Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) tomcica válasza kolosanyi (#11400) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha gondolod a rudugrast se hagyd ki :P

[link]

a bemelegites nagyon fontos!

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11402) concret_hp válasza kolosanyi (#11400) üzenetére


concret_hp
addikt

nemtom nekem a képről nem a futás jut eszembe :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11403) kolosanyi válasza concret_hp (#11402) üzenetére


kolosanyi
veterán

:DDD

(#11401) tomcica
:C

[ Szerkesztve ]

(#11404) deicide válasza tomcica (#11401) üzenetére


deicide
veterán

A fél lábamat odaadnám egy ilyen nőért. Aztán utána futnék mankóval, leszarom. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11405) Zola007


Zola007
veterán

rövidtávfutó van itt valaki?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11406) kolosanyi válasza deicide (#11404) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha így felezed, még mankóznod se kell... :DDD Tudom, ez eléggé fekete humor, nem más baján viccelődök, akinek ízléstelen, attól bocsánatot kérek.

(#11405) Zola007
Kezdetben mindenki az. :DDD

(#11407) bandus válasza concret_hp (#11394) üzenetére


bandus
veterán

rendelnék szívesen mert most marha jó áron is vannak, de van egy csomó utalványom amit inkább használok mint a kp-t és ezt sajna nem fogadják el ott :/ zoknik valószínűleg kicsik lennének nekem is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11408) Zola007 válasza kolosanyi (#11406) üzenetére


Zola007
veterán

komolyan kérdem
Nem tervezek hosszabb távokat futni, térdproblémás vagyok, viszont szeretnék tavasztól időnként kijárni sprintelgetni 100-200 métereket szigorúan saját örömömre, illetve mint teljes testes mozgásforma.
Azonban jó lenne pár tipp, cipő és technika ügyileg.
Azt tudom, hogy ami most van sima edzőcipőm az erre alkalmatlan mert elnyalok benne salakon és gumiborítású pályán egyaránt

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11409) Polacheck válasza Zola007 (#11408) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tomcica lesz a te embered, ő mindenben otthon van ami futás és a 200-400-ak a perverziói :)

less qq more pewpew!

(#11410) kolosanyi válasza Zola007 (#11408) üzenetére


kolosanyi
veterán

Oké, bocsi, hogy elpoénkodtam. Viszont térdproblémával nem biztos, hogy jó ötlet résztávozni, meg sprintelgetni, talajfogáskor sokkal nagyobb erőhatás éri az ízületeket gyorsabb tempónál. Én úgy csinálnám inkább, hogy rászánnék pár hónapot arra, hogy testsúlyarányosan megerősítsem a lábam (egylábas guggolás variációk, kitörések, egylábas lábujjhegyre állások, ugrókötelezés stb.), közben pedig lassabban, de hosszabb távokat kocognék. Én is pont ezt csinálom, persze nem akartam elhinni, mikor a topikban ilyesmit javasoltak, ezért erősködtem. Majd gyorsítok, ha már megfelelően megalapoztam. :)

(#11411) Zola007 válasza kolosanyi (#11410) üzenetére


Zola007
veterán

A sarkos patella kopásom az erősítés nem igazán segít, lényegében semmilyen formában nem szabadna futnom, de otthon ülni se fogok és pont kocogásnál kezd el fájni, nem sprintnél

Ugyanis lassan iszonyat hülye technikával futok, ellenben sprinteléskor szép folyamatos a mozgásom és nem fáj a lábam se.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11412) kolosanyi válasza Zola007 (#11411) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja, hogy kopás. Hát erre nem nagyon tudok mit mondani, futás témában nem vagyok pro, ellenben vannak itt olyanok, akik igen, talán tudnak mondani rá valamit.

Még esetleg annyi, hogy ha megpróbálnál javítani a technikádon? Nekem a röplabda nem igazán tett jót a térdemnek, de elkezdtem foglalkozni a technikával, azóta nem fáj a térdem futások után. Valami ilyesmire gondolok: link, link.

Egyébként érdekes, hogy ahogy a tempó fokozódik, úgy lesz az emberek többségének egyre jobb a mozgása, lassan meg sokan rossz technikával futnak.

