Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Stauffenberg válasza kolosanyi (#12495) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet, hogy egy ilyet kap akkor: Geonaute 310

Ezt találtam legolcsóbban kódolt jellel. A 110-es verzió tetszik neki küllemre, tudásra még elég is lenne (egy célzónát lehet csak megadni, de neki amúgy is ennyire van szüksége), de a nem kódolt jelátvitel a Margit szigeten csak folyamatos szívás lenne. Persze ha tudtok olcsóbban (tényleg elég tudásnak annyi, hogy egy célzónát figyeljen), kódolt jellel, akkor jöhet a tipp. :)

Én is akarok majd valamilyen órát venni, de nekem mondjuk kellene majd, hogy okostelefonnal tudjon kommunikálni, hogy az Endomondo vagy Strava feldolgozhassa a pulzus értékeket is. De ez későbbi történet.

(#12502) bandus


bandus
veterán

nagyon nem érzem ezt a tempó dolgot... nekiindultam a mai futásnak úgy, hogy laza 6 perces tempóban tolom végig a tervezett kört, de ennél azért gyorsabb lett [link], ami nem baj, mert gyakorlatilag majdnem minden erőlködés nélkül sikerült ezt így megfutni az alsóhegyi emelkedőt is messze most vettem a legjobban. mindenesetre ezen a távon kell most operálnom szerintem 1-2 hétig, mert ameddig nem szabadulok emg ettől a nyamvadt vesekőtől, addig 10 km-ben maximalizáltam a távot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12503) Alg


Alg
veterán

Ha valakinek még nem lenne meg a téli holmija, a Nomádban megint féláron kaphat Lasting aláöltözeteket...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12504) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nagyon a kedvemre akarnak tenni a polaros srácok. Úszás adatok március végén, beépített gyorsulásmérővel lépésfrekvencia júniusban érkezik. link

Emellett van Myfitnesspal (+egyéb fitness szolgáltatásokkal) szinkron és még 0-24-es aktivitás mérés is. Mondjuk ez utóbbi nem nagyon izgat, de ha már tudja, akkor kihasználom, legalább jobban személyre tudom szabni az étkezésem, pontosabb becslést tud adni így. Gyakorlatilag tökéletessé válik számomra a cucc. Egy kicsit kéne szebben kinéznie, ha már egész nap hordani fogom, de végülis csúnyának se mondanám, minden adott, már csak meg kell vennem nyáron. :)

(#12505) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

tanácsot szeretnék kérni futással kapcsolatban.
Jelenleg heti 3 napot tekerek (szobabringa, 35km, kb 1 óra időtartam, közepes nehézség) és 3 napot futok (eddig 2x 8,5 km-ek, hétvégén hosszabb távokat 1x15km körül). 1 nap pihenés.
Szeretnék fejlődni a futásban és elhagyni a tekerést. Van értelme heti 6 napot futni 1 nap pihenővel?
Az elején rövidebb, kisebb távok lennének a tekerős napok helyén (legalább is ez van a fejemben).

Ötleteket, javaslatokat, kritikákat elfogadok. :K

[ Szerkesztve ]

(#12506) Polacheck válasza kolosanyi (#12504) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem nem néz ki rosszul. Én hordom egész nap hordom öltönyhöz, inghez, pulcsihoz is, ha úgy alakul és nem gondolom, hogy gáz lenne.

[link]

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#12507) kolosanyi válasza Polacheck (#12506) üzenetére


kolosanyi
veterán

Farmerhez, pulcsihoz, hétköznapi viselethez elmegy szerintem, nekem a fehér még tetszik is, valahogy szebb, mint a fekete (szürke). Csak a sötétkék egyenruhámtól nagyon elütne, rikítana. Legjobban akkor tetszene, ha tök fekete lenne, meg egy kicsit szögletesebb, de így se csúnya valóban. :)

(#12508) concret_hp válasza Polacheck (#12506) üzenetére


concret_hp
addikt

310xt mondjuk érdekesen nézne ki öltönnyel :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12509) Polacheck válasza kolosanyi (#12507) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A legnagyobb bajom vele egyelőre az alacsony üzemidő. Ugyan nem futottam vele még túl sok hosszút, de a buda trail után (3,5h) ránézésre kb 30% körül lehetett. Jövő hétvégén a vértesben kiderül, hogy egy 5 óra körülit kibír-e. (ha addigra rendbejön a lábam)

less qq more pewpew!

