Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) tomcica válasza ígyvanferi (#12397) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hagyd azokat az olcsobb Salomonokat...vagy Sense Mantra/Pro ha mar Salomon hybrid kell.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12402) tomcica válasza concret_hp (#12399) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ket haverom csinalt ironmant,teljesites celjabol,az egyikkel telen egyutt futottam sokat,ilyen 14-15 orara toltak,szoval semmi feszko....csak hosszu lassukat ment,meg csak kozepes tempot se,talan konnyu tempot 140-150es pulzusig,ennyi...sokszor csinalt olyat h 40 v. 80km bicaj (otthon a szobaban) es egybol ra 18-20km lassu totyogos futas,tehat kombinalt edzes,nem feszegette az iramot,sot inkabb lassitotta azert vett GPS/pulzus orat h ne kapkodja el

na most akkor en kerdeznek Deicide-tol,hogy az ironmanes 180km bringa 30km/h sebesseggel tolva kb 6orara az milyen pulzussal megy,mekkora terheles?!

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12403) bandus válasza concret_hp (#12399) üzenetére


bandus
veterán

milyen kőkorszaki cuccal méred az időt ami nem számítja bele a megállásokat? ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12404) Alg válasza bandus (#12403) üzenetére


Alg
veterán

Én is kikapcsoltam az auto pause-t, mondjuk én a terepfutások miatt, meg aztán az edzésbe az is beleszámít, amikor a lámpánál pihensz ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12405) concret_hp válasza bandus (#12403) üzenetére


concret_hp
addikt

olyan űrkorszaki még nincs, ami a pulzusomat is pont oda visszadobja, mint amikor megálltam :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12406) bandus válasza Alg (#12404) üzenetére


bandus
veterán

én be szoktam nyomni. bár az lenne az ideális, ha ilyen esetben az időt mérné, de az átlagtempóba nem számítana bele :K

közben lehet, hogy mégis elindulok a vivicittán, de csak azért, mert a cég kifizeti a nevezést :D jó, hogy nem vettem át Poláét :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12407) kolosanyi válasza bandus (#12403) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én is kikapcsolom, mert nemtommé. :DDD Nem kell megállni és nincs mit hozzáadni. Edzeni kell, nem álldogálni... ;]

______________________________________________

Egész pihent a lábam a tegnapi után. Ennél simán mehet nagyobb mennyiség ezzel a tempóval, ha résztávozok. Azt vettem amúgy észre, hogy a lasú futás után mindig fáj az achillesem, most semmi ilyen gond nincs. Valamit nem jól csinálok szeintem, vagy csak simán nem nekem való a lasú totyorgás. Viszont a rendes tempót nem bírom sokáig, magas a pulzusom. :))

[ Szerkesztve ]

(#12408) deicide válasza tomcica (#12402) üzenetére


deicide
veterán

Úgy általában, vagy nekem személy szerint? Megfelelő aerob alappal szerintem a 30km/h egy országúti bringával az alapterhelést sem éri el. Például 30km/h, 30km, átlagpulzus 115. Nyilván 180km-en ez ennél magasabb, de nekem P130-nál semmiképp sem fentebb, azaz kb lötyögés.
Ha kevésbé erős az állóképességi alap, akkor ez ennél biztosan magasabb 15-20 ütéssel, de még mindig az értelmes terhelés keretén belül.

Ha vélelten ironman-re adnám a fejem, akkor egy 3:05:00-ös maraton mellé talán tudnék egy 5:10:00-es 180km-t és már csak az úszás a kérdés, de 10 órán biztos belül tudnék lenni, bár az nem tudom mennyire számít jó időnek.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12409) concret_hp válasza deicide (#12408) üzenetére


concret_hp
addikt

kedden szintes terepen mentünk 149 avg pulzus 74km 29.x átlag (lámpák) meg hát görgő ide-oda szezon eleje van...