(#11413) concret_hp válasza Zola007 (#11408) üzenetére


concret_hp
addikt

nem azért de egy 10x200m-nél szerintem durvábbat kap a térd, mint egy 7-8km lazább tempónál :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11414) tomcica


tomcica
Topikgazda

irtam Zola-nak,lentrol kell ezt epitgetni szepen fokozatosan,heti ket edzest csinalnek (ilyen jellegut) egy plyometrikus laberositest es egy 3x20m+3x60m+3x20m (vissza seta,ha kell szettek kozott 2-3perc teljes piheno) ha barmi miatt ovatosan kell terhelni - ugye ez esetben igen - akkor 3-4hetig is mehet ez,majd szepen novelni fel a tavot (a 60-at 80,100,120,150re) valamint a darabszamot (NEM EGYSZERRE emelni!)

kesobb ha mar erzi az ember,hogy alakul a dolog,birja a terhelest,akkor a plyo edzes atmegy egy karbantarto 10-15perces munkava (akar heti 2x is,masik napokon mas edzes mellett) es ket futoedzes jelenik meg.
Egyik maradna az rovid 20-30m-ek (ezek megindulasok) valamint egy 60-120m kozotti (akar rovid letra jellegu,vagy sima ismetlesek) a masik edzes indulna 200m-ek (ez esetben 200m seta pihenovel!) ami mar dolgozik egy kicsit a gyorsasagi allokepessegen is,de nem hagyja fent a pulzust (ahhoz kocogni kell a 200m-t).

diohejban igy nezne ki,nalunk a sprinterek telen foleg a sulyzoteremben vannak,kint pedig hosszabbakat mennek (nekik hosszu 4-5km benne tempoval,itt-ott erintgetve a sebesseget par repulo 100m-el) tavasszal valtanak ilyen jellegu munkara,nyaron versenyeznek,osszel kicsit belekostolnak a 400-800as munkaba (pl 200m-200m-300m-500m-300m-200m,vagy 2x 200-200-400,esetleg 2x 300m+500m)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11415) kolosanyi válasza tomcica (#11414) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy szakmai kérdés: A gyors-erő megalapozásához nem inkább statikus erőfejlesztés kell első körben? Zola jó ideje kondizik, ismerős a gyúrós topikból (azt nem tudom, hogy milyen edzéstervet csinál) és hát nem kis termetű ember ő sem. Ha mindjárt pliometrikával kezdi, az nem lesz sok az ízületeknek? Mert ha mondjuk a láb relatív max erejét felhozza egy olyan szintre, ahol már a teljes testtömeget tudja mozgatni egész szépen egy lábbal, akkor izomzatilag és ízületek szempontjából is felkészült a magasabb intenzitásra. Persze ez csak az én laikus állásfoglalásom, nem vagyok edző, nincs szakképesítésem, de nekem valahogy így tűnik logikusnak, hogy előbb a max erő és abból aztán lehet robbanékonyságot csinálni.

(#11416) tomcica válasza kolosanyi (#11415) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az az igazsag,hogy felenk felnott fejjel meg senki nem jott sprintelni :P a kicsik altalaban ugy kapjak a terhelest,hogy mindenbol egy keveset (van plyo is,van statikus erosites is,gyorsulok,megindulasok)
Nem tudom milyen cellal szeretne sprintelni,hogy ez egy HITT edzes lenne es ezzel egeszitene ki a sulyozast?! Az viszont biztos,hogy ovatosan engednem ra a terhelesre,plane ha nem 70-80kg :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11417) tomcica


tomcica
Topikgazda

ha nehez a tiszta plyo terheles,akkor helyette mehet a futotechnikak (youtube: sprinter drills) + nehany gyorsito (60-80m fokozatos gyorsulas,feleig gyorsulsz,felenel felvetted a sebesseget tiz metert tartod es mar engeded is el,nem fekezel hagyod porogni)

a lenyeg,hogy aktivizalja az idegrendszert,izmokat,melle a pulzust,hogy lekovesse...a robbanekonysag viszont elengedhetetlen,igy elobb-utobb muszaj lesz neki valamilyen ilyen iranyu munkat is vegeznie

