Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) tomcica válasza Polacheck (#11649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

best gep a jelen kinalat kozul...ha majd felhozzak h optikai a pulzusmeres,talan meg az tud egy kicsit dobni rajta,de ez mar csak egyen ipreferencia (nincs az ovvel se semmi gond :N )

meg a vegen elcsabulok,ha nem kellene tavaszig meg 3 cipot vennem (meg learazva is kb. 85ezer amit ossze kell pakolnom ra,hogy nyugod legyen a 2015os ev is vegig!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11652) gombi01 válasza tomcica (#11651) üzenetére


gombi01
tag

(#11651) tomcica:
Szerintem Neked pont nem kell ilyen kütyü, benne van a zsigereidben már a tempó :)
Amikor először futottam rekortánon órával és látta az edző, hogy állandóan azt nézem (tempó miatt) mondta, hogy ha tudom inkább próbáljak ráérezni a ritmusra még-ha nehezebb is, jól fog jönni ha megtanulom...

Azt a fáking pulzusmérő övet nem bírom elviselni (vagy szorít, vagy csúszkál), egyre jobb ötletekkel jönnek hogyan lehetne kiváltani mással:
http://www.dcrainmaker.com/blog
YEAH :R

ui: nekem még az is jó lenne, ha a bőr alá benyomnának valami kis chip-et (mint a kutyachip :) )
nah abbahagyom az ugatást!

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11653) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hello!

2012 óta használok Zephyr HxM övet endomondoval LG G2-s telón. Tavaly néha előfordult, hogy ok nélkül leesett alacsonyra, majd felment 200 fölé az általa mért pulzus. Idén már a felcsatlakozás is rém kínosan történik meg 5-10 perc kínlódás után.
Esetleg valaki járt már hasonlóképpen? Félek ez a vége jelezheti.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#11654) tomcica válasza gombi01 (#11652) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem is erzem egeto szukseget egy ilyen GPS-es/szivritmus meros kutyunek,valszeg ezert se vettem eddig...mas

par honapja jott egy kisfiu a klubba ugy 12eves lehet,isten adta tehetseg a tempofutasra,ma mentem vele egy lazat,4.30-as tempon csurog 5km-t,kicsit felfeszitettem neki a kozepen egy 1000m-t 4.10 kornyekere,ott fogyott el a levegoje :Y kis nyurga fiucska :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11655) Alg válasza gombi01 (#11652) üzenetére


Alg
veterán

Az a ragasztós cucc érdekesen hangzik... És még az ára sem több mint egy jobb féle mellkaspánté.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11656) Alg


Alg
veterán

Garmin is bedobott egy erős ellenfelet az M400-nak, picit drágábban indít (300 dollár a mellkaspánttal), de van benne úszás és kerékpár mód is (Ironman aspiránsok...), és megkapja a Suunto-hoz hasonló Garmin-féle alkalmazásboltot is. Ráadásul egész szép vékony, szerintem jól néz ki (bár még mindig jobban bejönnek a hagyományos kerek órák)

Vivoactive

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11657) concret_hp válasza Alg (#11656) üzenetére


concret_hp
addikt

up to 10 hours using GPS

az már egész jó ironman idő :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11658) tomcica válasza Alg (#11656) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak gyepaljak egymast :C legyen jo termek,jo aron...a polar meresz volt az arazassal,remelem a tobbiek is kovetik a 200dollaros(felenk inkabb euros) vonalat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11659) ígyvanferi válasza Alg (#11656) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem pont az ilyen szögletesek tetszenek. A Polarok is jók, bár ott már lekerekítették a sarkokat, de azért még mindig nem kerek a forma.
Egyelőre ezek még kívül esnek a büdzsémen, marad a térkép és a stopper. Majd egyszer.

(#11660) concret_hp


concret_hp
addikt

balboa körre megy valaki / volt tavaly? :D

gondolkodom h kell-e az h feb 8án kvár dombjai, 14én balboa kör :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11661) Alg válasza concret_hp (#11660) üzenetére


Alg
veterán

Lehet hogy megyek, a csayok ráizgultak :D

Bakker 17 fok szikrázó napsütés, már veszem is a rövidnadrág+pólót és nyomás a Ligetbe :C

Éljen a rugalmas munkarend, inkább dolgozok éjfélig mint hogy ma ne fussak

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11662) ígyvanferi válasza Alg (#11661) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én nem tudom, mit vegyek fel. Mondjuk itt "csak" 11 fok van.