10:00 az már elég jó időnek számít :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12410) deicide válasza concret_hp (#12409) üzenetére


deicide
veterán

Most én sem tudom, milyen lenne a pulzusom, mert nagyjából október óta nem is ültem bringán, teljesen átálltam a futásra. Idén ez biztosan így is marad, mert a Lacházi 12 órás tekerés elmarad és akkor már készülök a jövő évi BSZM-re, ahol már senior-ként akár dobogóra is esélyes lehetek.

szerk: akkor még ebben az életben egy ironman teljesítést biztos bevállalok. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12411) tomcica válasza kolosanyi (#12407) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak ovatosan itelj,mondtam h begyorsit nagyon adja....de par het es beut mint egy K.O. szoval te csak szepen ahogy irtam,nem kell egybol 10x200m fokozatosan fel kell epiteni,majd leszel te meg hulla faradt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12412) tomcica válasza deicide (#12408) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mindket info,neked is es altalaban is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12413) deicide válasza tomcica (#12412) üzenetére


deicide
veterán

Akkor ahogy írtam, egy átlagos picivel jobb állóképességű 30-40 év közötti futónak a 180km kb 140-145BPM-el mehet, terepviszonyoktól függően +- pár ütés.
Nekem pedig ez kicsivel 130 alatt lenne.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12414) tomcica válasza deicide (#12408) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Komoly szinten 9ora alja az amivel kezdodik es 9ala tolja az elvonalbol mindenki,na most nem bivalybasznad B ligarol beszelek,hanem egy rendes nemzetkozi mezonyrol (vilagkupa) 8.40 alatt van az elso 15-20ember

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12415) concret_hp válasza deicide (#12410) üzenetére


concret_hp
addikt

amúgy az úszás része azért sem vészes, mert arányaiban elég keveset vagy a vízben, azt hiszem 2:20 a std szintidő úszásra... én nem úszok túl jól, de 1:25 körül kijönnék most az úszásból...

10:00-val tavaly Atádon 22-nek lehetett lenni [link]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12416) kolosanyi válasza tomcica (#12411) üzenetére


kolosanyi
veterán

Rendben, megfogadom a tanácsod, köszönöm. :) :R

(#12417) tomcica válasza deicide (#12413) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor egy oras uszas,6ora bicaj es 3oras marcsi az 10ora...ezzel kezdodik egy ilyen es innen farag az ember,amibol tud (legtobbet a bringabol termeszetesen) es megjelenik a 9.40-50es ido,azzal orszagos szinten mar lehet versenyezni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12418) deicide válasza concret_hp (#12415) üzenetére


deicide
veterán

Hopp, akkor egész előkelő helyen is végezhetek így a semmiből, nem rossz. Csak meg kell szeretnem az úszást még.

tomcica: azért idén akkor majd betesztelem magam egy szép szombati napon 180km bringa után betolni egy 3 óra környéki maratont, azért félek, hogy az nem lesz gyerekjáték.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12419) tomcica válasza deicide (#12418) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagyon jo kell a kaloriat szetosztani,mondjuk a bringan gondolom konnyebb enni-inni,de futas kozben is kell tolni,mert ennyi ido alatt durvan urul a szervezet (mondjuk ezt versenykorulmenyek kozott te pontosabban tudod)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12420) concret_hp válasza tomcica (#12417) üzenetére


concret_hp
addikt

:N

a 6 órás bringa meg a 3 órás maraton az úgy passzol össze , hogy sehogy :) 180km bringa után elindulni futni az nem ugyanaz ám, mint "üresbe" :) ha 9 óra a kettő, akkor 3:45-4:10 közt van a futás sztem kb. :)

1ik arc pl olyan 10:30at akar menni kb. úgy, hogy 1 óra pár perc az úszás, 5:20 körüli bringa és 4 órán belüli futás (futáson arányaiban gyengébb volt régen is + lábtörés miatt bringázni tudott, futni nem az utóbbi időben)

