Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) tomcica válasza deicide (#12049) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jok is video :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12052) half333


half333
őstag

Hy! Kardio edzésként lehet alakalmazni a kocogást minndennap 20-30 perc? Vagy jobb hetni 3-4 alkalommal 1 óra?

(#12053) kolosanyi válasza half333 (#12052) üzenetére


kolosanyi
veterán

A kardió szóért a "TF"-en buktatnak. :D

Ha csak a zsírégetés a célod, nem teljesítményre mész, akkor is érdemesebb egy kicsit komplexebb edzéstervet összerakni, vagy a meglévőbe tervszerűen beilleszteni. Zsírégetéshez vagy hosszabb (40-45 perc minimum), alacsony pulzussal történő edzést, vagy rövidebb, intenzív résztávozást, dombrésztávozást szoktak javasolni.

(#12054) half333 válasza kolosanyi (#12053) üzenetére


half333
őstag

THX! És bocs a kardió szóért.

(#12055) Cathfaern válasza half333 (#12052) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha nincs sport és futósmúltad, akkor jó eséllyel az izmaidnak, ízületeidnek új lesz a terhelés, amihez alkalmazkodniuk kell, közben pedig regenerálódni. Amihez pedig idő kell. Szóval jobb ha van 1-1 nap szünet a futások között, így szerintem a heti 3-4 alkalom jobb.

(#12056) Alg válasza Alg (#12048) üzenetére


Alg
veterán

Képek is

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12057) Alg


Alg
veterán

Ha valaki még nem vett volna órát, egy 910XT eladó van a FB topicban, egy pánt+2 jeladó, 75-öt is mondott rá az eladó :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12058) bandus válasza Alg (#12057) üzenetére


bandus
veterán

annyiért még mindig a polar m400 :D vagy a vivoactive.

sőt, ha talál valahol az ember egy 20%-os hervis kupont, akkor máris csak 48k az m400-as :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12059) Cathfaern válasza bandus (#12058) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem a polar 400 nagyon tetszene, de ha már veszek ilyesmi órát, akkor állandóan hordanám. Így nézve viszont nagyon ronda az a Polar logó rajta :( Vivoactive-ot meg kicsit drágállom. Bár az lesz belőle, csak először gyűjtök hozzá pénzt :)

(#12060) Alg válasza Cathfaern (#12059) üzenetére


Alg
veterán

Egyébként élőben meglepően jól néz ki, legalábbis én képek alapján csúnyábbnak gondoltam :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12061) tomcica válasza Cathfaern (#12059) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en siman hordanam,akar a feheret is,a 910/920 garmin viszont mar nem hordhato hetkoznap szamomra,ormotlan nagyok,sportra okes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12062) bandus válasza Alg (#12060) üzenetére


bandus
veterán

én is próbáltam már, szerintem nem csúnya egyáltalán, teljesen hordható. bár persze függ az öltözettől is. munkába azért nem venném fel a longines-om helyett :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12063) tomcica


tomcica
Topikgazda

Megcibaltam kicsit,100x100m emelkedo (ossz tav 20km) elso fele fokozo tempora 10k = 39.47 masodik fele lazabban,ossz ido = 1.28.50,ez a masodik edzes volt,mai ossz 41km

(a fokozo tempo ugy nezett ki,hogy 4.15-rol indulva szepen csurogtam es ugy harmadanal rajottem,hogy ezt tolni kell ha 4percesre ki akarom hozni,szoval a vegen volt az mar 3.40-45-os is :DDD )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12064) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nekem ma pihi van. Vasárnap lépcsőztem, hétfőn erőedzés volt, tegnap úszás. Este úgy fájt mindenem, mint régen az edzőtáborokban. :DDD
Egy fél óra SMR hengerezés, valamint egy délig alvás (nem mentem be órákra) viszont csodát tett, már alig érzem. :)

Egyébként a vasárnapi brutális volt. 4 munkasorozat guggolás, utána 10*6 emelet lépcsőfutás. A végén rendszerint 186-192 közötti pulzusom volt.