(#11663) bandus válasza Alg (#11656) üzenetére


bandus
veterán

uh, de szuper, várom is a rainmaker tesztet :) lassan vennem kell majd valmit. ez talán még az m400-nál is jobban tetszene, kérdés, hogy milyen áron fog itthon indítani.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11664) deicide válasza Alg (#11661) üzenetére


deicide
veterán

Megvolt, rövidnaci, póló. Amiről azt hittem, lehetetlen, nem az. 2 órán belüli félmaratoni részidő, gyalogolva! ;]
10.56km 1 óra alatt, 5:41/km. A lépésfrekvencia beszédes, 210-220 között volt, többször is számoltam. Borzalmas energiákat emészt fel ennyit lépni erőből percenként úgy, hogy egyik láb a földön van.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11665) Polacheck válasza concret_hp (#11660) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én is megyek. Tavaly nem voltam, de decemberben futottunk egyet valamikor.

less qq more pewpew!

(#11666) tomcica válasza deicide (#11664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11667) Alg válasza deicide (#11664) üzenetére


Alg
veterán

Szintén, rövidnaci, póló.
Vicces volt hogy minden futón minimum hosszúnadrág+hosszú felső volt, de láttam olyat aki széldzseki, sál+sapkában nyomta :Y :F
Én meg még a hosszú póló ujját is feltűrtem 3km után :DDD

Kipróbáltam ezt a 4:20-on belüli résztávot, hát kegyetlen... 4:16 lett, 180-nál állt meg a pulzusom. Nem tudom, bírnék-e belőle 5-öt, 500m pihenőkkel (mondjuk most a 11. km volt ez, szóval biztos más ha 2-3km bemelegítés után kezdem).
Na mindegy, max először nem R500 hanem R1000, vagy nem 4:20 hanem 4:30-4:40-re futom.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11668) deicide válasza Alg (#11667) üzenetére


deicide
veterán

Háát, elsőre kemény feladat a 4:20 környéke, főleg ha nem friss lábra nyomod, de amint kicsit szokja a szervezeted a tempót, sokkal könnyebb lesz.

tomcica: el is döntöttem, idén pár félmaratoni versenyt gyalogolva teljesítek, megpróbálva picit 2 órán beljebb kerülni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11669) tomcica válasza Alg (#11667) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en azt javaslom R500 pihenovel csinaldd,ne 1000-el,inkabb legyen egy picit lassubb akar 4.30,de a piheno ne legyen 4-500m-nel tobb,kulonben egesz mas jellegu a resztavos munka

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11670) Alg válasza tomcica (#11669) üzenetére


Alg
veterán

:K :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11671) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok

Ma futottam először pulzusmérővel(polar m400).A mellkaspántot fel lehet tenni rosszul is?Mert nekem elég magas érték jött ki(8km futás 5:45ös átlag km és 190-es átlag pulzus,kisebb emelkedőn 200 fölé is ment)Nem futok túl régóta,de elég magasnak gondolom ezt az értéket.

(#11672) gombi01 válasza deicide (#11668) üzenetére


gombi01
tag

(#11668) deicide: kemény vagy!
az első nike félmaratonomon leelőztem egy ilyen távgyaloglós csajt, de amikor megrogytam 18 körül visszaelőzött :K ! Néztem nagyot, de nem sajnáltam igen jó feneke volt ;) kb 1:45-re érhetett be.
Tavasszal én is ki fogom próbálni az erőltetett gyaloglást melóba oda-vissza, hátha bejön.

voltam decathlonba Budaőrsön, már megint vettem egy csukát...
a ds-trainer 19-et 24-ért adták ezzel nyugdíjaztam a gt-2000-t :)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11673) deicide válasza gombi01 (#11672) üzenetére


deicide
veterán

Thx!

Elég demoralizáló lehetett, hogy gyalog megelőznek. Legalább a popsi kárpótolt. :)
Egyébként igen, a fenékre nagyon jó hatással van a gyaloglás, a csípőmozgás, comb erőltetése feszesít, kolléganők már észre is vették. ;]
Az 1:45 nekem még erős idő lenne, 1:58 környéke lenne jó.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11674) Alg


Alg
veterán

Voltam Dekában, megvettem a zsákot, majd beszámolok...

Pár kifutó Garmin cucc le van árazva, 610HRM 70-ért (M400 mellett határeset, de szerintem megéri), Fr10 GPS 30-ért.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11675) Gyufaaa válasza kuntics (#11671) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én be szoktam nedvesíteni mielőtt felteszem. Lehetséges, hogy nem voltál rendesen megizzadva. Bár most jó idő van, de a 200-as pulzus, az elég durva. Ne legyen laza. Ki kell tapasztalni. Ha úgy érzed, hogy nehezen kapsz levegőt miatta az sem jó. El kell találni a feszességet. Ha még nem futottál, akkor előbb kezdj el gyors gyalogolni. Ezen hónapokban alapozás hasznos lehet.