6 órás bringához meg az én ~13 órás tervem jön ki kb :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12421) concret_hp válasza deicide (#12418) üzenetére


concret_hp
addikt

én már egész megszerettem, pedig kb. fél éve tanulok gyorsúszni :) amikor átlagba már csak 1-2 gyorsabb van nálad a medencében, akkor már egyből jobb :D csak sok idő odamenni, öltözés, haza stb. nettó 1:30 úszással minimum +1 óra elmegy.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12422) tomcica válasza concret_hp (#12420) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ertem,koszi...erdekelnek ezek az infok is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12423) deicide válasza concret_hp (#12421) üzenetére


deicide
veterán

Pont ez a bajom, igen, hogy egyrészt a közelemben nincs uszoda, így nekem csak az oda/vissza út lenne 1 óra és akkor még nem öltöztem, szárítkoztam...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12424) Alg válasza concret_hp (#12420) üzenetére


Alg
veterán

Jaja, ezt a triatlonista kolléga is említette Ausztriában (jó kis futótársaság volt :DDD ) hogy egy 1:50-en belüli félmaraton PB esetén egy fél-ironmannél olyan 2:20-as idővel lehet nyugodtan számolni :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12425) ígyvanferi válasza tomcica (#12401) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hagynám, ha lenne 37 ezrem egy Sense Prora, de nincs. De akkor inkább keresek mást.

(#12426) concret_hp válasza Alg (#12424) üzenetére


concret_hp
addikt

féltávnál azért annyi különbség nincs szerintem, ill. nyilván függ attól, hogy arányaiban miben erős az ember. tavaly augusztusban bp-n 2:10en belül futottam, utána wisszéren 1:55ön belül, tudás útján novemberben meg 1:48

de full távnál az is baj, hogy igencsak sok kalóriát elhasználsz a futás elejére is, hát még mire a vége felé érsz... és amikor már nem nagyon van honnan elővennie a szervezetnek, na akkor baj tud lenni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12427) bandus válasza concret_hp (#12415) üzenetére


bandus
veterán

te amúgy krvasokat fejlődtél szerintem a hsz-ek alapján, respekt :R úszásra mennyi időt szánsz hetente? fogadtál edzőt is?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12428) concret_hp válasza bandus (#12427) üzenetére


concret_hp
addikt

20x voltam edzésen összesen fél év alatt szóval kb. heti 1, de van hogy 2 hét alatt 4 van hogy nem megyek 2 hétig. idén eddig 16x voltam úszni, szumma kb. 20 óra (edzések 1 órásak, ha máskor megyek akkor többet nyomom)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12429) probizz


probizz
tag

Mezítlábas futócipőt keresek. Vékony talp, könnyű. Tudtok ajánlani jót? Köszi!

(#12430) Alg válasza probizz (#12429) üzenetére


Alg
veterán

A Merrell glove-ok amik itthon is beszerezhetők, van több fajta az egészen minimalistától a kicsit jobban párnázottig, ezeket érdemes lehet megnézni.

Esetleg még New balance minimus is van pár helyen, azokról is jókat hallani.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12431) bandus válasza Alg (#12430) üzenetére


bandus
veterán

és persze ne felejtsük el az inov8 cipőket sem :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12432) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Az M400 tulajoktól kérdezném, hogy az óra tud olyat, hogy résztávozásnál méri a megtett utat és a részidőket külön? Mármint ki tudja-e rakni, hogy az adott 200-at, 400-at stb. hány másodpercre futottam?

Illetve úszásnál tudja mérni a fordulókat? Valamint hányféle sport választható? Például erőnléti edzéseket tud mérni, vagy csak futást, bringát meg úszást?