[ Szerkesztve ]

(#12065) Endii


Endii
tag

Üdv!
Szegedről van valaki?:)

(#12066) Newboy911


Newboy911
tag

Kezdek észhez térni a vasárnapi után. Nem volt kedvem ma edzeni, de nem bántam meg hogy végül is elmentem a terembe. Kb 3K futás, lépcsőzés, ugrálás, erősítés. És a végére sokkal jobban éreztem magam. :)

(#12067) Alg válasza Newboy911 (#12066) üzenetére


Alg
veterán

Én tegnap átmozgattam egy 12km-el, ma meg résztávozni akartam (1000 R500), de a harmadik után elkezdett rendetlenkedni a gyomrom, inkább hazamentem nehogy baj legyen... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12068) bandus válasza Alg (#12067) üzenetére


bandus
veterán

én ma futottam egy "rekordot", eddig azt hiszem 13 vagy 14 km volt a leghosszabb futásom, hát most összejött egy 15-ös, mondjuk az a gellért-hegy nem kellett volna bele, az teljesen hazavágott :) de a táv kárpótolt. [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12069) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem harom nap kimaradt, Daniaba nem tudtam futocuccot vinni. Holnap viszont egy laza tizes, szombaton pedig egy balboa a terv.

less qq more pewpew!

(#12070) deicide


deicide
veterán

Remélem mindenki nyomja az adagjait.
Nekem mára egy teszt jutott, immáron a március 7-i 4 órás Optivita ultrafutó kupa jegyében, 40.00km 2:55:52, azaz 3:05-ös maraton lett volna, ha befejezem, de nem akartam most PB-t futni, majd Fehérváron. :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12071) beltram válasza deicide (#12070) üzenetére


beltram
tag

Végül megvolt a Balboa, nagyon tanulságos volt. Rengeteg volt a futhatatlan, balesetveszélyes szakasz, de összességében jó emlék marad. :)

pace be with you

(#12072) deicide válasza beltram (#12071) üzenetére


deicide
veterán

Na, akkor nem csak én sanyargattam ma magam. :C

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12073) Polacheck válasza beltram (#12071) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én is voltam, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy kevés volt a futható szakasz. A legviccesebb a János-hegyről lefelé az első átjárónál az úton egy meredek megkerülhetetlen szakasz volt, amin mindenki úgy jött le, hogy leült a földre és lecsúszott a s*ggén a tükörjégen :D

less qq more pewpew!

(#12074) Newboy911 válasza deicide (#12070) üzenetére


Newboy911
tag

Nyomom én is a szokásos szombati résztávokat.
Kaposvár óta ez volt az első "normális" futó edzés.
Itt - ott csikorgott nyikorgott , de 7x1000m -t csak kiréseltem magamból :)

(#12075) Alg


Alg
veterán

Nekem ma kimaradt - éjjel alig aludtam valamit, nem is ettem normálisan, egyéb dolgok is közbejöttek.

Holnap viszont egy hosszabbat tervezek, mondjuk a közepén egy 46-48 perc közötti 10k-val (azaz a Vivicittára tervezett félmaratoni tempóval kb.)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12076) concret_hp


concret_hp
addikt

én még a héten nem futottam, még mindig köhögök :( de már igényem volna rá rendesen...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12077) gombi01


gombi01
tag

Vp-ben szép idő volt (kb7-8°C napsütés) toltam is egy lassú hosszút pulzusra. Igaz, hogy a csiga nyalogatta a cipőm sarkát a tempóm miatt de legalább lent maradt a HR, így 140-es lett az átlag a 2 óra kocorászás alatt.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12078) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Üdvözlet!

off:
Elvoltam pénteken edzeni trx-re (már 1,5 hónapja nem voltam) majd megrándítottam a vállam egy súllyal, de azért végigcsináltam az órát. Tegnap semmi bajom nem volt, majd estefele elkezdett fájni meg bedagad. De nem látom értelmét elmenni vele röntgenre, törni nem tört meg zúzódni sem. Szerintetek mi lehet? :S

(#12079) Newboy911 válasza imyourfriend (#12078) üzenetére


Newboy911
tag

Szerintem pihentesd.
Én a zsibbadásommal bajlódok. Pénteken volt a nálam a gyógytornász.
Szépen kimozgatta, rakott fel egy tapaszt és adott házi feladatot.
Remélem ettől helyrejön. Te is megmutathatnád esetleg egynek.

(#12080) tomcica válasza deicide (#12070) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka :C nalunk tegnap 400m felmero volt,tel vegi ugye,ez meg nyogvenyelos es nem teljes sebesseg,de mar jol jelez mindent,az ifju atletakkal mentem igen faradtan,mert ez a het eros volt felem

57vege lett,fej-fej mellett egy 16eves gyorslabu titannal ;] talan egy mellbedobassal ha nyertem,az is csak azert,mert meg nem tud versenyezni es nem szokta meg h a cegig vegig kell tolni egy ilyet,mintha at akarnad szakitani....utana 600m hulla allapotra,azt mar csak nyulkent csurgattam veluk 1.44 lett,ment volna 1.40ala,de lattam h ez mar nem fekszik a bandanak,kuszkodtek a kozepevel,itt azert kijon ha nincs eleg gyorsasagi allokepesseged,na szoval ennyi volt a heti extra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12081) deicide válasza tomcica (#12080) üzenetére


deicide
veterán

:Y 57-es 400, az 2:30-as 1000. Hát, más ligában játszunk, az egyszer biztos. Bár a cél is más nyilván, én 21/42 és afelett akarom kihozni magamból a legjobbat. A téli alapozás viszont úgy tűnik, mindkettőnknek profin sikerült. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12082) Alg válasza Alg (#12075) üzenetére