(#11676) laszak válasza kuntics (#11671) üzenetére


laszak
tag

Nálam is pont ez volt a mai program, ugyanezzel a felszereléssel.
Nekem sima futópályán sikerült 183 max pulzust elérni.

Polar-on megkeressük egymást?
(szintén kezdő futó vagyok)

(#11678) Gyufaaa válasza laszak (#11676) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én is kezdő vagyok. 194 max pulzussal. :P

Sajna nekem a polar flow nem "kompatibilis" az RC3 GPS-el. Personal trainer-t használok. Azért én is felvennélek titeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#11679) Alg válasza Gyufaaa (#11678) üzenetére


Alg
veterán

Gyertek Endora ;] :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11680) Alg


Alg
veterán

FB-on találtam, nekem nagyon tetszik :)

A meleg és hideg fogalmai egy futó szemszögéből:

+35 fok - a legtöbben nem mennek futni a hősokk miatt; a Spartatlon mezőnye a táv első harmadánál tart
+30 fok - kilométerenként inni kell; az Index cikket ír, miért egészségtelen melegben futni
+25 fok - egyre többen mennek futni a szigetre
+20 fok - egyre többen mennek futni terepre
+15 fok - a legideálisabb időjárás futóversenyekhez, a legritkábban fordul elő
+10 fok - kezdődik a hideg szezon
+5 fok - sokan terembe vonulnak futópadra
0 fok - Oli a póló fölé vesz még egy réteget; a szigeten megtekinthető a téli futóruha-divat legújabb trendje
-5 fok - legtöbben egészségtelennek tartják ezt az időt futásra; az elit létszáma megnő a hegyekben, és a szigeten is
-10 fok - Németh Csabi először említi meg a tél eljövetelének lehetőségét; az Index cikket ír, hogy miért egészségtelen hidegben futni
-15 fok - rekord hideget említenek; a szigeten megnéznek, ha futsz; a terepen nincs, aki megnézzen, ha futsz
-20 fok - Lőw András pólót vesz futáshoz; felmerül az ötlete egy téli terepultrának
-25 fok - Erdélyben elkezdődik a téli futószezon
-30 fok - Ideális időjárás a Dögölj meg Börzsönyhöz
-35 fok - a norvég terepfutók pályacsúcsokat döntögetnek
-40 fok - első hazai válogatóverseny a North Pole Maratonra; Maki határozót ír a fagyott harkályok azonosítására
-45 fok - az orosz terepfutók pályacsúcsokat döntögetnek
-50 fok - első hazai válogatóverseny a Trans Alaska Ultra Trail-re
-60 fok - lefagy a Facebook: nincs értelme kimenni futni, és selfie-zni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11681) Gyufaaa válasza Alg (#11679) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ott is vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#11682) Polacheck válasza Alg (#11679) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Lehet kellene már lassan egy ph-s teamet csinálni ott is. Egész sokan vagyunk fent.

less qq more pewpew!

(#11683) beltram válasza Polacheck (#11682) üzenetére


beltram
tag

Én is fent vagyok, hajrá!

pace be with you

(#11684) laszak válasza Polacheck (#11682) üzenetére


laszak
tag

Támogatom! :)

(#11685) kuntics válasza Gyufaaa (#11675) üzenetére


kuntics
aktív tag

kb 1,5 éve próbálkozok a futással,ezért gondoltam arra,hogy rosszul használom a mellkaspántot.Kicsit bevizeztem,lehet jobban be kellett volna,majd holnap kipróbálom.

(#11676) laszak

Nem szoktam nagyon használni ezeket a közösségi dolgokat,de talán ezen a linken megtalálsz.

(#11677) jeri

Ha jól értelmeztem ez is a vizezést emeli ki?Azt a kicsit félretolt poziciót is majd kipróbálom.

(#11679) Alg

Endo-ra át lehet vinni a Polar,Nike edzésterveket?Ahhoz nem kell androidos eszköz?

(#11686) laszak válasza kuntics (#11685) üzenetére


laszak
tag

Endora át lehet vinni Polarból:

Aktuális session alján ott az export lehetőség.

Endon new Workout, és beimportálod.