(#12510) kolosanyi válasza concret_hp (#12508) üzenetére


kolosanyi
veterán

Lol. :DDD

Amúgy azt magyarázza meg nekem valaki, hogy a Mion meg egy-két specifikus gyártón kívül miért nem tud senki pontos szenzort rakni az optikai pulzusmérős eszközökbe? Ott van például a Fitbit Surge, kiváló óra lehetne, az egész napos aktivitás és pulzusmérés tök jó dolog, de úgy nincs értelme, hogy csak egy véletlenszerű számot ír ki. Egyelőre még mindig nincs 0-24-es HRM cucc, ami pontos is lenne és nem is tűnik úgy, hogy ez a közeljövőben változna.

(#12509) Polacheck
Elvileg 8 órát kéne bírnia. Nos, akkor kiderült , hogy mégse.

[ Szerkesztve ]

(#12511) Gergőke88 válasza kolosanyi (#12510) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az annyiból szomorú, hogy akkor aki 5 óra körül futja a maratont lehet végig sem bírja :((

(#12512) Polacheck válasza Gergőke88 (#12511) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Jövő hétvégén kiderül (ha kiheverem végre ezt a sarokfájást) :)

Egy dologra még gyanakszom, világosra volt állítva a profil, hátha ez a gond. Bár, nem vagyok benne biztos, egy barátom párjával együtt vettük (ő fehéret) és írta ő is a napokban, hogy neki 2-3 óra lovaglás után már 50% alatt volt ugyanígy.

less qq more pewpew!

(#12513) Gergőke88 válasza Polacheck (#12512) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jobbulást és várjuk a tapasztalatokat.
Sajnos nem látok egyelőre más olyan órát ami ezt ár-érték arányban felvenné ezzel a versenyt.

(#12514) kolosanyi válasza Polacheck (#12512) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pedig tényleg 8 órás üzemidőt írnak GPS-szel, de hát a gyártók szeretnek túlozni. Mondjuk a 6 óra reális lehet azok alapján, amit elmondasz és azért az nem olyan rossz. Persze nem triatlonosok igényeihez igazodik, de nem is arra tervezték, ez inkább egy sokoldalú hobbi óra sportmániákusoknak.

(#12515) Polacheck válasza kolosanyi (#12514) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mondjuk egy 6 óra kevés túrázáshoz, ultrázáshoz szintén, úgyhogy nem csak a triatlonosok szívnak ezzel.

less qq more pewpew!

(#12516) kolosanyi válasza Polacheck (#12515) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jogos, erről teljesen megfeledkeztem. Nem vonatkoztattam el az én kis 1, maximum 2 órás edzéseimtől. :)

(#12517) Alg válasza Polacheck (#12515) üzenetére


Alg
veterán

A 620-at is egy ultrás sporitól vettem, ő Fenixre váltott az akksi miatt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12518) Cathfaern válasza Polacheck (#12515) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Túrázáshoz úgyis visz az ember telefont magával, ahhoz meg lehet venni egy külső akku pakkot, és akkor letudva akár 24 órára is a történet. Szóval szerintem az a kisebbik gond. Ultrázáshoz viszont sajnos ezek szerint tényleg alkalmatlan :(

(#12519) bandus


bandus
veterán

najó, tényleg nem tudom hova tenni magam, egy rövid regeneráló futást szerettem volna ma, erre ez jött össze: [link], ilyen átlaggal szerintem nem is volt még futásom. nagyon nem tudom kontrollálni a tempóm, csak futok mint valami holdkóros :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12520) ígyvanferi válasza bandus (#12519) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem is ez volt sokáig. Aztán szerintem a résztávozás megtette a hatását és most már egész pontosan be tudom lőni a tempót 3:30 - 5:30 között.