Alg
veterán

Na hát ez most nagyon nem adta, inkább lecseréltem a tempót egy LSD-re (17+km @ 5:50 @ HR153). Ha már nem megy legalább a km-eket gyűjtsük alapon. Szóval elindultam kifelé a Tisza felé, tök egyedül, tök üres úton a semmi közepén, verőfényes napsütésben, nyulak, cinkék meg ölyvek között. Jó volt, kitisztította a testem-lelkem kicsit ez a nézelődős kocogás :K

Jah, visszafelé a felüljárót azért megtoltam, lett is egy 180-as pulzus a tetejére :D

Szerk: a két futógépnek meg no comment, kemények vagytok :R :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12083) Alg


Alg
veterán

#12073 Polacheck:

Balboa futótechnika ;] :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12084) ígyvanferi válasza Alg (#12083) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A végén a srác megtalálta az ultimate technikát, ahogy látom. :D

Kipróbáltam tegnap a gyors gyaloglást én is. Elég durva, azt kell mondjam. Teljesen más érzésre, hatásra, mint futni. Most is érzem a combizmokat, főleg a hajlítót, farizmot, csípő környéki izmokat. Bár biztos volt azért benne időnként repülő szakasz, de igyekeztem gyalogolni. És majdnem kifogott rajtam az 5 km is, 33:11 lett a vége, de izommal eléggé elfogytam. Gyengék a lábaim, nincs mese.

(#12085) Polacheck válasza ígyvanferi (#12084) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

C3PO technika mindent visz a végén :)

less qq more pewpew!

(#12086) beltram válasza Alg (#12083) üzenetére


beltram
tag

Én is ott vagyok! :DDD

pace be with you

(#12087) imyourfriend válasza Newboy911 (#12079) üzenetére


imyourfriend
őstag

Pihentetve lesz, csak nem szeretek egész nap az ágyban feküdni emiatt. :( Mellesleg van hogy én is érzek zsibbadást, de inkább a kezeimben szoktam. Mondjuk lehet helytelen de ehhez hozzászoktam és már egyáltalán nem zavaró.

(#12088) deicide válasza ígyvanferi (#12084) üzenetére


deicide
veterán

Ugye, mennyire kemény? 3 napig nyögtem az 1:53-as félmaratoni gyaloglás nyomait pár hete. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12090) bandus


bandus
veterán

nagyon megtetszettek az optikai szenzoros pulzusmérők, de azt hiszem ellenállok a kísértésnek, és maradok a hagyományosnál. valamikor most már tényleg meg kellene vennem az m400-at :)

viszont pont 7 hét van hátra a vivicittáig, és szeretnék kérni pár tippet, hogy milyen edzéseket végezzek addig. nem akarok nagyon fix edzéstervekkel foglalkozni, mert ez az időszak pont nagyon húzós munka szempontjából is, így képlékeny, hogy mikor tudok futni.

fussak 8-12 km-eket a tervezett versenytempóban? legyenek résztávok? legyen több hosszabb 16 km+ futás? mi az amivel legtöbbet ki lehetne hozni szerintetek ebből a 7 hétből, heti 3, max 4 edzés mellett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12091) concret_hp válasza bandus (#12090) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem asszem a vivicitta volt a 3. félmaratonom. az első kettőn kívül sosem futottam 15km felett addig :D
futottál már félmaratont? erre nem emlékszem. toljál minden félét ahogy jól esik :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12092) deicide válasza bandus (#12090) üzenetére


deicide
veterán

Felteszem, a félmaratonon indulsz. :)
Akkor kellene laza 12-14km, olyan tempóban, ami neked a beszélgetős. E mellé hetente kétszer kellene rövidebb, 8km-es interval. Ebből én azt a fajtát javaslom, amit én várfalnak hívok, 1km laza, 1km köpködős pulzusgyilkos és ebből felváltva 3-4db, amennyi megy. De a fontosabb a stabil, kényelmes tempó és a hosszú táv, hogy a szervezeted szokja a tartós, legalább 1.5 óra körüli igénybevételt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12093) Alg válasza bandus (#12090) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem egyszerűen tegyél bele a lábadba minél több távot :B Persze ésszel emelve nehogy túledzés vagy sérülés legyen. Ha nagyon unod lehet intervalozni, fartlekezni kicsit.

