) üzenetére


beltram
tag

Volt az több is (a 140-et karcoltam emlékeim szerint), de én valamivel magasabb is vagyok (190). :)

pace be with you

(#11573) gombi01 válasza ígyvanferi (#11571) üzenetére


gombi01
tag

(#11571) ígyvanferi:
Meguntam, ennyi :K
Azért nem voltam ám szálka, volt rajtam neoprén zsírből :C
Pár száz méter kocogástól kikészültem és ez nagyon bosszantott.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11574) kolosanyi válasza imyourfriend (#11564) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az lesz. Már látom, hogy ebből nem lesz februárban félmaraton, de nem akarok idióta lenni. Épp elég volt, amikor részleges bokaszalag szakadással játszottam országos döntőt meg ilyenek. Nem hajt senki, szépen egyéni tempóban fejlődök. Úgy néz ki, vissza kell vennem egy kicsit. Amúgy gáz, mert hiába bírnék izomzatilag többet, ha az ízületeim nem bírják. De ezt mondja egyébként Cristopher Sommer is, amcsi utánpótlás válogatott tornász edző. A saját sportjában az a tapasztalata, hogy egy-egy gyakorlat intenzitásához az izmok 3-4 hét alatt hozzászoknak és lehetne nehezebb gyakorlatra váltani, ugyanez az ízületek esetében 12 hét. Ebből kitűnik, hogy a kötőszövet a gyenge pont. Mindegy, a lényeg, hogy óvatosabbnak kell lennem.

(#11575) concret_hp válasza deicide (#11569) üzenetére


concret_hp
addikt

nemtom akkor erre keress rá fb-n I.Országfutás a Velencei-tó körül 29 km
meg van országfutás.hu

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11576) laszak válasza tomcica (#11539) üzenetére


laszak
tag

Ha jól értem a specifikációkat, menet közben ad tanácsokat is? (gyorsíts, lassíts, stb).
(mobil appon keresztül, Polar Beat)

(#11577) deicide válasza concret_hp (#11575) üzenetére


deicide
veterán

Kösz, erre lehet, megyek én is, ha már itt van a szomszédban. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11578) imyourfriend válasza kolosanyi (#11574) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ilyen ez, én is bírnék többet izomzattal de legutóbb a térdem alatt fájt, most hidegben pedig nem futottam már vagy 1,5 hónapja mert érzékenyek a fogaim ezen időjárásra. Aztán március elején elkezdem ismételten első körben 5-8km-t majd felmegyek max félmaraton távjáig. Tovább nem is tervezek inkább, ez lesz a nyár végi terv. :B

(#11579) tomcica válasza gombi01 (#11570) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor rosszul remlik,vagy elcoloztam az UB-n,na nem tagadom inkabb a tempomra es a bemelegitesemre figyeltem :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11580) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma a tanitvanynak ismet ADTA el classico edzes volt 6x1000m (R400) nagyon szeles,de szaraz napsuteses idoben a palyan az atlag 4.25 :DDD tavaly ilyenkor 4db 4.35-on kinlodva,szoval szepen alakulgat :K (heti 2-3 edzessel operal,2velem azok kemenyek nagyon,egy hosszu otthon,sajnos neha kimarad)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11581) imyourfriend válasza tomcica (#11580) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nyáron majd ha Szabadka felé veszem az irányt akkor be kell nézzek Zentára is úgy tűnik, micsoda futók születnek arrafelé. :)

(#11582) tomcica válasza imyourfriend (#11581) üzenetére


tomcica
Topikgazda

joo...osszehozhatunk egy mokas futast (akar a palyan vagy a toltes tetejen/foldesut) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11583) concret_hp


concret_hp
addikt

az milyen poén, hogy a vivicittára olcsóbb a nevezés, mint a wizzairre ami 5 hónappal van később?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11584) imyourfriend válasza tomcica (#11582) üzenetére


imyourfriend
őstag

Izsákról szoktam arrafelé kerekezni amúgy majd minden éven, viszont Zentáig délszláv társaink felebaráti szeretete miatt eddig még nem mertem eltekerni. :B

(#11585) tomcica válasza imyourfriend (#11584) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ahh,olyan gond Becseig nincs,talan Ujvidekig se...mondjuk ott mar nem neznek rad jo szemmel ha magyarul szolalsz meg (en azert szoktam feszegetni a hatarokat,csak hogy tudjak mennyi az annyi :K nem volt gond meg belole,balkan virtus kell ide,oda kell szolni,konyokolni,pofazni,nekem megy :P )
Kanizsa,Zenta,Ada meg Mohol is vegig a Tisza menten 85%-ban magyarlakta telepules,itt max a rendor nem beszel magyarul (az is direkt,mert ez a belgradi ukaz,hogy el kell nyomni a kisebbseget) de az meg nem bir veled semmit se,mert HU papirjaid vannak (en is ezert akarom kivaltani,aztan fogok vele szerbul beszelni de magyar utlevellel,na arra varrjon gombot a strumf )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11586) imyourfriend válasza tomcica (#11585) üzenetére


