Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) kolosanyi válasza Newboy911 (#12800) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bocsi, nem akarok politizálni, csak megláttam a gif-et és röhögtem, gondoltam poénnak jó lesz. :)

(#12802) tomcica válasza beltram (#12795) üzenetére


tomcica
Topikgazda

beltram jol mondja beta-alanine,citrulin malate es a feherje is jo aron van a myprotkon,hozzatok le is kuldik

koffein tablettat,cinket tudsz a shop.builder-rol jol aron talalni (neha meg le is vannak arazva akkor plane)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12803) szőröscica


szőröscica
addikt

Tegnap megtartottam az év első futását, utána le is nyújtottam rendesen, ma azonban mégis nagyon fáj a bal lábfejem külső éle, ha ráállok. :(

(#12804) tomcica válasza szőröscica (#12803) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nalam meg az utobbi evekben ugy van,ha egy eros edzes utan nem faj masnap akkor valami gyanus :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12805) szőröscica válasza tomcica (#12804) üzenetére


szőröscica
addikt

Hát ez most annyira nem normális szerintem, mert erősen sántítok. :D

(#12806) tomcica válasza szőröscica (#12805) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12807) beltram válasza tomcica (#12802) üzenetére


beltram
tag

Na, én bele is vágok most egy beta alanine-citrulline malate próbába, majd beszámolok a tapasztalatokról. ;]

pace be with you

(#12808) tomcica válasza beltram (#12807) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a citrulinos adagolasa es nalad torteno felhasznalasa erdekel,jegyezd fel (mennyi gr mikor es hogy) valamint a tapasztalatokat....a beta-alanint ismerem,az teszi a dolgat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12809) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#12798) üzenetére


ígyvanferi
addikt

UP!

Simán résztávozzak? Meg persze egy tempófutás azon a távon. Esetleg a heti 3. edzésnek sprint és pár km dombrafel? Ezeket csináltam tavaly is szezonban.

(#12810) tomcica válasza ígyvanferi (#12809) üzenetére


tomcica
Topikgazda

domb es/vagy domb resztavozas sokat segithet a megfelelo iramon es tavokon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12811) beltram válasza tomcica (#12808) üzenetére


beltram
tag

ok! :)

pace be with you

(#12812) borix


borix
őstag

Üdv.
Kalória égetéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Gyalogoltam ma 11Km ebbe belekocogtam kb 3km-t.
Két db Sports Trackerrek mértem az egyik 839 a másik 463kalória égetést mért a távon.
Ez mennyire reális vagy mennyire kellene kijönnie kb?
Olvastam,hogy ha nem csinálok semmit egész nap az ágyban feküdnék akkor is elégetnék 2000 kalória körül.

(#12813) concret_hp válasza beltram (#12799) üzenetére


concret_hp
addikt

kiírt árak ezt mutatják, tudsz kedvezményt?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12814) Apollo17hu válasza ígyvanferi (#12798) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az a 4 km/perc rekordgyanús. :)

(#12815) beltram válasza concret_hp (#12813) üzenetére


beltram
tag

szinte folyamatosan van kedvezmény, most pl 25%.

pace be with you

(#12816) Aristeus válasza Aristeus (#12737) üzenetére


Aristeus
tag

Na, megvolt az első létrafutás a dombon.
Alaposan bemelegítettem, 5 kilométer az út a dombig, laza futással kezdtem, majd tettem bele pár tempót, meg váltott lábú szökdeléseket, meg 2db 60m-es sprintet is.Felkészülten értem oda. Azán hajrá! :)
Tökéletesen 3 felé lehetett szedni a dombot, szóval 250-500-750-500-250 -es sorozat ment föl és le, alaposan megtornáztatva a pulzust, meg a combokat. Az utolsó után nem sikerült elfáradni/kiadni a maximumot, egy fél sorozat szerintem még benne lett volna, de mivel még csak most kezdtem nem akartam szétcsapni magam teljesen. Jövő héten megnézem mire jutok egy 1,5-es sorozattal.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#12817) ígyvanferi válasza Apollo17hu (#12814) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mármint 4 perc/km, na. :DDD

(#12818) kolosanyi válasza borix (#12812) üzenetére


kolosanyi
veterán

Üdv!

Igen, azt a 2000-et hívják alap anyagcserének, avagy BMR-nek. Függ (zsírmentes) testtömegtől, kortól, nyugalmi pulzustól. Kalkulátorokkal azért elég jól be lehet lőni.