(#12433) deicide válasza kolosanyi (#12432) üzenetére


deicide
veterán

Azt még a minimalista Garmin 210-em is tudja, szóval szerintem biztosan tudja a Polar is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12434) Cathfaern válasza kolosanyi (#12432) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Fordulókat nem valószínű, hogy tudja mérni. GPS ilyen kis pályára nagyon pontatlan, főleg hogy még fedett helyen is vagy. Szóval marad az, hogy valamiféle gyorsulásmérővel próbálják kitalálni, hogy mikor értél egy táv végére, de nem vagyok benne biztos, hogy ez megbízható lenne, illetve nem tudok róla, hogy a Polar tud ilyet.

Sport választásnál általában szokott lenni valamiféle erőnléti edzés, de igazából ha nincs, és azt mondod hogy te most épp futsz, attól még időt meg pulzust ugyanúgy mér :)

(#12435) kolosanyi válasza deicide (#12433) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem olyan biztos az, olvasgattam már egy-két tesztet, de azért van szórás ilyen tekintetben.

(#12434) Cathfaern
Valamelyik Garminnál olvastam, hogy gyorsulásmérővel egész jól eltalálja a fordulókat, illetve az elején be kell lőni a tempóhosszt és akkor fedett medencében is mér távot, de nem tudom, melyik volt az. De gondolom csak bukófordulót tud mérni, azt meg nem csinálom, ha csak úgy úszok. Utoljára versenyen csináltam asszem nyolcadikas koromban. :))

Amúgy a pulzus érdekel legkevésbé erőedzésnél, úgyis alacsony. A kalóriaégetést jó, ha meg tudja becsülni, amit aztán jól fel tudok vinni Myfitnesspalbe.

(#12436) Cathfaern válasza kolosanyi (#12435) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kalóriaégetést átlagpulzus és edzés idő alapján számolják ezek a kütyük :) De ha alacsony a pulzusod, akkor kalóriát se igazán égetsz.

[ Szerkesztve ]

(#12437) probizz válasza bandus (#12431) üzenetére


probizz
tag

+Alg: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12438) kolosanyi válasza Cathfaern (#12436) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért egy 7-800 össze szokott jönni egy másfél - egy és háromnegyed órás erőedzéssel is. Nyilván jóval kevesebb, mint futással, de hát más jellegű mozgás. Itt a hangsúly a maximális izomfeszüléseken van, meg az idegrendszer adaptációján, nem a kardiovaszkuláris rendszer edzésén. :)

(#12439) Newboy911 válasza kolosanyi (#12432) üzenetére


Newboy911
tag

Igen, a résztávoknál méri az időt az adott résztávra.
Asszem 20 féle sportot tudsz beállítani, (egyénit is) és azokat személyre szabni.
Fordulókat nem mér, mint ha Suuntonál olvastam volna, hogy be tudod állítani a medence hosszát.

(#12440) kolosanyi válasza Newboy911 (#12439) üzenetére


kolosanyi
veterán

Zsír, köszi. A kijelzőre ki tudja tenni a résztávot? Például, mikor futod a 400-at (akármit), látod közben, hogy mennyi van vissza az adott távból és hány perc (másodperc) alatt futod?

Amúgy tényleg egyre jobban szeretnék egy M400-at.

Még egy kérdés. A Flowból lehet automatikusan szinkronizálni az adatokat a népszerű webes szolgáltatásokkal, vagy csak manuálisan tudod exportálni? Köszi előre is.

(#12441) Newboy911 válasza kolosanyi (#12440) üzenetére


Newboy911
tag

Igen a kijelzőre egy kördiagramon és %-ban kiteszi a távolságot.
A résztávból eltelt időt nem mutatja, (csak a résztáv végén, kb 4-5 mp-ig) de lehet hogy csak én vagyok még tapasztalatlan.
Exportálni kézzel szoktam, nem tudom hogy lehet -e automatikusan.
Az automatizálás engem is érdekelne :)

(#12442) kolosanyi válasza Newboy911 (#12441) üzenetére


kolosanyi
veterán

Dánke. :R

(#12443) Cathfaern válasza kolosanyi (#12438) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi alapján mondod azt a 700-800-at? Én eléggé sokallom. 80kg-os testsúlyra nézve, ha folyamatosan húzódzkodnál megállás nélkül 1 órán keresztül, akkor égetnél el kb. 600 kalóriát (forrás). Tudom te nem 80kg vagy, viszont erőedzés tipikusan nem folyamatosan megállás nélküli mozgás, sőt...