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11418) kolosanyi válasza tomcica (#11417) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem tudom, hogy nehéz-e, tényleg nem akarok beleokoskodni, pusztán a jó szándék vezérel, azért óvatoskodok ennyire. Ha bírja, akkor persze, mindent bele, de gondolom ezt az ő edzéselméleti tudásával nem lesz nehéz felmérni. :)

(#11419) tomcica válasza kolosanyi (#11418) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kollegam (tavolugro es sprinter edzo) 3eve atment es ujra alapitotta a kajak-kenu klubot,tavasztol-oszig a vizen vannak,keso osztol pedig a palyan es az edzoteremben.Heti 2x van nekik resztavos munka (mindketto eleg hosszu resztavok,egyik letra,masik sima) van ket fiu is nala,akik eddig testepitessel kacerkodtak,17-18eves fiatalokrol beszelunk,az egyiknek a csipoje "lusta" es nem elegge mobilis,ott jott ki az elso problema (es meg csak nem is sprintelt mar a sima 4-5x800m-nel) a masik fiunak a sipcsontja(tobbszor is csonthartya gyulladasa volt) es a terde a gyenge pont.Ettol fuggetlenul csinaltatja veluk mind a futast,mind a plyo-t (az o esetukben,lepcsozes,tavolugras homokba,gatugras) egyelore meg mukodik mindenuk,de lehet ugy van vele,mint sok edzo: "vagy megerosodik,vagy mehet a lecsoba" :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11420) kolosanyi válasza tomcica (#11419) üzenetére


kolosanyi
veterán

"de lehet ugy van vele,mint sok edzo: "vagy megerosodik,vagy mehet a lecsoba"

Ezt a mentalitást megtapasztaltam, amikor 2006-ban 3 műtét kellett ahhoz, hogy összedrótozzák a bokám. Rá 6 hónapra - korán - visszamentem edzésre egy edzőtábor keretén belül. Fokozatosság semmi, egyből mehetett a pliometrikus munka ezerrel, a bokám meg úgy begyulladt, hogy újabb két hónapot kellett kihagynom. :U
Sajnos sok sportsérülésem volt, én óvatos vagyok. Inkább egy évvel később legyen meg a cél, de oda jussak el biztosan. Az én esetemben nyilvánvalóan az lett volna a helyes stratégia, hogy nem ugyanazt csináltatják velem, mint a többivel, hanem egy célzott alapozó/rehab programot, amivel megerősítem újra a lábam, mielőtt rendesen elkezdek edzeni. De hát nem így történt.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kollégád rosszul csinálja, mert nem értek hozzá, nem is akarok belebeszélni. Csak annyit, hogy velem tuti rosszul csinálták anno.

(#11421) tomcica válasza kolosanyi (#11420) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en szinten annak a hive vagyok,hogy oda kell figyelni ki hogyan reagal a terhelesre (ha felnott es epp kezdi akkor fokozottan) meglokom egy par honap edzessel es figyelem,hogy mi hova billen...utana igazitok rajta,ha kell novelem,ha kell csokkentem,ha kell teljesen mas munkara cserelem....aztan ujra es ujra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11422) tomcica


tomcica
Topikgazda

a masik meg hogy az edzo csak elmeleti tudassal rendelkezik szakkonyvekbol,vagy sajat maga is csinalta,esetleg komoly szinten vagy elvonalon,a ket dolog teljesen mas...van egy elmeleti tudas,de ha soha nem csinalta (esetleg csak belekostolt) akkor keves sajat tapasztalata van arrol mi jatszodik le a szervezetben
mikozben kapja a terhelest,igy nehezen is tudja eszrevenni hogy mikor billen ki a sportolo annyira,hogy bajok kovetkezhetnek :(

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11423) Zola007 válasza concret_hp (#11413) üzenetére