(#12819) borix válasza kolosanyi (#12818) üzenetére


borix
őstag

Igazán a 2 kapott eredmény érdekelne,hogy mennyire reális eredmény?

(#12820) kolosanyi válasza borix (#12819) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt sajnos nem tudom megmondani, pulzusadatok nélkül csak találgatni lehet.

(#12821) szőröscica válasza kolosanyi (#12820) üzenetére


szőröscica
addikt

Igazából lényegtelen is, egy jól belőtt étrend mellett ennyi mozgással bőven megindul a fogyás, ha az a célja. És mint tudjuk, az aerob edzés nem csak az edzés időtartama alatt fejti ki a hatását, hanem utána is.

Kurvára fáj a lábam, pizzát kellett rendelnem, mert nem bírtam elmenni a boltba kajáért. Hát ezért edz az ember? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12822) Alg válasza szőröscica (#12821) üzenetére


Alg
veterán

LOL

Én hagyom a DBK40-et ebben az időben, utazás+nevezés+kaja mininmum egy ötezresben lenne... inkább kinéztem egy jó kis 27km körüli útvonalat a HHH-Kevélyek körül :) Már csak lelkierő kell hozzá (apropó, ilyenkor mit érdemes vinni ami a lehető legköltséghatékonyabb energia-utánpótlás? Vitatigris+giant bar kombóval készülök, mert azért ez már lehet vagy 3,5-4 óra is akár, útviszonyoktól függően)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12823) kolosanyi válasza szőröscica (#12821) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem ma király étrendem volt. Éjjel arra ébredtem, hogy kilyukad a gyomrom, lementem a konyhába és mézes kenyeret ettem túrós palacsintával meg liter tejjel. Aztán a nap folyamán elvoltam, de a mamám bedurrantott egy paprikás krumplit, éljen az egészség. Utána elsétáltam a konditerembe (30 perc), lenyomtam egy két órás erőedzést (1 óránál magamba kellett nyomnom 40 g szőlőcukrot, mindig van nálam vész esetére, az úgy felpörgetett, hogy lenyomtam még 1 órát), utána meg hazagyalogoltam (ismét fél óra). Fogalmam sincs, hogy mennyi kalóriát égettem ma, de rengeteget, viszont hajnal óta össze-vissza zabálok. :DDD

(#12824) gombi01 válasza kolosanyi (#12823) üzenetére


gombi01
tag

Nesze neked modern sport táplálkozás ;)
A túrós palacsinta nekem is a kedvenceim között van főleg mazsolával!
Ma vki nem jön Bakony teljesítmény túrára?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12825) szőröscica válasza gombi01 (#12824) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem ma az Aldi lesz a teljesítménytúra. Pedig akartam futni a hétvégén is, de úgy tűnik, hogy ez így most egy hétig off, max. szobabiciklizés lesz.

(#12826) Newboy911 válasza gombi01 (#12824) üzenetére


Newboy911
tag

Ha kicsit hamarabb szólsz........mondjuk 5-50kor :)

@Alg Ma nekem is lett volna 20Km-re egy verseny 5-21Km -ig.
De inkább ezt a pénzt beleteszem egy citrulin - alanin - valami kombóba :)
És marad egy kis X*1000m /R400 résztáv.

Szerk:
Áprilisban néztem ki Szolnokon egy 10K körüli versenyt, utazás kerékpárral + a futás.
Nem jössz ? Neked közel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12827) Alg válasza Newboy911 (#12826) üzenetére


Alg
veterán

Auriga? :)

Néztem én is, attól függ hogy leszek otthon éppen...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12828) Newboy911 válasza Alg (#12827) üzenetére


Newboy911
tag

Valami erdőbe van és 1-2 havonta megtartják.
Ok, akkor szólj ha tudsz jönni.

(#12829) gombi01 válasza Newboy911 (#12826) üzenetére


gombi01
tag

Igyekszem majd időben szólni legközelebb. Amúgy nem ment könnyen, volt benne némi szint ami a pulzusomat az egekig tolta :) de hát a Bakony szépsége miatt megéri.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12830) Newboy911 válasza gombi01 (#12829) üzenetére


Newboy911
tag

Ha hamarabb szólsz se tudtam volna menni.
Ügyes vagy hogy kihasználod a Bakony közelségét.
Mekkora volt a táv, 20K ?