(#11687) Newboy911


Newboy911
tag

A mai adag: 8x1000m R400 5:00-ra futva. Össz kb 15Km
Ami tetszett az egészben:
- sikerült végre egyenletesen, nem elfutva megcsinálnom.
- a 4. ezernél eleredt az eső, és nem mentem haza, csak a végén.
- a pulzus átlagba 159-161 között maradt
Pár hét és jöhet a 4:45 :)

(#11688) Alg


Alg
veterán

Nekem ma pihenőnap volt, Téli Gyermekvasút kényelmesen lesétálva 4 óra 45 alatt (~19km), barátokkal.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11689) tomcica válasza Newboy911 (#11687) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep,vagy gyorsitod,vagy akar ossze is fuzhetsz parat ezen az iramon 3x2K R400 (iram 5.00 vegig)
ha nem megy jol akkor 4x1500m (R400)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11690) bandus


bandus
veterán

nekem egy szenvedos, dombos 5.5 km jott ossze, nagyon nem adta, foleg a gyomrom nem volt teljesen otos, sajnos ez van, majd jovo heten javitunk :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11691) Newboy911 válasza tomcica (#11689) üzenetére


Newboy911
tag

OK, akkor jövő héten összefűzzük.

(#11692) Polacheck válasza Alg (#11688) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mi is oda indultunk aztán menet közben megbeszéltük, hogy ismerjük eléggé a budai hegyeket, akkor meg minek fizessünk és minek küzdjünk a tömeggel, úgyhogy toltunk egy kicsit hosszabb panorámakört, 11,3 kili 420 szinttel (amiból sztem az első két kilin volt 300). Jövő héten síelés, de viszek futócuccot :)

less qq more pewpew!

(#11693) Alg


Alg
veterán

Azon gondolkodtam ma, ilyen csípős hideg szeles időben mit vesztek fel futáshoz?
Ami széldzsekim van azt nem igazán szeretem, kicsit bő is, kicsit meleg is...

Nulla fok körül még simán futok 1 póló+1 vékony polárban, -5-ben aláöltöző+vékony polárban.

Azaz valami nagyon vékony, nagyon könnyű cucc kellene, ami tényleg csak a szelet fogja és semmi mást, vagy csak egy mellény, vagy valami olyan vékony pulcsi, aminek a mellkas-váll része szélálló (Ronhillből láttam ilyet, de az 25k...)

Dekás széldzseki 9ezer körül van, de az annyira kis semmi, nem tudom ér-e annyit...(mondjuk könnyű meg vékony az biztos)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11694) bandus válasza Alg (#11693) üzenetére


bandus
veterán

én ma aláöltöző plusz egy vékony hosszú ujjú póló kombóban nyomtam, és tökéletes volt, nem éreztem a széldzseki hiányát, szerintem az aláöltöző jól megfogja a szelet, bár ez alapvetően síeléshez való elvileg, de szerintem mind ugyanazt tudja :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11695) Alg válasza laszak (#11684) üzenetére


Alg
veterán

Unatkoztam, megcsináltam :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11696) concret_hp


concret_hp
addikt

bsi-s rendezvényeken végre betiltották a fülessel futkározást :)) a sok gyökér meg fel van háborodva fészbúkon :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11697) deicide válasza concret_hp (#11696) üzenetére


deicide
veterán

Azok fel. :DDD
Nem is értem, hogy nem lehet kibírni 21km-t zene nélkül. Bár nyilván nem vagyunk egyformák, engem irritál a füles, ha más pedig tényleg nem bírja anélkül, akkor ne jöjjön.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11698) tomcica válasza Alg (#11693) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem er 9ezret,en 3500-ert vettem a kalenjit learazva 5rol,9et ha mar ra szansz,akkor erdemes picit megtoldani es komoly dzsekit venni pl ez:

[link]

de akar Nike,Asics,North Face is van,csak learazva keresd akar HU v nyugati webshopokban :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11699) Cathfaern válasza kuntics (#11671) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Működési elve miatt nem igazán tudnak ezek az órák felremérni. Három lehetőség van:
1. Nem mutat semmit
2. Helyes értéket mutatja
3. Teljesen hülyeséget mutat (szóval mondjuk 400-as pulzus, vagy 50-es pulzus futás közben, stb.)

De olyanra, hogy 150 helyett 180-at mutat, ráadásul fixen (tehát nem csak egyszercsak hirtelen felugrik egy fél secre), nincs esély.

(#11700) Crytek


Crytek
veterán

Ez a MIO Alpha gyártó soha nem fog értelmes pulzusmérő órát csinálni? (Valaha lesz ebből GPS-es verzió is?)
Nem rég olvastam van már 2. generációs rohantam is hogy na végre veszem is erre nincs benne GPS LOL.

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.