(#12521) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Erre esetleg valaki? :B

(#12522) beltram válasza Rabbitf_24 (#12505) üzenetére


beltram
tag

Szerintem a bringa jó kiegészítés a futás mellett, én nem cserélném le, az egy nap pihenő pedig lehetne akár több is. Ha nagyon nem bírsz magaddal mehetsz néha futni bringázás helyett, de én biztosan nem futnék a helyedben 6x egy héten. Nyilván az sem mindegy, hogy milyen intenzitású, de 3-4km-ért (ha már a 15 is megy) kár összeizzadni a dresszt. :)
Én inkább óvatosan a távot emelném a futós napokon és a minőségre mennék rá, a pihenés pedig nagyon fontos, kell időt hagyni a regenerálódásra is.

pace be with you

(#12523) beltram válasza bandus (#12519) üzenetére


beltram
tag

Nem feltétlenül baj ez, a szervezet érzi, hogy mikor milyen tempóra van szüksége. A lényeg hogy ne erőszakold meg magad, ha úgy érzed hogy nem megy, akkor csak óvatosan. Ha meg visz a lábad, akkor hajrá! :)

pace be with you

(#12524) bandus


bandus
veterán

most vegyetek futócipőt, vagy polar pulzusmérőt :) [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12525) Alg válasza bandus (#12524) üzenetére


Alg
veterán

A Speedcross nagyon jó áron van, szerencsére már korábban sikerült magamat lebeszélni róla :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12526) Rabbitf_24 válasza beltram (#12522) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm, akkor marad ez a felállás. :K

(#12527) kolosanyi válasza bandus (#12524) üzenetére


kolosanyi
veterán

Király! :C Köszi a linket, most megyek is és ránézek. :)

(#12528) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Az utolsó feketét hozom el. A fehér szebb, jobban tetszik, de tartok tőle, hogy egyenruhához (katasztrófavédelem, ugyanaz a kék, mint a rendőröknek) gáz lenne. Visszafogottabb azért, emiatt egy vaskalaposabb parancsnok se szólhat be. :)

(#12529) bandus válasza kolosanyi (#12528) üzenetére


bandus
veterán

melyikben voltál? :) mert akkor nem oda megyek :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12530) kolosanyi válasza bandus (#12529) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mammut. De fehér van még. :D
Amúgy nagyon gondolkodom. Fehér vagy fekete? A szebbik, vagy a visszafogottabb? :))

(#12531) bandus válasza kolosanyi (#12530) üzenetére


bandus
veterán

egyébként a multinavban nekem a fehéret ajánlották, mert könnyebben látható. nap közben úgy sem tervezem hordani, akármilyen dizájnos is, a longines-nel nem veszi fel a versenyt :D volt több darab egyébként a fehérből még?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12532) kolosanyi válasza bandus (#12531) üzenetére


kolosanyi
veterán

Végül fekete lett. Volt több fehér is. Én meg hordani fogom, bár a mostani hagyományos órám sokkal szebb, de ki fogom használni az egész napos aktivitásmérést, ha már tudja. Csak WP-vel lenne kompatibilis, akkor tudna értesítéseket is mutatni, így kimarad. :)

[ Szerkesztve ]

(#12533) bandus válasza kolosanyi (#12532) üzenetére


bandus
veterán

a corvinba megyek inkabb, ott van meg mindket szinbol, amig odaerek el tudom donteni, de szerintem feher lesz :K csak ne sarguljon be az izzadtsagtol..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12534) concret_hp


concret_hp
addikt

most tudtam meg h a pumát meg az adidast 2 testvér alapította, mármint egyik az egyiket, másik a másikat. azé ez komoly sztori érdemes rákeresni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12535) Newboy911 válasza concret_hp (#12534) üzenetére


Newboy911
tag

És mindkettőnek 50% -os részesedése van a másik cégben :)

(#12536) bandus válasza bandus (#12533) üzenetére


bandus
veterán

a feher lett vegul. ha nem is olyan jo aron ah Pola vette, de 46k-ert elegge jo vetel volt! Nem ert volna +40k-t a garmin vivoactive nekem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12537) kolosanyi válasza bandus (#12536) üzenetére


kolosanyi
veterán

Még gondolkodom, hogy bánjam-e a fekete színt. :D Grat hozzá. Ma ki is megyek vele résztávozni egyet. :))