(#12831) gombi01 válasza Newboy911 (#12830) üzenetére


gombi01
tag

21k (kivételesen nem tévedtem el) 507m szintemelkedés.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12832) Alg válasza gombi01 (#12831) üzenetére


Alg
veterán

Ma én is egy hasonlót toltam a szokásos Normafa körömön végül - a kijelzett szint sok, valójában olyan 550m körül van.

Baromi jó kilátás volt egy csomó helyről, néhol tömény keltike-illat (mondjuk nem olyan mint a Pilisben, Börzsönyben, de tavaszi hangulatot ad).

Először sikerült 2:10 alá tolni az időt, ráadásul nem volt szenvedős, lazábbnak éreztem mint ugyanezt ősszel 2:15-re. Illetve egyre több emelkedőt tudok megfutni, előbb-utóbb végig futva kell nyomni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12833) tomcica válasza gombi01 (#12829) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szoval a pulzus felszokott az egekbe?! mik vannak :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12834) gombi01 válasza Alg (#12832) üzenetére


gombi01
tag

Itt is a hajag ami az első 7km-en kb 300m szintemelkedéssel jól megfogja a futókat, el lehet savasodni ha nyomod a tempót. Utána persze helyrerakod magad, de már nem olyan 'vidám' a futkorászás, az erdőben a sok traktornyom és a sár miatt nagyon figyelni kellett a talajt, hamar kimegy a boka.

tomcica: volt előttem egy fiatal srác mint a gép ment felfelé próbálam követni de nekem már 180 körül járt míg Neki csak 160. Hát gondoltam, 'fiatalság bolondság' :)
még leverni sem tudtam volna 3x-os Magyar Bajnok Thai-boxban :R

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12835) kolosanyi válasza gombi01 (#12834) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én ezt úgy szoktam, hogy megyek előre dombnak fel 180-190-es pulzussal, amíg már majdnem elmegy a kép és b*zira elsavasodik a lábam, aztán vagy felértem a dombtetőre, vagy megszívtam. Elég favágó taktika, de a mi felmérőinken így szoktam lehagyni a többieket, mert emelkedőn mindenki visszavesz, én meg ott tolom rá, aztán igyekszem annyi előnyt gyűjteni, hogy ne hozzák be a lejtőn, meg vízszintes szakaszon. Persze életemben nem voltam futóversenyen és ez alapvetően nem túl jó állóképességű srácok ellen jön csak be. Bár jó néhány focistát fogtam már így meg, mondjuk teljesen hülyének néznek miatta mindig. :DDD

(#12836) gombi01 válasza kolosanyi (#12835) üzenetére


gombi01
tag

Akkor jó ha mondjuk látod a végét az emelkedőnek de ha tudod, hogy még 15 kili visszavan amiben akad még ugyanannyi szint mint előtte akkor azért megfontolandó... :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#12837) kolosanyi válasza gombi01 (#12836) üzenetére


kolosanyi
veterán

Látszik, hogy nem voltam még (hosszú) versenyen. :N

(#12838) deicide


deicide
veterán

5K teszt 1 héttel a BSZM után, féltem, hogy kicsit ott maradt a tempó a Balatonnál, de nem. És ezután még toltam fáradt lábra egy 3:26-os kilit a középső etap végén, majd az utolsó 3 kili immár lazább légzéssel de még mindig kicsivel 4 percen belül. Félmaratonon elérhetőnek tűnik a 4:00-s átlag, a Keszthelyi maratonon pedig megpróbálom, hogy kettessel kezdődjön a célidő. Addig még van 2 hónapom gyorsulni és megtartani a tempót akkora távon.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12839) tomcica válasza deicide (#12838) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod most vagy csak felerobol csinaltad ezt az 5K-t vagy egyeb okok miatt nem merted jobban tolni,de latszik h 3.30-as iramra kepes a labad,viszont meg-meg csuklik az iram (na most lehet h direkt,ezt te tudod) ezt be kell tolnod 17.30-ra (+- 5-10mp) ugy hogy megfeleloen bemelegitesz,felviszed a pulzust,gyors izmokat is bemelegited es ha kell valaki huzza az iramot,de kipreseled...persze nem egy hettel a mostani versenyed utan,de ne csapd be magad,ez az 5K csak feles 5K :U

mas....