Zola007
veterán

mikor amerikai fociztam, sok volt a rövid 50-70 méteres sprint (130 kilósan), edzésenként úgy 30-40 ilyet biztos futottunk izomból.
Érdekes módon mégse akkor fájt a térdem, hanem mikor tesi órán kocogni kellett 2-3 kört a síkegyenes salakon

Az a baj, hogy én is próbálgattam már 600 féle sportot és rehab technikát, de mai napig nem sikerült rájönnöm, hogy mitől fáj konzekvensen

10 évesen volt egy biciklis balesetem, a patella kopás valószínűleg annak a maradványa, úgy 60 km/h-val térdeltem bele a betonba, kiszakadt egy tyúktojásnyi darab a térdemből, azt helyrerakták, de azóta ropog guggoláskor.

Ebben a videóban: [link] Dr. Michael Yessis azt is említi, hogy először erőt építsünk, addig ne legyen plyometria, mert visszaüthet

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11424) Zola007 válasza tomcica (#11416) üzenetére


Zola007
veterán

Tudom, hülyén hangzik és utoljára Forest Gumptól hallottuk, de: szeretek szaladni

És most hogy megint emberi súlyom van (jelenleg 89kg), illetve mostanság annyira nem fáj a térdem, gondoltam, hogy előveszem.

Persze nem 10mp-es 100-at tervezek :N , szóval ami nekem sprint, az nektek lehet csak bemelegítés, de szeretek rövideket futni, egyszerűen jól esik.

Leghamarabb áprilisban kezdem el, ha megint épeszű hőmérséklet lesz és a rekortán pályán.
Addig megy a kondi kiegészítve mindenfélével (lépcsőzés, dobozraugrás, kitörés, stb)
Egylábas dolgok nem mennek, erő sincs hozzá, de a nagyobb gond, hogy eldűlök mint egy bot. Egyensúlyérzékem az híresen szar, csukott szemmel úgy megyek egyenes mit aki részeg.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11425) tomcica válasza Zola007 (#11424) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mehet melle ugralokotel + helybenfutas (magas terdemelessel) is akar,amit meg szoktam az a mountain climber gyakorlat,ez akar egy interval edzest is ki tud valtani (pl 5-10 x 1perc eros 1perc pihenovel) segiti a csipot aktivizalni,melle porgeti a pulzust de nagyon ugy h nem tor osssze.

figyelj aprilisig rengeteg ido van,akar parhuzamosan szepen a statikus erot es a dinamikusat is be tudod erositeni,hozza tudod a tested szoktatni,utana mar kint akar a komolyabb gyakorlatokat is el tudod ugy vegezni h ne serulj meg :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11426) Zola007 válasza tomcica (#11425) üzenetére


Zola007
veterán

ugrálókötéllel szintén hadilábon állok, 3 fordulat és belegabalyodok.
Mondjuk hogy lehet, hogy valami normálisabb kellene, nem az 500 forintos

hegymászó alatt ezt érted?: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11427) tomcica válasza Zola007 (#11426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaz :K en az elso labamat nem teszem le teli talpra,sot amikor gyorsan csinalom akkor a foldre se er

az ugralokotel mehet kotel nelkul is,a lab resze a lenyeg

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11428) Zola007 válasza tomcica (#11427) üzenetére


Zola007
veterán

az lesz
otthon nem elég magas a lakás, teremben meg kinéznek ha bármi ilyesmit csinálsz.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11429) tomcica válasza Zola007 (#11428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

el tudom kepzelni egy sulyzos konditeremben mit neznenek ha nekiallnal igy "balettozni" :DDD na de mindenki le van kakalva...lenyeg a lenyeg = amit meg kell csinalni azt meg kell csinalni (ezt jolmegaszondtam ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11430) kolosanyi válasza Zola007 (#11424) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egylábas dolgok nem mennek, erő sincs hozzá, de a nagyobb gond, hogy eldűlök mint egy bot. Egyensúlyérzékem az híresen szar, csukott szemmel úgy megyek egyenes mit aki részeg.