(#12444) kuntics válasza Newboy911 (#12441) üzenetére


kuntics
aktív tag

Én még tapasztalatlanabb vagyok,ezt a résztávos megoldást hogy lehet beállítani?

(#12445) tomcica válasza Cathfaern (#12443) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyezem,ha jol be van az ember edzve akkor nem eget annyi kaloriat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12446) kolosanyi válasza Cathfaern (#12443) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kalkulátorok alapján. Nagyjából stimmelnek egyébként az értékek, amiket kidob akár a Myfitnesspal is. Egyébként Runtasticban szoktam hozzáadni, hogy "Gymnastics" (vagy Endoban) és onnan szinkronizál a Myfitnesspalbe. Azért mondom, hogy stimmel, mert ha tartom magam azokhoz a kalória értékekhez, amit ír a program, akkor fogyok (testkompizíciós értékre van belőve, azaz 5-10%-os kalória deficit, 1,5-2 g fehérjével testsúlykilogrammonként).

Az ok, hogy viszonylag sok a pihenő edzés közben, de jellemzően az egész test dolgozik egy-egy gyakorlat közben, végig tónusban vannak a főbb izomcsoportom. Na meg nem is annyit ír ki a kalkulátor 90 perc tornára, mint 90 perc futásra. Most néztem, olyan 6-700 a torna, futás simán a duplája.

De itt nem is az a lényeg, hogy 600 vagy csak 520 kcalt égetek el, ez csak egy hozzávetőleges érték.

[ Szerkesztve ]

(#12447) Newboy911 válasza kuntics (#12444) üzenetére


Newboy911
tag

3.kép.

31. oldal.

Beállítod hogy mennyi a résztáv / mennyi pihenő km-ben. Pl:0,4/0,2 az 400m/200m.
Lehet valahogy hurkolni is, de azt még nem kísérleteztem ki.
Gondolom ez az lenne hogy bemelegítés levezetés is be van állítva.
Menet közben is el lehet indítani a résztávot de azt még nem próbáltam.

(#12448) Alg


Alg
veterán

Fülestéma:

Meelec S6P kuponnal 20 dolcsi (és 3 dolcsi minusz a postából): SPRINGS6P - így postával 26 dollár

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12449) vans?


vans?
őstag

udv,

ti szedtek valamilyen vitamint? elegge igenybe vagyok veve (munka-suli-sport), arra gondoltam, hogy valami magneziumos-vitaminos pezsgotabletta segitsegemre lehetne.
amugy mar 4-szer voltam futni, javulnak az idok, lassan a tavon is tudok novelni remelem. pulzusmeroben ne gondolkodjak meg ezen a szinten igaz? (es akkor is inkabb Polar M400 gondolom 60k-ert, ami megeri)

hábm bábm

(#12450) Newboy911 válasza vans? (#12449) üzenetére


Newboy911
tag

Szerintem nem kell még M400. Én egy "gagyi" 6.000 ft- os pulzusmérő órával kezdtem.
2,5 évig tette a dolgát, néha elemcsere, amire kellett (pulzus és időmérés) tökéletes.
Nemrég vettem csak M400-at.
A peszgőtabi szerintem többet árt mint használ.
Én próbálom az étkezés oldalon a minőségi és változatos kajával bevinni ami kell.
+ C vitamin az alap, ez állandóan, 1x vagy 2x 1500mg de van aki ennél többet tol.
Kúrákat szoktam csinálni: B komplex, magne B6, most Pl vasat nyomok, Scitec Nutrition Mega Daily One Plus.
Nagyjából ezeket váltogatom. Figyeld magadat, abból sok mindenre lehet következtetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.