Illetve az első félmaratonon, főleg ha ilyen bulis mint a Vivicitta, szerintem érdemes picit lazábbra venni, akár egy társsal végigkocogni 2:10 alatt, és nézelődni, élvezni kicsit. Az idővel meg ráérsz később foglalkozni, mikor a légkör már nem olyan érdekes ;)

Legalábbis én a tavalyi Wizz-en így csináltam (az első felét minimum) és nem bántam meg hogy nem hajtottam szét magam rögtön. Aztán javítottam az időn 20 percet Novemberben.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12094) tomcica válasza deicide (#12092) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy jo amit mondtal neki: 3edzes amikor mar itt tart egy hosszabb tempo celtempon (picit lehet lazabb ha epp nem erzed pihentnek magad v. huzos volt a nap) 8-12km (ha a rovidebb fele akkor okvetlen minoseges tempo legyen,ha 10felett akkor lehet az eleje lazabb a vege progressziv felkapva felmarcsis tempora,picit gyorsitva az utolso 1km-t)

masodik edzes hosszu lassu futas 1.5-2ora beszelgetos konnyu csurgas

harmadik edzes mehet a varfal,DE ne 1km laza legyen,hanem csak 4-500m laza futas,vagy ha okvetlen 1km-t akarsz akkor 1km tempo (felmarcsistol picit erosebb,10mp-vel kb,hajszal) az 1km lassu pedig szinten tempo legyen,de a beszelgetos hatara (szoval ne total lassu,ha mar 1km mert az sok piheno) ebbol ha erosebb a tempo akkor 5-7db eleg,ha lazabb akkor mehet 7-8db

ha van negyedik edzes,az laza atmozgato 4-8km benne itt-ott 500-700m iramjatek,ahogy jol esik fel egesz a felmaratonos tempoig,de ne feszitse,csak mire menne a pulzusod mar hagyod is abba

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12095) tomcica válasza tomcica (#12094) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4hettel a verseny elott felmero 10K felmaratonos tempon,az utolso 2-3km pedig felkapva amit ad,ez elott a felmero elott pihenj amennyit kell,utana nap pedig szinten piheno!

ezutan az utolso 3heten csokkented az edzestavokat,az intenzitas MARAD,tehat 6-8km tempo,4-5 varfal,1ora laza futas igy lefele....utolso heten ha hetvegen van a verseny akkor kedden meg mesz tempot 4-5km felmaratonos tempon,ugy fejezd h erezd h eros vagy es menne,sot gyorsulna...szerda piheno csut laza atmozgato felkapva par db gyors benne,csak szepen kipokhalozod a labad,pentek semmi szombat verseny

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12096) deicide válasza tomcica (#12095) üzenetére


deicide
veterán

Akkor a március 7-i versenyemhez (4 óra) csökkentsem én is szép lassan a hétvégi hosszút, ne legyen 40km, csak rövidebb, de azonos tempón? (~4:25/km)?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12097) deicide válasza deicide (#12096) üzenetére


deicide
veterán

Mert most az ötlött belém, hogy a hétvégi Yours Truly 2. kört (25km) megnyomnám síkon 4:10-es átlagra, vagy akár az alá, azaz 1:27-es maratoni PB környékére, mert március 21-én már Öböl félmaraton lesz, ott meg már 1:25 környékén akarnék futni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12098) tomcica válasza deicide (#12096) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Okvetlen vedd vissza,foleg h szep teli alapod van,meg marad tis tavalyrol!

A felmarcsikat,rovidebb versenyeket meg hasznald tempofutasnak (mintha edzes lenne) ha jon a rekord hat jojjon ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12099) Alg


Alg
veterán

Kérdés:

Vajon mi lenne a hasznosabb hétvégére?

Zöld45 túrázósan, csak a lejtőket megfutva, 8 óra körüli idővel, vagy ugyanennek a túrának a 30km-es távja kicsit többet futva, vagy a 20-as végig futva?

Igazából a hosszú felé hajlanék inkább, a NaHáT óta nem voltam 25km-nél hosszabb túrán... És a Nagy-Kopaszon sem jártam még

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12100) bandus


bandus
veterán

nagyon köszönöm a jó tanácsokat, este kielemzem őket és összeállítok egy edzéstervet a maradék időszakra :) persze nem veszem véresen komolyan a versenyt, de szeretnék 2 órán belül, titkon pedig 1:55-ön belül végigérni, aztán meglátjuk, hogy sikerül-e a dolog.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.