ma szogesben palyan 4x300m (R100) + indult az otodik,de az csak 200m,nem is tudom ki emlegette multkor a santikalast,nos en mar ma santitottam ez utan picit :P ez ilyen,a versenytempo plane szogesben,palyan odacsapja de nem kicsit

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12840) deicide válasza tomcica (#12839) üzenetére


deicide
veterán

A bemelegítés lehet a ludas, mert a vége felé a 3:26 könnyebben ment, mint az elején a 3:48-ak. Viszont tüdővel elfogyok, ha 3:26-ot kellene 5x tolnom. Azaz a lábamban valóban gond nélkül benne van a tempó, a légzés az, aminek hozzá kellene idomulnia. Azért haladok, csak lassan. :)

Illetve ennél a tempónál már fájdalmasan zsibbadnak a karjaim, az mitől van, mit csinálok rosszul? 3:55-ös tempónál meg nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12841) kolosanyi válasza deicide (#12840) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt a karzsibbadást már említette valaki, de nem tudom elképzelni. Ezmiez? Igaz, hogy ilyen tempókat nagyon rövid távon (max 400m) tudok, de sose éreztem ilyet.

(#12842) tomcica válasza deicide (#12840) üzenetére


tomcica
Topikgazda

dolgozol torzsbol es karbol is,hogy gyorsitsd az iramot,nincs ezzel semmi gond (kiveve ha felesleges kalimpalas/oldalmozgas van a karral) szokni kell,erre valok a gyors resztavok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#12843) deicide válasza kolosanyi (#12841) üzenetére


deicide
veterán

Olyan, mintha a teljes rendszer nem lenne felkészítve hosszú távon erre a tempóra, mert ugye karra nem edzek, csak lábra, törzsre és az 5. kiliben már zsibbad. Illetve amit tomcica mond, van benne egy kis oldalirányú kilengés, nem úgy futok, mint egy sprinter, szépen párhuzamosan mozgatva a karjait. És csak akkor jön nyilván elő, amikor már karral is kell dolgozni a tempóért, nem elég lábból.

Ahogy a képen is látszik, a kar izmai csak funkcionálisak, nem zsíros, de izom sem sok van rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12844) kolosanyi válasza deicide (#12843) üzenetére


kolosanyi
veterán

Aha. Don't skip upper body day either. ;]

Egyébként szerintem egy kis fekvőzés, meg TRX-es evezés jót tenne. Na nem sok, csak épp annyi, hogy a karod, vállad jobban bírja a munkát.

(#12845) Alg


Alg
veterán

Nah ma rátettem a tegnapi futásra még egy kellemes kis sétát - nem volt sok és nem mentünk gyorsan, de elég szintes volt, mindkét combizmom érzem rendesen.

Ellenben a tegnap valamiért beállt achilles-em eleinte ugyan fájt, de a végére szépen kimozogtam és már semmi baja.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12846) kolosanyi válasza Alg (#12845) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt az achilleses témát jó, hogy mondod. Résztávozásnál, mikor 400-akat meg dombon fel 200-akat megyek, semmi baja az achillesemnek, pedig bemelegítéssel és levezetéssel 5-6 km összejön egy ilyen edzésen. Ha lassan futok, hosszú távos pulzussal, akkor viszont 4-5 km után elkezd fájni az achillesem, kivéve ha heel strikekal futok. Ez mi a szösz? Gyanítom, hogy bénán futok lassan, de akkor is furcsállom.

(#12847) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Pulzusmérő óráknál milyen szempontokat érdemes figyelembe venni ha szeretnék venni egyet? Milyen gondok lehetnek az olcsóbb példányokkal? Hobbi futó vagyok, heti pár alkalom, szinte semmi verseny.

(#12848) bandus válasza Chosen (#12847) üzenetére


bandus
veterán

Az igenyeidet :) attol, hogy hobbifuto vagy meg lehenek speci igenyeid.
Kicsit reszletesebben: legyen-e benne gps? lehessen-e ra elozetesen edzeseket feltolteni? resztavokat tudjon-e merni? Kerdes az is, hogy mennyit szansz ra? Arra mindenkepp erdemes odafigyelni, hogy kodolt jeladoval rendelkezzen, igy mas eszkozok jelei nem zavarnak be.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12849) Cathfaern válasza deicide (#12843) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mik azok az ujjaidon?

(#12850) ígyvanferi válasza deicide (#12843) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A két számmal kisebb rózsaszín nadrágban futás nem mostanában volt? Olyan kép is jöhet. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.