Nagyjából ezzel próbálkoztam vagy fél éven át a gyúrós topikban, aztán mindenki kinézett onnan. :DDD
A saját súlyos gyakorlatok annyiban tesznek hozzá mondjuk egy tarkón guggoláshoz, hogy egyrészt nem terheled plusz súllyal a derekad - én ugye ezért kezdtem el -, másrészt tényleg javítja az egyensúlyérzéket, ami meg kell a futáshoz. Az egylábas guggolásig való eljutáshoz több módszer is létezik, de alapvetően a saját súlyos edzés is olyan, mint a súlyzós, csak nem a tárcsák pakolgatásával éred el a nehezítést, hanem mechanikailag kedvezőtlenebb helyzetbe hozod a megdolgoztatni kívánt izomcsoporthoz kapcsolódó testrészt. Például elveszel egy alátámasztási pontot (lásd egylábas guggolás, egykezes fekvő stb), kiterjeszted a mozgástartományt (ATG guggolás a félguggolások helyett), erőkart növelsz (nyújtott karos szertorna elemek) és így tovább. Így szépen meghatározott progressziós lépésekkel lehet haladni. Ha van kedved/türelmed, próbáld ki, sokat nem veszíthetsz vele. Ehhez még terem se kell, otthon a szobában is megcsinálhatod. :)

(#11429) tomcica
Azt képzeld el, amikor bementem a Hungárián a konditerembe a katona hallgatók közé, felakasztottam a gyűrűt a nyújtóra és elkezdtem erőelemeket gyakorolni. Kezdésnek bevágtam egy zászlót, csak lestek. Edzés végi levezetésnek meg csináltam pár sorozat dragon flaget. A "terem bikája" odajött pihenőidő közben, lefeküdt a szőnyegre, belekapaszkodott a bordásfalba, ahogy én, felemelte a lábát, kinyomta a csípőjét, elkezdte visszaengedni a törzsét, kidülledtek a szemei, nyögött egyet és a szőnyegre zuhant. Kicsit meglepte a gyakorlat intenzitása. Utána gyorsan elkezdett fekvésből lábemeléseket csinálni, hogy kevésbé legyen égő, de már késő volt. És nem értette, hogy miért csinálok ilyeneket, miért nem veszek a kezembe súlyzót, miért ilyen nehéz ez külső súly nélkül, és miért vagyok nagyobb darab, mint ő, mikor a YouTube videókon a calisthenicses arcok nem túl izmosak általában. Azt persze nem kell tudnia, hogy mindig is sokkal nagyobb voltam az átlagnál, meg évekig gyúrtam is, mielőtt elkezdett volna érdekelni a saját súlyos erőedzés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11431) gombi01


gombi01
tag

Cudar hideg van most...brrrr. Futás közben eszembe jutott milyen frankó lesz majd rövidgatyában trikóban aztán meg bevillant keszthelyi kilóméterek ahol brutál meleg volt... Semmi se jó ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11432) Zola007 válasza kolosanyi (#11430) üzenetére


Zola007
veterán

Én nem néztelek ki akkor se, kérdeztem is tőled több ízben, ha emlékszel

Egyébként ez az egyensúly dolog nálunk családi "hagyomány", tesómnak is sz.r, apám se tudott végigmenni egyenesen egy deszkán mikor frissen volt betonozva alatta, szóval nem lepne meg ha soha az életben nem tudnék megcsinálni egy pistolt vagy hasonlót, még ha az erő meg is lenne hozzá.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11433) kolosanyi válasza Zola007 (#11432) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, te azon kevesek közé tartoztál, aki nem utasított el élből azért valamit, mert nem "háború van" meg "mertmuszáj" jellege van. :) :R

Amúgy egyensúlyérzéknél te konkrétan az egyensúlyközpontra utalsz, vagy esetleg a törzs izmainak relatív gyengeségére? Én például sokáig azt hittem, hogy nem jó az egyensúlyérzékem, egyébként erős vagyok, de rá kellett jönnöm, hogy valójában csak gyenge a törzsem. Most simán megtartom a kézállást, igaz még nem stabil, 4-5 másodpercig megy csak.