imyourfriend
őstag

Olyanról beszélnek hogy öntörvényűek ott a rendőrök, meg ha megvernek akkor neki adnak igazat.. bár lehet csak szóbeszéd ez. Egyszer majd újvidékig szeretnék letekerni aztán visszajönni a Belgrádi IC-vel bringástul, de ahhoz még 1-2 évig gyűjtenem kell a bátorságot. ;] Most megnyugtattál valamelyest, mikor Horgosnál tekertem és megkérdeztem egy idősebb embert hogy miként kell eljutni szegedre, az meg mondta hogy autópályán keresztül. :D Végére igaza is lett, csak nem 7-8km-el a határ előtti felhajtóra gondolt, még jó hogy ott nem kaptak el a rendőrök. :N

(#11587) concret_hp


concret_hp
addikt

http://www.futas.net/topartifutoparti/

ápr 4 már lehet nevezni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11588) Polacheck válasza beltram (#11567) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mind gyengék vagytok :)

Before

Now

less qq more pewpew!

(#11589) Alg válasza Polacheck (#11588) üzenetére


Alg
veterán

Itt mindenki fogyott az utóbbi időben, csak én szeretnék még felszedni pár kilót? :D

(>185centi, <80 kiló, kb. 3 éve még csak 70 volt :Y )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11590) Agony válasza Polacheck (#11588) üzenetére


Agony
aktív tag

Ejha :Y
És mindezt hogy, mennyi idő alatt? Osztódtál? :U

Elképesztő... és még mindig mennyien mentik magukat, hogy nem lehet lefogyni, mert csontozat, genetika, pénzkérdés, stb... pedig úgy látom 80% akaraterő!

Start with a whisper, end with a scream!

(#11591) deicide válasza concret_hp (#11587) üzenetére


deicide
veterán

Már beneveztünk ma. :K :B

Agony: a legnagyobb része az akarat, hogy akarj időt fordítani rá. Minden más csak kifogás.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11592) Agony válasza deicide (#11591) üzenetére


Agony
aktív tag

Tudom, azért is írtam. Én 180cm vagyok 96 kg voltam, most 75 kg vagyok és klasszisokkal jobban érzem magam, csak kár hogy 28 évesen jutottam el idáig és nem jött meg a felismerés 15-18 évesen. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#11593) concret_hp válasza Polacheck (#11588) üzenetére


concret_hp
addikt

ó bmeg, az 1. képen hány kiló vagy? :Y láttalak én akkoriban?

én még sosem voltam 100 kiló felett, csak közel hozzá :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11594) tomcica válasza Alg (#11589) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en tartom a sulyom nagyjabol 15eves korom ota ennyi vagyok +-4kg...a derekmeretem viszont nem valtozott,jo ram a tini farmerem (eltettem relikvianak meg a GnR korszakbol,tepett csuda)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11595) Polacheck válasza concret_hp (#11593) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

133 volt a max amit még láttam mérlegen. Biztosan láttál, ez erősen a pókeres korszak volt.

less qq more pewpew!

(#11596) deicide válasza Polacheck (#11595) üzenetére


deicide
veterán

Akkó' nem nyerhettél, 135 volt a maxom. ;] De ne ezen vetélkedjünk, hanem, hogy ki milyen formában lesz a tavaszi szezonra. :K

tomcica: újra rámjön a ballagási öltönyöm, sőt, picit nagy is, pedig most volt a 20 éves érettségi találkozóm. :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11597) Polacheck válasza Agony (#11590) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hát, a kettő között kb 6 év telt el, mondjuk a lényegi rész kb az első 1,5 év volt szerintem.

Egyébkén csak az elhatározáson múlik szerintem. Nagyrészben kaja, kisrészben sport.

less qq more pewpew!

(#11598) gombi01


gombi01
tag

Valaki nem jön?
Bagolyvár-Tél 30. Zírcről indul jan.31-én
Téli Tihany 20. A tihanyi félszigeten febr.7-én
Az utóbbin tavaly voltam nagyon szép helyeken visz végig!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11599) Alg válasza gombi01 (#11598) üzenetére


Alg
veterán

Én mennék szívesen (egyébként is több TTúrát terveztem most télre), de még nem tudom, hogy érek majd rá...

Főleg hogy egy ilyen tihanyi 20-asra tényleg el lehet indulni semmi nélkül kb. egy övtáskával :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11600) deicide válasza Polacheck (#11597) üzenetére


deicide
veterán

Vagy fordítva, nagyrészt sport és zabálni ugyanúgy. :DDD A kajáról nem tudtam lemondani, most meg már nem is kell.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.