(#12538) bandus válasza kolosanyi (#12537) üzenetére


bandus
veterán

Lehet en is megjaratom este.. :D az uj ora oromere var is ram egy het korhaz a rohadt veseko miatt, ojee :) majd ott resztavozok kateterrel a breben :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12539) tomcica


tomcica
Topikgazda

jol van,most mar fel vagytok szerelve mindennel....csapaaaaaaatniiiiii ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12540) kolosanyi válasza tomcica (#12539) üzenetére


kolosanyi
veterán

Meg is volt a mai evangélium. 6x200 (R200) igazából többet akartam, de a végére annyian voltak a rekortánon, hogy nem bírtam normálisan mozogni, a hetediknél például egy "motorozó" kisgyerek miatt leléptem a pályáról és nem tudtam befejezni a távot, 43-41-39-38-38-42 alatt futva. Az utolsónál láttam, hogy kezdek lassulni, emiatt - na meg a sok kutyát, macskát, menyétet, sast, gyereket sétáltató ember miatt - abbahagytam és erősítettem még egy kicsit. 5x2 egylábas guggolás mindkét oldalra, 100m sétálós kitörés, meg 10-8-6-4-2 egylábas vádlizás lépcsőn.

Az edzés jól esett, el is fáradtam, meg tanulságos is volt. Kicsit összeszoktam az órával, megtanultam kezelni, szóval fasza volt na. :)

Ja, egyébként meg kell hagyni, fák alatt a parkban nem valami pontos a GPS, de hát ezt eddig is tudtam. Össze-vissza mért mindent. Nyílt terepen biztos sokkal jobb, legközelebb ott fogom tolni.

[ Szerkesztve ]

(#12541) tomcica válasza kolosanyi (#12540) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na,ez igy korrekt plane ha volt zavaro tenyezo is :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12542) deicide válasza tomcica (#12539) üzenetére


deicide
veterán

Megyek. Már holnap 11-kor kezdek. Mert a kolléga nem jött ki a náthából, én indulok helyette a fullos 4 napos élményen. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12543) tomcica válasza deicide (#12542) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R kielvezheted az ultra terhelesre valo hajlamodat,tessek beosztani,enni-inni ahogy kell ;) ahogy gepkozelbe ersz kivancsian varom a beszamolot vagy az epp aktualis fejlemenyeket,egy kalappal

(en tovabbi kigyorsitason voltam ma,a szokasos 10emelkedo 500m eros kombo 3szett es a negyediket inditottam egesz jol ment,a kozepso 500-ban elertem egy 195-os pulzust,ami igen magas,meglepo de a harmadik lett a leggyorsabb ott viszont "csak" 193 lett a felso ertek,ki erti ezt?!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12544) Alg


Alg
veterán

Engem meg még mindig elborít a meló, talán hétvégén lesz futás is :(

M400 GPS-hez: jó lesz az, csak mikor megtalálta a jele, még várj vele 1 percet egyhelyben állva (ha stabilan ö sebességet jelez, akkor már biztos jó)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12545) beltram válasza deicide (#12542) üzenetére


beltram
tag

hajrá, csak keményen, vasból vagy ne feledd! ;] :C

pace be with you

(#12546) kolosanyi válasza Alg (#12544) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem, sajnos a Városmajorban a telefon is eldobálja a jelet, meg félremér meg minden. Leárnyékolják a fák meg az épületek, meg egy gödörben is van. Majd úgyis kipróbálom jobb körülmények között is, akkor tuti jobban fog mérni. :)

(#12547) deicide válasza tomcica (#12543) üzenetére


deicide
veterán

tomcica, beltram, köszi!

Fejben most éjszaka próbáltam mindent összerakni, sikerült is, már csak a lábamnak kellene engedelmeskednie. Nagyon úgy érzem, hogy a masszírozáson és a nap végi Fehérje/Mg/Só/Szénhidrát visszapótláson fog múlni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12548) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Én sem vártam vele beszereztem tegnap az m400-t a hervisben.

(#12549) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sosem csináltam még ilyet, de lemondtam a vértes terepmaratont. :( Győzött a józan ész, tegnap a busz után futottam és éreztem, hogy egyáltalán nincs még rendben a lábam. Innentől arra koncentrálok, hogy az ultratrailre felépüljek rendesen és egyáltalán ott el tudjak indulni.

less qq more pewpew!

(#12550) kolosanyi válasza Gergőke88 (#12548) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hányan veszünk még ilyet a topikból? :C Amúgy ilyen áron tényleg kiüt mindent a piacon. Még az FR15 is drágább, ez az FR10 árszintje, de az jóval kevesebbet tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.