Innentől viszont ontopik valamilyen szinten, hisz a láberő kapcsolódik a futáshoz. Ha már láberősítés és a pistol nem jöhet szóba (bár úgy hiszem, hogy meg lehetne próbálni felépíteni a páros lábas, súly nélküli mély guggolásból), érdemes elgondolkodni egyéb variációkon. Nekem nagyon sokat segített a pistolra való erősítés közben az ez a guggolás variáció, de nagyon szeretem a bolgár guggolást, a kitörést hátrafelé (sokkal nehezebb, mint a sima, előre történő változat) és a "cossack squat" is remek gyakorlat. Ez egyszerre lehet mobilitási és erőgyakorlat is, amennyiben ugyanazzal a lábbal végzi az ismétléseket az ember.

(#11434) tomcica válasza gombi01 (#11431) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod ma kivetelesen en is modositottam a tervezett futast,semmi porgos,semmi hirtelen mozdulat,csak kozepes tempo (itt-ott felkapva erosre,de nem sokaig) valamint egy konnyu tempo...ez van,nagy ur a termeszet oda kell figyelni,meg 2-3 napig ilyet mondanak,valszeg igy allitom majd be,konnyu/kozepes futasok,hetvegen majd resztavozok ha +fokok lesznek nappal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11435) kolosanyi válasza tomcica (#11434) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én meg a szobában punciskodtam egész nap. :DDD Legalább pihentetem a lábam, kezdem érezni a lábszáramon a csontot is, hogy fáj, asszem sok egy kicsit a terhelés. Na nem vészes, csak olyan nyomásra picit érzem, hogy kellemetlen. Csak tapasztalatból tudom, hogy ilyenkor kell rápihenni, mert ha nem bírok magammal, akkor nagyon fog fájni.

(#11436) Zola007 válasza kolosanyi (#11433) üzenetére


Zola007
veterán

egyensúlyközpontra.
Például rohadt nehezen tudok egy lábon megállni, kitett kézzel rengeteget kell korrigálni.
És tuti, hogy nem a törzs gyengesége, mert az a vicces, hogy elég egyetlen ujjal megérintenem bármit, akár a saját felemelt lábam és máris stabilan állok.
Nem tudom mitől van.

guggolásnál ropog a térdem, de nagyon, ezért nem merem erőltetni
De pl guggológépen , vagy kitörésnél meg se szólal

Mostanság egyébként éppen a törzsemen dolgozok, mert az nagyon meggyengült a fogyás miatt.
Mondjuk rohadt sokat csökkent a haskerületem, egyszerűen lazák az izmok, idő kell míg megrövidülnek kissé

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11437) tomcica válasza kolosanyi (#11435) üzenetére


tomcica
Topikgazda

o,ha en megallnek minden ilyen aprosagert (itt-ott nyikorog,kattog,sajog,luktet stb.) otthon maradnek,fele ennyit se tudnek edzeni...ugy szoktam h kimegyek bemelegitek,es csak UTANA dontom el,hogy pihenek (neha van ilyen is,szarul erzem magam es lepek is haza,minden gondolkodas nelkul,na nem surun de evi 2-3x elofordult az iden) vagy mehet a terheles...altalaban az utobbi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11438) kolosanyi válasza Zola007 (#11436) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem guggolsásnál köze lehet ahhoz, hogy a térd túlzottan a lábfej elé megy el, míg az ilyen gépes gyakorlatoknál meg kitörésnél könnyebben figyel erre az ember. Az az igazság, hogy helyes technikával kifejezetten nehéz és kevesen tudnak guggolni. Ellenben előnyös, mégha csak súly nélkül is csinálja az ember, mert sokat hozzátesz a csípő mobilitáshoz. Persze ha tényleg nem bírja a térded, akkor nem kell erőltetni, nem mindegyik gyakorlat való mindenkinek.

Törzsre van két pofonegyszerű gyakorlat, amit nagyon szeretek. Az egyik a hollow body hold (a végén a gördüléses móka bónusz, jóval nehezebb), a másik az arched hold. Teszteld le, hogy mennyit bírsz belőlük, 3*60 sec mindkettőből egy jó eredmény, ha az megvan, akkor érdemes nehezebb gyakorlatokat keresni. Egy sima, lineáris progresszióval teljesen jól működik, a kezdeti felmérés után megpróbálsz minden edzésen 5%-kal többet csinálni. Amint elérkezel oda, hogy nem megy az 5%-os emelés tovább, kikönnyítesz, tartasz egy könnyű hetet és folytatod tovább. :)

(#11437) tomcica
Jól van na, holnap elmegyek edzeni. :D

[ Szerkesztve ]

(#11439) Zola007 válasza kolosanyi (#11438) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem nem guggolok rosszul, én is alapul vettem ezt a videót, illetve a stronglifts-en van még egy jó cikk
Szerintem annak köszönhető, hogy nincs folyamatosan közel azonos terhelés alatt az ízület és az izmok, mint a gépesnél
Nem is a combom/fenekem fárad el, hanem a térdem kezd el fájni guggoláskor

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11440) bandus


bandus
veterán

én is kimentem azért ma a -6 fokba :D alul síaláöltöző plusz a szokásos adidas supernova cicanaci, felül az aláöltöző felső része, a szokásos 3 ezres kalenji átmeneti felső + széldzseki és egyáltalán nem is fáztam. persze a biztonság kedvéért megvettem a kinézett o'neill technikai polár felsőt, jól fog az még jönni az, de szerintem ha az támeneti felsőt arra cserélem abban bőven -10 fok környékén is jó leszek :K plusz síelni is király. bár most már kételkedek benne, hogy ennyiért ez kellett-e, de majd éles körülmények között bizonyít.

a futás maga: [link], ment volna simán gyorsabban, de a hölgyhöz alkalmazkodtam aki jött ma velem :) ezzel pedig meg is lett a hőn áhított cél, a decembert 100 km felett zártam (103 összesen). egész jó challenge lenne jövő évre, hogy ne legyen ennél rövidebb hónapom. na majd meglátjuk :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11441) gombi01 válasza bandus (#11440) üzenetére


gombi01
tag

Bandus:
Nem hallottad mèg azt, hogy busz meg nő 'hölgy' után nem futunk!!! ;).

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11442) kolosanyi válasza Zola007 (#11439) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát akkor maradnak a gépes gyakorlatok, kitörés variációk. :K

(#11443) tomcica válasza gombi01 (#11441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a buszt azt meg csak-csak utoleri az ember :D de nok utan valoban kar :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11444) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Egyébként itt Kaposváron -13 fok van. Marad a benti láberősítés mára, eszemben nincs kimenni ilyen időben. Illetve kint vagyok, de tollkabátban, meg nyúlszőr sapkában... :D

(#11445) tomcica válasza kolosanyi (#11444) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugyan-ugyan,itt delebbre is -14 volt hajnalban,most se lehet -8tol tobb,ez meg elfogadhato ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11446) Zola007 válasza kolosanyi (#11444) üzenetére


Zola007
veterán

én is maradok a s.gg.men, még a teremig sem megyek el, inkább otthon edzek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11447) bandus válasza tomcica (#11443) üzenetére


bandus
veterán

valamit félreolvastok, nem "után", hanem "-vel" :D

a tegnapi tapasztalatok alapján én olyan -8 fokra vagyok kalibrálva maximum, szerintem az alatt nem nagyon fogok kimenni. de a decembert már letudtam, az előrejelzés szerint pedig elég enyhe lesz a január :K

szerk:
gel-zaraca: [link] és zoom pegasus marha jó áron

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11448) tomcica válasza bandus (#11447) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh az a Pega nagoyn best-buy,es egesz mely a meretkinalat (egyelore)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11449) kuntics válasza tomcica (#11448) üzenetére


kuntics
aktív tag

tényleg jó áron van,be is rendeltem egyet. Bár először lunarglide 6-ot akartam(az is elég jó árban van ugyanezen az oldalon)de ahogy olvastam az inkább pronáló cipő,nekem meg szupinál a lábam.(pedig most is lunarglide-ot használok)

(#11450) tomcica


tomcica
Topikgazda

ovatosan ma az itallal azert :)

(vagy ahogy felenk szol a nepi mondas: "csak kulturaltan,mintha lovat baxnal" :P )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.